SCHIEDAMSCHE COURANT WD-vragen over verkoopbeleid in Steendijkpolder Woo ciwagenkamp boos op wethouder Commissie bespreekt rioolstank Bijdorp Katj es bijna verdronken Commissie voor nota wijkberaad Commissie stemt niet in met kabel-T.V. 1100 zwem mers in bad Groen- oord Glimmerveen gearresteerd Has college Maassluis nalatig? Onwel en overleden Raadslid bestolen VOP wil consequentie uitlating wethouder (KERjOPENINGSTUDEN VAN HET PRAATHUIS - ''m Dinsdag 31 augustus 1976~ ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101«te jaargang no. 25649— 4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendiensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De ■nvemavcndvier- daagse beeft Schie dam volledig in de ban. Maar liefst HM deelnemers op de eerste avond in bet openlucbtbzd Groen oord Burge meester Arie Lems dook zelfs nis eer ste te water, ge volgd door de rest, waarvan bet over grote deel voor de 500 meter koos. On der de vele boa der den deelnemers wa mt ook tien gehan dicapte kinderen uit Schiedam, die onder leiding van de heer A. Kalkho- ven speciaal voor die avondvierdaag se hadden getraind. Ook vanavond kan men nog starten voor de avondvier die tot en vrijdagavond Schiedam De politie heeft gisteravond in het centrum van Schiedam Joop Glimmerveen be trapt bij het verspreiden van rascistische pamflet ten. De voorzitter van de Nederlandse Volksunie uit Den Haag werd met njg vier medewerkers gearresteerd en overge bracht naar het hoofdbu reau van politie. Enkele duizenden pamfletten zijn in beslag genomen. De an dere pamfletverspreiders die omstreeks tien uur bij de Dam werden aange houden zijn de achttienja rige student M. J. N. S. uit Utrecht, de 63-jarige kan toorbediende H. G. C. H. uit Den Haag, de derrigja- rige free-lance medewer ker J. p. C. J. H. uit Hui zen en de 57-jarige free lancemedewerker F. 2. uit Amsterdam. Na verboor zullen zij op vrije voeten worden gesteld. Maassluis Zijn er door het college aan Eurowo- ningen BV en de NV Bouwfonds Nederlandse Gemeenten geen richtlij nen verstrekt ten aanzien van de toewijzing van de koopwoningen en dus in strijd met wat aan de raad is toegezegd? Dit is één van de acht vragen die de heer Niestadt als fractievoorzitter van de VVD in de Maassluise ge meenteraad aan het col lege heeft gesteld. De VVD heeft zich tot het college gericht, om dat gebleken was dat on der de burgerij ongerust heid is ontstaan over de wijze waarop de uitgifte van de in de Steendijk- polder gereedgekomen koopwoningen plaats vindt. Daarvoor heeft de VVD zich in verbinding gesteld met de twee on dernemingen. Eurowo ningen bleek niet over richtlijnen van de ge meente Maassluis te be schikken, aldus de WD. NV Bouwfonds Neder landse gemeenten be schikte volgens de WD over twee lijsten van ge gadigden. Op de ene lijst stonden een zeventig mensen die volgens het gemeentebestuur voor éen koopwoning in aan merking moesten komen. De tweede lijst bevatte slechts namen van leden van het Bouwfonds. Reeds vorig jaar heeft bet college toegezegd dat voor alle typen woningen verschillende criteria zouden gelden bij de ver koop daarvan. Deze ver schillende criteria zou den door het college wor den vastgesteld en in de commissie stadsontwik keling worden bespro ken. Eind vorig jaar werd bovendien nog vastgesteld dat Maasslui- zers voorkeur zouden ge nieten, wanneer de te bouwen woningen ver kocht zouden worden. De VVD wil verder we ten hoe bovengenoemde lijst tot stand is gekomen en volgens welke criteria deze is samengesteld. Verder wil de partij we ten of de toegezegde be paling in de verkoopcon tracten zijn opgenomen. De VVD wil