Ruim dertig ontslagen bij Tankercleaning CC N I Zr WIK Buurtbewoners wensen geen jeugdsociéteit Jeugdhaven blijft dicht VOP-ers voorlichten cii Ik neem de proef j Slib- onderzoek bijna klaar Straks op straat? Cursussen creatief spel ZEVENTIEN MILLE VOOR TURKEN Auto's botsen Badhuis enkele uren „bezet* Gebouw te gevaarlijk Antieke fiets terug AUTOBEDRIJF ERTAN .Binnenstad bol van activiteit SCHIEDAMSCHE COURANT Donderdag 26 augustus 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD JOlste jaargang no, 25646. PAGINA'S Broers vest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Bij het schoonmaakbedrijf Tankerclea-i ning hebben 34 van de 69 werknemers ontslag aange-1 zegd gekregen. De directie heeft dit gisteren officieel' bekend gemaakt. Voor de mensen die op straat komen te staan zal men trachten vervangende werk- gelegenheid te vinden bij het Rijn-Sehelde-Verolme- CR rtVS)-concern. voor het bedrijf verdwenen is.] „Er zijn methoden waarop Tan-| kercleaning de zaak nog kan! rekken. Ik zeg niet hoe, want' dan zou ik het bedrijf helpen. Met een handige ad1 kaat lukt het ze echter wel", vertelde Zijdeveld onlangs in' de commissie ruimtelijke orde ning. Vlaardingen De oecumenische jongerensociëteit is niet wel kom in bet badhuis aan de Rotterdamse weg. Een deel van de-bewoners uit de buurt heeft dit gisteravond duidelijk ge maakt door het badhuis achter bet Parkflatgebouw te bezet ten. Tegelijkertijd hadden de buurtbewoners over deze kwestie graag een hartig woordje gewisseld met wet houder M. Bovenberg (PPR). Daar deze een vergadering moest leiden' in het nabijgele gen wijkcentrum 't Nieuwelant en derhalve niet bereid was direct naar het badhuis te ko men was de wethouder die avond de gebeten hond. De wethouder heeft volgens de buurtbewoners aan de Vereni ging Oekomenische Jeugd toe gezegd dat zij een deel van het badhuis mogen gebruiken als sociëteit en dat is nu juist iets dat vele bewoners niet willen. De heer J. HoLLenberg, een van de initiatiefnemers van de be zetting, zei dat er rond het bad huis zeer veel bejaarden wonen die, na een jachtig leven, wat rust verdiend hebben. Door de komst van de sociëteit voorziet men vele problemen, zoals ge luidsoverlast van harde muziek en knetterende brommers en zelfs ook het beschadigen van auto's, omdat de jeugd daar haar fiets tegen zou zetten. Volgens de heer Kollenberg wordt het badhhuis nog steeds 300 maal in de maand gebruikt als badhuis en wel op de don der-, vrij- en zaterdagdagen. Als straks de woningen in de omgeving gerenoveerd zijn wat de bedoeling is dan wil* i len de bewoners het afgedankte i badhuis graag gebruiken voor kleinschalige wijkactiviteiten zoals bejaardensoos, pcaatavon- den, kaartavonden enz. Deze activiteiten zullen volgens de I buurtbewoners verdwijnen door de komst van de jeugd-1 soos. 1 De bezetting zelf had overigens weinig weg van een echte kraa- kactie Via het kolenhok aan de achterzijde wisten enkele bewo ners al snel binnen te komen en de voordeur te forceren. Daar binnenzitten veel te warm was trokken de „bezetters" lie ver naar buiten, waar het iets koeler was en bovendien gezel- hg druk. Het doek met de leuze „Geen gezeik, 't badhuis blijft van deze wijk" sprak voldoende tot de verbeelding Volgens de directie is men tot deze ontslagen gedwon gen door onder meer de milieu-eisen van de ge meente Schiedam, de con currentie van RSV en de verslechterde economische situatie. „Daardoor moeten wij de bakens verzetten", aldus H. de Kroes van de raad van commissarissen. Met de bonden zal nog overleg worden gevoerd. Districtsbe stuurder J. Bosman van de ver- voersbond vindt het merkwaar dig dat de gemeente een vrij klein bedrijf heeft aangepakt door geen