Hardlooptitel strijd overtreft verwachtingen Steenbergen blijft bij SW Passage/VCJ te sterk voor Gerard de Lange Geen kampioensfeest voor Hermus Sluyter voorzitter Hoekse Boys Excelsior sluit met nederlaag Johan Kijne troeft Kromhout opnieuw af Wim van der Sloot: diep teleurgesteld na het missen van het kampioenschap Schiedam Het dames volley baJ team van Passa ge/VCJ speelde afgelopen zaterdag de derde oefen wedstrijd binnen twee weken. Tegenstander was het voltallige tweede divisieteam van Gerard de Lange/RC dat met 3-1 werd geklopt. Eerder oefen de Passage/VCJ tegen de eerste klassers Shell en Schippers/Berkei. Het team, dat in dit derde duel niet de beschikking had over de van Bouwlust/Orawi overgekomen Wanda Kowalski, won via de setstanden 7-15,15-7, 5-15 en 8-15. Het reserve-deamesteam, dat door de komst van enkele nieuwe eerste teamspeelsters duidelijk is versterkt, verloor via de setstanden 16-14, 15-7 en 15-13 van het derde divisieteam van Gerard de Lange/RC. Ook het herenteam van Passage/VCJ speelde tegen een team van Gerard de Lange/RC rijn derde oefenwedstrijd. De Schiedammers, die hun selectie konden versterken met Lex Mastenbroek, Stef Niersma en Frank Rijnbende wonnen alle vijf gespeelde sets. Een eerdere oefenwedstrijd tegen promotieklasser Schippers/Berkei eindigde wél in een nederlaag. Setstanden: 15-12,16-14,17-15. Toch is duidelijk geworden dat beide seleetieteams van Passage/VCJ duidelijk sterker zijn geworden. Met name het damesteam, dat al vanaf 17 juli meerdere malen per week in training is, beschikt in Wanda Kowalski, Jonny Soeters, Riet Brouwer en Monique Hessels over vier hoog springende en hard slaande hoofdaanvalsters. Een aanval, die in ieder geval te sterk was voor het twee klassen hoger spelende Gerard de Lange/RC. Passage/VCJ's resterende oefenprogramma luidt: 2/9 Passage/VCJ-Flits, 9/9 Duyvestein-Passage/VCJ, 11/9 toernooi Smash'66 Alblasserdam, 16/9 beker wedstrijd MVC-Passage/VCJ, 18/9 toernooi Passa ge/VCJ, 21//9 Meteoor-Passage/VCJ (competitie). Schiedam Excelsior'20 ondervond m ajrt laat ste competitiewedstrijd veel tegenstand van het tweede team van Quick Haag. Door tosswinst besloot captain Henk Kensman om Quick eerst te laten batten. Op het bowlen van Koos Gouka (4 voor 41) en Wim Putters (2 voor 22) als gevaarlijksten wis ten zij hun tegenstander voor een totaal van 132 runs ujt te gooien. Al leen de West-Indier Rambaldo wist met 54 runs de aanval op zijn wicket goed te door staan. Opmerkelijk was het slechte fielden van de Schiedammers. Zelfs de eenvoudigste ballen werden gemist bij het vangen, getuigde van een gebrekaan concen tratie, een eerste vereis te bij deze sport. Zou voorheen het totaal van 132 voor de spelers van Excelsior geen pro bleem &jn, slechts Koos Gouka met 43 en Henk Kornet met 34 runs al smede «je li runs van Bas Kornet konden nog emgszirijj aanspraak maken op het predikaat goed. De overige spelers bleven duidelijk onder de maat, waarmee de Thurlede-bewoners op het meer dan uitstekend bowlen van de Hage naars Wim Leeuwen hoek (4 voor 30) en Roy Everest (3 voor 16) voor het totaal van 125 runs waren uitgespeeld, na dit partijtje cricket. Wanneer Excelsior^O-cap- tam Henk Rensman