John Doornbos niet naar Montreal Buitenlanders beheersen populaire Reepers- Softbillteil competitie s: succesvolle VINKELEN SCHIEDAM lil Mitgpr ZEEMAN's SLEUTELDIE! IT Comité op zoek naar technisch kader Lipssieutels en autosleutels nu klaar terwijl u wacht probleem bij SVV Uw Poelier "Schiedam' Villersus WEET U VAN WANTEN? Indeling regionale handbal competitie Nog volop promotie kansen mERLICHTING v.d. HULST WEET ALLES VAN WANDEN! JAN VAN DER HULST ZEEMAN's IJZERHANDEL b.v. WOKWöDAÜ iü tiUlKl itMU Schiedam Bokser John Doornbos voelt zich ge pakt door het hoofdbe stuur van de Nederlandse Boksbond. De 21-jarige Schiedamse zwaargewicht vernam gistermiddag uit de mond van onze verslag gever dat de boksbond en kele uren eerder een brief bij het Nederlands Olym pisch Comité had gedepo neerd met de mededeling dat de boksbond géén voordracht voor Montreal zou doen. Doornbos, die, om deelname aan de Olympische Spelen te kun nen realiseren, zijn studie in de Amerikaanse staat Minnesota onderbrak, rea geerde uiteraard hevig te leurgesteld. Heel anders was de reactie van boks- bond-voorzïtter Hans Hof man, die zich geschrokken afvroeg hoe onze verslag gever achter de inhoud van de brief was gekomen. Geconfronteerd met de letterlijke tekst, leverde echter ook Hofman desge vraagd zijn commentaar. Meer, over wat genoemd kan worden „de grote op doffer voor John Doorn bos", omlijst met commen taren van boksbond, NOC en trainer Wim de Haan, leest u op de sportpagina van het Rotterdamsch Nieuwsblad. Schiedam „Onbegrijpelijk" waren de woorden van Meeuwis Letterman, de secretaris-penningmeester van de baancommissie wielerbaan Schiedam, „dat er zo weinig publiek naar onze populaire wielerwedstrij den op de dinsdagavonden komt kijken". En terecht. Want ook nu weer lieten de aanwezige renners goede wielersport zien, die meer publieke belangstel ling verdient. Vooral bij de amateurs was het Schiedam SW; dat nog niet zo lang geleden in Jan van der Velden en Cees Campen twee goe de doelverdedigers be zat, tobt thans met een geweldig keeperspro bleem. Oorzaak hiervan is het aangekondigde vertrek van Sjaak Bou- meester, terwijl tweede doelman Eddie van de Most geen nieuw con tract kreeg aangeboden. En dus zegt voorzitter Maar ten Eising: „Wc zijn nog steeds druk doende om er enkele «spelers bij te krij gen. Geroutineerde spelers wel te verstaan. Onze eer ste zorg is echter het vin den van een goede keeper. We hebben echter alles, be halve geld. Maar we zijn inderdaad met enkele clubs j in Onderhandeling*. j Twee namen die in dit ver- i band werden genoemd, Sparta's reserve doelman I Joop Mom en Peter Eike lenboom van FC Vlaardin gen, zullen de plaats in SV- V's nog lege doel zo goed als zeker niet gaan inne men. FC Vlaardingen heeft te kennen gegeven wel iets voor een spelersruiL te voe len, maar SW voelt er niets voor om de door FC Vlaar dingen verlangde voorstop per Rinus Steenbergen te laten vertrekken. Joop Mom heeft inmiddels de voorkeur gegeven aan Hion. Daarmee heeft SW zich nog steeds uiterst bescheiden geroerd op de „transfer markt", want naast het te rughalen van Dutina en het aantrekken van VDL-spits Van Altena en Excelsiors Joop Marrelaar, is men nog steeds in het stadium van de onderhandelingen. Schiedam De drie regional* spelende handhal teams uit Schiedam cn Vlaardingen zijn voor de komende veldcompeti- tie ingedeeld in de Regio F. Het damesteam van Het Vla ar- «dingse De Hollandiaan is inge- deeld in de 2e klasse A met; Actief (Rotterdam). EDH (Delft), EHC (Voorburg), Hércu- les (Rijswijk), MMO (Hoogma- de), N ortha(N<x>rdwi jkerhout) en W'estlandia (Naaldwijk). Het damesteam van DWS krijgt in de 2e klasse B de volgende tegenstanders: AHC28 (Den Haag), Animo (Rijswijk), HVS (Stompwijk), Jong Ade (Oud Ade), Velö (Wateringen), Vires J et Celentas (Gouda) en Van de Voort/Quintus 2 (Kwmtsheul). In de regionale 2e klasse A treft het herenteam van DWS de vol- - gende tegenstanders: Animo 2 - (Rijswijk), EHC (Voorburg), De Meeuwen (Rotterdam), Roda'71 (Rotterdam), Snelwiek (Rotter dam). Westlandia (Naaldwijk) en Wmgs (Den Haag). Schiedam Nu de softbalcom- petitie voor de verenigingen uit het waterweggebied bijna tot op de helft is gevorderd, heeft het zïn tussentijds de balans op te maken. Een blik op de standenlijst leert dat Schiedam, Spirit en Holy alle drie met meer succes dan werd verwacht door de eerste helft 2ijn heengekomen. Schiedam, dat na een aantal suc cesvolle jaren in het rayon Rot terdam dit jaar naar de lande lijke eerste klasse promoveer de, bezet voorlopig de Vierde Ronduit pech voor Schiedam is het feit plaats op de ranglijst Een pe- dat iulst dit jaar is besloten _tot_een riode van aanpassing aan het ongetwijfeld snellere spel in de landelijke competitie lijkt nu wel voorbij, getuige de recente- lijke successen. Vooral verdedigend kan men de gro tere aanvalskracht van de eerste klasse nu beter de baas dan in de eerste wedstrijden. Werpster Til Debets is in een betrekkelijk kor te tijd naar een hoger niveau ge groeid. Haar flegmatieke optreden uit het verleden heeft plaats ge maakt voor concentratie en vecht lust. Gesteund door een eveneens in vorm groeiend binnenveld, hoeft zij geen enkel duel meer uit de weg te gaan. Ook aam-alJend blijkt Schiedam in "de versterkte degradatie. De KNBSB brengt het volgend jaar de eerste klas se terug tot één afdeling van acht teams. Daaronder komen dan twee tweede klassen van elk acht teams. Als Schiedam ook in de nacompetitie de vierde plaats blijft bezetten, is het ver plicht nogmaals aan te treden voor promotie/degradatiewedstrijden. De beide nummers vier van de A-poules van de nacompetitie spelen dan tegen de beide nummers één van de B-poule van deze nacompetitie om twee plaat sen in de dan te vormen eerste klasse. De overige twee teams worden volgend jaar ingedeeld in de tweede klasse. Ondanks deze moeizame weg heeft coach Wim Falentijn het volste vertrou wen dat zijn team zich. zal weten te handhaven. Gezien de jongste resulta ten is dit vertrouwen zeker gerecht vaardigd eerste klasse best mee te kunnen. Niet In de eerste klasse van het rayon Rotter- wx»; alleen de geroutineerde oudere speel sters slaan regelmatig, maar ook de jongere garde schroomt niet het slag hout met succes te hanteren. De vierde plaats is dan ook volkomen verdiend. Als Schiedam zich de resterende twee duels tegen Celeritas en FAK weet te handhaven, geeft deze plaats recht op deelname aan de kampioenspoule in de nacompetitie. dam is het Schiedamse Spirit eveneens succesvol. Twee jaar geleden startte de Schiedamse club met een softbalafde- hng en wist meteen al een succesje te boeken. Oud BHC-eoach John Geiten beek bleek bereid de technische leiding op zich te nemen. Dat het een goede greep was bewijzen de resultaten tot nu toe. Gestart als underdog in de eerste klasse, is Spirit nu een van de Het softbalteam van Schiedam, dat in de landelijke eerste klasse een knappe vierde plaats bezet kandidaten voor het kampioenschap van het