1 Theater-seizoen begint met Globe Blokje ^trond m Kijkdag bij brand weer Beernink spreekt Holy Toverbal vindt gemeente traag Kerkmarkt in Holy Bok weg Automobiliste meldt zieh Secretaris Schruijer: Aannemers bestolen Zakkenroller in tram WOON. WERK- WINKELGEBIED HOLY NOORD Signalement: Naam: Aron Kas: Boxer Kleur: Gestroomd Geslacht- Vrouwelijk Leeftijd: 11 maanden Echtscheidingen nemen toe 3 WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1976 gaardingen Oud-minister H. K J. Beernink van Binnen landse Zaken komt donder dag 9 september naar het Kerkcentrum Holy aan de Reiger!aan. Hij zal daar om 8 uur spreken over schaalver groting. In toenemende mate vmden er binnen het bedrijf sleven en de vakorganisaties bundelingen plaats. Behalve dal de algemeen bestuurlijke organen hun positie dienen te bepalen moeten ook de Ker ken reageren. Hoe? Er zal ge legenheid zijn tot het stellen van vragen. Maassluis Na het opschorten van de activiteiten van de jon gerenorganisatie Dc Jeugdha- ven naar aanleiding van achter stallig onderhoud heeft ook de Toverbal kritiek geuit op de activiteiten van de gemeente. Er zou niet zo veel haast ge maakt worden met de gemeen telijke werkzaamheden aan het Verto-eomplex. Dit staat in het Toverbulletin, een blaadje dat wordt uitgegeven door Stich ting De Toverbal. Volgens het artikeltje in het Toverbulletin wordt de start datum in het Verto-gebouw, het nieuwe „huis" van jongerenor ganisatie de Toverbal, steeds verder in de toekomst verscho ven. Uitermate vervelend ge volg hiervan is, zo stelt het bestuur van de Toverbal, dat de sloop van het gebouw aan de Rei nestraat opgeschort zal moe ten worden. Het bestuur hoopt dat gemeentewerken de ernst van de situatie inziet en haar beste krachten bundelt om de huisvesting voor de ettelijke honderden wekelijkse bezoe kers zo snel mogelijk van de grond te krijgen. Men is niet van plan om extra druk op de gemeente uit te oefenen om een en ander voor elkaar te krijgen. Het bestuur vertrouwt erop dat „deze toestand" via een interne maatregel wordt opgelost. Vlaardingen Een unieke markt js zaterdag te vinden in het kerkcentrum aan de Eeigerlaan. m de Vlaardmgse wijk Holy. In een tiental kraampjes zal infor matie worden gegeven over het kerkehjk werk voor de komen de maanden. De markt is opgezet met mede werking uit de wijken van de dominees Wieman en Vermaak Toch zal er op de markt meer te horen zijn dan alleen het werk van de kerk in Waardin- gen Jeugdwerk, evangelisatie werk, zendingswerkhet chris telijk gemengd zangkoor Vlaar- dingen, de zondagsscholen en de plantenactie zijn allemaal met een eigen stand vertegen woordigd. Ds. W. J. Bouw, tot voor kort zendingspredikant in Kenya, heeft m de middaguren een aparte kraam. Daarin zal hij houtsnijwerk uit dat land ver- - kopen. De opbrengst van die verkoop is bestemd voor de op leiding van studenten daar. 's Avonds om half acht zal Bouw aan de hand van dia's en films het nodige over zijn werk in Kenya vertellen. De markt gaat 's middags om dne uur open en duurt tot half hen 's avonds. Tijdens de mid- dagmarkt is een kinderoppas aanwezig. Schiedam Aan de Bakkersha ven, nabij de Buitenhavenweg, is een zwarte bok gestolen, net dier stond in de tuin van de eigenaar, de 22-jarige Schie dammer P. M. F. De man schat «e waarde van de bok op vijftig gulden Schiedam De Vlaardingen;, die dit weekend verdwenen na een ongeluk op de Horvathweg »n Schiedam, zijn terecht. Me vrouw R. S. heeft zich telefo nisch hij de politie gemeld met de verklaring, dat het voorwiel van haar auto de stoeprand had geraakt, waardoor zij de macht over het stuur was ver loren. Zij zei geen zin te heb ben gehad om te wachten tot hulp kwam opdagen en daarom heeft zij met twee inzittenden (en niet met één, zoals getuigen beweerden! een taxi eenomen. In de ban van de smalfilm De heer C. Schruijer is hier bezig zijn vrouw te filmen Schiedam De heer Schruijer gaat er eens makkelijk voor zitten. Voor een gesprekje over zijn grote liefhebberij, filmen, heeft hij alle tijd over. De 6S-jarige Schiedammer is al jarenlang een enthou siast smalfilmer