Op verhard veld speel je beter' Zwaluwen ontvangt het sterke Noordwijk Verjongd Zwaluwen geUjk DHS en Excelsior moeite met scoren Passage/VCJ bekert Volley'68 oefent DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1976 PPSC en Katwijk doen voor elkaar niet onder JEUGD SUCCES JEUGD Weinig kanjers in slotconcours Spieringhoek: twee nieuwe banen Start zaalvoetbalcompetitie Diitvennieuwst GROENOORD-GSS 2-5 EXCELSIOR'20 - HWD 3—3 Doelschieten Vlaardingen In hoeverre Zwaluwen de kans krijgt aan te vallen hangt af van Noordwijk, beter gezegd het sterke Noordwijk, dat in zijn eerste de beste duel al opening van zaken tegen Spakenburg gaf en met 3-1 won. En Zwaluwen? Als benjamin gleed het niet weg bij NSW. Erger, het moest de vogels veel offensieve daden toestaan, die overigens geen goals opleverden. Morgen presenteert Zwaluwen zich voor bet eerst aan het ongetwijfeld vele kijkerspubliek, dat tegen Noordwijk hoopt op veel span ning. Excelsior Maassluis, dat voortreffelijk begon, na een uiterst moeilijk oefenprogramma, tegen SHO (2-1), behoeft niet bang te zijn voor Quick Boys, dat tegen Kozakken Boys twee spelers - op advies van de scheidsrechter - zag verdwijnen. Niettemin zijn de Maassluizers gewaarschuwd, omdat de Kattekers erg hard spelen. Programma eerste klasA: CSVD-Zwart Wit 78, SHO-RCL, Quick Boys-Excelsior Maassluis, Spakenburg-Kozakken Boys, Zwaluwen-Nooröwijk {Van Driel), Huizen-NSW, DOVO-RWH Vorig seizoen hielden PPSC en Katwijk elkaar aardig in evenwicht in de top van de tweede klasse- Beide clubs speelden in de „ouverture" gelijk, zodat er op „Thurle&e" wederom weinig krachtsverschil zaJ zijn. In de derde klasse zijn Vlaardingen en HBSS vrij, terwijl HVQ de streekderby met 's-Gravenzande aan gaat, In de vierde klasse speelt ook Sunlight voor de eerste maal en wel tegen Capelle, dat zeker niet onderschat mag worden. GOZ en TSB wonnen ieder een hun openings duel met 2-1, zodat er in de Hoekse Waard veel spanning is. MW27 is gastheer van Loosduinen, terwijl Hoekse Boys naar Naaldwijk trekt. Over het doorgaan van de afdeling Rotterdam van de KNVB is nog weinig te zeggen. Het programma: DVO'32- ZW, GSS-Puttershoek, Satelhet-Berkel, GTB-WK, Alexan- drïa-ClON, Zuiderpark-VDL. De jeugd van FC Vlaardingen 74 gaat na de royale 4-1 overwinning op SC Cambuur vol goede moed naar PECI- Zwolle, terwijl jong SW de verre uitwedstrijd tegen FC Groningen voor de boeg heeft. De Groningers begonnen met een 1-0 nederlaag tegen SC Amersfoort, zodat een revanche op zijn plaats is. Schiedam Na drie kleine nederlagen leverde DHS gisteravond tegen Excelsior-C het eerste gelijke spel af in de nederlaagserie. Na een aantrekkelijke wedstrijd werd op 04) afgesloten, waardoor het C-team van Sparta nog altijd de ranglijst voor de Electro Cirkel bokaal aanvoert. DHS moet het in de twee resterende wedstrijden echter nog opnemen tegen de FC Vlaardingen en stadgenoot SW. De beweeglijke, snelle Excelsior- ploeg was voor de rust het meest aan de bal. De zeer solide DHS-defensie stond echter maar één echt gevaarlijke sco ringskans toe. Dat was toen Ron Roos een daverend schot op de veste van Jos Sparla afvuurde. Met een magnifieke redding hield de DHS-goalie zijn doel echter schoon. Voor rust kwam toch ook DHS nog tot een uitgesproken sco ringskans. Piet Roozen was ont snapt en snelde in de richting van doelman Jan Steenbergen. Op wonderbaarlijke wijze wist de Rotterdamse doelman de si tuatie toch meester te blijven. Excelsior was na de