VFC SNELLE VERLIEZER B i tdokai Rijnmond: gigantisch toernooi Schiedam erg mat tegen Hotam Storks WIK GEEFT WEER UIT SCHIEDAM: REVANCHE Hans Hoogendijk moeiteloos kampioen I 1 W' DWS overklast Quintus MAANDAG 13 SEPTEMBER 1976 «Nar-tggf m VDL komt terug Ursus gelijk Hollandiaan: erg slordig JEUGD Groenoord- Botlek Mieke Hoefsloot stopt strafworp Lange nasleep softbal- competitie 8 Vlaardingen Het was voor VFC slecht vertoeven in Loos- duinen waar de strijd werd gespeeld tegen Postduiven. Met een 2—0 nederlaag leed de for matie van trainer Wolter Bos zijn tweede nederlaag in suc cessie. Het enige winstpunt was dat de geelzwarten com pleter gaan voetballen. Gebrek is dat de aanvallen te weinig variatie hebben en vaak te di rect worden opgezet zonder dat voldoende schijven in de op bouw worden betrokken. Daar bij is het aansluiten van de linies onvoldoende. Met de rust stond VFC al met S—0 achter. Postduiven bepaalde zich na de thee tot het beschermen van de royale voorsprong en slaag de daarin. VFC sloeg onvoldoende terug door het falen in de afwerking. Toch wist VFC de thuisdub voor veel problemen te zetten. Had paal en lat nodig om de drang van VFC te pareren. Een duidelijke handsbal werd over het hoofd gezien en een afge keurde buitenspelgoal van Leen Boon gaf voldoende offensieve daden aan. VFC bouwde in de eerste fase van de eerste helft aan een meerderheid. De defensie maakte foutjes en na vijfen twintig minuten kon niet meer gecorrigeerd worden. Ger Pijl verspeelde bij het uitverdedi gen de bal en Haneveld 2ei dankjewel: 1—0. Daarvoor had dezelfde Haneveld al een goede kans gehad, maar vond toen goed ingrijpende VFC-doelman Jan Kortleven op rijn weg. Na een kwartier spelen was spits Hans Jansen, na goed voorbe reidend werk van Ger Hooger- werk, de man die had moeten afmaken. Hij faalde en zocht rijn heil in een kopbal van Leen Boon. Die kopte echter op de lat Nadat Hans Jansen goed werk had verricht sloeg Postduiven voor de tweede maal toe. Een directe vrije trap verdween ineens achter Jan Kortleven: 2—0. Hans Jansen was daarna ongelukkig met een bal op de lat Na de wisseling speelde de thuisclub op safe en had vooral in het middenveld een uitste kend struikelblok. De kracht voor de voorste linie ook in dat deel. Daarbij tuinde VFC vele malen in de buitenspelvaL VFC kreeg daarna een meerderheid en Jaap van Dorp verprutste een uitstekende mogelijkheid. Postduiven raakte daarna de lat nog. Eindstand 2—0 in het voordeel van Postduiven. Eén van de honderden partijen. MS£« C&&.\1 &Mv Mhmkt Schiedam Ruim 1190 judoka's uit de districten Zuid-Holland, Noord-Hoiland, Midden-Nederland en Zuid-Nederland gaven blijk dat ook zij de rustperio de weer lang genoeg hadden gevonden. In samen werking met de BBN Zuid-Holland had de organise rende vereniging Budokai Rijnmond gezorgd voor een goed lopende organisatie van dit tweedaagse evenement. Veel van hun leden wilden daar qua prestaties op de mat kennelijk niet voor onder doen. Zo hield Hans Hoogendijk (Vlaar- dingen), zonder al teveel moei- te. de titel bii de junioren licht Maassluis VDL kwam In de uitwedstrijd tegen Bloemhof ternauwernood aan een gelijk spel toe <J3>. Door ongelukkige momenten in de defensie kwam VDL voor de thee op twee tegentreffers en wist eenmaal zelf tot scoren te