Leo Bakkes: Vitesse een complete ploeg9' Feyenoord-C Berckenkamp niet mee naar Veendam Smaakmaker Roodbol heeft er weer plezier in Beker voor Delia Wind Waardering voor kampioenen Hans Ruitenberg blijft toch Schiedam Ton Ebben naar Schiedam Vluggeren bij Shell Steenbergen en Meerhof twijfelachtig WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1976 „Kleedkamers bij SSS gelijk aan bestuurskamer bij Vlaardingen" VOORSTEL SFEERMAKER Goud voor Diane en René Zethameta plaattr# SELECTIE Aad Boere ontving op krukken zijn medaille Vlaardingen Even valt de „smaakmaker" uit zijn rol. Jan Rood bol, de man die FC Vlaardingen inruilde voor zaterdag tweede klasser SSS uit Klaas waal, kan er ook wel eens de balen ervan hebben. Zoals zijn laatste jaren in het be taald voetbal. Twaalf jaar Sparta, drie jaar Vlaardingen zijn voor hem genoeg. Ondanks het feit dat hij nog maar 28 jaar is. „Ik zag het al in december niet meer zo zitten," zegt hij nu, „Door mijn werk kreeg ik het zo druk dat ik mijn eigen gezin vrij wel nooit meer zag. 's Ochtends om half zeven was ik al de deur uit en dan kwam ik meestal pas om een uur of acht thuis. Mijn twee kinde ren zag ik veel te weinig. Achteraf heb ik er voor al wat betreft de oudste (5 jaar) veel spijt van. Die vroeg op het laatst als ik wel thuis was: „Fa, moet je niet voet ballen?" door Martijn Verwaaïjer» De betaalde tijd is voorbij. Waarbij met name de Vlaar dingse periode niet geheel naar tevredenheid is verlo pen. Jan Roodbol: „Laat ik wel voorop stellen dat ik zonder ruzie weg ben ge gaan, Maar in die jaren dat ik bij Vlaardingen onder contract stond is het altijd een organisatorische puin hoop geweest Al weet ik natuurlijk niet hoe het alle maal dit seizoen loopt" „Maar met de vroegere trainer Jan van Baaren heb ik in dertijd afgesproken dat ik kon trainen wanneer ik wil de. Met oog op mijn drukke baan. Maar ik wilde het liefst ontbinding van mijn contract Zelfs heb ik voor gesteld om me zondermeer weg te laten gaan zonder dat ik verder nog geld zou krij gen. Was mijn eigen voor- steL Daar ging het bestuur niet mee akkoord. Ik kreeg gewoon mijn geld en moest ook gewoon blijven stelden ze. Nou, dat geld moet ik nog krijgen." „Ik heb zonder overdrijven ze ker tien keer Theo Laseroms gebeld," vervolgt Roodbol, „Hij zei toen dat alles in orde was en dat de bank het gestort heeft Belde ik de bank dan op dan zeiden ze dat Laseroms had gezegd dat ze dat geld niet moesten uitkeren! Ik heb al die tijd gedacht dat het nog wel m orde zou komen. Nou dat nog met het geval is denk ik er hard over de WCS in te schakelen." Toch zegt Jan Roodbol vol overtuiging: „Denk nou niet dat ik racuneus ben want dat is zeker niet waar. Ik heb ook vreselijk veel ple zier gehad bij Vlaardingen. Ze wilden me zelfs als lei der houden. Omdat ik ge zien werd als de sfeerma ker. We hebben het eens ge had dat we naar Veen dam moesten. Op het station Amersfoort liep een vrouw met een hondje. Ik riep dat beest en voor dat wc er erg in hadden stond hij in de trein. Natuurlijk net op het moment dat die conducteur zijn gebakken ci de lucht in stak. Zoeiets gebeurde meer bij ons. Was vaak lachen geblazen hoor." Jan Roodbol verkoos SSS toch boven de leidersfunctie bij FC Vlaardingen. „Ik ben vo rig jaar een paar keer bi] SSS gaan kijken. Een vrese lijk gezellige vereniging. En mijn vrouw vond het ook wel prettig dat ik op zater- dag ging voetballen. Het voordeel van die tweede klas in het zaterdagvoetbal is ook dat ik met meer van die verre reizen hoef af te leg gen. Want daar kreeg ik op het laatst wat van." „Overigens een prima vereni ging, dat SSS," vervolgt hij, „Als je die accommodatie ziet. Dat isonvoorstelbaar. De kleedkamers daar zijn gelijk aan de bestuurskamer bij Vlaardingen. Trainer Hans van der Wekke vroeg me wat mijn reaktie was. ïk heb hem in alle eerlijkheid kunnen