Gé lens: „Een kwak asfalt is de oplossing niet" Frans de Kruis: 'Ik ken ze allemaal' Schiedam mikt vierde plaats Zwaluwen zonder versterking competitie in Wim Schaap trainer DWS Leendert Smits- trofee W. H. Niestadt stopt na 54 jaar Jaar vergadering VFC Stagnatie in aanleg verharde velden SHO OEFENPROGRAMMA PIJPERS Bewoners- vereniging wil informatie avond Frans de Kruis indeling niet ongunstig' Schiedam Bij de Schiedamse handbal verenigingen DWS en üVG hebben in de af gelopen dagen enkele trainerswisselingen plaatsgevonden. Wim Schaap, die met het herenteam van UVG vijf seizoenen achter een de titel in de eer ste klasse veroverde en het afgelopen sei zoen promoveerde naar de promotieklas se, wordt de nieuwe trainer van de heren- selectie van DWS. Hij volgt bij DWS, dat met het herenteam in de zaal landelijke 2e klasse speelt, de in maart ver trokken Emdhovense trainer Gerard Houtbra- icen op. Het damesteam van DWS wordt ook ko mend seizoen getraind door André van Riel. Ook UVG is er in geslaagd de door het vertrek van Wint Schaap ontstane trainersvakature op te vullen. Gerard van Eijk, die in de afgelopen sei zoenen de dames-selectie trainde, heeft deze func tie overgedragen aan jeugdtrainer Ruud Bier hof. Van Eijk wordt met ingang van het nieuwe seizoen trainer van de he ren-selectie. UVG is overigens met van plan het echtpaar Schaap zonder meer te laten ver trekken, want ook Loes Schaap gaat UVG verla ten om tramster te wor den van het damesteam van Oliveo uit Pijnacker. Deze vereniging werd het afgelopen seizoen ge traind door Wim Schaap. Komende woensdag avond neemt UVG af scheid van het echtpaar Schaap in de kantine op sportpark ïïarga, aan vang 20.00 uur. Vlaardingen Als herinne ring aan wijlen de heer L. Smits heeft het be stuur van de Vlaardingse Dam Vereniging (VDV) besloten voor de winnaar van de jaarlijkse onder linge competitie in groep 2, de „Leendert Smits trofee" uit te reiken. De trofee, die het eigendom blijft van VDV, komt een jaar in het bezit van de dammer die vanuit de «-^tweede groep naar groep I promoveert Schiedam De gemeente Schie dam is nog steeds niet van plan de handbalclubs over haast uit de problemen te hel pen. Terwijl in Vlaardingen en Maassluis enige tijd geleden verharde velden werden aan gelegd, wacht Schiedam op concretere richtlijnen. Plannen zijn er wel, maar zo lang het Nederlands Handbal Verbond zich niet duidelijker uitspreekt over de eisen waaraan de nieuw aan te leggen velden moeten voldoen, krijgen ande re zaken voorrang. Toch krijgt het probleem alle aandacht Sportambtenaar Gé Keus: „De moei lijkheid is echter dat het handbalver- bond eigenlijk zegt: pionieren jullie maar. Dat maakt het probleem er niet gemakkelijker op. Het is in feite net als bij de bouw van een nieuwe sport hal; die moet <5ók voldoen aan allerlei eisen, hoogte, samenstelling van de vloer en noem maar op. Om iets te kunnen doen zijn richtlijnen nodig". Maar zoals gezegd is de gemeente Schie dam niet van plan de handbalclubs maar in de kou te laten staan. Schie dam telt vier handbalclubs, waarvan vooral DWS en UVG qua ledental kun nen wedijveren met de grootste clubs van Nederland. De urgentie van het aanleggen van verharde velden - nood zakelijk geworden door het invoeren van het veel snellere zevenhandbal - is bovendien nog niet zo groot. Het hand- balverbond heeft de omschakeling van gras naar een verharde toplaag slechts voor de