Kans op Euro-Rama Koninklijk GOUDSE PIJPEN WORDEN OOK IN DELFT GEMAAKT iina verkeken verlenen Scholieren gaan eerste hulp Stenen leeuw gestolen Speelinstuif in Maassluis Rechtsbijstand Familieberichten Jeugdige inbrekers betrapt Oudste werd honderd jaar MAVO vraagt oude foto's 3 Uv; iJeniri: Hoek van Holland Tij dens de feestelijkheden - rond het zestigjarige be staan van de Ir. P Ca- landmavo in Hoek van HoUand wil men een fo to-expositie inrichten. Om deze expositie te doen slagen zijn al veel oude foto's ontvangen maar het blijkt, dat vanaf 1949 nog veel foto's ont breken. Degenen die vanaf die tijd foto-materiaal bezitten - vooral klassefoto's zijn welkom - worden ver zocht dit,'beschikbaar te stellen en te sturen aan de Ir. Calandsehool te Hóek van Holland. De fo to's zuilen uiteraard wor den teruggestuurd. Het zestigjarig-Jubileum wordt gevierd op 30 okto- ber. Voor de reünie heb ben zich reeds zevenhon derd outlleerlingen inge schreven. Maassluis Van maandag 26 juli tot en met vrijdag 6 augustus wordt in Maassiuis de jaarlijkse speelinstuif gehouden. Ter inleiding van dit feest zal op de Maasslui- se scholen een tekenwed strijd worden gehouden. De week voorafgaande aan de instuif wordt een soort „stuif es.in'-pro- gramma voorbereid. De organisatie is in handen van de afdeling jeugd- en sportzaken. burgerlijke stand 'Schiedam Geboren; J. La po rt-Scheef hals d.; H. Turaman-Bozkus z.; C. Meij- sen-Knéuzenkamp d,; C. H. Maagdenberg.van der Most d.; W.. C. Verhagen-van Doom d,; •J. J. Maks-Kemp d.; M. Berg- c: werff-van Oorschot d.; J. H. Kreuger-van Waas z.; D. W. Pool-Verkade d.; G. E. van Nes- de Bruijn z.; F. P. Baartmans- - Karssen d.; W. Jmmer2eel-Ver- hagen d.; T. J. M. Clarijs-Aben. z.; W. G, P. Lipman-Jongejan z.; P. M. Jonas-Wissenburg d.; H. E, A; Vlasveld-Schuijff z.; C. J. Leerintveld-van Aalten d.; J. C. van Katwijk-Timmerman d.; C. P- van den Boogert-van de wegez.; Ondertrouwd; H. Assen 39 en M. Stelling 36; L. Haandrikman 22 en M. Kortland 20; J. J. M. Hecke 27 en A. J. Mouwen 23; A; J. Post 22 en C. P. M. Koppenhagen 30; A. J. L. M. Rijneveen 22 en C. M. van Noort 23; P. J. Saas 22 en P. A. S. Wetzel 17; J. Schaar 39 en E. m. van Dijke 43; L. J. Schut 23 en A. J. C. Ju 21; G. van der Zeeuw 30 en G. W. van der Vlies 25; J. A. K, van der Zouwen 27 en L. F, Kern 23; J. Zwaneveld 23 en J. M. Blom 20; H. A. Wattimena 20 en J. P. van Deurzen 20; A. C. de Raad 20 en p. Wolda 20; C. M. den Buurman 23 en L. van Rijs 23; J. Geijp 21 dn J. A. van Vliet Vlaardingen Scouting Vlaardingen houdt in sa menwerking met de Vlaardingse EHBO afde ling een jeugdcursus EH BO. De cursus staat open voor scholieren van 10 tot en met 13,jaar, en van 14 tlm 16 jaar, res pectievelijk voor een A- en een B-diploma. De cursus start op 6 septem ber en zal gegeven wor den in het Rode Kruisge- bouw aan de Emma- straat 35. De cursus duurt tien achtereenvol gende weken, nJ. iedere maandagavond van 7 tot 9 uur. De kosten bedra gen voor Scouting-leden 15 gulden en voor niet-le- den 17,50. Scholieren kunnen zich opgeven bij de heer J. C. de Regt, van Blanken- heimstraat 14, Vlaardin gen. Men dient zich vóór 5 juli in te schrijven. Naar aanleiding van het artikel in uw krant van 23 juni1976, „Conflict in de rechtsbijstand", wil ik graag de volgende op merkingen maken. Mijn bedoeling is nooit geweest via de krant een persoonlijke strijd uit te vechten; er is ook geen persoonlijke strijd. Ik heb contact met de pers gezocht, omdat ik de voorlichting over het Bureau voor Rechtshulp niet juist vond. Het Bureau voor Rechtshulp is een soort EHBO-post voor men sen met juridische problemen. De EHBO verleent eerste hulp bij ongelukken. Daarna worden de mensen, als