te rugblikt op het afgelo pen seizoen, doet hij dit met weinig enthousias me, .Al met al is dit seizoen mij tegengeval len, ook de prestaties van diverse spelers ble ven ver onder de maat. In het begin van de competitie heerste al veel onrust onder de spelersgroep omdat de selectie te groot was en de kwaliteit elkaar niet zo veel ontliep". Dit wreekte zich vooral in de 2ö belangrijke twee de helft van de competi tie. tegen die tegenstan ders, waar normaal ge sproken van gewonnen kon worden. De vierde plaats waar wij nu op geëindigd zijn, ligt ver beneden onze stand. We zullen er volgend jaar alles aan moeten doen om dit prestige-verlies te herstellen". Naaldwijk De vijfde editie van de Westiandse Hardloopkampioenschap pen eindigde in een fraai sukses. Wer den er vorig jaar bijna 300 inschrij vingen geboekt, nu meldden zich 483 liefhebbers. Olympus '10 zorgde sa men met het Oranje-comité uit Naald wijk voor een goede organisatie. De prestatieloop over 820, 1640, 2460, 3280 of 4100 meter leverde het groot ste aantal inschrijvingen. Dit slotstuk vormde met 180 deelnemers van jong tot oud een waardige afsluiting van een groots evenement. De herinne- ringsmedailles waren vrijwel op, maar gelukkig waren er ook nog vaantjes. Een gedeelte van de deelne mers krijgt de herinnering nog nage zonden, want op zoveel deelnemers/s- teis had niemand gerekend. De publieke belangstelling- was enorm. Waren er vorige jaren slechts weinig mensen die het parcours omzoomden, nu ston den er langs de gehele route talrijke toeschouwers die de lopers enthousiast stimuleer den om goede prestaties te le veren, Naaldwijk's burgerva der J. de Bruin verrichtte het eerste startschot Hij schoot de mini's, de jongens tot en met U jaar, af en deze 30 jongelui leverden een felle strijd. Die tenslotte tot een zege van Dan ny van Dijk (Naaldwijk) leid de- Ook reikte burgemeester J. de Bruin de prijten uit aas deze jongens. De prijsuitreikingen, die direct na elk nummer plaatsvonden, wer den later verzorgd door A. J. Voogt en Albert van der Ende, respectievelijk voorzitter en se cretaris van het Oranje-Comité en door Jac. Valstar als voorzit ter van OIympus-'7Q. De Profi- markt sponsorde het gehele evenement en de bloemen voor de eersten werden geschonken door de CCWS. VEEN KEI! Na de mini-jongens volgde® de meisjes tot 12 jaar. Hier was Heulse Rianne van Marrewijk duidelijk de sterkste. Willem Boon I's-Graven2ande> was de snelste bij de jongens van 12 tot 15 jaar. Nederlands junio ren-kampioen Hugo Veenker (Naaldwijk) was bij de jongens van 15 tot 19 jaar duidelijk de grote favoriet. Zij* liepen vier ronden, maar drie ronden moest hij aan kop gezelschap dulden van L. van Geest (Poel dijk) en H. Wijgerse (Maas sluis). In de slotronde schudde hij beiden snel af en eindigde in een goede tijd van 10 minu ten en 47,7 seconden duidelijk als eerste. L van Geest legde met een ach terstand van ruim acht secon den beslag op de tweede plaats. Hugo Veenker.' „Ik wist, dat ik ze wel kon hebben. Leuk, dat dit mijn eerste Westiandse kam pioenstitel ls"- Hierna kwamen de meisjes aan bod. De leef tijdsgroep van 12 tot 15 jaar en 15 tot 19 jaar startten tegelij kertijd. Bij de jongste groep