Jan van Altena breekt been Scliotloos Hermes DVS niet opgewassen tegen Spijkenisse Spirit viert 40-jarig bestaan Indeling handbal Schieten m PPSC verhoogt tempo ScMedam heeft kans op titel Actie SVV»jeugd Eerste tegenslag voor Leo Halkes Jan van Baaren: „We speelden meer voetbaF Jeugd wint De Wampex blijft een groot vraagteken DONDfiRDAG 19 AUGUSTUS 1976 4 Schiedam De pupiUencommis- sïe van SW voert de komende weken een actie om geld in te zamelen voor de jeugd, Het is de bedoeling dat deze pupillen ook buiten het voetbalveld wor den beziggehouden. Om aan het benodigde geld te komen hangt tot eind oktober in de etalage van Wilso op de Hoogstraat een grote foto van het elftal van SW dat in het seizoen 48/49 landskampioen werd door Heerenveen te verslaan. De prijsvraag is: „Wie kent alle elf spelers nog bij naam?" De hoofdprijs is een vijfdaagse reis naar Parijs. Verder is te win- nen een fiets,een horloge en andere voorwerpen. Formulie ren zijn verkrijgbaar bij boven genoemde zaak tegen betaling van drie kwartjes. Schiedam Leo Halkes heeft zijn eerste tegenslag moeten incasse ren. In de gisteravond gespeelde oefenwedstrijd tegen VDL zag de SVV-trainer na een kwartier spelen zijn nieuwe aanwinst Jan van Altena met een gebroken been afhaken. Het been van de man, die uitgerekend van VDL was overgenomen, is net boven de enkel gebroken. .,Het gebeurde vlak voor de dug-out", verklaarde een zichtbaar teleurgestel de Leo Halkes, „Jan was iets sneller dan zijn tegenstander en werd zonder opzet van achteren geraakt Het was gewoon een ongelukkige samenloop van omstandigheden. Omdat ik op dat moment al het ergste vreesde heb ik hem meteen gewisseld. Gelukkig maar naar later bleek". door Martijn Verwaaijen Ondanks de ongetwijfeld zware tegen slag die de Schiedamse oefenmeester al voor dat het seizoen is begonnen zal moeten verwerken bleef hij nuch ter. „Ach, het is natuurlijk enorm triest Maar het kan ook op de trai ning gebeuren. Of hij kan van de trap vallen. Noem maar op. Het door kruist wel enigszins mijn plannen want Jan is een potentiële kandidaat voor het eerste elftal. Hij heeft in de korte tijd dat hij bij SVV tit bewe zen dat hij zich erg goed kan aanpas sen. Voor hem zelf Is het uiteraard ook triest Het was duidelijk dat hij zich veel van de eerste wedstrijd had voorgesteld". Frans Eikenbroek, het SVV-bestuurslid die Jan van Altena direct naar het Holy-ziekenhuis vervoerde over de onfortuinlijke speler: „Hij was inder daad erg gedeprimeerd. In het zieken huis zijn we gelukkig wel erg goed en snel behandeld. En gelukkig wezen de foto's uit dat het been niet verscho ven was". Jan van Altena kreeg direct loopgips. Hetgeen betekent dat de spitsspeler zeker zes weken uitgeschakeld zal zijn. Eikenbroek: „De komende drie weken moet het gips er om blijven. Daarna zien we wel. In ieder geval zal het wel even duren voor Jan weer helemaal de oude is". SVV won de oefenwedstrijd overigens met 4—2 na een 2—1 voorsprong bij de rust. Leo Halkes tenslotte over Jan van Altena: „Het is wel zeker dat Jan over belangstelling niet te kla gen zal hebben. Met z'n allen zullen we hem lekker over deze tegenslag heen helpen". Maasland Tot aan de rust kon MW"37 het twee klas sen hoger spelende PPSC goed volgen. Een tempover hoging in de tweede helft van de te Maasland ge- speelde oefenwedstrijd, bracht PPSC de volle win st: 0-2. Voor rust was het een gelijkop- gaande wedstrijd. Weliswaar kreeg MW-doelman Johan Verboon meer werk dan collega Rtnus Suurmond, maar