SCHIEDAMSCHE COURANT Werkgever moet vrijgeven voor vernaderingen m D Vlaardingse politie blijft fotograferen Kurk op gat aan 's-Gravelandseweg Arclieologen vinden resten middeleeuwse stadsbrand Agenten in de cel Ik neem de proef Gezellig e drukte in de zwembaden Brief over bouwplannen Zakkenroller op Koemarkt Sehiedamse kwestie leidt tot wetsontwerp Stichting Welzijn gaat toch verder Sehiedam- zegeïs nu waardeloos AUTOBEDRIJF ERTAN Plensen en ploeteren, spatten en spetteren SANITAIR INSTALLATIEBEDRIJF GASVERWARMING VOOR AL UW L00DGIETERSWERKEN REEDS 50 JAAR IN VLAARDING5N Doiulerdag 1 juli 1976. ONAFHANKELIJK DAGBLAD lölslc jaargang no. 25606 .4 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klacbtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Een aantal instellin gen wit betrokken worden bij het maken van plannen voor woningbouw in Schiedam- Noord. In een brief van B en W en de gemeenleraadsfracties schrijven de clubs. dat. zij mee willen denker, over het soort woningen, situering, hoeveel heid en prijsklasse ervan en over wijkvoorzieningen en de relatie tussen het te bebouwen gebied, het al bewoonde deel van Noord en het overgangsge bied naar Midden-Delfland. De brief is van de stuurgroep Midden-Delfland Schiedam, die over dat laatste punt al op 16 maart schreef aan de gemeente raad, en van de besturen van de stichting Samenlevingsop bouw Schiedam-Noord (SSSN) cn de wijkverenigingen Bijdorp en Grocnoord e.o., en de werk groep ruimtelijke ordening. Wethouder Eef CoUé van so ciale zaken heeft gistermid dag onder veel vuurwerkge- knetter officieel de eerste paal geslagen voor het nieu we woningen- en kantoren complex aan de 's-Grave- landseweg in Schiedam. „De kurk op gat aan de 's-Gra- velandseweg", 20 betitelde CoHé de nieuwbouw op de plaats waar eens het nieuwe hoofdbureau van politie was gepland. Het vijf en zeven etages hoge bouwwerk voor de mouterij Hollandia zal gaan bestaan uit 72 twee- er. vijfkamerwo ningen en 15.000 vierkante meter kantoorruimte. Over 22 maanden wil het Rot terdamse aannemersbed nj f Muys en de Winter (MUWI) het pro jokt kJaar hebben. De kosten worden voorlopig ge schat Op een kleine 25 mil joen. Waarschijnlijk zal de gemeen- telijke sociale dienst vier etages in het complex gaan huren. Daarover worden nog besprekingen gevoerd tussen de gemeente en het aannemersbedrij f Schiedam Op de Koe markt is gisteren de 21- jarige Schiedammer F. M. C. v, V. het slachtoffer geworden van een zak kenroller. De man had net een bedrag van zeshonderd gulden opgehaald bij de A. B. N. - bank in het centrum toen hij op straat werd aangesproken door een nog onbekende man die vroeg of hij zijn geld wel geteld had De Schiedammer die ver der geen aandacht schonk aan de man be merkte korte tijd later dat het geld spoorloos was verdwenen. Schiedam De kwestie rond Schiedammer E. Berg's- ma, het Rijnmondraadslid dat vorig jaar april door zijn werkgever Duchateau met ontslag werd be dreigd, is een aanleiding geweest tot een wetsont werp, dat één dezer dagen bij de Tweede Kamer is ingediend. Het ontwerp wil .particuliere werkgevers verplichten om werknemers, die lid zijn van verte genwoordigende organen, organen vergaderen. verlof te geven ais Bcrgsma, namens de CPN in de Rijnmond, Hep in april 1975 kans de laan uit te worden gestuurd, omdat zijn baas vond dat hij teveel vrijaf nam voor vergaderingen van de Rijn- mondraad. Directeur drs. H. J. Harberts va* het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Water weg-Noord weigerde de ontsla gaanvraag. De formele reden van