HBSS als een la et ie Excelsior M te laat wakker irSS raakt achterop Kansen voor Monster: punten voor MVV'27 WK snel achter Zwaluwen houdt voor sprong niet vast Dick Bos wil weg Demos na rust sterk MAANDAG 20 SEPTEMBER 1976 Jeugd DVO '32 te „week" Hoekse Boys maakt indruk WïÉkP7- Bolnes wint door vechtlust Mill CION te laat op drift Leen Admiraal: „Een kwestie van training DEKKING Vlaardiugeu DVO '32 po kt dit seizoen bewust op de jeugd, jaaar zo vroeg al in het seizoen is de vraag gerechtvaardigd of de sprong niet té groot is. Juist in het harde afdelingsvoetbal wordt die jeugd voor de leeu wen gegooid met het risico het allemaal nog niet aan te kun nen. Die gedachte begint lang haam maar zeker bij de zwart witte ploeg te manifesteren na de 2-0 nederlaag bij WIA, Hoewel DVO '32 geen slecht voet bal op de grasmat legde, was het verstoken van enige power. De Rotterdammers bezaten dat wél en dat verklaarde de neder laag. Vooh rust opende WIA de score via een onhoudbare bal door doelman Jan Scheepma ker, en toen dezelfde Scheep maker na rust zelf in de fout ging, was er voor de Vlaardin- gers geen redden meer aan. Bij die 2-0 achterstand was DVO '32 snel een geslagen ploeg. Tien minuten voor rust over heersten plotseling de zwartwit- ten weer, maar het korte offen sief kon niet worden afgerond. Voor rust moest Hans Bergwerf al worden ingewisseld door Pe ter Bergman- Hoek van Holland Hoekse Boys weet zich dit seizoen bij na „professioneel" gedragen door een drietal ^sponsors. Zo schonk restaurant „Unicum" het eerste elftal gloednieuwe trainingspakken, terwijl de Koop-In-Markt nieuwe shirts vohr zijn rekening nam. Mane ge Hoek van Holland tenslotte zette daar voor de „natte" wed strijden nog eens reserveshirts bovenop. Alle attributen kwa men zaterdag goed van pas, inclusief de reserveshirts want de thuiswedstrijd tegen JAC werd begeleid door een stevige regen va L De Wasscnaarse for matie was aan het begin van dit seizoen getipt als één van de kanshebbers, maar JAC heeft dat nog niet kunnen waarmaken, ook niet tegen Hoekse Boys. Hoekse Boys imponeerde vooral verdedigend. Doelman Theo Hooidonk lijkt vrij van zenu wen en zijn „timing" is erg sterk. Hij bleef dan ook xnoeüij- ke situaties meester, daarbij be kwaam terzijde gestaan door zijn „laatste lijn", van verdedi gers. Maar de boys toonden ook het nodige lef. De verdediging durf de mee te gaan als er aangeval len moest worden en dat ge beurde gretig en veelvuldig. Aad Moerman en Louis Knip- scheer kwamen al snel in stel ling, maar tie Wassenaarse gaa- h'e wenste in dit -stadium nog geen fout te maken. Bat gebeurde later in de eerste helft wel. Een scherp indraaien de hoekschop - uitstekend door Cees van der Pol genomen - verraste de keeper volkomen en de bal draaide in één keer in de hoek. Dat gebeurde op een moment dat JAC enige dreiging leek te gaan uitoefenen op het Hoekse doel. De achterstand noodzaakte de bezoekers trou wens in de tweede helft om zich meer op de aanval te richten en dat bood Hoekse Boys moge lijkheden. Na een aanval via een heleboel „schijven" kan Jan Pleijsier zijn verkiezing in de Hoekse Boys-hoofdmacht opnieuw waarmaken. Hij verhoogde de voorsprong tot een 2-0 stand die ondanks een wanhopig offen sief van JAC tot het eind toe op het scorebord bleef staan. yW'Xf De Spakenburg-,,muur" zit ook bij deze vrije trap*potdicht Schiedam „Ongeloo flijk". dat was het woord dat