SCHIEDAMSCHE COURANT Familiegraven blij yen toch in gebruik Rijkssubsidie niet voor exploitatie van distilleerde:-8!" Passage geen sex-bioscoop Ontsnapten in arrest AbK Balkons dreigen in te storten Ik heem de proef «m Politie contra theater groep Familieruzie Telefoontje CRM van B en W willen zeven ton voor reparaties Studie verkeer Ambacht komt in commissie Wel meer commerciële films JÉÈ Afreageren Veel hard rijders in Maassluis N Maandag 2 augustus 19,6ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25628-1 PAGINA'S Broersvest 3 telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Actie Bloempot is mislukt Een poging van de Schiedamse theater groep FWFRH om een schutting voor een mode huis op de Broersvest te beplakken met grauw bloe- metjesbehang is door poli tieagenten verijdeld. Na een week van voorbereiding wilden in de nacht van vrijdag op zaterdag vijf jongeren de schutting behangen in kleuren, die 2ij kenmerkend 'vinden voor de sfeer en mentaliteit van hun stad. Inmiddels hebben ande ren het behang weer ver scheurd. De theatergroep noemt de schutting daarom nu een gemiddeld Schiedams aan zicht. "Het versieren van blinde muren en saaie schuttingen mag wor den gerekend tot stadskunst", schrijft FWFRH in een uitgege ven verklaring. "Stadskunst is een kunstvorm, waaruit blijkt dat in een stad van doffe arbeid en betweterige terraszitters toch nog creatieve geesten hui zen, die tot overmaat van ex pressie nog ongesubsidieerd te werk gaan ook. De oprechte kunstenaar heeft geen subsidie nodig, maar inspiratie, om van deze stad een echte stad met een menselijk aanzicht te ma ken". De theatergroep hoopt, dat met de actie Bloempot andere Schiedammers geïnspireerd zullen zijn om dergelijke initia tieven te ontwikkelen. Maassluis De politie heeft afge lopen week een eind moeten maken aan een familieruzie in de Soringstraat Een negentien jarige vrouw wilde niet met haar moeder mee naar Schie dam, waar het ouderlijk huis staat. Naar aanleiding van dit menings verschil ontstond tussen ver schillende familieleden een for se vechtpartij. De broer (22) van de jonge vrouw liep een snijwond aan zijn rechterhieï op, toen een keukenraam werd ingetrapt. Hij moest in het Ho- lyziekenhuis in Vlaar dingen worden behandeld. De jonge vrouw is uiteindelijk in Maassluis achter gebleven. B. en W.-. „Na 1982 wordt een definitieve beslissing genomen". Vlaardingen 0e familiegraven op de algemene begraafplaats Emaus moe ten in gebruik blijven. Dat is de mening van burgemeester en wet houders. Zij hebben zich bekommerd om het lot van de mensen, die allicht hun rechten op hun familiegraf in de toekomst gaan verliezen. Door de ingebruikname van begraafplaats Holy in 1972 werd een einde gemaakt aan het begraven in algemene graven op Emaus. Na december '72 stopte men ook met het uitgeven van familiegraven. Sinds dien konden alleen nog maar bijzettingen plaatsvinden. Eveneens werd bepaald, dat de termijn van uitgifte van een familiegraf niet meer zou worden verlengd- B. en W. namen deze maatregelen met het oog op de toekomst. Na 1982 moet namelijk een beslissing wor den genomen over het lot van Emaus. Sluiting direct of op korte termijn is on mogelijk. Dit verbiedt de wet op de lijkbe zorging. Vandaar dat de beslissing naar een later tijdstip werd verschoven. Nu kon ook worden onderzocht wie nog rechten op de aanwezige familiegraven had. De rechthebbenden lieten blijken, dat zij het ten zeerste betreurden hun familie graf te moeten verliezen. Zij drongen aan op een verlenging van de uJtgxfteteimij n van de graven. Burgemeester en wethouders toonden be grip voor de situatie. Zij stellen aan de raad voor het recht van begraven in fami liegraven weer aan de betrokkenen terug te geven. Met andere woorden: Verleng de uitgiftetermijn. De raad zal op 11 augustus daarover een beslissing namen. Een defi nitieve beslissing over de begraafplaats komt nu pas in 1983. Schiedam Het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk betaalt niet mee in de exploitatie van een distilleerderij, die de echte Schiedamse jenever moet produceren. Wel kan de gemeente rijkssubsidie verwachten voor de inrichting van het pand De Lokomo- tief aan de Lange Haven, eigendom van distillateur Rein Melchers, waar het project zal worden opgezet, zeer