SCHIEDAMSCHE COURANT Parkeren op Liesveld viaduct al gewoonte Bewoners maken hun straat zelf verkeersveilig" i? BU22 ara mui Oversteekplaats van Haarenlaan wordt aangepakt Zigeuner gearresteerd Verder praten over mouterij Niet alleen bij kermis, maar ook bij "zeskamp' uM Rozenkoningin twee maal naar Schiedam Vlaardingse Nieuwelaan in actie Vlam in pan Zakkenroller op Broersvest seleen heerin'tverkeer <fe kor rekte 'Rit'-meesters Porsche in de slip Broekpolder weert motor Maassluis groeit SB racebaan ii Ultimatum aan huis eigenares Vernielingen in Nieuwland Na protest van werkgroep *?3 h Maandag 19 juli 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 101 S»te jaargang no. 25620 4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De kans is groot dat parkeren aan één kant van het Liesveld-via duct binnenkort gewoonte wordt Nadat onlangs is be sloten om parkeren hier toe te staan tijdens de Jaarlijk se Vlaardingse kermis die dit jaar op het Veerplein wordt gehouden, is nu ook bekend geworden dat de zelfde bijzondere parkeer- maatregel ook op 7 augus tus van kracht is wanneer in het kader van de vakan tieweken op het Veerplein een „zeskamp" wordt ge houden. Zowel tijdens de kermis van don-" derdag 22 juk tot en met zater dag 31 juli (behalve zondag) zal hei hele Veerplein voor alle ver keer zijn afgesloten. Zoals bekend maakte wethouder Bas Goudriaan {stadsontwikke ling en verkeer) bekend dat hij het wel een aardig idee vond om in bijzondere gevallen par keren (aan beide zijden) van het Liesveld-viaduct toe te staan. Van vele kanten, onder meer van verkeersdeskundigen en de CDA-raadsfractie, werden, gro te bezwaren aangedragen. On danks dat werd toch besloten het Goudriaan-plan ten dele uit te voeren, al zullen de wegge bruikers die de kennis willen bezoeken in eerste instantie naar anderen (maar iets verder gelegen) parkeerplaatsen wor den gedirigeerd. Deze plaatsen zijn aan het "Westmeuwland, Achter het Veerplein, de J. v. d. Windtstraat en de Broekweg (als er geen markt is). Inmiddels heeft ook de CDA-frac- tie uit de Vlaardingse jeugdge- meenteraad krachtig geprotes teerd tegen de beslissing om parkeren op het viaduct toe te staan. De fractie vmdt dat het college op onverantwoorde wij ze fietsers en bromfietsers als proefkonijn gebruikt bij het be studeren van parkeerproble men in het centrum. De CDA'ers zeggen verder dat er als er aan één kant van het Liesveld-viaduct wordt gepar keerd nog een strook van ruim vijf meter overblijft voor de rest van het verkeer. Bovendien rijden hier per uur ongeveer 24 bussen van RET, RTM en West- Nederland. Volgens het CDA binnen de jeugdgemeenteraad hoort een markt of een kermis helemaal niet thuis op het Veerplein om dat dergelijke evenementen al leen maar de problemen van het stadscentrum vergroten. Getik Ook op 7 geparkeerd. IR, y augustus mag er aan een kant van het Vlaardingse Liesveld-viaduct worden Schiedam Rozenkonin gin Ada Erdtsieck uit Den Haag zal ook Schie dam aandoen. En wet twee maal. Morgenochtend komt deze ambassadrice voor de ro- zententoonstelling in het Haagse West broekpark in Kethel. Nadat 2ij in het Proveniershuis is ontvan gen door de VW-direc- teur zal zij op de markt m Kethel aan het publiek ondermeer rozen en Haagse hopjes uitdelen Wethouder Herman Post hoorn doet de ontvangst op vnjdag 30 juli nog eens over. Die dag wordt een bezoek gebracht aan de weekmarkt op de Broersveld. Schiedam Wethouder Hans van der Wllk wil nog" vóór hij op 9 augustus op vakantie gaat hebben vastgesteld met wie de gemeente verder gaat praten over de bestemming van voormalige mouterij De Goudsbloem. Enkele gesprekken hebben al plaatsge vonden tussen de twee groepen, die elk in aanmerking willen komen voor uitvoering van hun plannen met het pand, dat staat op de hoek Noordvest/St. Annazusterstraat „Nog een paar gesprekken gaan plaatshebben", aldus Van der Wdk, die in zijn wethouderspor tefeuille communicatie-, wijk en jeugdzaken heeft. Herman Posthoorn, wethouder voor vor ming en recreatie, was alleen aanwezig bij het eerste gesprek. Vakantie maakte het onmoge lijk om verdere discussies te volgen. Los van de vraag, wie De Gouds bloem tot zijn beschikking knjgt, staat volgens de wethou der het feit dat een lid van de groep jongeren, die vierkant achter de nota Stage staat, een oude woning tot zijn beschik king heeft