SCHIEDAMSCHE COURANT Groenoord- Ziiid half 1977 klaar Maassluise jongeren toch samen Nie iw bouwplan Hoogstraat Oosterstraat haalt weg Lickebaert begint grondaankopen I 1 1 Henri Dunant in Maassluis Ik neem Vechtpartij Popavond van jt Toverbal en fj Koningshofjeugd fg OP LAST VAN GEMEENTE: Veilig de brug op en af Overvallers chauffeur twee jaar cel in tïsil '.Woensdag 28 juli 1976- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - „101ste jaargang no. 4 4 PAGINA'S m Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Naar aanlei ding van een verkeersge- schil ontstond op de West- havenkade eerder deze week een vechtpartij. Bij deze vechtpartij waren één automobilist en twee bromfietsers betrokken. Nadat over en weer klap pen waren gevallen, be-, landde het drietal op het bureau. De politie zal de oorzaak van het incident nog on derzoeken. Maassluis Het jongeren centrum De Toverbal en de als Koningshofjeugd be kend staande organisatie hebben samen een pop avond georganiseerd. Deze vorm van samenwerking tussen twee van de drie. Maassluise jongerenorgani saties komt na uitvoerige discussies over het samens melten van de drie organi saties.' De popavond komt dan ook als een verrassing. De Amerikaans/Nederland se groep American Gypsy en de AVRO Toppop Dis coshow nemen het muzika le gedeelte van de avond voor hun rekening. Het popgebeuren zal zich op za terdagavond 7 augustus in. de Olympia Sporthal afspe len. De avond is georgani seerd in het kader van de Maassluise vakantie-activi teiten na de laatste speelin- stuifdag. Om acht uur begint dit jon- gerengebeuren in de sport hal aan de Rozenlaan in Maassluis. Voor kaarten moet in de voorverkoop zes gulden worden betaald. Aan de zaal betaalt de be zoeker 7.50 gulden, Kaarten zijn verkrijgbaar bij De Toverbal, bij De Kompo- nist, waar de voormalige Koningshofjongeren tegen- v. oordig bijeenkomen en bij het VW-kantoor aan de Zuiddijk. Het samen organiseren van een popavond betekent overigens niet dat nu al te verwachten is dat de zoge heten Koningshofjeugd en De Toverbal in één organi satie zullen opgaan. Vol- gens Mieke Noorioos, assis tent projectleider van de Toverbal, zijn er op dit ge bied nog geen nieuwe ont wikkelingen, Zoals bekend heeft de derde Maassluise jongerenorganisatie. De Jeugdhaven, elke vorm van samenwerking afgewezen. Schiedam Met de reconstructie van de wijk Groenoord-Zuid wil de gemeente Schiedam nu krachtig doorzetten. Nadat voor •de bouwvakvakantie de vent- weg van de Laan van BoI'Es al van nieuwe riolering werd voortien, is eindelijk begonnen 'met rioleringswerkzaamheden m de*. Willem Pijperstraat. De overige straten ten zuiden van ae.Laaryan Bol'Es volgen. Na dahkarwei zal worden gestart met ophogir.g van het wijkdeei. Het laat zich aanzien, dat de dienst gemeentewerken niet voor juk 1977 klaar zal zijn door dc opgelopen vertraging. Behalve het''ophogen moeten ook door de "plantsoenendienst nog enige voorbereidingen wor- der. getroffen: bomen en struik gewas.moeten worden geprepa reerd op de ophoging Tot grote, opluchting van de meeste bewoners blijft de hui dige verkeerscireulatie in de wijk gehandhaafd. Aanvanke lijke plannen om voor snelver keer twee ingangen tot de wijk te maken, speelstraten aan tc leggen en plaatselijke regels met betrekking tot éér.- en tweerichtingsverkeer te veran deren werden door de bewo nen en masse verworpen. Dat gebeurde in januari in boerde rij Landvreugd aan de Swecl- incksingel, het wijkcentrum. :Naast'Groenoord-Zuid wil de ge- meente ook de Laan van Bol'Es aanpakken.' Een verkeersluwe --■v^g^helrstrevenl""- TT?