waarschijnlijk in stichtingsvorm. Het ministerie heeft daarover vrijdag getelefoneerd met het Stadskantoor, naar aanleiding van een donderdag gehouden vergadering in Den'Haag. De mogelijkheid bestaat nu nog, dat het hele project niet door- gaat De wethouders van finan ciën en cultuur, respectievelijk Reinier Seheeres en Herman Posthoorn, hebben een ont- werpnota in voorbereiding. Daarin wordt een becijfering gemaakt of een distilleerderij voor jenever, die als enige het in 1901 ingestelde garantiezegel van Schiedam kan krijgen, een haalbare zaak is. Mocht blijken dat het project niet kan wprden gerund zonder 'eeuwige' subsidie, dan houdt alles op. Hans van der Sloot, de Schiedammer die door zijn boe ken over jenever op het idee kwam van-een aloude distilleer derij, liefst gecombineerd met branderij, proeflokaal en H« keurmuseumpje, verwacht ech- Vlaardingen De balkons van 617 woningen in de Babberspolder dreigen in te storten. Dit is aan het licht gekomen, toen bij één van de -balkons van de woningen geconstateerd werd dat alle verbindingen met de gevel sterk verroest waren. Het college van B en W wil voor het herstellen van alle balkons zeven ton van de raad hebben. De raad zal daarover op 11 augustus beslissen. Onlangs constateerde men die roest was aangetast. De bewuste woning maakt deel uit van een complex van MXJWI. In totaal telt het complex 617 woningen. MUWI is het een en ander #aan onderzoeken. Bij het onderzoek werd een advies bureau voor gewapende be tonconstructies ingescha keld. Dit dit onderzoek bleek dat het inroesten zich ook voordoet bij de overige balkons. Burgemeester en wethouders wil len daarom de raad vragen een bedrag van 700.000.- op tafel te leggen voor de noodzakelijk geachte reparaties. Met dit geld zouden de bestaande buiscon structies van 456 bovenhuizen, 456 bovenhuizen met drooglijn- stukken en 1824 zijhekjes kun nen worden vervangen. Tevens kan een waterdichte afdichting van de prefab-balkonplaten worden aangebracht. Burgemeester en wethouders de len in hun voorstel aan de raad fnee, dat getracht zal worden van het rijk een bijdrage in de kosten te krijgen. De collegele den verwachten overigens met dat die bijdrage er komen zal. ter dat het financiële probleem overkomelijk is, door de hulp van Monumentenzorg. Als de gemeente de ontwerpnota af heeft, gaat de jenever-top weer rond de tafel zitten. Die top kwam eind mei voor het eerst bijeen en bestaat uit geïn teresseerde specialisten en par ticulieren, met wie een samen werking met de nieuwe distil leerderij kan. ontstaan. Rein Melchers, die de enkele werkne mers die hij nog heeft speciaal voor het op stapel staande pro ject in dienst houdt, wordt di recteur van de stichting, welke vorm de distilleerderij krijgt Hans van der Sloot wordt daar van voorzitter. Zoals op 31 mei al in onze krant stond, bestaat de jenever-top verder uit distillateur B. A. Jan Wittkampf, Hollandïa-directeur Frans Geerdes, mr. Jan van Winkelhof van de stichting Ge distilleerd en het Productschap voor Gedistilleerde Dranken, terwijl museumdirekteur Hans Paalman en Jos Gurineweg van stichüng Molen De Vrijheid bij de plannen worden betrokken. Oit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Hotterdamsch Nieuws blad. Sluur mrj dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres WoOrtpl Tel Oeze bon m open envelop zonder postzegel storen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam. Vlaardingen De studie om tot een betere verkeersafwikkeling in Vlaardinger-Ambacht te ko men is in een vergevorderd sta dium. Morgenavond zullen tij dens de vergadering van de commissie voor verkeer en ver voer de resultaten aan de open baarheid worden pnjs gegeven. De toezegging tot deze studie is in deze commissie gedaan op 15 juru van dit jaar. De resultaten van de studie maken dinsdag avond in de vergadering van de commissie deel uit van de be sprekingen. De vergadering vmdt in het stadhuis plaats en zij begint om half acht Schiedam Passage gaat meer commerciële films draaien. Een proef van Schiedams enige bioscoop is dat om te zien of naar dat soort voorstellingen meer mensen komen dan tot nu toe het geval was met de „betere" films. Schiedams wethouder Chns Zijdeveld vindt het een puik idee: "De gemeente moet zich maar botsautootjes aanschaffen om er elke