SCHIEDAMSCHE COURANT In juli start woning Uouw in pakhuizen Zoeterwa tervoorziening in Waterweggebied nog steeds in gevaar Indianen niet weg te branden Nog twee werven willen werkfijds- verkorting ik neem de jproef RECONSTRUCTIES MAASSLUIS-OOST Stille" Boonervliet Onrustbarende stijging van fietsendiefstallen HOEKSE FORMATIE VERLOOPT MOEILIJK I rueiimmir in Maassluis Alleen de gevels blijven staan Gezondheidsge- bouw aan Westlandseweg Burgemeester lid A.B.P. Vlaardingers verdacht van overval Belg in Schiedam Zwem niet in singels en de Vaart Vrijdag 2 juli 1 976ONAFHANKELIJK DAC BLAD101ste jaargang no. 25607 - 6 PACINAS Broersvest 3 -.telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 55 Schiedam/Botterdam De scheepswerven Nieuwe Water weg: in Schiedam en Rotterdamse Droogdok Maatschappij in Rotterdam willen ook werktijdsverkorting voor een aantal werknemers. In navolging van de Schiedamse werf Wilton-Feijenoord hebben zij daarvoor bij de arbeidsin spectie een aanvraag ingediend. Volgende week wordt bekend voor hoeveel personeelsleden de arbeidstijdsver- korting zal gelden. Ook de RDM en de Waterweg, evenals Wilton behorend tot het Rijn-Schelde-Verolmeconcern (RSV), willen de werktijdsver korting per 1 augustus, na de vakanties. Gisterochtend is in een extra vergadering van de ondernemingsraad van de RD- M/NW vastgesteld, dat de werk- Ujdsverkorting zes weken moet duren. De aanvraag is een gevolg van de economische situatie. Er is wei nig werk in de scheepsrepara- tie. Het aantal opdrachten is sterk teruggelopen. Wel ziet men het voor de seheepsnieuw- bouw rooskleurig in,. Vanaf eind augustus, begin september is er in elk geval voor ruim een jaar werk Voor een land in de Derde Wereld wordt eerst één van de twee drijvende dokken gebouwd, waarvoor aanvanke lijk RSV-onderdeel Piet Smit in Rotterdam (vroeger een dochter van de RDM) opdracht had ge kregen. Uit India is inmiddels een order voor een pijpenlegger binnen. Tussendoor en ook daarna wordt nog een aantal dekhuizen gebouwd. VI aardingen Het aantal fiet sendiefstallen is in Vlaardm- gen de afgelopen maanden on rustbarend gestegen. In mei werd bij de politie gemeld dat 60 keer een rijwiel was gestolen; de maand daarvoor in apnl waren er al 76 fietsen gestolen. Normaal is het aantal - geregistreerde fietsendiefstallen met hoger dan 30 h 35. De meeste aandacht hebben de fietsendieven voor de zoge naamde „dure" merken als Peugeot'en Raleigh. De politie houdt er rekening mee dat het .hier gaat om georganiseerde diefstallen. De afgelopen maan- deh zijn er ook an grote steden ais Rotterdam en Den Haag vele honderden fietsen verdwe nen. De politie raadt in ieder geval aan om het vervoermiddel goed op slot te doen. Hoek van Holland De formatie van een nieuw bestuur voor de Hoekse deelgemeenteraad ver loopt moeilijk. Achter de scher men wordt druk overleg ge pleegd om het nieuwe bestuur, dat op 7 september in functie moet treden „in elkaar te tim meren". Een van de moeilijkheden lijkt de wens van het CDA om een zo breed mogelijk dagelijks be stuur te formeren, waarin naast het CDA ook de PvdA en de VVD zijn vertegenwoordigd. Van de kant van de PvdA be staat tegen deze wens groot be zwaar. Desocialisten hebben bever een dagelijks bestuur van dne man zonder een WD-er: twee CDA-ers en één man uit de eigen gelederen. Deze eigen man zou J. van Belkom moeten rijn. Hij kan inmiddels op de steun van zijn eigen partij reke nen. De verdeling van de commissieze- tels