4f -'oging tot brandstichting Stadskantoor Parkeren op het Liesveld-viaduct J VERKEEK RIJDT NOG LANGER OM Ik neem de proef B Brandende fles op kozijn gevonden Derde fase inspraak Vlaardmgen begonnen Nieuw model huurcontract Nog steeds geen bestemming voor ëeuwfeest- film Schiedamse arts gewond bij vliegtuigongeluk Tijdens de Vlaardingse kermis „Proefwoningen St. Jozef geen weggegooid geld" Bedrijfs terrein in Oost- Abtspolder Vrijdag 18 juni 1976 SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD -lOlste jaargang no. 25597— 6 PAGINA'S Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtend tenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Tegen strijdig Vlaardingen Deze vreemde situatie legde onze fotograaf vast op hel •**yw kruispunt Pruis singel/Kof pa* bad. Twee bor den die volko men in Strijd met elkaar zijn Volgens het on derste bord hoeft de argelo ze weggebruiker geen rekening te houden met verkeer uit te genover gestel- de richting Kijkt hij echter ook naar het bovenste bord, dan kan de schnk behoor lijk toeslaan, want dat bord waarschuwt hem voor even- tuêfe tegen lig- „Als de situatie zo is zoals u zegt,dan zit er wat fout. Deze borden zijn vol komen tegen strijdig. We in ieder geval de situatie bekijken en dan zal er wel één worden haald", aldus een woordvoer der van de Ver keerspolitie. Schiedam De juridische advi seurs van de Consumenten bond ia Schiedam bestuderen momenteel een nieuw mode! huurcontract Dit nieuwe for mulier, een verbetering van het contract dat eind vorig jaar is vervaardigd door de bood en het Nederlands Ver bond van Huurdersorganisa ties, zal dit najaar aan de ge meente worden aangeboden. Daarna zal bet ook aan parti culiere huiseigenaars worden overhandigd. Het modelcontract is nu opge steld door vertegenwoordigers van de diverse bewoners en wijkvarenigingen, Consumen tenbond en vakbonden. De veranderingen betreffen voor namelijk de verschillende be langen van de huurders. Zo wordt nu bij voorbeeld gere geld dat bet huurcontract auto matisch op naam van een me debewoner komt indien de hoofdbewoner plotseling is vertrokken of is overleden. Een andere correctie betreft de eis om herstelwerkzaamheden te laten uitvoeren. Burgemeester: „krankzinnig en levensgevaarlijk"" Vlaardingen - De politie is een diep gaand onderzoek begonnen naar de onbekenden die in de nacht van dins dag op woensdag vermoedelijk een poging tot brandstichting hebben ge daan nabij het nieuwe Vlaardingse Doelstellingen ,.in beeldbrengen Vlaardingen De derde fase van de inspraakprocedu re van het structuurplan Vlaardingen is begonnen. Dit betekent dat de inspraakgroepen in goed overleg met het inspraakteam en het technisch team aan de slag gaan om met viltstiften de Doelstellingen „in beeld" te brengen. Schiedam Nog steeds is niet vastgesteld wat er gaat gebeuren met de füm die het comité Schiedam-700 -van de eeuwfestiviteiten in Schiedam heeft laten ma ken. Over de film die de Rotter damse beroepsfibner Van Binsum vorig jaar mei heeft gemaakt, zei corriite- voorzitter Cor Bolmers gis teren: „Ik weet niet wat we er mee gaan doen. We moe ten daar nog steeds eens voor bij elkaar komen. Tot nu toe hebben we daar niet zo veel haast mee gemaakt. De festiviteiten zijn ge woon vastgelegd. Mis schien dat het ooit nog eens voor verenigingen of 'zo wordt vertoond". Zoals bekend was aanvan kelijk de bedoeling van het comité dat de tilm van een. uur in het Passage-theater voor de Schiedammers gratis