ges coord werd er niet In de twee de helft maakte PPSC het klas- severschil duidelijk. MW moest wat terug nemen, wat de Schiedammers al in de tiende minuut door een doelpunt van John Segaar duidelijk maakten. Na een klein half uur bracht Aad Goedendorp de stand op 0-2, waama MW het in het laatste kwartier nog ging proberen. PPSC zakte toen wat terug, ook ai omdat Koen Winkelman uit gewisseld werd. Aan een doelpunt kwamen de Maas landers echter niet toe, want een paar hoge ballen wa ren een prooi voor doelman Suurmond- Een kopbal van Kees Hoogendam ging net over het Schiedamse doel, en een schot van Wim Bosschaert ver dween er net naast Zaterdag oefent PPSC in en. te gen 's-Gravenzande, terwijl MW opnieuw thuis speelt. Te genstander is Heinenoord, wel ke wedstrijd om half drie be gint. Zwijndrecht Het C-elftal van SW was gisteravond aan zijn derde oefenwedstrijd toe, tegen Groote Lindt. Nadat de Schie dammers eerder met 2-0 van Wilhelmus hadden verloren en met 5-1 van DESV hadden ge wonnen, werd het ©steravond 3-2 voor SW. De ruststand was 2-0. Maasland Deze week werd er voor de onderlinge serie ge schoten, waarbij Theo Hane- maaijer goed op de korrel was. De volledige uitslag, resp. korps en vrije baan, is als volgt: A. Peil ik aan 39-29; J. Kapelle 43- 28: A. Poot 41-28 A. Moerman (Maasland) 46-30; A. E. Poot 43—28; M. P- Hanemaaijer 50- 29; A- Korpel 47-28; C. v.d. Eijk 30-18; A. M. Sonne veld 44-26; Sj. Rasens 39-25; Sj. Hane- maaijer 49-26; M. C, Verploegh 49-30; J. Hanemaaijer 49-30; P. Kalkman 45-25; W. v.d. Meyden 44-29; M. van Staalduinen 48-30; M. P. Graveland 47-30; M. Klot- sie 43-28; K. Moerman 42-30; C. van Dorp 34-23; K- Rasens 48- 29; W. v.d. Zwan 35-22; D. v.d. Lely 48-28; N. J. Korpel 42-30; P. Boekesteyn 36-26; D. v.d. Ma- rel 44-25; 1' J. van Buurea 46—28; J, W. Groenewegen 40—28; L. van Berkel 46—30; W. Kohier 43-29; A J. Robijn 40-24 - ,en Fj van Staalduinen 47-29. Spijkenisse Hennes DVS is er niet in geslaagd zaterdag- eerste klasser Spijkenisse te weerstaan. De ploeg van Pim Visser leed een volkomen regelmatige nederlaag tegen het vernieuwde équipe van Jan van Baaren. Hfet was vooral de schotvaardigheid die bij de Schiedamse formatie ont brak. Een euvel dat ook Pim Visser niet was ontgaan. „De jongens wachtten op bet juiste moment, dat was het verschil met Spijkenisse. Ik ben echter helemaal niet ontevreden met wat ik heb gezien. Ik moest mijn aandacht verdelen over ons eerste en tweede elftal, maar de momen ten dat ik langs de lijn stond waren we beslist niet minder dan Spijkenisse". Een stelling die Jan van Baaren niet -kon beamen. We speelden gewoon meer voetbal dan Her mes. Qua kansen en qua doel punten zaten we duidelijk aan de positieve kant en daar ben ik blij om. Dit was tenslotte en gerenomeerde tegenstander, die al goede resultaten heeft be haald in de oefencampagne". Tevredenheid dus alom bij Jan van Baaren, die er duidelijk aan werkt om Spijkenisse om te turnen van een counterploeg tot een formatie" die het spel kan maken". Van Baaren: „Ik wil het spel helemaal niet ver gelijken met het patroon van mijn voorganger, maar ik wil dat 2e meer voetbal gaan spe len. Dan kan je later in geval van nood nog op de counter terugvallen. Als countervoetbal niet lukt dan kan je met meer terugvallen op „spelmaken". Completer voet bal daar ben ik aan het wer ken". Toch waren er nog enkele puntjes in de ploeg, die de kersverse oefenmeester moeten veront rusten. Zo kon Martin Klomp zich als voorstopper