bovendien dat, indien al de boven genoemde toezeggingen niet zijn nagekomen, deze alsnog zullen worden uit gevoerd. In de brief met de vragen aan het college dringt de VVD aan op spoedige beantwoording van de vragen. Iets wat het college inmiddels heeft toegezegd. Schiedam Door een misrekening, die de Schiedamse woonwagenbewo ners wethouder van sociale zaken en volksgezondheid Evert Collé verwij ten, kan voorlopig niet worden ge start met reconstructie van het woonwagenkamp aan de Schiekade. Deze brieven gmgen elk verge zeld van een afschnft van een schrijven aan Collé d.d. 18 augustus, waarin de kampbe woners als ultimatum stelden, dat zij binnen een week op de hoogte wilden worden gesteld omtrent de stand van zaken. De CPN-wethouder reageerde daarop niet. Kampbeheerder NeUs Rokven, als emg direct betrokkene lid van een ingestelde gemeente lijke coördinatiecommissie voor het kamp, deelde gister middag desgevraagd mee dat de grond van het sloopterrem naast de woonwagens, die bij het kamp zal worden betrok ken, veel duurder is dan de gemeente zou hebben voor zien. Het verschil bedraagt volgens hem honderdduizend gulden. Omdat het ministene van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk (CRM) nu mets ervoor voelt om die bijkomende kosten te vergoe den, heeft de gemeente nog geen spa in de grond gesto ken. „Dat zijn geen eerbjke afspra ken meer", schreven de bewo ners twee weken geleden aan De woonwagenbevolking wil zich echter niet nogmaals laten afsche pen. Vandaag hebben alle fractie voorzitters uit de gemeenteraad al smede het college van burgemeester en wethouders een schriftelijk ver zoek om hulp in de bus gekregen. Schiedam Op het volkstum- encompïex aan de Schiedam- seweg is gistermiddag de 64- jarige J. Adams onwel gewor den Met de ambulance van de GG en GD werd de Schie dammer naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht. Btj aan komst bleek de hartpatiënt echter al te zijn overleden. Schiedam Het PvdA-raadslid Nicolai Dielemans is bestolen. Aan de Gedempte Baansloot is een onbekende er vandoor gegaan met zijn bruine hand- tasje. Het woonwagen kamp; aan de andere kant van de sloot de dure grond. Collé. „Direct na de bouwvak zou worden begonnen met vernieuwing van het kamp. Wij willen weten, waarom het werk is uitgesteld". Volgens Hans de Bruijn, namens de Katholieke stichting voor So ciaal-Culturele Arbeid (KS- CA) werkzaam m het kamp, hebben de woonwagenbewo ners nu ook het laatste restje vertrouwen, dat zij nog in Collé hadden, verloren- Een andere gnef, die tijdens de besprekingen tussen gemeen te en de bewonerscommissie van het kamp het laatste jaar voral naar voren kwam, was het feit dat de gemeente niet tegemoet kwam aan de wens van de bewoners om het kamp dichter naar de be bouwde kom te verplaatsen Dat is misschien pas mogelijk over minimaal vijf jaar. Onte vredenheid bestond ook m het kamp over de manier, waarop de gemeente uiteindelijk toch reconstructieplannen op tafel legde. In de coördinatiecommissie werd nog met gesproken over de vertraging. Ook Rokven slingerde de zaak met aan. Pas op 14 oktober vergadert die commissie weer. Daarvoor zal evenwel de raadscommis sie voor sociale zaken en volksgezondheid zich over het probleem buigen. Vlaardingen - De subsidie van de Verening Wij'kbelan- gen Vettenoordspolder moet worden ingetrokken-Dat is de enige logische gevolgtrekking die de gemeente raad kan maken, als hij de uitlating van Goudriaan ondersteunt. Het gaat ora de uitlating van Goudriaan dat de vertegenwoordigers van de bewoners van de VOP in de projectgroep niet representatief zouden zijn. Onderschrijft de gemeenteraad