PPSC niet fel genoeg inlight slaagt in opzet Hoekse Boys bedwingt Naaldwijk k MVV'27 maakt niet af WK: te weinig Voorronden vijfde klas ïibre GSS haalt in Trainer Constenze: "Niet te ver achter raken School-tafel tennistoernooi in Lijnbaan Liebrechts tweede in Berkel r "8* Trainer Baas: „Geen risico tegen Capelle" Cees Haaring uit veld gestuurd MAANDAG 13 SEPTEMBER 1976 5 Maasland MW'27 heeft het thuis tegen Loosdui nen niet afgemaakt Tot in de ïaatste minuut le ken de Maaslanden» nog aanspraak te maken op de volle winst, maar het aandringende Loosdui nen slaagde er in de ge lijkmaker te produce ren: 1-0. Waarmee MVV geheel onnodig een punt weggaf, want tot een kwartier na de rust be paalde de thuisclub het wedstrijdbeeld. Het gladde veld lag de tikkende MW-ploeg niet erg, maar niet temin werd Loosduinen al snel onder druk gezet. Het offensief bracht MW in de achtste mi nuut bijna tot de openingstref fer, maar ternauwernood hield Loose uinen de bal van de doel lijn. Het bleek slechts uitstel, want drie minuten later nam MTV toch een voorsprong. Wim Bo- schaert trok de bal van links voor, en temidden van een schare Loosduinen-verdedigers kon Hame Arkesteyn de bal doeltreffend verlengen: 1-0. Ook na dit doelpunt bleef MW de betere ploeg, maar het glad de veld ging parten spelen. De beslissende combinatie kon niet geplaatst worden, al ontstonden er voor het Loosduinse doel wel enkele hachelijke momenten. Achter klaarde de Maaslandse defensie het werk gemakkelijk, om meteen weer een aanval te gaan opbouwen. Veelal werden die ingeleid door de op het gevaarlijke aanvaL Bij één zo'n aanval kogelt Boschaert hard in, maar via de vuisten van de Loosduinen-doelman bleef suk- Schiedam WK kreeg niet wat het toekwam. In de Schiedamse ses uit ~s— J-~' Met toige Men bleef Loosdui- Jansen. Voor rust bleef Loos duinen echter een grotere ach terstand bespaard. Tot een kwartier na de thee be paalde MW nog de strijd, maar toen het scoren alsmaar niet lukte lieten de Maaslanders de zaak versloffen. Slechts spo radisch kwam MW nog tot een nen de Maaslandse defensie on der druk zetten, wat tot een minuut voor tijd ingedamd kon worden. Toen echter kwam de bal toevalligerwijs voor de voe ten van Loosduinen-invaller Ton de Bruin, die doelman Jo- yyK heeft het erna beslist niet han Verboon van twee meter ^ten zitten. Over en weer gmg afstand geenkans liet: 1-1. he, spd< waarbjj GXB de tweede helft steeds meer terug derby bij GXB scoorde WK wel het enige doelpunt van de wedstrijd. Dat was echter ia eigen doel, zodat GTB ücb de gelukkige winnaar kon noemen. Ai na twee minuten was de latere eindstand bereikt. Bij een aanval van GTB was WK-doelman Hans van Oudheusden in de goede hoek. Op het gladde veld werd de bal door laatste man Frans Beun echter nog net met het puntje van de schoen geraakt, en toen was Van Oudheusden geslagen: 1-0. Schiedam De tweede competitiedag heeft voor het Schiedamse PPSC geen winst opgeleverd. Voor de eerste thuiswedstrijd tegen Katwijk moest het de volle winst 2-3 aan de gasten laten. In de eerste wedstrijd hadden beide ploegen punt weten te behalen: PPSC tegen Arnemuiden 0-0 en Katwijk kwam niet verder dan l-l tegen Nw. Lekkerland. De wedstrijd werd onder slechte weersomstandigheden (het regende de gehele wedstrijd) gespeeld. Het veld van PPSC was echter in prima conditie. Pe Schiedammers begonnen ziging gaf de voorhoede meer sterk en het was al in de derde minuut dat Coen Winkelman een hard schot losliet waar kee per Kees Koelewijn alle moeite mee had. Nog geen minuut la ter was het Tonnie van der Linden die goed was meegeko men maar ook hij stuitte op KOPBAL doelman Koelewijn. Na