kritiek sectiebestuur Na huldiging Van Asten populaire afgelast STICHTING SLUIT DE WIELERBAAN FC Vlaardingen heeft Honkbal training Trainer Ton Oey blijft bij Refoba Geslaagd voor trainer HERMES DVS LEIDT DIPLOMA'S VZC KUIJPERS SCHOENEN "WOENSDAG 7 JULI 1976 Forse paling van Boomsma VAN REE MEESTE VIS Silvia Vanavond finale Hoekse jeugdronde Van Slooten in commissie eerste divisieelubs JU.-. 4 Schiedam Op de terreinen van SV en HV Schiedam in Sportpark Harga is een driedaags trainingskamp georganiseerd door de jeugd technische commissie van de Honkbal bond, rayon Rotterdam. Twaalf verenigingen uit de omgeving hebben In totaal 70 jongens geselecteerd, die door 18 man begeleiding «Ie fijne kneepjes van de honk* balsport worden bijge bracht Buiter. de verschillende onder delen van de training wor den er ook wedstrijden, ge speeld, die onder leiding staan van scheidsrechter Ada Reymen uit Schiedam Er zijn drie groepen A: van 9 tot 12 jaar; B: 13 en 14 jaar en C". de 15-jarige honkbal lers. De verenigingen die jeugdspe lers afgevaardigd hebben zijn: Schiedam en Groe- noord, beiden Schiedam; Holy uit Vlaardingen; Com> pri-Al uit Zwijndrecht; Nuts Spaarbank Gouda; Zeeuwse Honk uit Middelburg en uit Rotterdam: Feijenoord, Sparta, Neptunus, Euros tars, SOVB en Contech NA- DO. De organisatie en het weds tri jdsecretanaat zijn m handen van Wibe Panne- koek en Intze Blaauw. Vanuit dit trainingskamp wor- den de deelnemers weer ge- selecteerd voor de selectie van het Rotterdams jeugd- team. Bekende namen uit de honkbalwereld geven in structies en demonstraties aan de jeugdige honkballers. Zo is de Amerikaanse trai ner van DOS'32 Charles Brown alle dagen aanwezig. Marcel de Bruin, werper van Feijenoord en de coach van Neptunus, Ton Benmngshof, en de meeste trainers en coaches van de deelnemende verenigingen maken deel mt van de leiding. Ook de cat cher van het Nederlandse honkbalteam Alfio Treuman is op „Harga" aanwezig. Vlaardingen De eerste divi sieclub FC Vlaardingen '74 deinst niet terug voor een kort geding- Het bestuur streeft in eigen kring naar een perfecte organisatie, maar is er daarnaast niet af kerig van om het sectiebe stuur betaald voetbal regel matig op zijn vingers te tik ken, veeal op grond van on zorgvuldig bestuur. Een uit vloeisel van dat beleid is on der andere, dat voorzitter Bob van Slooten en bestuur slid Bas van den Berg, samen met dr, Cas de Quay, voorzit ter van Fortuna SC, een com missie vormen, die regelmatig met de eerste divisieclubs in ons land vergaderen ever tal- tijke problemen. Waarin de houding; van dat sectie- bestuur betaald voetbal centraal staat- Hoewel die commissie pre tendeert geen bond in een bond te willen worden, met andere woorden, geen afscheiding tus sen ere- en eerste divisieclubs te willen bevorderen, is die club uit pure noodzaak tot stand ge komen omdat in tal van bonds- bijeenkomsten juist de eerste di visieclubs nauwelijks aan bod komen- Voorzitter Bob van Slooten van FC Vlaardingen 74 daarover: „Het is on begrijpelijk dat er op de laatse verga dering van het sectiebestuur betaald voetbal problemen aan de orde ko men, die alleen de eredivisieclubs aan gaan. De lijst van voorstellen van de eerste divisieclubs werd niet eens als ingekomen