komen. Na de wisseling trad VDL aan met Theo Rieken als voorstopper in plaats van Aad Usselstein en later werd Arie Boer nog gewisseld voor Aan van der Hoek. Na een 3-1 achterstand kwam VDL uitstekend terug. Marcel van der Vaart was de laatste die scoorde en het eerste punt was bereikt 3-3. Schiedam Ursus leek naar een royale winst te stevenen. De 1-0 voorsprong (Sjaak Nieaw- straten) met de rust was een magere afspiegeling van het sterker rijn (met vele kansen) in de ontmoeting tegen Euros port. Bart F i egel was de man die voor de thuisclub in kans rijke posities verkeerde maar het gat niet vond. Eurosport was voorbestemd om na de on derbreking weggespeeld te worden. Het tweede bedrijf was voor de gasten een totale ommekeer. Eurosport kwam zelfs gelijk in score en Ursus slofte zelfs een keer op doellijn toen Hans Campen alles gaf om te redden- Rijswijk De Hollandiaan heeft zijn uitwedstrijd tegen Vreden- burcb verdiend verloren. Het veel slagvaardiger Vreden- bureh leidde na 32 minuten met 2-0. Na de thee een wat meer aanvallend spel van De Hol landiaan, maar toch was het In de derde minuut ai 3-0 door een snelle uitval van Vredenburch. Na een kwartier in de tweede helft kregen de Vlaardingers een penalty toegewezen die door Freddie Moerman in een doelpunt werd omgezet: 3-1. Een fel jagend De Hollandiaan zou nog tot 3-2 komen. Kees Spruyt bereidde een aanval goed voor en kon op tijd afge ven aan Rini de Vette die de Vredenburch-doelman kansloos liet Eén van de HolLmdiaan- verdedigers speelde éetvbal te zacht, terug op rijn dat werd door Vi goed benut le eetiïbal te in eigen huis door in de finale broer Arie tot opgave te dwin gen. met een verwurging. Duide lijk werd wel dat Arie door zijn studie aan het CIOS niet vol doende kan trainen. Hans daar entegen is als kemploeglid en als as si sten in de sportschool van rijn broer Tino bijna dage lijks op de mat en is uitge groeid tot een allround judoka. Zijn tweede plaats 's avonds bij de senioren bewijst dit overdui delijk en de prachtige overwin- rung op Harry Peters uit Nijme gen liegt er ook niet om. Ook Ton Witjes (Hoogvliet) lever de een voortreffelijke prestatie en won het goud bij de aspiran ten halfmidden. International Theo Kochheim (Amstelveen) haalde hij er in de finale met een sublieme uchi-nata voor een vol punt af. 's Middags bij de junioren licht tocmde hij zich zelfs tweemaal duidelijk beter dan Hagenaar Ben van der Eïjnden (tweede bij de Neder landse kampioenschappen). Verder was er dan nog de titel bij de aspiranten midden, die B. Assenberg (Vlaardingen) voor zich opeiste door een zege op J. Koster. En niet te verge ten de titel die Richard Pijl (Hoogvliet) bij de senioren mid den in de wacht sleepte. Door rijn sterke grondwerk beslecht te hij bijna al rijn wedstrijden met newasa, vandaar dat in de finale tegenstander K. Dijke (Amersfoort) angstvallig het grondwerk vermeed. Doch ook staande staat judoleraar Pijl zijn mannetje. Bij een prachtige ö-uchi-gari maakte hij rijn aan vankelijk opgelopen kleine ach terstand meer dan goed en werd hierdoor verdiend win naar op beslissing. kampioen te kannen worden uitgeroepen. De Zuidhollan ders hadden enorm veel tegen stand van een zeer sterk BIMO uit Tilburg. Jammer toch dat veel arbitrale fouten dit mas sale toernooi