Tïilet voc honden ronkt in onbruik Hoekse avondvierdaagse is weer begonnen Structuur- plan: weer ton extra Inbraak Gratis spuitje Opnieuw historische straatnamen Vakantie Vox Humana terug van vakantie Zomer avond- concert Militairen in Maasland DONDERDAG 29 JULI 1976 3 Vlaardingen De appel van de gemeente, de rotte appel van de gemeente, de kap stok van de gemeente, het vuilnisvat van de gemeente. Dat zijn een aantal namen waaronder het structuur plan (van de gemeente) Vlaardingen bij verschillen de groepen van de stadsbe volking bekend is. Dat structuurplan gaat weer ,ruim een ton meer kosten. Honderdzevenduizend (107.000) gulden meer ora precies te zijn. Het college van burgemeester en wet houders wildat krediet graag van de raad krijgen ap 11 augustus. Het gaat overigens nog steeds over het voorontwerp. Daarvoor heeft de gemeente tot op heden al 1.123.000 op tafel De reden voor het zogeheten aanvullend krediet van ruim een ton is een verlen ging van de procedure ora tot dat voorontwerp-struc tuurplan te komen. Overleg, tussen de Stuurgroep Struc-' tuurplan, hèt Inspraakteam en de insprekers heeft aan het licht gebracht, dat voor het behalen van een „bevre digend resultaat", meer overleg en meer inspraak „dringend gewenst" is. Dat verlengen van die procedu re nu gaat 107.000 gulden kosten. Daarin is niet het bedrag begrepen dat voor het drukken van nota's moet worden betaald. Een en ander heeft trouwens ook tot gevolg dat het voor ontwerp niet in november klaar zal 2ijn. Dat werd in maart van dit jaar nog wel verwacht Vlaardingen Inbrekers heb ben een bezoekgebracht aan een bouwkeet op het Westoïeuwland. Zij hebben electrisch gereedschap mee- genomen. Het gereedschap vertegenwoordigt een waar de van ongeveer vijfduizend gulden. De Vlaardingse po litie heeft de zaak in onder zoek. Vlaardingen Zuigelin gen en kleuters kunnen volgende week donder- dag weer gratis worden ingeënt. De Vlaardingse huisartsen staan tussen half twee en twee uur met Öe injectienaald klaar. Het betreft een inspuiting tegen difterie, kinkhoest, tetanus en poliomyelitis. Zij die een half jaar geleden drie maal zijn in geënt, moeten nu de vierde in jectie krijgen. Deze wordt gege ven om de verkregen immuni teit voor een aantal jaren te bestendigen. Ouders die hun kinderen in 1972 volledig lieten inenten tegen difterie, tetanus en poliomyeli tis, moeten hun kinderen dit jaar laten herinenten. De im muniteit wordt daardoor weer verlengd. Op donderdag 2 september kun nen kinderen die het vorig jaar geboren zijn, kosteloos een prik tegen mazelen krijgen. Voor de ze injectie moeten de ouders zich één "dag van tevoren mel den bij de inentingsadministra tie aan de Mozartlaan 9. Er kan ook gebeld worden. Het num mer is 353500. Maasland In het uitbrei- "Mgsgebied van de Com- oiandeurspolder, krijgen opnieuw enkele straten na aien van weleer. Het betreft oe nieuwe wijk op de voor- matige voetbalvelden, be grensd door de Foreest, Ruwaard, door te trekken hofsingel en Kluisweer. We nieuwe namen zijn Mor- gentaïe, SeMdfaJe en Eiem- jale. Met het noemen van historische namen zet bet gemeentebestuur de lijn ton eerder gerealiseerde wijken voort 'orgentale gold in het verle den als grondslag -voor de berekening van de Hoefslag If®* belasting voor het on- verhoud van een weg of «uk). Schild tale was een wijze van belastingheffen xn l<rie middeleeuwen in holland. Riem tale heette de Detesting- die boeren en lan deigenaars tot onderhoud ton bruggen, wegen, kaden Schiedam Plantsoenendiensten vinden het .zelf inmiddels een idioot plan. Een zandbak van een meter of tien lang-, vier mëter breed, öe laag zand is ongeveer dertig centimeter dik. Kinderen spelen er naar hartelust. Een ideaal speelterreintje vinden peuters die bak. Thuis verfrom melt moeder geïrriteerd het zoveelse pak wasmiddel, dat alweer niet heeft gehol pen. Die 2andstrook vormt een hondentoilet. Hinders zit ten meer erop danviervoe- ters, want de belangstelling van hondenbezitters is ta nende en de beestjes krui-' pen niet uit zichzelf in die bak, zoals een mens zich doorgaans naar de wc spoedt De enkeling brengt 2ijn hond nog naar dat speciale toilet, waarvoor sommige gemeenten zelfs aanwij zingsborden hebben ge plaatst Maar