'ie miljoen voor Van Veiligheid fietser centraal E oge ndc rp aan P 'f weekt Pd/ Flatbewonei *s Mij ven nog geë ra cueerd Provinciale commissie onderzoekt Jnlianaweg J Ik neem de proef RONDVAART MET STOOM- SLEEPROOT Voorlopig geen gezamenlijk fractieheraad Scholen complex van ruim acht milj oen Rijnmond op bezoek Havenstraat afgesloten K&sfcSi SJk-J. -1 »ïüS,?wS.' IééSÜ Brommers in brand B en W praat met wijken Aantal bewoners zonder telefoon Van Opijnen in de raad Luxe auto gestolen Jeugdige nachtbrakers Ruzie over uitkering SCHIEDAMSCHE COURANT Maandag 20 september 1976ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25663 -g pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Maasland De commissie Advies en Bijstand voor Verkeer van de Provinciale Staten brengt morgen een kort werkbezoek aan Maasland. Tijdens de orientcringstocht die door diverse ge meenten in de regio gaat zal in Maasland uitsluitend de verkeerssituatie van de Koningin Julianaweg worden bekeken. Door het zware verkeer, dat deze weg reeds jaren te verwerken krijgt, willen de bewoners doel treffende maatregelen tegen de ze verkeersoverlast. Dat de be woners een einde willen maken aan de onhoudbare situatie hebben zij bewezen met het voeren van acties. Zij willen twee dingen: Ten eerste, dat het zware verkeer wordt omgeleid en ten tweede, dat de weg wordt geasfalteerd. Maasland heeft wel plannen om de weg te asfalteren, maar vol gens de lijst van investeringen kan dit niet voor 1980. Het be zoek zou ertoe kunnen leiden, dat de commissie het benodigde geld eerder ter beschikking stelt Vlaardingen De Havenstraat is met ingang van vandaag voor doorgaand verkeer geslo ten, Er moet worden herbe- straat De werkzaamheden zul len ongeveer vier weken in be slag nemen. Het eenrichtingsverkeer dat in de Havenstraat gold, zal tijdens de werkzaamheden niet gelden. Verzorgend verkeer en dergelij ke kan van beide zijden de straat in. Doorgaand verkeer is met uitzondering van voetgan gers onmogelijk. Vrijdag werd de Floris de Vijfde laan na vier weken weer open gesteld. De weg is geasfalteerd en er zijn parkeerkommen aan gelegd. Vlaardingen Voor de rccon- stmctïe van de Van Hogen- dorplaan tussen de Van Lim burg Stinunstraat en de Ke- thelweg willen B en W de raad vragen ruim drie miljoen gul den beschikbaar te stellen. Na Schiedam De PPR ziet Bezwaren tegen de houding van Maassluis De bouiv ea de in richting van het scholencom plex Steendijhpoider aal vol gens de raming ruina acht mil joen gulden gaar» kasten. De in het complex geplande twee peuterspeelzalen kosten 8S.7Ö0 gulden, zo is begroot Voor het scholencomplex is in middels een voorlopig schets ontwerp gemaakt door het ar chitectenbureau Steenkist en Vedder. Het college van B en W zal de raad voorsteller, de benodigde kredieten ter be schikking te stellen. Dit dan onder aftrek van de reeds ter beschikking gestelde bedrogen voor de voorbereiding. geen mogelijkheden meer om de huidige vorm van samenwerk ing met de PvdA voort te zetten, door de hou ding van die partij. Wél blijven de radicalen principieel voorstander van samenwerking tus sen linkse groeperingen. Zij willen dan ook on verkort vastbonden aan het gezamenlijk pro gram 1974-1978, dat de twee partijen voor de gemeenteraadsverkie zingen twee jaar geleden opsteldes. Met goedkeu ring van de leden neemt afgetreden wethouder Hans van der Wilk ech ter geen deel meer aan fractievergaderingen, die PvdA en PPR. tot voor