Volgend jaar februari: ..In Musis Sacrum gaan de ballen ro.L enr dichtgemetseld KERKDIENSTEN Eerste huis IDS volop in de advertenties Winkeldieven betrapt VLAARDENGSE ATLETEN ZEER SNEL Insluiping Oudste inwoner Maassluis overleden Geen spreekuur PvdA Vlaardingen: „Groenten te duur" IN EENDRACHTBUURT onderuit Met bromfiets VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1976 5 combodien st. Holy-zieken- huis, 2ondag 9 uur ds. D. Rietdijk. Het Zonnehuis, zondag 19 uur ds. D. Riet dijk. Geref. Gemeente Pnielkerk, zondag 11 en 18.30 uurds. D. Rietdijk. Leger des Heiis, zaterdag 19 uur straatzang Riouwlaan/- Burg. Pruissingel, zondag 10 uur heiligijigssamenkom- st, 18.30 uur Openluchtsa menkomst en 19.30 uur ge tuigenissamenkomst - de sa menkomsten staan o.l.v. Majoor G. Haneveld en Kapteine H. J. Koüjn m.m.v. muziekkorps en zangkoor. SCHIEDAM: Grote Kerk zondag 15 aug. v.m. 10.30 uur ds. M. O. Baart. H. Avondmaal en n.m. 17.00 uur ds. D. J. van Dijk, Woudenberg. Opst&n- dingskerk zondag v.m. 10.30 uur ds. B. van Bianken-Kin- demevendienst Bethelkerk zondag v.m. 9.15 uur ds. B. van Blanken. Aula Pinas plein (Oud-Mathenesse, R'dam). Zondag v.m. 9.15 uurds. D. J. Spalïng Dzn. Orgelbespeling en Lunchpau- zedienst in de Grote Kerk van Schiedam. Iedere vrijdag vanaf half één wordt het orgel van de Gro te Kerk bespeeld. Dit orgel spel wordt vooraf gegaan door een korte pauzedienst Toegang vrij KETHEL St. Martinuskerk zondag 15 aug. v.m. 9.30 uur ds. P. Magre. Dorpskerk zondag v.m. 10.00 uur ds. W, van Dam, Vlaardingen en n.m. 19.00 ds. P. Magre. Schiedam Aan de Broers vest zijn twee winkeldieven gear resteerd. De 28-jarige J. L. B. en de dne jaar oudere R_ E. A. M., beiden uit Rotterdam, werden ui de Free Record Shop betrapt bij het stelen van platen. Het duo is overgebracht naar het hoofd bureau van politie. Vlaardingen Op de sïntelbaan in Dordrecht waren zes atleten van de atletiekvereniging Far- tuna razend snel. Vanaf de ze vende plaats klasseerden zich de VI aar dingers en dat waren: Aad van der Water 36.38, Ber- tus Stigter 37.08, Kees van der Velden 37.38 en Bram de Jong in 38.01. John van Gils, die lange tijd uit de wedstrijdsport is geweest, legde de tien kilome ter af in 39.32 en dat leverde een veertiende plaats op. Aad Rozendaal legde beslag op de negentiende plaats m 41.52. Er namen 70 aüeten deel aan die afstand- Schiedam Bij een insluiping aan de Vlaardingerdijk is voor een paar honderd gulden aan goederen gestolen. De dader kwam m het Vijf-Slui zen flat via net balkon de wo ning binnen van de 62-jarige timmerman L. M. H. R. Nadat de hordeur was verwijderd verdwenen er een fototoestel ter waarde van 170 gulden, twee portemonnaies met 210 gulden, «en polshorloge ter waarde van 70 gulden, gasaan- steker met een waarde van 30 gulden, een zilveren tientje en nog 18 losse guldens. eerste woning is dichtgemetseld Schiedam In de Schiedamse Eendrachtbuurt die over een jaar ontruimd moet zijn voor de werkzaam heden rond de Buitensluis is gisteren het eerste huis dichtgemetseld. Het winkelpand op de hoek van de Maasdijk en Nieuw Mathenesser- straat is onlangs vrijge komen na het overlijden van de 67-jarige bewo ner, P. J. van Maurik. Een tweede leegstaande partd op de Maasdijk is reeds dichtgespijkerd en zal binnenkort eveneens worden dichtgemetseld. De Woningbouwvereniging Eendracht die het met de gemeente al eens is geworden over de ver koopprijs van de 181 huizen en drie winkels nabij de werf Gusto zal binnenkort de buurtbe woners