topclubs verplicht gesteld. En dus zou pas bij promotie naar de eerste klasse echt sprake zijn van een „verharde velden probleem". Reden waarom de handbalvereniging DWS reeds geïnformeerd heeft naar speel- mogelijkheid bij het Vlaardingse WIK. Niet dat die oplossing ideaal zou zijn, maar meer uit voorzorg omdat het er naar uit ziet dat het aanleggen van het eerste Schiedamse verharde veld nog wel even op zich zal laten wachten. Toch ziet het er naar uit dat de Schie damse clubs de zorgvuldigheid waar mee Schiedam te werk gaat wel kun nen waarderen Gé Rens: „Je zou na tuurlijk kunnen stellen, kwak er hier en daar maar wat asfalt op, maar het zal iedereen duidelijk zijn dat zoiets geen oplossing is, Onze bedoeling is om elke vereniging zijn huidige complex te laten behouden, dus het verharde veld aanleggen bij het bestaande clubge bouw. Het lijkt me dat we dan best wel wat zorgvuldigheid mogen betrachten". Voor de handbalvereniging UVG bete kent dit dat het straks aan te leggen veld een onderdeel vormt van het zoge naamde parkeerprobleem op Harga. De gemeente ontwikkelde een plan om sportpark Harga auto-vnj te maken, waardoor er naast het veld van UVG ruimte ontstaat. De gemeente wil het nu nog als parkeerruimte gebruikte veldje omtoveren tot handbalveld. Een plannetje waar UVG met zo gelukkig mee is. De club heeft - begrijpelijk - Het veld van DWS, dat straks in drieën wordt verdeeld zijn voorkeur uitgesproken voor het verharden van het huidige speelveld. In sportpark Thuriede gebeurt dit wel. DWS, dat reeds eea gedeelte van zijn veld moest afstaan als trainingsveld voor de omliggende voetbalclubs, zal moeten toestaan dat het complex ver der wordt opgedeeld. Dit dan ïn het belang van de handbalclub, want naast het behoud van een grasveldje, komt er bij het clubgebouw een ver hard veld- Ook HVK, dat enige tijd geleden samen ging met Scylia, wordt indien mogelijk écht geholpen. De club, ontstaan als Kethelse vereniging heeft zijn clubge bouw aan de Joppelaan m Kethel, „en", zegt Gé Rens, „wij willen ons best doen déar een verhard veld te creéeren. Weliswaar staat de gemeente met te trappelen om daar een stuk grond te verharden, maar wij hebben er aLle hoop op dat het toch gerealiseerd kan worden"- Over de handbalvereniging Wilton hoeft de gemeente Schiedam zich geen zor gen meer te maken. Rens: „De directie van Wilton Fijenoord heeft toegezegd zelf een verhard veld aan te zullen laten leggen. Als ik goed ben ingelicht gaat dat gebeuren aan de Admiraal de Ruyterweg". En 20 wordt het probleem van de om schakeling van gras naar verharde vel den door de gemeente Schiedam per vereniging bekeken. Een project waar erg veel geld mee gemoeid is. Daarom ook is de gemeente van mening dat strakkere richtlijnen op zijn plaats zou den zijn. Maar het is ook de reden waarom het allemaal wat langer moet duren dan nodig zou zijn geweest Vlaardingen Frans de Kruis blijft nuchter. De oefenmeester van Zwaluwen, debutant in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal, is ook wat vaag over de indeling. Lijkt ook meer aandacht te hebben voor zijn vakantieplannen. Op het moment dat hij de vraag voorgeschoteld krijgt hoe hij denkt over zijn komende tegenstanders zegt de succesvolle oefenmeester alleen maar; „Weet je wat ik op tafel heb liggen? Mijn vakantie-plannen. Ik ga namelijk ditkeer naar Friesland en wil wat leuks uitzoeken". Ondanks rijn (andere) plan nen wil De