rayon. Achter Alexandria (10 punten) en Neptu- nus (9 punten) deelt Spirit op de helft van de competitie met de beide Rotter damse verenigingen Sparta en Anül- han Stars, de derde plaats. Competitieleider Fred de Kramer had in eerste instantie gekozen voor splitsing in een kampioenspoule en een degrada tiepoule. Gezien het geringe krachtsver schil en het uitlopen van de competitie, indien er beslissingswedstrijden moe ten worden gespeeld, is nu besloten de competitie normaal voort te zetten, Dit besluit opent voor Spirit het perspec tief alsnog een gooi naar het kampioen schap te doen. Slagen de Schiedamse dames dan geeft dit hen de mogelijk heid volgend jaar in de landelijke twee de klasse uit te komen. Ook het Vlaardingse Holy heeft in de tweede klasse van het Rayon duidelijk haar kandidatuur voor het kampioen schap gesteld. Samen met het Dordtse The Hawks voeren de Vlaardingse da mes de ranglijst aan. Indien Holy de opgaande lijn van de laatste wedstrij den weet vast te houden, zit een kam pioenschap er zeker in. Mocht Holy er niet in slagen de hoogste eer te bereiken, dan nog is promotie naar de eerste klasse vrijwel zeker. Twee teams uit de tweede klasse ko men dit jaar voor promotie in aanmer king. Bovendien krijgen standaard teams voor promotie de voorkeur bo ven reserveteams. De tweede plaats van Holy wordt alleen nog' bedreigd door Sparta II, zodat de Vlaardingse dames met nog drie wed strijden te spelen maar drie punten nodig hebben om zich eerste klasser te mogen noemen. Stand le klasse rayon. Alexandria 7-10. Neptunus 7-9. Sparta 7-8, Antillian Stars 7-8 spirit 7-8, Schiedam II7-4. St. Lodwijk 7-4. SCR 7-3. 2e klasse rayon: The Hawks 7-8. Holy 7-8. Sparta II 7-6. Alexandria II 7-4. Zwijndrecht 6-2. Neptunus II 6-0. een krachtmeting tussen de Ca nadees Jocelyn Lovell en de Engelsman Mick Morrisson. De ze twee wisten na drie onderde len zich als eenen twee ge plaatst met Vlaardinger Martin Meeldijk als derde. Lovell, die zondag vertrekt naar Montreal, om aldaar voor gast land Canada zich met 's we relds beste amateurs .te gaan meten op de Olympische Spe- len, wist drie onderdelen te) winnen. Morrisson eenmaal' tweede en tweemaal derde volg- de goed en sprak later: „Toch goed van zo'n domme Engels man om de Nederlandse ren ners te verslaan". Morrisson een graag geziene ren- ner in Nederland en boezem-| vriend van Leo van "Vliet, is| weer voor enkele weken in Ne-? derland neer gestreken om zich met de laaglanders te meten en voor te bereiden op de Engelse kampioenschappen. f Bij de dames was Karin Strong; (ook Canadese) onbetwist de sterkste en won ook alle onder- delen, met Schiedamse Dinphy Wesdorp op een sterke tweede plaats. Eddie Wittebróek was onbetwist de sterkste nieuweling'van de avond en werd verdiend om nium-winnaar. Teun# Breur werd dat met twee overwinnin gen en een tweede plaats bij de 10-11 jarigen, terwijl Teun van Vliet bij de 14-jangen ook aan het langste eind trok. De uitslagen: Amateurs Afval- wedstrijd, l. J. Lovell, 2. P. van Wijk, 3. M. Morrisson, 4. J. Hammendorp, 5. M. Meeldijk. Klassementwedstrijd, 1. J. Lo vell, 2. M. Morrisson, 3. M. Meeldijk, 4, P. van Wijk, 5. J. Hammendorp. Onbekende af stand, I. J. Lovell, 2. M. Meel dijk, 3. M. Morrisson, 4. P. van Wijk, 5. D. Ruinand. Totaal om nium amateurs, 1. Jocelyn Lo vell (Canada), 2. Mick Morris son (Engeland), 3. Martin Meel dijk (Vlaardingen), 4. Peter van Wijk (Schiedam, 5. Jack Ham mendorp (Rotterdam).Totaal omnium nieuwelingen: 1. Eddie Wittekoek (Vlaardingen), 2. Ri- nie van Spronsen (Naaldwijk), 3. John van de Hoeven (Cou reur), 4. HCnk van de Berg (Coureur), 5. Rudi de Bruin (Harga-Sintmaartensdijk).,.,, Totaal omnium dames: 1.