Eerst d moskee Nieuwbouw aan de jiorte Ha en «ua? IBII22 Mu Ylaardiisger maakt 't bont Loliinaiiscliool bestemd voor wijkaktiviteiten Ik neem de proef Gemeente verkoopt ou<d archiefpand Sé Plan voor sloop Dralle- fabriek Oplossing moord vordert Flessengooier ingerekend Schooltas II Inbraak in winkel Jazz in Folkcentrum Jongelui laten spoor van vernielingen achter Eenmaal rijverbod bij alcoholcontrole Pierre Jansen bezoekt De Uitkijk Postzegelveiling SCHIEDAMSCHE COURANT Maandag 16 augustus 1976_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD - _101ste jaargang no, 25638-6 PAGINA'S- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 26256S - klachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL -,?m- ,.44.1 Hans .Pauëlsen bij de vernielde Turkse moskee. Van de eerste vijf mille die binnenkomen voor de Actie Turken Schiedam zal het gebouw worden opgeknapt S hiedam De opbrengst van de geldinzameling Actie Turken Schiedam is in de eerste plaats be stemd voor het herstel van de Turkse moskee. De kosten voor het op knappen van het gebouw in de Mariastraat worden "geschat op vijf millé. Alles wat de actie op het gironummer 5031 in Den Haag meer opbrengt, 2al worden, verdeeld onder de Turken die ook tij dens de oneregeldheden van de vorige week wer den gedupeerd. De mate riële schade die de Turk se caféhouders en winke liers werd toegebracht is opgelopen tot ruim an derhalve ton. De actie van de Europese Be weging Nederland en dienst plichtig militair Hans Pauel- sen staat onder toezicht van de Rotterdamse notarissen M. J. J. M, Boelen en C. M. Esser. Over onkosten praten zij niet. 2Ï> ook Hans-Pauëlsen uit Bus- sum die de'taak van public- relation man voor de actie op zich heeft genomen. „Ik heb gewoon een diep respect voor alles wat leeft", 20 ver telt de 21-jarige Hans, die zich ook al eens heeft inge spannen voor een. geldinza meling voor een dierena siel", toen ik van rassenrel- len -hoorde dacht ik onmid dellijk dat ik die mensen moest gaan helpen. Je kan niet zo maar een bepaalde groep de vernieling in laten drukken. Financieel moeten zij er weer bovenop komen. Ik heb dan ook onmiddellijk contact gezocht met de Eu ropese Beweging die a] iets van plan was. Je kan im mers zelf wel wat gaat doen met een straatcollecte of zo, maar daar krijg je te kleine bedragen mee binnen. Bo vendien hebben de mensen dan niet de garantie dat het geld op de plaats komt waar het moet. Nu wel". Hans Pauëlsen, in het dage lijks leven verkoper, vindt het niet erg om zijn vrije tijd in de organisatie van de ac tie te steken. Wel vindt hij 't vervelend dat zijn kamera den in dienst hem er soms mee plagen. Schiedam De gemeente Schie dam wil het monumentale pand aan het Oude Kerkhof 5 verko pen. Tot voor een paar jaar diende het pand als huisvesting voor het Gemeente Archief. Sinds het archief verhuisd is naar de Korte Haven staat het pand *iabi] de Grote Kerk leeg. Vol gens het bestemmingsplan ^Binnenstad" is het pand aan het Oude Kerkhof aangewezen voor woondoelemden, met mo gelijkheden. voor een praktij kruimte. Daar het gebouw op de lijst van de beschermde mo numenten staat, zijn de bepalin gen van de Monumentenwet van toepassing. hef bouwwerk is uitgevoerd in jijsigevels met een zadeldak en heeft rond de deurpartij een versiering. Bij de beoordeling van de reacties van gegadigde Kopers zal tevens rekening wor den gehouden met het bestaan- do karakter van de omgeving van het Oude Kerkhof. perceel, groot 221 centiare, 231 m erfpacht uitgegeven wor- ADVBRTBNT1E den. Het pand heeft een totale vloeroppervlakte van zo'n 440 viegkante meter. Nadat de se lectieprocedure is afgerond zal de gemeenteraad beslissen over de verkoop. Voor nadere informaties en voor bezichtiging kunnen gegadig den zich telefonisch wenden tot de secretarie-afdeling Openba re Werken, tel. 26.05.00, toestel 187. Schiedam Het ziet er naar uit dat de moord die in de nacht van vrijdag 6 op zaterdag 7 augustus op de Schiedamse kermis werd gepleegd op de 2i-jange John Gij bels spoedig zal zijn opgelost. Hoewel hoofd inspecteur D. P. van der Veen geen toezeggingen wilde doen liet hij toch los dat het tot nu toe gehouden onderzoek per se niet is vastgelopen. Hij hoopt de komende dagen meer mede delingen te kunnen doen. Schiedam De kans is groot, dat binnenkort aan de Korte Haven nabij de Elzensteeg ook nieuwbouw komt. Exploitatiemaatschappij Kavel B.V. heeft bij de gemeente een voorlopig bouwplan ingediend voor ongeveer twaalf woningen voor