en al meer dan zestien jaar actief lid van de Smalfilmclub De Driehoek. Ondanks het plezier dat secreta ris C. Schruijer aan zijn hobby beleeft, zit het hem niet lekker dat maar weinigen dezelfde in teresse kunnen opbrengen zoals hij. Teleurgesteld en met be droefde ondertoon in zijn stem zegt hij: „De belangstelling voor onze vereniging is helaas niet erg groot Maar misschien breidt het ledental van onze vereniging nog wel eens uit. Ook voor ons geldt: Hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Onze vereniging telt op het ogenblik een kleine vijftig leden. Helaas zijn deze leden niet allemaal actief binnen de vereniging". ,Jammer", zo vervolgt hij, „want het is me vooral te doen om actieve leden. Maar die zijn moeilijk te vinden. Ik mik met name op jonge, actieve leden. Maar het is altijd hetzelfde lied je, wanneer zich een nieuw lid aanmeldt: Wij vertonen een aantal films, 20dat het (mogelij ke) nieuwe lid een indruk kan krijgen van wat wij maken. Meestal schijnen die films erg goed in de smaak te vallen. Op zich is dat natuurlijk leuk Maar het gevolg is uiteindelijk dat die mensen echter de in druk krijgen dat het ze nooit zal lukken 2ulke films te ma ken. Ze kiezen dan jammer ge noeg de weg van de minste weerstand en komen niet meer terug. In de ban De heer Schruijer deed zijn eer ste stappen op filmgebied reeds in het jaar 1934, Het begon in bet klein. 2o af en toe een filmpje. Langzamerhand ging het filmen hem steeds meer be zighouden. Hij raakte echter helemaal in de ban van de film tijdens rijn verblijf in Canada. In dit land woonde de familie een tijdje, zo rond 1955. „Hier maakte ik een documentaire over de krantenbezorging. Mijn zoons hadden een krantenwijk en ik dacht: „Dat leg ik 'ns een keertje vast op het witte doek Driehoek. Sinds vier jaar mag Schruijer zich nu secretaris noemen. ,Op de vereniging zitten allerlei mensen. Het is geen eliteclubje of zoiets. Iedereen kan lid wor den". De smalfilmclub organi seert voor de leden regelmatig contact-werk-filmavonden. Tij dens deze bijeenkomsten staan de „cracks", de meer gerouti neerde filmers iedereen graag met raad en daad terzijde. De gemaakte films worden bespro ken. En er kunnen werkgroe pen worden gevormd voor nieu we films. Dat lukte vrij aardig. Iets later (ook m Canada) kreeg ik een brief van een vriend uit Schie dam. Deze vroeg of ik een klein speelfilmpje wilde maken. Dat heb ik toen gedaan. Deze film pakte redelijk goed uit, Zodoen de". De heer Schruijer vertelt met enige trots over rijn verde re amateuristische filmloop baan. Via de Rotterdamse Smalfilm Liga kwam de Schie dammer terecht bij de vereni ging uit zijn woonplaats: De De bedoeling van de club vat de heer Schruijer als volgt samen; ,,De filmliefhebbers, de hob byisten, moeten de kans krijgen om zich te ontplooien bij het maken van speelfilms". met zo bekoren", zegt hij op1 zeer nette wijze. „Een diaken van een kerk gaf een tijd geleden de tip dat ik naar de fdm Turks Fruit moest gaan. Dat heb ik gedaan. Maar ik vond het vreselijk smeng. Kijk, ik ben echt niet vies van een mooie vrouw in d'r blootje, ik ben tenslotte ook niet van steen. Het moet echter niet uit do hand lopen. Dat gebeurde wel degelijk. En dan te beden ken dat ik die tip kreeg van een diaken uit de kerk". De heer Schruijer maakt een aan tal van zijn denkbeelden duide lijk. Over mannelijk bloot is hij helemaal niet te spreken. „Op het naaktstrand in je nakie lo-. pen da's toch belachelijk. Wat maakt nou zo'n klein zwem broekje uit Dat kan je toch net zo goed aandoen. Naar een bioscoop gaat de heer Een onderwerp voor een film bij Schruijer bijna nooit „Heel zei- De Driehoek zal het zeker niet den ga ik eens een keertje, worden. „Daar worden andere maar wat daar tegenwoordig films gemaakt", zo besluit de vertoond wordt, dat kan mij heer Schruijer resoluut. De cabaretgroep Don Quis- hocking treedt zaterdagavond in de Stadsgehoor zaal op. Vlaardingen Het Zuidelijk Toneel Globe bijt de spits af van .het nieuwetheater-seizoen 1978-1977. Vrijdagavond om kwart over acht zal het toneelgezelschap het klassieke toneelstuk