HBBS-trainer Szaly onophoudelijk- mompoide toen zijn ploeg na het fluitsignaal van scheidsrechter Tref fers het veld verliet met een 1—2 nederlaag tegen Bolnes. Een nederlaag overigens die volkomen verdiend was en vooral de vechtlust en agressie Henk de Vries, waarop met een van Bolnes waren van duiksprnng Ger van Dongen doorslaggevende aard „afrhardte®er"iepa?i,tc|Pt£:„„ geweest om HBSS op de Vlaardingen Na twee wedstrij den wacht CION nog altijd op de eerste punten, want ook de thuiswedstrijd tegen Nelson ging verloren. Het dreigde voor CION zelfs op een grote neder laag uit te draaien, want met de rust hadden de gasten al een 0-3 voorsprong veroverd. Voor namelijk kwam het door de friste spelwijze van Nelson op net spekgladde veld. Dat bete kende veel lange ballen in de richting van de CION-veste, waar de verdediging niet best raad mee wist Toch kreeg ,-ook CION voor de rust nog enkele kansen, maar Leen van der Lee en Erno Elf- fers lieten die liggen. Binnen tien minuten na de hervatting bleek de andere instelling van CION. Een schot van Cees Goudswaard kwam van de paal terug en Leen van der Lee be nutte de rebound: 1-3. Enkele minuten later mocht de zelfde Van der Lee een straf schop nemen wegens hands in de Nelson-verdediging en dat betekende weer volop mogelijk heden: 2-3. De gelijkmaker bleef echter uit, want met kunst en vliegwerk wist Nelson het om wat te ongeorganiseerd aan vallend CION van scoren af te houden. Maassluis „Als wed strijd op zich was het zeker niet slecht. Al leen was Spakenburg heter dan wij". Het waren de woorden van Excelsior M-trai- ner Leen Admiraal. De oefenmeester zag ook afgelopen zater dag zijn ploeg met een nederlaag rich ting kleedkamer gaan. Spakenburg, ditmaal zonder Jan Zwart kruis in de dug-out (hij was in België) won met 24 na een 11 ruststand. Ditmaal is Excelsior de tegenstander te snel af. Het gebeurde te weinig. knieën te krijgren. "Als een lammetje zo mak had HBSS zich naar de slachtbank laten bren gen en hadden de voor- waartsen van Bolnes wat méér geluk gehad, dan was de nederlaag voor HBSS zeker groter geweest. Een nederlaag dus die HBSS ze ker aan zichzelf te wijten had, want had men zich zo willen inzetten als de laatste twintig minuten het geval was geweest, dan waren er voor HBSS veel meer mogelijkheden geweest. Nu leverde het slotoffensief slechts één tegendoelpunt op van Martin Meyer, wat onvol doende was om alsnog een ge lijkspel uit het vuur te slepen. Reeds in de tweede minuut van de wedstrijd keek HBSS tegen een achterstand aan. Een overtreding van Leen Dijks hoorn was de oorzaak van een vrije trap, die vliegensvlug door Bolnes werd genomen, terwijl HBSS zich nog moest opstellen en in de achterhoede de zaak moest organiseren. Jan van Hees profiteerde dankbaar van dit moment van onachtzaam heid in de HBSS-defensie en knalde keihard achter Cees .Verdam: 0—1 dus. Bolnes bleef heer en meester en wist HBSS vakkundig onder druk te zetten, terwijl vooral in de kopduels HBSS nauwelijks „aan de bak" kwam. In de twin tigste minuut kreeg Ger van Dongen nog een unieke kans zijn ploeg aan een tweede doel punt te helpen, doch alleen voor het doel van Cees Verdam gekomen faalde hij en schoot enkele meters naast. Pas na een half uur spelen kreeg doelman Nees Flach van Bolnes het eer ste HBSS-schot te verwerken en wel van Peter Boon vanaf zo'n 25 meter afstand, doch dit schot werd goed door de Bol- nesse