hinderwetvergunning meer te verlenen. „Er zijn grotere bedrijven die meer vervuilen. Als je beschikt over miljoenen mag je blijk baar wel vervuilen", aldus Bos man, „maar ook al had de ge meente de vergunnmg verlengd dan zou er door de eoncurren- Schiedam De uitslag van het tie van Verolme Tankerclea-j onderzoek naar de kwaliteit rung toch bijna geen werk meer i van het slib uit de Wilheïmma- zijn". haven in Schiedam zal spoedig i bekend worden. Het slib wordt In een nieuwe holding-maat-! gebruikt om een stuk grond in schappij zal het bedrijf aan de' Nieuw-Beijerland op te spuiten. Havenstraat zich nu meer gaan( Gevreesd wordt dat het sbb sterk1 richten op kleinere binnen-] vaartschepen en het reinigen van tankauto's, zoals wij reeds op donderdag 10 juni meldden. Zeetankers zullen niet meer worden schoongemaakt. Het terrein dat hierdoor vrijkomt, onder meer steiger drie, zal worden verhuur^, aan RSV. De bewonersvereniging Schie- dam-Zuid neemt met deze om mezwaai geen "genoegen. Vit een rapport dat onlangs aan de leden van de commissie ruimte lijke ordening is gestuurd wordt duidelijk gesteld dat men het bedrij'f helemaal weg wil hebben. De Gorzenaren willen dat de gemeente bij haar be sluit van 14 oktober vorig jaar blijft om de hinderwetvergun ning voor Tankercleaning niet te verlengen. Over het beroep dat het bedrijf tegen dit besluit van de ge meente heeft aangetekend wordt binnenkort een uitspraak van de Kroon verwacht Als Tankercleaning ongelijk krijgt en dat wordt in gemeente- kringen stellig verwacht dan zou het volgens wethouder Chris Zijdeveld toch nog wel een aantal jaren kunnen duren verontreinigd is omdat het wa ter van de "Wïlhelmmahaven ja-, renlang vervuild zou zijn door afvalstoffen. Deze stoffen zou den afkomstig zijn van een be-, drijf dat zich ondermeer bezig-! houdt met het schoonmaken' Vcl U.C F FCttt KlUu van tankers. - Op verzoek van de gemeente v..,-Vi,-'.l,lv!i„<r Schiedam, heeft Rotterdamse V3H V0I JJi aUOlIlg gemeentewerken bodemman-, sters genomen. Deze zond de Vlaardïngen Een zevenjarig jongetje is maandagnacht door rijn vader uit zijn brandende ledikantje gehaald. Het kind dat mogelijk zou zijn verbrand bleef nu ongedeerd. De brand weer wist het bed snel te blus-; sen. Het matras, de lakens en een deken zijn gedeeltelijk ver-] brand. Het voorval speelde zich af rond vier uur in de vroege dinsdag morgen. De vader werd door rookontwikkeling uit zijn slaap gewekt. Het bed heeft waar-; schijnlijk vlam gevat doordat, een brandend leeslampje omge vallen is. Het kind is daarvan niet wakker geworden. Het bed- degoed moet kort daarna vlam hebben gevat Het "bijna-dra- ma" speelde zich in de Prins Hendrikstraat af. Mufit Mutïu zit in de pro blemen. De bij een Schïe- da mse sloperij werkzame Turk kwam bijna twee jaar geleden naar Neder land. Hij vond onderdak ïn een pension aan de Hofsingel in Vlaardïn gen. Tot vorige maand. Toen kwam zijn hoog zwangere vrouw na een familieruzie naar Neder land. Haar eerste daad op Nederlandse bodem was het ter wereld bren gen van een kind. Haci geheten. Dat gebeurde op Schiphol. Na één dag in een Amsterdams zieken huis te hebben gelegen, kreeg zij het kind in de armen gedrukt en kon Mufit met vrouw Safiye, dochter Sewda en de nieuwste aanwinst Had naar Vlaardingen ver trekken. In het pension konden de vrouw en de kinderen geen onderdak krijgen. Dat zou moei lijkheden geven tussen veertig mannen. Een landgenoot, Omer Ce- lik bracht uitkomst. Zijn gezin was net terug naar Turkije en het gezin van Mufit mocht de woning van Celik aan de Schim- melpenninckstraat be trekken. Tijdelijk even wel, want Celik moet de woning per 31 augustus leeg opleveren, Mufit bleef in het pension wo nen en met