ILi'achtproef voor volledig Vlaardingen Pittige opgave voor Vlaardii Lgen I d Compleet hoc key p rog ra m 111 a Pollux op goede weg met voetbal trainer Siliakis V oorbereiding Juventus niet optimaal Schiedam onderuit WmêSmmÊSÊÊ ëm m VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1976 Beslissend weekeinde voor softballers Keeper Bogaard: "conditioneel hebben we een voorsprong SPELENDERWIJS Trainer Yan Velzen: „Alleen handhaven niet voldoende" GEZELLIG MENTAAL HARGA iiiiiimmiiiiiiiiHiiiiiiiuuammiiJiiiniiiiiiuminHiiiiuiniiuiuiniiiiHitriuiiimjiaiiiiuniimniiiiiitMainuiiiniiMiuuiiHiunmnntimunmimiiS Schiedam De veldsporters die al enkele weken op de velden bezig zijn onder gaan dit weekeind een belangrijke uit breiding wanneer de beoefenaars van het hockey aan hun competitie gaan beginnen. Voor zondag heeft de compe titieleiding voor de standaard heren- en damesteams uit het Waterweggebiedecn compleet programma vastgesteld, met direct al enkele interessante ontmoetin gen. Zo gaan de heren van Asvion naar Rotter dam om daar het elftal van Tempo te ontmoeten. Gezien de ervaring, alsmede de resultaten van het vorig jaar tegen dit team, is een kans op winst zeker mogelijk. Aanvang 14.30 uur. Om half drie spelen de dames van Asvion op Thurlede hun eerste wedstrijd tegen het Gorkumse Rapid. Wanneer de resultaten, die in verschillende oefenwedstrijden zijn behaald, zich doorzetten is ook hier volle winst mogelijk. Pollux-heren ontmoeten thuis het tamelijk jong, maar zeer technisch spelende Groen-Geel uit Wassenaar. Een oude be kende van de Vlaardingers en men zal daarom dan ook terdege op zijn tellen moeten passen wil het deze wedstrijd met winst willen afsluiten. Aanvang 14.30 uur. De dames van Pollux hebben dan hun ontmoeting tegen AMKC'65 al achter de rug. Wanneer er met volle inzet is gestre den kunnen de eerste punten al binnen zijn. Begintijd 12 uur. Spirit, nog in de naweeen van zijn jubileum, speelt om 14 uur op „Harga" tegen Krimpen. Deze vereniging heeft versterking gehad van enkele spelers van Rotterdam en HGC en zal daarom geen gemakkelijke tegen stander blijken. Met de juiste instelling zullen de punten wel in Schiedam blij ven. Ook de dames van Spirit spelen thuis en wel om 12.30 uur tegen het team van Voome, waartegen in een eerder gespeel de oefenwedstrijd met minimale cijfers werd gewonnen. Ook nu worden de Spi- rit-dames getipt als mogelijke winnaars. Bij Evergreen spelen zowel de heren als de dames een uitwedstrijd. De heren gaan naar Capelie wat over een redelijk sterk elftal beschikt en de dames ont moeten in Krimpen de vereniging met deze naam. De verwachting is dat de dames het moeilijker krijgen dan de heren en een gelijkspel ligt het meest in de lijn der verwachting voor beide teams. D n Haag De softbalsters van Schiedam hebben afgelopen dinsdagavond onver wachts de uitgestelde wedstrijd Hotam Storks—Schiedam ingehaald. Op het ver lichte veld van Kapac/VWK is het Schie dam opnieuw met gelukt de Haagse da mes te verslaan. In een tien innings durende wedstrijd (normale speeltijd ze ven mnings) heeft Schiedam uiteindelijk met 8-7 verloren. Dat beide ploegen van nagenoeg geüjkes- terkte rijn wijzen de werpcijfers uit, lil Debets eindigde op 3-4-14, terwijlMarian Paul voor Storks 4-3-13 gooide. Het ver schil zat dit keer in de verdediging. Schiedam maakte zes veldfouten, terwijl Storks slechts éénmaal faalde. De Schiedamse dames begonnen in de eerste