SCHIEDAMSCHE COURANT m Meer inspraak en grotere openheid eurqtax Op heterdaad betrapt Veel activiteiten langs de Waterweg Jongens fcefce nnen ingooien ruit van Turkse winkel m Hli ilfflltllli „Nota Overheid-Burgerij niet revolutionair" Jongens (13) maken brokken met vrachtauto Kleuter valt van fiets raadslid De Vries overleden RUITEN INGEGOOID Maandag 13 september 1976. ONAFHANKELIJK DAGBLAD 101ste jaargang no, 25658 _s PAGINA'S - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL wr ML/ »MLl t De padvinders van de Karei Doorman- en de Olavegroep bezig, tijdens de braderie in het Maassluise centrum. Toch nog dolle pret op het Schiedamse Drumbandfestival. Ondanks de aanhoudende regen kreeg ook dit jongetje met zijn tamboerijn van het publiek alle aandacht. Schiedam Twee dertienjarige Schiedammertjes hebben voor enkele duizenden guldens scha* de aangericht op het terrein van het kalhbedrijf La uw aarts aan de Hoofdstraat. Zii werden! gistermiddag op heterdaad be-j trapt, toen zij daar rondreden, in een vrachtauto en een vork- heftrnc. A K. en G. van de MJ hadden met de voertuigen een gat in een muur geramd en een stalen deur omver gereden.. Daarbij had ook de vraebtwa-' gen schade opgelopen. Tegen de twee jongens is proces-ver- baal opgemaakt. Gisteravond oog mochten zij naar huis te rugkeren na een zondagmiddag op het politiebureau. ADVERTENTIE Bel een heer in't verkeer de korrekte 'Rit1 meesters I HtbütSaih Twei- zestienjarige jongens nit Schiedam, F.A.B.E. en C.W.4.T., hebben tegenover 4e politie bekend tijdens de Schiedamse rellen de rait van een Xurfese winkel op de: Dam té hebben ingegooid. Zij deden dat terwijl zij op htm brommer; voorbijreden- De twee zijn: tort geleden dooi de politie aaagehoudeQ. Proces-ver- baalts opgemaakt Schiedam Met het kinderzitje en al is de tweejarige Brigitte Donkers uit Schiedam op de Harreweg van de fiets van haar vader gevallen. Tijdens de rit moet het zitje zijn losge trilde Dat gebeurde gisteroch tend. Brigitte bleef even buiten kennis, werd daarna naar het Gemeenteziekenhuis gebracht, maar mocht na controle weer met vader mee naar huis. ^"'dingen/Maassluis De politie heeft zaterdagavond vroeg de Vlaardingers R, B. (18) en A. de J. (19) op heterdaad betrapt, wöi zij vernielingen aanrichtten in het stadscentrum. Zij hadden Jtuten ingegooid van het Redershuls aan de Westhavenkade en station Vlaardingen-Centnim. de Cchjp aan de Billitonlaan Maasluis is bij vernielingen b een metalen kluis ontvreemd. "Pfpbare verlichting voor J "•vwoni IUUU UllVVlCCJliU, verder werd een rekenmachine van 400 gulden gestolen. De waaks chade bedraagt honderd Buiden. Ook werd ingebroken een bedrijf aan de Koningin wuhelrainahaven. Niets werd meegenomen, wel werd de boel overhoop gehaald. Schade be draagt 2550 gulden. 15G0 gulden schade aangericht De daders zijn nog onbekend. Beschadigd werden vier ver- lichtingskappen aan de Wevers kade, acht aan de tl-verlichting in Koningshoek en zes in de omgeving Esserstraat/Pierson- straat, waar bovendien twee ar maturen werden gestolen. Dit nieuwsblad, waarin u ai het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd m combinatie met bet Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij dit niguwsMad 14 dagan gratis op prost ioe in combinatie met; Rotterdamscb Nieuwsblad Naam* Adres Deze bon tr open envelop zonder postzegel, stwennaar Antwoordnummer 834, Rotterdam Vlaardingen De nota van het college van B en W Overheid-Burgerij is geen revolutio nair werkstuk. Het bevat slechts beleidslij nen op het gebied van openheid, openbaar heid van bestuur, voorlichting en inspraak. Het moet worden gezien als een logische voortzetting, een verfijning van het door de gemeente gevoerde beleid tot nu toe. Dat zei burgemeester W, A. Kieboom over de nota bij het vrijgeven daarvan eind vorige week. Sinds 1971 wordt de relatie ge meentebestuur-burgerij nauw lettend m het oog gehouden. Een nota vaa het vorige