SVV: ongelijke stri Avondvier daagse in de Hoek Supersnelle ihinatie IIIH Holy en Schiedam liggen op de loer CCNGCÈr Feestelijke intocht Jeugd-honkbal- j kamp SV&HY j Schiedam Hermes DVS verdedigt koppositie COUPON GEZINS-KORTING Nationale op wielerbaan VRIJDAG 18 JUNI 197G v Schiedam SVV gaat ge woon verder. Alsof er nooit twijfels aijn ge weest over de continue ring van het betaalde voetbal in Schiedam. Limburgia mdg het be taalde voetbal niet in en SVV hoeft er niet uit. Of beter gezegd, mag het weer een jaar proberen. Want als er ooit een sei zoen geweest is waarin op ondubbelzinnige wij ze is aangetoond dat het betaalde voetbal op een „ongelijke strijd" is uit gedraaid, dan was het wel het seizoen 1975-'76. Betaald voetbal en gemeente lijke subsidies zijn niet meer los te denken. SW onder vond het al eerder, maar werd halverwege het afgelo pen seizoen nogmaals met de neus op de feiten ge drukt Ds gok om vele ge routineerde spelers „af te danken" en te vervangen door amateurs mislukte grandioos. Het elftal, geleid door ook al een nieuwko mer, Leo Haikes, kreeg klap op klap. Nederlaag na ne derlaag "druïde SVV steeds vaster op de laatste plaats van de ranglijst. Die gang van zaken verstoorde het klimaat om in alle rust aan een nieuw elftal te kunnen bouwen. Dat de Schiedam mers die onderste plaats slechts één week konden overdoen aan Amersfoort 2egt genoeg. SVV draaide niet en miste in elke linie de persoonlijkhe den die de malaise het hoofd hadden kunnen bie den. Naarmate het seizoen f vorderde werd de roep om versterking luider. Maar ook in dit opzicht streed SVV een ongelijke strijd, want terwijl andere clubs zich middels een greep in de subsidiepot konden verster ken, draaide SVV's penning meester de centjes om. En nog eens.... En nog eens... De uitkomst van de berekenin gen was dan ook weinig hoopgevend, want eigenlijk stond al na enkele dagen vast dat de Joegoslaaf Bac- ko Pavlovic niet de man zou zijn die SVV's formatie nieuwe impulsen zou kun nen geven. Maar Pavlovic kén voetballen en wis be taalbaar... De opzet mislukte dan ook en voor de tweede maal kreeg SW openlijk de rekening gepresenteerd voor een wat al te luchthartig gevoerd aan- en verkoopbeleid. Ten slotte werden spelers als Groeneweg, Wamaar, Van der Spek (allen verkocht), Roodnat, Dutina, Coenen, Van Toledo, Van Beek en Van der Velden afgevoerd. Maar wat stelde SVV nu ei genlijk tegenover deze uit tocht? Het publiek had be hoefte aan nieuwe gezichten, zo luidde de officiële verkla ring en dus werden spelers aangetrokken als Van Loon, Goudriaan, Verel, Kreft en Bcumeester. Daarnaast werd tijdens het seizoen wat jeugdig talent naar voren geschoven: Hui gen, Van Dijk en Van der Vlist Inderdaad presenteer de SW op deze wijze een nieuw elftal, maar, 2oals ge zegd, te ongeroutineerd om de opeenhoping van tegen slagen het hoofd te kunnen bieden. Het is zinloos om nog te dis cussiëren of het al dan niet mogelijk was geweest om die grote uittocht van spe lers tegen te gaan. Het ver trek van Jan Groeneweg en Leen Wamaar was een puur financiële kwestie, terwijl ook Jan van der Velden voor SVV behouden had kunnen blijven. SW wenste echter niet op de hogere ei sen in te gaan, maar de is thans wel of het verlies aan recette niet vele malen groter is. Toch valt er voor SVV's op zuinigheid gerichte beleid veel te zeggen. De Schie dammers mikken op conti nuering van het betaalde voetbal, in de wetenschap dat heel wat andere clubs het water tot de lippen is gestegen. Daarom niet aan de gestelde eisen voldeed. Daarom ook wordt het steeds moeilijker om vol te houden dat dat publiek wél komt zodra er successen komen. Hoe langer die sui> cessen uitblijven hoe moei lijker het wordt om deze ar gumentatie krachtig te blij ven verdedigen. Het betaalde voetbal in Schie dam