stuk behandeld- En wan neer wij - de eerste divisieclubs - aan het woord komen, gaat dat vanzelf sprekend de eerste-eredivisieclubs met aan en worden wij snel mond dood gemaakt". Sinds driekwart jaar tracht genoemde commissie daar verandering m aan te brengen, maar het resultaat is tot dusverre vrijwel nihil. Van Slooten. „Op éen uitzondering na. In de laatste vergadering van de eerste divjsxedubs waren vertegenwoordigers van het sectiebestuur aanwezig (Dé Stoop en Van Amerongen, red) om de sfeer bij die clubs te proeven". Van Slooten weer. „Wij bereiden op het ogenblik een vergadering voor, waarin we een overzicht wiUen krijgen van de mis kleunen van het sectiebestuur over de laatste vier a vijf jaar. Want at die onzorgvuldigheden hebben er in zijn totaliteit wel voor gezorgd dat zo langzamerhand het betaalde voetbal in een kwade reuk terecht is geko men." Ook Cas de Quay laat zich m die zin uit: „Wij als Fortuna SC heb ben een voorstel gelanceerd bij het sectiebestuur dat de clubs bij ons - in stadion De Baandert in Sittard - op zaterdagavond kunnen spelen, om dat wij sinds kort over een verheh- tingsmstaUatte beschikken van vier ton (presentje van de DSM, red). An derzijds is dat bedoeld om het ama teurvoetbal op zondag niet al te veel concurrentie aan te doen. Maar het sectiebestuur Iaat mets van zich ho ren". Een andere zaak die Fortuna SC erg hoog zit, is het feit dat Lunburgia tot voor kort de kans had om door te stromen naar het betaalde voetbal „We hebben een onderhoud gehad met het sectiebestuur op grond van het feit dat het aantal betaalde clubs m de Mijnstreek te hoog zou worden, met Limburgia erbij. Vooral in het licht ee2ien dat er vrijwel geen indus trie meer is. Een aantal jaren terug," de open plekken op te gaan vullen. Een ander probleem is dat de leeftij den van de sectiebestuursleden onder ling met veel verschillen. Anders ge zegd, de jeugd ontbreekt in zo'n col- leege en dat houdt de ontwikkeling tegen." Dat laatste slaat waarschijn lijk terug op het eigen bestuur? „Min of meer wel. FC Vlaardingen '74 bent een gemêleerd gezelschap cn dat houdt veel meningen in van verschil lende generaties. Met als gevolg een znrgvuldtg gekozen weg vooruit." Van Slooten: „Ik bemerk m de bijeen komsten van de eerste divisieclubs al geluiden van bestuurders, die het met zien zitten omdat het sectiebestuur toch altijd aan het langste eind trekt. Veel van die klachten betekent wél dat het betaalde voetbal op de tocht komt te staan." Recent kwamen de eerste divisieclubs tot de volgende conclusies: Aandacht van NOS Voor het sportprogramma Studio Sport aan de eerste divisie, juiste verdeling van de toto-lottogel- den, shirtreclame, degradatie naar het amateurvoetbal, de rechtsinspraak binnen de KNVB en de positie en functie van de FBO. Juist beide clubs SW en FC Vlaardin gen '74 hadden hun bedenkingen te gen het functioneren van de FBO, omdat voorzitter Guus Kauwenberg het nodig vond in een kranteartikel zich positief op te stellen ten aanzien van de degradatieregeling eerste divi sie. Van Slooten: „Onbegrijpelijk, om dat de FBO een werkgeversorganisa tie is en zoals mr. Van Veen van het aldus Cas de Quay, „werd Limburgia op grond van die regionale opeenho ping en het