SCHIEDAMSCHE COURANT Rai np bedreigt water Weer jeugdbende opgerold Steeds „De Vloot #"n binnenkort bewoond! sportvelden Ik neem proef m Spreekuur Vooral Schiedam in de problemen Dief rechts omkeer Parkeren op het Liesveld-viaduct Slechts aan één kant Meer ongelukken Inbraken' door open deuren Buren klagen over geluid §N» /se.-- pinsdag 13 j11'* 1976 - onafhankelijk dagblad Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 -101ste jaargang no. 25614—4 PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De bewonersvereru- gmg Schiedam-Centrum gaat van donderdag 15 juli af spree kuur houden. Dat gaat gebeuren in het pandje van de werkgroep Onderwijs-' winkel aan de Hoogstraat 78. nabij dc afrol. Iedere donderdagavond kunnen bewoners van de binnenstad daar voorlopig van zeven tot acht uur terecht met proble men, klachten en vragen. Vlaardingen Een zeven le den tellende jeugdbende is door de Vlaardingse politic gepakt. De bende heeft in de afgelopen maanden een aantal, kleine inbraken gepleegd. Te-" gen het zevental is proces-ver baal opgemaakt. De groep inbrekertjes bestond uit twee zestienjarigen, vier vijftienjarigen en een veer tienjarige. Allen zijn uit Vlaardingen afkomstig. De ze ven hadden een groot „werk terrein", Zij bezochten in de industriepolder De Vergulde Hand verschillende bouwke ten. Het clubgebouw van de wielrijdersvereniging De Cou reur en een gebouw van de scholengemeenschap West- land-Zuid aan de Ary Kop- laan werden eveneens met een ongewenst bezoek vereerd. De jongelui trachtten zich ook toegang te verschaffen tot een gebouwjte in het Lickebaeri- bos. Het bleef bij een poging. Zij kozen het hazepad toen een auto naderde, nadat zij een ruit hadden ingegooid. Het zevental nam van een aantal bouwwerken balken en planken weg voor het bouwen van een hut. De buit van de jeugdbende bleef overigens beperkt tot snoep, limonade en rookgerei. Wel richtte de zeven aan de verschillende be zochte gebouwen voor enkele honderden guldens schade aan. De Bakkershaven in Schiedam wordt steeds stiller. De laatste drie maanden is al bijna de helft van het aantal bewoners verhuisd. Elf van de drieëntwintig gezinnen die in de Tonhewoonbaar vertelaarde hui2en nabij de Buitenhavenweg woonden hebben ai ergens anders in de stad een andere woning toegewezen gekregen. Voor twaalf gezinnen moet nog andere behuizing worden gevonden. Volgens het besluit dat de gemeenteraad begin dit jaar heeft genomen moet dat uiterlijk half augustus zijn gebeurd. Bij het bureau huisvesting aan de Korte Haven vermoedt men echter dat het nog wel een paar maanden langer kan duren en dat er uitstel gevraagd zal moeten worden. Na de ontruiming zullen dearbeidersworungen uit Be vorige eeuw worden gesloopt, net zoals reeds is gebeurd bij het nabijgelegen Nieuwsticht. Een ramp bedreigt de waterbe schaving in bet gebied Nieu we Waterweg-Noord. Vooral Schiedam zit met de handen in het haar. Het zoutgehalte in de Schie wordt geleidelijk hoger en singels vallen droog. Vlaardingen en Maas sluis hebben meer met botu- Hsme te kampen. Vergeleken met de Schiedainse situatie heet dat nog maar een klein probleem te zijn, al maakt het de zaak wel erger. Volgens waterbouwkundige J. G. Ver- duijn den Boer van het Hoogheem raadschap Delfland dringt het zout m de Sehiedamse Schie door de droogte op, zij het relatief langzaam. „In de Delfthavense Schie is dat door de meer intensieve scheepvaart veel er ger", zegt hij. „Als al dat zout een maal de Berkelse Zweth heeft bereikt, vallen daar tussen Overschie en Delft de eerste klappen in de tuinbouw tot aan Berkel- De singei bij het Heyermans- plein is hele maal droogge vallen Er staat werkelijk een ramp voor de deur. Met sluizen is moeilijk te werken, want telkens komt dan weer een slok zout water binnen". Dat heeft tot gevolg, dat de Zuld- hollandse steden zo weinig mo gelijk water mogen inlaten. Schiedam houdt zich daar con sequent aan, maar in het noord en van die stad is een singel bij Maassluis Begin september worden de eerste dertien wo ningen van het complex bejaar denwoningen „De Vloot" aan de Westtandseweg in Maassluis in gebruik genomen. Vanaf sep tember tot en met november zullen in totaal 98 woningen, geleidelijk in groepen van twin tig, worden afgeleverd. Ongeveer de helft van het