ontsierden en me de hierdoor een flink aantal jongens ontgoocheld huis waarts keerde. Het actieve dis trict sbes tuur van de BBN doet er dan ook goed aan om juist dit belangrijke onderdeel van de wedstrijdsport eens onder de loupe te nemen, anders wordt afbreuk gedaan aan de goodwill die het bestuur met de organisatie van deze toer nooien hoopt op te bouwen. De uitslagen rijn als volgt: aspi ranten: lichtgewicht; 1. K. lie- kens, Tilburg, 2. F. Krijgsman, Den Haag, 3. D. de Gijs, Dord recht; halfmiddengewicht: 1. T. Witjes, Hoogvliet, 2. *T. Koch heim, Amstelveen, 3. G. van der Elshout, Hoogvliet; mïddenge- wicht: 1. B. Assenberg, Vlaar dingen, 2. J. Koster, 3. R. Bal, Schiedam. Halfzwaar: 1. M. Stokvis, Amsterdam, 2, R. van Eysden, 3, E, van Berke], Til burg. Zwaargewicht: l. C. Bruens, Tilburg, 2. B, Ouds- hoom. Den Haag, 3. E. Weber. Junioren: licht: 1. H. Hoogendijk, 2. A. Hogendïjk, 3. G. Rutten. Halfmidden: 1- H. van der Gend, 2. R. Stolk, 3. H. Den kers. Midden: 1. J. Muilwijk, 2. F. Gazendam, 3. B. Verhoeven. Halfzwaar: 1. N. Stokvis, 2. C. Bruens, 3. R. Papiolek. Zwaar gewicht: 1. W. Wilhelm, 2. R, Schoonman, 3- V. Joppe. Senioren: licht: 1. H. van der Brand, 2. H. Hoogendijk, 3. H, Peters. Halfmidden: 1. H. Boersma, 2. J. Boschman, 3. C. Akkermans. Middengewicht: I. R. de Bijl, 2. K. Dijken, 3. J. Essink. Halfzwaargewicht: 1. E. Koenders, 2. R. van der Geest, 3. P. Lagerwaard- Zwaarge wicht: 1. B. Indenberken, 2. M. Staakman, 3. A. van der Mer- Met de eerste plaatsen van John ny de Rooy (Hoogvliet) in het gewicht tot en met 23 kilo, Edward Veldhoven (Spijkenïs- se) bij 25 kilo, André Sparre- boom (29 kilo) en Rob Henne- veld (Maassluis) bij 44 kilo, toonde de jeugd aan eveneens uit het goede hout te zijn ges neden. Tientallen wedstrijden moesten door deze jongens worden gemaakt alvorens tot Schiedam Voor bet zaalvoet- balprogramma vanavond in de sporthal Margriet zijn weer enige interessante wedstrijden te verwachten. In de eerste klasse A komt Groe noord in het veld tegen SC Botlek. De Schiedammers leden vorige week een onverwachte nederlaag tegen stadgenoot GSS. Wil het team van leider Kloppers niet in het begin van de competitie al te ver afzakke- n^al het tegen SC Botlek tot betere prestaties moeten ko men. In de tweede klasse B .komt SW uit tegen WICO. De ze wedstrijd begint om 21.15 uur. In dezelfde klasse moet OACN-boys het opnemen tegen Steeds Hooger. Het Schiedamse Demos komt ia de derde klasse D uit tegen Europe int om 22 uur. De eerste wedstrijd om 13 uur is tussen BFC en WHR. Het zoveelste doelpunt voor DWS. Schiedam Na twee nederlagen heeft de dames-handbalploeg van DWS haar eerste winst be haald. Deze eerste overwinning ■was wel zéér overtuigend. Quintus 2 werd totaal over klast en moest met een 19—1 nederlaag naar Kwintsheul te rugkeren. Wie in de regionale 2e klasse B gaat degraderen staat nu al vast De eerste wed strijd verloor Quintus 2 met niet minder dan 39—3. Voor de tweede ontmoeting kregen de dames uit Kwintsheul twee punten in mindering wegens niet opkomen. Met de royale nederlaag hij DWS hebben de Kwintsbeulse dames een doel saldo van 58 doelpunten tegen en 4 voor, met een puntento taal van min twee. DWS, dat deze competitie met een verjongd team uitkomt, had in de eerste tien minuten al een 5—0 