een andere landgenoot, Ilhan Turk- sa na, ging hij naar volks-* huisvesting om een ande re woning te krijgen. Il han, al veertien jaar ïn Nederland en de Neder landse taal redelijk machtig, praatte als Brugman. Tot op heden zonder succes. De ziekte van de jongste telg Mut- lu vermocht daar niets aan te veranderen. Het ziet er voorlopig naar uit dat het gezin Mutïu eind augustus op straat zal staan. monsters naar TNO in Delft. Hier is een onderzoek verricht naar de kwaliteit van het slib. Naaldwijk Op verzoek van so ciëteit Shalom geeft Centrum Janzeuven uit Den Haag in het najaar een aantal cursussen creatief speL De „lesdagen" zijn alle maandagen van 18 oktober tot en met 22 november in het gebouw aan de Stokdijkkade 4 j in Naaldwijk. Creaetief spel komt neer op beweging en pan- j tomime, Maassluis Het bestuur van de Maasslulse jongerenorgani satie De Jeugdhaven heeft besloten niet van start te gaan met het programma voor dit seizoen. Dit besluit is genomen omdat het gebouw van de organisatie in slechte staat van onderhoud verkeert. Het bestuur van De Jeugd haven is niet van plan om met het programma te beginnen voor de gemeente het noodzakelijke onderhoud heeft verricht. Schiedam De Federatie Neder landse Vakvereniging (FNV) heeft deze week een bedrag van 2500 gulden afgestaan aan de Actie Turken Schiedam. In to taal is nu voor deze actie 1? mille bij de Europese Beweging in Den Haag binnengekomen. Van dit geld wordt eerst de Turk se moskee in de Mariastraat gerepareerd. Vanavond wil men in de moskee al weer ge bedsbijeenkomsten houden voor de Ramadan die morgen begint. De kosten voor het her stel van dit gebouw worden ge schat op een bedrag van 5 mil le. De rest van het geld dat vooruit deze regio binnenkomt zal wor den verdeeld onder de Turkse caféhouders en winkeliers die bij de rellen in Schiedam wer- j den gedupeerd. In totaal leed de Turkse gemeenschap onge veer 150.000 gulden materiële schade. Gistermiddag hebben algemeen voorzitter J. H. C. Molenaar en Cretans F. Bondagh van de Eu ropese Beweging, maatschappe lijk werker M. D. Ugur van de Stichting Hulp aan Buitenland- 56 Werknemers en gemeente ambtenaar P. Drenth een be zoek gebracht aan de getroffen moskee en enkele gedupeerde Turken. Schiedam De antieke fiets van de heer J. Olde Monnikhof is terug. De twee wie ter uit 1918 die dit weekeinde werd gesto len is teruggevonden door één van onze verslaggevers. Deze heeft hem gisteravond aan de eigenaar teruggegeven. Het voertuig werd aan de Stad houderslaan in Schiedam-West teruggevonden. Daar zag de journalist de gestolen fiets toe vallig staan. De tweewieler viel op door het hoge stuur en het zogenaamde veldwachterszadel. De dief nad de fiets onbeheerd achtergelaten zodat deze zonder problemen kon worden terug gegeven aan de Schiedammer van de Burgemeester Knap- pertlaan. Schiedam Op de kruising Ples- ülanstraat/Caiandstraat zijn gisteren-drie auto's bij een aan rijding betrokken geraakt. De 44-jange J. 14. uit Rotterdam werd met rugklachten naar het Rotterdamse Havenziekenhuis overgebracht tT au*° was total loss gereden. De botsing ontstond doordat de 27-jarige W. S. uit Oostvoome geen voorrang verleende aan J. N. De wagen van laatstgenoem de sloeg over de kop en kwam tot stilstand tegen de wagen van de 43-jarige Schiedamse A. M.N. De auto's van W. S. en A, M. N. liepen slechts geringe schade op. Voor de bewoners van de Vettenoordsepolder. Daar voor zit gemeente-ambte naar Maarten van der Plas in de houten keet aan de Zomerstraat. Om vragen over het concept actieplan voor vernieuwing van de wijk te beantwoorden en om kritische opmerkingen te noteren. i Het actieplan, dat door l ambtenaren van wethouder van stadsontwikkeling