vierde maandag van de maand, vlak voor de gemeenteraadsvergadering, de raadsle den in te laten rijden. Een uitstekend mid del om je af te reageren". Hij zei dat zaterdagmiddag om kwart over twee. na een wandeling over het kermister rein op het Emmaplein in zijn stad. Om vijf over één was daar ineens een dreunende hit gaan schallen. Op een 2eer onopvallende manier had burgemeester Arie Lems de kermis geopend, door de geluidsinstallatie aan te zetten. Begeleid door wethouders Zijdeveld en Herman Posthoorn, enkele ambtenaren en raadslid Arie van Loenen (PvdA) was hij daarna het kermisterrein over gewandeld, met als gids de heer Jan vier, de organisator namens De Kermisgids. Vrijdagmiddag had Zijdeveld nog een ope ning verricht, namelijk van. een gebouw m het Hargapark, die ten behoeve komt van de plantsoenendienst. Dit onderkomen vormt de derde poot van de bednjfsge- meenschap Sehiemond, die is gevestigd aan de Yijgensteeg. Vlaardingen Twee minder jarige jongens, die uit de rijksinrichting voor jonge ren te Amersfoort ontsnapt waren, zijn door de Vlaar- dingse politie opgepakt en naar Amersfoort terugge bracht Samen met twee Haagse vrienden hebben de ontsnapten een proces-ver baal gekregen voor het ste len van auto's en voor een inbraak in een woning flri" de Schiedamseweg. De ontsnapte jongeren hadden bij bekenden in Vlaardingen een onderkomen gevonden. Daar ontmoetten zij de twee vrienden uit Den Haag. Zij namen gevie ren in Vlaardingen bezit van een auto. Hiermee reisden zij naar Gelderland. In Bameveld werd de in Vlaardingen gesto len auto achter gelaten. Om naar Vlaardingen te kunnen te rugkeren, hebben zij in Bame veld weer een auto gestolen. Hiermee maakten zij in Vlaar dingen een aanrijding. De vier lieten de beschadigde auto ach ter. De pobtie is hen daardoor op het spoor gekomen. Er is nog een onderzoek naar andere activiteiten van de jongeren be zig. Passage wordt echter volgens directeur Henk Berg geen sex-bioscoop, ook al wordt dit vermoeden in de hand gewerkt door de film die deze week in Passage-Bio draait: "De pikante avontu ren van de wildev boeren dochters", zoals de Neder landse titel van de Ameri kaanse movie "The pig kee per's daughter" luidt Deze film is één van de eerste in het programma, die meer op het grote publiek is afgestemd. Maar Jesus Christ Superstar en ook Mash, die met Pinksteren draaide, .waren dat ook al een beetje. "Het moet wel", aldus Berg. "Films, die het in den lande zeer goed doen, worden hier vaak bij zonder slecht bezocht, bij voorbeeld Shampoo. Of neem nou De Vrouw Met De Rode Laarsjes (La fem me aux bottes rouges, red), die heeft hier met pijn en moeite één week kunnen draaien. Bedroevend. Wat heeft het dan voor zin om ze toch te draaien? Boven dien gaat het om gemeente gelden. Maar misschien krijgen wij meer geld in het laatje met wat meer commerciële films". Bekende films, die de komende maanden m Passage zullen draaien, zijn ondermeer: Gun- fight. Het Meisje en Het Mon ster, Emanuelle II, Fase Two en Mahogany. Afgelopen weekeinde is gebleken, dat de sexfilm meer bezoekers trekt dan een film met Marty Feldman die m de grote 2aal van het Passage Theater draait: "Elk huis heeft zijn kruis" (Every home should have one). Bio was enkele malen bijna uit verkocht Wel liepen opvallend veel mensen uit pure verveling voortijdig weg.De film, die nog geen vijf kwartier duurt, kent geen verhaal en is langdradig. De rest van de tijd, die men tijdens één filmvoorstelling mag bijwonen, werd opgevuld met reclame. Polygoon-nieuws, een voorhehtingsfiimpje over raketten en een slapstick. Maassluis De politie heeft de afgelopen week flink wat processen-verbaal kun nen opmaken voor overtre ders van de maximum-snel- .heid. In totaal kon 38 maai een bon worden uitgeschre ven. Bij de bekeurden wa ren twee berijders van bromfietsen. Erg veel haast had D. T. uit Den Kaag. Op de Westlandseweg be reikte de Hagenaar een snel heid van 83 kilometer per uur. Dat lukte nog iemand anders, maar de Maassluise politie be keurde deze bestuurder op het kenteken van de wagen. Dat overkwam nog vijftien anderen. De "Vlaardingse bromfietser L. van de W. reed 44 kilometer per uur. W. de H. uit Delft haalde met een soortgelijk voortuig zelfs 55 kilometer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1