FC Vlaardingen redt liet wéér met conditie 2-i verlies Hermes met lege handen 1 TAXI? I Veendam valt hij SVV door de mand TEGEN AFC Jeugd blijft bij Van de Vlist uitblinker Programma Barend van Hijkoop wil stoppen MAANDAG 20 SEPTEMBER 1976 centrale duo Zwam bom, O "i, 4 Vlaardmgen Barend van Hijkoop, linker spits van FC VI aar- ding en 74, die vorig seizoen met veel ge juich is binnenge haald, heeft ontbin ding van rijn contract gevraagd- Vanaf het begin van de competi tie paste hij niet meer in bet systeem van Theo Laser oms en daaruit trok de ex-FC Den Haag prof zijn conclusies. Vorige week, tegen For- tuna SC, kreeg de Ha genaar zijn laatste kans, maar moest na rust worden ingewis seld. Van Hij koop zak te daarop terug naar de C-selectie, maar zag het daarin niet zit ten. „Ik stop liever dan dat ik op zaterdag in het C-elftal moet spelen", gaf hij zijn trainer duidelijk te kennen. Het bestuur van FC Vlaardingen '74 beraadt zich over zijn voorstel Barend van Hijkoop was één van de vijf spelers van FC Den Haag die vorig seizoen FC Vlaardingen *74 uit het slop moesten halen. Vier wedstrij den bleef de Vlaar- dingse eerste divisie club opgeslagen (Van Hijkoop scoorde de eerste de beste wed strijd drie maal tegen "Willem II), maar daar na kwam de klad erin. Van de zogenaamde Haagse clan maken al leen nog maar Hugo Lochtenbergh en Dick van der Meer deel uit van de A-groep van Las erom s. Wim Bere- kenkamp, die afgelo pen zomer aan een meniscus werd gehol pen, is langzaam maar zeker aan het terugko men. Afgelopen zater dag speelde hij een hele wedstrijd mee in het C-team tegen Ex celsior en benutte daarin een strafschop. Ook Joop Quellhorst behoort niet meer tot de vijftien geselecteer de spelers. Vlaardingen FC Vlaar dingen '74 vertrouwt nog steeds zijn defensie niet. Het gevolg ervan is dat ook gisteren weer een cordon van bewakers klaar stond om nü FC Den Bosch op te vangen. Niet mooi, bovendien niet aantrekkelijk voor het publiek, maar wel ef fectief. FC Den Bosch, dat vorige week zelfs MVV kansloos liet (2-0), domineerde óók tegen FC Vlaardingen '74, - maar moest tenslotte met een deling (2-2) af scheid nemen. Waardoor de FC zelfs twee plaatsen opschoof. De vraag rijst wel hoe lang FC Vlaardingen '74 het defen sieve voetbal nog volhoudt Geruchten gaan intussen wel dat deze week een ver dediger van OFK Belgrado zal worden getest om te trachten het probleem van het ontbreken van een orga nisator op te lossen. Laseroms: „Op korte termijn moet er iets gebeuren, want het gaat allemaal ten koste van het aanvallend ingestelde midden veld. Noem maar op; Predrag Drapic, Hugo Lochtenbergh, ook zij moeten even hard mee verdedigen". Niettemin stapel de FC Vlaardingen 74 met dat defensieve gezicht fout op fout Vooral de flanken waren giste ren met Ted Hesiing en Bep de Ruiter zeer matig bezet Het gevolg ervan was dat FC Den Bosch via gegroepeerd voetbal steeds naar die vleugels kon uitwijken, waarop Pelzer en Peters dan ook een hoofdrol vertolkten. Binnen het halfuur leidde daar om FC Den Bosch al met 2-0 en dat bezorgde de beide Vlaar dingse backs toen al de nodige koude rillingen. Niettemin ui teindelijk 2-2 en dat typeert het karakter, dat FC Vlaardingen 74 op dit moment in. de ploeg beeft Laseroms: „We hebben nu éénmaal geen elftal wat het spel ook thuis niet kan gaan lopen maken, maar juist een betere conditie en een dosis vechtlust zijn zaken waarvan ook nu weer FC de Bosch, na Excelsior en FSC, niet van te- ,rug had". Bossche trainer Ad Zonderland kon het na afloop