inning sterk. Joke Pannekoek, Fia Falentijn en Yvonne Assenberg kwamen met honkslagen door, waardoor Schie dam twee punten scoorde. In de tweede inning was het Hotam Storks dat, goed profiterend van twee Schiedamse fouten, driemaal over de thuisplaat sprintte: 3-2. In de volgende slagbeurt nam Schiedam opnieuw de leidmg. Drie punten, ges coord door Joke Pannekoek, Jeanne Bes- se en Fia Falentijn brachten 3—5 op het scorebord. Storks kwam direkt terug en maakte opnieuw gelijk: 5—5. In de vierde en vijfde inning opnieuw Haagse punten, waardoor de ooievaars weer afstand namen. In de laatste slag beurt van de normale speeltijd waren het opnieuw Joke Pannekoek en Jeanne Bes- se die met gave honkslagen druk op hun tegenstandsters uitoefenden. José Berg maan profiteerde cn benutte haar slag beurt om beide teamgenoten binnen te slaan. De gelijke stand (7-7) maakte een verlenging noodzakelijk. Pas in de tiende inning kwam de ontkno ping van dit spannende duel. Hotam Storks kreeg in deze slagbeurt dne hon ken bezet en toen Manan Kuyvenhoven een honkslag plaatste scoorde Marjohjn Paul 8—7 en was Schiedam definitief t'erslagen. De Haagse dames hebben nu zes punten uit dne wedstnjden en zijn vrijwel zeker van een plaats in de eerste klasse. Om de andere plaats gaat de stnjd onverminderd voort. Schiedam, Luycks-Giants en Montreux—Quick heb ben alle dne twee punten uit drie wed stnjden. Morgenmiddag om half zes ontvangt Schie dam Montreux Quick op „Harga" om dan zondagmiddag om vier uur de re turn in Amersfoort te gaan spelen. Mocht Schiedam beide wedstnjden win nen, dan maakt het alsnog een goede kans op promotie. Vlaardingen - Hockeyclubs prefereren van oudsher hun eigen wereldje, waarin voornamelijk leden met hoger onderwijs de sfeer bepalen. Maar sinds de WK in Amsterdam en de recente OS in Montreal is er stevig aan dat fundament geknaagd. De hockeysport werd de afgelopen zomermaanden zó mateloos populair, dat de term volkssport op ieders lippen lag. 2over is het echter nog niet. De hockeysport ontwikkeld zich snel, maar zal tijd nodig hebben om in één adem met voetbal te worden genoemd. Niettemin staat hockey voor iedereen open. De vier hockeyclubs uit het Waterweggebied, te weten Asvion (Schiedam), Pollux (Vlaardingen), Evergreen (Maassluis) en Spirit (Schie dam) hanteren die norm al jaren. Ook al heeft ieder zijn eigen gericht, het feit dat de voorzitters van genoemde clubs periodiek de koppen bij elkaar steken om "bij" te praten, is een stap in de goede richting. In dit Waterweggebied, met een arbeidsintensief volkje, is tophockey nog steeds ta boe. Ook al knaagde het he renteam van Asvion ver geefs aan de poort van de eerste klas, de komst van de heren van het "Vlaardingse Pollux in die tweede klas, samen met Asvion, staat borg voor interessante streekderby's Met de schijnwerper op Pollux kan men de conclusie trek ken dat het voor een grote ontwikkeling staat. Binnen twee jaar betrekt het een nieuw sportcomplex in de Broekpolder, een recreatie gebied 'tussen Maassluis, Maasland en Vlaardingen, maar bovendien is Pollux in B sportief opricht de rest van de clubs de komende compe titie een streepje voor. Hoe vér, moet worden afge wacht," raaar de entree van -een echte voetbaltrainer in een hockeynest heeft al dui delijk rijn vruchten afge worpen. Met notabene een trainer, die eens - in het grijze verleden - KNVB eersteklasser TSC uit Oosterhout uit het slop moest halen, omdat