nu nog in aanbouw zijnde complex zal dan voor de jaarwisseling be woond zijn. De andere helft van de.bejaardenwoningen zal naar verwachtng omstreeks apnl/- mei 1977 voor bewoning gereed zijn. De meeste aanvragen voor een woning in het bejaardencom plex zijn inmiddels verwerkt. De kandidaten die door het col lege van burgemeester en wet houders 2ijn uitgekozen, voor sen bejaardentehuis, moeten nu nog bevestigen, dat zij de toege wezen woning aanvaarden. ue toewijzing van de woningen die pas begin volgend jaar ge reed komen, zal in september beginnen. De gemeente Maas sluis wil uiterlijk in december alle woningen hebben toegewe zen aan de meest geschikte kandidaten. Begin volgende maand zal m het complex De Vloot ook een mo delwoning wm-den ingericht. De toekomstige bewoners van het wjaardencomplex kunnen dan idee krijgen hoe hun ko kende behuizng er gaat uitzien. het Heyermansplein helemaal drooggevallen. Het waterpeil van meer singels zakt gedurig. Vlaardingen heeft daar geen last van omdat, volgens opzich ter J. Storm van gemeentewer ken, de afdeling bestrating vol doende water inlaat in de sin gels. Maassluis kent het pro bleem van droogvallende wate ren niet Gemeentevoorlichter Co Delhaas zegt: „Wij hebben geen singels. Wel vlietjes, en die stromen nog aardig". Volgens waterbouwkundige Ver- duijn den Boer is het een ver dienste van Schiedam, dat voor de singels weinig water wordt gebruikt „Wij hebben op de polders een beroep gedaan om zo weinig mogelijk water m te laten, omdat het boezempeïl te snel zakt". De zoetwatervoorziening is voor deze streken in gevaar geko men, doordat de Holiandsche IJssel is verzilt Om dat pro bleem gedeeltelijk op te lossen wordt een kanaal gegraven tus sen Waddinxveen en Voorburg. Dat alleen is niet voldoende. De Schiedam Op alle sportterreinen is het met ingang van deze week voorlopig verboden om trainingen, oefenwedstrijden, toernooien en competitiewedstrijden te houden of te spelen. Deze noodmaatregel heeft de sportraad genomen om op de sportvelden ae grasmatten te sparen die door de aanhoudende droogte al danig zijn aangetast. Alle afgegeven vergunningen ge week bleek dat ai het werk, voor het houden van toer- tijd en geld dat in het behoud nooien komen met de mvoe- van de 44 velden is gestoken ring van deze maatregel te nodeloos dreigt te worden," al- vervallen. Uitgesloten zijn de dus secretaris Ge Kens, „on bekende zomersporten zoals danks de vele inspanning kan cncket, honkbal en softbal, er toch zeker van een noodsi- voorzover het tenminste com- tuatie worden gesproken." Ge petitiewodstrijden betreft Rens wijst ook op het gebrek minister moet een besluit ne- De maatregel geldt tol nadere aan mankracht en materiaal berichtgeving. In incidentele om dc velden in optimale staat gevallen kan bij de sportraad te houden. Dit wordt sinds tijdig ontheffing worden ge- kort echter gedeeltelijk opge vraagd. lost door de brandweer die de „Er is toe besloten nadat von- sportvelden gaat besproeien. Het in aanbouw zijnde complex bejaardenwoningen aan de Westtandseweg in Maassluis. Binnenkort bewoond. H«* van Holland Een zo-jarige Engelsman, die roet de veerboot onder wegwas naar Nederland, heeft weinig van ons land gezien. De man is na aan- komrt aangehouden en roet de volgende boot ge- ajic weer teruggestuurd "aar zijn vaderland. Re- roro hiervoor was een roefs tal die de-Engelsman roro boord van de veer bot had gepleegd. Hij «ad geld gestolen van een medepassagier. De man wordt in Engeland be recht. Vlaardingen Tijdens de jaarlijkse kermis zal er slechts aan één kant op bet Liesveld-viaduet mogen worden geparkeerd. Boven dien zal dan de Parkeerkaart moeten warden gebruikt en zullen de regels van de „Blauwe Zone" gelden (met andere woorden, maximaal anderhalf uur parkeren). Enige weken geleden lanceerde wethouder Bas Goudriaan van auto's maar aan één zijde toe te laten. stadsontwikkeling en verkeer het id». nm thritn, de Imm,,., WeI wijst mej, van gemeentewege het idee om tijdens de kermis die dit jaar bij wijze van proef op het Veerplein im het cen trum wordt gehouden, het par keren op het Liesveld-viaduct toe te staan. Niet iedereen was even gelukkig met het idee en daarom is nu besloten om het plaatsen van op het feit dat er ook langer kan worden geparkeerd op