ff m Heijdse omloop ouderwets gezellig 1FC Vlaardingee verzuimt Ie scoren m 11 Schiedam-Holy alleen prestigestrijd tt i r! Tweede plaats voor Lierenaar Herman Kromhout Johan Het was moeilijk" Meestercup voor Cees den Boer FC Utrecht trekt na rust aan de noodrem SbiasKissri Kaarten honkbalcompetitie zijn geschud VFC scoort Oefenprogramma Zwaluwen Irene van der Laan wint VanSlnisbeker Sportagenda vjujoaU id AOGuoiUS iy<6 7 De start van de veteranen. Ter Heijde Ter Heijde was gisteravond weer echt Ter Heijde. Ouderwets gezellig eigenlijk, want het ijverige plaatselijke comité had zich weer volledig ingezet om de derde Heijdse Omloop tot een onver getelijk atletiek-evenement te bombarderen. In Ter Heijde moet je niet aankomen met opmerkingen als zou de KNAU wat kwaad tegen deze toch altijd nog wilde loop aankijken. „Het is hier gezellig, dat is voor ons het belangrijkste", roept men in koor. De gezelligheid, de.ï$,==tm echte dorpse aanblik, Ter Heijde is voor die ene avond altijd zo kleurrijk als het maar zijn kan. Je krijgt zelfs sterk de indruk dat het atletiekevenement slechts als decor voor een avondje plezier fungeert. Onder de kritische ogen van Jaap Dijkhuizen, nog niet zo lang geleden tot ^burgemeester van Ter Heijde benoemd, wordt er echter wel degelijk sport in de beste zin van het woord bedreven. Zowel door de wedstrijdatleten als. door de prestatielopers. Laatstgenoemde categorie, zo'n 180 atleten meldden zich aan, doet het altijd leuk. Men is alleen tevreden als dat fraaie herinnerings vaantje plus die medaille (de opkomst was in z'n tota liteit zo groot dat er te wei nig „blik" was...) binnen is. Bij de wedstrijdloop ligt dat even anders natuurlijk. Mannen als Johan Kijne en de broers Ralf en Hans van Kasteren bedrij ven de atletieksport niet alleen voor hun plezier. Naast de vele aantrekkelijke premies, er wa ren er nog nooit zoveel eerder, willen de mannen van Maas- slmsse stomerij "Van der Bosch duidelijk prestaties zien. In Ter Heijde is nu eenmaal veel te verdienen en dat weten ook er varen atleten maar al te goed. Er ontspon zich bij die wed- strijd-stratenloop zonder meer een aantrekkelijke strijd. Met in de hoofdrollen de broers Ralf en Hans van Kasteren, Jo han Kijne en Lierenaar Her man Kromhout. De streekfavo riet presteerde het zelfs om in het begin van de 9100 meter Door Wim de Lange brutaalweg vooruit te snellen. De 31-j arïge Lierenaar hield het tot de voorlaatste ronde knap vol, maar toen sloeg Vlaardin- ger Johan Kijne succesvol toe. Om later op zijn tweede Heidse zege on successie af te steven- f en. .Tweede werd tóch Krom hout, terwijl de broers Ralf en Hans van Kasteren de streeklo- pers Jan van der Sm an (5e) en 4 Piet Spaans (6e) juist voor ble ven. Na de finish dirigeerde microfo- nist George van den Enden de triomfators naar een oude tilby- .jj koets, compleet met echte Frie- se knoL Na die ereronde door de vlaggende straten van Ter Heijde gaf de 's-Gravenzandse enkele zeer geslaagde boksde- Herman Kromhout loopt hisr nog voor Johan Kijne. Later zou dö Vlaardinger vlot monstraties. we90 P®h. Ter Heijde Johan Kijne genoot van zijn tweede a chtereenvolgende triomf in de Heijdse stra- tenloop. „Eerlijk ik ben reuzebiij, want verwacht had ik dit niet meer. Die Kromhout liep in de eer ste ronden echt te hard, ik kon bem niet bijhou den. Op dat moment dacht ik bij mezelf dat die intensieve trainïngs- arbeid van de laatste we ken wel eens teveel voor me geweest kon zijn. Ik was dan ook later erg verrast dat ik nog ge makkelijk naar Krom hout kon komen. Hij volgde niet, hoewel ik bem zeker niet-hard pas seerde". Jan Knippenberg, de voor al in het Westland beken de atleet, finishte ui teindelijk als twaalfde. De Castricumse leraar was achteraf tóch tevre den omdat hij gistermor gen nog vijftig kilometer trainingsarbeid in de be nen had... Keulenaar Marti en van Marrewijk