Halkes: "Bedank de scheidsrechlei' maar" DWS niet in eerste klas KONINKLIJK ZILVER VOOR NIESTADT Fancy-Fair van Harga Laseroms: "De punten zijn binnen" Pollux ontvang Engelsen ALLEEN SITUATIE BIJ HSV ONZEKER •3.;' Kroon op 53 jaar trouwe dienst Ook liandbalclnbs hebben veldproblemen COiMiiJiKJjAG 2(5 AUGUSTUS 1976 4 Fred Meerhof in duel met Dick Beek. Rinus Steenbergen en scheidsrechter Ram zijn attent. Vlaardïngen - Een Waterwegderby om nooit te verge ten. Zo gretig en uitgebalanceerd SW speelde, zo tactloos, althans na rust, was het antwoord van FC Vlaardïngen '74 daarop. Desondanks winst voor de formatie van Theo Laseroms, "omdat", glimlachte hij fijntjes na afloop, "nog steeds de punten tellen. We moeten eerst de vier duels in twee weken goed doorkomen. Dan kunnen we pas aan "voetbal" gaan denken". Zijn collega Halkes, die Laseoms bij de handdruk na afloop toefluisterde: "bedank de scheidsrechter maar voor de strafschop", had er voor het verzamelde persvolkje maar één antwoord opV~ Scheidsrechter Bart Ram stuurde alles in het hon derd. Ik heb er geen woorden voor". Ook voorzitter Maarten Elsing mengde rich in de strijd: "Een schandaal om zó te verliezen.** Inderdaad bereikte SW na rust een boog niveau, waarin de linies uitstekend op elkaar ingespeeld waren. FC Vlaar dïngen kwam in dat tweede deel aan zegge en schrijve zes aanvallen toe, voor de rest overheerste SW. Niettemin hadden de Schiedammers geen afmaker. Alleen. Slobodan Dutina haalde halverwege - bij een 2-0 achter stand - onberispelijk uit (2-1), maar voor de rest was SVV alleen aangewezen op de naar voren gestuurde Fred Meerhof. Van Vlaardingse zijde was dan Cees Zwam bom, één van de weinige uitblinkers in het zinde rende duel, in staat om de lange krullebol van daden af te hou den. Een alternatief had SVV niet Ook al speelde FC Vlaar dïngen nog zo beroerd. Theo Laseroms daarover: "We had den gewoon een black-out, vreemd maar waar. Be begrijp nog steeds niet wat Rob van der Bol, maar ook anderen, op dat middenveld deed". Ruim 6500 kijkers wreven hun ogen uit dat FC VLaardingen er m dat tweede deel zelfs niet in slaagde om zich te herstellen. SVV beantwoordde al die frêle acties met zwaar geschut, van agressief voetbal, in het Vlaar dingse verweer was er van or ganisatie totaal geen sprake meer. Laseroms: "ik weet met waarom. In de rust heb ik de, spelers, toen we met 2-0 voor stonden nog gezegd hoe zij moesten spelen, maar daar is niets van terecht eekomen. SW-FC Vla ar dingen jwas daar om een eenzijdig duel Hoewel laatste man Rinus Steenbergen andere geluiden naar voren bracht: "Ik heb toch wel moeite genoeg gehad met Wim Tijl, een Door Bas van den Berg speler (ex-HION) die veel "kleefde". Niettemin, "gong de lange verder," vond ik het ook onbegrijpelijk dat FC Gaardin gen in zijn defensie matig orga niseerde". Punt uit, De tweede helft was een ontgoocheling op het eerste deel, waarin de thuisclub wél zorgvuldig het spel bepaalde, zonder zich overigens druk te maken. Volgens het concept van Theo Laseroms moesten de Schiedammers komen en dat gebeurde ook. Hoewel ook ooi de kwetsbaarheid van de defen sie bleek bij openingen van de Schiedamse uitblinkers Wim de Haan en Slobodan Dutina, dic teerden de Vlaardingers steeds meer het spel. Grondleggers daarvoor waren op het midden veld Cees Bouman en Hugo Loehtenbergh, terwijl in de Vlaardingse aanval bij herha ling Meerhoef en of Steenber gen moesten kleven aan lastige Dïck Beek. FC VI aar dingen drukte voor rust zijn meerderheid uit in twee goals. De strafschop was de eerste, ook al liepen de menïn- FC Gaardingen SW, 2-1, m#t 2-0. 