B m Rien P etersen: „Altijd beleefd blijvenw Geen cross terrein voor Hoekse jeugd rijk Blokje rond, Gevallen op tennisbaan Schooimiaakbeiirt dienstencentrum Rij-instructeur wordt straks lij-leraar "WgftC f Deel- Redelijke prijzen voor haring Goed resultaat alcohol controle O' ft j Behangen I Behangen 11 Orgelbespeling en pauzedienst PONDERDAG 5 AUGUSTUS 1976 .3 È,Lïil?-Si«S Rijlesm- t..„ structeur Rien Peter sen: „Het is logisch dat je in een au to zit als je werkt". Vlaardingen Het be roep van een rij-in- structeur wordt vaak onderschat. Men ziet zo'n man veel te ge makkelijk als iemand, die „maar een beetje" in een. autootje rond rijdt". Maar ja, het is logisch dat je in een auto zit, als je werkt. Waar moet je het an ders de mensen leren. Er komen echter héél wat meer zaken om de hoek kijken voordat je kunt zeggen dat je een goede rij-instructeur bent. De vijfentwintigjarige Rien Petersen, uit Vlaardingen is aan het woord. Hij zit naast de bestuurder van zijn Ies- wagen. Soms ontspannen, dan weer geconcentreerd slaat hij de verrichtingen van zijn pupil gade. Op een rustig weggedeelte hoeft hij minder aandacht aan zijn leerling te besteden. Maar hij blijft attent Want de rij lesinstructeur is en blijft de wettelijke bestuurder van de auto, die alle verantwoor ding op zich neemt. „Dat woord rij-instructeur be valt me trouwens helemaal met", klaagt de Vlaardinger. Bij zijn Schiedamse rij school wordt dit binnenkort veranderd. Misschien ge beurt het ook landelijk. Het woordje instructeur ver dwijnt; leraar komt ervoor in de plaats. ,Jk hoop dat de mensen dan toch iets meer waardering voor ons beroep gaan tonen", meent Rien Pe tersen. BELEEFDHEID Al een aantal jaren geleden is verplicht gesteld, dat elke rij-instructeur zijn vakdiplo ma heeft „Het behalen van dat diploma is zeker niet eenvoudig en gelukkig moet iedereen nu zo'n ding heb ben", verklaart Rien. „Er rij den dus geen ongediplo meerde instructeurs meer rond". De nj-instructeur is een man die altijd een goed humeur moet hebben. Hij moet altijd voor zijn klant (en leerling) klaar staan. Beleefdheid is het eerste gebod. Dat valt soms bepaald niet mee. „Ie dereen heeft wel eens een' probleem waar die mee op de proppen komt en iede reen heeft ook wel eens een. minder goed humeur", for muleert Rien Petersen. „Als twee van die mensen in een auto zitten dan kan het vervelend worden. Sommige mensen praten zóveel, dat ze niet meer op het rijden let ten. En daar komen ze ui teindelijk voor. Maar deze gevallen vormen een uitzon dering. Meestal kan ik wel goed opschieten met mijn leerlingen. Het belangrijkste, voor mij, is echter dat ik vorderingen van mijn leer ling kan zien". Hij gaat ver der: „Het doet me echt ple zier om te constateren dat men week na week steeds beter gaat rijden. Dat moet de leerling zelf ook wel fijn vinden. Aan de andere kant is het jammer dat het de leerling vaak aan motivatie - ontbreekt. Als ze geslaagd zijn voor hun examen op school en ze zijn een jaar of achttien, dan geven sommi ge ouders hun kinderen een .rijbewijs als geschenk". Dat houdt in dat die kinde ren alle kosten door paps en mams vergoed zien. Nou is daar op zich niks tegen. Maar vooral diè leerlingen rijn zo eigenwijs als ik weet niet hoe. Ze willen hun fou ten niet inzien. Ik zeg bij voorbeeld dat ze moeten te rugschakelen en dan vragen rij gelijk waarom en hoezo. Dat geeft zo'n gevoel dat zij denken dat zij het beter we ten dan wjj". Volgens Rien krijg je als in structeur met allerlei soor ten mensen te maken. Tegen een vrouw van een advocaat gedraag je je anders dan tegen een monteur van een garagebedrijf, vindt hij. Om bet uur is er een andere klant en die kan soms totaal van de vorige of volgende verschillen. „Dan moet ik me maar zien aan te passen. Soms weet ik mijn houding met te bepalen bij iemand uit een hoger milieu. Als die een loeier van een fout maakt, houd ik me vaak in". Rien Petersen ziet deze dingen echter als toevallige bijkom stigheden. „Zo heb je overal dingen waaraan je moet wennen, dat hoort er een maal bij", stelt hij nuchter. VERTROUWEN „Een goede nj-instructeur moet zijn leerling kunnen geruststellen. Je moet ver trouwen kunnen geven. Kijk, er zijn natuurlijk ook mensen waarvan het ver trouwen afstraalt. Daar maak ik me geen zorgen om. Anderzijds zijn er figuren die het in hun broek doen als ze achter het stuur moe ten kruipen. Tja? Wat moet