gekregen vlak naast de vroegere mouterij. Dat zou met inhouden, dat de andere jongerengroep minder kansen heeft. Deze groep zou in Stage graag een aantal veranderingen zien aangebracht. Schiedam Met een waterstraal heeft de brandweer zaterdag middag een brandje in een wo ning aan de Dam geblust, In. het huis was de viam in een pan met vet geslagen terwijl de bewoner F, H. K, bij het bak ken in slaap was gevallen. Het ■vuur en de rook richtte een schade aan van ongeveer 1500 gulden. Schiedam Op de Broersvest is vrijdagmiddag een zakkenroller actief geweest. Een van de slachtoffers is de 57-jarige Rotterdamse M.P.B. Nabij de Passage verdween er uit haar handtas een pertemon- naie met 75 gulden. De dader is spoorloos. VIaardingen De dertigjarige D. v. V. uit Vlaardingen raakte eind vorige week met zijn Por sche door onbekende oorzaak in de slip. Het ongeluk ge schiedde op de afrit van de zuidelijke rijbaan van rijksweg 20, nabij de Westlandseweg. De wagen kwam op pijnlijke wij ze via de berm in de sloot terecht In de tussentijd had de Porsche al drie bomen omver gereden. Tot overmaat van ramp raakte de wagen ook nog in brand. Het slachtoffer moest met een vleeswond aan één van zijn handen worden overgebracht naar het Hoiyziekenhuis. Vlaardingen De Broekpolder gaat dicht voor alle gemotori seerd verkeer. Slechts voor voetgangers, fietsers en ruiters blijft de polder toegankelijk. Dit hebben burgemeester en wethouders besloten. De maatregel zal met gelden voor de Watersportweg en de weg gelegen tussen de Broekpolder weg (nabij het pompstation) en de Bommeer. Volgens het colle- ge zal door het wenen van ge- i motoriseerd verkeer de rust in de Broekpolder worden bevor derd. De borden, die krachtens artikel 461 van het Wetboek van Strafrecht de getroffen maatre gel zullen aanduiden, worden binnenkort geplaatst. Maassluis De bevolking van Maassluis is in de maand juni gestegen. Per 1 januari van dit jaar bedroeg het inwonersaan tal 28170. Thans is dit met 3Ifi vermeerderd en bedraagt het 28486. In de maand juni vond _een uitbreiding plaats van 82, 27 jongens en 17 meisjes zagen het eerste levenslicht; daar stond tegenover dat 11 mannen en 4 vrouwen overleden. Als nieuwe inwoners gaven zich aan; 81 mannen en, eveneens, 31 vrouwen. Er vertrokken 109 Maassluisenaren; 56 mannen en 53 vrouwen. Twintig huwelijken werden in de maand juni voltrokken. Er wa ren geen echtscheidingen De bevolking van Maassluis telt nu 14257 mannen en 14229 vrouwen. Vlaardingen De bewoners van de Nieuwelaan hebben nu zelf hun straat „verkeersveilig" ge maakt Drie grote spandoeken, zelfgemaakte verkeersborden en grote „20 km."-aanduidin- gen moeten de weggebruikers die door deze Vlaardingse straat rijden manen tot lagere snelheden en-tot-het opletten op de in de Nieuwelaan wonen de (en vooral spelende) kinde ren. Volgens de bewoners is hun straat onveilig en doet de gemeente er niet snel genoeg wat aan om deze situatie te verbeteren. „Daarom hebben we besloten om zelf actie te voeren. Daartoe zijn we wel gedwongen vooral vanwege het afschuifsysteem van raads commissie naar raadscommissie en het langzame werken van colle ge van B en W en gemeenteraad", zo stellen de Nieuwelaan-bewo- ners. Inmiddels is van gemeentewege toege zegd dat in augustus een maximum snelheid van 30 kilometer per uur in deze straat van kracht wordt. De al maandenlang lopende actie van de bewoners is begonnen op 17 april toen de eerste brief naar de gemeenteraad werd gestuurd. In dit schrijven werd niet alleen geklaagd over de verkeers overlast, maar ook over de leegstand van enkele huizen in de straat. Er dreigen kraakaetïes omdat de bewo ners het schandalig vinden dat in de Nieuwelaan goede huizen leeg blijven staan. Daarna volgen nog vele vergade ringen, brieven aan de gemeente en bezoeken aan ra ad scommissie ver gade- ringen. Er worden suggesties en ideeën aange dragen, maar steeds krijgen de Nieu- welaan-bewoners het idee dat ze van het kastje naar de muur worden ge stuurd- Tot slot komt men tot de slot som dat als de gemeente niets doet dat rr&^LAAN I1 7nm De huizen aan de Sta tionsstraat in Scbiedam- Oost die de bewoners voor 7 augustus opgeknapt wil len hebben. Schiedam Elf bewoners van de Stationsstraat heb ben huiseigenares A- Ro ti vers uit Den Haag een ul timatum gesteld. Indien zij voor zaterdag 7 augustus de achttien