het Westnieuwland, op de Broek- weg en op de terreinen nabij de Zomerstiaat De kermis wordt dit jaar gehouden van 24 juli tot en met 31 juli. Zondag 25 juli is er geen kermis. Schiedam De politie heeft de vorige maand in totaal 149 verkeersongeluk ken geturfd. Dat is volgens de statistieken op het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat vijf meer dan in juni van het vorige jaar. Bij de ongevallen werden vijf personen zwaar ge wond. In totaal liepen er 22 licht letsel op. In 22 gevallen was er sprake van zware mate riele schade; 121 maal lich te schade. De belangrijkste oorzaken zijn: het geen voorrang ver lenen, onoplettendheid, te dicht volgen, onvoorzichtig achteruit njde en slippen. men, of een tweede kanaal aan te leggen is tussen Bodegraven en Ma ars sen. Door dat kanaal moet zoet water worden betrok ken uit het Amsterdam-Rijnka naal. Zie daarover verder onze krant van vrijdag 2 juli. Verduijn den Boer vindt het vreemd, dat de minister dat besluit nog steeds niet heeft genomen. „Het lijkt wel of mf Nederland altijd eerst een ramp moet gebeuren. Al in 1967 werd m een rapport de noodzaak van de twee genoemde kanalen aan gegeven. Nu bjkt het te laat. I Regen valt niet te verwachten, Op sneeuwwater uit de Rijn hoeven we nauwelijks te reke-{ nen, want het peil van het Meer t van Konstanz, de Bodensee op de grens van West-Duitsland en Zwitserland, daalt". t Volgens Dolf Buschkens, voor-1 hebtingsambtenaar van de ge-i meen te Schiedam, Is één regen-1 bui onvoldoende voor de sin- gels. „Dat water zakt dan direct j de bodem in". Bewoners van j het Heyermansplein hebben de gemeente gemeld, dat de singel j in hun omgeving is drooggeval- j len. De verklaring daarvoor is, aldus Buschkens, dat deze nog jonge singel aan het eind van een hele keten van singels ligt die met elkaar in verbinding staan. Die keten loopt van de Schie door Nieuwland naar de Poldervaart en vandaar via het Hargapark naar Groenoord tot aan Woudhoek. Het gemaal aan de Fokkerstraat, dat volgens de voorlichter vol gend jaar moet zijn voltooid, zal een vooruitgang betekenen in het polderbemalingsplan. Het Heyermansplein en andere smgels zullen hun water dan betrekken via een ander net, waartoe het Pnnses Beatrix- park ook zal behoren. In Vlaardingen wordt het meeste water betrokken uit de Vlaar- dingse Vaart, Maassluis heeft diverse inlaten vanuit de vlie ten. Dit nieuwsblad, waarin u ai het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Sluur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op pf©el toe in combinatie mei; Rotterdamsch Nieuwsblad Woonpl Tel Oeze boe tn open envelop zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam Vlaardingen De politie in Vlaardingen waarschuwt vakantiegangers voor de grotere kans op inbraak in him woningen, als zij ver geten ramen en deuren af te sluiten. Hoofdïnspectrice 1VI. Ekels gaat af op erva ringen van de afgelopen weken, ats zij zegt: "Veel mensen laten bij afwezig heid een balkondeur open. Nou, dan vraag je om onge wenst huisbezoek". Eind vorige week bijvoor beeld had op de Mr L.A. Kesperweg in Vlaardingen een inbreker via het balkon een woning kunnen binnen komen. Toen de bewoners van vakantie terugkeerden, bleek dat deze een bedrag van twee duizend gulden en enkele spaarbankboek jes had meegenomen. Men had de balkondeur open laten staan in verband met schilderwerkzaamheden. Op klaarlichte dag werd bo vendien uit een woning aan de Schiedamseweg in Vlaardingen een portefeuil le gestolen. De inhoud daarvan bestond uit veer tig gulden, een paspoort en een giropas. Vlaardingen De muziekinstal latie van de achttienjarige Vlaar dinger J.H is door de po litie m beslag genomen. Buren hadden geklaagd over geluids overlast. Hoewel agenten de jongen al herhaalde malen had den gezegd, dat hij de geluids- Icnop iets moest terugdraaien, bleek telkens bij hun terug komst dat het aantal Watts weer onaanvaardbaar groot was toegenomen. Het speelde zich af in de omge ving van het Mendelssohnpletn en de Dirk Schaferstraat. Uren lang had de jongen zaterdag platen gedraaid. Om zeven uur 's avonds was de politie het 2at, Een pick-up en twee verster kers werden in beslag geno men; tegen de jongen werd pro ces-verbaal opgemaakt. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1