25. Cees Böuman 1-Ö< strafschop), 40. Wim Tij' 2-0. KusU 17. Slobodan Dutina Z-L Scheidsrechter Ram. Toeschou wers "3000. FC Vlaardinjen: EÜcienboooa, D« Buiter (Heijkoopp), Fiers. Zwamborn, Hesling. Van der Bol. Loehtenbergh, Bouman, DraplcfSlans) Beek, TijJ- SVV: Van der Moet. Van Dijk, Meerhof, Steenbergen, Den Tuinder, Mulder, De Baan, Van der Vlist, Dutina, treft, HuigenlCorver). gen uiteen dat het terecht was. Rinus Steenbergen, de veroor zaker van die twijfelachtige handshal: 'Ik heb het geea eens gemerkt. Ik maakte een sliding naar voren en weet nu ndg niet of ik de bal met de hand heb aangeraakt". Scheids rechter Bart Ram, die er boven op stond, zag het wél en toen was het voor specialist Cees Bouman een koud kunstje om invaller Doelman Eddy van der Most (Bas van Noordwijk ontving een voorlopige schor sing) te Iaat te laten reageren; 1-0. Die opsteker zette SW aan het denken. Het veroverde een veldmeerderheid en toen al speelde zich een situatie af dat de Vlaardingers meer achter de Schiedammers gingen aanlo pen. Maar nog steeds geen ge vaar, vooral niet toen Wim Tijl op een lange pas van Hugo Lochtenberg sprintte, nadat Cees Bouman de solo van Ri nus Steenbergen had gestuit en toen ook nog eens doelman Van der Most verkeerd uit zijn doel kwam, schoof Tijl de bal in een flits langs de Schiedammer heen: 2-0. FC Gaardingen zat op rozen. Maar voor hoe lang? Laseroms: "het had nooit zo vér mogen komen". Het eerste kwartier kon FC Gaardingen nog wel eens aanvallen, maar daarna moest alleen de defensie alles opknappen- Halkes: "Een ver dienste toch wel voor het su blieme werk van die Vlaardin gers, maar wij hadden er nor- Wim Tijl scoort. Invaller doelman Eddy van der Most ïs kansloos: 2-0 maal gesproken vier moeten in- prikken. Behalve de sublieme kogel van Slobodan Dutina in de zeven tiende minuut kwam SW niet verder. De Joegoslaaf zelf: "Ik wilde wel veel meer schieten, zoals ook voor rust met een bal over de lat, maar dan kreeg ik verwijten van de collega's. Dus schoot ik maar niet meer." Het had evenwel SVV's alternatief moeten zijn. Nu werd het duel eenzijdig besloten met "hoge ballen voor de pot" en daar wisten Frans Fiers en Cees Zwambom, de twee laatste centrumverdedigers, wel raad Vlaardïngen Wilhelm Heinrich Niestadt <74 Jaar) glunderde. De secretaris van de Vlaardïn- gese Damvereniging VDV zag 53 Jaar trouwe dienst als be stuurslid beloond met een uit reiking van de Orde van Oran je-Nassau in aalver. Burgemees ter Kieboom van de gemeente Vlaardïngen speldde hem deze week, onder toeziend oog van 29 van de 39 leden, op. „U heeft gedurende al die jaren activiteiten ontwikkeld zowel als secretaris als als speler," aldus de burgervader, „Ik kan me zo voorstellen dat de vereni ging een stuk van Uw leven is geworden. Belangrijk is het ook dat Uw werk thuis gewaar deerd wordt Vandaar ook mijn complimenten aan Uw vrouw die het allemaal maar goed ge vonden heeft." Na het opspelden verklaarde een zichtbaar verlegen Niestadt: door Martijn Verwaaijen „Toen ik het hoorde ben ik een dag lang overstuur geweest Ik wil wel zeggen dat ik het ook wat vreemd vind dat ik 53 jaar lang secretaris ben geweest. Maar het ereteken komt u alle maal toe. Want dankzij de uit- stekende sfeer die in onze ver eniging heerst heb ik geen en kele moeite gehad zoveel jaren te volbrengen." Niet alleen de heer Niestadt stond in de belangstelling. Ook de 85-jarige heer Verburg werd ge huldigd. De nog steeds actieve dammer (menig jeugdlid ver liest van. hem) werd benoemd tot erelid omdat hij vanaf de oprichting VDV trouw is geble ven. En tot slot werd ook de hele vereniging in het zonnetje