Babberspolder en Ambacht taboe voor vrachtverkeer D Abonnement voor drie theaters stelling ^renigmg overhoop Superstars met chemisch bedrijf Gevaarlijke balkons worden gerepareerd Ikneemdeprocj *4 Groeiende belang stelling naakt stranden Sè belang- ir 1 '1 st»' -m Nieuw dorp in Vlaardingen Streven van Schiedam Alleen bestemmingsverkeer mag deze twee Vlaardingse wijken in Dieven in vrachtwagen gearresteerd GrOtC I Binnenkort in raadscommissie: Wijnstok (PGG) wil verder onderzoek Atïe viel bijna uit reuzenrad AUTOBEDRIJF ERTAN c SCHIEDAMSCHE COURANT ponderdag 5 augustus 1976_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25631- 4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 2S8Q91 - redactie 262566 - klachtendtensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Den Hang In ons land is een groeiende belangstelling voor de naaktstranden, waarvan er onder meer een is in Hoek van Holland. Het naakt op de stranden heeft geen negatieve invloed op de ontwikkeling van het toerisme. De vakantie gangers blijven er niet door weg. Aldus het Nationaal Bu reau voor Toerisme in het toe- rktrseh overzicht over 1975. Volgens het NBT openen de naaktstranden voor de vakan tiegangers nieuwe mogelijkhe den. Zij die er bezwaar tegen hebben behoeven er niet mee geconfronteerd te worden, al dus het bureau, dat de verdere ontwikkelingen met belangstel ling volgt. Vlaardingen Een nieuw dorp wordt gebouwd aan de le Van Leyden. Gaelstraat. De bewo ners zijn kleine kinderen, die. tot morgen alles in het werk zullen stellen, om „hun" hut- tendorp 20 groots mogelijk uit de grond te laten verrijzen. Helaas. Daarna wordt het dorp weer afgebroken. En het hout mag niet blijven liggen. An ders wordt het een grote troep. Ad het hout komt op een grote stapel te liggen- En Buurtcentrum Oost zal dan In samenwerking met de politie en brandweer op vakkundige wijze ae fik erin steken. Het zal tevens het einde van de vakantieaktiviteiten beteke nen. Schiedam/Vlaardingen Een regionaal theater-abon nement wordt het streven van de stichting Schïedam- se Gemeenschap. Wel beseft men, dat voor komend seizoen een gezamenlijk theaterprogramma al onmo gelijk was (zie onze krant van gisteren). Walter van Ginneken van de Vlaardingse Stadsgehoorzaal had namelijk zijn programma al klaar, toen de SG eindelijk van de gemeente groen licht kreeg om te werken met Passage en het Zoldertheater in De Teerstoof. In Schiedam slaagde men' wel in het vervaardigen van een abonnement voor de twee theaters. Vlaardingen De Babberspolder en Vlaardinger Am- bacht worden binnen afzienbare tijd afgesloten voor doorgaand vrachtverkeer. De Vlaardingse raadscom missie voor verkeer en vervoer staat hier vrijwel unaniem achter. Ook de politie staat niet geheel afwijzend tegenover dit plan, dat moet worden gezien als een eerste opzet in het aanpakken van de verkeer sproblematiek rond de Burgemeester Verkadesingel, maar men ziet grote moeilijkheden omdat er nauwe- .lijks een controle is toe te passen. Temeer omdat een dergelijk verbod niet geldt voor bestemmings- (vrachtwagen)-verkeer. to de praktijk betekent dit dat de Burgemeester Verkadesin gel, de Van Linden van den Heuvelsïngel eö het gedeelte van de Kethelweg nabij de Burgemeester Heusdenslaan wordt afgesloten voor door gaand vrachtverkeer. Dit ver keer zal dan worden verwezen naar de route Schiedamsedijk, Westlandseweg en Burgemees ter Heusdenslaan. Uit een onlangs gehouden ver- keersonderzoek is