We» t protest tegen ri jksweg 19 Schiedam wil rijksregeling rellenschade Tien ScMedammers voor de ree titer Turken doen Boeren Midden Delfland moeten klein bli jven van verniel Huls niet te huur ouderwacht terug als fractieleider Scliiedamseweg pas in 1980 geasfalteerd Snelrecht op woensdag 13 augustus 1976. .101ste jaargang no. 256378 PAGINA'S- ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachiendienst 544144 SCHIEDAM EN KETHEL Waar begin ik aan? Dat meisje is dan wel leuk en ze ziet er best mooi uit, maar trou wen.. Dat is toch wel wat anders. Gelukkig was het allemaal niet echt, dat in de echt verbinden. Maar organi sator Alle Hens van het jeugdblokkendorp in Hoek van Holland meende terecht dat een dorp pas echt een dorp is als er echt echt ver bonden werd. Burgerlij ke stand-ambtenaar A. van den Berg had er maar druk mee. Tiental len eendagspaartjes sprak hij serieus toe om vooral goed te beseffen wat in dit geval het ja woord betekent. Eén bruidegom dacht echt na: hij zei nee. Schiedam Het college van burgemeester en wethouders onderzoekt momenteel de mogelijkheid of het rijk in de bres wil springen voor de Turken die deze week bij de rellen in Schiedam werden gedupeerd. Men heeft hierover al con tact opgenomen met het kabinet. Gisteren is op het stadskantoor ook al een gesprek geweest met de getroffen Turkse middenstanders en de Stichting voor Hulp aan Buitenlandse "Werknemers. Bij het ministerie in Den Haag heeft ambassadeur Cankardas van Turkije ook al aangedrongen op schadevergoeding, vooral omdat de verzekering voor openbare plundering en geweldpleging niets uitbetaalt. In Schiedam heeft men nog geen idee hoe de Turken geholpen kunnen worden. Wethouder Eef Collë van sociale zaken: „Eerst bekijken of er een rijksregeling voor bestaat Verder denken we nog niet aan iets speciaals. Het hangt ook een beetje af van de schadeclaims die bij ons kunnen worden ingediend. Ik zeg niet dat die claims kunnen worden vergoed. Dat hangt af van de mogelijkheden. We doen in ieder geval ons best om het geschokte vertrouwen weer goed te maken". Schiedam Bij de politie zijn weer aangiftes binnengekomen van Turken die bij de rellen »jn gedupeerd.' De laatste die aangifte deden zijn Y. Sengull bij wie aan de Korte Dam twee ruiten werden ingegooid, caféhoudster Swa- neveld bij wie aan het Broers- veld voor 10.000 gulden, schade werd aangericht, caféhouder Gargdas die de schade raamt op 4000 gulden en tenslotte de Marokaanse slager H. UrcMm aan de Hoogstraat, waar voor 1000 gulden werd vernield. Schiedam De oversteekplaats Parkweg/Monseigneur Nolen- slaan in wijk Nieuwland krijgt een ouderwacht Het initiatief hiervoor is uitgegaan van de verkeerswerkgroep van de Al- bertus MagnusschooL De werk groep maakt deel uit van de oudervereniging van deze open bare lagere school. Het is nog niet bekend, wanneer de ouder wacht aan het werk zal kunnen gaan, Burgemeester en wethou ders hebben zich in ieder geval wel akkoord verklaard met het initiatief van de werkgroep. Binnenkort zullen de ouders door de verkeerspolitie geïnstrueerd worden over de manier waarop aj te werk moeten gaan. uit te krijgen, steeds aan het kortste eind trok. Zo'n stuk of zes korte gedingen heeft hij al verloren, zodat hij voorlopig van een volgende procedure af ziet. Het einde van deze onverkwik kelijke zaak is nog niet in zicht De affaire heeft al diverse ma len tot confrontaties geleid, waarbij de hulp van de politie werd ingeroepen. Tot echt grote excessen heeft de slepende 2aak echer nog niet geleid. In alle 'voorgevallen feiten staat de le zing van de huisbaas lijnrecht tegenover die van de huurder. Met zijn beschuldigingen over en weer, in velerlei vormen. Ge luidshinder blijkt één der groot ste bronnen van alle ellende te zijn. O Bijna ondenkbaar in deze tijd en zeker m Maasland met z'n lange lijst van woningzoe kenden: een leegstaand huis. Al maanden zelfs en het ziet er naar uit dat de aan de Doel- straat gelegen woning voorlopig ook geen nieuwe bewoners krijgt. De huisbaas heeft namelijk op niet mis te verstane wijze duide lijk gemaakt dat de woning on bewoonbaar is door het gedrag van de bovenbuurman. Zo lang die met vertrekt, blijft het huis leeg staan. De raambiljetten