FC DEN HAAG MET 3-1 VERNEDERD FC Vlaardimgen verkoopt zich uitstekend Hans Ca in ziekenhuis Unitas sterk in toernooi HDVS: verdienstelijk werk \MC HBVS en Asvion liggen nog in de race DONDERDAG .5 AUGUSTUS 1976 j£* STRAFSCHOP Cricketcompetitie zit er bijna op Excelsior blijft steken Vergadering sectie recreatie Selectie Vlaardingen DVO'32 traint op speelweide Den Haags Leen Swane- burg (9) is kansloos tegen drie Vlaardingers. Van links af Beb de Ruiter, Hugo Loch- tenberg en Cees Bouman, Hoek van Holland Ap plaus was er gisteravond alleen voor PC Vlaardin gen '74, dat op het sfeer volle complex van Hoek se Boys FC Den Haag met 3—-1 vernederde. En aan promotion deed. Zelfs Herman Chouffour had er alle waardering voor, evenals voor spits Dick Beek, de uitblinker van dat jaarlijkse duel. Zijn agressieve wijze van spelen, een kolfje naar de hand van trainer Laseroms, is snel overge waaid naar de rest van de Vlaardingse groep, die wederom een erg gretige indruk maakte. In zekere zin bestaat er een vergelijk met de aanloop van vorig seizoen, toen FC Door Bas van den Berg Vlaardingen *34 ook een su blieme start kende, maar zoals bekend niet vol hield. Het verschil met nu is dat FC Vlaardingen '74 harder is gaan spelen. De spelers kunnen de ballen nu ook kwijt aan een aan val, die raad met de bal weet. Voorbeelden daarvan zijn Beek en Tij!, terwijl ook nu weer een Wim Bcrc- kenkamp snel aan het te rugkomen is na zijn menis- cusoperatïe. Op het mid denveld hanteerden Hugo Loehtenbergh en Cees Bou man bekwaam een verdedi gende tactiek, maar juist een Loehtenbergh was hij herhaling gevaarlijk met zijn scherpe passes aan Beek of Tijl. Rob van der Bol (donker shirt) kopt weg voordat Henk van Leeuwen gevaarlijk kan worden. Doelman Eikelenboom en Hesseiing wachten af. Tijl in ideale positie stond om FC Vlaardingen op 1—0 te zet ten. FC Den Haag had er kennelijk grote moeite mee om dat duo af te stoppen, want al vroeg m het begin moest Aad Mansveld overstappen op de buitenspel- val In de veertiende minuut werd dit al noodlottig, toen Dick Beek de Haagse defensie REDDING voor schut liet staan en doel man Van Antwerpen voor niets Het zette nochtans FC Den Haag uit zijn doel kwam omdat Wim niet aan het denken. FC Vlaar dingen opereerde ook daarna vanuit een underdogpositie, deels ook noodgedwongen, om dat juist de Joegoslaaf Ferazic en Aad Mansveld met snelle een-twee combinaties de toch al niet zo geroutineerde defen sie uit zijn ritme haalden. Niet temin zag Frans Fiers bij her haling kans om op het laatste moment de gelijkmaker te voorkomen. In de twintigste minuut moest zelfs bet duo Hesseling/Be Ruiter er aan te pas komen om de halve omhaal van Perazic op de doellijn af te stoppen. Maar verder kwam dit FC Den Haag niet. Van der Bol pakte zo goed en zo kwaad als hij dat alleen kan Van Leeuwen in en op rechts was de entree van Oeki Hoeke- ma nu niet bepaald erg overtui gend. Bep de Ruiter moest wel tot uiterste krachtsinspanning gaan, maar slaagde er regelma tig in om de nieuwe Haagse aankoop tot staan te brengen. In de 43ste minuut leek het op een Haags drama te gaan lij ken, toen Joop Korevaar hoog boven Dick Beek uit hands maakte en Cees Bouman, even als afgelopen zondag tegen KV Mecbelen, op fraaie wijze scoorde: 2—fl. Het antwoord van FC Den Haag kwam echter zeer snel, ook al droeg daar Rob van der Bel in grote mate toe bij. Hij liet Leen Swanen- burg over zijn eigen voeten struikelen en arbiter Van Ette- koven zag daar een strafschop in. Voor Peter Eikelenboom, die een uitstekende wedstrijd keepte, was er weinig kans op de