is voor de socialisten ook nog een moeilijk punt Zij blij ven evenwel in principe bereid in het dagelijks bestuur zitting te nemen. Op een buitengewone ledenvergadering van de PvdA kwam echter wel uit de bus, dat eerst alle socialistische wensen moeten worden ingewilligd. Maassluis Op de algemene be- Sraafplaats zal binnenkort een Urnenmuur komen. Als de ge meenteraad akkoord gaat met het collegevoorstel, dan zal dit columbarium, dat 60 mille kost, worden aangelegd. «et college heeft thans de be schikking over een plan dat de aa*ileg inhoudt van drie muren met de bewaarplaatsen voor een aantal urnenbussen. Ruinen de kosten van zestigdui zend gulden zit ook het ruimen Van een aantal graven en de herindeling van het perk. Maassluis De Nederlandse Spoorwegen gaan op verzoek van b en w van Maassluis maat regelen nemen om de geluids hinder van passerende tremen over de Boanervhetbrug tot een minim urn te beperken. De directie van de N.S., heeft het Maassluise gemeentebestuur Ia- ten weten, dat op korte termijn de houten slijtplartkjes tussen de rails en de dwarsliggers Binnenkort zal de geluidshinder worden beperkt, door rubberen vervangen wor- dwarshggers en de stalen brug- Door deze maatregelen denkt de delen legplaten met een kur- N.S. de geluidshinder tot een krub beren onderlaag worden minimum te kunnen terugbren- geplaatst gen. den. Daarnaast staat voor 1977 het vernieuwen van de dwar sliggers op het programma. Bij dat karwei zullen tussen de De zoetwater-voorziening voor het gebied Nieuwe Waterweg-Noord loopt nog steeds gevaar. Het Hoog heemraadschap Delfland heeft eind mei wel besloten om een kanaal te graven tussen Waddinzveen en Voorburg, waardoor zoet water naar deze streek moet worden aangevoerd, maar door verziïtmg van de Hollandsche IJssel dreigt een gebied tussen de Nieuwe Waterweg en het Noordzee kan aai aan zoet water een ernstig tekort te krijgen. Het Hoogheemraadschap Delf land heeft, samen met de wa terschappen Schieland en Rijn land, bij minister van verkeer en waterstaat Tjerk Westerterp erio aangedrongen, dat hij snel beslist over hun voorstel om een tweede kanaal aan te leg gen tussen Maarssen en Bode graven. In combinatie met het Na de bouwvakyakantie worden er in deze pakhui zen aan de Lange Haven jn Schiedam acht appartemen ten en twee boetiekjes ge bouwd. Schiedam Eind juli, na de bouwvakva-j kan tie, begint het aannemersbedrijf Re-j noplan met de bouw van acht flatwo-i hingen in drie oude pakhuizen aan de Lange Haven. De uitvoering van het bouwplan voor de' panden 20, 22 en 24 (nabij het jongeren-j café De Quibus) gaat ongeveer acht1 maanden duren. De kosten worden* voorlopig geschat op ruim zeven ton. j De opzet van het geheel is om de hoofdstruk- tuur van de al jaren leegstaande pakhuizen} met het opschrift Wmdau en Libau te bewa ren. Het Amersfoortse aannemersbedrijf wil} niet zoals vaak gebeurt alleen de acht-, tiende en negentiende eeuwse bakstenen ge-' veis sparen en de rest afbreken om dit weer' modern op te bouwen. Renoplan wil 2oveeï mogelijk oude muren m stand houden. „Dat kost wel wat. Het zijn wel heel dikke muren, maar er is bijna geen enkele reent. Er moet dus heel wat aan gedaan worden,1' aldus architect Baardman, In de drie pakhuizen komen twee typen wonm-l gen. Zes met twee-kamers en twee met dne-' Vlaardmgen De berocpsme de werkers van de Bouwspeel plaats in Holy-Noord hebben besloten zich niet door de zon te laten „wegbranden". Met andere woorden: de bouw van