SCHIEDAMSCHE COURANT Ziekenhuis niet bezorgd n bij tuchtcollege I .eente Schiedam moei huisbaas achter broek TAXI? zitten D 5000ste feezoeker Gemeente kiest groep Notenboom Ik neem de proef Ruim honderd bezwaren tegen bimgalowbouw College wil straat niet opknappen Nota Stedelijk Huuroverlegs Inbraken w est Kermis af, tegen auto OVER TOEKOMST DE GOUDSBLOEM Dinsdag 3 augustus 1976_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 -101ste jaargang no, 25629- 4 PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL Kermis bestaat voor een belangrijk deel bij de gratie van een eeuwenoud gebruik: „De menses weten dat zij worden bedrogen en toch komen zij." Zo ook deze keer, op de Scbiedamse kermis die zaterdag door de burgemeester en twee van zijn wethouders werd geopend. De voorbeelden zijn bekend, maar nog imzner kras genoeg om ze nog eens op een rijtje te zetten. Ten eerste is daar de sterrenparade, een tent die zich op het Emmaplein bevindt ter hoogte van de Singelkerk. De dikke dame, die zich daar zou moeten bevinden, is een tekening van een vettig vrouwspersoon met op de plaats van het hoofd een spiegeltje. Hetzelfde is het geval met de gewicbthetfer en de striptease-danseres. De lachspie gels maken dit kennisbedrog goed. Bij de uitgang staat een bordje: sportief zijn. Niet verder vertellen" staat erop. Een andere stunt Is de schrik van Sleeswijk-FIoIstijn. Die schrik bestaat uit twee ratten, volgens bet verhaal elk met een grootte van een meter (met de staart meegerekend is dat inderdaad zo), die in West-Duitsland zijn gevangen. De beesten bevinden rich in een badje, dat volgens M. van Gooi die erbij staat te vertellen ruim negentig centimeter diep is, De diertjes bomen net met de kop boven water uit en krijgen dan een stukje wortel van fakir Ali Ben Hartog, die de dieren hypnotiseert. Dat doet bij ook met twee slangen, die bij heeft opgevoed en waarvan hij ondanks dat toch telkens weer schrikt Ach, geen kermis zonder theater. Schiedam Het Gemeente Ziekenhuis in Schiedam maakt zich niet druk om een klacht die is ingediend bij het Medisch Tuchtcolle ge. Daar is momenteel nog een zaak in behandeling die een inwoner van Spijkenis- se begin juli heeft inge diend na de dood van zijn vader, de Schiedammer A. van der Linde. De zoon vindt dat te weinig aan dacht is geschonken aan zijn vader die in de nacht van 20 op 21 juni in bet Arnold Hoogvlietstraat Ylaardmgen De Arnold Hoogvlietstraat wordt niet opgeknapt. Burgemeester en Wethouders van Vlaar- dingen hebben de raad voorgeschreven om het plan tot verfraaiing en ver betering van de straat niet goed te keuren. Het gaat hier om het gedeelte van de Arnold Hoogvlietstraat, ge legen tussen de Schiedam- seweg en de Emm astraat De bewoners hebben al in januari een brief geschre ven naar B. en W. „Ver fraaiing, verbetering en vernieuwing", eisten de be woners toen. Het blijkt dat zij eigenlijk alleen het verbeteren van de verkeers situatie willen. „We zitten met het probleem dat veel te veel auto's in onze straat parkeren", zegt de heer A. F. Veenman. „Veel wagens parkeren ook op de hoek en de politie doet hier niks aan". Door een herstrating zouden de trottoirs zo verbreed worden dat men niet meer op de hoe ken zou kunnen parkeren. „Dat mag normaal gesproken toch al met", stelt de heer Veenman. B en W stellen hier tegenover: „Uit een onderzoek is gebleken, dat slechts af en toe tot de straathoeken geparkeerd wordt". Het instellen vah' een richtingsverkeer achter B. en W. ook geen oplossing voor