i Schiedams i offensief komt te laat „Missers" MSV '71 noodlottig Ursus en Hollandiaan delen Richard Meeldijk de nieuwe leider Schiedam met veel invallers Betaalde clubs oefenen Kinesis Birds bijna kampioen FC Vlaardingen '74: voor „Langs de Lijn" MAANDAG 9 AUGUSTUS 1976 TSB vlot langs Coal Eerste titel voor John van der Hoeven voorsprong Demarrages teisteren peleton DEMARRAGES J«V^\ Stofwolken stijgen op rond het Delftse honk dat wordt bezet door John Smith. Vlaardingen Trainer Jan van der Berg van TSB testte op het bijveld van ()De Vijf sluizen" de A-selectie uit. Tegenstander was bet Rotterdamse Coal. In verband met andere verplich tingen kwam oefenmeester Jan Kooiman van de eersteklasser niet met zijn sterkste opstel ling uit. Desondanks werd het een nuttige oefening met pittig voetbal, waarbij de spelers el kaar op faire wijze de gelegen heid gaven om te voetballen. TSB had In de uit militaire dienst teruggekeerde "Wim Stoevelaar zijn schutter. De thuisclub won met 3—1. Wim Stoevelaar gaf met twee fraaie doelpunten zijn aanwe zigheid gestalte. Bij deze gele genheid probeerde Jan van der Berg Jos O dijk (overgekomen van de A-junioren) als rechter spits en René Hilarius als doel man. De omzetting van Cor van der Beemt en Henk van der Kraan (vleugelverdedigers) en Mar van Dorp als voorstopper kwam uit op een goed gesloten defensie. TSB leidde voor rust met 2—0 (Wim Stoevelaar 2x), kort na de thee kwam Coal op 21 en Paul Meininger" ver- grootte de marge voor TSB tot 3—1. Vlaardingen FC Vlaardingeo *74 is vanavond met een sterke combinatie te gast op het sportpark „De Vijfsluizen" te gen vierdeklasser TSB. De wedstrijd begint om half ze ven. Donderdagavond ontmoet de Vlaardingse eerste divisie- club FC Utrecht, dat evenals FC VI aardingen '74, een uitste kende oefen campagne heeft Aan de Marathonweg wordt gestart om half zeven. Woens dag is SW te gast bij DHS in Kethel als eerste club in de jaarlijkse nederlaagserie. Die ontmoeting begint, wanneer de gemeente toestemming geeft, om 20 uur. Schiedam Dat de boog niet elke week gespannen kan staan bleek uit de uitslagen die de renners dit weekeinde op de nations]es wisten te maken. In de rond® van 's-Gravendeel stonden 78 nieuwelingen aan de start, waaronder weer een aantal uit de Waterwegregio. Van start af aan was het een hels spektakel en een. tempo, dat voor vele renners te hoog lag. Het gevolg was dan ook dat er een aantal reeds voor de helft j van de koers af moest en de i kleedkamers teleurgesteld op kon gaan zoeken. Tien renners wisten na dertien ronden te ont snappen en bouwden een voor sprong van 30 seconden op die niet meer goed gemaakt wer den. Van deze tien was Zoon tjes uit Tilburg de snelste en daarmee uiteraard winnaar .vöör Erf Brand uit Dordrecht en Akkermans uit Lage Zwalu- we. Ook nu weer bewees Aad van Asten dat hij in de pelotons de snelste spurter is en won de sprint voor de elfde plaats. Ron Meeldijk (15e) en Perry Balvers (16e) deden het ook nog voor treffelijk. Zondag standen er in de ronde van Dossen (N.-Br.) weer tach tig nieuwelingen aan de start, j met daaronder weer de renners, mt de Waterwegregio. Net ais i een dag tevoren werd er ver schrikkelijk hard gereden en wist memand weg te komen. Tot twee ronden voor het einde bleef alles behalve de afvallers bij elkaar, toen ontsnapte Maaslander John van de Hoe ven (Coureur). Dat hij het juiste moment had gekozen bleek wel, want de renners in het peloton gingen elkaar aan ritten kijken maar niemand ging de vluchter achterna. John van de Hoeven een renner die al menige wedstrijd in de aanval is geweest, maar net dat kleine beetje geluk miste, bleef nu wél weg en wist op een magistrale wijze zijn eerste Na tionale wedstrijd te winnen. Ook de overige Waterwegren ners kwamen goed uit de slag te voorschijn, want Ron Meel dijk 9e, Aad van