kwam joist vóhr Knip penberg als elfde over de streep. Bij de veteranen, alwaar drie dames start ten, won Piet Schoordijk met duidelijk verschil. Wim Overdevest greep de tweede plaats, terwijl Verkerk beslag legde op de derde plek. Jacques Valentin bevond zich niet bij de wedstrijd lopers die door Feye- noord-speler Nico Jansen werden weggeschoten. De 20-jarige 's-Graven- zander, die net enkele trairüngsweken in Enge land achter de rug heeft, is nog steeds niet volledig genezen van een liesbles sure. Valentin, die ook met heeft ingeschreven voor de Nederlandse ti telstrijd in Den Haag, eind deze maand, wil eerst volledig fit zijn voor hij het grote werk zal hervatten. In de praktijk zal dat er op neerkomen dat Valentin er pas vol gend seizoen „vol" tegen aan zal gaan. Gaardingen Waartoe is FC Vlaardmgen '74 in staat? Welis waar hield FC Utrecht met een .1—0 overwinning de zaak aar dig in evenwicht, belangrijk was dat conditioneel de Vlaar- daigers rijp zijn. In dat opzicht was trainer 11100 Laseroms na Ï?°°P beslist niet et,tevreden. if Wel de wijze waarop de Vlaar- dingers de kans kregen en ver prutsten om naast het sterke Utrecht te komen. De beide nieuwe spitsen Tijl en Boek staken nu eenmaal niet in hun allerbeste vorm, of anders ge- 2£gd door de defensieve hou ding van het vier mans1 midden veld werden zij weinig in het - spel betrokken. ,Te veel werd de bal gebracht", oordeelde Laseroms. Postbode voetbal noemde hij het, althans voor rust, want daarna, toen Wim Berckenkamp zijn plek bad moeten afstaan aan Pre- drag Drapic, veranderde dat. Niet dat de Joegoslaaf al Op zijn competitiegewicht van vo rig jaar was, maar zijn passes waren directer. Het gevolg van misschien meer spelinzicht of deed FC Utrecht versterkt met een Streuer, Schubert en een Hamburg, verwoede pogingen om die 1—0 voorsprong vast te houden. Waarin het dan wel bij het schei den van de markt slaagde, dat wel ten koste moest gaan van veel kracht FC Vlaardingen bleef vooral in die slotfase vechten voor de gelijkmaker en uit al die verwoede pogingen resulteerden kansen voor Pre- drag Drapic, die een keer alleen voor de Utrechtse doelman over schoot en Wim Tijl, die te snel de bal in handen van de doelman stopte. Niettemin had FC Vlaardingen een deling niet verdiend. Daar voor was met name voor rust het krachtsverschil te groot De Utrechters tikten, mede door de „verkeerde" houding van de middenvelders Bonman, Loch- lenbergh, Stans en Bercken kamp, dat het een. lieve lust was en daardoor kwam tegelijk de Vlaarding.se defensie van de eerste maal in zijn oefencam pagne onder druk te staan. Daaruit vloeiden tal van fouten Door Bas van den Berg voort, onder andere van voor stopper Rob van der Bol en linksachter Ted Hessling, die grote moeite had om de ex-Wa- geningen spits Hamberg af te stoppen. Laseroms „ook over doelman Eikelenboom had ik nog mijn twijfels". Dat eerste half uur stond FC Vlaardingen dan ook met de rug tegen de muur. Het was maar goed ook dat eerst arbiter Jonker een buitenspelgoal niet ontging en de Utrechters vnj slecht schoten, anders had het leed niet te overzien geweest En kon laatste man Frans Fiers, die een goede wedstrijd speelde, de roep om een organi sator achter mag enigszins in dammen. Niettemin was het een testcase voor de Vlaar- dingse defensie en daarin kwam wel duidelijk tot uiting dat voorstopper Van der Bol geen. betrouwbaar object was. Samen met de steeds te laat rea gerende Hessling was dat Vlaardingse bolwerk een zeef. Alleen wist FC Utrecht daar" - met van te profiteren. Toen Jan '.'V-v- Streuer in de 37ste minuut FC - - Utrecht op 1—0 bracht, leek de strijd beslist omdat FC Vlaar dingen volkomen wegzakte, maar na rust trad het met die gretigheid sterk op de voor grond. Veel soepele acties van uit het middenveld vonden toen hun weg naar het Utrechtse doel, maar het was maar goed dat de Utrechters