Mysterieuze sfeer rond antiekdiefstal I 0 terüg mi Of gaatMnog geweten vatteen welverdiende .J&JMjHJfe Vier duizend MAVO CONSERVATOR HEEFT SPREEKVERBOD Lunchfilm Duidelijkheid over manege Hoek van Holland heeft twee zieken auto's KREUGER WOENSDAG 23 JUNI 1976 Actiegroepen voor Het porseleinen bord Het tinnen ïnktste! Schiedam Films over dieren worden morgen tussen de middag gedraaid in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat in Schiedam, Vanaf half één zijn Zoo van Bert Haanstra en een tekenfilm te 2ien. Dat gebeurt in het kader van de zomer expositie Beestachtig Goed. De toegang is gratis. Spe ciaal voor mensen met lunchpauze zijn de filmvoorstellingen bedoeld. Als de belangstelling bevredigend is, zullen de Iuneb- pauzefihns nog enkele malen worden getoond rond lunchtijd. Waarschijnlijk z^l dan ook H.B. Driessen, voorzitter van het comité Botterdam e.o. van het Wereld Natuur Fonds, een film draaien van het reisbureau Satour van de Suidafrikaanse Toeristekorporasïe. Die film heet Peacegame en is gemaakt ter ontspanning in een jachtige tijd. Driessen; „Het enige vervelen de voor mij is dat die film uit Zuid-Afrika komt. Maar hij is zo mooi". Peacegame, in het Nederlands slecht vertaald als Vrede Nu, handelt over het Paul Krugerpark, bet grootste reservaat van Zuid-Afrika. Hoekje deelraad: Hoek van Holland De Hoekse deelraad wil van i wethouder Joh. de Jong van Sport en recreatie, een duidelijke uitspraak en dat niet voor het eerst j over de manege en alle problemen die daarmee samenhangen. Eén van de drie tinnen bekers. De tinnen kandelaar De staartklok Maassluis Rond de an tiekdiefstal uit de kamer van Maassluis' burgemees ter M. K. van Dijke hangt een mysterieus sfeertje. Dat is onder andere op te maken uit de woorden van Jan Rhon, conservator van het Maassluise Gemeente Museum. Het enige dat hij over de diefstal wil 2eggen is: „De zaak is meer pre cair". Aanvankelijk wilde hij helemaal niets zeggen, maar op vragen van meer algemenere aard wil hij - zij het schoorvoetend - wel antwoorden. „Het zijn waardevolle voorwerpen die afkomstig zijn uit Maassluis en met een rijk historisch verleden. Het is wel mogelijk om vervan gende voorwerpen aan te kopen die uiterlijk goede overeenkomsten vertonen met de spullen die zijn ge stolen, maar de historische achtergronden krijg je daarmee niet terug". Meer wilde hij niet vertel len om reden, dat hij een spreekverbod inzake de van de gemeente - uit de werkkamer van de eerste burger ontvreemd. De voorwerpen uit het mu seum werden destijds tijde lijk door het museum in bruikleen gegeven om de kamer van ae heer Van Dyke een wat leuker aan zien te geven. De gestolen voorwerpen, de staartklok uitgezonderd, waren reeds jarenlang in het bezit van het museum. Iets dat zeker met het mys terieuze sfeertje te maken heeft is het feit dat de delijk, dat de zaak zeer ge voelig ligt, niet alleen bij het museum maar ook bij het gemeentebestuur. Tijdens de commissiever gadering voor Culturele Zaken - morgenavond om 20.30 uur m het ontmoe tingscentrum Koningshof aan de Uiverlaan 29. zal voorzitter Van der Knaap met mededelingen komen over de antiekdiefstal. De bijgaande foto's 2ijn adrukken van de originele kunstvoorwerpen die op 2 juni zijn gestolen. diefstal opgelegd heeft ge kregen. Van de antiquiteiten die in de nacht van 2 op 3 juni zijn gestolen ontbreekt nog elk spoor. De meeste kunstvoorwerpen: drie tin nen bekers, een tinnen kandelaar, een driedelig inktstel op plateau en een porseleinen wandbord, zijn afkomstig uit het Maasslui se Gemeente Museum aan de Zuiddijk. Tevens werd door de dieven de antieke staartklok - een geschenk Raad van Beheer van het museum en conservator Jan Rhon verantwoordelijk zijn voor de voorwerpen. Slapeloze nachten Het verhaal doet de ronde, dat wethouder I. van der Knaap van culturele zaken, door de brutale diefstal reeds een aantal slapeloze nachten achter de rug heeft. Gemeentevoorkchter, Koot Delhaas, vond dat wel wat overtrokken. Toch is dui- Momenteel is de dienst van Bouw- en Woningtoezicht aan het onderzoeken of de opstallen langs de Dirk van de Burgweg mogen blijven staan of dat ze moeten verdwijnen. Deelraads voorzitter L. van der Houwen meende dat de jundische moge- lijkheden om tot