thee niet meer de snelle en aanvallende ploeg als in de eerste helft, Het ritme was er wat uit en de voorhoede wist zich maar wei nig kansen te creëren. DHS ging het spel meer beheersen, wat tot een offensief leidde. Doelpunten bleven echter uit in deze in vriendschappelijke sfeer gespeelde wedstrijd. In de allerlaatste minuut slaagde DHS er toch nog bijna in de volle winst te behalen. Vanaf de Imkerwing liet Hans Vermeer een gevaarlijke lage voorzet voor het Excelsior-doet los- Tij dens de doelworsteling werd de bal met moeite tot corner ver werkt. waarop goed leidende scheidsrechter De Jong met 0-0 üet inrukken. Schiedam De da mes van Passage VCJ openen van avond de beker strijd tegen de ra- serves van MVC in de Maassluise Olympïahal (1B.45 uur). De Schiedam se volleybal dames, die ach drastisch hebben versterkt en ais één van de weinige clubs in ons land al in juli met de training zijn begonnen, mis sen morgenavond Greet van Norde, die in het zieken huis een scheen beenoperatie on dergaat De Schiedamse da mes maakten over igens vorige week korte metten met Flits, competitie-te genstander, door alle zes sets in winst om te zetten. De hoogste set le verde een voor sprong op van acht punten. De heren van Passage/VCj wonnen met 4-1 van Flits, dat lan delijk speelt. Zaterdag nemen de Schiedamse volley baldames deel aan een toernooi in Lekkerkerk, dat een nationaal ka rakter heeft en de heren verblijven in Alblasserdam. Vol gende week houdt PassageVCJ zelf een groot toernooi in de Margriethal, tussen 10 en 19 uur. Schiedam Bea Teeuw (33) aanvoerster van het dameshandbaUeam van Wilton Fijenoord brengt dit seizoen haar routine en kennis over aan de geheel uit jeugdige speelsters bestaande WF-ploeg. De tech nische commissie van deze handbalvereniging heeft zowel voor de veld- als de zaalcompetitie het team totaal verjongd en alleen Bea Teeuw in het elftal gehandhaafd. Met ruini 23 jaar ervaring zal zij voor de routine moeten zorgen. Als tien jarige is Bea Teeuw btj WF met handballen begonnen. In het archief van de vereni ging werd het eerste jeugdlid in 1952 ingeschreven onder de naam Bea Zonneveld. Spoedig na haar meldden verschillende jeugdleden zich en een paar later werd met een jeugdteam ingeschreven voor de competi tie. In de jeugdteams van WF heeft Bea Teeuw alleen maar successen meegemaakt. Eerst bij de aspiranten maakte zij vier jaar achtereen een kam pioenschap mee. Toen daarna het gehele team overging naar de junioren ble ven ook hier de successen hun volgen en werden ook prompt twee jaar achtereen kampioen. „Wij hadden een goed elftal en gaven ons allemaal voor de honderd procent en verzuimden huwelijk gesloten tussen hand balster Bea Zonneveld en de stopperspil van PPSC Jan Teeuw, Jan was geen onbeken de en heeft voor de zaterdag club PPSC zo'n kleine 300 wed strijden in het eerste elftal ge speeld. Toen Jan Teeuw met voetballen stopte is hij de ver eniging van zijn vrouw gaan op zoeken en monenteeï is hij voorzitter van de handbalver eniging Wilton Fijenoord Bea Teeuw .populair. bant. „Toen de strubbelingen Toen het zevenhandbal op het kwamen tussen de afdelingen Den Haag en Rotterdam is het districtsteam opgeheven," zegt Bea enigszins teleurgesteld. „In vertegenwoordigende elftallen uit te komen is toch altijd een eer." Ook het Schiedamse elftal is voor Bea Teeuw niet onbekend. Vo- veld werd ingevoerd, zag Bea Teeuw daar in het begin wel wat tegenop. 