ge- Niestadt met zijn onder scheiding zet. Op de feestelijke Jaarver gadering, waar de koffïe-met- gebak het uitstekend deed, werd gevierd dat dit Jaar het 66-jarig bestaan een feit is. „Het is een enorme prestatie om een vereniging 60 Jaar in stand te houden", oordeelde burgemeester Kieboom, „Paar is steun voor nodig. Vandaar dat ik niet kan nalaten alle mensen die zo hard aan dit resultaat hebben gewerkt te complimenteren." En terwijl de koffie-kan nog eens rondging en de heer De Haan namens de Rotterdamse Dam bord een vrij lang betoog hield werd ook door de aanwezige leden voor de opvolger van de niet meer herkiesbare Wilhelm Niestadt gestemd. Zeer waar schijnlijk (pas in de volgende vergadering wordt dat defini tief bekend) zal de heer Heuvel mans de ondankbare taak op zich nemen. Ondankbaar om dat een systeem, dat 53 jaar lang is uitgedokterd door Nies tadt, wel de nodige inwerking zal vergen Gaardingen Bet komend weekeinde ontvangt de hockeyvereni- ging Pollux 45 leden van de Engelse club Olton Hockey Club. De vereniging uit West Warwick is geen onbekende voor de Vlaardingers. Al vanaf 1973, toen het 700-jarig bestaan van Vlaardïngen werd gevierd, onderhouden de beide clubs contact. In 1974 legde Pollux een tegenbezoek af. Vrijdag komen de Engelse gasten aan. Zondag wordt een toernooi gehouden waar aan door Olton Hockey Club, Evergreen en HIM wordt deelgeno men. Dinsdagochtend vertrekken de Engelsen weer. Schiedam De korf balvereniging Har- ga houdt zaterdag een fancy-fair waarvan de op brengst bestemd is voor een nieuwe cantine en betere trafningsbecodigd- heden voor de jeugd. Tussen 9 en 17 uur zijn er op het terrein in sportpark Harga vele attracties. Zoals het rad van avontuur, tafel- voetbalspel* touw* •fbalsgeL tje trekken, grab belen enzovoorts. Om circa 15 uur is de trekking van de loterij, die als hoofdprijzen kent een portable tv, een Hels en een grill. Schiedam Voor de verenigingen die niet over een verhard veld beschikken, is het op dit moment nog steeds een twijfelachtige zaak of er zondag gespeeld zal worden, vanwege de droge vel den. Ook de handbalclubs kam pen met veld-problemen. DWS ziet de herenselectie niet in de landelijke eerste klasse uitkomen. Het protest tegen de uitspraak van de strafcommissie over de gestaakte wedstrijd tegen CWP is afgewezen. Men moet dus dit seizoen nogmaals trachten de sprong te maken. DWS heeft Wim Schaap, vorig siezoen trai ner van de succesrijke UVG heren selectie aangetrokken en verwacht dat onder zijn leiding de opgaande lijn verder zal doorzetten. De dames van DWS redden zich nipt in de regionale klasse en zal ook nu weer danig op de tellen moeten passen. Vertrouwen Nu Wim Schaap vertrokken is, heeft UVG de leiding over de heren selectie in handen gegeven van Gerard van Eyck, die vorig seizoen alleen de dames voor zijn rekening nam. De dames van UVG vielen terug naar de promotie-klasse en zullen het be paald met gemakkelijk krijgen in hun poging terug te keren naar de regionale klasse. Het team had te kampen met te weinig zelfvertrouwen, wat hopelijk nu overwonnen zal zijn. De heren van UVG promoveerde naar de eerste klasse en zal hier hoge ogen gooien als het de zelfde inzet op kan brengen als vorig seizoen. Bij Wilton is er weinig veranderd, wat hen goede verwachtingen geeft voor het veld-' seizoen. De dames van Wilton zijn. gepro moveerd naar de promotieklasse en zullen hier o. a. stadgenote UVG treffen. Een sprong naar de regionale klasse van de dames, wordt op dit moment niet ver wacht. Ook de heren van Wilton nestelden zich in de promotieklasse en kunnen hier ongetwijfeld hoge ogen gooien, al zal