heeft met twee handi caps te maken: 1) het ont breken van gemeentelijke subsidie: 2) de concurrentie, van de omliggende betaalde clubs. Dat het SW deson danks lukt om elk seizoen weer financieel quitte te draaien lijkt een niet geringe verdienste, maar het betaal de voetbal in Schiedam wordt op deze manier wel een moeilijk te continueren zaak. Tenslotte komt het niet dagelijks voor dat'talen ten als Piet Romeijn, Eddie KoeïiS, Aad Koudijzer, Dick van Dijk en Eddie van der Roer voor goed geld naar elders kunnen worden ge transfereerd. SW verkocht vóór de start van het afgelopen seizoen opnieuw enkele goede spe lers, maar verzuimde hier gelijkwaardige vervangers voor r.an te trekken. SW waagde de gok, maar moest zijn drang naar zuinigheid bijna bekopen met een te ruggang naar 'de amateurs. De KNVB, die aanvankelijk nogal ontstemd liet weten dat de degradatie van te voren was aangekondigd, haalde echter bakzeil en verkoos SVV boven Lim burgia. De vraag is echter of SW er van geleerd heeft. Opzienba rende aankopen bleven tot op heden achterwege, want het lijkt nauwelijks aanne melijk dat Jan van Altena (VDL) volgend seizoen al SW's spitsprobleem zal kunnen oplossen; terwijl ook achter de „aankopen" van Slobodan Dutina (tenslotte maar één seizoen wegge weest) en Jan Merrelaar (Ex celsior) vraagtekens mogen worden geplaatst. SW aast echter nog op een drietal "spelers: een tweede spits, een middenvelder en een doelman. Uit de selectie voor volgend seizoen verdwenen vooral die spelers die de sprong naar het eerste elftal niet konden maken: Rob de Nïjs, Eddie van der Most, Hans Verel, Hans Vorstenbos en Kees Zoetmulder. Om ande re redenen keerden ook Bac- ko Pavlovic en Hans Cam- pen S W de rug toe. Leo Halkes blijft, tenminste ais zijn bij SVV gedeponeer de wensen worden ingewil ligd. Ook de berichten dat SVV met de FC VI aard in- gen een spelermil zou aan gaan, wordt tegengespro ken. Leo Halkes, resoluut: „Pertinent onjuist FC Vlaardingen heeft geopperd om Eikelenboom en Bou rn an te ruilen tegen Rinus Steenbergen. In Vlaardin gen willen ze dat, maar wij zeker niet. J* Blijft echter de vraag waar SW het geld vandaan moet halen om een herhaling van het afgelopen seizoen te voorkomen. Subsidie? Arie Verlinde, voorzitter van de Schiedamse sportraad, gaat er vanuit dat er opnieuw een dergelijk verzoek zal worden ingediend. Een verzoek dat al eerder werd afgewezen omdat de gemeente Schie dam er weinig trek in heeft om in de bodemloze put die betaald voetbal heet geld te storten. Zeker is echter dat SW door de jaren heen heeft bewezen erg zorgvuldig met de cen tjes te kunnen omspringen. Bewezen heeft om te kunnen opboksen tegen de gesubsi dieerde clubs. Maar ook is bewezen dat het een ongelij ke strijd is geworden. AÏs de KNVB voor volgend seizoen nu eens wel alle maatregelen zou treffen om een juridi sche aanval te kunnen pare ren? Als aangekondigde de gradatie nu eens wel conse quent wordt doorgezet? En als de in degradatiegevaar verkerende clubs zich nu eens wél tussentijds kunnen versterken? Ja, wat dan... ook draait^SVV met een begro- JuÜ 'a£er is dan menige SVVs activiteiten - rond het komende seizoen spelen zich club aan subsidie ontvangt. oVV voelt er dan ook wei- voor om zich via grote investeringen in het onge wisse te storten. De kosten raat voor de baat uit, dat wel, maar wat te doen als de baat uitblijft... nog steeds heeft SW geen schulden. Mooi natuurlijk, maar de vraag rijst of be taald voetbal op deze wijze wei voldoet aan de eisen van cm7pa,ssieve recreatie. Ook bW heeft de pretentie de toeschouwers een kijkspel o°r te moeten schotelen. Maar datzelfde publiek bleef eE omdat het gebodene af tegen een decor van vra gen. Tensiatte Js het niet uitgesloten dat SVV - op papier immers de zwakste - ook volgend seizoen