- Karin Strong (Canada), 2. - Dinphy Wesdorp (Schiedam), 3. Ineke Muilwijk (Rotterdam), 4. Mary. Barendrecht (Klaaswaal). Totaal omnium jeugd 14 jaar: l. Teun van Vliet (Barrhopoort), 2. Renê Blokzeyi (Ahoy). Totaal omnium jeugd 10-11 jaar: 1. Teun Breur (Ahoy). 2. Marja Rommers (Ahoy), 3.vTim For tuin (Feyenoord). Naaldwijk Evenals voorgaan de jaren gaat ook dit jaar de VVV- Vkantie-Avond vierdaag se van start in Hoek van Hol land. De mars, dertiende in successie, wordt gehouden op 27, 28, 29 en 30 juli. Iedereen, vanaf 6 jaar, kan meelopen en na afloop ontvangt men het Avoinlyierdaagse-kniis, of als men al eerder in Hoek van - Holland-heeft meegelopen, het overeenkomstige jaarcijfer. De 'te lopen afstanden zijn 7,10 of 15 km. bent u jong genoeg vooreen sportieve jeugdvakantie? Gelukkig zijner tegenwoordig een heleboel vawrthes die zi| n toegespi tst op de tongeren =;inge vakanties waar een hoop plee>e« aan te beleen ait W| kunnen '•oor oe miormaiie üO'gcn BROERSVELd 1Ï7 - SCHIEDAM TELEFOON ttO-26J&23 - 2S.3U.70 BROERSVEID 113 TEL 262583 Elke dag geopend, Salon SALON „LILIAN" GARANDEERT U EEN KAPSTER MET HART VOOR UW HAAR BROERSVELD 72 SCHIEDAM TELEFOON 2610 31 Broersveld 105, Schiedam Tel. 010—269703. Als U van wanten weet en uw woning om wilt toveren tot een waar woonparadijs, moet U beslist eens bij Jan v.d. Hulst in Schiedam langs gaan. Alles op het gebied van wandafwerking vindt U in een sfeervolle omgeving en de ideeën hangen bij hem bij wijze van spreken aan de muur. U weet nog niet half wat er op dit gebied te koop is, hij wel. Hij weet van wanden. BROERSVEST 85 - SCHIEDAM TEL. 010—269702 BROERSVEST 50-52 010—267594 SCHIEDAM In kader van actie „Sportreal? it >- Schiedam Het bureau Sportzaken van de ge meente Schiedam, van waaruit de actie „Spor- treal" wordt gecöordi- neerd, gaat een zoge naamde „vliegende bri gade" formeren. Deze brigade, die vermoede lijk uit vijf personen gaat bestaan, krijgt tot taak de activiteiten binnen het kader van „Sportreal" ti* begeleiden. Het bureau Sportzaken doet dan ook een oproep aan Schiedammers die de actie met enige kennis van zaken kunnen begeleiden. Spor tambtenaar Gé Rens: „Na tuurlijk zijn. er mensen die dit kunnen, maar ons groot ste probleem is dat we niet weten waar we ze kunnen vii id en. Toch is dat techni sche kader heel erg belang rijk, want de actie „Spor- treal" moet mensen bereiken die niet in georganiseerd verband aan sport doen. Dat er dan deskundige leiding nodig is zal wel duidelijk zijn". De „vliegende brigade" trekt ten tijde van de actie de Schiedamse wijken in om, nadat een geluidswagen de bewoners op de hoogte heeft gebracht, sport en spel te laten bedrijven. Rens: „Ons technisch kader zal die avonden in goede banen moeten leiden. Zo in de geest van: nu heeft dit groepje een tijdje gevolley bald, nu dus een andere groep. Zo kunnen er tegelij kertijd diverse sporten wor den beoefend". Het bureau Sportzaken hoopt dat er vanuit de Schiedamse sportverenigingen aanmel dingen binnenkomen om de ze actie te begeleiden. Be langstellenden kunnen zich voor informatie wenden tot het bureau Sportzaken van de gemeente Schiedam, Em- mastraat 1, telefoon26G5Ö0 toesLel 155. De actie „Spor- trealM vindt plaats in -de maand augustus.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4