van William Shakespeare Driekoningenavond spelen. Voor dit stuk zijn kaarten van 12,50, tien en 7,50 gulden in de voorverkoop verkrijgbaar. De kassa van de Stadsgehoorzaa 1 is daartoe dage lijks van tien tot één uur en van zeven tot negen uur geopend. De volgende dag, zaterdag, begint eveneens om kwart over acht een optreden van de cabaretgroep Don Quishocking. Het programma van deze groep heeft de titel Afscheidstoemee I. Don Quishocking bestaat uit Anke Groot, George Groot, Jacques Kloters, Pieter van Empelen en Fred Florusse. De groep kreeg bekendheid door het programma „Waar het valt daar legt het" en vele optredens voor radio en televisie, Het afgelopen anderhalf jaar heeft de groep niets nieuws van rich laten horen. De Stadsgehoorzaal is gedurende de zomer ingrijpend opgeknapt. Kleedkamers werden opnieuw en modern ingericht, op het balkon kwamen nieuwe toiletten, het houtwerk van de buitenmuren werd vernieuwd. Belangrijk was ook dat de raad een krediet voor de verbetering van de akoestiek ter beschikking stelde. De akoestiek had namelijk aan kwaliteit ingeboet door een vorige onderhouds beurt. De abonnementenverkoop verloopt zeer vlot. Van verschillende voorstellingen zijn'nog slechts enkele kaarten verkrijgbaar. Schiedam Twee aannemers zijn deze week. in Schiedam be stolen. De 54-jarige J. O. uit Schiedam mist van de bouwerij aan de Bosrand in Kelhel een tegel- knipmaehine. De waarde van het ontvreemde stuk gereed schap bedraagt 1000 gulden. Op het hoofdbureau van politie heeft ook het aannemersbedrijf Renoplan uit Amersfoort aan gifte gedaan. Hei bedrijf ont dekte deze week dat er van haar steiger aan de Lange Ha ven een gele waarschuwings lamp was verdwenen. Men schat de waarde van de lamp op 300 gulden. Schiedam De 14-jarige biblio theek-assistente F. M. E. uit Schiedam is in de tram het slachtoffer geworden van een zakkenroller. Dat gebeurde maandagavond in lijn acht op weg van Rotterdam en Schiedam. Daar verdween een zwarte kmpportemonnee met tachtig gulden, een giropas en twee bus kaarten. ■randpreventie „De drie O's staan voor deze dag: Ontzettend leuke. Open dag en Oh, ga d'r 'ns kijken" VJaardingen „De Nationale Brandweerdag zou men best als de dag van bezinning kunnen aanduiden". Dat is de mening vin de Brandweer V'laardingen roet het oog op de zaterdag te houden activiteiten in de brandweerkazerne aan de Hoflaan in Vlaardin gen. Op deze dag wordt „open huis" gehouden. Van 's ochtends negen uur tot 's middags half één en van 's middags twee tot vijf uur is het gehele complex vrij te bezichtigen. Kinderen beneden de 19 haar kunnen alleen onder geleide naar binnen. De Brandweer Vlaardingen hoopt op deze dag het een en ander duidelijk over brandveiligheid te maken. „Nog keer op keer blijken de drie O's van het Brandpreventje: Onverschillig heid, Onvoorzichtigheid en On wetendheid de belangrijkste oorzaken van brand te zijn. „Ondanks alle inspanning van in stellingen en diensten die werk zaam rijn op het gebied van de veiligheid in huis, fabriek of kantoor, blijft het een uiterst moeilijke zaak om de rode haan terug te dringen", aldus de brandweer. Zaterdag zullen er verschillende dingen in de kazerne aan de Hoflaan te zien 2ijn. Niet alleen de bekende autospmten en lad ders, wagens, hulpverierungs- voertuigen, maar ook de vaak onmisbare adembeschermende middelen en detectieappara tuur Verder is er een opstelling van de zogenaamde kleine blusmidde len, zoals draadloze verbm- dmgsapparaten en opleidïngs- materiaal. Ook de jeugdbrand weer zal zijn vertegenwoordigd Zeker een bezoek waard is de alarmcentrale. Op de Nationale Brandweerdag zullen ook voor lichtende films worden ver toond. De bezoeker zal ook worden ge wezen op de gevaren van het barbecuen. .De laatste jaren n> het steeds meer mode gewor den een barbecuefeest te geven. Het bereiden van lekkere hap jes boven open vuur werkt ech ter ook ongelukken in de hand", volgens de brandweer. Daarom heeft het Veiligheidsin stituut in samenwerking met het Nationaal Brandpreventie Instituut een folder samenge steld. „Veilig barbecuen, een feest". Deze