slimme trap van Aad Mans veld: 21. Na rust was FC Den Haag met geen stok tot méér inspiratie te bewegen. Of anders gezegd: FC Vlaardingen speelde zo fana tiek, dat de Hagenaars weinig kans kregen. In het begin leek Wim Tijl de winst veilig te gaan stellen toen hij, gelanceerd door Hugo Loehtenbergh, alleen voor het Haagse doel ver scheen, terwijl doelman Van Antwerpen al verslagen was, maar de lange Vlaardinger struikelde over zijn eigen be nen. In de 23ste minuut slaagde echter Dïck Beek erin uit een pass van Hugo Loehtenbergh de bal met een fraaie lob over Van Ant werpen. heen te wippen; (3—1), waarmee FC Den Haag versla gen was. Vlot daarna floot Van Ettekoven op het terrein van het gastvrije Hoekse Boys voor de laatste maal. Dat was maar goed ook, want de Haagse for matie bracht er weinig van te recht. i Pech voor Hans Campen (r) Schiedam Vandaag wordt onverwachts Hans Campen van Ursus geopereerd aan zijn knie. Afgelopen zondag verdraaide hij in het duel tegen stadgenoot Martinit zijn knie, maar kreeg er pas de andere dag last van. Het gevolg was dat zijn knie op slot raakte en de Schiedammer in het gemeente-ziekenhuis terecht kwam. Het zal minstens zes weken duren eer Hans Campen weer hersteld zal zijn van de operatie. Voor zijn nieuwe dub Ursus is dat een groot verlies, omdat hij afkomstig was van SW, waar hij twee jaar onder contract stond. Moeilijkheden tussen Hans Campen en trainer Leo Halkes van SW waren er de oorzaak van dat hij bij SW uit de boot viel. Hans Campen is voor Ursus uiteraard een grote aanwinst, samen met onder andere Bart Fiegel die van Oud-Beyerland afkomstig is. Maassluis De handbalvereniging Unitas heeft met het herenteam deelgenomen aan een toernooi in Koblenz (Duitsland). De ploeg uit Maassluis was de enige Hollandse deelnemer in dit sterk bezette toernooi. De eerste wedstrijd werd een 04 neder laag tegen Taunisstein uit Wiesbaden. In de tweede ontmoeting moest het aantreden tegen de organise- i rende vereniging TV Giils uit Koblenz en kwamen de Maassiuizenaren eveneens niet tot winst. Met een 7—3 nederlaag moesten zij hun meerdere erkennen in TV Güls. Na deze twee nederlagen heeft trainer Hans van Zeim het team onder handen genomen en niet zonder sueees. In de derde wedstrijd tegen'Dus- seldorf kwam Unitas aan de eerste winst; het zegevierde Schiedam Nu het cricket- seizoen op z'n eind loopt begint het er met nog enke le wedstrijden te spelen voor Hennes DVS en As- vion enorm om te spannen. Anders ligt bet voor Excel sior *20 en Spirit. Zij zijn kansloos voor een titel wat hun spel misschien wel ten goede kan komen. Hermes DVS, dat zich geen enkele misstap meer kan veroorloven, zal wel moeite hebben om tegen rode lan taarndrager VOC II opti maal geconcentreerd te spe len. Vooral na de grote over winning afgelopen zo dag te gen HCC III. Bij de Rotter dammers ztjn de gevaarlijk ste mensen aan bat, Saxena en EverdUngen terwijl het bowlen van routinier Zeger Comelis beslist niet onder schat mag worden. Onder kent Hermes-captain Wim van de Sloot dit gevaar dan komt men met vijf punten njker weer naar Schiedam, waardoor met de ontmoetin gen tegen ACC en VRA in het verschiet een kampioen schap zeker tot de mogelijk heden behoort Het in de overgangsklasse uit komende Excelsior '20 speelt dit seizoen duidelijk bene den zijn kunnen. Vooral de hoge verwachtingen welke de leiding vóór het seizoen had, heeft de spelers mis schien te zwaar belast An ders zijn de ronduit teleur stellende prestatie's niet te verklaren. Zondag krijgen de Excelsior-spders de kans om het gedeukte prestige wat omhoog te