deze uitlating niet dan verlangt de wijkvereniging dat dit openbaar bekend gemaakt wordt. Dit alles heeft de wijkverenigïng in een brief aan het college van B en W en aan aab de gemeenteraad gesteld. In die brief Iaat de wijkvereniging weten dat zij zich achter de vertegenwoordiger in de projectgroep opstelt. Het bestuur van de wijkvereniging stelt dat de Wijkgroep VOP nimmer van de belangen van de inwoners van de VOP is afgeweken. Verder is zij van mening dat de vertegenwoordigers in de projectgroep te allen tijde hebben getracht de inwoners van de VOP te vertegenwoordigen. Ondersteunt de raad het standpunt van Goudriaan, dan wil de wijkvereniging zo spoedig mogelijk weten wanneer de subsidie stopgezet wordt. Dan kunnen zowel de wijkvereniging als de gemeente dit aan bet ministerie van CRM bekend maken. Vbardingen Vijf jonge katjes zijn het afgelopen weekeinde bijna het slachtoffer gewor den van de dierenbeulpraktij ken vanpen nog onbekend gebleven persoon. Deze was van plan om de katjes in een vijver van het park 't Nieuwe- lant te verdrinken. Van de vijf katjes, die in een plastic zak werden gevonden waren er twee nat De dader is kennelijk gestoord bij zijn poging. De beestjes zijn naar bet asiel overge bracht ADVERTENTIE (achter winkelcentrum de Loper Holy) eH» Woensdagavond Donderdag Vrijdagmorgen te beginnen 00 25 auq as 9.30-21.30 leL 010-7«963 9.30-12.3 D Hel gemeentebestuur van Vlaardinaen heeft het mooehfk gemaakt dat ook de bevolking Kan meedoen aan het vorm- en mhogd geven van het wijkcentrum Holy Noord. "V0'® nieuwe wijk worden naar voorlopige rammg pim 600 woningen 9™ouwd in directe relatie tct winkels, kantoren, medische, sport- en andere voorzien imen. "Een gezellige woonwijk mat allerlei zgn kleinschalige voorzieningen" dat is de vnjwat algemeen levende wens van de insprakars die aan de Tspraakprocedure van fase 1, de planvoorbereiding hebben meegedaan Nu begmt de 2e belangrijke fase. die van het plannen concretiseren Zij die geïnteresseerd zijn ir de te bouwen woningen, winkels, kantoren of •ft andere voorzieningen. Kunnen vanaf woensdagavond 25 aug as »n bat Praathuis terecht op de bovenvermelde inden en daaen Getracht wordt ook de eerste nog zeer voorlopige informatie over huur en koopprijzen van woningen, winkel- en kantoorruimte zo snel mogelijk aan te kunnen «'ken. Woensdag 25 aug 1930 uur wordt aan belangstellenden een verslag gegeven van da ontwikkelingen die »n de afgelopen maanden hebben plaatsgevonden. Tevens wordt dan een werkschema besproken waann het mogelijk moet worden gemakt dat er voldoende aandacht wordt gegeven hen die in fase 1 hebben meegedaan en aan de nu binnenkomende directe belanghebbenden, as bewoners, winkeliers, kantoorhouders en andere verzorgers van het nieuwe centrum. 0® algemene coördinatie vanuit het Praathuis heeft als belangrijkste taak net tijdig inbrengen van de wensen van de consument naar de werkgroep Punvorming {die begin van deze maand aan zijn wenctaamheden is ^fflOnnen) en van daaruit naar het gemeentebestuur, opdat die wensen n®*ï beste vermogen door de producenten van het gebied kunen worden Afwerkt. Schiedam De raadscommissie voor ruimtelijke ordening heeft gisteravond in het Schiedamse Stadskantoor uitvoerig aandacht besteed aan een schrijven van PSP-statenlid Lieke Blaauw-Rieu, dat zij namens de wijkvereniging Bijdorp voor de vergadering had uitgedeeld. Daann verwijt mevrouw Blaauw de gemeente, dat voetstoots is aangenomen dat dankzij een proef de riool- stank in wijk Bijdorp is ver- h.olpen. .Als over stank geen klachten meer binnenkwamen in het Stadskantoor, wil dat met zeggen dat