éne me neer Kees Rijvers het daar verknald had, Dezelfde die thans bij PSV triomfen viert. Trainer Siliakis zegt het in alle bescheidenheid, maar de man die eens figu- 5 reerde in het Rotterdams- en •Zwaluwen Efltal kan het niet zonder een glimlachje om rijn mond af. De Rotterdammer, die vroeger zelf in RFC speelde, doet in zijn hockeyprogramma véél conditie. Misschien wat té veel naar de mening van de hockeyers, maar hij is er met het herenteam wél kam pioen mee geworden. Silia kis: "Ik houd niet zo van duurlopen, maar normaal conditie kweken met de bal cn de stick. Spelenderwijs moet dat gaan, zoals ik dat vroeger als trainer van voet balclubs doceerde, dan blijf je aandacht vragen. Het moet voor elke hockeyer be reikbaar zijn, net zoals voor een voetballer, dat men met een pass een speler op twin tig meter kan bereiken. Daarom is mijn parool dat hockeyers snel moeten be wegen. Zich, evenals voet ballers, moeten kunnen aan bieden, gegroepeerd kunnen spelen enzovoort Het is een ontwikkeling die bij Pollux goed aanslaat. Aan voerder Noiko Oosterhagen: Ik heb zelf vroeger hockey gespeeld in Haarlem, maar nimmer zo'n trainer meege maakt, die het zó brengt." Siliakis: "Alleen kijk ik nog steeds vreemd aan tegen de obstructieregel. Wanneer een hockeyer maar langs een tegenstander loopt, is daar al sprake van. Bij voet bal alleen wanneer men dui delijk in de weg loopt" Oos terhagen: "In feite zou die regel moeten worden aange past, maar ja, wie begint ermee." Trainer Siliakis zegt terecht dat hockeyers steeds meer gecharmeerd raken van voetbaltraining. Recente voorbeelden zijn al Hans Kraay en Rinus Michels die ook voor hockeyclubs do ceerden." Ik werk dan ook bij Pollux zuiver wedstrijd gericht, net zoals vroeger bij TSC en als assistent van Dermis Neville bij Sparta. Misschien heb ik juist door die methode een voorsprong op de rest Het is in ieder geval een uitstekende com pensatie voor de mindere techniek van de Vlaardin- door Bas van den Berg Pollux (heren) bestaat uit een mengsel van jong en oud. De jeugd overheerst op het ogenblik (zelfs al vijf spelers onder de 18 jaar) en dat moet zeker zijn consequentie hebben op lange termijn. Eén van de makkers uit dit team, dat als benjamin de tweede klas in gaat, is Ed win Bogaard (18), keeper, die zonder schroom zegt dat handhaven haalbaar „Vooral Vooral op grond van de stevige twee maal per weekse conditie trainingen is het mogelijk dat wij voor niemand bang behoeven te zijn. Vooral niet in thuiswedstrij den, De doelverdedïger, die vorig jaar debuteerde in het hoogste herenteam en er twaalf goals achter zijn oren kreeg: „Pollux is typisch een karakter ploeg omdat iede reen bereid is er hard voor te werken." Edwin Bogaard, die daarnaast ook keeper is van één van de reserve-elf tallen van de voetbalvereni- ging_ Vlaardingen, vindt overigens dat hij bij hockey veel geconcentreerder moet spelen. Vooral omdat men pas vanuit de cirkel mag schieten. Bij voetbal is dat duidelijk an ders. Mag je ook ver uitlo pen en op grond daarvan kan je meer overzien wat er gaat gebeuren. Je ziet de bal langzamer aankomen dan bij hockey. Niettemin vindt hij het een groot voordeel dat hij als hockeykeeper bij voetbal sneller uit de voeten komt" Schiedam De basketbal vereniging Inventus heeft voor het eerste damesteam dat eredivisie gaat spelen Ton van "Velzen aangetrokken ais trainer. Voordien was hij trainer bij BC Werkendam, waar hij de