het daarbij terdege rekening moeten houden met Urn tas en Hoilandiaan, twee oude rivalen. Voor WIK wordt het een belangrijk seizoen, waarin het haar 25-jang bestaan gaat vieren- De activiteiten zijn verschoven naar 25 september, want dan kan het gelijktijdig haar nieuwe accommodatie in- gebnuk nemen. Voorzitter Van der Toom verwacht echter niet dat alles tijdig gereed zal zijn. Maar m een paar weken kan er veel gebeuren. WIK verwacht geen verras sende resultaten van de teams, alhoewel het nieuwe complex misschien een opkik kert je kan betekenen. Door het vertrek van Hans van Zelm naar Urn tas, zit Hoilandiaan nu zonder trainer. Naastig speuren naar een opvolger heeft nog geen succes gehad, zodat de dames maar alvast zijn gaan trainen onder lei ding van Frieda Keyzer. Het nieuwe Be stuur van Hoilandiaan is rond de tafel gaan zitten met de Gemeente Gaardingen en heeft de toezegging dat het een nieuwe terrein mag verwachten in Holy-Noord. waar het naar aller waarschijnlijkheid de beschikking gaat krijgen over twee ver harde velden en een gras terrein. PROGRAMMA DAMES 12.15 uur DWS - Jong Ade 12.15 uur WILTON - UVG 15.30 uur DES - HVK 14.00 uur EHC - Hoiland iaan 13.00 uur Atomium - WIK 15,00 uur Umtas - Actief 2 EIEREN 13.30 uur DWS-Snelwiek 13.30 uur Wilton-Actie f2 11.00 uur Unitas 2-UVG 13-30 uur Umtas- Vires 13.45 uur Vires 2-HVK 13.30 uur HVHW-WIK Koek van Holland Met uitzondering van het Hoekse HSV hebben de Westlandse korfbalverenigingen geen problemen ten aanzien van de velden. Wat de Westlanders betreft kan de competitie normaal op 4 september beginnen ondanks het feit dat diverse verenigingen in het district Rijndelfland hebben aangedrongen op uitstel, vaak tot l oktober. Natuurlijk is er ook in het WesÜand een roep naar regen, maar dankzij het feit dat er uitvoerig is gesproeid, vaak met gemeentelijke hulp, wordt er normaal getraind en kunnen de reeksen oefenwedstrijden gewoon worden afgewerkt. Alleen bij HSV is de situatie erg onzeker. „Maar dat heeft eigenlijk alleen zijdelings met het weer te maken", zegt korfbalvoorzitter Slikkerveer. „HSV gaat dit seizoen naar de nieuw aangelegde .velden in plan Oost en het is tot nu toe zo dat de velden niet zijn overgedragen. Bovendien wachten wij op noodvoorzieningen ten aanzien van kleedgelegenheid en kantine. We hebben op dit moment nog geen idee hoe het gaat lopen". De trainingen van de HSV-ers worden inmiddels op de trimbaan gehouden. Van de zijde van de andere Westlandse verenigingen komen alleen maar positieve mededelingen. ONDO is al met de training begon nen en heeft ook al oefenwedstrijden gespeeld. Natuurlijk is het veld droog, maar het is wel goed bespeelbaar. De serie wedstrijden van ONDO gaan op 28 augustus niet door, maar dat heeft niets met het veld te maken. Doordat enkele verenigingen zich terugtrok ken is het aantal deelnemers te klem geworden. Bij de 's-Graven- zanders vreest men dat het heffen van inschrijfgeld daar een oorzaak van kan zijn en men overweegt dat bij een volgend toernooi na te laten, zo schrijft voorzitter A. de Reus in het clubblad. VALTO en O DO melden goed bespeelbare velden dankzij de be sproeiing en er wordt normaal gespeeld en getraind. Ook Dijkvo- geJs kan gewoon aan de slag. Bij de Maas dij kers is vorig seizoen de helft van de grasmat omgelegd en opnieuw geëgaliseerd en ingezaaid. „Dat gedeelte sparen we nog, maar eventueel zen er ook alweer op gespeeld kunnen worden", zo zegt wedstrijdsecreta ris Arend van laienen. Cees Bouman juicht. Hij heeft zojuist de door scheidsrechter Ram toege kende strafschop benut.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4