zou worden ver toond, De opnames bleken echter niet denderend. Na een besloten vergade rs heeft het comité en het college van burgemees ter en wethouders zelfs en- Jiele inferieure beelden la ten knippen, ondermeer de aankomst van Prinses Bea-1 thx en de ballonvaart van Bolmers. Sommige beelden van de prinses bij de Grote Kerk zouden veel te donker zijn geweest. De ballonvaart van de wethouder met zan geres Corry Konings en de commandanten Boesman en Verbunt zou bij de film veel te veel aandacht heb- Daar kwam nog bij dat sommige opnames en de ^chronisatie puur slecht Varen, zoals comite-secre- J30! Bert Steenbergen in onze krant van 26 «Ptember vorig jaar meld- Vorige maand heeft de Vlaar dingse gemeenteraad zich enige avonden intensief bezig gehou den met de zogenoemde Doel- stellingennota van het struc tuurplan- Deze nota omvatte 250 uitgangspunten, die even eens voor de negen inspraak- werkgroepen in overleg met het technisch team waren opge steld. Nu de raad zich achter het me rendeel van deze Doelstellingen heeft geschaard breekt een ge heel nieuwe fase aan. Hierin moeten deze Doelstellin gen worden ingetekend op de kaart van Vlaardingen. Van de negen oude zijn nu zes rueuwe inspraakgroepen gevormd, Dit zijn de groep Verkeer, de groep Groen, de groep Voorzieningen en de Wïjkgroepen Holy, West en de Vlaardingse Vijf (waarin Oost, VettenoordsepoJder, Cen- trum, Babberspolder en Vlaar- dinger-Ambaeht). Bij het werk kunnen zij rekening houden met steun en begelei ding van stagiaires van de TH- Delft en van leden van het tech nisch team. Tot kerstmis De insprekers zullen met het plan voor heel Vlaardingen „m woord en beeld" tot kerstmis bezig zijn. Daarna zal het resul taat als de zogenoemde Nota Modellen worden gepubliceerd. Tenslotte wordt deze nota dan aan het college van B en W en de gemeenteraad gestuurd. Het college zal dan zo nodig enige kanttekeningen maken waarna uiteindelijk de gemeenteraad de definitieve nota samenstelt. Dat zal vermoedelijk pas in mei 1977 zijn. Schiedam Dierenarts A. M. Visee uit Schiedam is woens dagmiddag ernstig gewond ge raakt bij een vliegtuigongeluk nabij Wenen. Zijn praktijk aan de Schiedamse weg is hierdoor voor onbepaalde tijd opge schort. i De arts zat in een klein twee-mo- torig zakenvliegtuigje dat bij het aanvliegen van de Weense luchthaven neerstortte. De oorzaak van het ongeluk is' nog onbekend. Volgens de eer ste telex-berichten kwamen alle inzittenden om het leven. De piloot en de drie passagiers van de Piper raakten echter zwaar gewond. De Schiedamse arts, die m Oos tenrijk op vakantie was, raakte gewond aan zijn rug, Hij is opgenomen in een Oostenrijks ziekenhuis en maakt het inmid dels weer redelijk goed. De verkeersproblematiek bij de Zwaluwlaan zal twee maanden langer bestaan: tot op zijn vroegst half oktober. Schiedam De slechte verkeerssituatie bij het kruispunt Zwaluwlaan/- Sehiedamseweg zal twee maanden langer zo blij ven, dan aanvankelijk was voorzien. De bedoe ling is geweest, dat rondhalf augustus de Zwaluwlaan helemaal gereed zou zijn: gedacht wordt aan een weg, die al het verkeer voor het op te richten winkelcen trum Kethel zou kunnen opvangen. Het blijkt echter, dat de dienst gemeentewerken direct na de reconstructie van de Zwaluw laan ook verkeersmaatregelen wil treffen op de Schiedamse- weg, waardoor het doorgaand verkeer nog langer oponthoud zal ondervinden. Bewoners van dorp Kethel vinden dat met erg: „Zo is het eindelijk wat rustiger