tien mi nuten kwam Katwijk voor het fn jje twintigste minuut was er eerst voor het Schiedamse doel, een verwarring in de defensie aanvalskracht. Een indirecte vrije trap van PPSC leidde tot een doelpunt, maar weer was scheidsrechter van der Schans resoluut en keurde het terecht af. maar verdediger Mïjndert van Veen wist onheil te voorkomen. Beide ploegen waren goed voorbereid in het veld geko men, al was in het eerste half uur PPSC sterker. In de dertiende minuut kreeg Dick Vos een unieke kans, maar zijn harde schot ging net naast de verkeerde kant van de staander. Katwijk ging hierna wat agressiever spelen en dat leidde na een kwartier tot de eerste treffer. Wim Guyt profi- van PPSC en daar profiteerde Wim Guyt van en kon de stand op 1-3 brengen. Deze achter stand Inspireerde de Schiedam mers om meer druk uit te oefe nen en niet zonder succes. Twee minuten na de treffer van Katwijk kon Lodi Kalden zich op links goed vrij spelen en rijn zuivere voorzet was voor Hans Vorstenbos voldoen de om met een onhoudbare kopbal de stand weer een beter aanzien te geven: 2-3, teerde van wat geharrewar Katwijk probeerde de bal zoveel i.—rarac/^ J..1 .*T mogelijk m bezit te houden, maar de talentvolle jeugdige speler Tonnie van der Landen dook overal op en had met nog een kwartier spelen bijna suc ces. Lodi Kalden legde de bal weer goed voor en de opgeko men van der Linden zag zijn kopbal net naast gaan. _voor het PPSC doel en kon doelman John Rost passeren: 0-1. Wederom was het Dick Vos die hard in schoot, maar weer was het keeper Koelewijn die wist te redden. PPSC bleef doorgaan en een mi nuut na de treffer van Katwijk mocht Ab Weber een vrije trap nemen op links. Zijn voorzet Twee minuten voor tijd kreeg belandde voor het Katwijk-doel en werd nog door een tegen stander van richting veranderd, maar belandde toch in het net: 1-1. In de eerste speelhelft had Katwijk niet over geluk te kla gen. Eerst was het Tonnie van der Linden die een kopbal in de uiterste, benedenhoek door de keeper gestopt zag en kort daarna kwam Peter den Hartog vrij voor doel, maar speelde de bal te ver voor zich uit, waar- John Segaar een unieke kans op de gelijkmaker. Op links kwam hij vrij voor het Katwijk doel, maar inplaats van zelf in te schieten trok hij de bal te zacht voor het doel, waar de defensie van de Katwijkers wel raad mee wist In de laatste fase van de strijd lukte het niet meer en PPSC kwam in de eerste thuiswedstrijd voor eigen publiek aan de eerste neder laag. door doelman Kees Koelewijn Trainer Hans Constenze na tijdig kon ingrijpen. Wat PPSC ook probeerde de rust ging In met een 1-1 stand. In de zevende minuut van de tweede helft werd door de goed leidende scheidsrechter Van "der Schans uit Dengen een afloop: "Katwijk speelde veel agressiever dan wij, mijn jon gens zijn nog niet fel genoeg. Volgende week moeten we ech- ter de twee punten pakken, an ders raken we te ver achter en wordt het steeds moeilijker" doelpunt van Katwijk af ge- jje wedstrijd was voor het pu- keurd, aangezien er een over treding aan was voorafgegaan. "Vier minuten later was het toch raak. Wim Guyt plaatste de bal in het doelgebied, Hans Vor- stenbes probeerde nog redding te brengen, maar zijn sliding maakte het doelpunt alleen zui verder: 1-2. Na deze treffer liet' trainer Hans Constenze Lodi Kalden opdraven in de plaats van Peter den Hartog. Deze wij- bliek zeer aantrekkelijk en re clame voor het voetbaL Hans Constenze daarover. "Natuur lijk is mooi voetbal wel belang rijk, maar geef de twee punten maar, dat is voor mij belangrij ker dan reclame'' VI aardingen De commissie schoolsport van de VESK houdt zaterdag 23 