alleenstaanden, drie eengezinswoningen en kantoorruimte. Het aanne mersbedrijf De Waard zal zo spoedig mogelijk een prijsopgaaf doen voor de sloop van de bestaande bebouwing. In de leegstaande panden die voor het plan moeten wij ken was vroeger de haar- waterfabriek Dralïe geves tigd. Toen de fabriek onge veer vier jaar geleden sloot, bleven de panden eerst het eigendom van aandeelhouder Boog, die momenteel in Frankrijk woont- VI aardingen De bewoners van de 2e Van Leyden Gaelstraat werden midden in de nacht van vrijdag op zaterdag opgeschrikt door glasgerinkel. Het bleek dat daar een man bezig was met een flessen-smijtpartij. Al gauw werd duidelijk dat het hier ging om de 20-jarige B. R. uit Vlaar dingen, die even tevoren bij een voor hem onbekende familie el ders in deze straat huisvrede breuk had gepleegd. Bij de komst van de politie verzette hij zich hevig; een der agenten liep daarbij enkele schrammen en bulten op, terwijl van een der andere agenten de kleding werd toegetakeld. Ook de wa gen van de politie moest het ontgelden. De man, voor de po litie geen onbekende, is ingeslo ten en zal voor de officier van justitie worden voorgeleid. Schiedam De 10-jarige Corne lia Noordhoek is vrijdagmiddag op de Vlaardingerdijk met haar fiets komen te vallen, omdat haar schooltas tussen de spa ken van haar wiel kwam "te zitten. Zij moest met een lichte hersenschudding in het zieken huis worden opgenomen. In juni zijn de panden, van de Elzensteeg tot aan het huis van kunstenaar Doop Wiegman ech ter verkocht aan de exploitatie- maatschappij. In het midden van het bestaande rijtje staan twee huizen, die op de monumentenlijst staan. Deze panden, nummer 15 en 17, wil men ombouwen tot zes wonin gen voor alleenstaanden en een kantoor. Aan de zijde van de Elzensteeg komen waarschijnlijk drie een gezinswoningen. Aan de andere zijde, in de richting van de "Westvest, hebben de architecten ook zes woningen voor alleen staanden geprojecteerd. Het geheel wordt drie woonlagen en een topgevel. De schaal is aangepast aan de omgeving. Direkteur A. B. Krauwel van Ka vel B.V. wil nog niets over de plannen loslaten omdat nog niets zeker is. Volgens zijn zeg gen kan er nog van alles wor den veranderd. Men heeft pas een paar gesprekken gehad met vertegenwoordigers van de ge meente en de rijksdienst voor momumentenzorg in Zeist. Wethouder Chris Zijdeveld van stadsontwikkeling kende het plan nog niet, toen wij hem om een reactie vroegen. Nieuw bouw op die plek ziet hij echter wel zitten: „Hoe meer nieuw bouw hoe beter, vooral als het om woningen gaat Voor die vervallen hoek aan de Korte Haven zijn we eigenlijk al blij met elk initiatief. Natuurlijk moet het dan wel aan de voor schriften voldoen." Dit is niet het enige rtieuwbouw- plan dat voor de Korte Haven bestaat. Een Haagse exploitatie maatschappij heeft een plan ontworpen voor het terrein van de vroegere Kappeihof - verffa- briek, aan de andere kant van de haven. Zoals wij reeds op vrijdag 16 april meldden wil men daar Op deze plaats aan de Korte Haven in Schiedam wil Kavel BV nieuwe wonin gen gaan bouwen. Het hoekpand zal worden ge sloopt. De monumentale panden zullen indien het plan doorgaat alleen worden omgebouwd. vijftien twee- en driekamerflats en maisonnettes met vijf of zes kamers gaan bouwen. Onder de woningen, aan de zijde van de Dam, zouden volgens dit ont werp winkeltjes komen. oei een heer in't verkeer I oe korrekte 'Rit'- meesters I R ttterdam „De Vlaardingse politie heeft de afgelopen lente heel wat te stellen gehad met deze Leen. Hij was in die tijd gewoon een vervelende knul die er bijvoorbeeld niet voor terug deinsde, iemand zomaar in het gezicht te trappen". Via deze woorden kwam de Rotterdamse officier van justitie mr. W. A. de Saint Aulaire gisteren uit op een eis van zeven maanden, waarvan twee voorwaardelijk, voor de negentienjarige Vlaar- dinger Leen van V. De knaap had in een. tijdsbestek van en kele weken een inbraak ge pleegd (buit 5500 gulden), tot twee keer toe jongens op straat in het gelaat getrapt en „als klap op de vuurpijl" volgde eind mei een vechtpartij met vier politiemensen, die een vriend van Van V. in een café wilden inrekenen. Van V.t „Dat geld had ik nodig, omdat ik m'n huisje wat wilde opknappen". Over 't feit, dat hij op straat wildvreemde mensen aanviel: „Die ene 'keer was net mijn verkering uit. Ik wilde toen mijn agressie kwijt, Van die andere keer weet ik niet zoveel meer. Ik had toen wat gedron ken". De uitspraak volgt over dertien