Ernis toch wel even rijn aandacht op de komende competitie vesti gen: „Wat wil je eigenlijk weten?" is rijn weder vraag, „of we kaunpioen worden of ïo? Nee, maar zonder gekheid, ik zie het allemaal wei zitten. De clubs waar we tegen ko men te spelen ken ik vrij wel allemaal. En qua lig- ging is het echt niet on gunstig. Zeker niet als ik de andere afdeling zie. Tenslotte rijn het vrijwel allemaal semiderby's en klinkt een naam als Zwart Wif28 wel". De eerste klasse A lijkt een afdeling waar de techniek de boventoon aai gaan voeren. Frans de Kruis erover: „Dat moeten we maar eens bekij ken, Ik weet nog niet of deze afdeling minder hard ral spe len als die andere. Goed. het zijn allemaal wel goede ploe gen waar we tegen moeten spelen maar lieverdjes zullen het zeker niet zijn". Bij Zwaluwen zit ook een oude bekende ingedeeld. Het uit Oud-Be ijerland afkomstige SHO werd door Zwaluwen in het affelopee bekertoernooi geëlimineerd. De Krols over dese club: „Ondanks bet feit dat we toen een erg goede wedstrijd hebben gespeeld ben ik er van overtuigd dat zij naar ons toe kwamen met de gedachte dat ze Zwaluwen wel even souden inpakken. Maar ik weet zeker dat het allemaal anders sal zijn in de competitie". De naam SHO is gevallen. Waarna meerdere clubs een beurt krijgen. Frans de Kruis lijkt weinig optimistisch. Niets is echter minder waar. Maar toch zegt de oefenmeester: „Het is pittig. Dat wel. Huizen bijvoorbeeld is toch een ploeg die al jaren in de top mee draait. Maar daar staat weer tegenover dat ook RCL bij ons is ingedeeld. Ook een de butant dus. Overigens wel leuk hoor dat zij er zijn, Kun- Door Maartijn Verwaaijen nen we zien wie de sterkste is." Zwaluwen speelt na lange tijd weer in de eerste klasse. Bedt de ploeg het? De oefenmees ter: „Dat is moeilijk te weg gen. Natuurlijk gaan we onze uiterste beat doen. Vandaar ook dat we een uitgebreid oefenprogramma hebben sa mengesteld. Het uitgangspunt van iedere trainer Is so hoog mogelijk eindigen. Van mij dus ook. En ach, wie weet worden we nog kampioen. Bij voetbal is immers van alles mogelijk." De nieuwe competitie moet de selectie in ieder geval ingaan zonder spelers van buitenaf. „Gek eigenlijk hè?" zegt Frans de Kruis, „zijn we toch kampioen geworden en heb ben we toch een aantal opval lende prestaties geleverd en niemand komt naar Zwalu wen toe. Ik heb sterk het idee dat men bij het zaterdag-voet bal niet zo „vbegerig" is. Maar gelukkig valt er ook niemand af en krijgen we vanuit de jeugd ongeveer 35 man. Een compleet A-juniorenelftal komt over". Ook bet gerucht als sou Leen Pijpers vertrekken wordt door De Kruis ontsenuwd: „Leen is geslaagd voor zijn artsen-studie maar heeft be sloten nog te blijven. Het zal wel eens voorkomen dat hij niet kan spelen maar echt definitief weggaan is er niet bij. Trouwens, dat zou wat zijn zeg. Spelen in de eerste klas zonder Leen op het mid denveld kan nog niet". Zoals bet er nu naar uitziet zit het allemaal wel goed bij Zwaluwen. Zo denkt Frans de Kruis er ook over: „Henk Nentjes en Leen Pijpers zijn bij het begin van het seizoen getrouwd. Dat heb ik trou wens veel liever. Dan weet ik namelijk waar ze vrijdag avond uithangen. En ik ben er zeker van dat John Schoen makers aan het begin van de competitie genezen zal zijn van zijn blessure." Overigens «I Frans de Kruis assistentie krijgen in het nieuwe seizoen. Zwaluwen trok oud-VOC-speier Ed Kloawers aan. De Kruis: „Ik word een soort Binus Michels hè. Alleen krijg ik niet het salaris wat hij ontvangt. Het is de bedoeling dat Klouwers de training van de b-selectie voor zijn rekening neemt en mij assisteert bij de a-selec tie." Schiedam De honkballers van Schiedam en Holy dreigen danig uit hun ritme te raken. Werd er vorige week niet gespeeld omdat de KNBSB voor dat weekend een bekerprogramma had vastgesteld, waarvoor beide ploegen al vroeg zijn uitgeschakeld, afgelopen weekend gooide de regen roet in het eten, waardoor zowel Holy als Schiedam opnieuw ver plicht rust kregen. In verband met de Haarlemse Honkbalweek wordt er ïn de komende twee weken opnieuw niet gespeeld. De verplichte rust gaat hier door vier weken duren. Zo wel Schledam-coach Wout van der Have als Bob Sou- dijn van Holy hebben nog geen oefenwedstrijden vastgesteld, zodat de honk- balloze periode erg lang gaat duren. In de distriktsklasse wordt er ko mend weekend wel gespeeld. Het Schiedamse Groenoord is weliswaar vrij, maar MSV71 uit Maassluis speelt wel. De Maassluïzers gaan zaterdag naar Voorburg om daar tegen The Arrows aan te treden. Een goede gelegenheid voor MSV om het geschonden zelfvertrou wen weer wat op te vijzeleiv De Voorburgers staan op de voor laatste plaats en hebben tot nu toe niet kunnen imponeren. In dien MSV kompleet is, 2al het zeker kunnen winnen. De softbalcompetitie gaat on danks de Haarlemse honkbal- week gewoon door. Schiedam gaat morgenavond in Den Haag, tegen Ceieritas proberen de vierde plaats op de ranglijst veilig te stellen. Winnen de Schiedamse dames, dan opent dat de mogelijkheid om in de nacompetitie bij de bovenste vier teams mee te spelen. Ge- zien de 12-6 winst op eigen veld tegen de Haagse dames, is ook nu een overwinning zeker mo gelijk. Vlaardingen De Vlaardingse Dam Vereniging (VDV) moet op zoek naar een nieuwe secreta ris. W. H. Niestadt, die deze functie maar liefst 54 jaar be kleed heeft, heeft besloten tij dens de komende jaarvergade ring op 24 augustus deze func tie ter beschikking te stellen. VDV bestaat dit jaar zestig jaar. Het programma voor de komende maanden luidt* 10 au gustus laatste speelavond; 17 augustus sneldammen en prijs uitreiking; 24 augustus jaarver gadering; 31 augustus massa kamp tegen Schiedam. Schiedam De bewonersvereni- ging Schiedam Centrum is het niet eens met wethouder Chris Zijdeveld dat een infor matie-avond voor de binnen stad nog niet zinvol zou zijn. Men vindt nog steeds dat er wel degelijk behoefte aan is, on danks het feit dat de Kroon nog niet heeft beslist over de be zwaarschriften tegen het be stemmingsplan voor de binnen stad. 1 In een open brief die onlangs aan het gemeentebestuur is verzon den stelt de nieuwe bewoners vereniging dat men het met de wethouder wel eens is dat er over de plannen rond Empeo niet gesproken kan worden. „Maar er zijn genoeg andere fa cetten die besproken kunnen worden en die niet direct in verband staan met Empeo", ai- dus het verenigingsbestuur. Vlaardingen De Vlaardingse voetbalvereniging VFC hond! op vrijdag 6 augustus de jaar lijkse algemene ledenvergade ring. De vergadering, die om acht uur begint, vindt de restauratie van bet Vrt" sportpark. Drie bestuursleden, waaronder voorzitter J. P. Barendregt, zijn aftredend maar herkiesbaar- Voor het tussentijds afgetreden - bestuurslid H. Nebbeling wordt gezocht naar een plaatsvervan ger.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4