2e \rond het jam mer dat het elfhandbal ging verdwijnen. „Nu ik er echter steeds beter aan ga wennen, wil ik niets anders meer. Het gaat sneller en voor het pubhek is het spannender," zegt ze. Bestuursfuncties heeft Bea Teeuw nooit vervuld. Wel heeft VERHARD VELD zij zich vorig seizoen beschik baar gesteld voor de jeugdcom missie. De speelsters die zij nu om rich heen, heeft, hebben ai drie jaar onder haar leiding getraind. Samen met Francien Biesheuvel heeft Bea de jeugd geleerd wat zij nu in de prak tijk moeten brengen. rig jaar nog bij de festiviteiten De handbalsport die de laatste van 700 jaar Schiedam trad zij weer op als aanvoerster. nooit een traming. Dan gaat het Buiten het handballen bij Wilton- al tijd goed," zegt Bea enthou siast. „Mijn grootste wens is vorig jaar in vervulling gegaan," gaat Bea Teeuw verder, „Na zeventien jaar in het eerste team bij de senioren gespeeld te hebben, werden we eindelijk eens kam pioen in de vorige zaalcompeti tie." In 1967 werd er een sport- Fijenoord heeft Bea Teeuw ook haar sporen verdiend in het Rotterdams elftal. Euim acht jaar is zij hiervan aanvoerster geweest. Voor het distnctselftal is zij slechts twee maal geko zen. Zij heeft hierin heel wat doelpunten op haar naam ge bracht tegen de teams van dis trict Arnhem en Noord Bra- Wanneer Bea Teeuw stopt met handballen is nog een groot vraagteken. „Stoppen doe ik nog zeker niet. Zo lang het nog gaat en ze mij blijven opstellen in het standaardteam blijf ik doorgaan", is haar resolute ant woord. Het probleem van ver harde velden is voor deze top- handbalster ook een moeilijk verteerbare zaak. „De vereni gingen die wel over een ver hard veld beschikken hebben, voordelen," zegt ze. „Op een verhard veld speel je een klasse beter, en mijn grote wens is, zo spoedig mogelijk allemaal ver harde velden. Maar ja, daar komt nog wel wat voor kijken." jaren een steeds grotere popu lariteit krijgt zal er zeker mee gediend rijn als verschillende instanties de problemen van di verse verenigingen proberen op te lossen. Vteardïngen Het door de VHB ook dit jaar weer uitgeschre ven „Kanjerconcours" werd be sloten met een wedstrijdavond in het water van de Koningin- nela&n die totaal getn vis ople verde. Ook de twee vorige Wedstrijden in deze serie lever den geen resultaten op om over naar huis te schrijven. Alleen de kampioen van bet karper klassement A. Kerki aan ving een behoorlijke vis met een lengte van 70 cm. Kampioenen overige klassementen: Brasem: W. Buis, 50 cm; voorn: D. Boomsma, 26.5 cm, die tevens de titel voor de paling in de wacht sleepte met een lengte van 48 cm. In het klassement voor kroeskarper eindigen H. van Zetten en T. Stoffels gelijk nu ze beiden een vis vingen van 38 cm. Schiedam De gemeente Schie dam heeft een begin gemaakt met werkzaamheden die moe ten leiden tot een bouwrijp terrein voor twee niéuwe ten nisbanen bij Spieringhoek. Tussen het huidige tennispark en de gedempte Poldervaart is een legertje bulldozers en an dere voertuigen aan egalisatie begonnen. Parkdirecteur Jan van de Torre hoopt dat men in februari zover is, dat werkelijk met de aanleg van het duo banen kan worden begonnen Van de Tor- re: „Als dat lukt, ziet het er naar uit, dat we net op-tijd klaar zijn voor het nieuwe sei zoen". Overigens staan de plannen voor de bouw van een tennishal voorlopig op een laag pitje. Schiedam De schaakvereni ging Schiedam biedt de huis schakers net als vorig jaar de gelegenheid kennis te maken met het wedstrijdschaken. In een toernooi dat drie ronden telt, bunnen