de gemeente lijke proef (afdichten roet plastic folie), waarvan wij trouwens met eens op de hoogte zijn gebracht, een suc ces was", geeft het PSP~kd te kermen. De klachten van de bewoners zijn via een enquête ter ken nis van de gemeente gebracht en in behandeling genomen, schrijft mevrouw Blaauw, die zelf in de Schietbaanstraat in Bijdorp woont en nog steeds last zegt te hebben van stin kende nolen. „Over de voort gang van het onderzoek was mets bekend en men gaat met klagen over een zaak, die m onderzoek is. Bovendien is deze zomer de windrichting voornamelijk oostelijk geweest, terwijl het rioolgemaal westelijk van Bij dorp is gelegen Stank was nu meer merkbaar bij sporthal Margriet". Mevrouw Blaauw dringt verder erop aan, dat voortaan de wijkvereniging wordt inge licht als commissies over Bij dorp praten. Gisteravond gaf WD-raadslid Cor van Til- borg toe, dat behandeling van het probleem in de commissie bij hem de indruk had ge wekt, dat de stank inderdaad was verholpen. Ook andere commissieleden merkten, dat zij te optimis tisch waren geweest CDA-Iid Stem Rosman vond, dat de gemeente daarom zo snel mo gelijk opnieuw maatregelen moet treffen om de overlast weg te nemen. PvdA'er Aad Wiegman meende, dat reeds de aanpak van het probleem zeer veel tijd heeft gekost. Briljant! Het was gisteren feest ten huize van de heer en mevrouw La- gerwij - Boudestein i n Maassluis. Het was die dag precies 65 jaar geleden dat de toen 21-jange Dirk en zijn evenoude bruid Jannetje elkaar op het raadhuis van Naaldwijk het ja woord gaven. Een briljanten huwelijk komt met zo vaak voor. vandaar dat zich onder de recep- tiegangers natuurlijk ook burgemeester M. K. van Dijkc en zijn echtgenote bevonden. Maassluis - De commissie voor financien en economische aangelegenheden is gister avond niet akkoord kunnen gaan met beschikbaarstellen van een krediet van vijf mil joen gulden voor een Centrale Antenne Inrichting m Maas sluis AUe fracties zetten hun vraagtekens rond het voorstel van het Maassluise college van B en W. Een eventuele aansluiting op een C. A. I. zou betekenen dat het maandelijk se kijkgeld wordt verhoogd met 9,51. Schiedam Met een kleine commissie, bestaande uit ,,kn- tiekleveraars", gaat wethou der Hans van der Wilk in oktober een mouw standpunt bepalen over zijn nota wijkbe raad Voor de nota wijk wel zijnsvoorzieningen worden al leen alle reacties afgewacht en verwerkt Daarna zal voor deze nota opnieuw een verga dering worden uitgeschreven voor sociaal-cultureel werkers en bewonersveremguigen. Dat is het resultaat van een bijeenkomst die gisteravond in het raadhuisje aan de Gro te Markt werd gehouden en waar men kritiek kon leveren op de nota's die de wethouder van wtjkaangelegenheden m april heeft gepubliceerd. De bewoners verenigingen Schiedam-Zuid, Oost en Cen trum keurden daar de nola over het wijkberaad af, zoals wij gisteren reeds aankondig den. De exacte icdenen wor den vandaag schriftelijk naar het stadskantoor verstuurd. Groenoord had met de Stichting Samenlevingsopbouw Schie- dam-Noord wel kritiek, maar wees de nota niet helemaal af. Men wil alleen antwoord op een paar vragen. Zo ook met de Federatie van Schiedamse Instellingen, voor Sociaal-Cul tureel werk en Samenlevings opbouw Schiedam-West bet op deze vergadering mets van zich horen. De Federatie had een harder standpunt ten aanzien van de nota wijkwelzijnsvoorziemtv gen. Die keurde de federatie om pnnciptele redenen af. Men vreest dat alles al te veel vastligt. Ook de bewonersver eniging Schiedam-Zuid ging niet akkoord met deze nota. lib* Jfstèrs

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1