was Willy Benne ('s-Gra'venzan- de) de snelste. Een goede pres- De kopgroep bij de heren. V.l.n.r. Johan Kijne, Heiman Kromhout en Ralf van Kasteren tatie, want 2ij doet pas sinds mei 1976 aan atletiek en dit was haar eerste wedstrijd. Vong jaar was ze ook al eerste meisje m de leeftijdsgroep tot 12 jaar. Bij de ouderen deed Marion Komdeur (Naaldwijk) wat van haar verwacht werd en eindig de duidelijk op de eerste plek. Bjj de dames (vanaf 19 jaar) was Ine Valentin f s-Graveman- de) de sterkste. Met 40 secon den voorsprong op Leni van der Hom (Ter Aar) kon haar weinig meer gebeuren. VETERANEN Tegelijkertijd liepen de heren ve teranen. Voor hen stonden 10 ronden (8200 meter) op het pro gramma. Tot en met de negen de ronde ging een drieman schap (Wim Verkerk, Henk Groenewegen en Piet Schoo- nen) aan de leiding. Piet Schoordijk miste in het begin de aansluiting en kon de ach terstand niet geheel goedma ken. Wim Verkerk (Bodegra ven) schudde in de slotronde zijn belagers van zich af en Henk Groenewegen eindigde na een spannende eindsprint met Piet Schoonen op de twee de plaats. Piet Schoordijk, slechts twee seconden achter stand op Piet Schoonen, eindig de op een eervolle vierde plek. Maar liefst 43 personen schre ven voor dit nummer in. werd nog overtroffen door de eren vanaf 19 jaar, want hier -aren er 159 deelnemers. Ook 8200 meter. Johan vijf ronden samen Herman Kromhout (De Lier) aan kop, maar liep toen de Olympus*70 atleet los- Uite raard was Johan Kijne, gespon sord door stomerij Van de Bosch uit Maassluis, de grote favoriet en elke ronde Uep hij iets uit op Herman Kromhout Ralf van Kasteren was derde en deze Van de Bosch-atleet had steeds een kleine achter stand op Herman Kromhout. Met 22 seconden voorsprong legde Johan Kijne beslag Op de eerste plek. Olympus TQ voorzit ter Jac. Valstar: „Deze kam pioenschappen waren een enorm succes voor deelnemers en publiek. Het was prima weer. Ook hebben we nog vele nieuwe leden kunnen inschrij ven"- Een prettige zaak met de nieuwe atletiek-akkommodatie in sportpark De Hoge Bomen in het vooruitzicht «Uitslagen Westiandse HardloonW pioensr happen; jongens tot 12 jaar: 1 Dannv van n„i (Naald™» 2 40.7. 2 ifflÖ I Honselersdijk) 2 42B, 3 Martin E I ïestein (Naaldwijk) 245; 4 Hoogkamer (Naaldwijk) 2 47, 5 jS Jansen (Vooibure) 2 49. 6 Peuir der Ende (Viaardingen) 2 49; TFrwf Kuypera (Naaldwijk) Ï49, 3 Kerkvliet (Rodofarendsveen) 2.5(5 Rud! Okthoom (Monster) 2 57-cL? Heppe (Naaldwi ik) 3.00 Meisjes tot 12 jaar: l Rjanne var Marrewijk(Kwimsheul) 2.49 7- 2 Roelofsen(Utrecht) 2533,3 Adavap der Voort Cs-Gravenzande) 3 12 4 i José Gram (Kwintsheui) 3 22; 5 Mai greet Okthoom (Maasdijk) 325- r- I Anita Boon ('s-Gravenzande) 3.3c GerUride Groenevelt (Honselersdóid 3.33; 8 Josée Hakvoort (Naaldwijk) M-'ï- Hemojer (JfoSg heul) 3.50; 10 Br. van den Ende (Naaldwijk) 3 55. f Jongens 12 tot 15 jaar; 1 Willem Boen (VGravenzande) 5.04,1; 2 Beo Kerk. vliet (Koelofarendsveen) 5.13.g- 3 1 Marc van den Bosch (Naaldwijk! I 5.18; 4 Ron Burger (Naaldwijk) 5% 1 5 H. I tav inga (Wateringen) 5.33; 6 Marwijk (Kwintsheui) 5-35; 7 P. van de Kraan (Nootdorp) 5.3a; 8 Kuyvenhoven (Naaldwijk) 5-53 9 L van de Ahe ('s-Graveazaa- de) 555; 10 