de huis-tuin- en keukenschuivers elkaar op drie achtereenvolgende maandagen bestrijden in het wedstrijdlo- kaal in de kantine van Wilton Fijenoord. De eerste ronde van het toernooi wordt gespeeld op maandag 13 september. Schiedam In de zaal voetbalcompetitie hebben verschillende standaardteams van verenigingen uit het Waterweggebied in de Schiedamse sporthal Margriet hun eerste competitiewedstrijd gespeeld. De kampioen van Rotterdam van het vorige seizoen. Zwaluwen uit Vlaardingen, kwam in de hoofdklasse uit tegen het Rotterdamse ZW. In de eerste klasse A werd de Schiedamse derby gespeeld tussen GSS en Groenoord. Ook het zaalvoetbal team van Excelsior^O uit Schiedam kwam voor het eerst in dé tweede klasse B in het veld, met als tegenstander HWD uit Rotterdam. Zwaluwen kwam met een geheel verjongd team uit in vergelij king met het vorig seizoen. Van het kampioensteam zijn twee spelers overgebleven: Kees Boog en Martin Keizerwaard. De Vlaar dingers keken al na zes minuten tegen een 0—1 ach terstand aan. Routinier Arie van Doorn wist twee "Vlaardin- gers te omspelen en gaf ook doelman Martin Pleijsier het nakijken. Na deze verkregen voorsprong ging ZW traag spe len en het tempo kwam op een laag pitje te staan. Zwaluwen daarentegen probeerde de ba kens te verzetten, maar niets lukte. De tweede helft kreeg een ander beeld toen na tien minuten Martin Keizerwaard een voor zet van Bram Brederveld kei hard inkogelde: 11. Drie mi nuten daarna kwam Zwaluwen weer achter te staan door een doelpunt van John Leenheer: 1—2. Geert Jan Bezemer, speler uit het jeugdelftal, bracht de spanning weer terug door 2—2 te laten aantekenen. Hierna kregen de Viaardingers het be ste van het spel. maar juist aan de andere kant wist Jan. Ver hoeven voor ZW te scoren. Zwaluwen gaf zich niet gewon nen en enthousiast bleef het doorvechten. Niet zonder suc ces. want twee minuten voor üjd wist Bram Brederveld met een gave treffer toch zijn ploeg nog aan een 3—3 eindstand te helpen. Vlaardingen De Vlaardingse postduivenverenigingen vlogen dn jaar voor het eerst om de „Radio Molenaar" trofee. Deze kon gewonnen worden door de liefhebber die de meeste punten had in de vluchten die de CC Vlaardingen had vastgesteld. De combinatie LBG van de post duivenvereniging „Keer Weer" werd de grote overwinnaar. Tweede werd Combinatie S en W. De Adelaar RPB. Op de derde plaats eindigde M. Broek van de Luchtbode. P. van der Made van de Adelaar RPB wist beslag te leggen op de vierde plaats. Als vijfde eindigde J. Verwey, eveneens van de Adelaar RPB. Volley en MVC oefenen Vlaardingen De volleyballers van Volley '68 starten morgen met hun eerste oefenwedstrijd. Voor het eerste herenteam komt Schippers Ber- kel naar Vlaardingen, Schippers was vorig jaar samen met Volley ingedeeld in de promotieklas se. Tot het einde van de competitie hebben beide teams gestreden om de derde plaats, die uiteindelijk aan Volley '68 is toegevallen. Het eerste damesteam speelt vrijdag eveneens tegen een rivaal van vorig jaar, MVC. MVC promoveerde na een overtuigend kampioen schap naar de landelijke derde divisie en was de enige tegenstander die er in slaagde Volley '68 twee nederlagen toe te brengen. Zaterdag gaan beide teams deelnemen aan het zevenklapper toernooi in Bleiswijk. Het heren team ontmoet daar de organiserende vereniging VH, Zevenklappers, Vierhout, Valbovol en het Haagse Advendo. De dames spelen teger» VOY, DUSK 72 en Vierhout ValbovoL In een pittigepartij wist GSS