opnieuw inlich ten over de gang van zaken rond de ontrui ming. Schiedam Bijge licht met zaklan taarns werd eergis teren een rondlei ding gegeven door het gebouw van Mu sis Sacrum aan de Lange Haven. Een enorme ravage deed nog vaag herinneren aan de betere tijden van Musis Sacrum. Vijf jaar geleden ging de zaak dicht. En sindsdien werd het gebouw een doelwit voor de bal dadige Schiedamse jongeren. Musis Sacrum zal echter veranderen in een gloed nieuw bowlingcentrum. Het plan hiervoor kwam een paar weken geleden in de openbaarheid. Het is de bedoeling dat er twaalf kegelbanen ko men Ondertussen is er al een bowlingvereniging opgericht De vereniging telt op het ogenblik twaalf leden, onder wie oprichter Van der Hij- ken. Schiedam zal met de nieuwe kegelbanen zijn centrum zien verrij ken met een publiek strekker van de eerste orde. In februari 1977 hoopt men de eerste bal len te laten rollen in „bowling-musis". Het ge bouw zal een plaats kun nen bieden voor zo'n kleine tweehonderd mensen. Het werd eigenlijk wel eens tijd dat er in Schie dam een bowlingcen trum kwam. In Rotter dam kunnen de kegel- liefhebbers al jaren hun hart ophalen. Ook in Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland ontbreekt het hen niet aan bowlingbanen. Maar in Schiedam had nog niemand geld durven steken in een zogenaamd „bowling-object". Maar- Enige weken geleden ging de kogel dan toch door de „kerk". De Schiedam mer Frans van Rijsber men liep al meer dan een half jaar met een gewel dig plan rond. Musis Sa crum stond al ruim vijf jaar te verkrotten. De gemeente Schiedam zat met het oude pand in ajn maag gesplitst Af breken kon niet, want het stond (en staat nog steeds) onder monumen tenzorg. Dat zag Schie damse Frans goed. .Waarom maken we er niks moois van?", vroeg bij zich terecht af. In eerste instantie werd bierbij gedacht aan een Muss Sacrum wordt bowlingcentrum herboren Musis Sacrum ingericht met zogenaam de squasE-banen. Squash is een in Neder land nog bijna onbeken de sport, die uit Amerika afkomstig is. Maar wie weet nu wat „squashen" is? En welke geldschie ter wil zijn geld in een „squashcentrum" stop pen? Frans van Rijsbergen gooi de het dus over een an dere boeg. Musis Sa crum zou een bowling- bowlingcentra totaal geen concurrentie was te verwachten, „hapte" er eindelijk iemand toe. Bouwmaatschappij Kreuger B. V. kocht de drie panden aan de Lan ge Haven op. De aan koopsom bedroeg onge veer 350.000 gulden. De ze maand zullen de ko per en initiatiefnemer Van Rijsbergen een nieuwe besloten ven nootschap oprichten om de bowlingbanen te gaan exploiteren. centrum kunnen wor- Voor het ontwerpen van den. Die bestemming het bowlingcentrum was wel voor het oude pand weggelegd. Vanwe ge de centrale ligging in Schiedam en vanwege het feit dat hier van heeft men de hulp inge roepen van twee jongere Schiedamse architecten. Joep Wiilems en Nol Heuvelhorst gaan het karwei aanpakken. Het voorpand van Musis blijft in de oude staat. Tenminste, dat wil zeg gen dat het niet wordt afgebroken. Wel wordt het gerestaureerd, even als de voorgeveL Deze voorgevel wil men weer doen lijken op de voor gevel van rond de eeuw wisseling. In het voor pand zullen naast verga derzalen, ook twee huur woningen worden inge richt De twaalf kegelba nen komen op de plaats van het huidige achter pand te liggen. Eerst moet dit pand echter met de grond worden ge lijk gemaakt De ge meente Schiedam moet zijn toestemming hier voor nog verlenen. Maar dat kan pas gebeuren als de bestektekeningen van