doelman gestopt. Twee minuten voor rust was het linksback Leo Kusters die door een woud van spelers de bal op maat naar Koos van Weyen schoof, die vervolgens onder de uitlopende Cees Verdam door schoot wat dus 0—2 betekende. In de rust volgde een totale omzetting in de ploeg van HBSS. Leen Dijkshoorn ging laatste man spelen, terwijl Henk Scharloo op het midden veld een meer aanvallende kreeg en ook Martin Meyer in de voorhoede werd geplaatst om HBSS meer stootkracht te geven. Het was een omzetting die wel resulteerde in een HBSS dat méér druk op het doel van Bolnes uitoefende, maar echt gevaarlijk waren ook nü de aanvallen van HBSS niet. Daarentegen waren juist de aan vallen van Bolnes, die nu veel sporadischer waren, niet van gevaar ontbloot en een open doekje verdiende Bolnes zeker toen een goede aanval werd afgerond tmet een voorzet van succes door Martin Meyer die een voorzet van Wim van Est in een fraai doelpunt omzette. De laatste vijf minuten lever den een furieus HBSS op, maar een doelpunt zat er niet meer in. Het einde kwam daarom met een 12 overwinning te recht bij Bolnes, de ploeg die er het meeste recht op had. Schiedam De voetbalvereniging Kethel is ook in de tweede competitiewedstrijd niet tot winst kunnen komen. In de thuis wedstrijd tegen Egelantier Boys leden de mannen van trainer Jan Post een 0-2 nederlaag. AI ca vijftien minuten maakte de Kethelse verdediging drie achtereenvolgende verdedigingsfouten. Cees Hansen wist hiervan te profiteren en kon zijn ploeg aan een 0-1 voorsprong helpen. Na een half uur spelen werd Fred Smit vervangen door Ton Rijnsdorp. WK kwam hierna meer in de aanval, maar zag eerst Jan van der Meer grandioos missen voor een leeg doel. Kort daarna wus het dezelfde speler die zijn kopbal net naast zag gaan. Het zat WK in die periode niet mee. Ook Peet van Mil kwam niet tot de toch wel verdiende gelijkmaker. Zijn harde schoten gingen naast en over het Rotterdamse doel. In de laatste minuut van de eerste helft had Cees Hansen, wederom succes. Een goed opgezette aanval over rechts wist hij met een zachte schuiver af te ronden. WK doelman Hans van Oudheusden tastte mis en toen ging de rust in met een 0-2 voorsprong voor de Rotterdammers. na de thee wisselde trainer Wim Fitz voorhoedespeler Leen van Oostende voor verdediger Gerrit van der Vaart WK kwam er toen niet meer'aan te pas en moest de tweede helft trachten de nederlaag zo klein mogelijk te houden waarin de Schiedammers wel zijn geslaagd. Werkendam Vooraf tekende voor doelman Ab Nijgh, die een Zwaluwen voor een gelijkspel, uitstekende indruk maakte, maar na afloop van de confron- In de 26ste minuut leek Kozakken tatie met Kozakken Boys, in de stromende regen, overheerste de teleurstelling. De 1-1 was niet voldoende getuige de rian te mogelijkheid van Ernest Ke gel, vijf minuten voor tijd. In een sublieme solo omspeelde hij de doelman van KBL maar toen hij de bal eerst voor zijn andere been moest klaarleggen, was die doelman al weer terug en liet toen het afronden over aan Leen Pijlers. Zijn schot Boys te gaan scoren via een kogel van Genie Klop uit een pass van Ton de Heer, maar de bal scheerde over de kruising. Zwaluwen stond lange tijd met de rug tegen de muur. Ook na rust, toen Kozakken Boys iede reen liet weten d3t het slechts een kwestie van tijd zou zijn om de gelijkmaker op het sco rebord te krijgen. In die tweede fase van de strijd zakte Zwalu