de aanvraag {reorganisa tieplannen van Chris Ducha- Kalmijn treedt af Vlaardingen De Stichting Welzijn gaat verder als „een zo onafhankelijk mo gelijke raad voor overleg en advies. Het bestuur van de stichting is na maanden van moeilijkheden met de gemeente toch min of meer voor de overheid door de knieën gegaan. Alleen voor zitter Wim Kalmijn geloof de niet meer in vruchtbare samenwerking met het hui dige college. Hij heeft daar uit de logische conclusie getrokken: hij is afgetre den. De moeilijkheden met de gemeen te zijn zo langzamerhand ge noegzaam bekend. Zij ontston- den naar aanleiding van de be noeming van een consulent stadsvernieuwing door de stich- t.ng. Deze benoeming werd er over de twijfelachtige onafhan kelijkheid van de stichting ge sproken. Het bestuur van de stichting was zelf, de raadsle den Bot (PCG) en Bleeker (WD), ook niet eensgezind. Ve le vergaderingen heeft het stichtingsbestuur gehouden. Men ging zelfs naar een recrea tieoord bij Den Haag om alle mogelijkheden (kort geding te gen de gemeente, de stichting opheffen enzovoorts) eens een hele dag te bespreken. De uit komst is ten slotte dat wat de stichting „een gebaar naar de gemeente" noemt. De stichting gaat nu twee com missies in het leven roepen. De ze commissies moeten voor 1 september voorstellen doen voor het toekomstige functione ren van de stichting. Het stre ven om tot een onafhankelijke raad van overleg en advies uit te goreien, is inmiddels al ver- anderd in een zo onafhankelijk mogelijke raad van overleg en. advies. De stichting zegt weer vertrouwen in overleg met de gemeente te hebben. Dat zal na het zomerreces weer beginnen.. De stichting zal het college dan met een aantal voortbestaans voorwaarden laten kennis ma ken. teau, fabrikant van alumi nium- en metaalwerken aan de VGravetandseweg) vond hij ongegrond. Duchateau schakel de daarop de werkgeversorga nisatie, de Metaalbond-in Rot terdam, in. Korte tïjd later 2wichtte hij onder de druk van de publieke opinie. De communist nam op eigen kos ten vrij voor vergaderingen. Ook uit het wetsontwerp, on dertekend door de ministers van justitie, binnenlandse za ken en sociale zaken, blijkt dat de werkgever geen loon hoeft uit te betalen over de tijd, die de werknemer aan vergaderen besteedt. Daarvoor bestaat pre sentiegeld voor raadsleden. jHet toekennen van buitenewoon verlof geldt voor leden van ge meenteraden, provinciale sta ten, Eerste Kamer en organen als de Rijnmondraad. Omdat het in het algemeen gaat om nevenfuncties, geldt de regeling ook voor part-time wethouders. Wethouders van grotere ge meenten (zoals IJsbrand van der Velden in Vlaardingen en Eef Collé in Schiedam, die bei den ook Rijnmondraadslid 2ijn) en leden van Gedeputeerde Sta ten en de Tweede Kamer zijn van de regeling uitgesloten. Ook is het wetsontwerp niet van toepassing op waterschap pen. Ministers Van Agt, De Gaay Fort man en Boersma vinden dat geen onbeperkt verlof voor alle vergaderingen kan worden ge geven. Het belang van het be drijf of dc instantie, waar dc werknemer in dienst is, mag een rol spelen. Duchateau klaagde erover, dat Bergsma steeds meer vrij nam en vond dat onaanvaardbaar. In zo'n si tuatie zal voortaan de kanton rechter beschikken. De bewoonster van het pand Dam 8 bij de put waarin de resten van de stadsbrand ■uit 1428 werden gevonden. Schiedam - Bij de opgraving aan dc Dam zijn nu sporen gevonden van de grote stadsbrand van 1428. Ruim dertig centimeter onder de keldervloer van pand 8 vonden archeologen van de Rotterdamse oudheidkundige dienst een dikke zwarte