Weer ibotuïisme Verkeerskermis rond parkeren Bewoners bewaken een balk Apachen" op apegapen Motie van oppositie over scheepsbouw Wilton-Fijenoord vraagt werktijdverkorting aan J Parkeren op het Liesveld-viaducJ Ik neem de proef WEER GEVAARLIJKE PILLEN VERLOREN Koemarkt-brug enige uren afgesloten In Vlaardingen en Schiedam 99 99 UITBREIDING Schiedamse omgekomen Belgische treinramp Bewoners van Babberspolder stichten nu commissies Gewond na duik Gedempte Baansloot tegen snel verkeer Drie pistolen ingeleverd Automobilist rijdt in op politiewagen Dinsdag 29 juni 1976 SCHIEDAMSCHE ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 iOURANT 101ste jaargang no. 25604- 4 PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL Rotterdam De dok- en werfmaatschappij Wil- ton-Fijenoord b.v. te Schiedam heeft gisteren bekendgemaakt bij de arbeidsinspectie een verzoek te hebben inge diend voor werktijdver korting voor bijna drie duizend man personeel. De werktijdverkorting zou moeten ingaan op 1 augustus, na de vakan ties, en zou zes weken moeten duren. De werk tijdverkorting zou bete kenen, dat ongeveer 475 mensen voor vijftig pro cent korter werken, on geveer 2000 mensen voor 33 procent en ongeveer 350 mensen voor zestien proeent. olgens de mededeling van Wïlton-Fijenoord is de aanvraag een gevolg van de huidige economi sche recessie. Het aantal opdrachten voor de af deling scheepsreparaties is sterk teruggelopen, evenals voor de machi nefabrieken van de werf. Met de bouw van de korvetten voor Indo nesië kan, aldus Wilton- Fijenoord, pas aan het einde van dit jaar wor den begonnen. De dok- en werfmaat schappij Wilton-Fije- noord b.v. behoort tot E.S.V., Kijn-Schelde- Veroime Machinefabrie ken en Scheepswerven IV. G. Vlaardingen Opnieuw uj een potje met enkele pillen verloren die bij verkeerd gebruik" fatale gevolgen zouden kunnen hebben Zeker wanneer kinderen de piller zouden innemen. Dit keer gaat het om een glazen flesje met een blauw dekseltje en een wjt etiket dat een Vlaardinger verloren heeft. Hij had de nitro baat-tablet ten (de man is hartpatiënt) opgehaald hij apotheek Jansen aart de Schiedamse Zwammerdamsm- gel. Tegen de politie heeft hij verklaard ook nog m Vlaardin- gen. Maassluis en tn Hoek van Holland te zyn geweest alvorens hij de pillen vindt of er iets meer van weet wordt verzocht of de Vlaardmgse politie (010-342355; of de Schie damse politie (010-260760) te bellen. Schiedam De Koemarkt-brug, een onderdeel van Schiedams belangrijkste verkeersader, is gistermiddag enige uren geslo ten geweest. Het verkeer moest worden omge leid via de Buitenhavensloot en via het Hoofd. Aanvankelijk ontstond enige verkeerschaos, maar later kon het vrijwel zon der extra politie worden omge leid. De oorzaak van het defect bij de brug was gistermiddag nog niet precies bekend. Vermoedelijk heeft de hoge temperatuur er iets mee te maken gehad. lactrdingse kermis Uardingoo ParkTfn op het Liesteld-viaduct als van 24 juli UU en mei Si juh op het Veerplein de I kermis wordt gehouden. |at is net plan v«in wethouder Grms isudsoulwikke- |lii{ ea venteen om ïodoende een oplossing le binden voor hei tijdens de kennis ontstaan gebrek |4n pirkeerphutsen- dr zijde san de gemeenteraad is onmiddellijk: [og-I veel kritiek losgekomen over dit plan van de Jer overigens aan toevoegt dat htu Delft In een aantal plaatsen in Zuid-Holland heeft het botulisme weer de kop opgestoken. Tot nu toe pg is dit geconstateerd in Delft, Vlaardingen, Boskoop, Rotterdam en Schiedam. Het Westland is er tot nu toe van verschoond gebleven. Door het Centraal Diergeneeskundig Instituut in de Maasstad is vastge- ■Mi steld dat de doodsoorzaak van enkele in het water gevonden eenden vijf maal is veroorzaakt door botu lisme. Uit onze kracht van 18 juni. Vlaardingen Naar aanlei ding van het artikel over het parkeren op het Lies veldviaduct tijdens de ker- misweek, dat op dinsdag 18 juni in onze kracht ver scheen, hebben drie raad sleden vragen aan het col lege gesteld. Het zijn me vrouw Bellingwout-Roo- denburg