beamen. „Ik ken Laseroms zijn speelwijze veel te goed. Onze jongens rijn er bij een 2-1 voorsprong op dat moment verdiend inge tuind. Ik heb ze er nog zo voor gewaarschuwd, maar als trai ner ben je in een wedstrijd machteloos". FC Vlaardingen '74-FC Den Bosch was eveneens een pittig duel met in dat eerste halfuur veel ingrediënten. FC Den Bosch nam toen al een 2-0 voor sprong, maar de hoofdrol was voor scheidsrechter Van Dijken die een gele kaart voor de ogen - van Brok toverde (Beek geblok keerd) en Dick Beek een waar schuwing gaf, nadat hij zich, toen hij door Visser werd aan gepakt, met de leiding bemoei de. STRAFSCHOP Tussen alle bedrijven door knoei de de thuisclub er rustig op los. Vanaf het begin hield Ted Hes iing rich daarmee bezig. Hij gaf, omdat hij steeds door Pe ters voor schut werd gezet, hoekschop op hoekschop ca deau, en zelfs liet hij na zeven tien minuten scheidsrechter Van Dijken naar de stip wijzen, toen hij Peters finaal de grond in boorde. Visser maakte in hveede instantie geen fout op „De Eik": 0-1. Een minuut later solode Dick Beek langs dezelf de Visser, maar scheidsrechter Van Dijken zag er alleen maar een vrije trap in. Frans Stans (wat veel meer stootkracht inhield), volgden el kaar in snel tempo op. Ook toen bleef FC Den Bosch zijn weg via de vleugels volgen. De Ruiter en Hesiing bleven moei lijkheden niet bespaard, met als gevolg dat het Frans Fiers/Cees steeds weer moest assisteren. Door Bas van den Berg Toen Pelzer precies na een half uur Bep de Ruiter de verkeerde kant opstuurde, was rijn schui ver goed genoeg voor 0-2. Wie gaf er toen nog iets voor de kansen van FC Vlaardingen 74? Niemand toch! FC Den. Bosch hield de zaak achter goed gesloten, speelde op eigen helft erg gegroepeerd, liet de Vlaardingse middenvelders ko- men en trok toen gaten. Daar om speelden er rich na die 0-2 nog ettelijke angstige taferelen voor het Vlaardingse doel al Niettemin kwam de thuisclub te rug. En hoe! De eerste vloeien de actie eindigde bij Cees Bou- man die Predrag Drapic in vrij staande positie zag en die toen 1-2 aantekende. Nog niets verlo ren, maar het duurde erg lang eer de Vlaardingers op 2-2 kwa men. Want na rust bleef FC Vlaardingen 74 aarzelen met zijn offensief. Slechte passes, vooral van Rob van der Bol, die dan ook werd gewisseld voor GELIJK Maar langzaam maar zeker kreeg FC Vlaardingen 74 de ov< band. Een felle actie van Wi Tijl tegen Pelzer leidde eei nog tot een gele kaart, ma toen kwam het lang verwachte offensief. FC Den Bosch we dolgedraaid. Het stapelde fout op fout en uit één zo*n mome kwam FC Vlaardingen 74 op 2-2. Een verkeerde terugspeel bal van Co Adriaause werd door doelman Van der Fluym verkeerd beoordeeld en toen was het voor Dick Beek een koud kunstje om FC Vlaardin gen 74 alsnog in veilige haven te brengen. Weer gaf de conditie de doorslag. Bij FC Vlaardingen '74 ontbrak nog de zekerheid een offensief te kunnen opvangen om daarna te kunnen toeslaan. Misschien dat met een sterke organisator erbij FC Vlaardingen '74 min der wankel wordt— Dick Beek gaat FC Vlaar dingen naar Den Bosch bren gen en wordt prompl gefeli citeerd. Vlaardingen Jong FC Vlaardingen '74 bleef voor de tweede maal op eigen veld ongeslagen en dat nog wel tegen de jeugd van Ex celsior. Het werd een 2-1 overwinning waarin de Vlaardingers bij de rust een 1-0 voorsprong hadden. Een strafschop van Wim Berckenkamp tekende daarvoor. Excelsior kwam daarna langszij, maar vlak voor tijd bepaalde Gardes lem de eindstand op 2-1. Amsterdam Eén punt uit drie wedstrij