VEEL WAARDERING VOOR JUBILERENDE VZC Passage VCJ: routine voor eerste teams T op judo in Margriethal WIK eert Ben Odijk Goede generale Bondsgoud voor voorzitter Verwey Condilioiieei beter ÖBO bluft Nieuwerkerk af Opzet van toernooi dit jaar anders Cliibrecords verbeterd DINSDAG 7 SEPTEMBER 1976 Versterking uit eredivisie Succes rally crossers Vlaardingen in dubbele cijfers 4 Maasland Het korfbalteam van ODO heeft de terugkeer in de landelijke derde klas gevierd met een royale overwinning. Op eigen veld gaf ODO het bezoekende Nieuwerkerk geen schijn van kans. Vooral door een uitstekende conditie en inzet in de tweede helft openden de Maaslandcrs de competitie met een 104 overwin ning. Voor de rust waren beide partijen goed aan elkaar gewaagd. ODO, met de debutanten Cees Passchier, Anja Noordam en Lenie Vreugdenhil in de ploeg, kwam eerst op een 0-1 achter stand. Martin Boschma trok de stand uit een strafworp gelijk (1-1), waarna Piet van Staaldui nen uit een strafworp voor 2-1 tekende. Halverwege de eerste helft liep ODO verder uit door een af-j standsschot van de op dreef zijnde Van Staalduinen: 3-1. Nieuwerkerk wist toen echter nog terug te komen en naast ODO te komen: 3-3. Niettemin ging ODO toch met een voor sprong aan de thee, toen Martin Boschma een vrije bal fraai afwerkte: 4-3. In de tweede helft kwam Nieu werkerk er praktisch niet meer aan te p'as. Nieuwerkerk leed vooral in het middenvak veel balverlies en ODO speelde een gewonnen wedstrijd. Jarmeke van Buuren bracht dat in de score tot uitdrukking (6-3), om dat even later te herhalen (7-3). Fred Groenewegen, goede in valler voor geblesseerde Arïe "Vlaardingen - Tijdens de door de jubi leumcommissie in de Stadsgehoorzaal gegeven receptie is op grote schaal de loftrompet gestoken voor de gouden Vlaardingse Zwemclub. Woorden van dank en waardering voor wat dit VZC in alle facetten van het zwemmen reeds presteerde en nog presteert. Namens deze bevolking en het gemeentebestuur vertolkte burgemeester Kxeboom de gevoelens welke hierover bestaan. Hoe VZC bij de KNZJ3 staat aangeschreven verklaarde de heer A. M. Hallie. Hij bracht het „bondsgoud" mee voor de club zelf en het „zilver" voor voorzitter Verwey voor zijn langdurige staat van. dienst m. eigen' dub, evenals in de KNZB. De heer Van Bruggen memoreerde en passant dat voorzitter Verwey destijds de stoot heeft gege ven tot de oprichting van de Zwembond Rotter dam en Omstreken. Als voorzitter van de Vlaar dingse Baad voor Sport en Recreatie onder streepte wethouder Rjen Bovenberg zijn gelu kwensen met het overhandigen van de door Maarten Hoogerwaard en Frans Oppe ontwor pen jubileumvlag. feilloos te benutten: 10-3. Fas in Jn navolging van burgemeester Kieboom riep ook de allerlaatste minuut kon het de wethouder het bestuur van VZC op om te afgeblufte Nieuwerkerk nog trachten met elkaar de bestaande problemen zijn aandeel bij: 8-3. ODO liet nog een strafworp onge bruikt, maar van afstand pro duceerde Piet van Staalduinen zijn derde treffer:9-3. Martin Boschma kwam ook tot dit aan tal door opnieuw een strafworp iets terug doen: 104. over het tekort aan zwembaden op te lossen. „Wij zijn als college en VRSR hard doende plannen te ontwikkelen waarbij het geven van een fase-lifting van het Kolpabad ons voor ogen staat. Zodat alie verenigingen die hiervan ge bruik maken aan hun trekken kunnen komen," aldus Kien Bovenberg. Het bestuur kreeg tijdens deze receptie ook heel wat handen te drukken. Waarbij ook de geschen ken niet ontbraken. Van een van de oud leden kreeg voorzitter Verwey een Zaanse klok. Onder hen die acte de présence gaven bevonden zich bestuursleden van zusterverenigingen