*. Vervolg .op pagina drie. Het terrein nabij de mo len De Drie Koornbloe- men Schieöam waar volgend jaar het nieu we internaat De Uitkijk za! worden bouwd Schiedam De plannen voor het nieuwe internaat De Uitkijk zijn veranderd. De dependance aan de Rotterdamse Westersingel van het rooms-kathoïïeke internaat voor schipperskinderen aan de Hoogstraat in Schiedam zal worden verzelfstandigd. De nieuw bouw nabij, de Vcllevest en Vlaardingerstraat zal hierdoor kleiner worden dan aanvankelijk de bedoe ling was. Viaardir.gen Het gedeelte van de Hoogstraat tussen de Korte Hoogstraat en de Afrol wordt definitief als voetgangersgebied -ingericht Slechts gedurende enkele uren zal de straat open •zijn voor bedienend verkeer. Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad voor. het'wegdek op trottoirhoogte te laten brengen en het bedoelde gedeelte van de Hoogstraat met bloembakken te verfraaien. De raadsleden zulien in de vergadering var. 11 augustus hun goed- of afkeuring over het voorstel móeten uitspreken. jr Het gedeelte van de Hoog- de Hoogstraat komen te lig- straat lussen de Korte Hoog gen. Op die manier zal er een straat eri.de Afrol werd de- betere verbinding tussen de cemberrivórig. jaar voor het stukken Hoogstraat ten noórd- verkceriafgesloten. het betrof en en ten zuiden van de Korte een-proef. Deze werd. ge- Hoogstraat ontstaan, in over leg met de daar.. Voor het plaatsen van bloem- ïde Mrfnkeliers. De bakken moet de raad bijna van hen hebben zich 13.000 gulden beschikbaar stél- uitgesproken voor definitieve len. De herbestrating van de afsluiting. Hoogstraat vergt geen extra De zebra bij de Korte Hoog- krediet Bij de begroting was straat zal worden verplaatst al geld uitgetrokken voor dat Deze zal in het verlengde van karwei. De Hoogstraat, steeds meer het domein van de wandelaars. -tóassluis Het hospitaalschip, de Henri-Dunant meert morgenmid dag omyier uur af in de haven van Maassluis. Het schip maakt '•£i^ d00r de 2U-idholianase wateren, Het vertrekt echter uit T^ht. Var. Utrecht koerst men naar Oud-Beierland en daarna "aar Hclfevoetsluis. In Maassluis brengen de zieke en gehandicapte Passagiers van de Henri-Dunant de nacht door. Vrijdag wordt de u"^.Weer hervat-Men vaart dan terug naar Utrecht «ytaüw G. van Ekk-Graafveld,' wethouder van sociale zaken en "^gezondheid zal morgenavond tussen acht en negen uur een aan de Henri-Dunant brengen. Zij zal een praatje maken .met de reizigers. Schiedam De verkeers drempel in de Oo sterstraat is verdwenen. De buurtbe woners die deze drempel vorige week in het wegdek hadden aangebracht om het eenrichtingsverkeer in de straat wat langzamer te la ten rijden hebben 'm op last van de gemeente weer zelf weggehaald. Indien de dienst gemeentewerken ech ter binnen een maand geen echte "drempel plaatst dan gaan de actievoerders weer hun eigen verkeersbelem mering aanleggen,, met nog vier andere. Van de drempel die men in Oost had aangelegd, naar voorbeeld .van, een actie die eind vorige maand met succes in de Ge dempte Baansloot plaatsvond, is alleen nog een witte verf-, streep op da -straatstenen' over. Het zand waarmee nabij de Singel een „dijkje" was ge maakt is er weer onderuit ge graven. „Het moest van de gemeente weg", aldus buurtbewoner Tricht, één van de tien actie voerders, „we moesten, eerst maar eens op het stadskantoor komen praten. Ook goed. Als er in deze situatie maar verande ring komt. Het wordt nu ge woon te gek. De auto's die van de Singel komen gaan hier vaak met piepende banden de bocht om. Zij rijden veel te hard. En dat terwijl er hier in de straat veel kinderen wonen die nog al eensoversteken om bijvoorbeeld het speelveldje op de hoek van de Singel te bezoe ken. Levensgevaarlijk. Eind vo rige week was er weer zo'n wagen. Die