wen diep weg. was echter te tam om onrust In zoverre dat het niet meer gre- te baren. Daardoor bleef die stand onge wijzigd en zag Zwaluwen zijn eerste winst in rook opgaan. Of het echter verdiend zou zijn geweest, is een andere zaak. Kozakken Boys^ was geruime tijd in de aanval, maar ver zuimde steeds weer de acties af te ronden en daaruit putte Zwa luwen. weer moed. De vogels, die na twee duels in de hoogste klas van het zater dagvoetbal nog steeds op hun eerste goal zaten te wachten, scoorden al in de achtste mi nuut vrij onverwachts. Uit een pass van Emest Kegel knalde Leen Pijpers tussen twee verde digers door en via de binnen kant van de paal in het Werken- damse doel: 0-1. Lange tijd heeft Zwaluwen die voorsprong kunnen behouden, ondanks het felle verweer van de Braban ders. Vele schoten van Leen Pruyssen, Jan van Vuuren en Piet Verschoor waren echter in. de meeste gevallen een prooi tig' de Brabantse acties beant woordde, slecht plaatste en zich daardoor ten onrechte liet in sluiten. Die houding werd de vogels uiteindelijk in de der tiende minuut noodlottig. Henk Nentjes bracht Jan van Vuuren ten val en uit de toegestane vrije trap van Klop, kopte de zelfde Van Vuuren hard in: 1-1. Kozakken Boys bleef daarna de strijd beheersen, maar toen Zwaluwen enkele malen met verdeeld succes de counter kon hanteren, was er van werkelijk gevaar van Kozakse Boys zijde geen sprake meer. Vijf minuten voor tijd solode, zoals eerder genoemd, Ernest Kegel alleen op de doelman af, maar ui teindelijk werd er niet ges coord. Bij Zwaluwen maakte John Schoenmakers zijn rentree, na vorig seizoen tegen Rijsoord een gebroken been te hebben opgelopen. Hij deed het be kwaam. Evenals vorige week speelde de defensie van Zwalu wen niet vlekkeloos. „Het is gewoon een kwestie van De Maassluise ontluistering viel training", zei Admiraal, „wij u:AT- zijn niet gewend op gras te trainen. Door de regen die de laatste dagen is gevallen leden we daardoor veel veel balver lies. Daarbij kwam dat Spaken burg fysiek sterker was. Dat is meestal zo. Over het algemeen zijn clubs uit de stad technisch sterker maar sysiek de minde re. Dat was ook in deze wed- achter kwamen wilde ik meer aanvallend gaan spelen. Van daar dat het erg jammer was dat het juiste in die periode 41 werd. Aad Trees heb ik er toen uitgehaald omdat hij snel heid tekort kwam". En ook Klein moest toen het veld rui men. strijd het geval' Toch speelde Excelsior vooral in de eerste helft zeker niet slecht. Het eerste half uur wa- JAMMEU ren beide partijen volledig te gen elkaar opgewassen. Al kon Toen al tiet Leen Admiraal Hen- de formatie van Admiraal niet verhinderen dat na twintig mi nuten spelen Spakenburg de leiding nam. Van zeker dertig meter waagde Bruinenberg een schot waar Gerrit Geurtsen zich volledig op verkeek: 01. Vier minuten later was het al weer gelijk. Aad Trees mocht even buiten het Spakenburgse strafschopgebied een vrije trap nemen.' De ex-Excelsiorspeier knalde de bal door de muur: 1—1. Vanaf dat moment toonde de thuisclub zich te gretig. Werd de straffe mandekking -die Leen Admiraal had opge dragen volledig genegeerd en kreeg Spakenburg teveel ruim te. „Het klopte allemaal niet meer", oordeelde Leen Admiraal. „Vooral na rust werd door ie dereen de dekking verwaar loosd. Alleen Mart van der Pol schakelde toen Ter Mors uit. Maar ik heb ik de rust nog zo gezegd dat die mandekking strak moest