Wim van de Sloot geeft jeugd kans M ■iè RENE DE BOER ROLT PELOTON OP Goede sfeer en discipline Regen beïnvloedt jeugdmatches Monsterzege VDV JSg tm DHS- Excelsior VZC verliest terrein Joke van Vliet sneller WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1976 BLOEIEND CENTURY Wijziging bestuur DVO '32 VISSEN - i 18 Laatste wielercompetitie UITSLAGEN Evergreen actief Schiedam „Mijn beslissing is duidelijk. Ik stop met de captaincy van het eerste cricketelftal van Her- mes DVS. Ik ben namelijk van mening dat wanneer een speler op een leeftijd zoals de mijne is gekomen je het verenigingsbelang moet laten prevaleren. En plaats dient te maken voor jongeren". Aan het woord is Hermes-captain Wim van de Sfoot, pas 47 jaar geworden, die ook met de gedachte speelt om met het aktief beoefenen van de „King of Sports" te stoppen om zich alleen te wijden aan de begelei ding van het eerste team. Daarmee komt dan meer tijd vrij, om aan zijn taak, manager van het Nederlands-cricketelftal, die aandacht te geven welke het nodig heeft. Vooral nu de mo gelijkheid bestaat, om met dxt Nederlandse team via voorse lectie-wedstrijden m 1973 om de Prudentialcup te mogen strij den, samen met alle andere gro te cricketlanden als Engeland, Pakistan en Australië. In de voorbereiding hiervoor is het laatste restje vrije tijd gaan zit ten. Hij begrijpt, dat met zijn vertrek, het eerste team een flink brok ervaring gaat missen maar is realist genoeg om eraan toe te voegen dat er enke le spelers aanwezig zijn die de ze zware taak naar behoren kunnen uitvoeren. „Je moet weten", zegt hij, „dat ik geen zinkend schip verlaat, maar een bloeiende vereniging met een veelbelovende jeugd, die vanuit het hoofdbestuur alle aandacht krijgt. Getuige het aantrekken van een trainer/coa- ch, de Pakistaan Qamar Ah med, die ook het volgend jaar bij ons terugkeert". Wim van de Sloot kan terugkij ken op een dertigjarige cricket periode, rijk aan variaties. Na op 17-jarige leeftijd ontdekt te zijn door Lou Borranïp die hem veelvuldig had zien straat-cric keten, groeide hij al snel uit tot een topsporter voor wie ook het voetbal een belangrijke rol speelde. De leerschool die hij bij Hermes kreeg kon gewoon niet beter. Eerst tekende Guus Noiet voor de captaincy waarna vele jaren onder Man us Stolk volgden. „Vooral van deze man heb ik veel geleerd. Zijn naam wordt nog steeds met ontzag uitgesproken". „In deze periode was het spelen met o.a. Jan Schelfer (de Kuup), JJornmi, Tettelaar en Keuze kamp voor mij een hele eer". Een leuke herinnering be waart Wim van de Sloot nog steeds aan zijn eerste century (100 rims). In de wedstrijd te gen HCC op de Damlaan, had eerder op de dag Peter van Arkel deze prestatie al verricht en waren de tegenstanders op 192 voor 7 gesloten in de ver meende wetenschap dat Her mes dit totaal nooit zou halen. Vlaardingeu - Voor het vierde concours in de serie om het Heng el kampioenschap van Vlaardïngen 1976 georgani seerd door de Vlaardingse Hen- gelaarsbond zetten zaterdag honderd sportvissers hun hen gel uit aan de boorden van de Delft-se Schie. Een wonderbaarlijke visvangst is het niet geworden met uitzon dering voor enkele uitschieters viel de vangst zelfs wat tegen. Bij de korpsen waren het voor de vierde achtereenvolgende keer dat de vijf van de vereni ging „Vroeg in de Morgen" uit Rotterdam beslag op de eerste plaats wist te leggen met 7955 gram vis. (II plaatsingspunten). Als tweede eindigde het korps van 't Westen met 24 punten en 4770 gram vis. De vijf van „De Vriendschap" brachten 4500 gram vis boven water met als plaatsingcijfer 26, goed voor de derde plaats. Vlaardingen Op de ledenver gadering van de voetbalvereni ging DVO 7J2 heelt het bestuur een wijziging ondergaan. Wed strijdsecretaris Jan van der Zwan, die enkele jaren terug al naar Lisse verhuisde, is opge volgd door A. Figee sr. Terwijl algemeen secretaris L. Dirks werd opgevolgd door D. de Ruiter. Voor de