Bej aarden slachtoff er van Schiedamse diefjes wm Zesde beiaard- concert Maassluis! Koel museum Strandjutten op Hoekse strand V W 0N 1 Blokje rond^ m Truck chauffeur mist slaapzak Na achtervolging over Nieuwe Damlaan: Zomeravond- concert Diefstal uit auto Boeken halen niet ddags s mi Pallets in brand Remsysteem vernield mm DONDERDAG 8 JULI 1976 3 Schiedam Bij de officier van justitie in Rotterdam zijn vandaag twee jongens uit Schiedam voorge leid, die hebben bekend dat zij in hun woonplaats een reeks van dief stallen en insluipingen hebben ge pleegd. In de meeste gevallen wer den bejaarden het slachtoffer van de 13-jarige R.R.S. en de 15-jarige W.F. v. R. Het stelend duo is zondagmorgen om acht uur door de mand gevallen. De jongens had den uit het kantoor van het bejaardentehuis Thurlede aan de Nieuwe Damlaan net een portemonnee met zes gulden gestolen, toen zij in één van de gangen werden betrapt door adjunct-directrice H. W. Valk. Met kok A. L. van Slobbe zette zij de achter volging in. Pas bij de spoorwegovergang aan de Nieuwe Damlaan slaagden zij er in om de diefjes te pakken te krijgen en aan de politie over te leveren. Op het hoofdbureau van politie bleek, dat de jongens nog veel meer op hun kerfstok hebben. Zij bekenden dat zij op de dag, dat zij werden betrapt uit het bejaardenhuis reeds twee portemonnees met totaal 8 gulden hadden gestolen. Op woensdag 30 juni had den zij daar ook twee portemonnees ont vreemd. De buit bedroeg ruim 37 gulden. Zaterdag 3 juli hadden 2ij bij een 80-jarige dame aan de Verdistraat 15 gulden gestolen. De dag daarvoor was een invalide vrouw aan het Sain Dresdenplein het slachtoffer gewor den. Na een insluiping miste deze vrouw 25 gulden. Bij het restaurant van bad Groe- noord graaiden de jongens die dag ook 75 gulden uit een geldkistje. Diverse bezoekers van het openluchtbad hadden de dagen daar voor al bij de politie aangifte gedaan, nadat de twee Sehiedammertjes geld uit kleding stukken hadden gestolen. In het rapport dat de officier van justitie vandaag onder ogen heeft gehad, staan ver der onder meer dat R. R. S. en W. F. v. R. de vorige maand aan de haal gingen met vier brommers, twee fietsen, 375 gulden uit het scholencomplex aan het Bachplein, 100 gul" den uit een RTM-bus en tenslotte nog 60 gulden van een 94-jarige Schiedammer in Huize Spal and. mï®. iM.ï® 5 i$8*vAn r <3k fH.lCVS Strandjutters in volle actie I l Maassluis Woensdag 14 juli gaat de Maassluise Toren weer „zingen". Het zesde beiaardconcert in de serie „Torenmuziek" begint dan om acht uur 's avonds. Stadsbeiaardier Jan van der Zwart zal het programma wijden aan één componist; de stads beiaardier van Amsterdam en Weesp, Wim Franken. Deze musicus is een veelzijdig componist. Zo schreef hij kamermuziek, werken voor orkest, koor, ballet- en filmmuziek; hij is tevens werkzaam als piano-pedagoog. Zijn beiaardstukken liggen prettig in het gehoor. Zij behoren echter wel tot de moeilijker onderdelen van het repertoire. Franken's werken zijn geheel eigen stijl en eigen tijds. Zonder de vaak verwarrende en modernistische trekjes die veel huidige componisten in hun werk leggen. Schiedam Truckchauffeur A. den H. (33), werkzaam hij Tan kautomaatschappij Schiedam N.V., mist zijn slaapzak. Hij had de zak laten liggen in de cabine van zijn vrachtwagen, die hi; op de Westerkade had geparkeerd. *s Nachts is echter van die cabme een tochtraamp- je opengebroken, waardoor de slaapzak, die compleet met bin- nendek driehonderd gulden kostte, kon worden gestolen. Ook een cassetterecorder van tweehonderd gulden werd ont vreemd. Die is eigendom van de tankautomaatschappij, die is gevestigd aan de Eemhavenweg in Rotterdam. Bij het transportbedrijf H. van Rijswijk en Zonen BV aan de 's-Gravelandseweg in Schiedam is ingebroken. Men had verge ten de toegangsdeur af te slui ten Inbrekers konden zo bin nenkomen. Met een valse sleu tel werd een kast geopend, uaaruit sleutels van dne geld kistjes werden gehaald. De buit bestond uit 500 Nederlandse guldens 700 Franse franken en 1500 Belgische franken. Vijftig pakjes sigaretten zijn ge stolen uit de kantine van ama teurvoetbalclub