zeggen dat dit bo ven alle verwachtingen lag" Ook op sportief gebied ziet middenvelder Jan Roodbol het wel zitten in Klaaswaal: „Als we goed op elkaar inge speeld zijn kan de ploeg erg hoog eindigen. Tegen sterke ploegen als Excelsior C, DBGC en Leomdas hebben we m de oefenperiode erg goed gespeeld. Met Nooten- boom en Lokhorst achter, Andrê Zeegers en ik op het middenveld en Leo Schout en en Ad Huisman in de voorhoede moet het best lukken. Vooral die Huisman is een erg sterke speler. On voorstelbaar wat die alle maal kan met die bal." Jan Roodbol zal voor het eerst sinds jaren weer met veel plezier naar een wedstrijd uitkijken. Dat staat vast. De FC Vlaardingen-periode sluit hij bijna af. Alleen de financiële problemen moes ten nog opgelost worden. „Ik wil verder helemaal geen moeilijkheden veroorzaken," zegt hij na afloop. „Maar men moet zich wel aan de afspraken houden." Schiedam Feyenoord-C is gisteravond bij DHS in Kethel niet verder ge komen dan een 1-0 over winning. Om in aanmer king te komen voor de eindprijs van de neder- laagserie is Feyenoord meteen al uitgeschakeld, want eventueel beslis sende strafschoppen vie len in het nadeel uit DHS benutte er vier van de vijf en Feyenoord slechts drie. Na drie van de zes wedstrij den blijft Sjiarta-C nog steeds leider in de serie', ook al door het heter ne men van strafschoppen. DHS en Feyenoord wogen vrij goed tegen elkaar op, waarbij de defensies over heersten. De eerste werke lijke kans was voor DHS, middels een schot van Ger- rit Sclyey. De Joegoslaaf Kovacevic in het Feye- noord-doel wist de bal ech ter met een schitterende sa fe te bedwingen. Tien minuten voor de rust kwam Feyenoord toch op een voor sprong. Een over rechts opge zette aanval werd door spits Peter Houtman koppend afge rond, waarbij doelman Jos Sparla kansloos was: 0-1. In de tweede helft opnieuw over heersende defensies, zij het dat Feyenoord wel wat meer aan de bal was. Uitgesproken sco ringskansen gaven de defensies echter niet weg. Eén keer was Feyenoord echt gevaarlijk met een vliegend schot van Rime Piasmans, dat echter voorlangs verdween. Vier minuten vcdt tijd was_DH5 nog erg dicht bij de gelijkma ker. Na een algehele aanval kopte Piet Roozen in, maar op nieuw was daar doelman Kova cevic om de bal met een snelle reaktie weg te werken. Derhal ve bleef het een 1-0 nederlaag voor DHS, dat de serie volgen de week voortzet tegen het eer ste team van Excelsior, R. Fred Meerhof {1} blessure... Schiedam —.De honkbalteams in het waterweggebied hebben zich voor een deel nu al verze kerd van technische leiding voor het volgende jaar. Het succesvolle Groenoord heeft coach Cor van der Velden op nieuw voor een jaar aan zich gebonden. Een ontwikkeling waar beide partijen hun voldoe ning over uit hebben gespro ken. Schiedam, dat aan het be gin van dit seizoen al wist dat Wout van der Have na dit jaar zou stoppen, heeft oud-eerste team speler Ton Ebben gekon- trakteerd. Ton Ebben, die na zijn aktieve loopbaan als honk baller achtereenvolgens DRZ, Gouda en het Rotterdamse Neptunus onder zijn hoede had, keert hiermee terug op het ou de nest Bij Holy is er nog geen besluit gevallen. Op twintig september gaat het bestuur praten met Bob Soudijn over een verlen ging van het huidige kontrakt. Wel is al bekend dat Jonne van Soelen oud Storks speler en dit jaar uitkomend voor MSV72, rich bij Holy heeft aangemeld. Maasland Tijdens de clnbkam- pioenschappen van tennisver eniging Maasland legde Delia Wind opnieuw beslag op het kampioenschap bij de dames. Zij legde daar voor de vierde keer beslag op, door in de fina le Hedi Both met 6-1 en 6-6 kansloos te laten. Delia Wind werd daardoor de eerste eige nares van de nieuwe wissel- bekker. Bij de heren enkelspelen ging de titel naar Reinier Taapken. Hij versloeg in de finale Jan de Graaf met 6-0 en 6-3. Taapken behaalde overigens