SCHIEDAMSCHE COURANT Veel Vlaardingers tegen opzeggen ban krekening Reconstructie woonwagen kamp te duur Opschieten met Midden-Delfland NVV Mercurius: Amro-boycot zinloos 'wmmm d Grutter- steeg is levens gevaarlijk Tweede culturele raad in Maassluis? MENING AUTOBEDRIJFERTAN Openbaar onderzoek treinramp Bezem door de Vaart KAMERCOMMISSIE: Maassluis lief voor tandarts •alfê Donderdag 9 eeptember 1976. ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 101ste jaargang no. 25656 - 4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Mevrouw M. Wijzenbroek: „Of je nu door de hond of door de kat gebeten wordt". Gepensioneerd schipper B. van Veen: „Ik bepaal zelfwaar ik een rekening open". Schiedam Het reconstructieplan voor het woonwagenkamp aan de Schiekade is van de baan. Het is gisteravond afgekeurd door de raadscommissie voor sociale zaken en volksgezondheid. De kosten voor de uitvoering, 8,2 miljoen, bleken niet acceptabel; ook niet voor het ministerie voor cultuur, recreatie en maatschap- pel ijk werk. Wel werd wethouder Bef Collé afgedwongen om te proberen binnen eea maand met een paar alternatieven te komen. Tevens zal op het stadskantoor worden bekeken of de totale kosten, nog kunnen worden ge drukt door de prijs van de be nodigde grond, ruim 3 miljoen, te verminderen. Dat zou kun nen gebeuren door de gemeen teraad te laten besluiten het bestemmingsplan te wijzigen. De grond zou dan in plaats van voor industriegebied voor woongebied moeten worden be stemd. Volgens het PvdA-raad- slid Arie Vertinde een kwestie van grond „inruilen". De wethouder zegt dat het pas aan het licht is gekomen dat de grond eigenlijk is bestemd voor industrie. De twintig vertegen woordigers van het woonwa genkamp die gisteravond op de vergadering aanwezig waren bestempelden dat als nonsens. Die bestemming zou al bij eer der gehouden besprekingen naar voren zijn gekomen. Ook verwijt men Collé dat hij de bewoners heeft misleid door vo rige week te beloven dat er alvast een afwateringssloot voor het nieuwe kamp wordt gegraven terwijl hij al wist dat het reconstructieplan toch niet door zou gaan. De wethouder werd dan ook nog eens onder de neus gewreven dat hij de bewoners niet genoeg bij de plannen heeft betrokken. De hoge kosten voor de uitvoe ring van het nu afgekeurde re constructieplan wijten de bewo ners aan de geïsoleerde ligging van het kamp, waardoor aller lei bijzondere voorzieningen no dig sajn, zoals een speciale brug voor de aanvoer van zand. Collé spreekt dit tegen. Gister avond wist hij echter niet te vertellen waarom de raming dan zo hoog is dat elke nieuwe standplaats gemiddeld 150.000 gulden zou gaan kosten. Het woonwagenkamp zal op de volgende commissievergadering weer aan de orde komen. Di verse plaatselijke politici heb ben al beloofd om vóór die tijd eens een kijkje in het kamp te gaan nemen. Vlaardingen De KW- bond Mercurius zal zijn leden niet adviseren hun rekening bij de Amro Bank op te zeggen uit protest tegen de activi teiten van deze bank in Zuid-Afrika. De bond, die ook bankpersoneel onder zijn leden telt, vindt het onder meer on juist dat de actie op slechts één bank is ge richt, terwijl men er van uit kan gaan dat meer banken zaken doen met Zuid-Afrika. Het standpunt van Mercurius is interessant, omdat juist vorige week donderdag de Vlaar- dingse gemeenteraad besloten heeft de Stichting Projektont- wikkelingsmaatschappij Am ro/Westl and-Utrecht uit te slui ten als adviseur bij de realise ring van bet woning-en winkel bouwproject Holy-Noord. De gebeurtenissen, in Vlaardingen zijn intussen ook in Schiedam aanleiding geweest tot het stel len van vragen aan B en W. In onze krant van 24 augustus stond reeds dat de plaatselijke afdeling van de PSP er bij de gemeente op aangedrongen had haar Amro-rekening op te zeg gen. Dit is nog steeds niet ge beurd (naar verluidt om techni- £ch-adrmnistratieve redenen). Maar het was voor ex-wethou der Hans van der Wdk (PPR) wel één van de reden af te treden. Overigens heeft de ge maakte Vlaardingen geen lopen bij de Amro. Het Vlaardingse