je daar mee? In het begin denk je van: „Be kan ze mis sen als kiespijn". Maar juist de zwakkere broeders leren het snelst, omdat ze zo'n gro te achterstand hebben", be sluit Rien. Rien Petersen heeft werkelijk plezier m zijn werk. In mili taire dienst werd de ex-Lim burger opgeleid tot instruc teur. Zijn ideaal wa3 een eigen rijschool. Dat was ech ter te duur. Na een jaar als taxichauffeur gewerkt te hebben (daar deed ik veel stratenkennis op"), kwam hij bij de Schiedamse rij school terecht Dat beviel hem goed. „Elke dag heb ik het nog steeds prima naar mijn zin", zegt Petersen. On langs moest hij echter een week of twee zijn werk zaamheden staken. Zijn wa gen werd tijdens een rijles door een bus in elkaar gere den. De bus was fout Maar het duurde toch twee weken eer Rien Petersen weer aan de slag kon gaart Deze week weer een ra sechte bastaard, die, zoals vele mensen zeggen vaak liever is dan een echte rashond. Volgens de encyplopedie is een bastaard een hond van onzuiver ras. Er is echter wel een onderscheid nX tussen kruisïngsbas- taard, voortgekomen tus sen kruising van ver schillende rassen, en een geheel ras loze hond Bobby is zo'n rasloze hond maar daarom niet min der dan iedere andere hond. De reden, waarom Signalement: Ras: Bastaard Naam: Bobby Geslacht: Mannelijk Kleur: Zwart Leeftijd: 5 mnd. Beharing: kort Bobby naar ons Dieren tehuis is gebracht is om dat Bobby niet alleen kon zijn en omdat hij niet altijd luisteren wil. Veel honden hebben na tuurlijk wel eens meer geen zin om te luisteren maar ja, het is een Ie- L 'kta'*!®'" vend wezen met een ei gen karakter en wil, dus moeten wij ook wel eens accepteren dat onze hond niet altijd onze 2in doet Bobby is wel lief voor kinderen en dat is natuurlijk weer een groot voordeel. Autorij den kan hij zeil wel niet maar hij vindt het prach tig wanneer hij met z'n baasje met de auto ,op stap mag. Uitlaten is ook iets wat hij erg prettig vindt. Lekker rennen en met andere honden spe len is een van de leukste bezigheden die Bobby zich maar kan bedenken. Bobby moet voor hij naar een nieuwe baas gaat eerst nog ingeënt worden tegen hondsdolheid en hondeziekte. Verder zit ten er nog een Bastaard terriër en een bastaard keeshond. Van de katten zullen we de volgende even noemen: een rode kater van 3 1/2 maand en een poesje van 13 weken, 2 katers en 3 poezen van 7 weken, en een 10 maanden oude zwarte poes. In onze win kel verkopen wij nog de stickers voor twee gul den per 3 stuks het zijn de laatste exemplaren dus als U er nog een paar wilt hebben moet U snel zijn. taads- Vlaardingen Drie Vlaar- dingse vissersboten hebben gisteren in totaal 318 kant- jes haring aangevoerd. De VL 34. 1 en 73 brachten respectievelijk 82, 24 en 212 kantjes. De prijzen waren redelijk. Voor de gewone soorten werden bedragen tussen 220 gulden en 240 gulden betaald. De kleintjes gingen voor 270 gulden van de hand. De grotere hanngs- oorten brachten gemiddeld 159 gulden per kantje op. De steurharing werd voor 81 gulden geveild. Schiedam Hoofdinspecteur D. P. van der Veen is uiterst tevre- den over het resultaat van een alcoholcontrole, die is gehou den in Schiedam. Vijfenveertig automobilisten hebben daarbij op een blaaspijpje moeten uita demen, maar geen van hen bleek onder invloed van alcoho lische drank te verkeren. „Dat gaat de goede kant op", aldus de hoofdinspecteur. Hoek van Holland Het dagelijks bestuur van de Hoekse deelraad staat afwijzend tegenover een verzoek van de Hoekse jeugd om een apart terrein, waar met cross-brommers kan worden gereden. Na een grondig onderzoek is het dagelijks bestuur tot de conclu sie gekomen, dat inwilligmg van het verzoek om verschillen de redenen onmogelijk is. Knel punten zijn ondermeer de wet en de verzekering. De aanzet is er, maar wie volgt? j Een reactie op het stukje in uw krant van maandag jongsüe- den. In de nacht van vnjdag op zaterdag loopt een aantal jonge lui nogal verdacht over de Broersvest. Emmers lijm, kwas ten en rollen behang dragen zij met zich mee, Halverwege een schutting blijven ze staan. Wat voeren zij in hun schild? Na een week van intensieve en ui terst professionele voorberei dingen is eindelijk het uur van de Actie Bloempot aangebro ken. Wat is die Actie Bloempot en wat is het doel ervan' Met deze actie wiKen de leden van een hier te stede gevesugde, maar nog onbekende theatergroep Schiedam opfleuren in de kleu ren, die