dagen. Schiedam Door het forceren van een achterdeur hebben on bekenden in de nacht van vrij dag op zaterdag kans gezien het pand binnen te dringen van levensmiddelenbedrijf De Jong aan de Parkweg. Uit de kas werd 1500 ontvreemd. Hoe wel de winkel ook werd door zocht werd daar echter niets vermist Vlaardingen De Liefheb bers van de zogenaamde swmgjazz hebben zater dagavond in het socië teitsgebouw van folkcen trum Assurancetourix aan de Hoflaan hun hart kunnen ophalen. Daar trad voor het eerst in het nieuwe seizoen de Belgi sche formatie Waso Quartet op. De muziek van deze groep kan het best vergeleken worden met die van de beroemd Hot Club de France. Vo rig jaar begon het seizoen later, maar het nieuwe bestuur van het folkcen trum wil er dit jaar en extra lang seizoen van maken. De volgende gast in het folkcentrum is de Engelse liedjeszanger Paul Brett. Hij treedt op 25 september op. Schiedam De jhr. Mr. A.F. De Savornin Lohman- school aan de Galiléistraat zal worden bestemd voor wijkaktiviteiten. Voor de Dr. A. Kuypersehool aan de Stadhouderslaan, waar eveneens geen les meer in zal worden gegeven, is nog geen nieuwe bestem ming gevonden. Op Westhavenkade Vlaardingen Enige jongelui hebben er in de nacht van vrij dag op zaterdag het twijfelach tige genoegen in gehad om op de Westhavenkade de ruiten van een aantal panden in te gooien. Zo sneuvelden de ruiten van de aldaar gevestigde meu belfabriek, een motorenrevisie- bedrijf, het Visserijmuseum, een antiekwinkel en een spe ciaalzaak m cirkelzagen. De tocht eindigde op het dak van. een oranje DAF.waar de jonge lui overheen liepen. Tevoren hadden zij op dde Parallelweg enkele aldaar geplaatste bloem bakken vernield. Het is de poli- tie gelukt het drietal in te reke nen. Het zijn de 18-jarige J. N„ de 2D-jarige M. J. Z. en de 20-jarige A. B., allen uit Vlaar dingen. Tijdens hun arrestatie gedroegen zij zich erg agressief. Vlaardingen De politie heeft vrijdagmiddag van 16.00 uur tot 19.00 uur op verschillende pun ten een regionale alcoholcontro le gehouden, waarbij 340 be stuurders van motorrijtuigen en 21 brommers ui Vlaardingen werden gecontroleerd. Er be hoefde slechts in een geval een rijverbod te worden opgelegd. Er werden 48 andere overtre dingen geconstateerd, voor het merendeel bedroegen die het niet dragen van autogordels en het niet kunnen laten zien van de autopapieren. "In de leeggekomen school in Oost komen wijkaktiviteiten in de meest uitgebreide zin des woords", aldus wethouder Eef Collé na de wekelijkse verga dering van het college van B en W waar de scholen in zijn besproken- Met diverse verenigingen in de wijk zal de gemeente nog con tact opnemen over de gewenste ruimte in het gebouw. Voor de bestemming van het leeg gekomen schoolgebouw in West wil men eerst afwachten wat er gaat gebeuren met de school aan de Pnns Mauritsstraat waar nu nog de Rijnmond MTS in is ondergebracht. "Wanneer die volgend jaar naar de nieuw bouw in Bijdorp verhuist kun nen we het gehele complex be kijken", aldus Collé. Schiedam Pierre Jansen komt woensdagmiddag naar Schie dam. Bij zal 's middags om vier uur een bezoek brengen aan de De Uitkijk, het internaat voor de rooms katholieke Schippers- jeugd aan de Hoogstraat. Pierre Jansen zal zijn handtekening zetten onder eén van de teke ningen van Arja van den Berg, die in De Uitkijk hangen. Vorig jaar, toen Schiedam 700 jaar bestond, hield Pierre Jan sen een voordracht m het Ste delijk Museum. Het geld dat hierbij werd opgehaald, is voor een gedeelte geschonken aan De Uitkijk. Van dit geld is een aantal tekeningen van Arja van den Berg, een kunstenares uit Den Haag, gekocht Deze teke ningen zijn inmiddels ingelijst en hebben een plaats in het internaat gekregen. Vlaardingen De filotelistenver- ensgrng Vlaardingen en omstre ken houdt dinsdagavond 17 au gustus weer een postzegelvei- ling. Dit keer wordt een kavel- lijst van ruim honderd stuks geveild. De avond zal worden gehouden in zaal Triangel aan de Frans- senstraat te Vlaardingen. De zaal is open om zeven uur. De veiling begint om ongeveer acht uur. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamscb Nieuws blad, de Haagsche Courant of Het Binnenhof. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proBÏ toe In combinatie met: O Potterdamsch Nieuwsblad Haagsche Courant Q Het Binnenhof Tel Deze bon 1. Antwoordnummer 232, Den Haag. Antwoordnummer 834. Rotterdam. i open envelopzonder postzegel, sturen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1