voor een half miljoen Schubert hadden inge lijfd, anders was het leed niet te overzien geweest. Daarom Dick Beek tracht de ge- lijkmakeer In te koppen. Ook nu lukt het niet. bleef het 1—0 en mocht FC Vlaardingen beslist blij zije. Schiedam Nu de honkbalcompetitie het einde na dert lijken de kaarten wel geschud. In de tweede klasse D, waarin Schiedam en Holy uitkomen, heeft het Delftse Kinesis Birds, na zijn overwinning op Schiedam van afgelopen zondag en de nederlaag van Holy bij Gouda, een riant uitzicht op de titel. De Delftenaren kunnen alleen nog bedreigd worden door óf Schiedam óf Holy. De vier punten voor sprong van „The Birds", met nog slechts drie wed strijden te spelen, zullen wel voldoende zijn om de titel te grijpen. Zondagmiddag wordt op„Harga" in Schiedam uitgemaakt wie nog een theoretische kans be houdt de Delftenaren te bena deren. Om half drie wordt dan dc semiderby Schiedam-Holy gespeeld. Ondanks dat de kans op de titel voor beide rivalen vrijwel is verkeken, kan het nog een interessante ontmoe ting worden. Holy, dat op eigen terrein een onverwacht grote 13-3 neder laag leed tegen Schiedam, zal Compri Aluminium uit Zwijnd- recht Het Schiedamse Groe- noard is voor de titel uitgescha keld. Ook de tweede plaats lijkt voor de Schiedammers, na de nederlaag van afgelopen zon dag, niet meer mogelijk. Zater dag gaan de Groenoorders naar Voorburg om daar The Arrows te bestrijden. Volgens de stand op de ranglijst moet Groen oord deze wedstnjd eenvoudig kun nen winnen. Het Maassluise MSV7I is vnj. willen bewijzen dat het verlies n misser was. Interessant aan Ook de softbalstcrs van Schie- deze wedstrijd is ook het duel tussen de beide jeugdige wer pers Bas van Hees en Fred_ Reymer, die na het falen van" John Colette bij Holy en Aad van de Hamer bij Schiedam, vrijwel zeker weer opgeroepen zullen worden de respectieve verdedigingen te leiden. Ook in de districtsklasse zijn de kaarten vrijwel geschud. Welis waar leed het Haagse Celeritas zondag zijn eerste nederlaag, maar de Hagenaars blijven toch nog twee punten voor op Schiedam In het inmiddels traditioneel geworden onder- wijsdam toernooi is Cees den Boer ongeslagen kampioen en de winnaar van de genees ter cup" geworden. De beslissing was eigenlijk al in de eerste ronde gevallen, toen hij zijn grootste concurrent. Piet Bas- tiaanse, uitschakelde. Via de Stolp-variant kwamen beide spelers in een dermate onover zichtelijke stelling, dat foutzet- ten niet meer uit konden blij ven. Toen Piet, in tijdnood, één van de vele damzetjes overzag, pakte Cees dan ook de beide punten. Ger Tegelaar bracht in bet eindspel Dick van Schalk nog in moeilijkheden, maar de slotstand bood toch voldoende verdediging, zodat later remise overeengekomen werd. In de tweede ronde kreeg Cees enig voordeel tegen Dick, maar zag dit met het vorderen van de partij in nadeel omslaan en moest met een puntendeling ge noegen nemen. Piet maakte van de gelegenheid gebruik een punt in te lopen, door een snelle zege op Ger, die zich in een niet al te moeilijke combinatie ver slikte, In de slotron.de gebruikte Piet na een snelle opening veel tijd te gen Dick en bereikte een iets voordeliger klassieke stand. Vermoedelijk koos Dick toch ten onrechte voor een afwikke ling naar zijn favoriete randsij- steem. Door een offer verschaf te hij ztch weliswaar een dub bele doorbraak, maar Piet dwong op de tric-trac-lijnen toch een waarschijnlijk gewon nen overmachtseindspel af, waarna de partij werd afgebro ken. Het zou Piet echte niet meer baten, want Cees had in middels met een bekende, maar altijd weer verrassende damzet gewonnen van Ger en zich zo doende reeds verzekerd van de titel. EINDSTAND: Aangenomen dat Piet de afgebro ken partij tegen Dick wint wordt de eindstand aldus: 1Cees den Boer 3-5 'l. Piet Bastiaanse 3-4 3. Dick van Schatk 3-2 4. Ger Tegelaar 3-1 Vlaardingen De