het Indianendorp aan de Amsterdamlaan gaat gewoon door. De Bouwspeelplaats. De kinderen waren helaas afwezig toen de fotograaf kwam. kamers. Op de begane grond reserveert men ruimte voor berghokken en stalrurmtes voorl fietsen. Maassluis Op een ter rein aan de Westland- seweg zal binnen af zienbare tijd een nieuw gezondheïdsge- bouw komen. Het col lege van burgemees ter en wethouders heeft de gemeentes raad die volgende week dinsdag bijeen komt, voorgesteld om akkoord te gaan met deze plaats in de zoge noemde Groene Drie hoek van Maassluis (tussen de Westland- seweg en de Maasdijk. "Verder stelt het college voor om akkoord te gaan met de oprichting en de gemeentelijke deelname m de „Stichting Gezond heidsgebouw Maassluis". Al in mei ging de Maasslui se gemeenteraad akkoord met het voorstel om een voorlopig schetsplan op te stellen van een nieuw gezondheidsgebouw in deze Maassluise wijk. De besprekingen van de werkgroep, waarin onder anderen zitting hebben vertegenwoordigers van de gemeente de Vereni ging Interkruis Maas sluis, de Schoolartsen- dienst kring Maassluis en de Stichting algemeen ziekenhuis Vlaardingen, zijn thans afgerond. Het resultaat hiervan is een voorlopige ontwerpover eenkomst alsmede een programma van eisen. Maassluis Als de raad akkoord gaat. zal er binnenkort een aantal groen- en speelvoorzieningen in de Jan Steenstraat en omgeving worden aangelegd. Hiervoor zal de gemeente een stuk grond ruilen met de eigenaren van de gemeenschappelijke tuin aan de Jan Steenstraat De aanleg van de voorzieningen, de reconstructies en de ruil zullen zo'n 270.000 gulden gaan kosten. Het plan dat is opgesteld, lijkt veel op de reconstructie van de Jongkindstraat vorig jaar. Aan de lange zijde van de Ruysdael- straat worden groenvoorzieningen aangebracht met een breedte van 17,5 meter. De hieraan grenzende, zijstraat zal op trottoirhoog te worden gebracht en alleen toegankelijk zijn voor bedienend en verzorgend verkeer. De gebruikers van de garages onder de flats aan de Ruysdaelstraat kunnen natuurlijk ook van deze weg gebruik ihaken. De weg zal van zogenaamde mritbanden en verlaagde trottoirbanden worden voorzien. Tussen de zijstraat en de flats aan de Ruysdaelstraat komt een 3,5 meter brede stoep met tegelverharding. Daarop zullen vaste bloem bakken en rijwielstandaards worden geplaatst. Achter de Ruys- daelstraatflats zullen parkeerhavens worden aangelegd. Op deze verdieping hebben de Door het warme weer, waardoor architecten uok ruimte gelaten opkomst van de mini-bouw- voer twee boetiekjes. Over de! verkoopprijs van de winkels en woningen wü men zich nog met uitlaten. De rijksdienst voor monumenten zorg in Zeist en de gemeente zijn inmiddels akkoord gegaan met de manier waarop Re nop lan een en ander wil uitvoeren. Men heelt de garantie gekregen dat de buitengevel zoveel moge lijk gehandhaafd blijft, ook de in- en uitlaaddeuren. De raam- luiken zullen een nieuwe func tie krijgen. Voor de openingen komt glas in plaats van hout. „We zijn nu alleen nog bezig om een belegger te zoeken en subsi- die te krijgen. Als daar zeker heid over is kunnen we meer over de verkoopprijs zeggen," aldus architect Baardman. vakkers miniem was, hebben zij begin deze week overwogen om met het project te stoppen. De initiatiefnemers hadden ge rekend op zo'n vijftig kinderen per dag. Daar was ook het pro ject mm of meer op afgestemd. Er kwamen maandag en dins dag slechts tien kinderen Het project zal nu in iets gewijzig de