uit Vlaar dingen zelf en daarbuiten. Aanwezig waaren ondermeer, de heren Roderijs en Ingelse van de Schiedamse Zwemelub bij wie VZC direct na de tweede wereldoorlog nog een tijdje heeft „ingewoond." Ook veel veteranen en waaronder de nodige-oudbestuursleden kwamen hun opwachting maken en haalden oude herin neringen op, wat mogelijk was aan de hand van een kleine foto-expositte die terug greep naar de begin jaren en een beeld gaf van de opkomst! van het huidige VZC. Het gebeurt niet veel dat een burgemeester tijdens een receptie een geschenk krijgt aangeboden. Dit overkwam de heer Kieboom ditmaal wel. Van voorzitter Verwey kreeg hij de originele bouwtekening aangeboden van het eerste zwem bad in Vlaardingen, destijds aangelegd in de Spoorhaven. v.d. Dingen, droeg vervolgens Schiedam Passage VCJ heeft zijn ambitieuze plannen nu al gedeeltelijk uitgevoerd. De volleybalvereniging, waar van bekend is dat via acties de basis sterk uitgebreid moet worden, heeft voor het herenteam Lex Mastenbroek (ex-Gerard de Lange) en voor de dames Wanda Kowalski (ex-BouwIust) aangetrokken. Twee volieyballers(sters) die moeten zorgen voor de routine in de nog jonge vereniging. Theoretisch moet dat lukken, moet een soort teamleider Immers, zowel Kowalski als worden met twee opdrach- Mastenbroek speelden een ten: successen behalen en flink aantal jaren in de ere- plezier blijven houden", divisie. Wanda is 22 jaar, Voor Wanda Kowalski was Ronse De Vlaardingse rally-cross équipe Han van der Horst/Dik van der Pol heeft in het Belgische Rouse cle eer ste prijs in de klasse tot 13Ö0 ce gewonnen. Van de 96 gestarte au to's kwamen maar 40 over de finish. De twaalf uur durende ra ce telt mee voor het Nederlands kampioen schap. Van der Horst en Van der Pol staan in dat klassement op de negentiende plaats. Vlaardingen De korf balformatie van Vlaar dingen i& de ouverture in de tweede klas uitste kend begonnen. Het versloeg uit nog wel Ons Huis met 10—5. Piet Voogd nam drie goals voor zijn rekening en Dineke Boutkan twee. De overige goals kwamen van Wim Blo kland 2x, John Kuit, Ja- ke "Huis jn 't Veld en Berteld de Heide, Lex wordt binnenkort 33. Hij zegt over zijn besluit: „Ik ben nu op de leeftijd gekomen waarin ik kan zeg gen dat het beter is een stap terug te doen. Bij Gerard de Lange moet ik teveel uren besteden aan trainen en spelen. Dat kan ik nu niet meer opbrengen". De argumentatie van Wanda Kowalski is anders. De speelster die Bouwlust ver- Passage VCJ een volslagen onbekende vereniging. „Ik wist inderdaad niet dat Ju liana {de naam van de ver eniging voordat de winke liers uit de Passage over gingen tot sponsoring-MV) zo heette. Juliana kende ik wel. Maar dan alleen door die enge Magrïethal waarin het speelt. Ik ben altijd doodsbang geweest op die betonnen vloer". liet: „In de eerste plaats Haar eerste indruk is duide- ben ik ervan overtuigd dat Bouwlust op sterven na dood is. En daarnaast ben ik naar Passage VCJ ge gaan omdat ik al snel merkte dat het één van de weinige verenigingen is waar de dames net zoveel aandacht krijgen als de he ren. Dat is bij de meeste clubs wel anders". Lex Mastenbroek is aange trokken als trainer/speler. „Het zal dan ook voorname lijk mijn taak worden het losse zand uit Passage te halen", zegt hij, lijk positief. „In het team zitten behoorlijk wat speel sters die nog wat kunnen door Martijn Verwaaijen onder andere inhoudt dat ik zelf heel anders ga spelen. Bij Gerard de Lange was ik voornamelijk aanvaller, nu zal ik waarschijnlijk meer als spelbepaler optreden. Ik leren", oordeelt ze. „De plannen om hogerop te ko men lijken haalbaar. Na tuurlijk moet je het alle maal afwachten maar ze