kort broederlijk hielden. Van der Wiik en de kerngroep kwamen van met name de le den Joop Heheman en Hanneke Scheeres, echtgenote van Pv- dA-wethouder Keinier. „Gezien de Vlaardingse situaties heb ik len zijn aftreden, de meesten zoals raadslid Willem Kwakkel- stein vinden evenwel dat hij van partijgenoten meer steun moet krijgen om „weerstand" te kunnen bieden tegen zijn Pv« dA-collegae. moeite ermee. Nu Hans is opge- Pas na elf uur werd vrijdagavond stapt, zitten vrij voor het blok. uitvoeriger ingegaan op het feit, Maar bij de buren zit men met dezelfde problemen en daar ste ken zij de hand in eigen boe zem", was de strekking van. Hanneke Scheeres' betoog. Zij doelde daarmee op de ver schillende meningen, die bij de Vlaardingse radicalen heersen. Ontevreden is men daar over het beleid van PPR-wethouder Rien Bovenberg. Enkelen wil- dat Hans van der Wilk niet, piekert over nog langer bijwo- en Geert van der Linden, PO- voorzitter Jan Simons, ex-raad slid Jaap Looy en lid Hans Bakker. Simons zei het aftre den van Van der Wilk te betreu ren vanwege diens politieke in-t stelling om steeds weer te stre-i ven naar eenheid. hebben verklaard.' Daarte- Hij voegde eraan toe, dat het PO stedelijke situatie. Die mening heb ik nog, want op veel plaat-" sen bestaat een goede verhou ding tussen PPR en PvdA, Maar ik weiger te werken in een operatie, waarin minstens twee mensen zitten die mij on geschikt vinden en mij de oor log heb! gen zit ik zeer aan te hikken", aldus de ex-wethouder. nen van vergaderingen met de Op de publieke tribune zaten PvdA-fractie. „Ik blijf linkse samenwerking en heb daarvoor landelijk zelfs als één van de weinigen gepleit, toen Roel van Duyn in Amsterdam aftrad. Als haast de enige wilde ik toen geen vergaande conse quenties trekken uit de hoofd naast Ruud de Vringer van de landelijke stuurgroep Raad van Statewerk (hij begeleidde de vergadering) vijf PSP-afgevaar- digden en van de zijde van de PvdA: fractievoorzitter dr. Joop de Jong, raadsleden Nico- laj Dielemans (tevens PPR-lid), maanden geleden al het college adviseerde om te proberen een team te worden, omdat men de crisis zag aankomen. Goed te spreken was hij over het feit, dat de PvdA-fractie eveneens het opstappen van Van der Wilk zegt te betreuren, „welke gedachten men ook kan hebben bij het horen van zo'n verkla ring'" Of het zelfstandig functioneren van raadslid Van der Wilk van definitieve aard is, hangt af van een onderzoek naar de bron van alle conflicten, dat wordt ingesteld door het Permanent Overlegorgaan. In dat PO blijft de PPR volgens het samen- werkingsprogram wel deel nemen. De PSP heeft op het standpunt van de PPR gereageerd met een solidariteitsverklaring. Ook die partij is van mening, dat op bepaalde punten de PvdA het program heeft verloochend. Vrijdagavond vond in zalencen- trum Irene de PPR-vergadering plaats. Zeventien leden beraad den zich over het voorstel van de kerngroep om een punt te draaien aan de bestaande vorm van samenwerken met PvdA. Een aantal amendementen werd aangenomen, dat was in gediend door Frank William, Jan van Ravens en via een brief Rob in 't Veld. De eerste toonde zich vooral voorstander van het kritisch aan de orde stellen van de sa menwerking in het PO. Herman Noordegraaf, PPR-vooratter, repte over „de innige omhel zing, die PvdA en PPR vóór de verkiezingen aangingen, die evenwel geen liefkozing is ge bleven maar een poging tot dooddrukken". uitgebreide informaties aan