Hermes DVS in sportpark Harga. Waarschijn lijk is de diefstal het werk van baldadige jeugd. Aan kleingeld werd nog voor vijftien gulden meegenomen. Schade, toege bracht aan de achterdeur, be draagt honderd gulden. Van der Zwart opent 2ijn beiaardconcert met een drietal impressies, gewijd aan de schil der Frans Hals. De vrïaties over een Frans lied bieden een passende afwisseling van con trasten tussen langzaam en snel, helder en zwaar van klank. Vervolgens speelt hij zijn Mascarade. Een suite met vier balletscènes. Zoals in de andere programma's van deze achtdelige concertse rie ook het geval was, wordt het geheel opgesmukt met een aan tal bekende volksliedjes. Zodat men verzekerd kan zijn ook bekende deuntjes te horen. Pro grammaboekjes zijn nog gratis beschikbaar bij de VW en tij dens de bespeling bij de toren. Vlaardingen Het tweede zo meravondconcert komt voor re kening van de Maassluise stads beiaardier Jan van der Zwart Tussen half acht en half negen zullen morgen de cariilontonen uit de toren van de Grote Kerk rp de Markt in Vlaardingen vloeien. Het is het tweede van een serie van negen zomer avondconcerten die steeds op de vrijdagavond worden gege ven. De organisatie is in han den van de Culturele Raad Vlaardingen. Jan van der Zwart zal morgen avond werken van De Klerk, Bach, Nees en Franken uitvoe ren. Er staan ook geestelijke liederen, volksliedjes en een im- I provisatie op het programma. Schiedam Nog maar drie teke ningen en een aantal foto's zijn het resultaat van Mijn Liefste Dier, een onderdeel van de zo- mertentoonstellïng Beestachtig Goed, die in het Stedelijk Mu seum in Schiedam wordt ge houden en nog een maand duurt. Schiedammers van alle leeftijden kunnen meewerken aan deze groots opgezette expositie, die in het teken van het dier staat Tekeiningen, foto's, gedichtjes, verhalen en andere vormen van huisvlijt die met dieren hebben te maken kunnen worden opge stuurd naar het museum. Die staaltjes van creativiteit wor den dan ook tentoongesteld, on der het motto Mijn liefste Dier. Het museale gebeuren krijgt de laatste dagen toch al weinig belangstelling van de bevol king. Dat wijt men aan het warme weer. In de twèeen een- halve week, dat de tentoonstel ling nu duurt, hebben nog maar iets meer dan duizend mensen het museum bezocht Sommi gen doen dat alleen al om af te koelen. Het museum is als een frisse schaduwrijke oase middenin de tropische Hoog straat. Schiedam Uit een geparkeerde auto aan de Van Ruysdaellaan in Schiedam-West zijn maandag een cassetterecorder en een op namebandje gestolen. De dader heeft voor deze diefstal het rechtertochtraaxnpje van de wagen ingeslagen. De eigenaar, de 19-jarige R. P. A. S, heeft op het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat aangifte gedaan. Vlaardingen Uitgerust met een stoere jutterpet gaan jongens en meisjes in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar op 21 juli het Hoekse strand een schoonmaakbeurt geven- De schoonmaakactie, een initia tief van Seven-Up in samen werking met de VVV, heeft ten doel badgasten aan te sporen wat minder slordig om te sprin gen met het zogenaamde „dag- vuil". De actie wordt niet alleen in Hoek van Holland gehouden maar op alle bekende stranden. De jutteractie is een speels gebeu ren waarbij de kinderen ais strandjuttertjes een deel van het strand zullen afwandelen. Onderweg kunnen zij al het kleinvml, dat ze tegenkomen, verzamelen m papieren 2akken, die hen tevoren worden uitge reikt, De volle zakken worden dan ingeleverd bij een daarvoor speciaal ingericht amphibie- voertuig, dat hen op de tocht zal begeleiden. De strandwandeling eindigt bij een groot schatgraversterrein, waar de jongelui als beloning naar hartelust mogen wroeten in het zand, om één van de daar verstopte prijzen naar boven te halen. De hoofdprijs is een. jongens- of meisjesfiets en voorts zijn er een rubberboot, een voetbal spel, een tent, een sjoelbak en meer van deze specifiek op de vakantie afgestemde prijzen, j Ook is er als troostprijs nog een groot aantal ballen. De actie wordt op 20 juli ingeluid met de komst van de Jutter- eend, die een rondrit door Hoek van