moeilijk aan de snelheid van het spel aanpassen. Van Baaren: „Je moet rekening houden met de realiteit Martin Klomp is op het moment de beste voorstop per die we hebben. Je kan hem nu eenmaal niet vergelijken met Cor Zwartepoorte. Ik heb Klomp goed gevolgd tijdens de wedstrijd maar hij verloor slechts een kopduel en leverde nauwelijks een zwakke pass af'. De problemen moeten voor Pim Visser in ieder geval groter zijn dan die van Spijkenisser colle ga. De Schiedamse oefenmees ter zat zo krap in zijn spelers- materiaal, dat hij geen enkele wissel kon toepassen. Boven dien had de ploeg buiten het gebrek aan vuurkracht nog an dere tekortkomingen. Zo verlo- door Casper Postmaa ren technisch knappe spelers als Ton Komaat en Frans Bou- man tich veel teveel in lange solo's, die consequent vastlie pen In de groenwitte verdedi ging. Het tweede minpunt bij Hennes was het grote balver lies, waardoor Spijkenisse keer op keer de kans kreeg om de duimschroeven weer aan te draaien. Het duurde overigens pas tot diep in de tweede helft voordat Spij kenisse kon scoren. Het was Riny van Zanten, die de rentrée voor het Spijkenisser publiek met een fraaie treffer vierde. Echter nog voor de rust aan brak was Hermes al weer op sÉtës,i«e Riny van Zanten (rechts) is Hermes-aanvoerder Piet van der Burg te snel af. gelijke voet. Een slimme vrije trap van Peter van der Burg bereikte Frans Bouman, die snel de bal kort voortrok waar Aat van der Voort het werk afrondde. In de tweede helft dicteerde Spij kenisse iets nadrukkelijker het spel, hoewel het wegvallen van Buvens voor Jardez de aanvals- drift van de groenwitten niet ten goede kwam. Na enkele mi nuten kwam Spijkenisse voor de tweede maal op een voor sprong toen Cees Jansen een voorzet van Cor Barendregt ineens op zijn schoen nam en Harry Spermon geen enkele kans gaf. Na een half uur in de tweede helft kreeg Hermes de genadeklap. Een trap van Ger Ruseier in het gezicht van Cees Jansen resulteerde in een indirecte vrije trap rond de pq- nalty-stip. Cor Barendregt joeg de bal na het eerste tikje van Joep Goedendorp keihard in de touwen. Hermes kwam niet ver der dan een zuivere kopbal van Aad van der Voort tegen de lat Schiedam Voor de komende veldcompetitie zijn de hand balteams uit Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis als volgt ingedeeld: Het damesteam van het Vlaar- dingse De Hollandiaan is inge deeld in de Regionale 2e klasse A met: Actief (Rotterdam), EDH (Delft), EHC (Voorburg), j Hercules (Rijswijk), MMO (Hoogmade), Northa (Noordwij- kerhout) en Westiandia (Naald wijk). Het damesteam van DWS (Schie dam) krijgt in de regionale 2e klasse B de volgende tegenstan ders: AHC '28 (Den Haag), Ani mo (Rijswijk), HVS (Stomp- wijk), Ade (Oud Ade), VELO (Wateringen), Vires et Celeritas (pouda) en Van de Voort/Quin- tus 2 (Kwïntsheul). In de dames promotieklasse zijn de damesteams van UVG en Wilton Fijenoord (belde Schie dam) ingedeeld met MOK (Dordrecht), Ancora 2, Meeu wen, RODA en Snelwiek (alle Rotterdam), De dames van het Schiedamse HVK en Unitas uit Maassluis komen uit in de le klasse A met de volgende teams: Actief 2 (Rotterdam (DES (Papend- recht), ADO (Rotterdam), MOK 2 (Dordrecht) en Oliveo (Pijnac- ker). Het damesteam van WIK (Vlaar- dingen) is ingedeeld in de afde- lings le klasse B met: Atomium (Rotterdam), DWS 2 (Schie dam), EROS (Hoogvliet), Olym- pia (Spijkenisse), Spartaan (Rotterdam) en UVG 2 (Schie dam). In de regionale 2e klasse A treft het berenteam van DWS de volgende