K. van Turnhout (Slik kerveer) 5,58. Meisjes 12 tot 15 jaar: 1 Witiy Ben- ne< s-Grai-enzande) 6062, 2 Desirée Daraen (Monster) 6 07; 3 Ingnd Mt- Chiels ('s-Gravcnzande) 603, 4 Aflita Jansen (Den Haag) 615,5 José van Hotsleijn(Naaldwijk) 650, 6 A van der Berg ('s-Gravenzande) 6 57, 1 Suzy Mi duels Cs-Gravenzande) 7 06 8 Carla van Dijk (Naaldwijk) 715* 9 Thea Boekestiin (De Lier) 7.36; 10 Diana van Embden {Viaardingen) Jongens 15 tot 19 jaan 1 Hugo Veen- Uer (Naaldwijk) 10.41.7; 2 L. van Geest (Naaldwijk) 10.55.9; 3 H. WH. gerse (Maassluis) 11.03; 4. Pieterman' (Rotterdam) 11.12; 5 M, Storm (Ter Heijde) 11.48; 6 L. van der Heijden, IBerkel en Rodenrijs) Iljfl; 7 a Kesper (Oen Haag) 11.52: 8 R. van* Marrewijk (Kwint&heul) 11.52; 9 Ni co Tonssaint (Hooselersdijk) iLSf- 10 J. v.d. Bregge (Beried en Rodeo- rijs) 12,17. Meisjes 1$ tot 19 jaar: l Manon Kom-, deur (Naaldwijk) 5.51.2; 2 Ineke Jan sen (Poeldijk) 6.18, 3 Karin Kerkvliet' (Roelofarendsveen) 6 36, 4 Trees van* Ruyven (Schinlmden) 648 Dames 19. jaar eu ouder I Ine Valen- tin Cs-Gravenzande) 12.33; 2 Lem van der Hom (Ter Aar) 1313. 3 F Jansen-de Graaf (Voorburg) 13.3|; 4 Tme Bronswijk (Naaldwijk) 1426, 3 M. Bentschop (Gouda) 14 44, 6 C- Verbeek (Viaardingen) 1712 Heren 19 jaar en ouder l Johan Rijnt» (Viaardmgen) 2551.00, 2 Herman Kromhout (De Lier) 26 1300, 3 Rak van Kasteren (Rotterdam) 2626 4 Jan van der Sm an (Delft) 27.00. S Dl de Snaijer (Viaardmgen) 27,10,6 Piet Spaans (Monster) 2v33, 7 Bonman (Stnjen) 27 34; 8 G. Kortekass (Hon- selersdijk) 27,40; 9 Marti en van fitar- rewijk (Kwintsheui) 2742, 10 Henk Bronswijk (Naaldwijk) 27,49 Reien-veteranen: 1 W Verkerk (Bode graven) 28 19 5. 2 Henk Groenewe gen Cs-Gravenzande) 2825: 3 Piet Schoonen (Zocturmeer) 2827. 4 Piet Schoordijk Cs-Gravenzande) 2829. 5 A. van der Water (Viaardmgen) 29.00; 6 J van Oorschot (Halsteren) 29 10, 7 F Jansen (Voorburg) 30 32. 8 Leen van der Enden (Maasdijk) 30 40, 9 Ane Louter (De Lier) 3054, 10 C Alewijnse (Rotterdam) 3102 Schiedam Dit weekeinde viel het doek na een spannende competitie voor beide grote Schiedamse cricket- verenigingen. Hermes DVS miste het kampioenschap op een haar. Het Amsterdamse ACC wist door een beter wicket-gemiddelde de promo tie zeker te stellen, na winst op hun stadgenoot VKA. In Den Haag bleek Quick Haag II te sterk voor Excel sior'20 wat geen invloed had op de vierde plaats in een voor hun tegen vallend seizoen, van de Schiedam mers, De Amsterdamse derby tussen VRA en ACC werd door een grote Hermes DVS-delegctie met meer dan gewone belangstelling gadegeslagen omdat bij verlies of gelijkspel van ACC onze stadgenoten kampioen zouden zijn- In het begin van aeze ontmoetin^za| alles er rooskleurig uit, toen eerst fieldent hun tegenstander voor 125 runs all out kreeg. Ook met de stand van 60 voor 1 met VRA aan bat klopten vele Schiedamse harten steeds sneller maar de hoop op een kampioenschap verdween als sneeuw voor de zon toen het over meer erva ring beschikkende ACC team, aan vallend uit z'n slof schoot en de rest van de VRA batsmen opruimde met de telegraaf op een stand van 74 runst, wat een domper zette op de vreugde van Hermes. Toch kan Hennes DVS terugkijken op een geweldig