damesafdeling op poten heeft gezet. Ton van Velzen wist erg weinig af van Juventus toen hij van de zomer trainer werd. Hij heeft op dezelfde train erscursus gezeten als de vertrekkende trainer zodat hij daar de naam Juventus weieens gehoord had. Meer wist hij echter niet. Ook niet dat één van de topspeelsters Margreet van Putten vertrok ken was. 1 Meerhof/Steenbergen, ijzersterk duo voor Veendam Vlaardingen SW en FC Vlaardingen '74, op en kelekilometers van el kaar verwijderd, spelen voorlopig samen de thuiswedstrijden. Com petitieleider Jan Huy- - bregts heeft dat zo be paald, op verzoek van de Vlaardingers, die liever dit seizoenniet samen met Feyenoord hun thuiswedstrijden wilden- spelen. Dat echter de beide eerste divi- siecluhs, zoals zondag, thuis zouden spelen, lag ook niet in de bedoeling. Het is echter te Iaat om daarop nog te reage ren, omdat de competieieleider niet achteraf de competitie kan terugdraaien. Maar vreemd blijft het wél. In tegenstelling tot andere seizoenen trekt Theo Laseroms (rechts) ...spektakel... hoofdklasser Hennes DVS daarvan het meeste profijt door het rijk alleen te hebben- Zondag staan SW en FC Vlaar dingen al samen voor hun eer ste thuisconfrontatie. Maaar wél een belangrijke, omdat juist SW fel gebrand is op eerste winst. Trainer Leo Hai- kes: „Tegen SC Cambuur heb ben wij voldoende mogebjkhe- den gehad, maar gingen door een onnozele strafschop tegen de boot m", terwijl FC Vlaar dingen met minstens een gelijk- Wanneer die trainer dat ook zon- spel tegen FC Den Bosch wil blijven meetellen. SW ontmoet op „Harga" Veen- dam, dat samen met Volendam, MW en Vitesse, wat betreft de stnjd om de eerste periodetitel, de dienst uitmaakt De Gronin gers doen het verrassend goed en graven rich volgens het re cept van trainer Oldejans, ook uit niet in. voor zijn defensie. Deze week testte het een 26-jarige Joego slaaf. „De tijd dringt," zegt trai ner Laseroms. „Op korte ter mijn moet er iemand bijkomen, want hoewel onze defensie in zes duels nog maar acht goals om de oren kreeg, loopt het wel op zijn tenen." Zondag is FC Vlaardingen voor het eerst weer compleet. Dus met Bep de Ruiter en Cees Zwambom en ook de weer herstelde Wim Tijl. Dat betekent ongetwijfeld spek takel aan de Marathonweg te gen FC Den Bosch, dat vorige week MW met 2-0 afstrafte. In dat verband staan de Vlaardin gers voor een krachtproef. Ook de Brabanders bezitten zes punten (evenals FC Vlaardin gen) en bereiden zich voor op de sprong naar de top. Wie verliest valt af. Daarom een krachtproef voor beide clubs. Trainer Theo Laseroms ver wacht dan ook spektakel. Voor af schieten pupillen strafschop pen op de reserve-doelman van FC Vlaardingen. Het enige ver schil m de thuisduels van SW en FC Vlaardingen: de Schie dammers beginnen om 14 uur op „Harga" en FC Vlaardingen en half uur later., dag op „Harga" van mening is, staat SVV voor mogelijkheden op zijn eerste winst. Een tegen valler is wel het vrijwel 2eker met meespelen van Jan Merre- laar omdat hij vorige week te gen een gele kaart opliep. De ex-Excelsior-verdediger kreeg Morgen al komen de jeugdeiftal- in de oefen campagne al een rode kaart (tegen AZ '67), zodat zijn straf met al te mals zal zijn. FC Vlaardingen '74 is nog steeds op 2oek naar een organisator len van SW en FC Vlaardin gen in de strijd Aan de Mara thonweg speelt jong Vlaardin gen tegen Excelsior en SW is te gast bij Heracles. „Mijn verwachting ten aanzien van Juventus