afbraak over te gaan genng zijn. PvdA- woordvoerder J.D. van Weelde ren wilde de nadruk leggen op een brief van de vereniging„De t Caopruiters". Zij is, zo meent Van Weelderen, de rechtmatige huurster van het terrein, maar zij krijgt geen kans om het te gebruiken door alle onderlinge ruzies. In 1973 heeft de raad reeds een uitspraak gedaan, dat de ver schillende maneges binnen een jaar tot een vergelijk moeten komen. Dat is echter nog steeds met gebeurd. De PvdA wil dan ook de brief van De Caeprui- ters voor ongestoord gebruik van het terrein ondersteunen. klassige school waarvan zes lo kalen voor het lager onderwijs bestemd waren. Dat schoolge bouw kwam in het „nieuwe" Hoek van Holland te staan. Een en ander had wel tot gevolg dat er in de Hoek een zogeheten schöoigrens moest worden inge steld. In het oude gedeelte van Hoek van Holland bestond na melijk ook nog een lagere school. Kinderen aan de ene kant van de schoolgrens moes ten naar de oude school en omgekeerd. Hoek van Holland De Ir. P. Calandmavo - voorheen een Mulo - be staat 30 oktober van dit jaar zestig jaar. Dit jubi leum zal met verschil lende feestelijkheden worden gevierd. Voor de oud-leerlingen is er op de middag van de heug lijke dag een reünie, waarvoor inmiddels al zevenhonderd aanmel dingen zijn. 's Avonds wordt een feestavond gehouden waaraan ver schillende groepen be- 1 langeloos hun mede werking verleneiL De presentatie daarvan is in han den van de tv-presentator Karei de Graaf. Hij za! ook de dag aan het jubileum voorafgaand medewerking verlenen aan het feest dat voor de schooljeugd georganiseerd is. De Calandschool heeft lange tijd Hoek van Holland Ondanks het be perkte aantal inwoners, achtduizend ruim, heeft Hoek van Holland twee ambulances nodig. Dat is de mening van deelraadsvoorzitter L. van der Houwen en de deelraadsleden. Zij vinden het nodig dat de Hoek over een reserve-ambulance kan blijven beschikken. De deelraad staat niet alleen in deze. Ook de artsen in Hoek van Holland menen dat de tweede wagen stand-by moet blijven. De deelraadsleden en de artsen kunnen hun me ning met cijfers hard maken. In 1974 rukte één van de ambulances, soms allebei, 342 maal uit Vorig jaar moest men al 448 keer in acüe komen, waarvan 83 keer voor straatongevallen, waar de tweede wagen voor gebruikt wordt Of de Hoek zijn twee ambulances zal behouden is afhankelijk van de subsidieregeling. Met de nieuwe regionale opzet van het ambulancever voer zou dio subsidie wel eens in gevaar kunnen komen Deze staat voor 1977 dan ook nog mei vast. Hoek van Holland is voorlopig bij de regio Delft ingedeeld. Het ambulancevervoer in Hoek van Holland is in particuliere handen. Het taxibedrijf Rooney zorgt voor het ambulancevervoer. De heer Roo- ADVEFtTENTiE In de afgelopen zestig jaar heb ben zo*n tweeduizend leerlingen een streekfunctie voor het de school bezocht De meesten Westland gehad. Het was de van hen verlieten de Mulo/Ma- emge plaats waar voortgezet vo met een diploma. De Ca- onderwijs kon worden genoten. landmavo is nog steeds de eni ge plaats in Hoek van Holland De school heeft zijn streekfunc- waar voortgezet onderwijs ge- tie inmiddels verloren. Ook in volgd kan worden, Oud-leerlin- andere plaatsen in het Westland gen die naar de reünie willen zijn scholen voor voortgezet on- en met benaderd konden wor- derwns eesticht, den, kunnen zich - liefst zo spoedig mogelijk - opgeven bij De Calandschool werd gevestigd de volgende telefoonnummers: m de toenmalige nieuwe tien- 01747-2308 of 2294. ney is best bereid die tweede ambulance te handhaven - hij wil zelfs de oudste van de twee wel vervangen - maar hij wil zekerheid over de subsidie van de komende jaren. Onze zomer-kol lek tie is uniek voor el uw vrije dagen Deelraadsvoorzitter Van der Houwen meent dat de aanwezigheid van een tweede ambulance in Hoek van Holland niet afhankelijk mag zijn van subsidie. De noodzaak van twee ambulances is naar zijn mening aangetoond. Hoek van Holland „groeit" in de zomermaanden namelijk van acht duizend inwoners naar circa twintigduizend in woners. Op echt mooie dagen zijn er zelfs zo'n honderdduizend mensen in de Hoek. DE HEREN-MODEZAAK VAN SCHIEDAM 8ROÈRSVEST 6, TELEFOON 26 82 06

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3