in een benarde positie wordt ge manoeuvreerd. Werd Hemes DVS eerder door de KNVB „gesaneerd", thans lijken de diverse gemeenten deze taak te hebben overgeno men. Door haar verontwaar diging over een dergelijke geldverspilling te uiten in het afwijzen van een ver zoek om subsidie, werkt de gemeente Schiedam hier in direct aan mee.,.. C; Hoek van Holland Het is onvermijdelijk dat de VVV-vakantic-avondvierdaa£se in Hoek van Hol land dit jaar het cijfer dertien met zich mee draagt. Het is gewoon de dertiende keer dat dit geweldige wandelevenement georganiseerd wordt en de VVV wii het „ongeluksgetal" niet vermijden. Trouwens, de voorinschrijving is al zodanig op gang gekomen dat de deelnemers zich er kennelijk ook niet teveel van aantrekken. De avondvierdaagse vormt een van de hoogtepunten in het Hoekse vakantieseizoen en behoort met rond 2500 wande laars tot de grotere tochten. Terecht overigens, want ger gehouden dan ge- Hoek van Holland biedt bruikeiijk is omdat vele prachtige wandelroutes en de organisatoren heb ben die erg goed weten te vinden. Duinen, zee, bossen en niet Natuur',jk de T avond van de wandeltocht basisscholen in de eerste week van augustus al weer gaan beginnen. te vergeten het West- landse kassengebied vor men vier avonden lang de altijd weer boeiende entourage. weer worden opgeluisterd met enkele muziekkorpsen en zal het publiek aan de kant weer massaal bloemen aanbieden. Muziekkorpsen en ve le duizenden toeschou wers hebben gister avond de Vlaardingse avondvierdaagse feeste lijk „ingehaald". De wandelaars defileerden over de markt, langs het stadhuis waar burge meester Kieboom het défilé afnam. De Vlaar dingse avondvierdaag se, die ditmaal enkele duizenden lopers trok, werd voor de 23ste keer gehouden. De organisa tie was in handen van de Vlaardingse Politie Sport en Ontspannings Vereniging, terwijl 24 EHBO'ers vier avonden lang paraat zijn ge weest om waar maar nodig hulp te verlenen. Schiedam Op 5 en 7 juli wordt er op het sportcomplex van de SV HV Schiedam in sport-! park Harga een jeugd-honkbal- kamp gehouden. Aan dit kamp kan worden deelgenomen door' de geselecteerde honkbaljeugd van de bij het rayon Rotterdam aangesloten verenigingen. Er is gekozen voor twee leeftijds groepen: 9 t/m 12 jaar en 13 t/m 15 jaar. De organisatie is tevens op zoek naar scheidsrechters die bereid zijn een of meerdere dagen aan dit kamp hun mede werking te verlenen. De organi satie berust bij de Jeugd Tech nische Commissie van het rayon Rotterdam van de KNBSB. Schiedam Vier volwassen kerels waren er voor nodig om de machine uit de be stelwagen te tillen. Een zorgvuldig karwei, want de ruim 900 cc 4-cylinder Ka wasaki kost ruim twintig mille. De Schiedamse mo- torcourer Willem Jan Noo- teboom kreeg het snel heidsmonster, dat op het rechte eind een topsnelheid van rond de 270 kilometer per uur kan draaien, van de firzna Rekers-motoren uit Heerlen in bruikleen. De Schiedammer rijdt er ko mende zondag op in de zo genaamde „200 mijl van Helmond", een race over twee manches van elk 100 mijl. Bij elkaar dus een af stand van ruim 320 kilome ter. De Kawasaki, die het moest op nemen tegen nog zwaardere „kanonnen" als de Laverda's 1000 en Honda's 980, kan net genoeg brandstof vervoeren om geen pitstop te hoeven maken. Tenslotte was de machine ooit voorbestemd om Willem Jan Nooteboom met Naaldwijker Jack Middelburg te laten deel nemen aan een 600-kilo-meter race. Een valpartij van Middel burg hield de machine echter op stal. Willem Jan, die gisteren vol trots bij de fonkelnieuwe Kawasaki poseerde: „Dat ik met deze machine geen pitstop hoef te te maken scheelt me zomaar een halve minuut. De stop zelf duurt ongeveer 12 se conden, maar met het afrem men en vertrekken er bij ben je al gauw tegen de 30 seconden kwijt". De Kawasaki, die