Asten He en Peny Balvers 15e (allen Harga- Sintmaartensdijk) en Eddie Wïttekoek (Coureur) 17e pikten een graantje uit de prijzenpot mee. Rotterdam Na afloop van de honkbalwedstrijd DOS'32- MSV'71, merkte de Maassluise werper Lou van de Hamer op: „Eigenlijk hebben wij met 2-0 gewonnen". Toch gaven de sco- reboeken een 6-2 overwinning voor de Rotterdammers aan en alleen dat telt voor de officiële uitslag. Van de Hamer doelde met zijn uitspraak op het feit dat als zijn velders niet twaalf maal misgegrepen hadden, MSV de winst bad thuisgehou den. Weliswaar was dat niet helemaal waar, want het tweede en derde Rotterdamse punt waren wel degelijk verdiend, dat wil zeg gen gescoord zonder Maassluise fouten maar de andere vier Rotterdamse punten kwamen v/el rechtstreeks uit fouten voort Erg vervelend voor de MSV-werper want de controle over rijn worpen (nul maal vier wijd) was groter dan van colle gae DOS -werper (negen maal vier wijd). Het grootste gat m zijn hand schoen had derde honkman Jonne van Soelen die niet min der dan vijf van de twaalf fou ten op zijn conto kreeg. Toch was het voor MSV71 zo goed begonnen. Al in de eerste in ning nam het een 1-0 voor sprong. Leen de Vries kwam door vier wijd op het eerste honk, stal vervolgens twee en drie en kwam door een opoffe- ringsstootslag van Piet Bouts over de thuisplaat In de volgende slagbeurt nam DOS het initiatief ovér en scoorde twee maal. In de zesde inning werden een aantal veld- fouten de bezoekers fataal. De Rotterdammers profiteerden koel en brachten de stand op 1-5. Ook in de achtste inning profiteerde DOS nogmaals. MSV zag alleen in de allerlaat ste slagbeurt nog kans een te- genpunt te maken, maar de ve le fouten van het Maassluise veld hadden DOS toen al in veilige haven geloodst. Werpcij- fers DOS'32, Erik Meyer elf maal drie slag, negen maal vier wijd en zes honkslagen tegen. Zijn veld maakte twee fouten. MSV7I, Lou van de Hamer, 1-0-5. Het MSV-veld maakte twaalf fouten. LOU DE HAMER....eigenlijk gewonnen.. Coach Wout van der Have late "ver- vanging Schiedam Vooral de slotfase van de honk balwedstrijd tussen het Delftse Kinesis Birds en runner up Schiedam was zó spannend, dat de doorgaans toch koele Delftse werper Gerard Salemink onder de spanning dreigde te bezwijken. De span ning had Salemink zó te pakken, dat hij zijn controle verloor en de wedstrijd uit handen di-eigde te geven. Coach Jo Bruyns greep dan ook in en liet reliefpitcher Frits Korf het karwei afma ken. Korf slaagde er in de krappe 4—5 winst vast te houden, zodat Schiedams aan val o_p de Delftse kop positie net niet slaag de. Afgezien van de laatste inning, waarin de spanning voor spelers en publiek bijna on draaglijk werd, was het Ki nesis Birds dat dit matige duel beheerste. Vooral aan vallend waren de Delftena ren sterker dan Schiedam. Elf honkslagen produceer den de bezoekers, waarvan het leeuwedeel op het wer pen van Aad van de Hamer. Coach Wout van der Have had de geroutineerde Van de Haer verkozen boven Wout Don of Fred Reymer om de verdediging te leiden, maar het werd geen succes. De eerste twee innings redde Aad van de Hamer het nog wel, maar in de derde inning kreeg hij al drie honkslagen te verwerken. Hierdoor kon uitgerekend Delfts zwakste slagman Wout van der Kui len 0—1 scoren. In de vierde inning opnieuw een punt voor Kinesis Birds. Jaap Bak kwam door een fout van tweede honkman Fred Reymer op de kussens en werd door een actie van Hans van de Kraan en een honkslag van Cees Schilpe- roord over de thuisplaat ge bracht. In de gelijkmakende beurt scoorde Fred Reymer voor Schiedam tegen. Twee Delftse veldfouten en een doorgeschoten bal brachten hem thuis: 1—2. In de vijfde inning kwam het emde voor pitcher Aad van der Hamer. Honkslagen van Frits Saraber, Jojo Richard son, Jaap Bak en Gerard Salemink leverden de bezoe kers