Herinnering aan Een waslij; PPR-wethonder: waslijst vol irritatie Emanuelle 2 als haasje over Diinitri naar Schiedam TERPSTRA: „DEN UYL WEG" novotel Interesse voor lokale omroep sterk afgenomen MAASSLUIS KBUGT BIJBEL-INN DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1976 VARA in actie Toverfluit in Teers toof PERMANENTE SHOW 80 GM-AMERIKANEN TEGEN AANTREKKEUJi KONDITIES BIJ PIETERSEN IN BARENDRECHT PIETERSEN CO. ROTTERDAM B.V., Dyke Brothers bij Instuif Zegelzoekers in De Sluis AUTO EV BRAND Neujean in het Gemeentemuseum Toch gesprek met ziekenomroep Discussie voor alleenstaanden VERGADERRUIMTE, OOK NOVOTEL Schiedam Sfeerverslechtering op de zesde etage van het stadskantoor. Daar huizen bur gemeester en wethouders. „In aanvang bestond- er nog- een redelijk toterante steer, maar die is in de loop der jaren gewijd gd in irritatie, compe tentiestrijd en onwil", schrijft Hans van der Wilk in zijn ont slagbrief aan de Schiedamse gemeenteraadsleden. Voor hem, als PPR-wethouder voor communicatie-, wijk- en jeugdzaken, was een onwerkba re situatie ontstaan, maakt hij duidelijk. Ingepakt voelde hij zich. als enige radicaal in het College en de raad. „Die sfeerverslechtering werd ge markeerd door een aantal be- huisvestingsproblematiek voor ambtenaren." Een waslijn vol punten van irri tatie laat Van der Wilk achter als herinnering aan zijn wet houderschap. Daaraan kwam dinsdagochtend om elf uur een cussie. die ik al langer dan een jaar voorsta over de plaats van samenlevingsopbouw m de stadsvernieuwingsplannen, sys tematisch wordt ontlopen, ge blokkeerd en onmogelijk ge maakt" tegen mij: joh, blijf jij do rest van de tijd tot de verkiezingen alsjeblieft met je armen over elkaar zitten. Uiteraard heb ik dat niet gedaan. Maar hij ver wijt mij nu, dat ik niks heb uitgevoerd, Dat is laag. abrupt» maar niet onverwacht In veler ogen was Van der Wilk Van de kant van de bewonersver- einde. De „druppel" Was het collegebesluit (met enkel Van der Wilk weer tegen) om op- bouwconsulent stadsvernieu wing drs. Frans Le Large, werkzaam ook in de welzijns sector per 1 september niet in vaste dienst te nemen. door Kor Kegel een zwak wethouder. Hem werd verweten dat niets con creets uit *zijn handen kwam, maar tot zijn verdediging is altijd aangevoerd dat hij te weinig ambtenaren tot zij» be schikking had (het welzims-ap- paraat in het stadskantoor is niet zo groot) en dat voor hem enigingen, waarmee Van der Wilk lang rond de tafel heeft gezeten als wethouder van wijkzaken, vroegen wij de reac tie van Ar ie Zwamborn op het aftreden van de PPR'er. Zwam born is voorzitter van de bewo nersvereniging Schiedam-Zuid. Hij reageerde dinsdagavond: wel zeer weinig geld was opzij „Van der Wilk weg? Daar sta ik sluiten van B en W, waar ik Onaanvaardbaar, vindt Van der alleen of met een kleine min derheid tegen was, Beslissingen m strijd met de geest van het samenwerkingsprogram, in za ken als vlootbezoek, krakers, een advies aan Rijnmond inza ke bouw van oorlogsschepen voor Indonesië, behandeling van de nota Stadsvernieuwing, Tegenover de raadsleden ver uitbouw in Schiedam-Noord, de klaart Van der Wi3k: „Het be- actie Boycot Amrobank en de wijst mij afdoende dat de dis~ Wilk en met hem de PPR-kern- groep. „De beslissing en de daarover gevoerde discussie sterken mij in de overtuiging, dat mij te weinig beleidsruimte wordt gegeven ten aanzien van' de sector samenlevingsop bouw/' gelegd. Oppositie was er ook vanuit hflkse gelederen. Raadslid Ruurd van der Veer legde zelfs het voorzitterschap van de Pv- dA-fractie neer, omdat hij voor zichzelf niet langer kon verant woorden am met de PPR-er (en ook met de communist Eef Col lo) samen te werken. Daarom verkoos de arts samenwerking van te kijken. Hij heeft heel leuke aanzetten gegeven. Hij ijverde voor het opbouwwerk, ook al is dat mislukt. Zijn idee over communicatie was wel aardig, Alleen hadden wij heel andere ideeën over Wijk beraad en opbouwwerker. Tot op zeke re hoogte kon je met hem pra ten. Al heeft dat geen barst uitgehaald. Arie Zwamborn: „Tot op zekere hoogte kon ie met