gemeenteraads besluit was echter wel een dub beltje op zijn kant Het progres sieve blok (PPR en PvdA) vond een bijna even groot WD-, SG P/GPV-, PCC- en KVP-blok te genover zich. Het voorstel haal de het tenslotte met achttien tegen zestien stemmen. Dit dankzij wethouder IJ. van der Velden, die oorspronkelijk te gen was. Een van de motiverin gen van het „rechtse" blok was Mevrouw J. F. van Keulen Segers: „Mag ik dat zelf uitmaken?" De heer Bongers: „Wie garandeert mij straks een goed projektonlwikkelingsbureau?" Aannemer Dalmeijer: „Waar blijft het vrije on dernemer schap?" dezelfde als die welke- nu Mer curius aanvoert Na al deze officiële meningen en standpuntbepalingen wilde de redactie van dit blad 1 was dat geen van de onder vraagden een Amro-rekening had, heeft of ooit gehad heeft. Gewaagd naar de politieke richting gaven drie te kennen „progressief te stemmen, drie VVD en twee protestants-chris telijk. Zeven gaven hun politie ke keu2e met vrij. wel eens weten hoe de Vlaardinger zelf over deze hele affaire denkt. Wij vroegen de mening van vijf- il£KE]M\ GffO UDERS tien willekeurige Vlaardingers. Verder vingen wij tien Amro- rekeninghouders bij hun bank op met de vraag of zij van plan zijn hun bankrekening op te Van de vijftien ondervraagden waren er zes die het niet eens zijn met het raadsbesluit Drie ondervraagden waren het er wel mee eens. Maar liefst zes wisten niets van deze kwestie af. Vijf ondervraagden waren het eens met de zien wijze van Mercurius, acht hadden geen mening en twee waren het niet eens met de bond. Opvallend Van de tien rekeninghouders bij de Amro was er niet een die van plan was deze rekening op te zeggen. Doorgaans had men wil begrip voor de Zuid-Afrika- kwestie, maar men zag geen reden daarvoor de bankreke ning op te zeggen. De heer A. Dalmeijer, aannemer van pro fessie, zei ronduit: „Een hetze tegen deze bank, Daar doe ik niet aan mee. Waar blijft dan het vrije ondernemerschap!" En mevrouw S. F. van Keulen- Segers zegt: „Mag ik dat alsje blieft zelf uitmaken? Daar heb ik geen partij voor nodig.". Een andere huisvrouw, mevrouw! M. Wijzenbroek zegt: „Of je nu door de hond wordt gebeten of door de kat Lood om oud ij zer." De heer B. van Veen 13 gepensioneerd schipper. „Ik ben een vrij leven gewend ge weest, dus ik wens ook zelf te bepalen waar ik mijn bankre kening open". En tenslotte de heer Bongers: „Ik ben fel tegen het raadsbesluit Wie garan deert mij straks een goed pro- jektontwikkekngsbureau?". ADVERTENTIE voor botrouwbatrwXI: :0. X Xi'ryï''Oceanian* y? V. Oavtnterstraal 17 k'"Schiedam' \£?;$?óptvbnd gaopand Schiedam De Spoorwegonge- vallenraad gaat een openbaar onderzoek instellen naar de treinramp die op 4 raei in Schiedam plaatsvond. Dat zal gebeuren op donderdag 14 ok tober, '5 morgens om tien urn- in het Paleis van Justitie in Gtrecht. Zonodig zal de zitting worden voortgezet op vrijdag 15 oktober. De voorzitter Mir. A. F. Schepel, verzoekt iedereen die meent in lichtingen of voorlichting te kunnen geven over het ernstige ongeval daarover de raad m te lichten. Dat kan tot 1 oktober, onder op gave van naam en adres, bij de Secretaris van de Ongevallen raad, Plesmanweg 1*—6 in Den Haag. Vlaardingen In het kader van de landelijke actie "Bezem m de mast" gaat op mitiatief van de watersportverenigingen en de Zeeverkenners de bezem door de Vlaardinger Vaart De ze schoonmaakactie wordt za terdag gehouden. Iedereen die vindt dat de Vlaardinger Vaart nodig aan een schoonmaak beurt toe is, is welkom bij de accommodatie van De Kulk aan de Trekkade, tegenover de oude begraafplaats. De organi serende verenigingen hopen het karwei rond twaalf uur 's mid dags geklaard te hebben. Maassluis Er zal mogelijk een tweede, alternatieve culturele raad in Maassluis komen. Informele besprekingen hierover zijn 's nachts na de raadsvergadering van dinsdagavond gevoerd. In die raadsvergadering was be sloten een Culturele Raad Maassluis in het leven te roe pen. De leden voor die raad zijn in die zelfde vergadering be noemd. Het benoemen van de heer A. Priester in de