oktober in samenwerking met de tafelten nisclub Radio Molenaar een sckool-tafeltennisoernooi in het Lijnbaancomplex. Er wordt gespeeld in de volgende klassen: jongens en meisjes niet NTTB-leden en jongens en meisjes wel NTTB-leden, De inschrijving staat open voor alle leerlingen van het basison derwijs in Vlaardingen- Vlaardingen Het biljartdis trict Schiedam van de Konin klijke Nederlandse Biljart Bond heeft een begin gemaakt met de voorwedstrijden van de vijfde klas ïibre. Er hebben zich zoveel vijfdeklassers opge geven, dat die voorwedstrijden in vier ponies moeten worden afgewerkt. Poule I speelt rijn wedstrijden in café Rotterdam aan de Parallelweg te Vlaar dingen op 20 en 27 september en 4 oktober. Deelnemers hier rijn: Fr. de Boer, G- Pardon, A. Mellaart, J. Mellaart jr., G. Mielo, C. Mays en J. Wijsbroek. Poule 2 speelt zijn wedstrijden fn café De Molenwiek aan de Vlaardingerdijk in Schiedam. Speeldata zijn: 15, 22 en 29 september en 6 oktober. Deel nemers: G. Arends, B. Eekman, J- van Eenenaam, J. Klos, L. van der Lubbe, K. van der Vel den en H. Wagemakers. Poule 3 speelt zijn wedstrijden in café De Gouden Leeuw aan het Emous in Vlaardingen. Speel data rijm 14, 21, en 28 septem ber en 5 oktober. Deelnemers: P. Dijkshoorn, A. van der Hoek, C. van der Linden, B. van der Steen, H. van Stralen, A Terbrugge en J, Boozeboom. Poule 4 speelt zijn wedstrijden in Café Centrum-West aan de Rembrandtlaan in Schiedam. Speeldata: 15, 22 en 29 septem ber en 6 oktober. Deelnemers: W. Batist, N. van der Meer, H. G. van Oudheusden, D. Pran ger, W. Smit, A. Sober en Fr. Robben. Alle deelnemers moe ten veertig caramboles maken. Wim Liebrechts geeft het tempo aan voor Juul Bruessing. Samen met de Noordhollander domineerde de Vlaar dingse coureur zater dagmiddag de ronde van Berkel. Het tweetal ontsnapte al in de be ginfase van de negentig kilometer iange wed strijd en bleef tot het einde weg. in de laatste ronde probeerde Wim Liebrechts. bevreesd voor het eindschot van Bruessing, nog alleen weg te komen maar de renner van SOKA Snacks gaf hem geen ruimte, fn de eindsprint was Liebrechts vervol gens kansloos tegen Bruessing zodat hij be slag legde op een fraaie tweede plaats. Ook bij de nieuwelingen eindig den Vlaardingse cou reurs bij de eersten. Achter winnaar Gino Ammertaan ging Aad van Asten als vierde over de streep. Ed Wit- tekoek werd 'zeventien de. Schiedammer Manu Brinkman bezette bij de liefhebbers de tiende plek. SF Achtervolgd door Capelle's Jan Baas werkt een speler van Sunlight de bal weg. moest WK bepaalde het beeld, vooral ook omdat Albert Schol ten GTB-speler/trainer Ton Vorstenbos zo goed als uitscha kelde. In de afwerking liet WK bet echter nog afweten, al werd er zeven minuten voor tijd toch een keer gescoord. Uit een moeilijke hoek trof Peet van Mil het doel, maar de scheids rechter had reeds buitenspel geconstateerd. GTB bleef daar door de gelukkige winnaar, want een gelijkspel was zeker op zijn plaats geweest Schiedam GSS startte de com petitie thuis met een 2-2 gelijk spel tegen Puttershoek. Een wat teleurstellend resultaat, maar ontevreden waren de Schiedammers daarmee toch niet Puttershoek leidde im mers bij de rust nog met een royale 9-2 voorsprong. Die voorsprong was zeker niet onverdiend, want de gasten pasten zich goed aan de weers gesteldheid aan. Veel beter dan GSS, dat de akties steeds juist iets te ver wilde doorvoeren. Puttershoek joeg de ballen steeds directer naar voren, en tweemaal had GSS daar geen afdoende antwoord op: 0-2. In de tweede helft liep het bij GSS allemaal beter. De op dracht van trainer Steenbergen miste zijn uitwerking niet, het geen na