Van der Wilk Draten" moeilijke portefeuille, noemde Verhulsdonk. hij hem. Zijn fractie is van Herman Posthoorn, PvdA-wet- Vlaardmgen - De VARA houdt zaterdag een grote ledenwerfac tie op de Markt aan de Broek- weg Enkele bekende presenta toren onder wie Joop Daal mei j- er en Jan de Graaff van de actualiteitenrubriek Achter Het Nieuws, alsmede Adn van Oor schot van de afdeling amuse ment, verlenen hun medewerk ing. Tussen tien uur en half elf zal vanaf de markt worden overge schakeld naar het radiopro gramma ZO van Letty Koster man en Hffrma Stok. Tijdens dë uitzending zal burgemeester Kieboom zijn mening geven over het marktgebeuren in Vlaardmgen. Schiedam In het zoldertheater In de Teerstoof komt zaterdag 11 september weer het Haags Marionettentheater van Jos Mens. Dit keer voert men het stuk De Toverfluit op. In dit poppen theater dat is bestemd voor kin deren vanaf vier jaar spelen ondermeer Bartje Bolleboos, Kees de Bokkesik, kabouter Wipneus en kabouter Nolietoet. De aanvang is 14.30 uur aan de Nieuwstraat 12. Kaartjes zijn 2,50 per persoon te reserve ren bij het VW-kantoor in het Proveniershuis en van vrijdag avond af bij het theater. met CDA. Een reactie van Van Van rechtse zijde heeft WD-frac- der Wdk op de houding van tievoorzitter Gerard Verhuls- Van der Veer: donk mild gesproken over Van „Die man heeft eens scheve der Wilk (zie onze krant van schaats gereden. In mei zei hij gisteren). Slachtoffer van zijn mening, dat voor 'de radieaal geen opvolger moet komen. „Vier wethouders zijn genoeg, dat zeggen we ai een jaar of drie. Zijn taken zijn best te verdelen onder de overgebleven wethouders, voor zover die ten minste niet vertrekken", aldus houder voor vorming en recrea tie, wordt gezien als de be windsman die van Van der Wilk de wijkzaken overneemt. Wie zich gaat bezighouden met communicatie en jeugdproble matiek, maakt de PvdA-fractie waarschijnlijk vanavond uit. Schiedam Wil piloot Christop her nu eindelijk de heer Ming ia Hong Kong bellen? Drin gend. Met die gedachte stapt men op na het zien in Passage- Bio van „Emanuelle 2, dfc anti- maagd. Ditmaal niet tot stand gekomen onder leiding van ex- modefotögraaf Just Jaeckin, teaar van ex-modefotograaf Francis Giaconetti. Nadat het eerste deel met hon derd miljoen bezoekers over de hele wereld een ongedacht suc ces werd,-kon het vervolg niet lang uitblijven. Men kent de formule: nutteloze mensen als in een roman van Sagan; een geïsoleerde groep in een exotisch oord ver weg ver ruimt de gedragscodes aanmer kelijk om zo strijd te leveren tegen de verveling. De omvang rijke erotische bedrijvigheid krijgt een artistiek-sophistica- ted tintje in de tegenlichHolo grafie in de stijl van het dames blad. In aflevering twee is het Ih dat opzicht overigens niet zover gekomen. Ergens Onderweg tussen de wer kelijkheid en het bioscoop scherm zijn de Eastmacolor- kleuren verflenst en het gevoel van een magische omslotenheid als 1 is deze keer ook zeker minder aaftwezig, de keuze van de lökaties heeft niet hetzelfde raffinement. Sylvia Kristel is andermaal pre sent als de vrije vrouw, die doet waar zij zin in heeft, Haar echt genoot (Umberto Orsini) valt in de prijzen, maar ook een man vol tatoeëringen, een neger dansmeester, een medereizig ster, een drietal bezoekers van een lusthuis.. De genoemde pi loot niet, want Sylvia is een vrouw, die zelf beslist en weet dat niet erotiek, maar pas de liefde gevaarlijk zijn kan. Veel heeft men aah het vooraf gaande eigenlijk niet meer kuh- nen toevoegen. Het verhaal lijkt voortdurend opgezet als een reeks simpele aanloopjes naar steeds weer een nieuwe paring, soms zit er een kopje thee tus sen, een nachtclubnummer of het badhuis, maar zelfs daar is het niet ontspannen spetteren. Haasje over dus, Vöor zinderende melancholie moet je Francis Lai nemen, die een man en een vrouw al eens t)p een muzikaal luchtbed Met Bio In Schiedam Sylvia Kristel nu te zien in Passage dobberen. Hij zorgt dat de pia no In de lagd registers talmt samen met honderd man viool en dat de blazers bijvallen tij dens de toppen van zingenot