van de PCG, de heer Hockx van de KVP, en de heer Lensvclt van. de SGP-GPV. Weihouder Bas Goudrjaan van verkeer en vervoer wil tijdens de kermisweelc op het Liesveld- viaduct laten parkeren. De ker mis wordt dit jaar namelijk op het Veerplein gehouden en hier door kan daar nauwelijks meer geparkeerd worden. Het plan 1 van Goudriaan is door de wet houder zelf als een experiment omschreven. Het plan heeft steun gekregen van de WD en een deel van Goudraans eigen partij, de PvdA. De christelijke partijen voelen niet veel voor het plan. Zij wil- len dan ook weten of er inder daad geparkeerd mag gaan worden aan beide kanten van het viaduct Als dat inderdaad, zo is, willen de vragenstellers weten of die beslissing dan op studies berust. Zij willen ook de adviezen weten van verkeers- deskundigen, politie, en de commissaris voor verkeer en vervoer. De vragensÜIers vragen zich af of het college mogelijkheden ziet om de problemen, die uit het parkeren op het viaduct voor vloeien, op te lossen. Ook wil men weten hoe het college de problemen rond de verkeersvei ligheid van voetgangers en fiet sers beoordeelt. De drie raadsleden laten de mo gelijkheid open dat het plan met op overleg en studio be rust. Als dat het geval is. vraagt men zich af hoe het college dit plan dan in overeenstemming kan brengen met eerder door Goudnaan gehuldigde opvattin gen. Deze opvattingen ten aan zien van de verkeersproblema tiek, alle verkeersmaatregelen nemen op grond, van studies, worden volgens de drie vragen de raadsleden namelijk wel el ders m Vlaardingen steeds ge volgd. Men doelt op de weige ring van de wethouder om de bewoners van Vlaardingen-Am bacht tegemoet te komen. Daar is verkeersoverlast door de openstelling van de Burgemees ter Heusdenslaan. Het is vrijwel zeker dat alle ad viezen over het plan negatief zijn. De politie en de chef ver keersdienst vinden het in ieder geval geen goed idee van Goud naan. Zij zijn niet gelukkig met het plan. De politie heeft ge zegd dat zij de veiligheid van de verkeersdeelnemers daar niet kan garanderen. Ook de politie is door vakanties onder- Het Centraal Diergeneeskun dig Instituut verwacht dat het aantal gevallen van bo tulisme dat van het vorig jaar zal evenaren. Alleen een fikse regenbui kan uit komst bieden. Het hemel water brengt verkoeling en beïnvloedt op deze manier het leefmilieu van de Clo stridium Botulinum, de bacterie die botulisme ver oorzaakt. Vorig jaar werden er in Neder land duizenden watervogels, zeer gunstig zijn voor de ontwikkeling van het Clostri dium botulmum. Overdracht 'van deze 2iekte vindt plaats via de besmette kadavers van reeds aan botulisme gestorven vogels. Bij deze sterfgevallen is het ty pe C verantwoordelijk. De mens is hier nauwelijks gevoe lig voor. Men kent echter ook de types A, B en E. Deze leve ren wel gevaar voor de volksge zondheid op. Het kan dan ook gebeuren dat de overheid ver biedt dat er m bepaalde plassen mag worden gezwommen, voornamelijk eenden, het slach- Intoxicatie kan gebeuren via de huid of slijmvliezen Indien de ze beschadigd zijn. Hoe verder de kadavers in staat van ont binding; zijn hoe groter de con centratie van A, B, of E-toxine kan zijn. toffer van botulisme. Het komt zeiden voor dat grotere water vogels, zoals bijvoorbeeld zwa nen, ermee worden besmet. Botulisme is een vorm van voed selvergiftiging die wordt ver oorzaakt door de opname van een toxine, dat door de bacterie VERWIJDEREN „Clostridium botulmum" in het voedsel of in de kadavers van Het is daarom van groot belang dode vogels wordt gevormd, dode vogels uit het water te wat vinaen. halen. Alle nodige hygiënische voorzorgmaatregelen dienen ge nomen te worden zoals het dra gen van plastic handschoen in verband met besmettingsge vaar. Nog beter is het de poli tie of openbare werken in de gemeente op de hoogte te stel len. Deze instelling zorgt dat de kadavers worden opgestuurd naar het Centraal Diergenees kundig Instituut, Een dode eend wil niet altijd zeggen dat er botulisme heerst Dat wordt uitgezocht door het