in ons dorp", Half oktober, en uiterlijk aan het emd van die maand, zal de Situatie zijn zoals die volgens de gemeentelijke plannen moet blijven. De wegen, die op het kruispunt dat nu is opgebroken uitkomen, kunnen dan optimaal worden bereden. Volgens de verkeers( olihe wordt weinig hinder on denzonden van de werkzaamheden. Het omlei den van het verkeer heeft de dienst gemeentewerken zoveel mogelijk tot stand gebracht in samenwerking met de pohtie. stadskantoor. Stadhuispersoneel vond woensdagznor-1 gen om half 2even op een kozijn van j het stadskantoor een fles met een brandend mengsel van benzine en olie. Hoewel aanvankelijk werd ge dacht aan een, rij het levensge- I vaarlijke, grap, wordt nu ook i niet uitgesloten dat hier sprake, is van een. (mislukte) poging tot! brandstichting. i Burgemeester Kieboom reageer-j de zeer verontwaardigd op het, bericht; „Krankzinnig en Ie-, vensgevaarlijk. Het lijkt wei of we te maken hebben met eens of andere psychopaat", Brandweercommandant De Jong meent dat het niet uitgesloten, moet worden geacht dat de fles' uit elkaar zou zijn geklapt „Als de brandende lont aan de bui tenkant van de fles heeft ge hangen, zou de fles zelf zijn gesprongen. Dan was de bran dende benzine en olie zo wegge lopen", aldus de brandweer commandant die er bovendien op wijst dat een klein windje ook de brandende fles had kun nen laten omvallen. Met dan weer dezelfde brandgevaarlijke gevolgen. Ladder De politie heeft inmiddels laten! weten dat de fles een gewone! fles voor vruchtesap blijkt tel zijn. De lont was gemaakt van' een stuk gedraaid linnen. Ookj is al vast komen te staan dat; de daders gebruik moeten heb-: ben gemaakt van een ladder.! Gezien de plaats van de fles j op een raamkozijn boven dei ingang van het Stadskantoor j is het nauwelijks denkbaar dat- geen hulpmiddelen zijn ge-' bruikt j Het nieuwe Stadskantoor is vele: malen doelwit geweest van ac-j ties. Niet alleen van mensen die het oneens zijn met het gemeen- j telijk beleid, maar ook van per- i sonen die nog steeds niet kun- j nen verkroppen dat het nieuwe I Stadskantoor in het oude; Vlaardingse centrum is neerge zet. Enkele weken voor de opening werd het Stadskantoor ontsierd i door een kliederpartij met witte verf. Ook tijdens de opening! was de politie extra paraat om- dat er van diverse groepen ac- j ties werden verwacht. Vlaardingen Parkeren op het Liesveld-viaduct als van 24 juli tot en met 31 juli op het Veerpleïn de kennis wordt gehouden. Dat is het plan van wethouder Griaan (stadsontwikke ling en verkeer) om zodoende een oplossing te vinden voor het tijdens de kermis ontstaan gebrek aan parkeerplaatsen. Van de zijde van de gemeenteraad is onmiddellijk nogal veel kritiek losgekomen over dit plan van de wethouder die er overigens aan toevoegt dat het ,een probeersel' is. der ook een deel van zijn eigen PvdA-fractie achter rich. In CDA-kringen staat men echter erg huiverig tegenover de sug gestie. Zoals bekend wordt dit jaar de kermis voor het eerst op het Veerpleïn gehouden en niet op het Weeshuisplein. Dit alles om het Veerpleïn zo veel mogelijk .sfeerplein' te maken. Een pro bleem is echter dat elke activi- „Het kan best zijn dat er als er aan belde zijden van het Lies veld-viaduct wordt geparkeerd een enorme chaos ontstaat. Nou, dan hebben we dat weer geleerd, Maar dat lijk rae voor alsnog geen reden om dit idee nog voordat er enige onderzoe kingen zijn geweest naar de mogelijkheden zomaar van de baan te