scheurde om de hoek. Mooi. dat hij met zijn hoofd tegen het dak kwam en de uitlaat'in tweeën brak. Zo leren ze het wel af De bewonèrsvereniging Schie- dam-Oost steunt de actie In de Oosterstraat Voorzitter Lex van den Heuvel zegt geen be zwaar te hebben tegen yer- keersbelemmeringen in derge lijke straten met eenrichtings verkeer: .Met geparkeerde au to's langs de weg is dat inder daad gevaarlijk. In die hele buurt zouden verkeersbelem- mermgen moeten komen. Het is dan echter beter om ook de as van de weg te laten versprin gen. Wel hadden we graag ge zien dat de bewoners eerst met ons hadden gepraat Als wij erbij betrokken waren geweest hadden we misschien' bij de gemeente al wat bereikt". Volgens gemeente-voorlichter Dolf Buschkens is de dienst gemeentewerken best bereid om in dergelijke gevallen maat regelen te nemen: „Zo'n in greep is een drempel niet, al is h£t vooruitlopen op de komen- de her bestraling". Met de gemeente'zijn de actie voerders nu overeengekomen dat er op het stadskantoor een tekening zal worden ingediend waarop de wensen voor de straat staan aangegeven. Verde re acties zullen voorlopig uit blijven. Van de verkeersdrem pel die door buurtbewoners in de Oocterstraat in Schiedam- Oost was aangelegd is nu alleen nog een witte streep op het wegdek en een klein bordje over. Vlaardir,gen/Maassluis Het recreatieschap De Lickebaert begint binnenkort met het aankopen van grond in bet toekomstige recreatiegebied tussen Vlaardingen en Maassluis. De voor dit doel beschikbaai' gestelde financiële middelen zijn eerder deze maand door Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland goedgekeurd. Van de hoogte van dit bedrag zijn de te ontvangen subsidies vari het ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk werk afhankelijk. Dit ministerie zal namelijk 75 procent van de kosten van grondverwerving en de eerste inrichting van het gebied voor zijn rekening nemen. Het bestuur van het recreatieschap heeft de Dienst Beheer Landbouwgronden met het aankopen van de gronden belast Onlangs ging hiertoe de opdracht aan de dienst de deur uit. Voor de door de droogte geplaagde boeren heeft het besluit van het bestuur van De Lickebaert de nodige gevolgen. Vlaardingen en Maassluis hebben im mers besloten dat er in het toekomstige recrea tiegebied slechts plaats is voor drie agrarische bedrijven. Deze bedrijven zullen ongeveer elk dertig hectaren groot mogen zijn. Zowel de grond als de opstallen zullen in erfpacht worden uitgegeven. Voor de vele boeren in het toekom stige recreatiegebied betekent dit da» ook dat zij hun bedrijf zullen moeten opdoeken. Zij krijgen weliswaar allemaal de leans te sollicite ren naar één van de drie te handhaven boeren bedrijven, maar slechts drie van hen zullen worden uitgekozen. De sollicitatietermijn voor de agrariërs sluit op 1 oktober. Een deskundige commissie zal uit de aanmeldingen een keuze maken. De commissie zal naar aanleiding van die keuze een voor dracht aan het bestuur van De Lickebaert doen. De boeren zijn trouwens niet gedwongen zelf stappen te ondernemen. Zij krijgen allen in augustus een brief van het recreatieschap. Bij die brief zal ook een vragenlijst zitten. Geduren de de maand september kan er dan gesollici teerd worden. De betrokken boeren kunnen gedurende die tijd regelmatig mondeling nadere informatie van het schap krijgen. Het verwerven van de gronden in het toekomstige recreatiegebied zal gelijktijdig plaatsvinden met het toewijzen van de boerderijen. De aankopen van grond zullen in het westen, dus aan de Maassluise kant, van het gebied beginnen. Het moet niét onwaarschijnlijk worden geacht dat in een aantal gevallen tot onteigeningsprocedu