bij Boet van Duimen werd uitgetest, be schikt, op de krukas gemeten, over 94 pk. Toch acht Willem Jan, die in de nationale klasse momenteel Nederlands snelstei De avondvierdaagse wordt De te lopen afstanden zijn 7. li) dit jaar een week vroe- en 15 kilometer naar keuze en er wordt gestart vanaf de RVS- barakken aan de Rondgang tus sen 18.15 en 18,45 uur. Op de vierde avond kan van de start tijden worden afgeweken in verband met de massale in tocht. De voorinschrijving sluit op za terdag 24 juli. Tot die datum kan er worden ingeschreven aan het VW-kantoor, Rietdijk straat 130 in Hoek van Holland of op giro 1558105 van de Stich ting VW Vakantie Avondvier daagse. Naam, adrez,, leeftijd en eventueel het aantal eerder ge lopen keren dient vermeld te worden. Wandelboekjes kunnen ter af stempeling worden aangeboden aan het startbureau. Deelne mers die de eerste keer lopen krijgen het vierdaagsekruis, de genen die vijf keer lopen ont vangen dat kruis in ïiiver en bij tien keer in goudbrons. Alle afstanden daartussen en daar boven worden gehonoreerd me: een jaarcijfer. Het inschrijfgeld tot 14 jaar is vastgesteld op 2,50 en boven 14 jaar op ƒ3,00. Na de voorinschrijving wordt vijftig cent extra bere kend. Honden mogen de tocht meelo pen, maar ze dienen steeds aan de lijn te worden gehouden. Het is overigens in het verleden al voorgekomen dat honden offi cieel als deelnemers werden in geschreven. Willem Jan Nooteboom bij de Egli-Yamaha goed voor 270 kilometer per uur... 500 ce-coureur ïs, zich geen fa voriet voor de erekrans, Die rol ïs weggelegd voor Johan van de Wal en Piet van Schijndel, die eerder reeds de 24-uur van Oss op hun naam brachten. Zeker is echter dat de Egli (naam van het frame) Kawasaki met de snelsten kan wedijveren. Netj als Willem Jan Nooteboom, dusS aan de „combinatie" zal het! niet liggen.... „Oosterholt-dag" bij Excelsior'20 advertentie SCHIEDAM zaterdag 3 juli MARGRIETHAL aanvang: 20.15 uur m.m.v. 9 hel Gewestelijk Orkest van Zuid-Holland trio Louis van Dijk 9 Frans Halsema en Gerard Cox PRIJZEN VAN DE PLAATSEN 10.- PER PERSOON Het batig saldo is bestemd voor het Nederlandse Rode Kruis Voorverkoop: alle kantoren van de Rabobank IV Ir/rp. \.m dr/«' kr.ml kunnen nu t ilr/i' muymji iirnUti-lvn eni t'Vlr.i liivf mviiis-kiM'iiin: hntr.i.igl. t 2.50 prr prrsmm .1.1 Hl.ll pi'l'sHtlt'll IV/c Ihui uitknippen vu meeru-mm >i>r ile t}<y»UN-ktirHng ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD Schtedam/Vlaardingen In de landelijke tweede klas se van de honkbalcompetitie wordt aanstaand week end weer een volledig programma afgewerkt. In deze spannende competitie, waar tussen de nummers één en laatst maar vier punten verschil bestaat hebben l .softbalste" van Schiedam de beide waterwegteams ondanks de magere resulta ztmdaE™rf:E" °ro c!f ten tot nu toe nog volop kansen. Zowel Schiedam als Holy Haagse Celeritas (vorige week tegenstander van de Maasslui- zers) nog geen punt verspeeld. Ondanks het goede spel van afgelopen zondag, lijkt ook nu een overwinning van de thuis club niet haalbaar. als Holy hebben met zes punten uit zes wedstrijden maar twee punten achterstand op bei de koplopers Nado-V en Ki nesis Birds en doen dus not volop mee. Schiedam krijgt fers, zodat Groenoord haar der de plaats op de ranglijst nog: wat zekerder in handen kan; nemen. uur op eigen veld de kans op nieuw een plaatsje op de ran-! glijst te stijgen. Tegenstandej Flying Petrels uit P urinerend heeft uit elf wedstrijden slechts Schiedam Voor drie van de vier Schiedamse cricket- elftallen staan er deze week verre uitreizen te wachten. Zo gaat de trotse lijstaanvoerder Hennes DVS, dat verrassend van ACC heeft verloren, naar Bloemendaal. Ook deze vereniging verloor onver wacht van de Krekels waardoor de spanning in de eerste klasse is toegeno