daaruit voortvloeiende geringe toeschouwersaantal tut het betaalde voetbal gezet. Onze argu menten werden thans in de wind ge slagen, maar gelukkig voor FSC kon de gemeente Brunssum met aan de gestelde fmanciele eisen voldoen." De praeses van FC Vlaardingen '74 tekent daarbij aan, dat het sectiebe stuur betaald voetbal één „kliek" is en daann moet verandering komen. „Het gevaar is natuurlijk dat je zo'n groep met voor het blok kunt zettem, omdat geen enkele bestuurder van de erc-divisieclubs ach geroepen voelt Van Slooten.één kliek.. werkgeversverbond in ons land ook tracht voor Verolme, maar ook voor de kruidenier op de hoek op te ko men, verlangen wij dat ook voor de FBO. Het gevolg is intussen dat het lidmaatschap van beide Waterweg- clubs voor de FBO thans op de tocht staat." Schiedam Tob van der Pijl. de 23-jarige middenvelder ran zaterdagclub Hoekse Boys, beeft een contract getekend voor SW- Vorig jaar liep hij ook al in de kijker van de Schiedamse club, maar toen bleef hij liever op zaterdag spelen. Voordat SVV wederom interesse toonde, had Van der Pijl overschrijving aangevraagd naar Xerxes. Grote belangstelling voor elubtitels Vlaardingen Voor het oefenmeester B-diploma is ge slaagd Jan van der Velden uit Schie dam. Van de MO'ers zijn dat Joop Dekker en Piet van Miert, bei den uit Vlaardin gen en voor het C-diploma zijn dat Slobodan Dutina tut Schiedam en Ed Klouwens, Jan Kooiman, Ger Rob- bemond en A. Stout allen uit Vlaardingen. Voor het A-diploma moet Theo Lase- roms trainer van FC Vlaardingen 74, in augustus op één onderdeel her examen doen. Vlaardingen De badminton- - vereniging Refoba heeft voor het komende seizoen overeen- stemming kunnen bereiken met trainer Ton Oey. Op de .eerste woensdagavond in au gustus hervat hij de training, die voor de jeugd tussen 19 en 20 uur is en voor de senioren tussen 20 en 23 uur. Het be- stuur van Refoba is van me ning dat de leden meer geacti veerd moeten worden om nieu we donateurs te werven. Ieder lid die een donateur werft, ont- - vangt van Refoba een premie van tien gulden. De Vlaar- dingse club heeft de beschik king over drie nieuwe district- - sarbiters. te weten Jan Heese mans. Gerard van der Velden - en Fred van Velzen- De interesse voor de jaarlijkse cl ubkampioenscha ppert van Re foba was bijzonder groot. De resultaten waren: heren enkel: Bert Bonman en Fred Schro der: dames enkel: Mieke van der Steen on Marian de "Waard; dames dubbel: Marian de Waar- d/Rma Heesemans en Jeanette Mango ld/ Anette Franke; heren dubbel Rmus den Dunnen/Ro be rto Reiding en Henk van Lee uwen/Koos Kruithof; ge mengd dubbel: Janrue Bouma- n/Rmus den Dunnen en Arme- marie van Leeuwen/Bert Bou- man. Groep B: heren enkel: Cues van der Lugt en Hans Mielen; da mes enkel: Rma VlieJ ander en Els Lawalata; dames dubbel: Rma Vlielander/WiUy van Dm- teren en Els LawalatafSylvia van der Borden; heren dubbel: Hans Mielen/Gerard van der Velden en Hans Landzaad/Aad Kaptem; gemengd dubbel: Jan van der Borden/Tanrue Goed- bloed en Hans Mieien/Marieen van der Vlies. laatste plaats in en thans is dat een toppositie. Hennes DVS kwam in zeven ontmoetingen tot 28 punten en wordt gevolgd door AAC met 23 punten, maar wel een duel minder gespeeld. Schiedam In