de bewoners en het honden van een voorlichtingsavond Is ten slotte gekozen voor het plan met de vrijliggende fietspaden, voorzien van stoplichten. An dere plannen waren.4 de be staande toestand vrijwel onge wijzigd laten en gescheiden rij banen en fietsstroken op de hoofdrijbaan. Het ligt in de bedoeling om zowel de hoofdrijbaan als de vrijlig- gende fietspaden te voorzien van een asfaltlaag. Dit in ver- - band met het beperken van ge luidshinder. Op de parallelweg zal de bestaande klinkerverhar ding worden gehandhaafd. Het aantal thans bestaande par keerplaatsen van 351 moet wor den teruggebracht tot 254. Ver vangende parkeerruimte wordt gezocht aan de westzijde van de Van Hoornbeekstraat (ca, 50 auto's), vóór de Van Hogen- dorpflat (ca. 40 auto's) en aan de Rotterdamseweg (ca. 18 au to's). Voor de aanleg van laatst genoemd parkeerterrein moet echter een deel van de singel worden gedempt Aan de west zijde van de Van Hogendorp- laan is een volledig vrijliggende fietspad geprojecteerd, terwijl aan de oostzijde de fietsers over de parallelweg worden ge voerd. De volgende wegen worden voor het doorgaande snelverkeer af gesloten: de Van Limburg Sti- rumstraat tussen de Adrïaan Pauwstraat en de Antonie Heinsïusstraat, de Rotterdamse weg tussen de Adriaati Pauw- straat en de Goudsestraat, de Goudsesingel tussen de Van Hogendorplaan en de Lyceum laan en de Meidoomstraat tus sen de Magnoliastraat en de Van Hogendorplaan. Verder zal voor het gedeelte van de Rozenlaan tussen de Van Hogendorplaan en de Gera- niumstraat en het gedeelte van de Seringenstraat tussen de Van Hogendorplaan en de pa rallelweg eenrichtingsverkeer worden ingevoerd. Het plan is dusdanig opgezet dat de be staande bomen voor het groot ste gedeelte kunnen worden ge handhaafd; de tussen de huidi ge parkeerstroken aanwezige struiken zullen moeten worden verwijderd. Maassluis De commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuis vesting van de Raad van Rijnmond brengt dinsdagmiddag een bezoek aan Maassluis. Het betreft een werkbezoek aan de 115 eengezinswoningen van Elementuio BV op het voormalige terrein van de Vaten- en kistenfabriek Van Toor/De Neeff. Scheepfanaten hebben vrijdag hun hart weer eens kunnen ophalen aan een flinke brok scheepshistorie. De onlangs geheel gerestaureerde stoomsleper Pieter Boeie bracht een bliksembezoek aan de Schiedamse havens. Het in 1880 gebouwde schip, van oorsprong een rijsleper, meerde even aan bij de scheepswerf De Jong BV om onder anderen Schiedams burgemeester Arie Lems en enkele gemeenteraadsleden op te pikken. Samen met de directies van De Jong en van Boele's Scheepswerven' en Machinefabrieken BV uit Ridderkerk maakten zij 's middags een rond vaart. Aan het eind van de dag vertrok de stoomsleper weer. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonp(.; Tel.: Deze bon m open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. Schiedam Twee bromfietsen zijn het afgelopen weekeinde aan de Julianalaan en de Jacob Catslaan in Schiedam in brand gestoken. De brommers werden omgegooid, zodat de benzine uit de tank kon lopen. De daders' konden op deze manier de ben zine gemakkelijk aansteken. De eigenaren van de verbrande brommers zijn een 17-jarige verpleegster uit Vlaardingen en een 25-jarige Schiedammer. Vlaardingen Het college van burgemeester en wethouders zal op woensdagavond 22 sep tember een gesprek hebben met bewoners uit het Centrum en uit de Babberspolder. Het ge