den. Hermes DVS maakt waarachtig een zwakke seizoenstart door. Ook op het sportpark „Goed Genoeg" in Am- sterdam-Buitenveldert tegen koploper AFC liet Hennes de punten liggen: 2—1. De Schiedammers kregen daarmee duidelijk minder waar ze gezien het spelpeil en de uitgespeelde kansen die ze kregen recht op hadden. Een teleurgestelde trainer Pim Visser na afloop: „Het moet nu wel snel komen, anders verliezen de jongens de moed". Visser had ajn voorhoede een duidelijk concept meege geven. Spitsspeler Teun Kornaat moest zich iets terug laten vallen, terwijl Ties van Dup pen en Aad van der Voort om beurten naar het centrum moesten trekken. Een opdracht waarmee een sterk spelende Van Duppen geen moeite had, maar Van der Voort wel. De rechtsbuiten zwierf als een dwaallicht van links naar rechts en van rechts naar links, .waarbij hij met name in de tweede helft het spoor danig bijster raak te. Van Duppen sprintte voortdurend in de ruimten en liet verscheidene knappe voorzet ten van rijn voeten komen. Teun Kornaat steunde op het middenveld prima de van SW-C overgenomen Klepke, die nog wat moet groeien maar duidelijk klasse bezit. De eerste helft zagen de ongeveer 12C0 toe schouwers een wat sterker Hermes. Met na me Teun Kornaat kreeg drie minuten voor rust uit een door Van Duppen genomen corner een droomkas, maar hij maaide royaal over de bal heen. Haast nog knulliger ver speelde de verder onopvallende Frans Schaap in de tiende minuut van de tweede helft een vrijwel niet te missen bal. AFC-kee- per Theo Janssen (die zowel qua spel als uiterlijk sterk gelijkenis vertoont met de doel man Lange Jan met de Pet uit de strip Appie Happie) liet een bal los en Aad van der Voort frommelde de bal voor de voeten van Schaap. door Geert van Someren Deze liet echter een zo zwak schuivertje los, dat de op de doellijn staande AFC-verdediger Kotman er geen enkele moeite mee had voor opruiming te zorgen. Halverwege de tweede helft besliste AFC-speler Kees Gehring de wedstrijd- Gehring is net als bijvoorbeeld Frans Bouman van Hermes DVS te lui om hét ene been voor het andere te zetten als er geen bal in de buurt is, maar hij kan net als Frans (niet in de basisopstel ling van Pim Visser) met één briljante actie alles goed maken. Wel Gehring telde gisteren zelfs twee zulke momenten. Eerst bracht hij Richard Schemmekes dusdanig in stelling dat deze de bal aüeen maar in het doel hoefde te drukken (1—0) en twee minuten voor tijd, na een fraai schot van Gehring op de paal,' kon Henk Bijlsma 2—0 scoren. Beide doel punten waren voor de uitstekende dooelman voor Hermes Harrie Spermon onhoudbaar. Daarvoor echter had Hermes alle kans gehad op 11 te komen. Met name invaller Frans Bouman (samen met Cupedo na het eerste AFC doelpunt in de plaats gekomen van Van der Voort en Schaap) liet een ziedend schot los dat echter door „Lange' Jan met de Pet" I met een vuist achteloos werd weggestompt Pim Visser; „Net een goed moment van die keeper. Hij pakte de hele wedstrijd geen bal en juist dat schot houdt hij". Nadat Hennes met 2—0 was achtergekomen, kon het in de voorlaatste minuut van de wedstrijd dankzij een mazzeldoelpunt nog wat terugdoen. Een voorzet van links van Ties van Duppen belandde via de knie van AFC-verdediger Koopman in het doel: 21. Toeschouwer in Amsterdam-Buïtenveldert was de nog geblesseerde Piet van der Burg. Zijn vervanger, de jeugdspeler Ruud de Jager, speelde een redelijke wedstrijd, maar de or ganiserende hand van routinier Piet werd duidelijk gemist Visser: „De Jager heeft het goed