willen wel", hetgeen Het oordeel van Lex Masten broek na een aanfcai oefen wedstrijden is anders. „Als alles meezit kan het heren team misschien over een jaar of zes bij de top beho ren", verklaart hij, „maar Wanda Kowalski .veel aandacht. het zal wel erg moeilijk worden. Gezien het huidige potentieel zou het beter zijn als er nog wat verster king zou komen. Maar ik zie het verder echt wel zit ten. Tenslotte had ik an ders bij Gerard de Lange Vlaardingen De jaarvergade ring van de handbalvereniging WIK heeft een gunstig verloop gehad. De bijeenkomst werd goed bezocht en de ter tafel gebrachte stukken werden vlot afgehandeld. Bij de verkiezin gen nam Ben Odijk afscheid als penningmeester. Voorzitter Chris van der Toom bracht dank voor het vele werk dat hij voor de vereniging gedaan heeft. Ben Odijk is ook de sti mulerende kracht geweest bij de bouw van de kantine. De voorzitter bood als blijk van waardering een cadeaubon aan. De aftredende penning meester werd tevens benoemd als ere-Iid in het jubileumjaar van deze handbalvereniging. Als nieuwe penningmeester werd gekozen Ton Reinerie. Nico Verbeek komt het bestuur ver sterken als afgevaardigde van de jeugdcommissie. Hij volgt Fien Luyten op, die het te druk heeft als voorzitster van de jeugdafdeling en wdstnjdsecre-, taresse. Ook de training was een belangrijk punt van bespre king op de vergadering. De trai ners van de senioren en junio ren gaan de koppen bij elkaar steken voor een betere begelei ding van de jeugdtraimng. Een nieuwe commissie werd in het leven geroepen betreffende velddienst te doen. Dit zal sa men gaan met de commissie van materiaal. Gerard Budden- bohmer zal zich hiermee gaan belasten. Vlaardingen Tijdens nationale baanwedstrijden te Vught zorgde Tineke Groenewegen bij het verspringen voor een nieuw clubre cord van de atletiekvereniging Fortuna. Het vier dagen oude record van haarzelf werd met liefst 39 cm verbeterd en gebracht op 4,95 meter. Tineke, die zich de laatste maanden ontpopt als een rasechte atlete, verbeterde ook haar beste tijd op de 200 meter en finis te in 28.8 sec. Willy Don kwam in Vught aan de start voor de 800 meter. Zij realiseerde een goede tijd van 2.29.5. Het tweede clubrecord kwam op naam te staan van Dingeman den Hollander. In Rotterdam vestigde hij dit record op de 200 meter en kwam uit op 25.6 sec. Vervolgens verbeterde hij zijn persoonlijk record bij het kogelstoten met 23 cm tot 10.04 meter. Op de 100 meter horden moest hij met 16.0 zijn clubgenoot Mar Schotel voor rich dulden. Mar kwam uit op 15.3. Ook voor Mar Schotel was de dag goed voor een persoonlijk record. Hij behaalde dat bij het speerwerpen met een worp van 45.70 meter. Ter gelegenheid van de opening van de derde kunststofbaan in Nederland te Roosendaal behoorde Hans Scheffers bij de genodig den voor het hoogspringen. De aanvangshoogte was 1.90 meter hetgeen voor de Vlaardinger geen probleem opleverde. Door weinig wedstrijdritme kwamen de moeilijkheden bij 1.95 meter. Tot drie maal toe ging Hans er ruim overheen om dan net met de hak de lat af te stoten. Toch voor Hans Scheffers een fraaie zesde plaats. Winnaar op dit nnmmer werd Ruud Wielaard met een sprong van 2.14 meter. Hoek v. Holland De genera le repetitie van de Hoekse rugbyers tegen de Delftse le klasser Thor is hijzonder goed verlopen. The Hoo- keers konden deze zondag nog niet in de sterkste op stelling in het veld komen, zodat een aantal spelers van het tweede team ingescha keld moest worden. Des te meer is daarom het resul taat (9—li) tegen het één klas hoger spelende Thor zonder meer verrassend te noemen. In het begin moesten de Hoe- kenaren hun tegenstanders