Bas Goudriaan in elkaar is ge zet, zal bij de wijkbewoners, zo wordt verwacht, wel de nodige vragen oproepen. Zij kunnen dan op maan dagavond van half acht tot half negen en op woens dagmiddag van twee lot vier in de keet terecht. De gemeentelijke voorlichting zal regelmatig een krantje uitgaven. Dit krantje, VOP vernieuwt, zal hen die bij de stadsvernieuwing betrokken zijn, van de gang en stand van zaken op de hoogte houden. Het eerste krantje wordt volgende week al ver wacht. Op de foto is verder Joost Kühne te zien. Deze VOP- er, actief in het wijkwerk, was hoogst verbaasd voor lichter Van der Plas aan te treffen. „Oat is weer hele maal zonder overleg met de projectgroep tot stand ge komen", merkte een geer- gerde Kühne op. Verder liet hij weten dat het actieplan, Met het besluit voert het Jeugd haven bestuur een oud dreige ment daadwerkelijk uit. Op 25 mei van dit jaar werd tijdens een vergadering met de ge meente en de andere jongere norganisaties reeds gezegd dat men de activiteiten niet zou aanvangen als met voor 1 sep tember het nodige onderhoud was. verricht. Het was dezelfde- vergadering waarop uitgebreid werd gesproken over het al dan niet t>a men werken van deze jongerenorganisaties. De Jeugdhaven liet toen weten wel voor samenwerking te voelen, maar men wenste met in één organisatie op te gaan zich met anderen in eén gebouw te gaan l zitten Na die vergadering is er geen contact meer geweest met de gemeente. Informele gesprek ken met gvmeentcbesyuurders wezen uit dat men het gebouw van De Jeugdhaven best wilde onderhouden. De werkzaamhe den werden echter steeds uitge steld en op de lange baan ge schoven. Een en ander zou te wijten zijn aan een rapport wat zou moeten verschijnen. In dit rapport zou de invloed van de werkzaamheden aan de Deita- dyk op het Jeugdha vengebouw worden neergelegd. Een derge lijk onderzoek was echter al gedaan. Daaruit was gebleken dat d« Jeugdhaven op 't Hoofd kor. blijven zitten. In de com missie voor jeugdzaken gaf wethouder Smit ook toe dat er een vergissing gemaakt was. Het bestuur van De Jeugdhaven hoopt dat er spoedig een aan vang zal worden gemaakt met de te verrichten werkzaamhe den. Men is er van overtuigd dat het ondanks dat wel een slecht gebouw bh)ft. Maar er kan dan tenminste in gewerkt worden. dat In een „leesbare" versie aan alle bewoners van de Vettenoordseoolder is toe gezonden, „als een bom is ingeslagen". De wijkgroep, de vertegenwoordiger van de VOP-ers, blijft zich ge fopt voelen. 40VERTENTIE voor betrouwbare occasions v. Deventerttfaat 17 Schiedam Tt). 26.53.25 Koopavond geopend Vlaardingen De binnenstad van Vlaardingen staat vrijdag erT zaterdag bol van activiteit. Het Koopcentrum Vlaardingen houdt dan weer een grootse bradene, ofwel, openlucht- markt. Dit keer zal de braderie niet al leen op het Liesveld worden gehouden maar worden ook de andere straten van het koop centrum bij dit feestelijke ge beuren betrokken. Veel winkeliers zullen hun waren op marktkramen uitstallen. Er zuilen kramen zijn waar de-' monstra ties worden gegeven, j Ook zullen er kramen zijn met' curiosa en antiek. Het beoefe-j nen van ambachten uit groot- moederstijd zal het straatbeeld j nog eens extra verlevendigen. De braderie wordt gehouden op vrijdag van 13 tot 21 uur en zaterdag van 10 tot 17 uur Bo vendien zal zaterdag de stem- mmfi worden "opgeblazen" door de "Green River Jazz band". Deze band zal ook een rondgang maken door het cen trum. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad u dagen gratis op proeï toe In combinatie met flofterdamsch Nieuwsblad Deze bon m open envelop zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 334. Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1