't Gaat vrijheid voor alle taxi chauffeurs .WINKELEN SCHIEDAM 'Rolgordijn 'op maat' klaar teiwijl u wScht Mogelijk verbod op verkoop aardappelen ZEEMAN -■ Last van muggen, laat U niet steken 1 m Jan v.d. Mulst Jte VTllëWïus Districtsbestuurder Marges in open brief: SNORREN- ZAAK BU RECHTER Diefstal Kirsch rollo-bar Bijvoorbeeld: 180 cm. hoog 94 cm. breed GLASVEZEL HORREGAAS ALUMINIUM HORREGAAS VERSTELBARE A «e SCHUIFRAAMHORii ROLHORREN AA 95 Als consumptie gevaarlijk is Tgroen,en uit de Broekpo'- ImËmmÊm *%U£0 B» ÖiLill WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1976 Distnctsb&stuur der Kees Mar- mw&t f?. ges: „Hst Stand punt van de di- 0/M&Z rectie past met meer in deze Schiedam/Vlaardingen Eén dezer dagen vroeg een passagier aan de naast hem zittende taxichauffeur,- of hij even van de mobilofoon kon gebruik maken. Dat mocht. De man riep de centrale van Euro- tax op en zei: „Ik ben een passagier en draag een snor. Mag ik nou wel meerij den?" Hilariteit op de centrale. gaardingen - Aan de Van Vian- ^""denstraat zijn tww»e slaapzakken ontvreemd. Ze hingen aan een waslijn. Uit een werkkeet op het bouwter rein aan de George Stephenson- weg verdwenen enkele gereed schappen, Ze hadden een waar de van vierhonderd vijftig gul den, Met een radio, een verrekijker en een paar vishengels gingen die ven er vandoor. Zij brachten een ongewenst bezoek aan een motorboot in de Vlaardingse Vaart. Ongeveer vijftien liter benzine verdween uit een tank van een auto. Deze stond geparkeerd op de Samuel Esmeyerstraat Uit een school aan de Buxgemees- j ter Pruissmgel werd een casset- terecorder weggenomen. De2e aneccïote is van Kees Marges, bestuurder van district West van de ver- voersfederaüe van NW en NKV. Namens de federatie heeft hij een open brief geschreven aan alle werk nemers van de taxibedrij ven Eurotax en1 ARB, beide gevestigd aan de 7s-Grave- landseweg in Schiedam. Het eerste bedrijf heeft meer dan 150 auto's in be- rit. Het Auto- en Rijtuigbe- drijf (ARB) verricht meer speciale diensten in de sfeer van trouw en rouw. In de brief maakt de ver- voersfederatie gewag van drie fouten. In de zaak van de Vlaardingse taxichauf feur Theo de Boer (22), in dienst bij Eurotax, had de directie van het taxibedrijf volgens de twee vakbonden op drie punten anders moeten reageren. Aan de collega's van De Boer schrijft Kees Marges, dat het formeel gaat om de persoonlijke vrijheid van elke werknemer om al dan niet een snor of baard te dragen. Ook de onderne mingsraad sprak zich al op 5 november 1974 uit over „de betuttelende houding van de directie". Het recht om een snor te dragen is nu de inzet geworden van een juridische procedure, die de vervoersfederatie te gen Eurotax heeft aange spannen. Volgens NW en NKV is De Boer op 8 juli ten on rechte om zijn snor op staande voet ontslagen, toen hij weigerde het ding af te scheren. Per brief van 22 juli zou de directie het ontslag hebben ingetrok ken. De Vlaardinger, woon achtig in de Nieuwe Kerk straat, kwam daarna als poetser te werken in de garage. 