een kwartier tot uiting kwam. Op een voorzet van Hen- nie Korporaal knikte Wout Tims de bal hard tegen het net: 1-2. Halverwege was de strijd zelfs weer geheel open, want Siem van Gerwen besloot een lange rush met een doeltreffend schot: 2-2. Toen bleek er nog veel meer voor GSS in te ritten, want Puttershoek moest terug. Van Gerwen liet zijn kansen echter onbenut Eenmaal kogel de hij tegen de onderkant van de lat, en kort voor tijd schoot hij na een combinatie met Wü Broekhuizen net over de gat Vlaardingen Onder bar slechte weersomstandig heden zijn Sunlight en Capelle afgelopen zater dag aan hun eerste com petitiewedstrijd begon nen. Met, voor zover de omstandigheden dat toe lieten, redelijk voetbal, waarbij Capelle lange tijd het beste van het spel had, eindigde de partij zoals het begon, met 0—0. Capelle-coach Joling: „Een knappe prestatie van de debu tant. Ik ben echter niet tevreden. Er heeft lange tijd. meer voor ons inge zeten, maar het veld en de weersomstandighe den maakten goed voet bal onmogelijk, zodat deze uitslag toch wel te recht is". Vanaf het begin namen de gasten het initiatief in handen. Vooral Capelle-aanvoerder Jaap Els- hout wist rijn ploeg steeds weer te inspireren tot aanvallen. Sunlight weerstond de druk knap. Het centrale duo Sjaak Suvaal en Eugène Sordam zorgden voor de nodige rust in de verdediging en als zij al eens mistastten, dan was daar doel man Leo van Duyn als be trouwbare sluitpost Trainer Jo ling over hem: „Een klassekee per die Van Duyn, die naar mijn mening de wedstrijd heeft gered". Toch lukte het Capelle enkele malen dicht bij een doelpunt te komen. Vooral de snelle linker spits Frans Vrooklage glipte nog al eens langs zijn directe bewaker. Een voorzet van hem werd door Jaap Elshout knap ingeschoten, maar doelman Leo van. Duyn stopte bekwaam. Het lukte Sunlight maar sporadisch onder de druk uit te komen om te counteren en toen Boudewijn Groen geblesseerd moest uitval len, werden de Vlaardingse aanvallen nog zeldzamer- Ook invaller Jan Bosselaar was licht geblesseerd en speelde boven dien op een vreemde plaats, waarmee rijn onopvallende rol is verklaard. Met de ruststand van 0—0 mocht vooral Sunlight blij rijn. Tevreden In de tweede helft aanvankelijk het zelfde spelbeeld. Een voort durend aanvallend Capelle, dat, nu spelend met de harde wind in de rog, zijn heil zocht in seboten uit de tweede lijn. Sunlight-trainer Gertie Baars glunderde: lpX>it had ik wel ver wacht, daarom had ik mijn spelers opdracht gegeven geen risico te nemen en steeds voor voldoende mankracht rond het doel te zorgen, zodat er weinig ruimte om te schieten over bleef. Deze opzet is gelukt en daarom ben ik tevreden met deze uitslag, hoewel er in de laatste twintig minuten toch meer heeft ingezeten". Inderdaad wisten de Vlaardin- gers zich ïn de laatste fase van de wedstrijd nog enkele goede kansen te scheppen. De moege streden Capelle-aanvallers le den steeds meer balverlies en daar profiteerde de thuisclub van. Frans Goudriaan gaf twin tig minuten voor het einde een pass aan Mar Verburg, die een snelle combinatie met Jan van Aken opzette. Als een mes door de boter sneden de Vla ar din gers door de Capelle-verdedi- ging. De schuiver die Jan van Aken losliet, miste het doel op enkele centimeters. Sunlight ging door en Capelle kon alleen ten koste van enkele overtre dingen erger voorkomen. Uit een zo'n vrije schop kreeg Jan Bosselaar een unieke kans om in te koppen. Hij twijfelde net iets te lang, waardoor Aad La gerwaard kans kreeg in te grij pen. Al zat Capelle niet stil en was het vooral Jaap Elshout die pro beerde het initiatief tot ach te trekken, Sunlight rook