drie punten op. Coach Wout van der Have deed wat hij in dit geval moest doen en verving rijn falende wer per. Wout Don werd naar de heuvel gedirigeerd en hij hield de tegenstanders in de resterende vier innings van verdere punten af. Omdat Schiedam niet bij machte was zijn aanvallende acties (enkele malen twee en drie bezet met slechts één nul) af te ronden, dacht iede reen dat Kinesis Birds de winst al in de zak had. Wél scoorde Aad .an de Hamer in de achtste inning nog 2—5, maar de gasten bleven op een veilige voorsprong. In de allerlaatste Sc hied aro se slagbeurt veranderde het gezapige duel op slag in een triller. Ed Jonkman verover de vier wijd, waarna Emile Vervloei een honkslag plaat ste. Met twee honken bezet en nog geen nullen dreigde Kinesis Birds volledig in te storten. Er ontstond paniek in de Delftse gelederen en Jonkman en Vervloet profi teerden daar dankbaar van, waardoor de stand 4—5 werd. Op dat moment greep coach Jo Bruyns in. Hij verving Salemink door Frits Korf en deze kon, gesteund door zijn velders, de krappe winst, die eerst zo veilig had geleken, y toch nog vast houden. Kine sis Birds bleef aan kop en had een lastige concurrent afgeschud. Werpresultaten Schiedam, Aad van de Hamer (4 2/3 inning) drie maal drie slag, geen enkele maal vier wijd, negen honkslagen tegen en tijdens zijn optreden maakte het veld drie fouten. Wout Don, 0-0-2-3. Kinesis Birds, Gerard Salemink, (81/3 in ning) 5-5-5-9. Frits Korf, 0-0- 0-2. Vlaardingen De eerste divisieclub FC Vlaardingen "74 vestigt er nog eens de aandacht op dat rij - en FC Dordrecht en FC Groningen - tegen de opvattingen van het sectiebestuur betaald voetbal zijn, dat reportages in het radioprogramma „Langs de Lijn" verbiedt. De drie clubs legden zich op een speciale bijeen komst in Zeist enkele weken geleden neer bij de meerderheid, vooral ook omdat het sectiebestuur de indruk wekte dat de problemen tussen NOS en KNVB spoedig voorbij zonden zijn. FC Vlaardingen *74 is van mening dat het in de eerste plaats een stukje vrije nieuwsgaring is plus een vorm van reclame wanneer „Langs de Lijn" aandacht schenkt aan wedstrijden van genoemde clubs. Schiedam Niet minder dan zeven invallers moest trainer Hans Ruytenberg van Schiedam In rijn eigenlijke opstelling doen voor de oefen partij tegen Bios inJDordrecht, De vakantie was er de oorzaak van dat de vaste ken» niet van de partij was* mfar aan de andere kant heeft de orfenmeesternhdere kandidaten kunnen uit- -ï testen- Zoals Meiridert van Veen, Harrie Zonne veld, Peter van Dijk en Wim de Vries. Bios, dat wel compleet aan de start verscheen» Bad tenslotte nog een hele kluif aan het geïmprovi seerde Schiedam, dat in het tweede deel na eerst voor de thee met 2-0 te hebben achterge staan, tot 3-2 kwam en pas in de laatste minuut ongelukkig op een 3-2 einduitslag werd gezet. Nieuw bij Schiedam was Chris Jongman (ex-Her mes DVS) die als rechter vleugelverdediger een behoorlijke Indruk achterliet bij eerste man Ruytenberg. Een ongelukkige uittrap van de Schiedam-doelman bracht via André Holster de bal bij een Rios-aanvailer en 1-0 was een feit Na twintig minuten was het Rios-verdediger Tinus Osterhold die van ver 2-0 aantekende. In de eerste periode deden de ploegen niet voor elkaar onder en speelden een nuttige partij voetbaL Een kwartier voor de wisseling was het Ton Verweij die voor Schiedam terugsloeg: 2-1. Opvallend was dat er wemig werd geschoten. Na de thee was Schiedam een groot gedeelte de formatie met het meeste initiatief. Ton Verweij raakte de paal en daarna was het raak door Meïndert van Veen die de bemiddeling van Harrie van Hagen bijzonder op prijs stelde: 2-2, Rios was toen fortuinlijk: 3-2. Vlaardingen Het campingveld Het Gors leende zich uitste kend om de leemte in het oe fenprogramma op te vullen. In Oostvoorae troffen De Hol landiaan