voorsprong opgebouwd. Ellie Viergever scoorde in de tweede minuut en Nanja Klep- ke kon in dezelfde minuut al 2—0 laten aantekenen. Lenie TrieU ook een jeugdig talent, braipht de stand op 3—0, Hierna gaf coach Joop Breedveld (trai ner André van Hiel is met va- kantie) opdracht het maar eens met break-cuts te gaan probe ren. Linda Koorengevel gaf hier direct gehoor aan en kwam aan 4—0. Nel Grandazzi bracht de stand op 5—0. Quintus kwam er totaal niet aan te pas en DWS kon rustig door gaan en had met de rust een 9—0 voorsprong genomen. In de tweede helft ging DWS er meer een oefenpartij van ma ken. Er werd minder geschoten op het doel van Quintus-keep- ster Lenie Vis. DWS combineer de erg veel en schoot alleen op doel als dat nodig en mogelijk was. Met de break-outs hadden, de Schiedamse dames de mogelijk heid om dat met drie speelsters te doen en zowaar nog met succes. Heieen Burger en Maija de Bie hadden de voorsprong al opgebouwd tot 110 en toen moest scheidsrechter Jan Stui ver de eerste strafworp toeken nen. Nanja Klepke maakte ook hier gebruik van en bracht de stand op 12—0. Lenie Trie! pro beerde haar befaamde sprong- schoten uit en had daar ook veel succes mee. Toen de stand 14—0 was kwam het eerste te- genpunt van Quintus. Gerda Kuypers zag een klein gaatje in de DWS-verdediging en benutte dit dan ook door de stand op 14—1 te brengen. Nel Grandazzi en Linda Koorengevel kwamen aan de einduitslag van 16—1. Toen hierna DWS in de cirkel verdedigde kreeg ook Quintus een strafworp toegewezen. Mie ke Hoefsloot in het DWS-doel wist deze echter te stoppen en kwam er geen wijziging meer in de stand. Schiedam Schiedam heeft enorm revanche genomen voor de vorige week geleden neder laag tegen Hellevoetsluis. Het wist een ruime zege te behalen op EBOH, 4-L Na tien minuten was het Eel Krabbendam die twee man wist te omspelen en ook de doelman het nakijken gaf: 1-0. Schiedam bleef het spel beheersen en dat had in de twintigste minuut wederom succes. Op rechts wist Eef Krabbendam door te breken en gaf een haarzuivere voorzet op maat voor Mijndert van Veen, die onhoudbaar inkogelde: 241. Binnen het half uur was het al 3-0 wederom door een gave treffer van de uitmuntend spe lende Eef Krabbendam. In de dertigste minuut van de tweede helft weer een vloeiende aanval van Schiedam. Ray den Hartog schoot keihard in, de Dordtse doelman wist in eerste instantie het schot wel te stoppen maar de rebound was voor Henny Hagen. Vijf minuten voor tijd kwam het toch wel verdiende tegenpunt van EBOH. Schiedam De promotie compe titie verloopt voor de softbal- sters van Schiedam erg moei zaam. Werd vorige week de uitwedstrijd tegen Luycks- Giants wegens de regen afge keurd, afgelopen zaterdag ging om de zelfde reden de wed strijd tegen Hotam-Storks in Den Haag niet door. Zondag morgen kon er op „Harga" wel worden gespeeld. Door deze af gelastingen kan deze nacompe- titie wel erg lang gaan duren. Een. volledig Schiedam heeft het niet kunnen redden tegen de Haagse dames. Hotam Storks won met 3-5. Schiedam maakte een wat matte indruk. Vooral aanvallend bleef het hele team, met uitzondering van Dini de Gids, ver onder de maat Om dat ook Til Debets beneden haar normale vorm. speelde (rij haalde de cijfers 0-5-8) was de nederlaag verklaarbaar. Aanvankelijk toonden de