dat nodig is, door een specialist verder ge holpen. Het Bureau voor Rechtshulp verleent eerste hulp bij „ongelukken" op het gebied van, het recht. Het zorgt, dat de mensen bij de-goede specialist terecht komen, als dat nodig is. Natuurlijk mag iedereen altijd weer terug komen bij het bu- reau om raad te vragen, of om te praten. Wanneer de mensen van de rechtswinkel zeggen, dat zij hun bezoekers tot het einde toe zelf helpen, dan ben ik van mening, dat de bezoekers niet die goede hulp krijgen, waar zij recht op hebben. De heer Fen ders heeft mij echte telefonisch laten weten, dat de pers zijn mededelingen niet geheel juist heeft overgebracht. Verder heeft hij laten weten, dat bij de rechtswinkel nog niemand is geweest, die door mij werd „af. gescheept". Een afspraak voor een gesprek is met gemaakt. Mr. M. J. Spier-Wal ra ven \ase.hrift redactie: In onze krant is niet geschreven, zelfs niet gesuggereerd, dat hel tussen de rechtswinkel en het Bureau voor Rechtshulp in diepste wezen om een persoon lijke strijd zou gaan. Wèl heb ben we meermalen gepubli ceerd, dat mevrouw Spier haar bureau ziet ais EHBO-post op rechtskundig terrein. Tenslotte, aan mevrouw Spier worden kennelijk andere dingen verteld dan aan onze redactie. Vlaardingen Uit de tuin van een woning aan de Rozenlaan is eind vorige week een stenen leeuw tje verdwenen. Het ste nen beest is te herken nen aan een gouden wa pen. Het geheel is onge veer 50 centimeter groot. De schade is onbekend. Delft, toeristische trek pleister met zijn oude bouwwerken en mu sea heeft er sinds eni ge tijd een beziens waardige attractie bij. Pijpenhandelaar Bob. van Rensen aan het "Vrouw Jutterüand de monstreert aan hen die het willen het eeu wenoude ambacht „Goudse pijpen" ver vaardigen. Hij heeft daarvoor de beschik king over gereedschap uit Goudse pijper maken in de Prinsenstad. de zestiende eeuw dal nog geheel intact is. Het antieke spul heeft hij in zijn winkel geplaatst. De laatste weken is gebleken dat de belang stelling zowel van buiten landers als van landgenoten erg groot is. Het maken van een Goudse pijp lijkt nogal eenvoudig. Maar ja. kijken is geen kunst-in de prak tijk blijkt dat je er voor in de wieg moet zijn gelegd. Bob van Renssen is dat. Zijn overgrootvader zat al in de pijp- en tabakhandel. De goudse pijp wordt vervaar digd uil klei. Met de hand wordt de vorm gemaakt, te vergelijken met een muis, voorzien van een heel lange staart. In de „staart" ver dwijnt een metalen spriet om een rookkanaal aan te leggen. Het geheel'gaat dan in een soort pers. Vervol gens wordt de kop uitge hold. De pijp wordt bijge werkt en eeuwenoud vak werk is éen feit geworden. Goudse pijpen. De toeristen zijn-er weg van. Wij vroeger trouwens ook, maar toen ge bruikten wij die handbe- werkte pijpen ids zeepbel lenblazer. Voor tien cent kocht je zo'n ding bij ...de* sigarenhandelaar. Jarenlang zijn. deze pijpjes uit de han-> del geweest. Sinds kort ech- ter worden ze weer op de markt gebracht. Niet meer voor een dubbeltje welis waar, want zoals met zoveel artikelen, is datzelfde pijpje van vijftien jaar geleden 120 procenL in prijs gestegen. Het bestuur van de Kring Den Haag van Rabobanken geeft met leedwezen kennis van het overlijden van haar voorzitter de heer W. L. ARKESTEIJN Zijn. grote inzet voor onze organisatie en zijn sympa thieke optreden zullen bij ons in dankbare herinne ring voortbestaan. Moge zijn vrouw en kinderen de kracht ontvangen dit voor hen zo zware verlies te dragen. Namens het bestuur, C. M. Eijgenraam. plv.voorzitter 8. Uittenbroek, sekretaris. Rijswijk (Z-H), 28 juni 1976. Schiedam Na een telefo nische tip van omwo nenden heeft de politie dit weekeinde aan het Rubenspiein twee Jeug