huizen die zij in de Stationsstraat beheert niet heeft laten opknappen dreigt men de gemeentelij ke dienst bouw- en woning toezicht in te schakelen. Het ultimatum dat onlangs is ver zonden is met door alle bewo ners van de zes panden in Schtedam-Oost ondertekend Een aantal gezinnen vreest re presailles. Zij onderschrijven eenter wel de waslijst met klachten over de hutten Ook deze bewoners hebben last van lekkages, vocht dat door de voor- en achterge vels slaat, slecht schilderwerk, ontzette ramen en deuren en bijvoorbeeld een stinkend riool De huiseigenares heeft men ai diverse keren met deze klach ten geconfronteerd. Tot nu toe tevergeefs. Schiedam Een groepje nog on bekende jongens heeft zater dagmorgen de knipperlichten bjj de spoorwegovergang aan <ii' Nieuwe Dam laan zodanig vernield dat de spoorbomen niet geheel meer omhoog kon den Waarschijnlijk dezeltde jongens hebben bij de sporthal Margriet lwcc lantaarnpalen afgebroken en een derde verbogen Ook vermoedt men dat de jon gens verantwoordelijk zijn voor de vernieling die dit weekeinde werd aangericht aan het Schut tersveld, eveneens m Nieuw land. Een speel vat werd daar van de sokkel gelicht en be schadigd men zelf iets moet ondernemen. Intussen blijkt dat er ook nauwelijks concrete plannen bestaan over de be bouwing van de nabijgelegen „zand vlakte*. Wethouder Goudriaan (stads ontwikkeling) heeft inmiddels ver klaard dat hij in augustus opnieuw met voorsteilen bij de gemeenteraad zal komen. Deze plannen staan volgens hem in nauw verband met het regelen van het verkeer in de Nieuwelaan. Vandaar dat de bewoners van de straat nu als enige toezegging de beperking van de maximumsnelheid hebben ont vangen. Verder weten 2ij dat de herbe- straling van de Nieuwelaan pas m 1977 aan de orde komt „De heren houden ons aan het lijntje", zeggen de Nieuwe- laners, „Vanuit hun standpunt mis schien wel begrijpelijk, maar voor ons is het onverteerbaar" Schiedam De verkeerslich- teninstallatie op de Burge meester Van Haarenlaan nabij de Parkweg zal wor den veranderd. De gemeen te heeft dit toegezegd naar aanleiding van protesten van de werkgroep wonen en leven in Nieuwland. De werkgroep had de gemeente er op gewezen, dat de lichten bij het kruispunt de voetgan gers geen tijd gunnen om in een keer de rijbaan over te steken. Voor kinderen een uiterst ge vaarlijke situatie, zo schreef men enige tijd geleden aan het college van burgemeester en wethouders. De lichten zullen nu zo worden aangepast dat de rijbaan in een keer is over te steken. De wachttijd voor de oversteek plaats zal daarvoor echter met zes seconden worden verlengd. In het antwoord aan de werk groep schrijft het college van B en W verder dat de gevraagde voetgangersoversteekplaats op de Burgemeester van Haaren laan ter hoogte van de Minister Donkerstraat met gerealiseerd kan worden. Dit zou een te kostbare wijziging van de be staande apparatuur vereisen. Dat geldt ook voor de gevraag de bediening door voetgangers van de verkeerslichten bij de Ruys de Beerenbroucklaan. Berde mogelijkheden zullen ech ter volgens het college m de toekomst nog "nader worden bezien" Maassluis In debrand- gangen achter de Pnns Mauritsstraat zijn eind vorige week enkele zi geuners gearresteerd, die diverse inwoners van Maassluis hebben besto len. Aan de Richard Holstlaan hadden zij enkele bejaar den bezocht om "goede ren te verkopen". Eén van de bejaarden miste na een dergelijk bezoek een geldkistje met een spaarbankboekje en een bedrag van 200 gulden. Ook in het bejaardentehuis Zonneweelde zijn drie zi- geunervrouwen geweest Daar zei men de kamers te willen bezichtigen Vooralsnog zijn er geen vermissingen vastgesteld. Anders was het bij een wo ning aan de Houtsnip- straat. Terwijl de bewo ner afwezig was gingen de vrouwen begin deze maand aan de haal met een bedrag van 1170 gul den. Via brandgangen is men deze maand tenslot te ook nog enkele wonin gen aan de Spechtlaan binnengekomen. De be woners hebben nog geen vermissingen vastgesteld. 0»t nieuwsblad, waarin u al hei nieuws uit eigen om geving kun! vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rottercfamsch Nieuwsblad Stuur n»| dit nieuwsblad 14 dagen gratiiop proef toe in combinatie met Ro*terdamsch Nieuwsblad Adres De/e fttf" "r>veicp ionó«' C sfvrrri njar Antwoordnummer 834, Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1