'De federatie rept over oneigenlijk gebruik door de directie van een CAO-artikel, waardoor De Boer dit werk had kunnen weigeren. Om de zaak ech ter niet op de spits te drij ven haalde hij rijn snor eraf. Hij mög nu weer taxi- rijden en- zal de snor pas weer laten staan, als de rechter de vervoersbonden gelijk geeft. Om een goed inzicht van de situatie te geven vindt Marges het noodzakelijk terug te gaan tot de tijd, dat Theo de Boer nog niet in dienst van de Eurotax was. Marges: '.Geheel te gen zijn zin liep Theo in de WW en werd door het ar beidsbureau naar Eurotax gestuurd om daar als chauffeur te gaan werken. Er was wel een probleem: hij droeg een snor. Omdat hij graag aan de slag wilde, schoor Pheo zijn snor af en voldeed zo aan de eis van de directie. Die vindt een snor niet representatief voor het bedrijf."' De Vlaardinger zelf zegt erover: „Na een tijdje vond ik het welletjes en liet ik mijn 'snor weer groeien, want die heb ik de laatste jaren altijd gehad. De be drijfsleiding gaf mij toen opdracht om hem te ver wijderen, maar daar gaf ik geen gehoor aan." Volgens de districtsbe stuurder maakte de direc tie toen een tweede fout Marges: „De eerste was het verbod om een snor te dra gen. De tweede werd het ontslag op staande voet, want dat mag alleen als van de werkgever redelij kerwijs niet kan worden verlangd om het dienstver band nog één dag langer voort te zetten." Algemeen-directeur P, A. M. van de Ent ontkent, dat van ontslag sprake is ge weest. Hij zegt, dat de Boer gewoon ander werk heeft gekregen. De vervoersfede ratie zegt in het bezit te rijn van een directionele brief, waarin het ontslag van de Vlaardinger wordt ingetrokken. Op 26 juli meldde Theo de Boer zich weer bij het taxi bedrijf, in gezelschap van Marges. Een vertegenwoor diger van de directie zei toen op het verdere uiter lijk van de Vlaardinger mets hebben aan te mer ken, maar tegen de snor bestonden onverminderd bezwaren. Dat was een re den om De Boer niet als chauffeur te werk te stel len. Hij mocht poetswerk zaamheden gaan verrich ten. Districtsbestuurder Mar ges: „Dat was de derde fout Het artikel in de CAO, op grond waarvan Theo andere werkzaamhe den moest gaan verrichten dan waarvoor hij was aan genomen, heeft niets uit staande met snorren. Daar voor is het artikel niet be doeld. Je zou kunnen zeg gen, dat de directie een oneigenlijk gebruik-of mis schien zelfs misbruik maakte van het CAO-arti- kel." Advocaat De dag daarna werd de advocaat van de vervoers federatie in de arm geno men. Besloten werd de zaak juridisch uit te vech ten. Gisterochtend is be kend geworden, dat het re kest bij de rechter ligt. Inmiddels moest Theo de Boer kiezen tussen drie mogelijkheden. Volgens de federatie had hij zich in afwachting van de uit spraak van de rechter kun- Vlaardinger Theo de Boer, hier nog met de snor die hij zaterdag heeft afgeschoren. nen beroepen op oneigen lijk gebruik van het bewus te CAO-artikel en dus kun nen stoppen met poetsen. Hij had ook als poetser door kunnen gaan. Dat deed hij ook enige dagen, zij het onder nadrukkelijk protest In overleg met Marges koos hij dit weekeinde voor de derde mogelijk heid; het verwijderen van zijn snor. „Ik hoopte, dat daardoor de dienstbetrek king zo weinig mogelijk schade 2ou ondervinden van het conflict," aldus de Vlaardinger. Ook de advo caat en de vakorganisatie drongen erop aan tijdelijk van het dragen van een snor af te zien- Die hou ding is voor de directie aanleiding geweest om De Boer weer als chauffeur aan het werk te zetten. Besluit de rechter dat Theo de Boer toch weer een snor mag gaan dragen als chauffeur van Eurotax, dan houdt dat voor Marges m. dat de persoonlijke vrij heid van alle werknemers groter is geworden, In de open brief schrijft de vak bondsman, dat ter verkrij ging van dat stukje vrij heid de gekozen leden van de ondernemingsraad hun steentje kunnen bijdragen door de handelswijze van de directie in de onderne