sector jeugdorganisaties is aanleiding geweest voor de besprekingen die nu mogelijk tot een tweede culturele raad gaan leiden. De jongerenorganisaties in Maas sluis zouden bijzonder boos zijn over de benoeming van Pries ter. Als kandidaat nummer één m de sector jeugdorganisaties was namelijk Robert Punt voor eedragen. Hij was de enige als nummer één geplaatste kan didaat die met door de raad werd benoemd. Volgens inge wijden zouden de fracties van de WD en het CDA voor de benoeming van Priester verant woordelijk zijn. Priester schijnt een zwager van wethouder Van der Knaap te zijn. Van der Knaap gaat zelf de culturele raad voorzitten. Naar uit betrouwbare bron is ver nomen zullen de jongerenorga nisaties de door de raad be noemde culturele raad negeren. Wanneer de alternatieve raad van de grond komt is nog niet bekend, 0 Levensgevaarlijk heet het om in de Gruttersteeg in Schiedam te lopen. Door de brand van vorige week is de bebouwing daar zo gammel, dat de achter gevel van pand Hoogstraat 172 op de hoek van de steeg a 1 moest worden gesloopt. Wat met de rest van de twee afge brande panden gebeurt, hangt volgens eigenaar A. L. J. van der Veer uit Gouda af van de verzekeringen, maar bekend is dat de voorgevel in elk geval blijft staan. „Over twee maan den weten wij meer", zei Van der Veer, die op nummer 174 een kledingmagazijn had dat hij wilde uitbreiden naar bet naastliggende pand is. ttDe schade bedraagt ruim vier ton, 'j&t- Het hele dak ik eraf, de water schade is enorm. De elektrici teitsleiding is zelfs volgelopen met water; letterlijk alles moet worden vernieuwd". Met ge plande nieuwbouw in het voor uitzicht wordt gedacht aan een totale schade ran een half mil joen gulden. Volgens Van der 1 Den Haag De bijzon dere commissie uit de Tweede Kamer die zich bezighoudt met de reconstructie van Midden-Delfland, heeft een groot aantal vragen geformuleerd over dit gebied. Ook dringt de commissie er bij de minister op aan om de verdere af handeling van het wetsontwerp voor Midden-Delfland met grote voorrang te la ten geschieden. Zij te kent daarbij aan, dat de wens tot spoed ook leeft in het gebied van Midden-Delfland en de steden die het om ringen. De vertegenwoordigers van PvdA, PPR, D'66 en PSP vragen zich af hoe de uit gangspunten voor Midden- Delfland zijn te rijmen met andere plannen m het ge bied. Als uitgangspunten worden genoemd: handha ving open ruimte, behoud van de historisch gegroeide structuur van het landschap. De plannen die volgens de PvdA, PPR, D'66 en PSP daarmee Strijdig zijn, omvat ten: uitbreiding van het we genstelsel, verbreding van wegen en waterlopen, Peil- verlaging, Verplaatsing van boerderijen, opspuiting en ontgraving. In het bijzonder worden in dit verband Rijks weg 19 en de compartimen- termgsdijk genoemd- De vertegenwoordigers van ge noemde partijen vinden dan ook dat een en ander op nieuw m studie most wor den genomen Verder maakten de commis sieleden zich ook bezorgd om de onzekerheid voor de agraners in Midden-Delf land en de SCP-vertegen* woordigmg vroeg zich af of het recreatiegebied nog no dig is. Volgens de SGP-er »s er vee! veranderd sinds de eerste plannen voor het ge bied. Hij noemde onder meer: gewijzigde bevolkings groei en andere recreatiege bieden die inmiddels gereed zijn gekomen. Veer is vervangende ruimte moeilijk te vinden: „Aan mijn twee panden in de Hoogstraat moet nu we/ het nodige gebeu ren. anders wordt hei daar een s loppenbuurt" ren mevrouw Van Eck-Groot- veld, wethouder van volksge zondheid, nog eens. Op langere termijn bestaat de kans dat nog twee tandartsen voor Maassluis Om aan de noodsi tuatie op tandheel kun digge- bied in Maassluis een einde te maken Is vandaag met een af studerend tandarts een gesprek gevoerd over vestiging in de gemeente. De tandheelkundige kan met de gemeente alle kan ten op. Dat benadrukte giste- Maassluis worden geïnteres seerd. Op het ogenblik zijn er in Maas sluis vier tandartsen actief. Daarvan zijn er twee op part-ti me basis bezig. >131 Ui

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1