thans geble ken dat verkeer op de Burge meester Verkadesingel, de A. Knottenbeltsingel en de Kethel- weg over het algemeen veel te veel lawaai maakt. Op de Knot- tenbeltsïngel bijvoorbeeld wordt de norm van 50 decibel met niet minder dan 18 decibel (bijna 4Q procent) overschre den. Verder is geconstateerd dat het door Holy geproduceer de verkeer de afgelopen maan den met dertien procent is toe genomen door de stijging van »et aantal bewoners xran Holy- Noord en de toename van het autobezit. In de naar aanleiding van dit verkeersonderzoek opgestelde Schiedam De politie heeft gis termiddag aan de Schiedamse- weg in Rotterdam twee man nen gearresteerd die kort tevo ren aan de 's-Gravelandseweg in Schiedam een vrachtwagen hadden gestolen. De3?.jange kelner J. H. M. ion- der vaste woon- of verblijf plaats en de 69-jarige W. B. C. T, uit Enschede, worden mo menteel nog vastgehouden op net hoofdbureau van politie. Zij zijn klemgereden en in de kraag gevat na een telefoontje van de eigenaar van de vracht wagen. Directeur L. H. Schrij ver had nog net gezien dat men «r bij z'yn bedrijf aan de 's-Gra- vclandseweg met één van zijn vrachtwagens vandoor ging, gestolen Mercedes had een waarde van ongeveer 10.00C gulden. De lading meubilair vertegenwoordigde een waarde van 3000 gulden. nota worden vier mogelijke pp- lossingen aangedragen voor het terug dringen van vooral het doorgaande vrachtwagenver- keer dat in Vlaardinger Am bacht en de Babberspolder rijdt. ALTERNATIEVEN Een dezer alternatieven is het af sluiten van de Burgemeester Verkadesingel aan de kant van de Burgemeester Heusden-' slaan. De samenstellers van. de nota zeggen dat dit wel voorde len geeft maar dat dan in feite de problemen verschuiven, van de Verkadesingel naar de Ke- thelweg, de R otterd ams eweg, de Van. Hogendarplaan en de Van Linden van den Heuvelsin- Het tweede voorstel behelst een volledige afsluiting van de Bab berspolder en Vlaardinger Am bacht zodat al het doorgaande verkeer om deze wijken heen zou moeten rijden. Er wordt echter betwijfeld of de omlig gende wegen en kruismgen (z^als de Burg. Pruissingel- Westlandseweg-Burg. Heusden slaan) niet in staat zijn om een dergelijke verkeersaanwas te kunnen verwerken. BEGELEID De derde oplossing bevat een aantal kleinere maatregelen zoals het omdraaien van voor- rangstekens en het instellen van linksaf- en rechtsafverbo- den waardoor het verkeer als het ware dwars door de wijk wordt „begeleid." Vooralsnog voelt men er ia Vlaardingen nog niet veel voor om nu al een beslissing te nemen. Vandaar dat de samenstellers van de nota in ieder geval pleiten voor een afsluiten van deze Vlaardingse wijken voor door gaand vrachtverkeer. Het ne men van dit besluit kan name lijk ook worden gehandhaafd als later tot een andere oplos sing zou worden besloten. In het rapport wordt verder nog opgemerkt dat de verkeersin tensiteit op de Burgemeester Pruissingel (waar evenals op de Verkadesingel regelmatig wordt geklaagd over verkeer slawaai) nauwelijks is veran derd sinds de openstelling van de Burgemeester Heusden slaan. Het wordt niet uitgeslo-; ten dat een deel van het ver keer dat vroeger via deze singel en de Westlandseweg naar rijksweg 20 reed nu gebruik maakt van de Marathonweg. Deze vermindering zou echter weer zijn opgevangen door het verkeer dat vroeger via Vlaar dinger Ambacht naar het cen trum reed en dat nu gebruik maakt van de nieuwe Burge meester Heusdenslaan. Publiciteit is wel te