en Ursus elkaar In een oefenpartij. Het werd een nuttige oefening waarbij de conditie door de spelers goed werd afgetast Het werd een frisse repetitie in een behoor lijk tempo met als einduitslag 1-1. Ursus kwam in het eerste deel door een treffer van Bart Fiegel met 1-0 voor en na de thee was het Fred Moerman die de gelijkmaker voor De Hollandiaan scoorde: 1—1. Beide trainers hadden nog niet de beschikking over al het poten tiële materiaal. Bij De Holland iaan waren Sjaak Maat, Kees Spruijt, Kees Stam en Wim Rïe- dijk nog niet van de partij en Ursus zag zich incompleet door de afwezigheid van Hans Cam- pen (blessure), Sjaak Nieuw- straten en Ton Bravenboer. Na twee minuten was het raak. Een zwakke uittrap aan De Hollandiaan-zijde werd door Martin Weerdenburg opgevan gen en Bart Fiegel rondde de bal af: 1-0 voor Ursus. De reac tie van De Hollandiaan was niet doortastend. In tegenstelling tot Ursus, waar minder techniek werd gebruikt, maar dat wel recht op het doel afging. De Hollandiaan was minder direct. Kansen aan beide zijden volg den. Keeper Bert Groen van De Hol landiaan was onder andere op zijn post bij een uitstekende vrije trap van Wil Scheepbou wer. Rob Maat kwam voor De Hollandiaan in de betere posi ties, terwijl ook Peter van der Waal zich effectief toonde. Doelpunten kwamen er echter niet Na een aandringend offen sief van Ursus na de thee kwam De Hollandiaan beter in zijn spel. Fred Moerman scoor de de gelijkmaker: 1-1. De re serves speelden ook tegen el kaar en Ursus was hier met 4-3 winnaar. Rotterdam Bij de nieuwelingen was Henk Vos indertijd onbe twist één van de topfiguren. Hij grossierde in die periode in overwinningen en voor hem leek een florissante wielertoekomst weggelegd. Nadat hij bij de amateurs werd ingedeeld is het echter stil geworden rondom de Rotterdammer en plotseling verdween hij geheel uit beeld. Henk Vos leek voor de wielersport verloren. Maar ineens verschijnt hij weer aan het Rotterdamse wielerfront Nog niet die glorieuze coureur van eertijds, maar de wielerbscil heeft hem anno 1976 toch weer te pakken gekregen en op bescheiden schaal draait Vos rijn rondjes in de regionale club wedstrijden. Aan alles is te merken dat de pedaalridder zuiver voor het plezier fietst en beslist niet van plan is alles voor het fietsen opzij te zetten. Ondanks dat komt de oude klasse langzaam maar zeker terug en de laatste weken is Henk Vos weer in de voorste gelederen aanwezig. Af gelopen zondag deed hij dit zó nadrukkelijk, dat hij er zelf een pittige zege aan overhield. Voordat Vos aan rijn opmars be gon waren de hoofdrollen over igens voor anderen weggelegd. Eén van de grootste gangma kers was ongetwijfeld Vlaardin- JföBGD ger René de Boer, die na zijn vakantie weer aardig op krach- Bij de nieuwelingen was het Ro ten lijkt te zijn gekomen. Hij bert van de linden (Hoekseren- coureurs gaat worden overge- nomen. De achterstand van de vonge week door pech gevelde Henk Vos is echter met zd groot, dus ook .hij zou zich nog wel eens met het leiderschap kunnen gaan bemoeien. Uitslag A-klasse: 1. H. Vos (P), 2. R Meeldijk (C), 3. P. v. Cleef (M), 4. C Vonk (R), 5. R. de Boer (C), 6. F. v.d. Gaag (C), 7. N. Moerman (C), 8. A. Moerman (C), 9. D. v. Kesteren (P), 10. G Roovers (M). smeet weer ongegeneerd met zijn energie en door zijn on blusbare dadendrang werd het in de Rotterdamse Spaanse Pol der een. vliegende start. In die eerste ronden kregen velen het dan ook erg zwaar op de altijd weer lastige kasseien. Het pelo ton verbrokkelde dusdanig, dat er na een kwartier rijden nog maar tien man deel uitmaakten van de hoofdmacht. De rest van het ruim dertig man tellende wielerlegioen was achteruitge- worpen en streed een kansloze strijd in moeizaam terugvech tende groepjes. Naast demarrages van De Boer werd de groep ook geteisterd door ontsnappingen