vergelijking tot vorig seizoen doet het cricket- team van Hermes DVS het bij zonder goed. In de stand op de ranglijst per eind juni namen de Schiedammers vorig jaar de Vlaardingen Het eerste halfuur heeft de Vaardmgse Zwem Club 319 zwemdiploma's kunnen uitreiken. Op het laatste examen waren de hoogste diploma's aan de beurt om te halen en daarvan waren de geslaagden: K. Dijksman, N. Harteveld, S. Jacobs, R. van der Linden en A. Queiser. Voor het één na hoogste zwemdiploma slaagden: M. Brugmans, R. Brugmans, I. van der Laan, N. Nome-Polman en A. Tebrugge. Huldiging Aad v. Asten 70 cm; kroeskarper T. Stoffels en H. van Zetten, ieder met een vis van 38 cm; brasem J. P. van Ree met een vis van 30 cm, voorn D- Boomsma met een vis van 26 cm. De tweede wedstrijd m die serie i& 28 juli m de vijvers van het Van Heutzpark in Vlaardingen, vanaf 19 uur. Vlaardingen In de singel aan de Konginnelaan in Vlaardin gen is onder grote belangstel ling de traditionele Kanjersene van start gegaan. Onder de 35 sportvissers was D- Boomsma, die er in slaagde om een paling te vangen van 48 cm. De oven- ge resultaten: karper A, Kerk- laan met een schubkarper van Overzicht wielerbaan Schiedam Ondanks de volop losgebroken vakantie, waren er toch weer veel renners naar de wielerbaan van Schiedam gekomen om in de wekelijkse populaire te strijden. Het begin werd afgebeten door de jeugd van 12 en 13 jaar, die een rit in lijn over tien ronden moes ten verrijden. De wedstrijd werd gewonnen door de Vlaar- dingse renner Eric Meyer, die de laatste weken zeer succes vol rijdt en al weer vele over winningen op zijn naam heeft gebracht. Daarna was de beurt aan de dames die een spnnt over dne ronden kregen te verwerken De Canadese Karin Strong het geen twijfel bestaan aan haar vorm en won van kop af voor Dinphy Wes- dorp en Mary Barendrecht. In de wed strijd voor nieuwelingen was er een puntenwedstnjd over twaalf ronden en hierin bleek Aad van Asten (Harga- Sintmaartensdijk) veel te sterk voor zijn concurrenten en won alle punten, voor Rbü van Spronsen uit Monster. De amateurs reden een wedstrijd over onbekende afstand en hier was het Vlaardinger Martin Meeldijk die aan het langste eind trok. Na deze inlei- dingswedstnjden was er de huldiging van de Nederlandse kampioen spnnt bij de nieuwelingen, Aad van Asten. Vice-voorzitter Axie Vertinde van de Sportraad was met Gé Reus naar de wielerbaan gekomen om vanuit de Sportraad zijn gelukwensen en een ca deau aan te bieden. In zijn toespraak liet hij uitkomen dat dit de enige open wielerbaan in Zuid-Holland was, uruek en veel gebruikt Ook memoreerde Ver linde zelf ook aan wielrennen gedaan te hebben, maar het nooit lot kampioen te hebben gebracht Namens de Spor traad kreeg Van Asten een fraai boek over wielrennen aangeboden waar hij bijzonder blij mee was, Na de Spor traad was het de beurt aan het bestuur van de SWV Harga om hun renner iets aan te bieden. gram; 3. F. Tempelaar, 730 gram; 4. W. Struijs, 715 gram; 5. D. Tempelaar, 680 gram; 6. S. Breedveld, 520 gram; 7. A Schoenmaker, 355 gram; 8. 