sprek vindt plaats in het kader van het drie-maandelijks over-< leg tussen gemeentebestuur en de wijken. Er zal onder meer gesproken worden over renovatie, ver keerssituatie en Speelvoorzie- ningen. Het gesprek zal plaats vinden in clubhuis De Haven. Om acht uur wordt begonnen. Schiedam De brand in de Rijn- mondflat aan het Sibeliusplein in Schiedam smeult nog steeds voort. Hoewel de bewoners van de 24 flats geëvacueerd blijven, is er wel verbetering in de toe stand gekomen. Een aantal be woners is echter als gevolg van de brand zonder telefoon ko- Hij zegt: „De mensen gaan de men te ritten. stof uit de uitzettingsvoeg ver wijderd. Volgens waarnemend wachtcommandant A. Metaal zal dé brand spoedig zijn afge lopen. Hij vindt dat er niet zo veel drukte over de brand in de flat moet worden gemaakt De brandweer heeft gisteren toch enige malen geblust, Bij deze blussingen is wat brandbare woorden „evacuatie", „giftige gassen" en „Kijnmondftat" met elkaar in verband brengen en daardoor ontstaat bij sommi gen een panieksituatie. Voor de bewoners van de overige flat woningen dreigt er echter to taal geen gevaar, anders waren rij wel geëvacueerd", aldus de heer Metaal. De afdeling voorlichting van de gemeente Schiedam, is onder tussen ook ingeschakeld om de bewoners op hun gemak te stel len door informatie over de brand te verschaffen. Deze week zal een onderzoek worden ingesteld naar de ware oorzaak van de brand. Bij dit onderzoek krijgt de Schiedam se brandweer waarschijnlijk hulp van TNO Delft. Het complex woningen is nog niet gereed, maar de bouw is al vergevorderd. De .commissieleden zuilen op de gemeentesecretarie aan de Govert van Wijnkade worden ontvangen. Wethouder van stadsontwikkeling Han Hum- melen zal het een en ander over de stedebouwkundige aspecten van het project vertellen. KR Burger, adjunct-directeur van Elementum zal een toelichting op het woningtype geven. Hier na vertrekt het gezelschap te voet naar de bouwplaats. Vlaardingen M. van Opijnen zal de open plaats in de raad door het overlijden van Marie de Vries innemen. De voorzitter van het centraal stembureau heeft deze benoeming bekend gemaakt. Het benoemingsbe sluit ligt op het gemeentehuis ter inzage. Vlaardingen Dieven hebben vorige week een garagebedrijf aan de Marconistraat beroofd. Zij namen een buit mee van 36.000 gulden. De buit bestond uit een Renault 30 TS (28.000 gulden) met ingebouwde auto radio (1.000 gulden) en een aan tal losse autoradio's en acces soires (7.000 gulden). Het kenteken van de gestolen wa gen is 69 HE 64. Degenen die inlichtingen over deze diefstal kunnen geven, worden verzocht contact op te nemen met de politie. Schiedam Drie jeugdige nacht brakers zijn zaterdagnacht om half vier in de buurt van de Polderweg in Schiedam door de politie opgepakt Het drietal had onder invloed van alcohol een ruit van een boerderij en enige glazen van een kas inge gooid. De branieschoppers wa ren de elfjarige iLD.J.J., de zes tienjarige F.H.J. en de zeven tienjarige G. v.d. K. De politie, die was gewaarschuwd door wakker geworden bewo ners, heeft de jongens tijdelijk ter ontnuchtering opgesloten. Vlaardingen Bij de Sociale Dienst is vorige week ruzie ontstaan, doordat twee lieden het niet eens waren over de uitkering die rij kregen. "We slaan de boel kort en klein", riep het tweetal dreigend uit Na poiitiebeimddeling verlieten rij,echter het pand op rustige wijze.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1