gedaan. Voor die jongen is het allemaal nieuw". Er is volgens Visser een kleine kans dat Van der Burg er komende zondag thuis tegen debutant DWV wel bij zal zijn. Vlaardingen Voetbal program ma: Zwaluwen-Excelsior Maas sluis, SV'35-Vlaardingen, SC Vobme-HBSS, MVV27-RAS, Phoenix-Sunlight, WFB-TSB, DVO'32-NTW, GSS-WIA, Sa telliet-Melissant, GTB-RSM, SDV-WK, Den Bommel-VDL, VVHR-CION, Hoek van Hol- land-GDA, PPSC-SSS, Jong SW-Jong Vlaardingen. Volen- dam-SW, Amersfoort-FC Vlaardingen 74, Neptuaus- DHS, Schiedara-Spartaan^O, Fortuna-Flakkee, VFC-WRW, Martinit-SVW, Hoek van Hol- land-ASC, DJS-VDL, RKWTK- Transvalia, SIOD-ExcelsiorTO, Eureka-SVDPW, Hermes DVS- DWV, Ürsus-DEH, DRZ-Dilet- tant, Belvedere-Demos, Bolnes- SFC, Zuiderster-WF, Sch. Boys- OHW, Den Toom Boys-MSV 71. Bel een heer irit verkeer de kor rekte'Rit'-meesters Maandag: Vergadering w Vlaardingen, Mar.weg, 20 uur Laatste voorronde 38/2, De Griffioen. Dinsdag: VDV-Bijnsburg, 19.30 uur, Emmastraat Me-1 teoor-Passage/VCJ (d) Woensdag: DHS—SVV, Kethel, 20 uur Donderdag: Jaap Bax bij SSV, MVC—Tonegido, Olympiahal, 21 uur. Schiedam Of Veendam leeft in de top van de eerste divisie ver boven zijn stand, of SVV staat veel te laag, En niet zo'n klein beetje te laag ook. Leo Halkes gaat er sinds gisteren blinde lings van uit dat het laatste het geval is. BLij, vanwege de eerste zege waardoor het pun tentotaal werd opgeschroefd tot vier, roemde hij na afloop de inzet van zijn formatie. Tegen rijn gewoonte in noemde hij individuele uitblinkers, ech ter zonder anderen iets te kort te doen. Kortom, de 1—0 zege op Veendam, is precies datgene wat SW nodig heeft Want SW, dat opnieuw onderin de eerste divisie bungelt, heeft ge woon recht op een hogere klas sering. Op grond van de ruim schoots aanwezige kwaliteiten. Want SW presenteerde rich te gen Veendam, dat tot gisteren met acht punten pittig in de slag was voor de eerste periode- titel, als een hard werekende en goed voetballende formatie. Steunend op een zeer behoorlij ke individuele techniek, bleek SW in staat de hoger geklas seerde tegenstander de gehele- wedstrijd onder controle te houden, maar slaagde er deson danks niet in de score naar een juister totaal te tillen. Hét bleef uiteindelijk bij die ene, pas in de 27ste minuut van de tweede helft gescoorde treffer van Cor Huigen. Maar SW had het duel net zo gemakkelijk met grotere cijfers kunnen winnen. AI in de eerste helft was er een dubieuze in greep van Veendam-verdediger Boiten voor nodig om de tot enkele meters van doelman Krol doorgedrongen scoren te beletten. Het léék een strafschop, maar scheidsrech ter Qeteimans meende van niet. Kort hierna was SW zomoge lijk nog dichter bij een'treffer, maar de vrije trap van Slobo dan Dutina trof de ,paal De inzet van de SWer was echter zo verrassend dat Veendam- goalie Johan Krol er geen hand naar uitstak. De overigens voortreffelijke doelman deed dat enkele minuten later wél, zodat een effectvolle inzet van opnieuw Dutina tot hoekschop kon worden verwerkt. Maar alles bij elkaar werd het overduidelijk dat SWs eerste overwinning een haalbare zaak zou rijn. Veendam, spelend vol gens de in uitwedstrijden over bekende counter-taktiek, leek zich slechts bezig te houden met het handhaven van de „nul", maar gezien het goede Schiedamse veldspel leek dit een wat al te riskante taktiek. Of had de ploeg van trainer Joop Oldejans zich vergist in de op papier tenslotte niet zo ster ke Schiedammers? Oldejans beweerde later het tegendeel, slechts ls echts van mening dat zijn ploeg slecht