Haagse dames groot ontzag voor de thuisclub, die ook vlot startte. Drie vangb allen in de eerste slagbeurt werden vlot gemaakt. Joke Pannekoek opende met een honkslag en werd met een opofferingsstootslag van. Jean ne Besse naar het tweede honk gebracht. Zij sneuvelde in een fraai dubbelspel. In de tweede inning opende Vero nica Patist voor Storks de sco re. Een vangfout van Dini de Gids bracht haar op één waar na rij het tweede honk stal. Een doorgeschoten bal en opnieuw een vel dfout van het ongecon troleerde Schiedam-veld bracht haar over de thuisplaat. In de gelijkmakende beurt ging Schiedam iets terug doen. José Bergmaan opende met vier wijd en werd door Til Debets ihet een tweehonkslag naar het derde honk gebracht Een in field hit van Gerda Korpel bete kende 2-1. Ook Gerda Krabben dam scoorde nog. Vier wijd en honkslagen van Dini de Gids en Joke Pannekoek brachten haar in veilige haven: 3-1. Het Schiedamse kruit was hier mee verschoten. In de resteren de vier innings was het alleen Til Debets ..onder normale vorm... Dini de Gids die nog een honk slag plaatste. Het hele team deelde in de malaise. Hotam Storks daarentegen ging steeds sterker spelen. In de vijfde in- ning plaatste Veronica Patist een tweehonkslag. Een fout van Hilda van de Burg en een honk slag van an Kristen Foppen stelde haar in staat 3-2 te sco ren. Toen in. de zesde inning twee maal vier wijd en twee honkslagen drie Haagse punten opleverden, was Schiedam ver slagen. Niemand bleek in staat de ban te doorbreken ook niet de als pinchhitster ingezette Truus Bras. Coach Wim Falen- tijn toonde zich een teleurge steld man. „Dit was niet nodig", oordeelde hij „Zo sterk was Hotam Storks nu ook weer niet. Als wij normaal hadden ge speeld hadden we zeker gewon nen, maar als er niet geluisterd wordt naar de coach dan krijg je zulke dingen". De dubbel tussen Luycks-Giants en Montreux-Quick eindigde onbeslist Zaterdag wormen de Giants en zondag Quick, zodat de stand nu is: Hotam Storks 2-4. Schiedam 2-2. Luycks- Giants 3-2 en Montreux-Quick Schiedam De handbalheren van DWS hadden zich een heel wat gemakkelijker tegenstan der gewenst in hun eerste com petitiewedstrijd dan Westlaud- ia uit Naaldwijk. Het werd een gelijk opgaand duel, dat goed door arbiter Van Dalen werd geleid en waarin de eerste helft verschillende zevenmeter- worpen werden toegekend aan beide partijen. Er werden ver dedigend door DWS nogal wat fouten gemaakt, waardoor Westlandia de ruststand op 9-10 kon bepalen. Na de hervat ting drukte DWS zijn stempel op de strijd en liep weg van de tegenstander. Maar weer raakte de verdediging in de fout, waardoor Westlandia goed gebruik kon maken van de break-out en op de valreep een 20-20 eindstand tiet note ren. De dames van UVG hadden heel wat tegenstand te verwerken van het sterk verjongde Snelwiek in Rotter dam. Met snelle aanvallen zette Snel wiek de UVG-formatie onder druk, maar het miste de schotkracht, waardoor UVG het gevaar kon ke ren en de rust met een 2-4 stand aanbrak. Ook in de tweede helft kon UVG de aanvallen van Snelwiek goed controleren en kwam tot een verdiende 4-7 overwinning. De heren van UVG gingen, wat mat van start tegen het Rotterdamse Spartaan, waardoor het geruime tijd duurde voor er wat aantrekkelijks on dit duel kwam- Langzaam aan kreeg