De zangkwaliteiten van Kristel zijn sinds een brief op de deur mat in „Naakt over de schut ting" hoorbaar verbeterd. Het scenario slaagt er niet in meer samenhang te ontwikkelen dan het eerste het beste boek over sextechniek. De regisseur brengt een kwartier voor tijd zijn zwaktebod uit. Hij reist met drie hoofdpersonen naar Bali voor een tuiltje fol-1 klore. Dat ter plekke een mee genomen tiener in het korps van stcuners en hijgers wordt opgenomen is dan al minder belangrijk, ADVERTENTIE ACHTERZEEDIJK 57. BARENDRECHT. TELEFOON 01806-5215 EN 2107 NIEUWE BINNENWEG 71-77, ROTTERDAM. TELEFOON 010-268211 Schiedam Folk country pop rock muziek is er zon- dagavond in gebouw Arcade aan de Lange Haven te beluis teren. The Dyke Brothers Band geeft dan een optreden voor de Stichting Instuif Schiedam. Deze vijf-man sterke groep Uit Dordrecht liet in 1902 yla Radio Veronica voor 't eerst een eigen opname horen. Toen nog onder de naam The Dickson Brothers. Met de naam The Dyke Bro thers kwamen ze voor 't eerst op I april 1964 op de proppem De eerste langspeelplaat is be-' gin dit jaar uitgekomen. De toegangsprijs voor het optre den bedraagt voor niel-leden 7,—, Leden betalen 4,50. Maassluis De Postzegelvereni ging Maassluis en de jeugdafde ling „de Zegelzoekers" organi seren ook dit jaar weer een, postzegeibeurB. Zaterdagmid dag 11 september wordt de ruil beurs gehouden in gebouw „De Sluis" naast de Maranathakerk aan de G.A, Brederolaan. De aanvang van de beurt is zoals gebruikelijk 's middags om 13.30 uur. De toegang is gratie. Er zijn mo gelijkheden om postzegels te kopen en te verkopen. Schiedam Een toevallig passe rende brandweerauto uit Rot terdam heeft woensdagmorgen op rijksweg 29 een in brand geraakte auto geblust. Het vuur was door Kortsluiting onder de motorkap ontstaan, Een deel vah de motor, eigen- dom van de 34-jarige Rotter dammer H. v.d. P., werd ver nield, Het schadebedrag is nog onbekend i Maassluis Jan Vprheyen, kunstcriticus van dagblad Het Binnenhof, opent vrijdagavond om acht uur een tentoonstelling van werken van Arnold Ber nard Neujean in het Gemeente museum m Maassluis. De we duwe van de kunstenaar, me vrouw F.I.H. Neujean-de Savor- nin Lohman, zal de opening bijwonen, Arnold Bernard Neujean over leed in 1059 op 72-jarige leef tijd. In het Gemeentemuseum zulten aquarellen en olieverven worden geëxposeerd. Het werk van Neujean blijft hangen tot en met 10 oktober. Het museum' is van dinsdag tot en met zon dag van twee tot vijf uttr geo- pend. Dinsdagavond kan de geïnteresseerde van zeven uur tot negen uur in het museum, aan de Zuiddijk terecht. Schiedam De belangstelling voor de werkgroep Lokale Omroep Schiedam (LOS) van de Schiedamse Gemeenschap loopt sterk achteruit. Voorzitter Vincent Broeke meent zelfs dat men op dood spoor zit Toch zal de werkgroep binnenkort een gesprek hebben met de Zieken Omroep Schiedam (ZOS) over de technische- mogelijkheden bij deze stichting. Bovendien zal in Rotterdam worden onderzocht of participatie in regionale omroep mogelijk Voor dit laatste is al eens contact gezocht met de werkgroep in de Maasstad. Tot nu toe werd daar echter met op gereageerd. Ook dc meegte Schiedamse orga nisaties die bij de oprichting van de werkgroep belangstel ling toonden laten nu weinig of mets meer van zich horen. Kort na de oprichting, vong jaar ok tober, werden de vergaderingen van de werkgroep bezocht door ruim vijfentwintig vertegen woordigers van organisaties en particulieren. Bij de laatste vergadering die dinsdagavond in zalencentrum Irene werd gehouden waren slechts zeven leden, Vertegen woordigers van de politieke partijen, het NKV, het Centraal Maassluis Die club van Den Uyl moet verdwijnen. Dat zei de vroegere zwemster Erica Terpstra tijdens het politiek café Van de VVD in bistro De la Poste. De WD in Maassluis wil elke twee maanden een politiek café gaan houden. Steeds zullen bekende liberalen uitgenodigd worden om op 20'n avond het woord te voeren. Erica Verkerk-Terpstra mocht het spits afbijten. Na haar zwemjaren heeft mevrouw Verkerk zich in de politiek