0. Berveling, 355 gram; 9- J. Schenk, 330 gram; 10. M. Wijn- horst met 45 gram vis. Vlaardingen Voor de lopende kampioenssene visten de leden van de VHV 'l Westen in de Delftse Schie, ter hoogte van de enclave „De Kandelaar". Het water gaf wel enige koelte, maar weinig vis pnjs- Dagwm- naar was S. van Ree met 1640 gram vis; 2. G. Boomsma, 1575 jij bent geknipt voor een mode baan! Hoek van Holland Ondanks een flink aantal blessures heeft de Hoekse jeugdwïelerronde maandagavond toch een goede start gehad. Het mooie weer zorgde voor een grote belang stelling van inwoners en toeris ten. die bovendien ook een flink aantal premies beschikbaar stelden. Enkele valpartijen stel den de EHBO-ers voor de nodi ge problemen, maar de verwon dingen bleken gelukkig mee te vallen en gisteravond konden ook de geblesseerden hun rit weer vervolgen. In zeven ver schillende leeftijdsgroepen kon de Hoekse jeugd zich uitleven in het wielerfestijn. Het dag- klassement en de premies zorg den voor de nodige spanning, maar vanavond zal de ontkno ping volgen van het Hoekse wie Ier gebeur en. De resultaten van drie avonden zullen bepa lend zijn voor het eindklasse ment Je hebt smaak Je praat v(ot er» kunt goed met men sen omgaan Je hebt gru welijk de pest aan een saaie iedere- dag- hetzelfde- job Je zoekt afwisseling en het gevoet dal je gewaardeerd wordt in je werk Daarvoor w»l je meer verdienen dan het weitelgke jeugdloon en toch behoorlijk m jo vrije tgd Zitten De hoogste tijd dat je 'ns met ons komt praten (ook andere Silvia's zijn welkom uiteraard} Voorzitter Jan Gordijn feliciteerde Van Asten met zijn behaalde resultaat en overhandigde hem een cadeau onder couvert met de woorden: „Nu kan je je fiets laten maken die afgelopen woensdag in de ronde van Vlijmen stuk is gemaakt. Toen na deze huldigingen de renners weer in de baan zouden worden geroe pen, kreeg iedereen een koude douche. Jan Gordijn vroeg namens het bestuur van de Stichting Wielerbaan Schiedam het woord en vertelde daann onom wonden dat, gezien de slechte toestand van de baan en omdat er van gemeen tewege mets aan wordt gedaan, de baan op dit moment voor wielrennen werd gesloten en iedereen werd ver zocht het terrein van de baan te verla ten. Iedereen kon toen zijn geld aan de kassa terug gaan halen. Twee toeschou wers deden dit, maar de rest liet het zitten met de woorden: „Houdt het maar voor een nieuw wegdek." De uitslagen van de toch nog verreden wedstrijden op de baan van Schiedam zijn: Amateurs onbekende afstand: 1. Martin Meeldijk (Feyenoord), 2 Gerard Schuller (Hoekserenner). 3 Rinus ran Spronsen (WWV), 4. Gerard Rumand (WWV). Nieuwelingen puntenwedstnjd: l Aad van Asten (Harga-Smtmaartens- dijk), 2 Rini van Spronsen (WWV), 3 René Blokzeyl (Ahoy), 4 Bennie Heeze (Harga-Smtmaartensdijk), 5 Rudi de Bruin (Harga-Sïntmartensdijk). Dames sprint: l Karin Strong (Canada) laatste 200 meter 16,4 seconde, 2. Dinphy Wes- dorp (Becksbier), 3 Mary Barendrecht (Barrhopoort), Jeugd 14 jaar rit in lijn: t Kees Klem (Ahoyj. Jeugd 12-13 jaar rit in lijn 10 ronden: 1 Ene Meyer (Coureur), 2 Mar- chel, Barendrecht (Barrhopoort), 3 Rob Huisman (R.C. Schiedam), 4 Adrie Ha gen (Ahoy), 5. Ron Mircks (Ahoy), 6 Pierre Blokzeyl (Ahoy), 7. Marja Hom mers (Ahoy), 8 Herman de Brum (Har- ga-Star Nederland). VEERPLEIN 35 VLAARDINGEN tel. 010-34.85.21 (Vraagt u naar dhr. Van Bemmel) 4-'K'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4