de architecten zijn goed gekeurd. Men hoopt bin nen twee maanden aan de bouw en restauratie te kunnen beginnen. De kosten van het hete project zijn nog moeilijk te schatten, maar meer dan twee miljoen zal het waarschijnlijk niet gaan kosten. Van deze twee miljoen slokt de aanleg van de kegelbanen ai bijna een kwart op. Twee van deze banen zullen trouwens worden aangepast voor gehandi capte mensen. De kosten van het nieuwbouw ge deelte, worden geschat op zeven ton. Uiteraard hoopt men sub sidie te krijgen van mo numentenzorg. Voor de restauratie van de voor gevel zal wel geld op ta fel komen van het minis terie. Het is nog maar de vraag of er voor de res tauratie van het voor pand ook subsidie ver leend zal worden. Achter het nieuwe Schie damse bowlingcentrum zal een parkeerplaats worden aangelegd. Vij fendertig auto's zullen hier een plaatsje kunnen vinden. Men vermoedt, dat dit voldoende is voor de autorijdende bowlin gliefhebber. In februari '77 hoopt men het bowlingcentrum te openen. Vlaardingen Hervormde Gemeente: Grote Kerk, zon dag 10 uur ds. G. F. H. Kelling en 17 uur ds. W. W. Verhoef. Nieuwe kerk, zon dag 10 uur ds. J. W. de Jong van Zoetenneer en 17 uur ds. J. Wieman. Bethelkerk, zondag 10 uur ds A. P. Nau- ta bed. H.Doop en 19 uur ds. J, Wieman. Wijkgemeen- te Immanuei zaal Rode- kruislaan, zondag 10 uur Combodienst in de nieuwe Gymnastiekzaal van het Groen van Prinstererly- ceum bij mooi weer op het plein: ds. Krol en 19 uur ds. G. F. H. Kelling H, Avond maal. Rehobothkerk, zon dag 10 uur ds, J. J. v. Thiei. Bed. H. Doop. Ichtuskerk, zondag 10 uur ds, W. W. Verhoef. Holycentrum, zon dag 10.30 uur ds. P. Ver- maat. Zonnehuis, zondag 10 uur ds. D. Rietdijk. Holy- ziekenhuis zondag 9 uur ds. D. Rietdijk. Grote kerk, zaterdag 11 uur: Kom zing met ons en doe als wij. Dagkapel H. Geest- kerk/Pnielkerk/Oosterkerk, woensdag 19.30 uur. Inter kerkelijk Avondgebed. Ge reformeerde Kerken - Oos- terkerk, zondag 10.30 uur dr. H. J. Kouwenhoven, voorg. H. Avondmaal, en 17 uur ds. B. Baak. Emmaus- kerk, zondag 10 uur ds. B. Baak en 17 uur ds. H. J. Kouwenhoven. Kerkcen trum Holy, zondag 9 uur dr. IL J. Kouwenhoven voorb. H.A. en 17 uur ds. L. R- Krol. Pnielkerk, zondag 9.30 uur ds. D. Braam, voorb. H.A. en 17 uur ds. Joh. Le ver. Maranathakerk, zondag 10 uur ds. Joh. Lever en 17 uur ds. D. Braam. Groen van Prinstererlyceum, zon dag 10 uur ds. L. R. Krot Maassluis De oudste inwoner van Maassluis, de heer Adria- nus Mostert, is op 10 augustus overleden- De heer Mostert is 102 jaar geworden. Hij werd op 25 januari 1874 te Maasland geboren. Vlaardingen Door ambtsbezig heden zijn B en W van Vlaar dingen maandag verhinderd hun wekelijkse spreekuur te houden. Vlaardingen Het dagelijks be stuur van de Partij van de Ar beid, afdeling Vlaardingen, heeft naar aanleiding van de sterk stijgende groentepnjzen, een telegram gestuurd naar me vrouw Ien van den Heuvel, voorzitster van de PvdA- De inhoud van het telegram is; .Afdelingsbestuur PvdA Vlaar dingen verontrust over de ster ke prijsstijging en het stilzwij gen van de PvdA in deze. Ver langen stellmgname Partijbe stuur". Schiedam Met onbekend letsel is dinsdagmiddag de 49-jarige G. C. de H. uit Schiedam naar het Gemeente Ziekenhuis ge bracht- De vrouw was op de VGrave- landseweg met haar bromfiets* ten val gekomen toen zij werd ingehaald door de 73-jarige fiet ser L. G. v.d. Heveneens uit Schiedam. De bejaarde fietser viel ook maar werd met ge wond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5