goede orde is A. Figee sr, belast met het secretariaat werk rondom de «wjïectiegroep. F Schiedam Onder niet al te beste weersomstandigheden zijn de wedstrijden in de zesde competitie tussen fle gezamenlijke wielerclubs, op het parcours in de vergulde handpolder van start gegaan. Een voortdurende neerval, lende regen bij de jeugdwedstrijden, zorgde bij de jeugd van 8-9 jaar dat o. a. Alexander van de Hout (Courewj kwam te vallen en de strijd moest staken. In deze groen was het Rolf Wittekoek (Coureur) die de strijd nauwkeurig controleerde en niemand de kans gaf weg te komen, in de eindsprint liet hij zijn tegenstanders geen illusie over wie de sterkste was en won zoals hij wilde, van kop af. Bij de 10-11 jarigen bleef het peloton heel lang bijeen en pas twee ronden voor het einde kwam er enige tekening toen Jolande den Hoedt demarreerde en het peloton uit elkaar sleurde. Wim den Hoedt, bleef bij de 12-13 jangen een klasse apart en na in de achtste ronde te zijn gedemarreerd, wist hij alles en iedereen te kloppen. Bij de veertien jarigen kwam Jos van de Berg bij afwezigheid van Teun Vliet weer tot een overwinning met Peter van Leeuwen (Harga) op een goede vierde plaats. 1 Wrm van ds Sloot (m) HDVS bloeit 'B/rfvI r Van de Sloot lacht om 30 jaar cricket had toen niet op Wim van de Sloot gerekend, die de ene run na de andere van zijn bat liet vertrekken tot grote wanhoop van alles wat HCC was. Met een prachtige vier, bereikte hij zowel de honderd als de over winning voor Hennes DVS. Ook heeft hij het eens gepres teerd om met bowlen 5 wickets te nemen voor 0 runs, in een wedstrijd tegen De Krekels. Ook internationaal ging Van de Sloot meetellen en menigmaal lag er een aanschrijving in de bus om in een vertegenwoordi gend elftal mee te spelen met mannen als Vriens, Wally van Weelde, Van Arkel en Villeneu- ve. Als captain van Hennes werd hij in 1966 gevraagd voor een periode van slechts één jaar, wat er nu ondertussen ruim tien zijn geworden. Hij is hiermee de derde grote captain bij Hermes. „Goede discipline; en sfeer zijn enorm belangrijk. Want in combinatie is dit de sleutel tot goede resultaten' zegt hij en verwijst daarbij naar het afgelopen seizoen waarin op het nippertje het kampioenschap werd gemist al smede de zo begeerde promotie naar de hoofdklasse. „Met vrienden is prettig, met vrienden sport bedrijven dubbel prettig", een volzin die Wim van de Sloot altijd in ge dachten heeft gehouden. Waar mee in de annalen van het Sehiedamse cricket weer een markant figuur bijgeschreven ,kan worden die zijn sporen na dertig jaar cricket ruim heeft verdiend. De schoenen voor Cor van der Beemt Het eerste paar (Patnck) voetbalschoenen in het kader van de actie van onze krant ging deze week naar Cor van der Beemt, voorstopper van vierdeklasser TSB, die afgelo pen zaterdag tegen Pelikaan een uitstekende partij vertolkte. Zijn trainer Jan van der Berg daarover: „Cor zo'n anderhalf jaar naar ons toegekomen en heeft zich in korte tijd ontwikkeld tot een vaste speler. Als voorstopper met Wim Maunts daarachter doet hij het uitstekend, maar is ook op andere plaatsen goed bruikbaar". Positief vindt trainer Van der Berg in elk geval rijn houding". Hij is zeer bescheiden: kortom een goed collega. Op de training is hij een voorbeeld voor de rest". Gisteravond kreeg hij als eerste speler in het nieuwe voetbalseizoen het paar schoenen uitge reikt. Dat gebeurde ten overstaan van al zijn collega's op de training op sportpark „De Vijfsïuizen" door Frans van Rijsbergen, eige- naar van sporthuis Passage- Schiedam De nederlaag serie van DHS is halver wege, maar de echte win naar moet zich nog mel den. Weliswaar verloor DHS de eerste drie wed strijden, maar het ver schil was steeds slechts één doelpunt Sparta-C won met 2—3, Hennes DVS en Feyenoord-C wonnen met 0—L Derhalve zijn de bij voor baat genomen straf schoppen nog steeds doorslaggevend voor de eindzege om de Electro Cirkel