was", vertelt hij, „dat ik een goed georga niseerde vereniging zou van- den met een damesteam op hoog niveau. Kampioen wor den met 40 punten uit 22 wedstrijden is toch niet niks". „Een tactisch concept was echter niet aanwezig, mede doordat er drie nieuwe speelsters in het team inge past moesten worden. Daar bij kwam ook nog dat de trainingszalen in Schiedam pas vier weken voor de com petitie beschikbaar kwamen, terwijl de sporthal Margriet pas in oktober ter beschik king van het basketbal komt Noodgedwongen moest er buiten gestart wor den op openbare speelveld jes. Een weinig ideale trai- ningsgelegenheid voor een binnensport als basketbal. De aanloopperiode is dan ook wel erg kort geworden voor de debutant in de ere divisie". „De groep is echter zeer ent- housinst", weet Ton van Vel zen, „vooral de nieuwe meis jes. Er wordt keihard ge werkt en dat zal zeker tot resultaten gaan leiden. De dames hebben zelf in de avonduren aan hun conditie gewerkt". Een ander positief punt vindt hij ook dat Ju ventus een gezellige vereni ging is. „Ook dat is in dit stadium erg belangrijk", zegt hij, „want dit seizoen zal het vooral op een goede onderlinge verstandhouding en een goed conditie aanko men". Toch wil Ton van Velzen zich niet alleen beperken tot con tinuering van het eredivisie schap. „Ik weet", verklaart hij, „dat men bij Juventus tevreden zal zijn als we in de eredivisie blijven, maar ik ben zélf pas tevreden als ik kan zeggen dat deze ploeg een goede tegenstander is voor welke eredivisieploeg dan ook". Nieuwe gezichten in de Juven- tus-ploeg zijn Anja Peeters, die overkwam van de twee de divisieploeg Smit Slikker veer, Anneke de Waal, die het voor gezien hield bij Dis co Danser, en Ingrid de Kant die meekwam met trai ner Ton van Velzen. Verder zijn definitief overgekomen van de junioren Mieke Dal- meijer en Sylvia Gorter Sa men met de oude kern van vorig jaar (Tineke Aleznan, Syivie Franzen, Jenny de Visser en Arja van de Heu vel) is dit de ploeg die aan het moeilijke karwei begint dat eredivisie heet Het herenteam van Juventus heeft heel wat minder ver anderingen ondergaan. Voor het tweede Jaar begint de ploeg, die bestaat uit Wim Gordemans, Rob Mark, Har ry Sluymer, Peter van de Waal, Jaap Boon, Nico van Putten, John Heïiker en Wim Verstoep, met Jan Start als trainer/coach. Ver trokken zijn hier na een éénjarig verblijf Carel Ver-' wer en Jan Kustner. Hier tegenover staat de komst van Harry Slupier. Hij speelde 12 jaar bij het Delft- se Punch en trainde tot en met vorig seizoen mee met de selectie, maar werd de laatste twee jaar niet meer regelmatig opgesteld. Zelf zegt bij over zijn komst naar Juventus: „Het is in het eerste team van Juven tus heel wat leuker spelen dan in Punch 2, mede gezien het niveau van de tegen standers". Trainer/coach Jan Start is dan ook redelijk tevreden met het huidige team. „In de ba sis van het team is mets veranderd", vertelt hij. „Het team heeft dan ook aan rijp heid gewonnen, ook doordat de jongere spelers zich zien derogen ontwikkelen". Jan Start kan dit jaar over een grotere selectie beschikken dan voorgaande jaren door dat vooral het tweede team sterk verjongd is. Dit ziet hij ook als een positief punt Als kaxnpioenseandidaten ziet hij Red Stars en debutant Bosch Eagles en misschien ook nog wel Luba. Over de kansen van rijn eigen team zegt hij: „Als de ontwikke ling hetzelfde is als het voor gaande jaar, dan zullen we in het begin