Instituut. Is de uitslag van dat onderzoek positief dan zal openbare wer ken er voor zorg dragen dat de kadavers worden vernietigd. Botulisme is nog niet 20 lang bekend in het land. Pas in 1970 deden zich de eerste gevallen voor in Den Haag. In 1973 was er een massale vogel sterfte. Honderden watervogels stierven tussen Leidschendam en Voorschoten, Vorig jaar brak alle records. In 146 gemeenten, waarvan maar liefst 65 in Zuid-Holland, stelde men botulisme vast Ook deze zomer verwacht men weer een groot aantal gevallen omdat de weersomstandigheden lang durige warmte en geen neerslag SfiAéi&S? r' Schiedam/Neufvtlles On der de Uen slachtoffers van de Belgische trein ramp bij Neufville be vindt zich ook een Schie damse. Het is de zestien jarige Veronica Rottier. Haar vader is gewond op genomen in een Belgisch ziekenhuis. Dode watervogels. De komende maanden zullen we er Vlaardingen Mede naar aanlei ding van de gemeentelijke plannen omeen deel van de Vlaardingse Babberspolder op te hogen, zijn nu twee bewo nerscommissies opgericht. De verhoging die ruwweg tussen de Van der Duyn van Maas- damlaan en de Schiedamsedijk loopt en die volgend jaar moet worden gerealiseerd, betekent ook problemen voor de bewo ners. Als de gemeente de straat ophoogt, dan moeten de eigena ren hun tuinen Ophogen en ook de meegezakte schuren aanpas sen of vernieuwen. °m de problemen onderling, maar ook met de gemeente, te coördineren zijn nu de commis- "os opgericht. Een bestaande j"t vijf flateigenaren en één bestaande uit zeven bezitters van vrije huizen. De laatste commissie is inmiddels al een keer bijeen geweest; de com missie van flateigenaren zal voor het eerst op 1 juh in verga dering bijeen komen. Vlaardingen De 28-jange ma- coos H. J. Doornheim uit «aardingen is met een ernstige hersenschudding en een hoofd wond in het Holy Ziekenhuis Pgenomen. Toen de man van- 1 "Ct dek van de sleepoot At- as eer» duik in de haven wilde "«"en, gleed hij uit. Hij viel aarna op een twee meter lager gelegen dek Schiedam Bewoners van de Gedempte Baansloot hebben vannacht de wacht gehouden bij een balk. Het afgelopen weekeinde hebben zij in het wegdek van hun straat een witgeverfde bint aangebracht met als doel; de snelheid van het eenrichtingsverkeer ter plekke te beperken. „Vooral vrijdag is een hopeloze dag," zegt Ab Karssen, een be woner. „Van verkeersborden trekt niemand zich wat aan, in twee richtingen wordt gereden, en met een enorme snelheid. Vooral die marktkooplui vlie gen er als gekken doorheen. Levensgevaarlijk, mede omdat hier geen stoep is en onze kin deren direct op straat staan, als ze het huis uitkomen." Tien maanden geleden ging een eerste brief uit naar de gemeen te, geschreven door gemeen teambtenaar en medebewoner M. G. L. Dingenouts. Een jaar geleden kreeg deze officieel de sleutel overhandigd, als eerste bewoner van de nieuwe binnen stadswoningen. Antwoord op zijn brief kwam niet binnen, daarom werden later nog drie brieven gestuurd. Een week ge leden werden de bewoners van de Gedempte Baansloot het beu, „De gemeente reageerde niet, trof geen maatregelen om de vaart van het verkeer hier te beper ken, dus grepen we zelf in," zegt Karssen.k Als verkeers drempel, zoals zoveel door de gemeente in de oude wijken zijn aangebracht, werd een balk in de grond gelegd. Witge- verfd, opdat het hout zou opval len. Het hielp. Automobilisten reden iets langzamer, tot echter de balk werd gestolen. „Ineens was hij weg", zeggen de ■i omwonenden, die vermoeden De balk in de Gedempte Baansloot: een drempel voor automobilisten. dat de balk is ontvreemd door een autobezittende buurtbewo ner, die zich aan het ding erger de. De bint, die nu in de Ge dempte Baansloot ligt, is balk nummer twee. Ook die is, in de nacht van zondag op maandag (een paar uur nadat hij was aangebracht), gelicht". Iemand had de balk naast de rijbaan gelegd. Karssen: „Dus hebben we hem wéér teruggelegd. Nu blijven we erop letten en dege ne, die die balk nogmaals durft te verwijderen, wordt niet meer jarig." De balk Ugt er zonder