res zal moeten worden overgegaan. Vooral in de Maasluise raad is nogal tegen de plannen geprotesteerd. Men betitelde zich destijds als „slachtoffers van de planologie/': Nu besloten is dat de dependan ce, waar momenteel 65 kinde ren zijn gehuisvest, een eigen bestuur krijgt zal de nieuw bouw plaats moeten gaan bie den aan 144 kinderen. Tot voor kort dacht men aan een nieuwe huisvesting voor 198 schippers kinderen. „We waren ook een beetje be nauwd dat het te vol zou wor den en dat het op een pakhuis zou gaan lijken", aldus voorzit ter T. Stegmann van het inter- naatsbestuur, „het contact met de kinderen dreigden we zo te verliezen." Het bestuur van het internaat, dat al 201 jaar aan de Hoogstraat in Schiedam staat en momen teel plaats biedt aan 110 kinde ren, had al lang met de nieuw bouw willen beginnen. Begin dit jaar had men al de eerste paal willen slaan. Met het ministerie van onderwijs kon men het echter met zo gauw eens worden over de bouwnormen. Een struikelblok bij deze besprekingen vormde ondermeer het aantal vierkante meters voor de slaapkamers. Het internaat wilde de meisjes, die lager en voortgezet onder wijs volgen meer privacy geven dan het ministerie in Den Haag nodig achtte. Het intemaatsbestuur heeft nu echter het sein op groen gekre gen- Vrijwel direct heeft men een architekt opdracht gegeven om een en ander op papier te zetten. Niet architekt S. T. Gos- linga die de gemeente al in 1974 een bouwindicatie gaf, maar het bureau van architekt prof. W. G. Quist zal nu een ontwerp gaan maken. Eind dit jaar of begin volgend jaar zullen de eerste schetsen aan de gemeente worden voor gelegd. De plannen voor het braakliggende gebied op de overgang van oud naar nieuw' stadsgedeelte zullen van de ge meente moeten worden aange past aan de omgeving, onder meer de oude brandersmolen De Drie Koombloemen. Vlaardingen Als de raad het goed vindt, komt er een bevei ligde voetgangarso versteek-- plaats op de Hoflaan bij de Oude-Havenbrug. Met het straatwerk, het aanpassen van de stoplichten en de automaat die de lichten regit, zal een bedrag van ruim 14.000 gulden gemoeid zijn. Het college komt met dit voorstel omdat zij de Schiedamseweg een belangrijke looproute acht Deze wordt achter bij de Oude- Havenbrug onderbroken. Daar is namelijk niet voor een over steekplaats voor voetgangers 2ezorgd. Ook het complex ver keerslichten is niet op voetgan gers afgestemd. Volgens B en W moeten er evenwel veel men sen oversteken. Rotterdam Overeenkom stig de eis van de officier van justitie zijn de twee jongemannen, die in fe bruari in Vlaardingen taxi chauffeur George Frennt- dorff overvielen, veroor deeld tot twee jaar gevan genisstraf en een voor waardelijke terbeschik kingstelling met een proef tijd van drie jaar. Marius B. (25) uit Vlaardingen en rijn vier jaar jongere stad genoot Bennie van der M. lieten de chauffeur naar hun woonplaats rijden en beroofden hem van zijn portemonnee. Toen George Frensdorlf daarna kris-kras door de stad naar een duister paad je moest, dacht hij dat de jongens hem wilden ver moorden. De taxichauffeur gaf in paniek plankgas en racete door Vlaardingen. Na enige tijd stopte hij en duwde rijn noodknop ite;.; Daarop namen de ovenraIi£ Iers de vlucht Enkele da£"i gen later werden rij aangek houden. Dit nieuwsblad, waarin u al Nat nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met bet Rottardamsch Nieuwsblad. Stuur mij dit nieuwsblad U dagen gratis op proeMoe in combinatie mei: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Oeze bon in open eme'cp. /onder pestzege*. sturen Antwoordnummer 834, Rotterdam. ^jl jr-; .v-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1