had gespeeld en misschien wat al te nadruk kelijk te lijden had gehad vmi de wetenschap te moeten win nen om bovenin mee te kunnen gisteren op Harga geen moment waarmaken hoe de ploeg zo hoog op de ranglijst is kunnen klimmen. En dat is voor een niet gering deel de verdienste van SW, dat aanvallend blééf voetballen en zelfs in de ogen schijnlijk aller moeilijkste si tuaties koelbloedig bleef uitver dedigen. Het resulteerde in een sublieme vrijetrap van Dutina en een minstens zo knappe redding van doelman Krol, terwijl een combinatie tussen Jos Zoetmul der en Cor Huigen door de laatste werd besloten met een venijnige inzet. Nu was Krol wél geslagen, maar stond mid denvelder Brinkman een Schie dams succes in de weg. Ook een-een-twee tussen Bart Kreft en uitblinker Wim de Haan eindigde met een harde inzet in de richting van het Veendam- doel, maar de door De Haan ineens op de schoen genomen bal flitste rakelings voorlangs. En toen kreeg SVV dan eindelijk loon naar werken. In de 27ste minuut was Cor Huigen op links rijn directe tegenstander weer eens te snel af geweest, maar terwijl de Veendam-af- weer zich instelde op een voor zetje knalde de kleine buiten speler ineens keihard in. Het betekende 10 en het sein voor een onvervalst Schiedams feestje. Leo Halkes'maakte daar hoogst persoonlijk een einde aan door Dutina en Zoetmulder in te rui len voor Meerhof en Van de Vlist. Zo zou SW in staat moe ten rijn om een mogelijk Veen- dams slotoffensief te smoren, terwijl Huigen en Kreft attent konden blijven om de ruimte, die zonder twijfel zou komen, uit te buiten. Die ruimte kwam er inderdaad, maar SW was al veel te blij met die 1—0 om echt overtui gend op een grotere score te gaan jagen. Kansjes voor Kreft, Van de Vlist en Huigen gingen daardoor verloren, want de steun bij die uitvallen ontbrak. En eigenlijk was het SW niet eens kwalijk te nemen dat het, met nog een kwartiertje te spe len, meer aandacht ging schen ken aan tijdrekken en vertra gen dan aan het zoeken naar eventuele nieuwe openingen, En Veendam? Toen pas viel de ploeg van Joop Oldejans echt goed door de mand, want al heeft Fred Oldeburger met een productie van zes doelpunten een faam als „schutter" opge bouwd, en al scoorde Veendam nu al twaalf doelpunten, het spel méken kan de ploeg zeker niet. Laat staan in een kwar tiertje tijd een compleet wed- strijdbeeld veranderen. Veen dam kon het dan ook niet, ook al omdat S W in Corver, Steen bergen, Van Dijk en Den Tuin der een hechte laatste lijn heeft en ook Bas van Noordwijk in moeilijke situaties bekwaam kan ingrijpen. En dit SVV behaalde gisteren op Harga na eerder twee gelijke spelen te hebben behaald, de eerste dikverdiende overwin ning. De voorbode voor een opmars? Halkes gelooft stellig van wel, en na het spel van gisteren tegen Veendam niet ten onrechte. Schiedam Het C-elfta! van SVV is er in ge slaagd Heracles een 1—0 nederlaag te bezorgen. De Schiedammers, die vooral In de eerste helft gretig de aanval zoch ten, zetten het doel van Heracles voortdurend onder druk. Dit leidde na een half uur spelen in de eerste en naar later zou blijken enige treffer, gescoord door uitblinker Aat van de Vlist Toen deze spe ler in de tweede helft niet terugkeerde, bleek de rust in het Schiedam se spel verdwenen en kon Heracles iets terug gaan doen. Dat het ui teindelijk toch 1—0 bleef, was vooral de ver- dienste van doelman Ed van de Most, die op nieuw een verdienstelij ke wedstrijd speelde. Wim de Haan uitblinker

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3