het parkeerprobleem. Want op we- i gen met volledig eenrichtings-. verkeer mag aan beide zijden geparkeerd worden. ADVERTENTIE- Bel een heer in't verkeer de korrekte 'Rit'- meesters Schiedam Vier bewonersverenigingen, verenigd in het Stedelijk Huuroverleg, willen van de gemeente een actiever aanschrijvingsbeleid. Schiedam-Cen trum West, Oost en Zuid hebben hierover gisteren een brief geschreven aan het college van burgemees ter en wethouders, de gemeenteraadsfracties en de raadscommissie voor ruimtelijke ordening. De gemeente gebruikt vol gens deze verenigingen niet alle middelen die haar ter beschikking staan om op te Schiedam Bij een in braak in het magazijn van grossierderij Unigro aan de 's-Gravelandse- weg zijn voor 3800 gulden aan verzendbare goede ren en rookartikelen ge stolen. De daders kwa men binnen via een raam van het magazijn. Tien kratten pils en vijf kratjes limonade verdwe nen bij een inbraak in zaal Beatrix aan de Lan ge Kerkstraat, waar men de voordeur had openge broken. Met behulp vam eem steekwagentje, dat eveneens werd ont vreemd, konden de fles sen drank worden ver voerd. Schade bedraagt driehonderd gulden. Een pattij gereedschap ter waarde van duizend gul den is gestolen uit een bouwkeet aan de Kaag in wijk Spaland-Oost. Van de keet was de deur opengebroken met een breekijzer. Dit nieuwsblad, waarin u af het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd m combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe »n combinaliemet: Rotterdamsch Nieuwsblad Woon pi Deze bon m open envelop zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam, treden voor zowel goed on derhoud als het aanbrengen van verbeteringen aan wo ningen door de huisbazen. Een van de maatregelen die geno men zou moeten worden is het instellen van woningcommis- sies, samengesteld uit per straat gekozen vertegenwoordigers en werkzaam voor 750 a 1000 wo ningen. Verder moet het aantal ambtena ren bij bouw- en woningtoe zicht worden uitgebreid moet nauwkeurig omschreven worden in welke gevallen in ieder geval door deze dienst wordt opgetreden. Ook zou de gemeente de huisbazen beter moeten informeren over de be staande subsidieregelingen voor onderhoud en het aan brengen van verbeteringen. Contrölekaarten die bij een in ventarisatie van bouw- en wo ningtoezicht worden achtergela ten sturen de bewoners volgens de vier bewonersverenigingen vaak niet terug, zoals wel de bedoeling is. In de brief aan het gemeentebe stuur stelt men dan ook tenslot te indirekt voor om met steek proeven eens na te gaan waar om deze formulieren niet wor- denteruggezonden. Deze voorstellen in de nota „akti- verend aanschrijvingsbeleid" zijn het resultaat van drie bij eenkomsten van het Stedelijk Huuroverleg Schiedam dat de bewonersverenigingen na het optreden tegen de huurverho ging van l april hebben ge- vormd. In dit overleg wordt momenteel de laatste hand gelegd aan no ta's over twee andere „branden de" kwesties: renovatie en het huurcontract. ziekenhuis voor hartklach ten is onderzocht, maar daarna weer werd heenge zonden- Zes dagen later stierf de gepensioneerde technisch gemeente-ambte naar, vermoedelijk aan een hartinfarct. Om deze reden is bij het tuchtcollege en de officier van justitie ook een klacht ingediend tegen de plaatsvervangend huisarts uit Kethel die teveel zou zijn afgegaan op de bevin dingen in het ziekenhuis van een assistent-arts, „Wij hebben nog geen enkele on zorgvuldigheid kunnen ontdek ken," aldus ziekenhuisdirecteur J. de Komng, „er waren