Ia- ten geen twijfel mogelijk. Er is sprake van een al jaren slepende ruzie, waarbij de huis eigenaar in zijn pogingen om de huurder van de bovenwoning er Schiedam Joop de Jong is weer fractievoorzitter van de PvdA Schiedam. Gisteravond is hij gekozen als opvolger van Ruurd van der Veer. Dat ge beurde tijdens een zeer korte fractievergadering in het raad huisje aan de Grote Markt. Vijf fractieleden stemden tij dens deze bijeenkomst voor De Jong, de overige vijf aanwezige leden stemden blanco. Begin dit jaar was Joop de Jong als fractievoorzitter afgetreden wegens drukke werkomstan digheden ten gevolge van de strijd om het wethouderschap. Herman Posthoorn won toen de strijd en kwam op de plaats van de afgetreden wethouder van cultuur, recreatie en on derwijs Clara Stroman. Frac tievoorzitter werd. Ruurd van der Veer. Tot deze onlangs tot de conclusie kwam dat hij niet verder in zee wil gaan met PPR en CDA. Tijdens een be sloten fractievergadering werd Joop de Jong daarop vorige week dinsdag weer als fractie voorzitter voorgedragen door wethouder Herman Posthoorn. De Jong bleek weer tijd te hebben. De overige kandida ten. Geert van der Linden en Peet van der Lubbe, HERVERKAVELING Om het historische landschap te handhaven moet er geen her verkaveling plaats vinden. De boeren moeten op dezelfde klei ne schaal blijven werken als nu gebeurt. Waar nodig wordt dan bijvoorbeeld een wat hogere prijs betaald voor de melk, om de economische verliezen voor de boeren te compenseren. Met de eerste aanzet voor het be houd van de stilte, pogingen tot zondagssluiting voor gemotori seerd verkeer voor de weg van Kethel naar Delft, zijn de werk groepen bijzonder blij. Schiedam De vele ar restaties die de Scbie- damse politie de afgelo pen dagen heeft ver richt zijn kennelijk niet zonder resultaat geble ven, want voor het eerst sinds het uitbreken van de rellen in de binnen stad en omgeving was het gisteren de hele avond rustig. Weliswaar was de politie evenals de mobiele eenheid op diverse punten van de stad paraat, maar er be hoefde niet te worden uitgerukt, laat staan te worden opgetreden. Er heerste geen gespannen sfeer en er zijn geen sa menscholingen geweest. Dit nieuwsblad, waarin u al bet meuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. De donderdagse koop avond kon dan ook zon der incidenten verlopen. Vlaardmgen Het stuk Schiedamseweg ten oosten van het Chasse- plein zal pas in 1980 worden geasfalteerd en niet in 1977 zoals oorspronkelijk de bedoeling was. In plaats daarvan stellen burge meester en wethouders de raad voor de Parallelweg op het asfaltenngsprogramma van gemeentewerken te plaatsen. De aslal-' tering van de Mr. Kesperweg is verschoven naar het programma voor dit jaar, en die van de Schiedamsedijk naar 1977. INBRENG mij dit nieuwsblad 14 dagen 9'atis op proef toe m combinatie met; Rotterdamsch Nieuwsblad Belangrijke kritiek hebben de werkgroepen op de inbreng van de streek bij het maken van de plannen. „Tot nu toe is alles beslist door mensen achter een bureau in Den Haag, die het gebied nauwelijks kennen. In laatste instantie passeert het in richtingsplan de minister, die grote veranderingen kan aan brengen zonder dat provincie of bevolking nog iets kunnen doen. En dat voor een gebied waar nog altijd tweeduizend mensen wonen en waar in de toekomst een half miljoen men sen moeten kunnen recreëren". Voor het volgend jaar en 1978 dijk en Van Beethovensingel, staan de volgende straten en Mambdaan» dr. Wiardi Beek- wegen op het programma om mansingel, en Dirk de Derde- geasfalteerd te worden: Holy- iaan tot aan de Flons de Vijfde singel, Van Hoogendorplaan laan. tussen station Vlaardingen-Oost In 1979 en 1980 zijn de volgende en de Rotterdamseweg, een straten aan de beurt: Industrie stuk Schiedamsedijk en de Mr. weg, de Parallelweg en Van L. A. Kesperweg, de Haflaan Beethovensingel tot aan de tussen de Schiedamsedijk en 't Mahlerstraat, Lepelaarsingel, Hof, de Gedempte Biersioot de Europaboulevard vanaf de tussen Hoogstraat en Vaartweg.' Lepelaarsingei en de Zwanen- Deltaweg tussen Maassluisse- singel. -?e bon tn open envelop tonder Postzegel sturen naar Antwoordnummer 834. Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1