verzorgen door de drie schouwburgen sa men. Dat bleek tenminste vo rig jaar augustus al in een oriënterend gesprek tussen Van Ginneken en SG-directeur Ruud Pillard. Ook toen moest de SG, noodgedwongen door het ontbreken van een cultuur beleid in Schiedam, een aan bod van de Vlaardingse Cultu rele Raad afwimpelen om sa men te werken in het theater- befeid. Zelfs al bbjft dat ook de komende jaren moeilijk, bij de SG m elk geval ziet men een regionaal abonnement wel zitten. Ruud Pillard kan echter onmogelijk zeggen op welke termijn zo'n systeem haalbaar is. Als voor beeld houdt hij voor ogen de samenwerking tussen theaters in Enschede, Hengelo en Alme lo, waar hij vorig jaar op werk bezoek is geweest. Het spijt de SG, dat de Vereni ging Vrienden van het Stedelijk Museum niet bij de coördinatie tussen Passage en Zoiderthea- ter kon worden betrokken. De vereniging zou te weinig voor bereidingstijd hebben gehad. Vlaardingen De gevaarlijke balkons in de Babber spolder worden gerepareerd. De commissie stadsont wikkeling heeft zich gemakkelijk neergelegd bij het voorstel van burgemeester en wethouders. Dit bete kent dat er een bedrag van zeven ton op tafel komt, dat zal worden gebruikt voor de noodzakelijk geach te reparaties van de balkons van 617 woningen. Schiedam Na een duw van een onbekend gebleven jongen is de veertienjarige Atie Sta uit Schiedam bijna uit het reuzen rad op de Schiedam se kennis gevallen. Terwijl het rad rond draaide, hing de jongen bunge lend - zich met twee handen vastklampend - aan de bak waarin hij had gezeten. Toen hij het hoogste punt van het reuzenrad had bereikt, kreeg naen zijn hulpgeroep in de ga ten. De agent van de kennis dienst zorgde er toen voor, dat het rad langzaam en voorzich tig verder draaide, tot Atie de grond weer bereikte. Nadat hij van het wilde avontuur was bekomen, kon hij vertellen dat al bi] het instappen hij een duw had gekregen, waardoor hij bijna viel. Hij wist nog het bakje vast te grijpen. Daaraan hangend steeg hij steeds ver der, wat niemand in de gaten had. De heer J. Wijnstok (PCG) was tevreden dat aan deze gevaar lijke situatie een einde 20U worden gemaakt, „fljaar", zo merkte hij op, „het is wel een verontrustende gedachte dat dit geval op zo'n toevallige ma nier aan het licht komt." Btj toeval werd onlangs geconsta teerd dat de verbindingen van één van de balkons Sterk ver roest waren. Men stelde een onderzoek in. Hieruit bleek dat de balkons onveilig waren. Vol gens de heer Wijnstok zou er een onderzoek naar de toestand van alle balkons moeten wor den ingesteld, „Zodoende kun nen eventuele andere manke menten worden ontdekt", sprak de heer Wijnslok. Wethouder Bas Goudriaan was het hier volledig mee eens. „Ik laat een steekproef nemen bij andere flats", zei hij. Op de vraag van de heer Wijn stok, waarvoor de betreffende zeven ton anders gebruikt zou den zijn, antwoordde wethou der Goudriaan, „Voorlopig stel len we de veiligheid van de 617 woningen in Babberspolder op de eerste plaats. Het geld, die zeven ton, kunnen we nu op tafel brengen. Van die moge lijkheid moeten we dus gebruik maken." Vlaardingen De Superstar- competitie van de AVRO is gisteren in alle hevigheid los- gebarsten. Vier dagen lang worden in Vlaardingen televi-1 sie-opnamen gemaakt van dit programma, dat in drie delen vanaf oktober op de beeldbuis in het sportprogram ma Sportpanorama is te zien. Vrijwel alle onderdelen voor de internationale topsporters worden op bet sportpark „De Vijfsluizen" gehouden met uit zondering dan van het onder deel kanovaren, waarvoor de Oude Haven gisteren uitste kend geschikt was. Onder gro te belangstelling voltooiden de acht supersporters, waaronder van Nederlandse zijde Paul la tje ns en Willem van Hanegem hun 125 meter. Winnaar van dat onderdeel werd de Zweed se wereldkampioen speedway Miclianek. Willem van Hane gem, die bij het schieten uit het puntenklassement bleef, veroverde bij dat kanovaren de tweede plaats. Aan het einde van de eerste dag had Micba- nek de leiding in bet punten klassement Schiedam De bewonersvereniging Schiedam-Centrum meent dat het bedrijf Chemaco zich schuldig maakt aan illegale afvailozin- gen. Aan de gemeente heeft men gevraagd een onderzoek in te stellen naar de werkwijze van dit bedrijf aan de Lange Achter weg, dat zich grotendeels bezighoudt met het chemisch zwarten van staal. Woensdagavond 11 augustus zal een braakliggend stuk grond de raadscommissie voor volks- naast dit bedrijf. De vereniging gezondheid de klachten van de wijst er op dat veel kinderen en verontruste binnenstadbewo- honden op dit terremtje spelen, ners bespreken. Op deze bijeen- T)e tweede klacht betreft de komst m de bedrijfsgemeen- stankoverlast van het chemisch schap Schiemond zal de brief van de bewonersvereniging op tafel komen. Daarin wordt om twee redenen een onderzoek voorgesteld. Zo vindt men het merkwaardig dat er regelmatig vloeibare af valstoffen worden geloosd op voorbiirouwbsr* occmtions v.Deventerstraat 17 Schiedam Tel. 26.53.25 koopavond geopend 1 bedrijf in de binnenstad. Vol gens de werkgroep leefsituatie van de bewonersvereniging staat er op het dak van het bedrijfspand een illegaal ge plaatste pijp waardoor allerlei gassen ontsnappen. Voor de omwonenden zou dit oen nare stankoverlast tot gevolg heb ben. De directie van Chemaco is ver baasd over de brief die de ver eniging aan de gemeente heeft geschreven. Directeur A. E. Gijsberts vindt het jammer dat men niet eerst met hem contact heeft opgenomen. De klachten wijst hij faliekant van de hand. Er worden volgens de heer Gijsberts al sinds vorig jaar geen werkzaamheden meer ver richt die de omwonenden over- last zouden kunnen bezorgen. 1 Ook de klacht over de lozmg van afvalstoffen op het braaklig gend terrein tje naast het be drijf zou onterecht zijn. „Pure onzin", zo vertelde gistermid dag directeur Gijsberts, „alleen wordt er daar wel eens wat vuil gegooid dat afkomstig is vam het platte dak van ons bedrijf. Dat vuil wordt er echter door anderen opgesmeten. Het ver stopt telkens onze goot. Wij zit ten hier nu al acht jaar. Alleen in het begin waren er wat klei ne moeilijkheden. Verder heb ik nog nooit klachten gehoord. Wij hebben dan ook goedge keurde branders". Naar aanleiding van de brief aan de gemeente zijn de reinigings dienst en de afdeling hinder wetten deze week al bij Chema co langs geweest. Volgens di recteur Gijsberts stelden deze diensten vast dat het bedrijf zich aan de voorgeschreven re gels houdt. Alleen moeten er bunnen het bedrijf een paar kleinigheden worden veran derd. Dit zou echter niets met de klachten te maken hebben. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Roiterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamscft Nieuwsblad Naam Adres Woonp' Tel Deze kon m open envelop zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 334, Rotterdam j 'i Iï8ii -silSB M?

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1