geen aanwijzingen voor acute opna me." De directeur acht het juist dat de assistent-arts alleen een elektro-cardiogram heeft geno men en de bloeddruk heeft vastgesteld. Zelf heeft de .ve trokken assistent inmiddels al verklaard dat hij het een ande re keer anders sou aanpakken, De plaatsvervangend huisarts die de 65-jange man vijf dagen la ter, de dag voor het overlijden, heeft bezocht, acht het met uit gesloten dat de doodsoorzaak een hersenbloeding is geweest. De conclusie hartinfarct is vol gens hem meer gebaseerd op het verschijnsel van een snelle dood dan op patiëntengegevens. De zoon van de overleden Schie dammer die soms voor het taxi bedrijf Euro tax werkte is ver bolgen dat ook deze arts de k3achtcn destijds niet seneus heeft genomen, „Mijn vader had het bij het rech te euid", zo vertelde gister avond C. A. van der Linde, „de arts had voor de diagnose de kaart kunnen raadplegen van de huisarts die mijn vader ge woonlijk had, want daar had hij een maatschap mee. Ook zou de dag na het nachtelijk onderzoek m het ziekenhuis moeten zijn bekeken of de diag nose van de assistent wel juist was geweest" Schiedam De zevenjarige An- golique Wiegman uit de Tweede Turnsmgel m Schiedam is gis termiddag in het Noletrieken- buis opgenomen na een aanrij ding op de hoek van de Singel en het Emmaplein. Het meisje liep daar tegen een passerende auto aan, toen zij zonder uit te kijken het Emma plein, waar de kermis staat, afrende. Zij heeft een hersenschudding aan de botsing overgehouden. Maassluis De achtjarige Marianne van Buuren uit Maassluis was gisteren de gelukkigste bezoekster van de Speelinstuif in de Olympiahal. Zij kwam 's ochtends om een uur of elf naar de Maassluise sporthal, om „weer eenslekker" te gaan spelen. Vorige week deed Marianne dit ook al een paar keer. Gisterochtend was zij echter de vijfduizendste bezoeker en dat was natuurlijk een grote verrassing. De heer J. Smit, wethouder van jeugd, sport en recreatie kroonde haar tot vijf duizendste bezoeker. Marianne werd er verlegen van. Een prachtige pop en een fraai verzekeringsspel mocht zij mee naar huis nemen. Maar Mananne ging met gelijk naar huis. „Ik kan i nu nog de hele dag spelen", vertelde de gelukte- ge, „dan horen m'n ouders vanavond wel dat ik de vijfduizendste bezoeker ben geworden", j Een ander prijsje voor Marianne: gratis con- sumpties voor de hele dag, De vriendin van Mananne zat er een beetje ver- dnetig bij. Zij was als 4999ste bezoeker binnen gekomen Morgen wordt er een sport- en speeldag gehouden m de Speelinstuif. Vervolgens staat de instuif t donderdag m het teken van het vervaardigen van kijkdozen. Die dag wordt er tevens een begin gemaakt met het maken van spandoeken, borden en maskers voor de optocht van vrijdag j Deze optocht vindt vrijdag plaats en zal het einde van deze speelinstuif betekenen. j Schiedam Over de toekomst Wekenlang hebben Van der Wilk, ideeen werden uitgedacht toen De keus van de gemeente wordt Kalverweitje" gaat verdwijnen Maasland Een groot aantal inwoners van Maasland heeft bezwaar gemaakt tegen de uitwerking van een bestemmingsplan In de Command eurspo ld er. Het betreft bet stuk grond dat wordt omslo ten door de Hofsingel. Commandeurs kade en Plantage. Dit „kal verweitje" en het daarop staande boerderijtje moet plaats maken voor veertien luxe bungalows. van ex-mouterij De Gouds bloem gaat de gemeente verder praten met de groep Noten boom. Dat is gisteren besloten. De plannen van die club behoe ven volgens wethouder van voorlichting Hans