tegenstanders: Animo 2 (Rijswijk), EHC (Voorburg), De Meeuwen (Rotterdam), RO DA "71 (Rotterdam), Westland-1 ia (Naaldwijk), Snelwiek (Rot terdam) en Wings (Den Haag). De promotieklasse bij de heren is vertegenwoordigd door een team uit Schiedam, Vlaardin- gen en Maassluis. De indeling is als volgt: Actief 2 (Rotter dam), de Hollandiaan (Vlaar- dingen), MOK (Dordrecht), Snelwiek 2 (Rotterdam), Unitas (Maassluis), Vires et Celeritas (Gouda) en Wilton Fijenoord (Schiedam). Het herenteam van WIK (Vlaar- dingen) komt uit in de afde- lings le klasse A en krijgt als tegenstanders: DES (Papend- recht), DWS 2 (Schiedam), Hoogvliet (Hoogvliet), HVHW (Oud-Beijerland), Olympïa (Spijkenisse), en UVG 2 (Schie dam). De heren van het Schiedamse UVG gaan spelen in de afde- lings le klasse B tegen de vol gende ploegen: Ancora 3 (Rotterdam), De Hol landiaan 2 (Vlaardingen), Sa- tumus (Ridderkerk), Spartaan (Rotterdam), Treffers (Krimpen aan den IJssel) en Unitas 2 (Maassluis). Het herenteam van HVK (Schie dam) komt. in de 2e klasse uit tegen de volgende tegenstan ders*. Snelwiek 3 (Rotterdam), Spirit (Alblasserdam), RODA 2 (Rotterdam), Vires et Celeritas 3 (Gouda) en Walburg (Zwijnd recht). Schiedam In het schitterende Instrumbiad van de hockeyvereniging Spirit staat het al: „Het lustrum is niet alleen georganiseerd vóór iedereen maar ook dóór iedereen". Het lijkt het meest belangrijke gegeven voor het vieren van het veertig jarig be staan. Spirit» een club waar de leden als een soort grote familie de wekelijke biertjes wegwerken. Ge zelligheid die geen tijd kent. Het achtste lustrum staat voor de deur. Waarbij alle leden kunnen feestvieren. Op de agenda ondermeer een familie-sporfc-toemooi (het komend weekeinde), een fietsenrally, een jeugd kamp en het grote vraagte ken de „wampex", oftewel een Weekeinde-Ainphibie- Expeditie. GERUCHTEN „Daar is de organisator ontzet tend geheimzinnig over", ver klaart commissielid en samen steller van de lostrumgids Pe ter van den Bosch. „Op Spirit gaan al diverse geruchten over die wampex maar niemand weet er iets van. Alleen de organisatoren, Niek Alberts en Hans Bertels, weten er alles over te vertellen. Maar dat doen ze nog niet". Over de opbouw van het lustnun- programa zegt Peter van den Bosch: „De organisatie is on derverdeeld in diverse commis sies. Elke commissie heeft een contactpersoon uit het lustrum- bestuur. Maar het betekent wel dat ik van bepaalde punten to taal niets afweet. Omdat het georganiseerd wordt door een hele ploeg. Ik denk dat er onge veer 40 mensen bij betrokken zijn". GROEPEN De lustrum commissie, bestaarde uit Ted Janse, Adrie van der Steen, Jan Kreng er, Hans Ber tels ea Peter van den Bosch, kwamen voor het eerst in ja nuari bij elkaar. „Toen zijn we met een programma-opzet ge- door Marlijn Verwaaijen komen," aldus Peter. „Daarna zijn de diverse groepen ge vormd die de ideeën hebben uitgewerkt en eventueel aange vuld. Zo Is het allemaal in feite ontstaan". Het terrein van Spirit waar de komende maanden uitbundig gefeest zal worden. Het grootste probleem in de opzet vvas het feit dat de oprichters van de hockeyvereniging geen rekening hielden met het begin van het seizoen. „Vandaar", CENTRAAL vervolgt Peter van den Bosch, „dat we het programma hebben moeten uitsmeren over drie maanden. Tenslotte is Spirit op- gericht op 1 november. En met name de toernooien moeten ui teraard vóór het begin van de competitie worden afgewerkt Dus hebben we het geheel uit gesmeerd" Twee uitgangspunten