dige inbrekers op heter daad betrapt. De jongens hadden bij de winkel van Eurostores reeds de sponninglatten verwijderd op het mo ment dat zij werden aan gehouden. De 14-jarige fi. A. D. uit Schiedam en de 17-jarige C. E. G. B. uit Den Haag zijn over gebracht naar het hoofd bureau van politie. Daar is ook de 15-jarige E. v. H. uit Schiedam ont boden die ook bij de po ging tot inbraak was be trokken, maar die bij het naderen van de politie wagen de benen had ge nomen. Schiedam heeft weer een honderdjarige. Gisteren vier de de oudste inwoonster van de slad haar eeuwfeest. Dat betekende een ochtend han den schudden: felicitaties ontving mevrouw J, P. van der Eyk uit huize Spaland van ondermeer de ruim hon derdvijftig medebewoners van het bejaardentehuis, van de hervormde kerk, van bur gemeester drs. Arie Lems, van kennisen en familie en van de directie van haar spaarbank. Het mooist van de ochtend vond mevrouw Van der Eijk het orgelspel van mevrouw J. Hogendam, die elke feestelijke gebeurte nis in het bejaardenhuis op luistert. Ill»1""" Hoek van Holland De kans, dat de tentoonstel ling Euro-Kama naar de Hoek komt is zeer klein geworden. Het ziet er namelijk niet naar uit dat het waterstaatsge- bomv aan de Strandweg opnieuw zal worden op- getrokken. Het vestigen vn Euro-Ra- ma buiten het toeristen centrum, zou volgens deelraadsvoorzitter L. van der Houwen alleen maar een „flop" worden. De expositie was voor heen gevestigd in Euro poort waar de stand van de werkzaamheden op de Maasvlakte steeds werd bijgewerkt en waar ook actuele informatie werd verstrekt. Om de tentoonstelling met maquettes, tekeningen en foto's niet helemaal verloren te laten gaan werd de gedachte geop perd Euro-Rama naar de Hoek over te brengen. De vleugel van het wa terstaatsgebouw achter de Semafoor leek daar voor een ideale gelegen heid, maar in 1974 werd die vleugel tijdens een storm weggevaagd. 'Rijkswaterstaat is wel be reid tot herbouw, maar het houten gebouw werd destijds opgetrokken via een ministeriële beschik, king^ voor kantoorruim te, dus zonder een for mele bouwvergunning. Voormalig wijkraadsvöor- zitter B. Kleywegt is van mening, dat vanuit zijn woning het uitzicht ten onrechte wordt be lemmers en hij heeft be zwaar aangetekend te gen herbouw. Een be zwaar dat doorgevoerd kan worden bij Gedepu teerde Staten en De Kroon. Het alternatief aan de Sta tionsweg werd min dei- geschikt bevonden om dat daar weinig toeristen komen. De deelraad ad viseerde het uiterste te doen om Euro-Rama toch aan de Strandweg te vestigen. Schiedam De heer E. W. Schravesande, adjunct-di recteur van de lak-, vert en vernis fabriek Veveo in Schiedam, js onderschei den met de gouden ereme daille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Hij vierde zijn veertigjarig bedrijfsjubileum. Van drs. Arie Lems, burgemeester van Schiedam, kreeg de ju bilaris het eremetaal opge speld. Bij dok- en wert'maatschap- pij Wilton-Fijenoord is een aantal werknemers met zil ver en brons koninklijk on derscheiden. Zij waren al len veertig jaar bij de scheepswerf in dienst. Een bronzen eremedaille ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau kregen kraanrijder S. J. Foncke, Geert Reindersstraat 28a in Schiedam, machinaal brander P. J. Richard, Ma- thenesserdijk 227 in Rot terdam en pijpfitter G. Douw, Jupiterstraat 16 in Spijkenisse. Zilver kregen de afdeüngsba- zen J. van den Berg, Nar cisstraat 9 in Vlaardingen. P. Capello. Dr. de Visser laan 28 in Schiedam en F. Ver, Faassenplein 152 in Schiedam, en voorts pro jectbaas J, van Grondelle, Parkweg 370 in Schiedam en afdeiingsbaas L. de Groot, Henriëite Bosman plein 122 in Schiedam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3