folder ligt voor ie dereen klaar en bevat een groot aantal nuttige wenken informatie over het nieuw te ontwikkelen centrum in 'I PRAATHUIS" achter „DE LOPER" OPENINGSTIJDEN: woensdag 19-21 uur donderdag 9.30-21.30 uur vrijdag 9.30-12.30 uur. De mensenredder van deze week is weer eens een boxer. Het is alweer enige weken ge leden dat Doris, een mannelij ke boxer, op de foto mocht in blokje rond en deze week is het dan Aron een vrouwelijke boxer die het verhaaltje van deze week met haar foto mag opluisteren. Zij is zonder te overdrnven een schoonheid. Een echte ondervoorbij ter d.w.z. dat de snijtanden van de onderkaak voor de snijtanden van de bovenkaak staan. Bij sommige rassen is dit, zoals bij de boxer verplicht» Dc hond krijgt daardoor een wat grimmige uitdrukking, maar wie de boxer kent weet dat er achter dit uiterlijk een bef, energievol en goedaardig ka rakter schuilt. De meest be kende eigenschap van de bo xer is misschien wel zijn grote liefde voor kinderen. Dit zegt al heel veel van rijn karakter want een hond heeft vaak veel te verduren van kinderen. Aron is pas afgelopen maan dag bij ons gebracht, zodat wij haar nog niet zo goed kennen. Maar na één dag hadden wij al snel in de gaten dat Aron ook het goedige karakter had van zijn ras. Haar vorige baas kon haar niet meer 2Q goed verzorgen en wilde dat zij via ons Dierentehuis in een nieuw gezin geplaatst zou warden. Dat zal ongetwijfeld lukken met zo'n lief karakter. De witte aftekening van Aron geeft haar een fris en fleurig uiterlijk. Op haar kop prijken een paar prachtige ongecou- peerde oren. De boxer is een toonbeeld van kracht en spier bundels. Het is weer druk in ons Dierentehuis, want de vol gende dieren zitten op ee baas te wachten- Skippy, een zwart witte bastaard teef van 1 112 jaar; Pasja en Ferry, beide bastaards foxterriers van resp. 7 mnd en 1 1/2 jaar, een reu en een teef; een witte dwerg poedel van 4 jaar; Pukkae en Puppie 2 mannelijke bas taards pinchers van 1 jaar en een lieve bastaard Mechelse herder mei de naam Belle, en. een reu van 21/2 jaar. Oh ja, het konijntje welke vo rige week werd vermeld heeft gelukkig ook weer een nieuw gezin gevonden. De katachtigen of met een moeilijk woord „Pelidae" wor- Vlaardingen Conform de lan delijke tendens houden ook de huwelijken in Vlaardingen minder lang stand. Uit „Sta tistische Mededelingen" van de gemeente blijkt dat hei aantal huwehjksontbind m gen m 1975 is gestegen tot 125; in 1974 bedroeg dit aantal 108, wat een stijging van 3,4 pro cent betekent. In 1975 werden 640 huwelijken gesloten, 553 „gewone" huwe lijken, 56 huwelijken waarvan een der partners al eens ge huwd is geweest en 31 huwe lijken waarvan beiden al eens eerder getrouwd zijn geweest. Het aantal huwelijken dat ge volgd wordt door een kerkelij ke huwelijksinzegening liep iets terug; van 243 naar 215. den vertegenwoordigd door o a. 2 gecastreerde katers van 5 en van 2 jaar, een cyperse poes van l jaar en een zwart witte kater van 1 jaar. Het Dierentehuis De Harga- hoeve, aan de Sportlaan 2 in Schiedam, is geopend van maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 12.00 tot 16.00 uur. Zaterdag geopend van 09.00 tot 12.00 uur. Zondag de gehele dag geslo ten. Bovenvermelde openingstijden gelden ook voor onze Harga- shop. Hoeft U iets nodig. Kom even langs of bel even. Ons telefoonnummer is 714151 Twee films van Rood Vlaardingen Vlaardingen De stichting Rood Vlaardingen vertoont zaterdag twee films m de Harmonie. Het zijn twee Russische films over opstand en revolutie. Eerst wordt Dagen voor en na de revolutie vertoond en daarna Pantserkruiser Potemkin. Over de laatst genoemde film is heel wat te doen geweest. De film is grotendeels gebaseerd op historische gegevens. Die zijn de opstand van de matro zen van de pantserkruiser Po temkin m 1905 en de reactie daarop in Odessa. De film is gemaakt m 1925. De regie, het scenario en de montage rijn van Eisenstein. De film werd aanvankelijk wegens rijn revo lutionaire karakter in verschil lende landen, waaronder Ne derland, verboden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3