bokaal. Het C-team van Sparta deed dat het best en heeft op dit moment de leiding. DHS ontmoet echter nog Excelsior R., de FC Vlaardïngen en stadge noot SVV. Vanavond is het de beurt aan Excelsior om DHS met een grotere neder laag achter te laten en zodoende Sparta van de troon te stoten. DHS zal zich echter ook nu niet weg willen laten spelen, zodat het een interessan te partij kan worden. De aanvang van deze licht- wedstrijd is weer om acht uur. Vlaardingen De evenemen ten in het kader van de viering van het 60-jarig be staan van VDV zijn afge rond met de traditionele massakamp tegen de dam club Schiedam. Aan het be gin van deze interessante krachtmeting werd de heer W. H. Niestadt namens de Sehiedamse vereniging toe gesproken door de heer A. Kisseeuw, die zich ver heugd toonde over het toe kennen van de Koninklijke onderscheiding, die de heer Niestadt ten deel is geval len vanwege zijn staat van dienst in de damwereld. Onder andere 53 jaar onaf gebroken secretaris van VDV. Als stoffelijk blijk van waardering werd de heer Niestadt verrast met een geschenkenbon. De massakamp, met deelna me van 38 spelers, eindigde in een monsterzege voor VDV. Met een 2711 over winning was er geen twijfel aan, wie de sterkste vereni ging was, ook al hadden de Schiedammers enkele ster kere spelers achter de hand gehouden. De persoonlijke resultaten van de massakamp waren- Biel—W. Vrijland 0—2- Niestadt—P. Bastïaanse' 1—1; V.d. Kerkhoff—Lans bergen 1—1; Torn-Van Schaik 20; Van Splunte- r—Knoops 0—2; Tamboer- Tilman 1—1; Verburg— Heusdens 1—1; Van Hertu- m—G. Tegelaar 2—0; Van VeelenSla 2—0; Vermeule- n—D.E Rond 20; Lange- weg—B. Bastiaanse 2—0; Mast—Quist 2—0; R. Bol- derheijC. A. Habermehl 2—0; Van Woerden—Ris- seeuw 1—1; Dessens—Stigt Thans 2—0; Autar—Key 20; VoermanH. Tegelaar 2—0; Lucassen—Gabuk 1—1; Van der Harst—Son- neveld 1—1, totaal 2711. De wisselprijs is nu voor de vierde keer in het bezit van VDV gekomen. De damclub Schiedam won deze beker twee keer. Rotterdam De Vlaardingse Zwem Club Is in de vierde 2RO-ont- moeting keihard met de neus op de feiten gedrukt. Als een soort van „must" zal het grote aandacht moeten gaan besteden aan rijn jongste jeugd, want in het zwembad West spotte Devel met al die Vlaardingers. Het gevolg ervan was dat de Zwijndrechtse zwemformatie weer verder kon uitlopen. De achterstand van VZC op Devel is nu al opgelopen tot twee minuten en achttien seconden. Met nog twee zwem ontmoetingen voor de boeg is het vrijwel zeker dat de Zwijndrechtse formatie de beker van VZC gaat overnemen. Ook in de vierde ontmoeting moesten de „oudjes" de medailles weer in de wacht slepen. Voor Diane Edelijn was er tweemaal goud weggelegd en voor Anneke van der Ende tweemaal zilver. Bij Ada Pors was, gezien haar tijd op de 400 vrij in 4.41.88, weer vooruit gang te bespeuren. Corrie van der Ende deed het met brons af op de 100 vlinder (1.24.14), eenzelfde resultaat ais voor Robbie Claas, die op de 100 rug 1.36.29 kwokte. Hetgeen gelijk een nieuw clubrecord inhield. Ruud Pijper won de 100 vlinder in 1.02.13 en hij werd gevolgd door Frits Jan Edelijn in 1.05.97. Voor Irma van der Ende was er zilver weggelegd op de 200 school in 3.16.31 en bleef daarmee voor op Marianne But in 3.20,41. Opvallend bij de jeugd waren de veie diskwalificaties. Na vier ontmoetingen leidt Devel gevolgd door VZC. Derde is De Lansingh en vierde Strijen. Overige plaatsen SC OM, ZPB, Kempvis en Merwede. VLAARDÏNGEN Zoals al vaker is gebeurd heeft René de Boer in de eerste rit van de laatste wielercompetitie gezorgd voor een vliegende start Verdween de hoekige Vlaardinger tegen het einde van de wedstrijd meestal uit de voorste linies, ditmaal slaagde de Coureur/Radio Mole naar-renner er wél in zich tot in de finale staande te houden. Het gewenste rendement werd echter niet zijn deel. Een slimme en goed koersende Cees Vonk wist De Boer in toom te houden en had in de eindsprint niet de minste