zaal. voetbalvereniging Groenoord te overklassen. Het team van trai ner Henk Steenbergen was goed op elkaar ingespeeld en trok zich weinig aan van de routine van Groenoord. Na vier minuten profiteerde Siem van Gerven van een misverstand tussen Piet Romein en doelman Gerard Gommel en scoorde 0—1. Drie minuten later was het broer Chris van Gerven die de score opvoerde tot 0—2. Gesteund door deze voorsprong ging GSS steeds makkelijker spelen en bleef met goede com binaties aanvallen. Dit leidde tot 0—3, toen weer Siem van Gerven via een afstandschot de roos trof. GSS mooiste doel punt kwam drie minuten voor rust. Wil Broekhuizen haalde beheerst om en Hennie Korpo raal kon fraai inkoppen: 0—4. Wat Groenoord hierna ook pro beerde, het zag geen kans om GSS te bedreigen. Rob Noord zij kwam enkele keren gevaar lijk voor het doel van GSS, maar doelman Henk Schnier- mannie stak in grootse vorm. In de tweede helft kwam Groe noord beter op dreef en zag al reeds in de eerste minuut Ba rend Buytenhek de stand op 14 brengen. Even leek het er toen op dat Groenoord met zijn geroutineerde spelers GSS nog kon bedreigen, maar het duur de allemaal te lang. Wel kwam Gerard Elderkamp aai een tweede treffer via een goed doorgespeelde bal van Martin Melief, maar het laatste woord was toch weer aan GSS. Vijf minuten voor tijd scoorde Wil Broekhuizen 2—5 en toen kwam de zege niet meer in gevaar, De Schiedammers openden de score door een treffer van Peet van der Hoeven: 1—6. Met fris spel kwam Excelsior steeds ge vaarlijk voor het HWD-doel, maar daar stond dan altijd doelman Joop Wijnholds die van geen wijken wist In de twaalfde minuut was het Bram Zeeuw die de stand weer in evenwicht bracht: 1—1. Toch kon Excelsior met een voor sprong aan de tweede helft be ginnen, Enkele seconden voor het rustsignaal van de goed lei- 1 den de scheidsrechter Dirk van Ham was het Rob Ruts die de stand op 2—1 bracht Van deze voorsprong heeft Ecxel- sior alleen maar in de rust ple zier gehad. De tweede helft was nog geen minuut oud toen Dirk Huisman met een hard schot 2—2 liet aantekenen, Hierna moest van beide teams een spe ler naar de strafbank voor spel bederf en opzettelijk hands. Na negen minuten kwam Excelsior weec aan een voorsprong. Rob Ruts speelde Peet van der Hoe ven goed aan en deze kon be heerst inschieten: 3—2. De Schiedammers bleven in het offensief maar doelpunten ble ven uit. Via een solo van Rime Hagen werd het toch weer ge lijk, alleen doorgebroken wist hij net binnen het strafschopge bied hard uit te halen en zijn hoge schot was voor doelman Koen van der Pas onhoudbaar: 3—3. Met deze stand kwam ook het einde, al had Excelsior meer recht op de overwinning gehad. Vlaardingen Het beken de doelschieten is nog al tijd troef bij Zwaluwen, maar het einde van de in samenwerking met uit zendbureau Content op gezette actie komt in richt. Zaterdag tijdens de thuiswedstrijd tegen Noordwijk, staat het in middels befaamde bord van plm. 12 tot 5 uur weer opgesteld. Het is één van de laatste moge lijkheden om in aanmer king te komen voor de niet te versmaden prijs: een reis naar Londen. Voor en na de wedstrijd alsmede in de rust kan er een kans worden ge waagd, A raison van 2 x 3 schoten voor 5 gulden. Tot dusver voeren Gilles Arkenbout van Sunlight en initiatiefnemer Henk van Rossen de ranglijst aan. Zij vonden drie keer de roos, wat betekent dat er nog volop mogelijkhe den voor de trip naar Londen aanwezig zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4