UVG vat op het spel en zette de break-out in, wat met de rust een 4-10 voorsprong opleverde. In de tweede helft was het spel wat rom melig, daar Spartaan zich erg onstui mig ging verweren. Het kreeg echter geen greep op UVG, dat een 9-20 overwinning behaalde. De heren van Wilton hadden in de aanvang moeite met Snelwiek H, dat uitliep naar 3-0. Maar Wilton herstel de zich tijdig en nam het heft in handen, wat met de rust een 3-8 voorsprong opleverde. Na de hervat ting raakte Wilton steeds meer in het slop, vooral doordat het overleg uit de ploeg wegviel. Met moeite kon Wilton nog een 13-14 zege uit het vuur slepen. De dames van Wilton hadden in Dord recht tegen MOK al snel succes, toen Bea Teeuw een strafworp goed ver werkte. Maar MOK sloeg hierna hard terug en kwam snel op een 3-1 voorsprong, waardoor de Wdton-ver- dedigtng zwak optrad- Herstel van Wilton kort voor rust gaf een 6-3 tussenstand te rien. In de tweede helft kwam Wilton beter in zijn ritme en hep in tot 6-6. Weer nam MOK het initiatief en noteerde 3-5, maar in de slotfase had MOK alle moeite met Wilton, dat met slechts 8-7 ten onder ging. Slechts voorrust hadden de heren van HVK goed tegenspel van Snelwiek Hl, wat een 4-5 rust stand opleverde. Maar in de tweede helft had HVK alle troeven in han den en behaalde een 9-13 zege. Voor de tweede maal hebben de heren van WIK in de laatste fase van de strijd de volle winst uit handen gege ven. WIK opende uitstekend tegen DES en zette rijn gastheren bij her haling schaakmat, wat'met de rust een 4-8 voorsprong opleverde. Maar in de tweede helft zette DES een 5-1 verdediging in, waarop WIK geen antwoord had, met als gevolg dat DES inhep tot 8-8. WIK kreeg weer wat meer greep op het spel, maar kon niet meer volledig vlammen. Kort voor tijd had WIK een, 12-" voorsprong, maar balverlies in laatste fase gaf DES de kans om de eindstand op 13-13 te brengen. De dames van Hollandiaan hadden meer weerstand verwacht van MluvA maar kregen onverwacht veel ruim te, wat de kans gaf om te vlammen en met de rust een 3-2 voorsprong te pakken. Na de hervatting bleef Hollandiaan de toon aangeven, dat ach gesteund zag door goed wer* van Marleen Bakker in apei.,1*; eerste zege van Hollandiaan in deze competitie kwam met 5-3. De strijd om de koppositie tussen rw- landiaan-heren en Vires is m een Goudse zege geeir.digd. HoUandiaaii verweerde zich uitstekend tegen de vinnige aanvallen van Vires, aat nwi moeite tot een 58 rusland kon komen- Na rust zette HoüandJaan Hans Ouborg onder de lat» maar ook hij bleek met opgewassen tegen o« felle Vires-schoten, waardoor vires een 12-14 zege liet aantekenen. Het damesduel Umtas-MOK H heen weinig boeiends geboden, doordat MOK n ver onder de maat M«a- Urntas kreeg alle ruimte en noteerde met de rust een 6-1 voorsprong. na de rust kwam er weinig verande ring in het spel beeld en won Umtas gemakkelijk roet 143. Volop spanning was er m net nere»- duel Umtas-Actief H, dat een getij» opgaande strijd te aen gaf. Acuei startte goed en liep weg.naar maar werd spoedig achterhaald hoor Urutas, dat een 7-6 ruststand noteer de. Na de pauze werd het eeri ener- verend duel roet steeds wisselende kansen Het was Unitas dat op de valreep de volle winst met W-u binnenhaalde.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 8