wat moeilijkhe den tegenkomen om dan la ter in het seizoen mede te gaan bepalen wie er kam pioen zal worden". Het grootste probleem voor Ju ventus vindt hij echter op dit moment het gebrek aan aankomend talent. Vlaardingen Het ko mend weekeinde komen alle korfbalteams uit het Waterweggebied weer in actie, onder betere om standigheden, want dit maal was niet de droogte de spelbreker, maar te veel aan water. ODO ontvangt Fluks uit Oestgeest. Fluks verplet terde vorige week Tem po, dus ODO is gewaar schuwd Het team van Fluks bestaat vooral uit jonge, zeer bekwame technische spelers -en speelsters met een goede conditie. ODO heeft ook reeds blijk gegeven over een ijzeren conditie te beschikken, zodat er een spannend duel te wach ten staat. ODO zal het zeer zwaar krijgen en tot de bodem van het kun nen moeten gaan om een goed resultaat te beha len. MAASSLUIS gaat naar Rhèon om RWR te be strijden. Het Maassluise team is vol zelfvertrou wen, omdat eindelijk re sultaat werd gezien van de trainingen van trainer Kooimans. RWR is nog puntloos en lijkt dus een gemakkelijke tegenstan der. Het tegendeel is ech ter waar. Maassluis en RWR ontmoeten elkaar bijna elke competitie, zo dat men eikaars speltype vrij goed kent. Met de inzet en de vechtlust van afgelopen zaterdag moet een goed resultaat moge lijk zijn. ORANJE NASSAU gaat een moeilijke partij korf bal tegemoet, in Slied- recht tegen Merwede. Thuis is deze ploeg een obsessie voor de tegen stander, omdat het dan bijna onoverwinnelijk lijkt voeg daarbij de han dicap van de Nassau- ploeg op dit moment, nl. maar zeer moeilijk tot doelpunten kunnen ko men, dan betekent dat een zeer moeilijke opga ve voor Oranje Nassau, HSV46 moet tegen Storm vogels bewijzen dat het verlies tegen Maassluis een vergissing was, of dat de Hoekse formatie aan het begin staat van een zeer moeilijke perio de. Vooral mentaal zijn een aantal mensen op dit moment niet erg sterk. Want die ploegen staan bekend om hun enorme vechtlust en inzet. Iets waar HSV46 tegen Maassluis duidelijk moei te mee had. VLAARDINGEN liet afge lopen zaterdag een kost baar punt liggen tegen debutant Snel. Het zal daarom tegen Kwiek in Den Haag moeten probe ren de schade te herstel len, want de concurren ten haalden wel een 100% score uit twee wedstrij den, Een pittige opgave om Kwiek op eigen bo dem te verslaan, maar een geïnspireerd en ge- motiveerd Vlaardingen moet daartoe wel in staat worden geacht. SPIRIT moet het opnemen tegen IJsselvogels. Een open strijd, waarbij bei de teams evenveel kan sen hebben. SSC HARGA zal zondag om 14 uur uit een ander vaatje moeten tappen dan tegen Rozenburg. SVK is een onbekende tegenstander voor de Schiedammers, zodat de sterkte niet bekend is. SSC Harga is zeker ge brand op een goed resul taat en zal zich ongetwij feld voor 100% inzetten. SUCCES krijgt zondag de kans om de eerste over winning binnen te halen. Dan namelijk komt Hes- co op bezoek, dat voor Succes geen probleem hoeft te zijn. Ais Succes de bal ruim blijft spelen in de aanval, dan komen de doelpunten vanzelf. De wedstrijd wordt ge speeld om 14 uur. Morgen gaat DDI naar Bo degraven waar tegen Vriendenschaar wordt gespeeld. Na de grote ne derlaag tegen SC Olym- pia heeft ODI heel wat goed te maken. Als de ploeg compleet kan spe len, dan zit er er mis schien een gelijk spel in. De wedstrijd begint om 16 uur. i' 'J.% di \9 ti$i#

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 7