dat het kon en ging fel door. Schoten van Jan van Aken, Frans Goudriaan en Mar Verburg misten hun doel of werden een prooi voor doelman Johan Aar- nouds. Zo eindigde Sunlight's eerste wedstrijd in de KNVB tegen een sterke tegenstander in een verdiend gelijk spel. Hoek van Holland Uiteindelijk ging Cees Haaring toch vroegtij dig de kleedkamer. De Naaldwïjkse aanvaller had in de tweede helft al zo ongeveer alles gedaan dat niet in de spelregels staat. Hij sloeg zelfs openlijk Daan van der Schilt op het gezicht, maar dat kon de scheidsrechter op dat moment niet zien. Wel moest Van der Schilt met een blessure het veld verlaten. Een minuut later was Haaring onverstandig, om aanmerking te maken op de leiding en de scheidsrechter achtte dat voldoende voor een officiéle waarschuwging. Louis Kmpscheer. Van der Pol trok voor en een van de Naald wïjkse verdedigers tastte mis- Toen Cees Haaring dan tenslotte een paar minuten voor tijd de doorgebroken Aad Moerman grof neerlegde betekende dat een voortijdig vertrek richting kleedkamer. In dat licht bezien had Naaldwijk—Hoekse Boys alles van een echte streekderby, maar vooral bij Hoekse Boys leefde de indruk, dat die derby- sfeer op deze manier niet hoef de. Met name in de tweede helft pro beerde Naaldwijk de opgelopen 0—1 achterstand goed te maken op een manier die voetbal on waardig is. Trainer Henk Den kers tilde er niet zo zwaar aan, „Stom natuurlijk, wat Haaring doet. Maar voor de rest-, ach, het is een stxeekontmoeting en we gingen er stevig tegenaan omdat we wilden winnen". Collega Wim de Vries van Hoekse Boys stelde: „We hebben ge wonnen en daar kwamen we voor, We wilden hier twee pun ten halen. Wat de prijs daar voor is geweest kan ik nog niet. bekijken Blauwe plekken rijn er in elk geval genoeg". Hoekse Boys begon trouwens al gehandicapt omdat Bert Ou- wens en Lammert Omhof nog geblesseerd waren. Aat Tukker speelde trouwens als centrale verdediger een goede wedstrijd. Bovendien wist Daan van der Schilt de gevaarlijke Toon Ver beek volkomen uit te schakelen door een konsekwente mandek king. In een rommelig begin waren beide ploegen duidelijk angstig voor elkaar en het mid denveld was druk bezet Totdat Hoekse Boys na twintig minu ten toch nog onverwacht de leiding nam. Cees van der Pol werd op links gelanceerd door Aad Moerman profiteerde gre tig en zette Hoekse Boys op 0—1. De bezoekers zouden tn de eerste helft nog een goede kans krij gen maar Daan van der Schilt kopte juist naast. Aan Naald- wijkse zijde kopte Aad Otto net over uit een voorzet van Toon Verbeeck. Pas in de tweede helft sloeg echt de vlam in de pan. Hoekse Boys trok rich wat meer terug en Naaldwijk rook mogelijkheden op de gelijkmaker. Toen bij de boys de buitenspelval te laat dichtklapte kon Don Holman alleen voor Theo Hooidonk op duiken Inplaats van die unieke mogelijkheid te benutten, speel de hij echter af naar de buiten spel staande Aad Otto die bo vendien nog tegen Hooidonk opschoot. Naaldwijk bleef drukken, maar met name de Hoekse doelman stak in een grote vorm. Hoekse Boys probeerde te coun teren en Don Holman moest op de lijn redden nadat Daaf Lie- vaart al was verrast door een inzet van Aad Moerman. Nadat Daan van der Schilt rich (na het incident met Cees Haaring) had laten vervangen door Rob Burkunk ontaardde de wed strijd in een klein slagveld. Wat Naaldwijk vooral miste was een afmaker. Toon Verbeek, Leo Voogt en Aad Otto zorgden voor een redelijk bezet midden veld maar daarvoor is het een machteloze formatie. Hoekse Boys telde uitblinkers in Cees van der Pol, Louis Knip scheer en Jan Pleijzier-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5