van Freek v.d. Gaag en even later Wim Kerkhof. Deze jachten hadden zelfs nog even tengevolge dat de latere winnaar «noest lossen, maar sa men met Cees Vonk slaagde hij er even later weer in aan te haken. Jan de Jonge en Dik van Kesteren waren wél defi nitieve slachtoffers van deze versnellingen en verdwenen uit de hoofdmacht. Nadat ook Wim Kerkhof uit de groep was verdwenen (hij wil de zonder valhelm door koersen maar werd door de jury gesom meerd rijn hoofddeksel weer op te zetten) begon het tijdperk Henk Vos aan te breken. Enke le ronden voor het einde plaat ste hij zo*n driftige demarrage, dat de concurrentie even ver bluft achterbleef. "Ineens was hij vertrokken, had den we gelijk gereageerd dan hadden we hem nog wel kun nen pakken, maar we waren even afgebluft", verklaarde Re né de Boer na afloop. Een echte reactie kwam dan ook niet meer. Toen Henk Vos zegevie rend over de finish rolde bleek hij meer dan een halve straat lengte voorsprong te bezitten. Door Vos' sprong naar de over winning verloren Freek v.d. Gaag, Addie en Niko Moerman nog het contact met de groep, zodat de spurt om de tweede plaats door vier renners werd uitgevochten. Daarbij bleek Ri chard Meeldijk wel heel erg snel te rijn wat hem direct de eerste plaats in de rangschik king opleverde. Niko Moerman eindigde als zevende en staat nu met twee punten achter stand op de tweede plaats. Jan den Hartigh is deze competitie nog niet aan het vertrek ver schenen, dus heeft het er alle schijn van dat zijn n>l door bovengenoemde Vlaardingse ner), die al direct in de aanval ging en alleen weg wist te ko men, terwijl achter hem eigen lijk geen strijd werd geleverd door de overige renners, die het maar op een eindsprint aan lie ten komen. Bang als zij waren het niet alleen te kunnen bol werken. Jan Noordijk (Karga- Siritmaartensdijk) ging echter twee ronden voor het einde, toch de vluchteling achterna en wist een tweede plaats te beha len en in het algemeen klasse ment op de eerste plaats te komen, na twee van de vier te verrijden wedstrijden. Bennie Heeze handhaafde rich erg goed in de top en werd nu vierde. Jos van de Berg was de sterkste renner bij de veertien jarigen en won. met voorsprong. Bij de 12-13 jarigen was er een acht man sterke kopgroep die de rest op achterstand wist te rijden en waarin Wim den Hoedt rich als sterkste sprinter het eerst aan de streep meldde. Guido van de Berg won nipt In de sprint bij de 10-11 jarigen van Jolanda den Hoedt, die zich na twee wedstrijden vel kop- loopster weet. Kolf Wïttekoek (Coureur) was de sterkste bij de 8-9 jarigen door in de sprint niemand een kans te geven. De uitslagen: Nieuwelingen 35 ki lometer 47,38 minuut. 1- Robert van de Linden (Hoekserenner), 2. Jan Noordijk (Harga-Sint- maartensdijk), 3. Cock Hooge- veen de-Mol), 4. Bennie Heeze (Harga-Sintmaartensdijk), Rolf Tieman (Barrhopoort), 6. Rudi de Bruin (Harga-Sint maartensdijk). Jeugd 14 jaar 20 kilometer 37,21 minuut 1. Jos van de Berg (Barrhopoort). 2. Rob van de Linden (Hoekseren ner), 3. Jan Versteeg (De-Mo». 4. Dick Krauw el (Harga), 5. So ger Nuyten (De-Mol), 6. Bonara Zom (Pedaalridders), Jeugd 12- 13 jaar 14 kilometer 26,49 mi nuut. 1. Wim den Hoedt (De- Mol), 2. Aldo de Ruig (Hoekse renner)," 3, Piet de Jong ge- Mol), 4. Cees Eraanker (De- Mol), 5. Mary Barendrecht (Barrhopoort), 6. Didier Deleer- snijder (De-Mal), 7. MarchelBa- rendrecht (Barrhopoort), Connie Meyer (Harga), 9. John Kleienendorst (Hoekserenner 10. Herman de Bruin (Harga), 15. Johnnie Hfflze <Har«g Jeugd 8-9 jaar 5 kilometer 11, minuut L Rolf Wirtekoek (Cou reur), 2. Jan van Helmond (Hoekserenner), 3. Rob Assen berg {Hoekserenner), 4. I*® Groenenboom (Hoekserenner), 5. Adrie Bezemer Pedaamd- ders) 6, Johan Rutteman (Fe- daalridders), 7. Carlos Demur- tas (Harga).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4