schuiven", Behalve de WD heeft de wethou- teit op het plein letterlijk par keerplaatsen ,vreet!. „Als je dus naar een oplossing zoekt, dat is alles nuttig. Parke- ren op het viaduct heeft ook voordelen. Er 'is genoeg ruimte, het is heel dicht bij de kermis en volgens 'i hoeft het echt niet zoveel ublemen op te le veren voor het rijdende ver keer", altlus Goudriaan. Vijf minuten Een suggestie vanuit de raad om dan een alternatief te bieden op het .marktplein' nabij de Broekweg is ook ter tafel geko men. Goudriaan voelt daar minder voor omdat, zoals hij zegt, „geen enkele Vlaardinger vijf minuten gaat lopen van zijn auto naar de kermis". Op dit ogenblik wordt nu onderzocht of het plan van de wethouder kan worden uitgevoerd. Rijksconsulent Van Someren: Schiedam Consulent B. van Someren van het ministerie van volkshuisvesting heeft de ze week ontkend dat hij ooit gezegd zou hebben dat de hui zen van St. Jozef in Schiedam West zonder meer individueel gerenoveerd kunnen worden. De rijksconsulent spreekt ook de bewering tegen van de ac tiegroep St. Jozef dat realisatie van zes proefwoningen wegge gooid geld zou zijn. Ondanks deze woorden blijft de actiegroep van verontruste buurtbewoners tegen de proef- wonmgen, omdat een groot ge deelte van de bewoners tegen renovatie zou zijn. Volgende week gaat men zich beraden of er acties zuüen worden onder nomen. Van Someren raadde woensdag avond de actiegroep nog aan geduld te hebben. Tijdens deze vergadering van het project team St. Jozef bleek de rijks consulent een duidelijk voor stander van de zes proefwonm- gen. „Het lijkt me onwaar schijnlijk dat "t weggegooid geld zou zijn. Er zijn altijd wel mensen die er voor zijn. Indien individuele renovatie duurder wordt zal het rijk er met aan meewerken". Volgens de gemeente en de kath olieke bouwvereniging is indivi duele renovatie inderdaad te duur en technisch zeer moeilijk uitvoerbaar. Men houdt vast aan keuzepakketten voor bewo ners. Hierover zal het projekt- team een voorstel maken dat aan de bewoners wordt voorge legd. In het standaardpakket wil men ondermeer aandacht besteden aan warmte-isolatie, c.v.-ketel, badcel, keuken, riole ring en dakbedekking. De gemeente, woningbouwvereni ging en de rijksconsulent blij ven de mening van de actie groep tegenspreken dat dtt de eerste stap tot renovatie is. Er zou altijd nog kunnen worden besloten dat het niet nodig is. Men gaat nog onderzoeken in hoeverre in ieder geval aan de wensen van de bewoners tege moet kan worden gekomen. Rotterdam Het zuide lijk deel van de Oost- Abtspolder wordt be drijfsterrein als uitbrei ding van de bestaande ruimte in deze omge ving. Er worden in tegenstelling tot de Spaansepolder geen insteekhavens gegraven, omdat er geen behoefte aan is. 4 Een nieuwe brug over de Schie moet de polder ontsluiten. De oeververbinding wordt aange sloten op de door te trekken Matlingeweg. Als de capaciteit van deze weg onvoldoende is, 1 kan de Doenkade worden ver-' lengd of wordt een verbinding gemaakt met de 's-Gravelandse- weg. Het eerste gedeelte van het ge bied wordt in 1S80 in gebruik genomen. Dat betekent dat in de jaren 1878—1980 de Oost- Abtsbrug moet worden ge bouwd. I Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dtt nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie mei: Rotterdamsch Nieuwsbfad Naam Adres Woonpl Tel Deze non n open envelop zonder postzegel sluren naar Antwoordnummer 834, Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1