moeite met de toen totaal uitgebluste Vlaardinger. Het gehele wedstrijd verloop werd eigenlijk door René de Boer bepaald. Hij was de man die in de eerste ronden het peloton in een langgerekt lint rond liet razen. Hij demarreerde voort durend en kreeg weliswaar ge zelschap van bijvoorbeeld Ad- die Moerman, Sjarl Solleveld, Freek van der Gaag, Arij Moer man, maar steeds was het weer De Boer die het tempo aangaf. Niet zonder enig leedvermaak constateerden de renners de to meloze aanvalsdrift van De Boer. Die komt zichzelf wel weer tegen, was de algemene conclusie. Bij één van de vele demarrages die de Coureur renner plaatste, besloten Cees Vonk, Arie Keizerswaard en Piet van Stek ook maar eens mee te doen. Het kwartet mocht van het pelo ton vertrekken (die komen wel weer terug) en slaagde erin al snel een paar honderd meter winst te boeken. Toen de groep begon te beseffen dat het nu toch menens werd, was het ei genlijk te laat. Weliswaar wer den er nog vele jachtgroepen geformeerd, maar de koplopers lieten zich niet meer terugpak- ken Het peloton had beter moeten weten, want René de Boer had het gezelschap gekre gen van maar liefst twee eerde re ritwinnaars: Cees Vonk en Piet van Stek. Toen twee veteranen, Manus Bnnkman en Rudie Liebrechts zich tegen het eind van de koers nog uit de groep los maakten was het leidende vier tal al niet meer te achterhalen. René de Boer besefte rijn tekort komingen m een eventuele eindsprint en trachtte dan ook herhaaldelijk bij zijn metgezel len vandaan te komen. Vooral een scherp koersende Cees Vonk gaf hem echter geen schijn van kans en steeds was hij het die de Vlaardinger tot de orde riep. Ondanks dit veel energie kostende terughaal- werk bleek Vonk ook nog over de snelste slotmeters te be schikken. Hoewel Piet van Stek en Arie Keizerswaard nog flink aandrongen was het toch Cees Vonk die zegevierend over de finish bolde. Het prestigeduel tussen Manus Brinkman en Rudie Liebrechts besliste de laat in zijn voordeel, De pelotonsprint was voor de snelle Richard Meeldijk, die overigens de grootste moete had zich Arie van Cleef en Jo Rjjsoord van het lijf te houden. Uitslag A-klasse: 1. C. Vonk (P), 2. P. van Stek (M), 3. A- Keizers waard (HR), 4. R- de Boer (C), 5. R. Liebrechts (C), 6. M. Brinkman (S), 7. R. Meeldijk (C), 8. A. van Cleef (HR), 9. J. Rijsoord (C), 1G. H, Craane (M), 11. A. Schouten (C), 12. K. v.d. Linden (HR), 13. D. van Reste ren (P), 14. H- v.d. Vaart (C), 15. J. Meijer (P). Helaas lijden de wedstrijden bij de nieuwelingen aan een schrij nende bloedarmoede. Van een zestal renners mag niet worden verwacht dat er nog een serieu ze koers wordt gereden. Toch blijkt een eerste plaats bij de zes renners belangrijk genoeg te zijn om er nog even de beuk in te gooien. Uitslag: 1. U. God- de (M). 2. J. Noordijk (H), 3- C. Hogeveen (M), 4. D. Orgens (H), 5. B. Heese (H), 6. J- Slaager (F). Maassluis De Maassluis© hoc keyclub Evergreen maakt zich op voor de competitie. De he ren speelden daarvoor één van htm laatste oefenwedstrijden tegen het veel sterkere Hudito 2 en verloren met ruim ver schil. De heren van het tweede team wonnen met 1—0 van het derde elftal, terwijl de meisjes B hun meerdere moesten er kennen in Pollux. De C-meisjes wonnen met 3—2 van Rijswijk en de jongens rekenden zelfs met 81 af. Vlaardïngen De kans is groot dat Joke van Vliet, pupil van VZC, in aanmer king kan gaan komen voor de zwemkroniekbeker op de 2OOG meter schoolslag. Afge lopen weekeinde maakte zij zich in Delft sterk om voor Ching Kok te finishen, die tot dan eerste op de toptien stond. Na haar winst in TieJ stijgen de kansen voor de jeugdige Sehiedamse. Op de 2000 meter schoolslag eind igde Ilse Verhey als achtste en Irma van der Ende aU tiende. Lange tijd had Aaa Pors op de vrije slag de leiding, tot zij kramp kreeg. Bij de jongens eindigde Pe ter Jonkman op de twintig ste plaats.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4