grond laag met enkele geblakerde aardewerkscherven. Deze laatste resten van de middeleeuwse ramp zijn inmiddels voor nadere studie op kaart gezet. De vondsten werden aangetroffen in het voorste gedeelte van de kelder. Daar heeft men gisteren ook gezocht naar de fundamenten van de vroe gere voorgevel van het oude pand. Deze muur heeft waarschijnlijk ongeveer anderhalve meter achter de huidige rooilijn gelegen. Volgens archeoloog C. Hoek zou het kunnen zijn dat deze bebouwing van hout is geweest. In het achterste gedeelte van de kelder in het stadscen trum vond men - zoals wij gisteren reeds meld den - rosten van muren, opgebouwd uit zoge naamde kloostermoppen. Het is nog niet zeker of deze bebouwing van grote middeleeuwse bak stenen gelijk met het houten vertrek heeft be slaan of van latere datum is. Dat zullen de oudheidkundigen deze week nog onderzoeken. Schiedam Bij de Slaven burg's Bank aan de Lange Nieuw- straat zijn gisteren de laatste zogenaamde Schiedam-zegels ingewisseld, Het is nog niet bekend hoeveel de? uit'gever, het comité Stichting ..Opbouw Schiedam (SOS), hier door heeft overgehouden om culturele aktiviteilen in Schie dam te ondersteunen. De SOS-zegels die men ongeveer zes jaar lang bij aankopen in diverse winkels kreeg zijn met i ingang van vandaag waai-del os. Over de reden waarom men met de uitgifte van- de zegels is gestopt zegt comité-bestuurslid i Gerard Verhulsdonk: „De animo van de winkeliers werd steeds geringer. Het aan tal winkeliers dat mee wilde doen werd te klein. "Wanneer de zegels bij de bank zijn geteld en de boel is geliquideerd zal blijken hoeveel er in de loop der tijd verloren zijn gegaan. Ik hoop veel, want des te meer geld hebben we dan waarmee we een eerste aanzet kunnen geven voor activiteiten op cul tureel gebied". Een paar jaar geleden heeft het comité al eens 25 mille ter be- schikking gesteld voor de ont wikkeling van het Passage Theater. .Vlaardingen Op het Vlaardingse hoofdbureau zitten de agenten tegenwoordig in de cel. Niet omdat zij iets misdaan hebben, maar omdat er nergens anders in het bureau meer ruimte is. Het in 1957 gebouwde hoofdbureau kon plaats bieden aan honderd agenten. Toendertijd had het Vlaardingse korps 72 man personeel. Nü is dat aantal uitgegroeid tot 155." Inmiddels is het zeker geworden dat er voor het ruimtegebrek binnenkort een oplossing komt. De Vlaardingse raad heeft al een kredietaanvrage goedgekeurd zodat een architect een tekening kan gaan maken voor een uitbreiding. Als deze binnen de ministeriële normen blijft dan zal het Rijk de kosten van de verbouwing helemaal betalen. Voorlopig blijven de Vlaardingse agenten in de cel. En in deze warme dagen vinden ze het niet eens zo erg om achter de tralies tc werken. „Het is hier maar wat koel", zo reageren zij droogjes. 'ADVERTENTIE voor botrpuwbarm occation* v. De venters tra al J7 Hv-T .':SchleHam^f0?^j -Tek26,53.25^"tr''\ Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proel (oe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Deze bon >n open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 634, Rotterdam. VJaardingen/Schiedara/Maas- sluis Er wordt gretig ge bruik gemaakt van de zwembaden in het water weggebied-noord. Hoewel vele mensen al met vakan tie zijn en echte topda gen dus niet of nauwelijks gemaakt worden ontvan gen de grote zembaden in dit gebied toch dagelijks vele duizenden bezoekers binnen hun poorten. De drukte periode hadden vele baden in de warme week na pinksteren. Het Sehie damse zwembad Groenoord heeft al bij 150.000 bezoe kers gehad. Bedrijfsleider