volgens J. C. van Meurs, chef buiten-, dienst van de Schiedamse plantsoenen, laat bet gros de hond vrij rennen over grasvelden. Voor elk dier een boom naar keuze. Schadelijk? Welnee, zegt Van Meurs. „De poep wordt met de maaima chi nes vanzelf wel uitgestre ken en zakt met dé regen de grond in. Dat kan geen kwaad. Zo is het zelfs een hondentoilet, was het kla gen dat de mensen doen. Boze gezichten, omdat al weer een hoop voor .de deur-lag,.terwijl de stoep' juist was geboend. Of om dat een hond met opge trokken poot naast de boodschappentas had ge staan. Of omdat het kroost weer eens zonder voeten te vegen naar binnen was ge banjerd. Dat ene hondentoilet, dat Schiedam kende, is niet meer. Het was aangelegd achter één van de Z-flats in Groenoord, tegen Vlaar- dïngen-Holy aan. Aanvan kelijk was het er druk. Het idee sprak aan. Rotterdam ging met die vorm van openbare toiletten ook ex perimenteren. In Vlaardin gen maakte een reclame- blaa'dje druk propaganda, inhakend op mopperende huismoeders en ook uit overtrokken overwegingen om op die manier iets te doen aan het probleem mi- lieuvervuiling. FRIS Rotterdam hield al na kor te tijd op met het experi ment Wat zegt de heer Van Meurs nu, na vier jaar? „Dat hondentoilet hadgeen nut meer. Een sterveling nog, die erop afkwam".Het aantal bezoekers bleek ech ter nog groot genoeg om spelende kinderen in de zandbak vuile kleren te be zorgen. Niet fris, vond de gemeente. Dus werd de zandstrook weer een gewo ne grasstrook. „Ik denk niet, dat in Schie dam ooit nog zo'n honden toilet komt", zegt Van- Meurs. De man van de plantsoenen vindt het niet nodig. In een park staan voor recreanten ook geen urinoirs en zouden ze er staan, dan is wateren in de brandnetels nog altijd spannender. Van Meurs: „De kosten van een hon dentoilet zijn natuurlijk zeer laag, daar gaat het niet om. Je hebt slechts wat zand nodig. Maar het heeft gewoon geen zin". door Kor Kegel Menig niet-hondenbezitter is achterdochtig, als tegen zijn gevel is geplast. Ge dacht wordt aan kwade op zet. Een willekeurige win kelier uit de Mgr Nolen- slaan in Schiedam. Zijn naam wil hij niet in de krant, omdat poep het on derwerp van gesprek' is. Hij zegt: „De mensen met honden zijn te beroerd om even aan de kant van het trottoir te gaan staan. Daar kunnen die dieren het ook, hoor, in de goot. Maar nee, vlak voor mijn zaak komen 2e staan. Net doen alsof ze in de etalage kijken en niet merken, dat hondlief ter wijl zijn behoefte doet. Ons laten ze met de erfenis zit ten". Wrevel bij het „slachtof- fer'\ hilariteit alom. Hoe groot is niet het genoegen —4' van omstanders als bij voorbeeld op het drukste punt van Schiedam, de Koemarkt, bij café 't Vier kantje een passerende hond zijn pootje licht, om dat hij een terraszitter voor boom aanzag. De honden bezitter zelf: „Sorry. Ik had er geen erg in. Voortaan zal ik beter uitkijken". Een voorbijganger mom pelt: „Man, je betaalt je blauw aan hondenbelas ting. Je hebt het recht om dat beest het te laten doen, waar je maar wilt". De voorbijganger is in het be zit van een grote Duitse herder. Desgevraagd zegt hij: „Een hondenplee? Be lachelijk. Ik zie het al voor me. De hond op de pot, in plaats van erin". ,ea vaarten moesten betalen. 1 Hetnog aan te leggen ver bin- flmgsstraatje tussen Post- •f821 en Kluisweer, gaat eveneens Postlaan heten, Jto aanleg van dit straatje Jtos nodig in verband met r?1 gereedkomen van de oieuwe rooms-katholieke tesisschooL I Alles staat nog in het teken van de vakantie. Minder nieuws in de krant, cafés voller Aan anders, toeristen van Hoek van Holland tot Kotter dam. Middenin dat ge bied loopt van Maassluis naar Vlaardingen een polder- weggetje, Langs weilanden, die in bezit zijn van'een Schiedamse stichting. Daar reed deze week fotograaf Leijten, trouwens net terug van vakantie. Als altijd kon bij niet nalaten, dierenlief hebber als hij is, ora te flit sen. Het dier heeft even de oren gespitst. Dat is alles. Het is duidelijk, dat het paard in een mooie dag droom was verzeild geraakt Starend, niets aïend, leek het welhaast. Zelfs een reactie op luid kwebbelende fietsers, die langsreden, kon er niet af. Je vraagt je toch af, waar nou zo'n dagdroom van een paard over kan gaan. Wijde