zg. „tweede" keus van TSB had geen ant woord op stadgenoot VFC, die gisteravond op „De Vijfsluizen" met 3—1 won. Enkele dagen eerder speelde TSB al tegen FC Vlaardingen en daarom vond trainer Jan van der Berg het niet verantwoord om zijn A-se- lectie zo snel te vermoeien. Jo han Schouten van VFC bepaal de bij de rust de voorsprong op 1—0 en nadat Johan Kuiper een strafschop had verzilverd, ver kleinde Stoevelaar de achter stand tot 1—2. Daarna schoot Hans Jansen VFC naar 1—3. Vlaardingen Zoals zo veel voet balclubs dat hebben moeten doen heeft ook Zwaluwen Gaardingen zdjn oefenpro gramma gewijzigd. Aanstaande zaterdag spelen de mannen van Frans dc Kruis een uitwedstrijd tegen Hellevoetsluis. Daarna volgen drie thuiswedstrijden: dinsdag 17/8 Excelsior '20, za terdag 21/8 Hermes DVS en zaterdag 28/8 Marken. De zater dag daarop begint de competi tie voor Zwaluwen met een uit wedstrijd tegen NSW. dam zijn, na een aantal goede resultaten, cmgszïnds wegge zakt. Afgelopen zondag werd van FAK verloren, waardoor de leidende positie in de B-ponle van de eerste klasse danig in gevaar is gekomen. Zaterdag ontmoeten de Schei- dammers opnieuw de tegen standers van afgelopen week. Winnen de Schiedamse dames, dan maken zij een goede kans eersteklasser te blijven. Ver liest Schiedam opnieuw, dan heeft FAK de beste kansen op prolongatie van de eerste klas se. Helaas moet Schiedam op zaterdag enkele geroutineerde speelsters missen, zodat FAK de meeste kans op een over winning heeft. Vlaardingen Irene van der Inan van VZC heeft kans ge zien om de Jantje van Sluisbe- ker voor haar op te eisen. In Hóek-Sluis in België moest zij daarvoor 4 1/2 uur in het water optomen tegen haar mannelij ke concurrenten Rudy Willems van Vilvoorde ZC en Ton Brou wer van PSV. Met haar uiteind elijke derde plaats finishte zij als eerste dame (tijd 4.18.25) en dat was een uitstekende presta tie. De tweede dame in het gezel schap, Mirjam de Wilde, lag ruim twintig minuten achter haar, maar moest tenslotte op geven. Irene van der Laan werd gecoachd door haar vader, die het er voor over had om zijn dochter al die tijd in een bootje te volgen in het kanaal van Hoek naar Sluis in België. Ada Pors vestigde in Olst een nieuw baanrecord op de 3000 meter vrije slag dames- De Vlaardingse legde de afstand af in 40 minuten en 12 seconden, nadat zij eerst Monique Wild schut naast zich had moeten dulden. Een felle eindsprint van Ada Pors was toen te veel voor de zwemster van Njord. Use Verhey van de Vlaardingse Zwem Club eindigde als negen de in 56.17. Bij de heren op datzelfde onderdeel legde Frits' Jan Edelijn beslag op de zesde plaats in 40.32. Tonny Ruis en Peter Jonkman plaatsten rich respectievelijk op de 24ste en 26ste plaats. De schoolslag werd een overwinning voor Leen Beider van Strijen in 48.27. Voor Pim van der Werff van VZC was er een elfde plaats weggelegd in 54.59. Vrijdag: Jubileum toernooi tennisclub Maas, Soenda- park; Jeugdcrickettoer- nooi Excelsior, Thtirle- de'; Pollux-Spirit (h), CL Civilislaan, 18.20 uur; vergadering SVDPW, Harga, 20.30 uur; Vast goed Strijen-Juventus (d). Zaterdag: Heerjansdam 2-DV0'32; Intern, wieler ronde, Schiedam-Zuid, 11 uur; Sportreal op DWS- complex, "Thurlede"; HoogvIiet-PPSC; The Ar- rows-Groenoord; Jubi- leumtoemooi tennisclub Maas. Soendapark; SSS- Fortuna te Klaaswaal; AZ'67-SW te Alkmaar; Voo me-E xcel sior M te BrieUe, 14.30 uur; HDVS naar Twents Rostoer- nooi; Maasdijk-TSB, 14.30 uur; FAK-Schiedam (s); Hellevoetsluis-Zwalu- wen. Zondag: Jubileumtoemooi tennisclub Maas, Soenda park; OHW-MSV71; Schiedam-Holy, 14,30 uur, Hargapark; HDVS 3-Spirit (c), 11 uur, Har gapark; HDVS-ACC, 11 uur, Hargapark; Kievi- ten-Excelsior'20 (c); Groe- neweg-De Hollandiaan; VDL-FC Vlaardingen C, 15 uur, Sportlaan; Den Hoom-VFC; DVC-WF; Lens-RKWIK; Bloemen- daal-Asvion (c).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 7