Holland maakt Bij die ge legenheid zullen prachtige kleu- renstickers worden uitgedeeld. Door middel van affiches wordt tevoren bekendgemaakt op welk stuk strand de jeugd zich moet verzamelen om mee te doen. De jutteractie gaat om 16 uur van start. Schiedam Tot de temperatuur weer daalt blijven de filialen Nieuwland en Groenoord van de Gemeenschappelijke Open bare Bibliotheek 's middags dicht Deze extra sluiting geldt niet voor de centrale en de andere filialen. Verandert de tropische tempera tuur met, dan blijft de speciale middagsluiting gehandhaafd tot de vakantiesluitmg ingaat. Voor filiaal Nieuwland aan de Park weg gebeurt dat op 16 juli en voor filiaal Kethel/Groenoord. gevestigd aan het eind van de Willem Andnessenlaan op het Jacques Urlusplem, op 30 juli. De twee filialen zijn op de da gen, dat zij normaal 's middags open waren, nu 's morgens geo pend van half tien tot één uur. De avondopemngsüjden blijven gewoon gelden. Vlaardingen Een aantal houten pallets is dinsdagmiddag in vlammen opgegaan. De pallets "iet vensterglazen lagen op een bouwwerk aan de Lariksdreef. m schade is nog onbekend. De 00rzaak van de brand heeft men eveneens nog met kunnen vaststellen, Gedacht wordt aan zelfontbranding. Vlaardingen Onbekenden heb ben vorige week de bedrading en het remsysteem van een be stelauto vermeid. De auto stond geparkeerd in de Johan Post- straat. Tevens werden de verze- keringspapieren en de kente kenbewijzen (deel één, twee en drie) uit de wagen gestolen. Signalement: Naam: Doris Leeftijd: 2 jaar Geslacht: Mannelijk Ras: Boxer Kleur: Gestroomd Beharing: Kort Deze week een rasechte Boxer in de krant Eerst weer even iets over dit ras. De Boxer is een middel groot ras, vierkant ge bouwd, gladharig met een sterke lichaamsbouw. Zijn houding is fier en fel. Spe ciaal zijn kop is van een bijzondere bekoring en moet weinig gerimpeld, en nooit nors of somber zijn. Het karakter is bij de Bo xer van allergrootste bete kenis, Zijn intelligentie, aanpassingsvermogen, be scheidenheid, zindelijk heid, bij uitstek rustige aard en bijzonder grote aanhankelijkheid voor huisgenoten, daarenboven specifieke genegenheid voor het kind, betrouw baarheid, zonder valsheid en achterdocht, stempelen onze Boxer als een ideale huisgenoot en kameraad. Dit was dan een lange vol zin waarin diverse karak tertrekken van de Boxer werden vermeld zodat U weet, wanneer U een Bo xer in huis haalt wat U van hem mag verwachten. On ze Boxer, hoewel een man netje, met de naam DO- RIS, heeft ook al deze ei genschappen, alhoewel hij naar het dierentehuis in Schiedam is gebracht Met de mededeling dat hij slecht luistert en dat hij agressief tegen de baas deed. Van agressie is ons echter bij Doris nog steeds niet gebleken. Hij wil aleen maar met "'olie overgaven met je spelen en uitdollen, want wanneer hij eenmaal aan het rennen is, is er geen houden meer aan. Wanneer hij met z'n kleine staartje kwispelt gaat zijn hele lichaam van Links naar rechts waardoor, wanneer je er bij staat, er zelf plezier in gaat krijgen. Volgens de bazin kan Doris wel tegen alleen zijn. Een leuke bijzonderheid bij Do- ris is, dat hij geen gecou peerde oren heeft, hetgeen hem een nog leukere uit drukking geeft dan een Bo xer met wel gecoupeerde oren. En zo hoort het ook, want van nature zijn de oren van een Boxer na tuurlijk zoals die van Do- ris. Andere honden die op een baas zitten te wachten zijn o.a. een bastaard Whip pit, teef 4 1/2 mnd, Bastaard, teef, 3 jaar, bas taard kees, reu, 2 jaar. Deze week ook eens een foto van één der kattenfa- -milie, want ook dié zitten er natuurlijk in het Dieren tehuis aan de Sportlaan 2 in Schiedam. En wat voor een kat, een plaatje om te zien. Een prachtige rood witte kater van ongeveer 14 maanden. Hij is hier gebracht omdat hij wel eens een bloempotje om gooide en hij, wanneer er nog iets lekkers in de lek- bak lag, dit er uit haalde. Dit zijn natuurlijk dingen die je kan verwachten wanneer je een kat in huis haalt. Kom eens naar de Hargahoeve en bezorg een van de dieren een nieuw tehuis. Ze zullen U er dankbaar voor zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3