men. Thuis verloor Hermes DVS van deze tegenstander in een wedstrijd met lage totalen, maar gezien de stij gende lijn welke in het spel van Hermes ïs waar te ne men bestaat er een redelij ke kans op winst, Excelsior'20 heeft na het verlies tegen Kieviten voor eigen pu bliek wat goed te maken. Ajax Leiden zal de fel tegenstnbbe- ude tegenstander zijn maar hjkt op Thurlede toch wel kan sloos. twee punten verzameld en staat" Asvion gaat op volle sterke naar stijf onderaan. Vat Schiedam; Den Helder om daar het onge- zondag om half drie een Schiedamse Groenoord krijgt deze wedstrijd voldoende se rieus op, dan blijven de punten op Harga. van de bekkesluiters, Radio Modem Botlek op bezoek en kan zich via deze debu tant dichter naar de kop werken. Voorzichtigheid is echter geboden, want de Spijkenissers zorgen regel matig voor verrassingen, getuige de 13-3 uitslag te gen het Bredase Jeka. Niet temin zijn de beste kansen voor de thuisclub. Voor Holy, dat in haar uitwed strijden tot nu toe niet al te best uit de bus kwam, wordt het moeilijker. De Vlaardingers trekken zondag naar Breda om oude bekende Jeka te bestrij den. De Bredanaars hebben evenals Holy zes punten uit zes wedstrijden en zuilen er op ge brand zijn nu eindelijk eens van de Vlaardingers te winnen, Verlies Holy, dan gaat de aan sluiting met de kop voorlopig verloren. In de distriktsklasse krijgt MSV '71 zaterdag thuis opnieuw een ongeslagen team op bezoek. Compri Alluminium uit Zwijndrecht, heeft evenals het. het heel wat eenvoudiger. Zon- De stand in de landelijke eerste' dag om half dne komt rode lantaarndrager The Green Sox uit Middelburg op bezoek. De Zeeuwen verloren tot nu toe al hun wedstrijden met grote cij- klasse A luidt: Kapak VWK 11-. u 20. The Herons, 11-20, Zuidvo-i üok SPIT.lt heeft, wn wedstrijd gels, 11-13, Hotani Storks, 11-10' Schiedam, 11-8. Celeritas, 11-6,J FAK 11-4, Flying Petrels, 11-2., Schiedam Op 27 juni wor den er op de wielerbaan Schiedam weer nationale baamvedstrijden verreden. Hierna volgen er nog drie nat'unales; 18 juli, 22 au- guitus en 19 september. Tijdens deze wedstrijden zullen diverse record-pogingen wor den ondernomen. De huidige records staan op naam van: Dave Clark (Australië) 15.7 sec. over 1 ronde met vliegende start; bij de junioren: Wout de Zwaan 16.9 sec.; bij de nieuwe- kngen: Aad van Asten 17.5 sec.; dames: Marijke Lagerlöt'f 19.0 sec. De snelste tijd over del koppel-tijdnt staat met 1.16.5' sec. op naam van het duo Groo tegoed-Uitenbogert Tijdens de komende nationale, die om 14.00 uur begint komen renners uit de diverse catego rieën aan de start. Naast deze zogenaamde grote wedstrijden worden er op de wielerbaan Schiedam elke dinsdagavond populaires verreden. slagen record te handhaven. Gezien het resultaat in dethuis- wedstrijd tegen deze vereniging bestaat er maar een gevaar voor Asvion „onderschatten". tegen Bloemendaal te spelen i is het dan we] het vierde elftal van deze vereniging. Ook hier mag op winst gerekend worden voor de Schiedammers alleen wanneer er geconcentreerd ge- i speeld wordt. De aanvang var. j deze wedstrijden is om 11.00 I uur. j Morgen is er bij Excelsior'20 de j grote Koos Oosterholtdag, Deze j cricketer welke zich nog steeds verdienstelijk maakt in z'n ver eniging wordt dan op een gran dioze wijze in de bloemetjes gezet vanwege z'n vijftig jaren cricketer zijn. Zo speelt een „Oosterholt-elftal" tegen een SGS team met daarin vele be kende namen zoals Stolk, Bor- rani, van Weelde, Terwiel, In- gelse, Scheffer enz. In het elftal van Oosterholt spelen enkele oud Exeelsior cricketers, zo zijn o.a. Huet, Kloos, Friedrich, Bnining en Lakwijk van de partij. Voor liefhebbers van „ouderwets cricket"; bezoek de ze wedstrijd, aanvangstijd 11,00 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5