ook de eer ste prijs van het clubkampioen schap van het Maassluise Be Quick. In het gemenge dubbel was het kampioenschap ook al voor Taapken, met Hedi Both aan zijn zijde. Dit duo wist de jaren lange hegemonie van Delia Wind en Jan de Graaf te door breken. De setstanden waren 6-4 en 6-1, Vlaardingen De Vlaardingse schaakvereniging Shell heeft evenais vong jaar weer een open snelschaairioemooj geor ganiseerd. Vrijdagavond 10 sep tember wordt er gespeeld. De zaal van het sportpark De Vijf sluizen aan de Mr. L. A. Kes- perweg gaat om kwart over ze ven open. Een kwartier wordt met schaken begonnen. De opzet van het toernooi wijkt af van dat van vorig jaar. Na twee selectieronden volgt een herindeling naar speelsterkte. Er zal dan gespeeld worden in groepen van zes, nadat in de selectieronden de speelsterkte bepaald is. In de selectieronden wordt in groepen van vier ge speeld. De bedenktijd bedraagt dan vijf minuten per partij per speler. Na de herindeling wordt volgens het normale snelschaa kreglement van tien minuten per partij gespeeld. In elke groep van zes zijn twee prijzen le winnen. In de te vormen hoofdgroep, waann onder an dere kampioen van Rotterdam Kuypers zal zitten, is twintig gulden per punt te verdienen. Vlaardingen De twee Montreal- gangers Diane Edelïjn en René van der Kuil hebben, het uitste kend gedaan op de Nationale zwemkampioenschappen in Vo- ïendam. De 16-jarige Vlaar dingse kwam op de rugslag tot twee Nationale titels, hoewel haar tijden wel onder de maat bleven. Overigens wel begrijpe lijk gezien het lange topseizoen. René van der Kuil schitterde op de 100 vrij in de scherpe tijd van 54.69. De Schiedammer be haalde een bronzen medaille op de 2GQ vlinder in 1.14.89. Vlaardingen Voor de leden van de Vlaardingse hengelaarsver eniging Zethameta waren de vangsten in de twaalfde serie niet erg hoog. Koster werd win naar met 2810 gram vis. De overige resultaten: W. Korpers- hoe~k 2100 gram, H. van der Berg 1250 gram, K- van Gelde ren 1100 gram, B, van Vliet 600 gram. P. Van 't Oor 500 gram. Zaterdag vertrekken de vissers om 5 uur,' vanaf de parkeer- A Schiedam Het grootste gedeel te van de SW-selectie heeft de vrije zondag benut om naar het duel tussen Excelsior en Vitesse te gaan kijken. Met oog op de ontmoeting van van avond, VitesseSVV, laat Leo Halkes niets aan het toeval over. „Een complete ploeg", oordeelde de Schïedamse oe~ fenmeester. Een SYV-er kent Vitesse beter dan de rest. John Oorver speelde een deel van de wedstrijd Vitesse Heracles. De nieuwe SVV-verdedi ger zag zijn toenmalige ploeg (Heracles) met 6—0 de boot in gaan. „Ze hebben drie levensge vaarlijke spitsen", zegt Corver, „Gerdsen is enorm snel. Van Vee- nendaal blijft een voortdurend ge vaar en op links is ook Bursac erg lastig". .Toch zijn er zeker mogelijkheden om Vitesse af te stoppen", vervolgt John Corver, „Want het speelt wel een eenvoudig spel. Bosveld lan ceert de buitenspelers en dan komt alles hoog voor de pot. Als Bosveld een vaste man krijgt en die pijl snelle Gerdsen kan worden afge stopt moeten er zeker mogelijkhe den zijn. Vooral als je het de eerste helft op 0—0 kunt houden. Want tegen een dergelijke ploeg moet je niet aan aanvallen denken. Zeker niet in het begin". Ondanks de terugkeer van Jos Zoet mulder, Jan Merrelaar en. Bas van Noortwijk kampt Leo Halkes toch met problemen. Afgelopen maan dag trainde Rinus Steenbergen niet mee. „Ik loop al een paar dagen met flinke hoofdpijn: Vol gens de dokter heb ik een voor- hoofdsholteontstekmg. Ik hoop maar dat ik kan spelen. En ook Fred Meerhof twijfelt In de wed strijd tegen Vlaardingen liep hij een schouderblessure op. Vitesse, dat afgelopen zondag Excel sior in Rotterdam met 3—1 ver sloeg, kwam met de volgende spe lers in het veld: Beukhof, Zaayer, Mulderïj, Heezen, Meliaard, Veen- stra, Bosveld, Wierts, Gerdsen, Van "Veenendaal