staan cen traal bij de hockeyers en hun viering. Peter van den Bosch: „Ten eerste moeten alle leden en ook oud-leden van Spirit mee kunnen doen. En er ook zin in hebben. En in de tweede plaats hopen we met bepaalde dingen (zoals de wampex wat het ook zijn mag en het jeugd kamp) een traditie op te bou wen. Iets wat jaarlijks terug keert binnen de vereniging". Niet alleen de huidige groep le den zal dus een belangrijk aan deel hebben in de viering van het 40-jarig bestaan. Ook de oudgedienden komen aan hun trekken. Peter van den Bosch: „We hebben via via zoveel mo gelijk geprobeerd ze te vinden. Waarbij vooral Wil Wassenberg enorm veel werk heeft verzet We rijn gekomen tot ongeveer 200 adressen. Ik verwacht bij het hele gebeuren, een totaal van ongeveer 150 oud-leden. Een flink aantal dus". Een voorspelling is altijd moei lijk. Toch zegt Peter tot slot: „Ik denk dat vooral het fami lie-sporttoernooi goed zal lo pen. Temeer omdat de eerste hockey-zondagen per definitief super gezellig zijn. Dan is het leuk om je kennissen weer eens te zien. En op zichzelf is het natuurlijk een leuk begin. Dus tien we het allemaal echt wel zitten". Schiedam In de honkbal- competitie kunnen deze week zowel in de tweede klasse D als in de distrikts- klasse de beslissingen val len. Zaterdag speelt het Delftse. Kineses Birds in Rotterdam tegen Nado Vooruit. Als de Delftena ren winnen, zijn zij kam pioen. Holy, dat als enige met vier punten achterstand in theo rie nog naast de Delftse for matie kan komen, krijgt zondag aan de Zwaluwen laan Jeka uit Breda op be zoek. Ondanks de vrijwel kansloze positie van de Vlaardingers, zullen zij te gen Jeka willen bewijzen dat alleen zij recht hebben op de tweede plaats. Omdat Jeka altijd een onbereken bare ploeg blijft, kan het toch nog een interessant duel worden. Het voor de titel uitgeschakelde Schiedam gaat zondag naar Spijkenisse om tegen RM Bot lek te spelen. Het zal coach Wout van der Have niet meeval len zijn teleurstellende formatie voor deze wedstrijd, die niet meer van belang is, te inspire ren. Niettemin zal Schiedam, steunend op zijn routine, beide punten wel mee naar huis kun nen brengen. In de distriktsklasse komt koplo per Celeritas zaterdagmiddag naar Maassluis. Het gehavende MSV'71 heeft weinig kans om het de Hagenaars moeilijk te maken. Celeritas zal, met het duel in Den Haag nog in het achterhoofd, toch niet hele maal gerust zijn op de uitslag. Als MSV voor een stunt zorgt stelt het daarmee zijn behoud in de distriktsklasse definitief veilig. De gewijrigde aanvang stijd is 13.00 uur. Groenoord ontvangt voor de op één na laatste competitiewed strijd, zondagmiddag om half drie, Compri Aluminium uit Zwijndrecht. Zelfs 2onder Rob Middendorp, die wegens druk ke werkzaamheden definitief met honkbal is gestopt, zullen de Schiedammers deze wed strijd kunnen winnen. Als enige ploeg in de regio is het softbal team van Schiedam nog in eeu interessante strijd ge wikkeld. Als de Schiedamse dames zondagmorgen om elf uur op eigen terrein van Cele ritas winnen, zijn tij definitief aan kop'van de B-poule geëind igd. Deze plaats geeft hun recht deel te nemen aan pro motiewedstrijden. Vier teams strijden dar> om twee plaatsen in de nieuw te vormen landelij ke eerste klasse. Eén van deze fpams k;in Schiedam tijm De wedstrijd van zondag is dus erg belangrijk voor het team van Wim Falentljn, dat, gezien de eerdere resultaten tegen Ce leritas, als favoriet start.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4