gemeente lijke toestemming. Toch peinst de politie er niet over om in te grijpen. Een agent deelde de bewoners mee, dat het strikt ambtelijk gezien eigenlijk hele maal niet kon, maar dat hij hen in zijn hart gelijk geeft; „Het gaat om de veiligheid van de Akinders". Vlaardingen Door de tropische temperaturen dreigt het Indianen-project in Holy-Noord op losse schroeven komen te staan. Van het bouwen van een Indianendorp op de bouwspeelplaats aan de Amsterdamlaan Is vooralsnog weinig terechtgekomen. Er meldden zich gisterochtend zegge en schrijven tien mini-bouwvakkers die zich door de zon niet lieten weerhouden om een begin te maken met het optrekken van wigwams en totempalen De slechte opkomst is voor de drie beroepskrachten, die het project begeleiden aanleiding om eens rond de tafel te gaan zitten en de zonproblemen eens, op een rijtje te zetten. „Wan- neer het warme weer aanhoudt, dan is het niet ondenkbaar dat we met het project stoppen", aldus de teleurgestelde Leo Haasnoot, een vin de beroeps krachten. „We hadden gere kend, dat cr zo'n vijftig kinde ren zouden komen". Hij ver klaart de slechte opkomst mede door het feit, dat er op de bouwspeelplaats geen schadu wrijk plekje is te bekennen. Hot programma, waaraan maan denlang is gesleuteld, hieJd voor de kinderen veel avon tuurlijke activiteiten in. Er was met veel rekening gehouden, maar met dat het zo warm zou worden... Naast het bouwen van het indianendorp zouden er allerlei spelletjes en evenemen ten plaatsvinden, zoals: vismid- dagen, indianen olympiade, vlo tje varen, film, muziek, dansen, vliegers oplaten, speurtochten, maaltijden koken, sieraden ma ken, jndian enk] eren maken en een krantje maken. Wanneer de belangstelling met toeneemt, zal het project zeker voortijdig beemdigd moeten worden. Schiedam Op het hoofdbureau van politie zijn drie pistolen ingeleverd. In het kader van de landelijke- actie voor het anoniem inleve ren van vuurwapens zijn tot nu toe een Beretta 9 millimeter, oen CZ 7.65 mm en een Dreyso 7.65 mm kaliber afgegeven. Illegale wapenbezitters kunnen nog tot en met zaterdag 3 juli op het politiebureau terecht, zonder dat er vragen worden gesteld en zonder dat er een proces-verbaal wordt opge maakt Schiedam Aan de Bettoweg heeft de politie dit weekeinde ccn automobilist aangehouden die kort tevoren in Sehiedam- Oosl enkele auto's had bescha digd en was doorgereden zon der zijn identiteit bekend te ma ken. De man, de 34-jarige Rotterdam mer B.B.C., reed bij zijn aan houding in op de surveillance wagen van de politie en een paar passerende bromfietsers. Niemand werd hierbij evenwel gewond. De aangehouden automobilist bleek bij de blaastest onder in- vloed te verkeren van alcohol 1. sche drank. Hij is overgebracht naar het hoofdbureau van poli tie waar ook de bloedproef werd cenomen. Schiedam De gemeenteraads fracties van VVD en CDA wil len, dat de regering verder gaande maatregelen met be trekking tot de Nederlandse scheepsbouw treft dan tot nu toe is gedaan, om daarmee ont slagen in deze bedrijfstak te voorkomen. Met vijftien stem men van die twee partijen voor en veertien tegen (een aantal progressieve raadsleden ont brak) werd een motie daarover aangenomen. PvdA en CPN waren fel tegen. Zij zagen de motie ais een aan val op de regering. In een eigen motie van communist Aad de Wolf, die hij indiende tijdens een interpellatie die tegen mid dennacht was afgelopen, werd de regering gevraagd om plan nen te realiseren, die de Neder landse zeescheepvaart steunen bij vlootvemieuwing, waardoor de mogelijkheid zou worden ge schapen de ernstige moeilijkhe den in de scheepsbouw op te lossen door nieuwbouworders op Nederlandse werven te plaatsen. CDA en WD ver wierpen de motie, met dezelfde minimale meerderheid. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Hotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proet toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpi Tel OezQ bon in open envelop, zonder postzege' sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1