terreinvoordeel toestaan, maar de Hoekse verdediging bleef goed gesloten. Totdat de eerste rij in de scrum door de druk een fout maak te en Thor via een penalty- kiek kon scoren {0—31. Thor bleef drukken in de Hoekse defensie die daar door soms wat in paniek raakte. Een goede Delftse voorwaartsen-actie kon niet xestopt worden waardoor een try werd gescoord (0—7). Voor rust kwamen The Hoo kers echter goed terug. Er werd meer terreinvoordeel veroverd en uit een goede driekwartlijn kon winger Arthur Kunz een gat maken en de bal tussen de palen drukken. Jan van Burg faal de niet bij de conversie (6-7). Na rust ging The Hookers on middellijk in de aanval en het wist snel een fout bij de Delftenaren te forceren. Jan van Burg zette de penalty kick om in drie punten (9-7). Even leek het erop of de Hoe- kenaren gingen doordruk ken, maar werd toch niet meer gescoord. Een goede hoge „up and under" van de Delftenaren bracht de overi gens goed spelende Wiro Roos in moeilijkheden. Hij kon de bal niet onder con trole krijgen waardoor Thor bij de hoekvlag kon scoren (9—11). Zondag begint voor The Hookers de competitie met een uitwedstrijd tegen HBC uit Heemstede. Het huidige bestuur van V2C fuistert vol aan dacht naar bur gemeester Kie boom Schiedam Het komend weekeinde zal de sport hal Margriet in het ka der staan van het judo. Dan zullen talenten, oud gedienden, favorieten en oudsïders strijden in een door de Budofaond Zuid- Holland, in samenwerk ing met Budokai Rijn mond, georganiseerd toernooi. In totaal heb ben 1100 deelnemers van de verschillende vereni gingen in het land zich hiervoor opgegeven. Naast de deelnemers zal ook een groot aantal officials aanwezig zijn. Met scheidsrechters mee gerekend bestaat het „kader" uit ongeveer honderd mensen. Het laatste halfjaar is er veel veranderd in het distriet. Nieuw benoemde commissies zijn geïn stalleerd. Voorzitter Luiten: „Er wordt vaak gesteld dat het zo moeilijk is om amateurs te krij gen voor het organisatorisch werk. Wij merken dat dat niet juist is. Wij hebben totaal geen problemen met het vinden van mensen die mee willen wer ken". De opzet van het toernooi ver schilt wat van de gebruikelijke evenementen. Zo zal er geen last ondervonden worden van een schreeuwende geluidsin stallatie. Luiten: „We organise ren zo'n toernooi al voor de derde keer. Omdat in deze sport concentratie onmisbaar is werkt de wedstrijdleiding met borden. Dat loopt tot nu toe vlekkeloos". „Daarnaast zal Rh nus Roza als vaste EHBO-er zorgen dat ook de medische verzorging in orde is", vult se cretaris Hoogendijk aan. Zaterdagmorgen om negen uur beginnen de aspiranten in de leeftijd van 15 en 16 jaar. Om twee uur die middag komen dan de junioren (18, 19 en 20 jaar) aan de beurt. 's Avonds om zeven uur gaan dan de senioren strijden om een goede klassering. Deze laatste groep is onderverdeeld in vijf gewichtsklassen. Tot nu toe hebben al 120 judoka's positief gereageerd op de uitnodiging. Van de nationale kernploeg heb ben ingeschreven: Hans Hoog endijk (Vlaardingen), Bert in den Berken (Amsterdam), Jim my Essink (Eindhoven), Huib Boersma (Amersfoort), Peter Kneteman (Den Haag), en Har ry van der Brand (Eindhoven). Ongetwijfeld staan er met deze judoka's interessante partijen op het programma. Zondagmorgen om negen uur be ginnen de wedstrijden al voor moeten spelen met knapen die ik een aantal jaren ïn het tweede heb getraind. Dat zag ik niet zitten". de jeugd. Op 20 matten zullen De toegangsprijs is voor zaterdag de kleinste judoka's om de eer vier gulden en voor zondag drie strijden. gulden. De jeugd is klaar voor het toernooi

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4