colle ge was al in 1974 gereed. ïn 1975 werd besloten de behande ling vaa deze nota stop te zet ten. Een nieuwe werkgroep on der voorzitterschap vaa Kie boom zelf heeft ach opnieuw op de materie geworpen. De nota die deze werkgroep nu heeft geproduceerd is, in tegen stelling tot de vorige, minder filosofisch.. Naar de mening van de werkgroep was er meer behoefte aan een leerzaam werkstuk met daarin spelre gels en richtlijnen op de prak tijk gericht Deze spelregels zijn vooral te vin den in het onderdeel inspraak van Je nota. Als handleiding bij inspraakprocedures geeft de nota zes vuistregels. Een be langrijk punt is de eerste vui stregel. Daarin wordt gesteld dat geen enkel gemeentelijk be leidsterrein per definitie van in spraak uitgezonderd is. Niet minder belangrijk is de stelling dat de bevolking recht heeft op een actief gemeentelijk voor lichtingsbeleid. De gemeente stelt zich ook ten doel alle be trokkenen bij bepaalde beslis singen te betrekken. „Er mag niet worden volstaan met de inbreng van diegenen die uit eigen beweging hun mening kenbaar maken", zo luidt vui stregel vier. De Vlaardingse burger zal, als de nota daadwerkelijk als prakti sche beleidslijn gehanteerd wordt, alle informatie over elke gemeentelijke aangelegenheid kunnen krijgen, In de nota zijn daarvoor, vooruitlopend op lan delijke richtlijnen, al een aantal gedragsregels geformuleerd. Aangezien deze gedragsregels nog niet in een verordening worden geregeld, heeft de bur ger de mogelijkheid om bij B en W in beroep te gaan als een amhtenaar hem bepaalde infor matie onthoudt Wanneer de in de nota aangege ven veranderingen werkelijk ef fectief zullen worden, is nog niet met zekerheid te zeggen. Burgemeester Kieboom veron derstelde dat daarbij aan 1977 moest worden gedacht De nota zal ook nog bijgesteld worden. Kritiek op in de nota gestelde zaken zal gedurende een jaar verzameld worden. Verfijnin gen of veranderingen worden naar aanleiding daarvan aange bracht De raad zal zich in ok tober over de nota uitspreken. Vlaardingen In de nacht van donderdag op vrij dag jongstleden overleed in een Rotterdams zie kenhuis het PvdA-raad- slid mevrouw M. de Vries-van der Spek. Me vrouw De Vries is 65 jaar geworden. De laatste maanden was mevrouw De Vries niet meer bij de vergaderin gen van de Vlaardingse raad aanwezig. Zij heeft van die Vlaardingse raad ruim 27 jaar deel uitge maakt In die periode vie len haar twee onderschei dingen ten deeL Op 17 december ontving zij de inmiddels niet meer be staande onderscheiding de penning van de Stad Vlaardingen. Op 27 mei van het vorig jaar werd zij benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nas- Schiedam Tweeëntwintig rui ten zijn ingegooid bij het riool gemaal aan de Marconistraat De schade bedraagt 1800 gul den. Volgens getuigen hebben baldadige jeugdigen dat ge daan, eerder in het weekeinde. Bezoekers op de open dag van de Vlaardingse brandweer hadden niet alleen het toekijken naar demonstraties. Sommigen mochten ook zelf de spuit ter hand nemen. Het gebied Nieuwe Waterweg- Noord heeft de afgelopen da- gen flink in de culturele melk te brokkelen gehad. Van acti- viteiten op het terrein van amusement stond het bol, vooral in Schiedam, maar ook in Vlaardingen en Maassluis zaten ze niet stil. Afgezien nog van wekelijkse instuifavond- jes in diverse sociëteiten was het druk in de verschillende wijken Vooral in de centra Ondanks de regen. Maassluis In Maassluis vond zaterdagmid- dag een braderie plaats op de Markt. De regen maakte ech ter een voortijdig einde aan het kleurrijk gebeuren rond alle stands en tenten. Tot vijf uur zou de braderie duren, maar voor vier uur was voor de meesten de lol eraf en werd ingepakt In gebouw De Sluis aan de G.A. Brederolaan hadden onder tussen De Zegelzoekers hun jaarlijkse ruilbeurs, terwijl aan de Noordvliet in het Govert van Wijnhuis een zoge heten BijbeMnn officieel werd geopend door Youth for Christ. In het