van het bad Groe- noord, B. J. Hclsma, spreekt van een gezellige drukte. „Wij krijgen per dag zo'n zevendui zend mensen op het terrein", aldus Hclsma. Volgens de be drijfsleider geeft de lange warmteperiode geen proble- Vlaardingen De verkeersdienst van de Vlaardingse gemeentepoli- tie beschikt sinds kort over een unieke fotocamera, waarmee zowel rijdend als stilstaand overtredingen in het verkeer op de i gevoelige plaat kunnen worden vastgelegd. Niet alleen (te) hard- rijders en door-rood-licht-rijders kunnen daarmee worden betrapt, maar ook weggebruikers die verkeerd inhalen, te dicht op de voorganger rijden of over de witte doorgetrokken streep heen I rijden kunnen op deze wijze worden „gepakt", j Behalve de gemeentepolitie in bruikt in personenauto's. Aan Vlaardingen heeft slechts, de Algemene Verkeersdienst van de rijkspolitie in Driebergen een dergelijke camera. De kosten van het apparaat een Nederlandse vinding be dragen ongeveer 23 mille. De camera kan ook worden aange sloten op een gewoon radarcon trole-toestel en klikt dan auto matisch wanneer automobilis ten harder rijden dan de inge stelde snelheid.' Op die wijze kunnen de caméra en de radar in één uur meer hardrijders „grijpen15 dan tien politieagen ten. Rijdend wordt de camera ge- 'ADVERTENTIE de buitenkant is niet te zien dat het hier om een politieauto gaat. Als iemand op de een of andere wijze is betrapt bij het maken van een overtreding wordt de weggebruiker aange houden. Automatisch laat men dan op de hoedenplank van de „politieauto" een verlichte plaat omhoog komen met de woor den „Stop politie". Volgens de Vlaardingse verkeers dienst is dit het apparaat „van de toekomst". Het is veel effi ciënter en bovendien kan men bi; de rechter met „hard" be wijsmateriaal op de proppen komen. *^0 ACHTERSTRAAT 6 (achter ged. blersloot) VLAARDINGEN TEL (010)342996 men. Het bad kan over genoeg personeel beschikken om de zwemmers in de gaten te hou den. Ook het terrein is goed schoon te houden en dat is knap, want „ze laten alles ach ter op het terrein". Groen oord, dat half april opende, begroette midden vorige wee al de 100.000-ste bezoeker. Het bad heeft met zijn 4,5 hectare ruime mogelijkheden om vele duizen den bezoekers e ontvangen. Het andere Sc-hiedamse zwem bad, zwembad Zuid, heeft het natuurlijk - het is een binnen bad met een klein buitenbad aanmerkelijk minder druk. De heer Hels ma is eveneens be drijfsleider van dit bad. Hij was over het aantal bezoekers niet ontevreden. Maandag en dins dag bezochten ruim elfhonderd mensen het bad. Het zwembad Holy, ook een over dekt bad, verwerkt dagelijks ruim driehonderd bezoekers be zoekers. J. P. R. van Gils valt dat aantal erg moe. Er is voor het Holybad ook geen sprake van topdagen. Veel mensen ko men er 's avonds even een ver koelende duik nemen. De heer J. C. Schoonenbcrg. be drijfsleider van het Kolpabad in Vlaardingen, kampt met per- atieeistekort Hij had gisteren zelf achter de kassa plaats ge nomen. Hij neendc dat het wel wat drukker dan het vorig jaar was. „Hei Kolpabad". aldus Schooncnberg, „krijgt per dag ongeveer vierduizend mensen". Volgens de bedrijfsleider is men echter nog lang niet aan record aantallen bezoekers toe. He'. Maasluist' zwembad Dol-fijn heeft de afgelopen tropische weck ruim 4U.G000 bezoekers gehad. Bedrijfsleider T. Rippe noemde dat niet extra veel. Hij sprak ook van een gezellige drukte. Ook in Maassluis was de warme week na de pinkste ren zeer druk. Toen was er een topdag van 8C90 mensen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1