kenmerkend zijn voor de sfeer en mentaliteit van deze stad. Het was een dilemma voor de groep om de juiste middelen daarvoor te vinden, maar ten slotte :s gekozen voor een grauw bloemetjesbehang, waar mee de schutting m een wip wordt omgetoverd m een ge middeld Schiedams aanzicht De actie verloopt spoedig, totdat enkele voorbijgangers zich be roepsmatig met de behangers bemoeien. Zodoende kan het behangen van de schutting met worden afgemaakt. Dat is erg jammer, omdat het versieren van blinde muren en saaie schuttingen gerekend mag wor den tot de stadskunst. Stadse kunst is een kunstvorm waaruit blijkt, dat in een stad van doffe arbeid en bezwetenge terras zit- .ters toch nog creatieve geesten huizen, die tot overmaat van expressie nog ongesubsidieerd te werk gaan ook. De oprechte kunstenaar heeft geen subsidie nodig, maar inspiratie. Inspira tie om van deze stad een echte stad te maken. En dat hebben zij, die behangers. Helaas konden zij de schutting niet afbehangen, maar laat deze actie een uitdaging zijn aan alle Schiedammers om ook een plan te bedenken en uit te voeren en op die manier de stad een men selijker aanzicht te geven. Theatergroep FYVFRH p/a Spoor baans traat 28 Schiedam-Bijdorp Ter aanvulling op uw artikel van maandag 2 augustus over de behangende theatergroep De eerste reactie op hun. plan is een korte, doch zeer heftige ge weest. Een vroege Schiedam mer was kennelijk met goed uitgeslapen en zag de grap dus met zitten. Prompt belde hij de Heilige Hermandad en toen hij later op de dag één van de behangers tegenkwam, begon hij de nietsvermoedende jonge man uit te schelden voor scho rem cn rotte vis. Uit de verwar de monoloog kon men opma ken, dat de goede man enig fysiek geweld in het vooruit- acht stelde en dat hij van plan is om ooit de dienst uit te gaan. maken in Schiedam. Het top punt van zijn plannen is dat hij de ruiten m sal gooien van de krant, die dit verslag plaatst. 3. G. R. Vierboom Sera Dresden plein 24 Sehïedam-Groenoord ,Het DB heeft onder meer overleg gepleegd met verschillende an dere gemeenten, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, het verzekeringswezen en ver schillende motorverenigingen. Gebleken is dat verzekenng-tech- msch grote problemen kleven aan het ongeorganiseerd cros sen. Veel van de crossers zijn jonger dan zestien jaar en kun nen derhalve met eens verze kerd worden. Het Wegen Ver keersreglement laat eveneens geen ruimte voor een cross-ter- rem. Schiedam Morgenmiddag zal het orgel van de Grote Kerk van Schiedam bespeeld worden door Aad Zoutendijk. Hij is de organist van de Grote Kerk te VI aar dingen. Op het program ma staan werken van Pachel- bel, Bach en Bohm. De orgelbe speling begint om half één. Dit orgelspel wordt voorafgegaan door een korte pauzedienst Spreker in de korte dienst is dominee J. Ch. Pennekamp. Vlaardingen De 19-jarige W J.L. is op de tennisbaan van het park Vijfsluizen gevallen toen hij over het net sprong. De man brak zijn arm en moest in een ziekenhuis worden behan deld. De brandweer is uitgerukt om een uit de hand gelopen vuurtje te blussen op een bouwterrein aan de Populierendreef. Enkele baldadige jongeren hadden hier een „fikkie gestookt". In een warenhuis in het centrum is ten slotte mevrouw B van haar portemonnee beroofd. Er zat ongeveer 20 gulden m. Een andere Vïaardmgse. mejuf frouw J Dis haar handtas kwijtgeraakt m een snackbar. Hierin zat ongeveer 60 gulden. Schiedam De hele volgende week zullen vrijwilligers in diensten centrum De 4 Molens bezig zijn met onderhoudswerk als behangen, schilderen en witten. „Dat moest eigenlijk ai lange tijd gebeuren, maar nooit kon iets ervan komen", zegt Paul van Mansuno, coördinator van het centrum. „Op de valreep in deze vakantietljd konden we echter toch nog beginnen met die grote schoonmaak beurt" Ondanks het onderhoud gaat wel het spreekuur van de sociale dienst m het centrum door. Ook de warme raaalujdendienst blijft gewoon aan het werk, terwijl de kapster en de pedicure ook zoals gebruikelijk komen. Zelfs de zomercursus macramé zal doorgang vinden. De PTT komt echter niet Het spreekuur van de stichting Algemeen Maatschappelijk Werk gaat evenmin door, terwijl ook de Advies commissie Opnamebcleid niet bijeenkomt Het dienstencentrum is in Schiedam gevestigd aan de Nieuwe Damlaan, hoek Burgemees ter Honnerlage Grtelaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3