Gemeentemuseum aan de Zuiddijk was de avond daar voor een tentoonstelling geo pend van werken van de over leden kunstenaar Arnold Ber nard Neujean. Van diens we duwe, mevrouw F. I. H. Neu jean-de Savomin Lohman, mocht cultuurwethouder Izaak van der Knaap drie olieverf doeken, vier aquarel len en een pentekening van de hand van de gestorven kunst schilder in ontvangst nemen. De werken zullen waarschijn lijk een plaats krijgen in het nieuwe stadskantoor. g= Vlaardingen 55 Vlaardings burgemeester Wim Kieboom sprak zaterdagoch tend voor de VARA-radio op de markt aan de Broekweg, tijdens een ledenwerfactie van die omroep. Veel PvdA- raadsleden en publiek waren daarbij aanwezig. Voor jarige gemeentevooriichter J. C. Spruijt werd bet plaatje „Mo- kum, wat maak je me nou" gedraaid. In het kerkcentrum aan de Rei gerlaan stond ook een markt, van 's middags tot *s avonds. Kramen waren er met hout snijwerk uit Kenia en infor matie over zending, jeugd werk en evangelisatie. Bijdra gen leverden een christelijk zangkoor en de zondagsscho len. 's Avonds trad in de Stadsge hoorzaal Don Quishoddng op, terwijl daar de avond daar voor het Zuidelijk Toneel Glo be het theaterseizoen had geo pend. In het kader van de Nationale Brandweerdag vond zaterdag in de kazerne aan de Hoflaan een open dag plaats. Ruim tweehonderd be zoekers zagen voorlichtings films (over gevaren van bar becuen), een demonstratie met materieel en het gebouw zelf. In de Harmonie draaide de stichting Rood Vlaardin gen twee Russische films over opstand en revolutie. Schiedam Het culturele weekendje was in Schiedam donderdagavond al ingeluid door de opening van Amy Gale's dansstudio. Vrij dagavond kwam de Hoofd stad Operette in het Passage Theater het seizoen openen- Ter gelegenheid daarvan gaf stichting Schiedamse Ge meenschap aan elke vrouwe lijke bezoeker een bosje bloe men. Dat was duur, want Pas sage opende succesvol met operette Der VogelhSndler: al leen de achterste drie rijen in de zaal waren leeg. Een staan de ovatie duurde 58 minuten. Tegelijkertijd speelde in het Zoldertheater in De Teerstoof Dimitri van Toren, een optre den dat een dag later werd herhaald, en werd in het Ste delijk Museum de twintigste Konfrontatietentoons telling geopend (zie daarover pagina twee). Zaterdagochtend stonden al om negen uur vele mensen voor de deuren van dat museum. Toen die deuren een uur later open gingen, stormde men af op prenten van kunstenaars als Karei Appel, Pierre Ale- chinsky, CorneUle en Co Wes- terik. Ongeveer honderddertig prenten van bekende werken konden gratis worden geleend voor de duur van een half jaar, Deze activiteit van verze keringsmaatschappij De Ne derlanden, onder de naam Ar totheek 1870 gehouden, werd ook zes jaar geleden al eens. in het Schiedamse museum op touw gezet Na enkele uren waren de meeste prenten al weg. De rest verdween zon dag. Over zes maanden wor den de werken bxj de leners weer opgehaald. Zaterdagmiddag werden hon derden majorettes en muzi kanten uit het hele land klet snat bij het openluchttheater van de Plantage en in de Lan ge Nieuwstraat, waar de Schiedamse Gemeenschap voor de achttiende keer het jaarlijks Drumbandfestival hield. Relatief weirug belang stelling bestond daarvoor. Fcsüvaïleider G. J. van Aal ten van de SG-afdeHng mu ziek weet dat aan het slechte weer. Tjokvol was het daarentegen in hotel Rijnmond, waar even eens in de middag'iren een receptie werd gegeven door Schiedams Mannenkoor Orp heus, dat 110 jaar bestaat Fe licitaties van vele kanten, ook van het gemeentebestuur dat zich bij wijze van uitzonder ing daar wel liet vertegen woordigen, Van die zijde be- stond verder alleennog be langstelling voor het feestpro gramma van de Ziekenom roep Schiedam in het Nolet- Ziekenhuis. en voor de ope ning van de Dahliatentoon stelling, die rs ochtends was geopend in centrum De Kreek aan de Lange Haven, i'iiiii s mi

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1