halen door op „Thurlede" het Rotter damse Sparta geen kans te geven en daarmee ook re vanche te nemen op de uit nederlaag, eerder dit sei zoen. Met de juiste menlali- tei is winst zeker mogelijk. Ook op „Thuriede" speelt voor de tweede klasse het zo succesvolle Asvion tegen de Kraaien. In Oude War mer bleek in de eerste ont moeting deze tegenstander duidelijk te zwak. Een waarschuwing voor onder- schatting is wel op z'n plaats omdat de Kraaien het hebben gepresteerd om mede-kandidaat HBS pun tenverlies te bezorgen. Met het zelfde team als waar mee afgelopen zondag Rood en Wit werd bedwongen moet Asvion toch wel in staat zijn deze tegenstander met lege handen huiswaarts te laten keren. Spint is na het wisselvallige spel van de laatste weken op een toch wel eervolle derde plaats beland al heeft het geen kans meer op een ere plaats. Hierdoor kunnen de Hargabewoners wat onbe vangen er gaan spelen wat voor het publiek alleen maar meer interessanter kan zijn. Spirit heeft zondag al de kans dit te tonen. In de thuiswedstrijd tegen Olym- pia (Gouda) moet het moge lijk zijn om een hoog totaal te maken, al zal het wel moeite kosten om de strijd met winst af te sluiten om dat enkele spelers nog steeds met vacantia zijn. Bo venstaande ontmoetingen beginnen alle om II uur. Zaterdag al spelen de dames van Asvion op „Thurlede" de wedstrijd tegen Bloernen- daai om de derde en vierde plaats. De verwachting is dat deze ontmoeting voor Marja Keuzekamp c.s. met al te veel problemen zal op leveren, waardoor een fraaie derde plaats zeker te berei ken is- Het begin van deze wedstrijd is gesteld op 13 uur. Rotterdam Na de 2-2de!ing tegen FC Dordrecht heeft Hennes DVS gisteravond verdienstelijk werk i afgeleverd tegen een andere eerstedivisieclub Op I Woudestein te Rotterdam bleef Excelsior op 1—1 steken na een van Schiedamse zijde alleraardigste i partij voetbal. „Zaterdag tegen FC Dord recht vond ik het toch wel leuker", meende Piet Visser later, „toen liep het wat beter bij ons". i I 1 Vlaardingen De sectie recreatie j van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie vergadert morgenavond over tal van inte ressante onderwerpen. Zoals de aanleg van een wijkpark m Ho- i ly-Noord, een plan van de be- j woners voor verfraaiing en ver- betering van de Arnold Hoog- vlieistraai en de innchtmgs- I plannen voor de woonomgeving van de Kazel aardreef en de Berken&reef, Voorts geven de recreatie-leden hun mening in zake de aanleg van be won er st urnen. De vergadering is om 19.30 uur op het Stadhuis. Vlaardingen De selectie van de korfbalvereniging Vlaardingen maakt noodgedwongen gebruik van bossen en duinen voor de traming, omdat ook de Vlaar dingse korfballers niet op hun eigen complex terecht kunnen. Vrijdag oefent een B-selectie tegen Succes in.Schiedam, ter wijl voor zondag de ontmoeting Sperwers—Vlaardingen op het programma staat. Toegegeven, het was Ex celsior dat de strijd voor de pauze dicteerde, het geen resulteerde in een aantal mogelijkheden. Hermes DVS kwam ge lukkig weg, toen John van Diggele een ideale mogelijkheid om zeep hielp. Bovendien trof Frans Struis de paal. Voor het overige kwam Her mes DVS opvallend weinig in moeilijkheden, al werd het wèl halverwege de eer ste periode met een achter stand geconfronteerd na een blunder van Ger Ruse ier (Visser: „Was een black out van hem. Hij wist zich er later niets meer van te herinneren"), die de bal verspeelde aan Ron Roos waarna John van Diggeïe de voorzet verfraaide. door Wim Huisman Na de hervatting kon Hennes DVS zich zelfs een aantal wis selingen permitteren. Ger ftuse- Ier, Aad van der Voort, Ties van Duppen en Dick Schaap bleven achter in de kleedkamer en Cees Matla, Paul Nijs, Theo Juistenga en Fnts de Nijs draafden op, terwijl tijdens de tweede periode sluitpost Harry Spermon z'n plaats afstond aan Edwin Overdijk. Kortom, Excelsior leek regelrecht op een ruime zege af te steven en. Léék, want de realiteit was anders. Piet van der Burg (be zig aan z'n laatste seizoen) orga niseerde de defensie echter der mate goed, dat Excelsior weinig ruimte kreeg de marge uit te breiden. fFT#.