van der Wilk minder nadere toelichting en zijn daardoor sneller uit te voeren dan ideeën van de groep Uil, die aan De Gouds bloem een inhoud wilde als vermeld in de nota tevens wethouder van wijk- en jeugdzaken, en zijn collega Her man Posthoorn van vorming en recreatie gesprekken gevoerd met beide groepen. Afgespro-- ken werd, dat de gemeente mocht beslissen met welke groep zij het liefst in zee ging. Bij de keus zou de andere club zich onvoorwaardelijk neerleg gen. Dat was een wens van de gemeente, anders had men de keus niet eens willen maken. Van der Wilk voegt eraan toe Het plan om De Goudsbloem, ge- dat deze keus niet wil zeggen, vestigd aan de Noord vest, een dat de plannen van Bram Uil sociaal-culturele bestemming te c*. slechter zijn. geven is oud. Meer precieze de plannenmakers, een groep jongeren die de vroegere mout erij had gerestaureerd, m con tact kwamen met Bram Uil. De nota Stage verscheen. Aanvan kelijk zou volgens dat rapport worden gewerkt maar met na me Bertus Notenboom, Hans de Ruiter en Frank Lef él wilden veranderingen erin zien aange bracht. Lex Penders en enkele anderen kozen de zijde van Uil. De twee groepen hebben vanaf die tijd bij de gemeente hun plannen toegelicht. Beiden wil den in De Goudsbloem hun ei gen plan uitvoeren. gezien als een officieuze toewij zing aan de groep, die de oud ste rechten heeft. Notenboom ontdekte destijds de leegstand, van de mouterij en vond ande ren bereid om het pand op te knappen. Wethouder Van der Wilk benadrukt, dat de zaak echter nog met rond is. „Wij moeten zeker nog verder praten over hoe en wat", zegt hij. Ge wacht wordt op adviezen van gemeentelijke diensten als de brandweer en de sociale dienst, die binnen enkele weken zijn te verwachten, In september kun nen de besprekingen dan wor den vervolgd. Afgelopen week sloot de termijn waarin de uitwerking van het bestemmingsplan ter inzage lag Drie bezwaarschriften kwa men er bij het gemeentebestuur binnen die het voorgenomen project afwezen. Eén der be zwaarschriften was echter door ruim honderd Maanlanders on dertekend. De ondertekenaars, veelal wijkbewoners, stellen m hun bezwaarschrift, dat het be bouwen van dit karakteristieke stukje Maasland onuitwisbare schade zal berokkenen aan het landelijke beeld van het dorp. Elke bebouwing wijzen rij daarom van de hand. Het wei tje zou zo moeten blijven, waar bij als alternatief wordt aange geven een eventuele bestem ming tot kinderboerderij. Veel kans van slagen lijken de bezwaren echter met te hebben. Beroep op de Kroon is immers met mogelijk, want al m 1970 werd in het betreffende bestem- mingsgebted woningbouw als toekomstige bestemming aange- geven De gemeenteraad keur de het plan goed, maar pas m 1974 kwam het sein definitief op groen, nadat de Kroon enke le ingediende bezwaarschriften had verworpen. De bezwaren golden toen overi gens de aanleg van het nabij gelegen sport- en recreatiepark en de lagere land- en tuinbouw school, dan de onderhavige be bouwing. In tegenstelling tot de nu ruim honderd reacties, rea geerde de bevolking toen nau welijks. Het gemeentebestuur van Maas land leed vervolgens een fikse nederlaag, want na de uit spraak van de Kroon kreeg zij de grond ruet te koop aangebo den. De eigenaren gingen met „Eurowomngen B,V." in zee, welke maatschappij er veertien bungalows gaat zetten. De bouwplannen voer deze luxieu- ze woningen, die ruim 350.000 gulden gaan kosten, zijn inmid dels in een ver gevorderd sta dium.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1