mingsraad ter discussie te brengen, „Het standpunt van de di rectie past niet in deze tijd, maai- hoort toch nog thuis in het bedrijfsreglement Ten aanzien daarvan heeft de ondernemingsraad be paalde beslissende be voegdheden. Blijkens de vergadering van november '74 wensen ondernemings raadsleden aan de vereou- derde maatregel wel een eind te maken", aldus Kees Marges. i Last van de zon of inkijk? Pas verhuisd misschien en u heelt direct zo'n handig rolgordijntje nodig? Neem zelt even de juiste maat, maak een keus uit onze "uni's en dessins" en wij leveren u "maatwerk" terwijl u even wacht, voor de kleinste prijs in Nederland Exclusief bi): BflQERSVEST 85 - SCHIEDAM - TEL. 010-269702 - 730546 Geopend van maandag 1.30 uur tJm zaterdag van 9-5 uur donderdag koopavond grijs en groen, *9 60-80-100 cm. breedte, per m2 g™"3 schitterend mooi, 60-80-10Q om. breedte, per m21 a""™" vanaf BROERSVEST 50-52 TEL. 26.75,94 SCHIEDAM (vervolg van pagina 1) Wethouder mevrouw J. Vermeule-van Dijk heelt desgevraagd ver klaard dat als mocht blijken dat het nuttigen van de desbetreffende gewassen gevaarlijk is voor de gezondheid er stappen zullen worden ondernomen om de ver koop van deze gewassen voor landbouwer Van Woerden betreft dat de aardappelen te ver bieden. Ook de eigenaren van de volk- stuintjes krijgen van de ge meente via hun bestuur bepaal de richtlijnen. Zo zal in ieder geval het verbouwen van voed selgewassen sterk worden ont raden. De volkstuinder zal het dan moeten doen met planten, struiken en bloemen. Zoals bekend is het bestemmings plan van de Broekpolder re creatief. Zo staat een uitbrei ding op het programma met 5,5 hectaren. Volgens mevrouw Vermeule behoeft de Vlaar dingse bevolking zich geen zor gen te maken over het niet uitvoeren van de recreatieplan- nen. Voor het eveneens geplande stuk bos leveren de zware metalen wordt de mensen angst aange jaagd terwijl dat helemaal met nodig is. Bovendien raak ik nu al direct een groot stuk van mijn particuliere omzet kwijt". Landbouwer Van Woerden weet nog met welke stappen hij tegen de gemeente zal nemen in verband met de te lijden scha de. Per slot van rekening was hij tot gistermiddag officieel nog met op de hoogte van de stand van zaken in het geheel geen gevaren op, evenmin als voor de sportterrei nen die daar m de toekomst worden aangelegd. Op de vraag of slib, afkomstig uit de Rotter damse havens in het vervolg zal worden geweerd antwoordde de wethouder noch bevestigend noch ontkennend. Ook op de vraag of tegen het gemeentebe stuur van Rotterdam een klacht zal worden ingediend hield de wethouder zich op de vlakte „Immers", zo zei zij, ,jn de trjd dat de afspraken met Rotter dam werden vastgelegd was het bestemmingsplan voor de Broekpolder anders dan thans het geval is. Toen was het de bedoeling dat in deze polder woningen zouden worden ge bouwd." Druk Dat de hele affaire voor landbou wer Van Woerden de nodige consequenties zal hebben ligt duidelijk voor de hand. „Vooral de laatste maanden heb ik het druk gekregen met het leveren van aardappelen aan particulie ren", 20 zegt de heer Van Woer den. En hij vervolgt met te zeggen dat zijn klanten buiten gewoon tevreden zijn over de Wethouder Vermeule; kwaliteit ervan. „Ze kopen ze Voorlopig geen aardappelen minder dan m de winkel. Nu eten. De Vlaardingse Broekpolder; zware metalen bulten het vaste seizoen zijn er óók vakantiemogelijkheden! iwTsT- 'f-r -■ I-r ,-T email"!

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3