vorm uitgevoerd worden Vlaardingen De heer W. A. Kieboom, burgemeester van Vlaardmgen is met ingang van 1 april benoemd tot bd van de Raad van Toezicht van het Ai- gemeen burgerlijk pensioen fonds. „We maken nu dagelijks een programma dat js afgestemd op het aanbal kinderen," aldus Leo Haasnoot, een van de beroeps krachten. Hij vertelde tevens, dat er op het terrein een dou che is gemaakt, waaronder de mim-bouwvakkers verkoeling kunnen zoeken. Ondanks de aanhoudende hitte zit er toch een duidelijk op gaande lijn in het aantal bezoe- kertjes. Gisteren meldden zich vijftien kinderen om mee te helpen het Indianendorp gestal te te geven. Kinderen die ook nog mee willen helpen, zijn m de gehele maand juü van harte welkom. kanaal Waddinxveen/Voorburg zal dan de zoetwatervoorzie ning voor het midden van West- Nederland definitief zeker zijn gesteld. Het zoet water zal wor den aangevoerd uit het ÏJssel- meer, de Rijn en de Waai. Watertekort en verziïtmg in de Nieuwe Waterweg-Noord met zijn industrieën en economisch belangrijke land- en tuinbouw kan dan worden voorkomen. Sinds 1969 moesten nu en dan noodmaatregelen worden ge troffen om althans enig zoet water uit het Amsterdam-Rijn- knaal naar het westen te tran sporteren. Door het gewenste kanalensysteem zat West-Ne derland met meer afhankelijk zijn van de nu nog onzekere aanvoer van zoet water. Schiedam De politie houdt twee Vlaardingers vast, die worden verdacht van mede plichtigheid aan een overval, woensdagavond gepleegd op de Dam. Vermoedelijk vier, of vijf jongemannen mishandel den daar rond tien uur de 25- jarige zakenman C.F. uit Bel gië en beroofden hem van zijn paspoort en voor 420 gulden aan franken. Een politieonderzoek, dat direct daarna werd ingesteld, leverde mets op. Wel was een naam bekend, die de Belg had opge vangen toen zijn overvallers met elkaar praatten, maar ook daar kon men mets mee begin nen. Een nieuw licht werd op de zaak geworpen, toen. om half één 's nachts twee Vlaardingers zich op het Schiedamse hoofd bureau van politie meldden met de mededeling. „Wij hebben die overval niet gepleegd." Dat wekte argwaan. De twee, M.C. (16) en E.K., van wie de leeftijd onbekend was, werden daarop gearresteerd. Zij zijn inmiddels verhoord, maar bekend hadden zij vanochtend niet. De poktie heelt ook een brand stichter aangehouden De 29-ja- rige spuiter J.W.IL wordt ervan verdacht onder invloed van al coholische drank twintig hou ten eiertabk-aus in de Over- schiusestraat m brand te heb ben gestoken. Agenten hielden hem op de Prof. Kamerliogh Onnesïaan aan, nadat getuigen een signalement hadden door gegeven. Ook H. is inmiddels geknipt en geschoren, zoajs een verhoor wel in het politiejargon wordt aangeduid. Gemeentebestuur Vlaardingen Vlaardmgen Het gemeentebe stuur raadt iedereen af om een koele en verfrissende duik te nemen in de Vlaardingse Vaart en singels. Dit kan schadelijke gevolgen hebben voor de ge zondheid. Het gemeentebestuur heeft deze waarschuwing laten uitgaan omdat is gebleken, dat met het aanhouden van het warme weer, in toenemende mate wordt gezwommen in de singels en de Vaart. Met name kinderen zoeken nogal eens verkoeling in de Vlaardingse L wateren. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stum mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis opproaf loe in combinalie met; Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpi Tel Deze bon in open envelop, zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1