**- Arie Brouwer tracht Excelsior-aanvailer Ron Roos de bal te ontfutselen De Rotterdamse aanvalsacties strandden constant in de omge ving van de zestienmeterlijn. Aanvallend kwam Hermes DVS er evenwel minder aan te pas, hetgeen te wijten was aan het minder vlot draaiende mid denrif. Fim Visser daarover: „Komt doordat er wat vreemde jon gens 'rondlopen. Specifieke middenvelders heb ik eigenlijk niet Dat leidde dikwijls tot bal verlies." De Schiedammer doel de daarmee onder anderen op Dïck Schaap. Een talent Dat wel. Maar voor een dergelijke positie te offensief ingesteld. Niettemin kwam Hennes DVS met nog een klein kwartier in het vooruitzicht aan z'n gelijk makende treffer, Frans Schaap was op de vleugel op maat be diend door Teun Komaat en het was meegekomen Theo Juistinga die een fractie van een seconde later (na een fraaie kopstoot) het middelpunt werd van een Hermes-feestje. Piet Visser na afloop: „Ach, wij zijn pas bezig. Ik zoek nog steeds naar de juiste opstelling. Maar we hebben nog een maand de tijd." Opstelling Hermes DVS: Sper mon (Overdijk); Klepke, Van der Burg, Ruseier (Matla), Brouwer; D. Schaap (De Nijs), F. Schaap, Bouman; Van der Voort (Nijs), Komaat, Van Dup pen (Juistenga). over dit team met 35. De laat ste wedstrijd in poule 1 was tegen Neu Lusshein uit Baden en ook hier kwam de Maasslui* se ploeg aan winst: 4—5. De finalepoule werd net gemist door het doe)gemiddelde en daarom moest Unitas voor de vijfde en zesde plaats aantre den tegen Saulheim. Upitas was nu wat gewend aan het harde spel wat de Duitsers meestal spelen maar wist toch niet aan winst te komen en verloor met 5—7. Een zesde plaats in zo'n sterk bezet toernooi is voor Nans van Zelm en zijn team toch geen slecht resultaat te noemen. Unitas had nog de pech dat het doelman Eddy Marcus thuis moest laten. Kort voor het vertrek naar Duitsland kreeg deze jeugdige doel man een ongeval, waardoor hij de reis niet kon meema ken. Zijn plaats werd inge nomen door John Roebfs en aangezien deze nog nim mer in doel heeft gestaan, heeft hij zich goed van zijn taak gekweten. Vlaardingen Nieuwe trai ner Wim van der Windt van DVO'32 heeft met zijn se- Iectiegroep (mi 32 en valt terug naar 26) op de speel weide aan de Arij Koplaan in Vlaardingen de eerste conditieslagen geleverd. OP dinsdagavond 27 juli werd gestart en de vaste trai- ningsavonden zijn dinsdag en donderdag, aanvang 19.00 respectievelijk 20.W uur (na de aanloopperiode). De nieuwe oefenmeester heeft geen extra programmapunten buiten de trainingen gepland. Door het noodgedwongen niet mogen bespelen van de velden, zag Wim van der Windt dne wedstrijden geschrapt van zijn oorspronkelijke oefenprogram ma. Dat waren de partijen te gen Animo (Hoogvliet), Xerzes- combinatie en Onit (Rotter dam), alle thuiswedstrijden. Het restant oefenprogramma is als volgt: zaterdag 14 augustus: Heerjansdam 2—DVO'32, aan vang 16.00 uur: zaterdag 21 au gustus: DVO'32—EDS (Rotter dam), 14.30 uur; dinsdag 24 au gustus: DVO'32—Transvale (Rotterdam), 18J0 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4