en Bursac. Vlaardingen Evenals vo rig seizoen kende FC Vlaardingen een uitste kende start. Maar vanaf de vierde wedstrijd tob de het met blessures en kon de druk van leider niet aan. Het gevolg is bekend. Op het ogenblik staan de Vlaardingers weer aan de top, samen met MW, dat één punt meer heeft. Er zijn nog geen blessures, maar daarover behoeft trainer Laseroms niet in te zitten omdat zijn selectie breed genoeg is. Niettemin is Veendam morgenavond in eigen huis een ware krachtmeting. Vorig sei zoen vergokten de Gro ningers op een puntje na de (derde) periodetitel en hoewel het afgelopen zondag met 21 van MVV verloor, is Veen dam typisch een club uit de subtop. Dus waar FC Vlaardingen ernstig re kening mee moet hou den. Vong seizoen verloor FC m Veendam met 2—1, veelal op grond van het feit dat do noordelingen erg agressief speelden. Geen moment kon de Vlaardmgse defensie toen uitrusten. Ook morgenavond niet, omdat juist de FC zijn tactiek heeft afgestemd op een ïjzersterke verdediging. „Een klein beetje noodge dwongen", licht echter trai ner Laseroms een klein tipje van de sluier op, „omdat ons middenveld niet optimaal draait Vraag niet hoe dat komt, maar het is een „zwakke" schakel. Overi gens overheerst bij mij de mening dat in dit stadium van de competitie de punten belangrijker zijn en daar slagen wij nog steeds in. Na die twee weken moeten wij trachten op het middenveld ons waar te maken. FC Vlaardingen zal voorlopig nog geen ploeg 2ijn die het spel kan gaan lopen maken- Maar om een voorbeeld aan te halen, een ploeg als SC Cambuur trapte volledig in onze opzet" En Veendam? „Afwachten maar", zegt Laseroms. Ver schillende spelers hebben de opdracht fel op de man te spelen en misschien ligt het wel in ons voordeel dat Veendam het spel moet gaan maken". FC Vlaardin gen reist met de volgende selectie naar Veendam: Pe ter Eikelenboom, Dick van der Meer, Red Hesling, Frans Fiers, Cees Zwam- bom, Bep de Ruiter, Cees Bouman, Hugo Lochlen- bergh, Frans Stans, Rob van der Bol, Cees Demcrüe, Dick Beek, Wim Tijl, Predrag Drapic en Barend van Hij koop. Wim Berckenkamp is in verband met militaire dienst niet beschikbaar. Overzicht van de volgepropte burgerzaal Schiedam Zon dag tweedeklas ser start de com petitie het a.s. weekend toch met Hans Rui tenberg in de - dug-out De sinds kort in Zwijndrecht wo nende oefen- meester had eer der deze week zijn ontslag inge diend. Diverse moeilijk heden waren daaraan vooraf gegaan, maar gisteravond zijn. die de wereld uit gepraat Ruiten- 'i berg, bezig aan zijn derde sei zoen bij Schie dam en tevens tra hier van za terdagclub WGZ, heeft daarop zijn ont slagaanvraag in getrokken. Vlaardingen Burgemees ter Wim Kieboom had gisteravond grote waar dering voor de kampioe nen uit Vlaardingen tij dens een ontvangst op het Stadhuis. Maar liefst 150 sporters, inclusief hun begeleiders en be stuur, hadden gevolg ge geven aan dit initiatief van het dagelijks be stuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Re creatie. Naast tien teamsporters hu- digde sportwethouder Rien Bovenberg het gros van uitblinkers in de in dividuele sporten. Kers vers was bijvoorbeeld het nationaal kampioenschap van Diane Edebjn op de 100 en 200 meter rugslag. Naast allerlei Vlaar dingse en provinciale kampioenen, was ook het meisjes spelregelteam van WIK present, dat in het afgelopen seizoen kampioen van Nederland is geworden. De ongelukkigste sporter was ongetwijfeld Aad Boers, de doelman van Zwaluwen, die afgelopen zaterdag in een oefen wedstrijd tegen Marken zijn kuitbeen brak. Op krukken steunend moest hij 2ijn medaille gaan af halen. Burgemeester Wim Kieboom had uitgere kend dat de begroting van Vlaardingen op het onderdeel sport zo'n drie miljoen was. Per inwoner kwam dat neer op 45 gul den en per sporter op 80 gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6