hooilanden, havermout? Ach, waarom niet? Vakantieplan nen of -herinneringen. Hoek van Holland Bijna 2400 wandelaars hebben dinsdagavond een vlotte start gehad bij de dertiende avondvierdaagse in Hoek van Holland. Degenen die de tocht al eer der maakten keken daar niet zo van op, want de WV-vakantie-avondvier- daagse heeft in de loop der jaren een voortreffelijke or ganisatie opgebouwd. Maar juist organisatorisch dreig de" de dertiende avondvier daagse toch iets van het al voor de nodige vakantie dia os hebben gezorgd, bleek nu te elfder ure dat de barakken tijdens de vier dagen nog bezet waren door de vakantiekinderen die pas tegen zes uur 's avonds ver trekken en .die daardoor een behoorlijke sta-in-de- weg vormden. ongeluksgetal in zich te ber- Goede raad bleek inderdaad gen. Tijdens alle voorgaan- duur want in de laatste da- de tochten kon volledig ge bruik worden gemaakt van de barakken van het RVS- kinderkamp en ook nu leek alles in kannen en kruiken. Maar door allerlei manipu laties die in Rotterdam toch gen moesten in allerijl ten ten worden opgezet op hét naastgelegen terrein. De verlichting moest worden aanlegd, kortom, het bracht veel extra werk en veel ex tra kosten met zich mee. Waarmee echter wel werd bewezen dat de VW-vakan- tie-avondvierdaagse ook na twaalf geslaagde tochten nog steeds het vermogen bezit om te improviseren. De tippelaars zelf, ach ze heb ben er weinig van gemerkt Het aantal startbureaus was iets kleiner dan anders, maar iedereen was ruim schoots op tijd op pad op deze eerste dag die de wan delaars onder meer over het strand voerde, altijd weer een zware opgaaf. Het streefgetal dat de VYVG zich al enkele jaren voor ogen stelt, namelijk 2500 wandelaars, werd ook nu weer net niet gehaald. Onte vreden was men overigens niet met het aantal van 2400. De wandelaars over 7, 10 of 15 kilometer gingen goedge mutst, over het strand, door de duinen en door de Hoek se straten. De eerste etappe werd door vrijwel iedereen gemakke lijk afgelegd. Vrijdagavond is er de grote intocht van het vierdaagseleger. Een in tocht die inmiddels al de nodige faam heeft gekregen door de enorme belangstel ling langs de route en de vele bloemen die de wande laars moeten meetorsen. Een internationaal gezelschap is het dat in deze dagen bezit neemt van Hoek van Holland. Duitsers, Engelsen, enkele Amerikanen zelfs ep daarnaast natuurlijk vele Rotterdamse badgasten al smede het Westlandse lo perscontingent .maken de Hoekse vierdaagse tocht tot een hele goede. Hoek van Holland Het ge mengd koor Vox Humana uit Hoek van Holland be gint op 3 augustus weer met de repetities. De laat ste leden die nu nog op vakantie zijn, zullen dan naar de Hoek zijn terug gekeerd. Op repetities worden alle leden verwacht. De ko mende maanden zullen voor het koor erg belang rijk zijn. Men is namelijk van plan om in januari van het komend jaar de opera Orpheus uit te voeren. Deze opera wil Vox Humana in haar repertoire opnemen ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van de ver eniging eerder dit jaar. Voor de uitvoering van Orpheus zal intensief gere peteerd moeten worden. De zangvereniging staat nog altijd open voor nieuwe le den. Met name in de gelede ren der mannelijke leden zitten nog een aantal „ga ten". Vlaardingen Cor Don, Vlaardingens „eigen" stads- beiaardier, geeft vrijdag avond het vijfde van de ne gen zomeravondconcerten. Deze serie concerten op het Oranjecarillon van de Grote Kerk op de Markt is door de Culturele Raad Vlaar dingen georganiseerd. Het concert wordt gegeven tus sen half acht en half negen. Dat gebeurt steeds zo in de maanden juli en augustus. Cor Don vertolkt naast eigen werk ook stukken van Tim mermans, Mozart, 't Hart, Moolenaar, Lefèbvre Joplin en de Beatles. Maasland Op 4 en 5 augus tus houdt de 422 Infanterie Beveiligings Compagnie een beveiligingsoefemng op het militaire complex aan de Hofsingel. Hierbij wordt op kleine schaal van losse mu nitie gebruik gemaakt. Ter voorkoming van gevaar of hinder voor de in de nabij heid liggende percelen, treft de leiding de nodige maat regelen. De oefening begint 4 augustus om 17.00 uur en wordt de volgende morgen om 8 uur beëindigd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3