seizoen. In dit competi tie-jaar werden elf overwinningen be haald, waarover cricketcommissielid Gerry Willemse zegt: „We moeten heel ver terug in de Hermes cricket- feschiedenis om zo'n prestatie te vin- en." Vooral de laatste drie thuiswed strijden waren een reclame voor het cricket, wat weer blijkt door de be zoekersaantallen, welke bij deze wed strijden schommelde rond de 800. Wat meer is dan het aantal bij het Nederlands cricketelftal. Dit bewijst dat deze sport nog volop leeft in deze gemeente en ook ver daarbuiten." Wdlemse betreurt het, dat Hermes-cap tain Wim van de Sloot, na bijna 10 jaren deze functie in het team te hebben bekleed besloten heeft om de eer aan een jongere over te geven, al blijft hij door zijn onschatbare ervaring altijd beschikbaar om met raad en daad deze man bij te staan. Waarna een einde komt aan de loop baan van deze markante figuur in het Hermes DVS cricket, de derde echte captain van Hermes na Guus Nolet en Manus Stolk. En ook veel waarde ring door zijn inzet en prestaties heeft verdiend- MAANDAG 30 AUGUSTUS 1976 Schiedam Rinus Steenbergen blijft in elk geval tot het einde van dit seizoen bij SW. De 27-jarige verdediger, waarvoor FC Viaardingen hardnekkig belangstelling: toonde, heeft gistermorgen aan trainer Leo Haltes meegedeeld geen kort geding te zullen aanspannen. Steenbergen en FC Viaardio- gen hadden die gerechtelijke stap wel overwogen, „omdat", zo meent Steenbergen, „de door SVV gevraagde 150.000 gulden veel te hoog is". mdat Steenbergen reeds voor dat FC Viaardingen belangstel ling toonde, accoord ging met het hem voorgelegde contract én zijn handtekening zette is SW gerechtigd een af koopsom te vragen. FC Viaar dmgen vond anderhalve ton echter te veel en adwseerde Steenbergen via een gerechtelij ke procedure een overstapje te maken. Steenbergen is daar echter van terug gekomen. „De kansen dat ik zo'n kort geding zou winnen zijn met groot, dus het bgt voor de hand, dat ik er de dupe van zou worden. Logi sch, dat ik daar weinig voor voel Te meer omdat SW mij in al die jaren correct behan deld heeft Mochten SW en FC Viaardingen het in de toekomst eens worden, dan ligt de zaak natuurlijk anders, want dan is er sprake van een correcte ver koop. Nu hgt alles echter wat anders en mede in verband met de rust in het elftal laat ik de zaak nu verder maar rusten en blijf me gewoon voor honderd procent inzetten voor SW", van Holland De laatste bij Hoekse een aantal bestuurv mutaties opgeleverd. Voorzit ter P. van der Kaaden Is na een periode van dertien jaar opge stapt als voorzitter. Hij wordt opgevolgd door Ph. Sluyter. maar Van der Kaaden werd wegens zijn grote verdiensten wel gebombardeerd tot ere voorzitter. Bestuurslid i- Be nard gaat verder door het le ven als erelid van de boys. Het secretariaat van de Hoekse ia- terdagvoetballers is nu in han den van L. Bakker, terwijl E. Stas de financiën zal beheren Behalve trainer Wim de Vries uit Rozenburg is er ook een nieuwe verzorger voor het eer ste elftal aangetrokken. Hei is de heer W. Lammens, terwijl oud eerste elftalspeler Jacques Lokers als vaste begeleider van de Hoekse Boys hoofd macht gaat fungeren-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6