gestort. Eerst in haar woonplaats 's-Gravenzande en later in groter bestek is zy de liberale gedachte gaan verkondigen en gaan vertegenwoordigen. Zij staat op het ogenblik nummer 272 op de WD-lijst waaruit straks de kieslijst wordt samengesteld, Mevrouw Verkerk vertelde dat er ih 's-Gravenzande al lange ti/d een politiek café draaide. Het succes van dit café is naar haar mening te danken aan het feit dat een onderscheiding is inge steld, dc zogeheten liberale vonk. Deze onderscheiding wordt verleend aan niet-liberale politici die zich in het openbaar liberaal hebben opgesteld. In het verleden kwamen minister Vrddeling, defensie, en PPR- voOrrrian De Gaay Fortman voor de speld in aanmerking Maasslui* Youth For Christ opent zaterdag 11 september een Bijbel-bui m Maassluis. Deze zal gevestigd worden in het Govert van Wijnhuis, het voormalige weeshuis. De officiële opening is dm drie uur en de toekomstige bezoekers zijn daarbij welkom, Na de opening kan in de verschillende ruimtes van het Govert van Wijnhuis aan de Noordvliet kennis gemaakt worden met het werk van Youth for Christ. In de avonduren is er een feestelijke bijeenkomst in de koffiebar. Dimitri van Toren treedt vrijdag 10 en zaterdag H september op in het zoldertheater In de Teerstoof. Beide optredens beginnen 's avonds om negen uur aan de Nieuw straat 12 in Schiedam, Kaartjes zijn 8,50 ert 6,75 voor CJP-ers en 654-ers tot en met vrijdag te reserveren bij het VW-kantoor in het Proveniershuis (Tel. 010-206000) en vrijdagavond en 2aterdag van 13.00 uur af bij het theater (tel: 010-269455), Youth for Christ werd In Maas sluis in 1972 opgericht. De orga nisatie bestaat uit jonge christe nen van verschillende kerken. Boeken hebben van het begin af aan een belangrijke rol in het werk betekend. Er is altijd een boekentafel geweest. In maart van dit jaar kon YFC Maassluis zich al Bijbel-inn noemen na overleg met de lan delijke organisaties. De boeken behoefde niet zelf meer gekocht te worden. De hoeveelheid nam daardoor zo toe dat er een spe ciale ruimte voor moest worden gezocht. Dit is uiteindelijk het Govert van Wijnhuis geworden, De voorkamer daarvan is als leesnumte ingericht. Er is ook een bar in de nieuwe behuizing opgesteld. De Bijbel-inn heeft el een aantal maanden „proefgedraaid". Daaruit is gebleken dat deze inn zich in een ruime belang stelling mag verheugen. Vrouwen Comité, de Hervorm de Kerk en bewonersverenigin gen ontbraken ondermeer. De Consumentenbond, één van de organisaties die wel aanwe zig was en ook steeds present is geweest, wijt de geringe op komst aan communicatiestoor nissen bij de leiding van de Schiedamse Gemeenschap (SG). Eén van de opgerichte subcommissies zou bijvoor beeld nog nooit hebben verga derd. Volgens Vincent Broeke zijn er in het verleden bij de SG inder daad vergissingen gemaakt. De oplossing van het probleem- moet volgens hem echter ook bij de leden van de werkgroep worden gezocht Dat is dan ook de reden dat men de organisaties die de laatste tijd verstek laten gaan binnen kort gaat „aan manen" toch weer te komen, met name op de eerstkomende vergadering die zal worden gehouden op dinsdagavond 5 oktober in za lencentrum Irene aan de Nieu we Haven Schiedam De groep 23/40 gaat vrijdagavond praten over het nieuwe programma. In het wijklokaal aan de Nieuwe Maasstraat kan men van acht uur af discussieren over de nieuwe kontakt- en ontspan ningsavonden die do vereniging voor alleenstaanden gaat hou den. Het wijklokaal is te bereiken met de RET-bus 53, vanaf het sta tion Schiedam ADVERTENTIE J Ook voor vergaderruimte is het goed toeven in Növotal. Op slechts 10 min. van Rotterdam heeft u de beschikking over goed geoutilleerde vergaderzalen, die bij wijze van spreken op maat gemaakt zijn. Elke zaal is voorzien van airconditioning en u vindt er achtergrondmuziek er» aansluiting voor T.V.-telefoon etc. Voor 30 tot 150 personen heeft Novotel zalige vergaderruimte. De formule die het best bij u past vindt u bij. Hargalaan 2 Schiedam Tel. 010-713322 telex 22S92

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3