blijven, geen me ter ruimte moesten ze krijgen. Het lukte echter niet". binnen een paar minuten. Na een kwartier spelen was het Koops die een afgeslagen aan val van Ter Mors doeltreffend afrondde. Drie minuten later werd het zelfs 1—3 toen weer Koops een fout in de verdedi ging afstrafte. Kort daarna kreeg Excelsior de definitieve genadeslag toen Aad Trees Het bleek een goede wissel. Im- snelheid tekort kwam en Spa- mers, Excelsior ging opeens be- kenburg gemakkelijk op 14 ter spelen en leek wakker te wist te komen. worden. Het leverde vlak na de 14 een verdiende treffer op. Tonny Vonk profiteerde van weifelen, in de Spakenburgse ontbrak toen ny Duchenne en Piet Kramer warmlopen. „Toen we met 3—1 defensie. De tijd ontbra echter voor Excelsior om nog langszij te komen. Maassluis Dick Bos, reserve-doelman van Excelsior Maas sluis, heeft overschrijving aangevraagd. De jonge keeper wil bij zondagclub Vlaardingen gaan spelen. Als reden wordt opgegeven dat de ambitieuze doelman het niet ziet gebeuren dat hij in korte tijd een plaats in het eerste elftal zal veroveren. Excelsior-trainer Leen Admiraal: „Ik heb van Dick nog niets gehoord over eventuele overschrijving. Wel hoorde ik, dat hij de laatste twee weken niet heeft gespeeld in het tweede omdat hij het te druk met zijn werk heeft. Het kan best zijn, dat hij juist daardoor naar een zondagclub wil. Maar nogmaals, ik heb nog niets van hem gehoord". Problemen levert het voor de oefenmeester niet op: „Dat niet nee. Maar ik zou het wel erg jammer vinden. Dick is een jonge knul die dicht bij een plaats in het eerste staat Maar dan moet hij natuurlijk wel regelmatig komen, Levert dat voor hem moeilijkheden op, dat is het van mijn kant toch niet gek als ik voor een ander kies. Maar als Dick hetzelfde peil zou halen als Gerrit Geurtsen dan zal ik zeker voor de jongste kiezen". Schiedam Ook in de tweede wedstrijd is GSS er niet, in geslaagd de volle winst te be halen. Bij ZW werd het nu ïelfs een 1-0 nederlaag. Gezien het spelbeeld kregen de Schie dammers daarmee wel iets te Weinig, want een deling zou op zijn plaats zijn geweest Vorige week zag GSS nog wei doelpunt resulteerde: 1-0, GSS kans'1 om een achterstand weg heeft daarna voldoende tijd ge- te werken. Een 2-0 achterstand had wat terug te doen, maar zelfs, die nog in een gelijkspel slaagdeniet werd omgezet Bij ZW is het Ook met in de tweede helft toen daarvan echter niet gekomen. de Schiedammers het heft in In de eerste twintig minuten van handen hadden genomen, Er de matige partij had ZW een zat echter zo weinig overtuiging overwicht, hetgeen ook in een en raffinement in de aanvallen, dat ZW-doelman Kees Sla nau welijks in gevaar werd ge bracht. ZW zag geen kans meer om alsnog een punt te verove ren, wat impliceert dat het één punt uit twee wedstrijden dui delijk achterop is geraakt bij ZW, dat met vier punten lijst aanvoerder is. ff Si V&.H Monster-spelers Cees Schellevis en Aad Maat maken het een MW'er lastig. Monster En opnieuw bleef Monster met de hatelijke „nul" achter. In een druilerig sport park Polanen bleek de formatie van trainer Ben Bcrsboom zeker niet de mindere van Maasland- se streekgenoot MW27, maar de geelzwarten lieten de vele mogelijkheden die voor het doel van MW-doelman Verboom ontstonden onge bruikt. MVV daarentegen had twintig minuten voor het eindsignaal aan de treffer van invaller Wim Verhoeven genoeg om de krappe 0—1 zege in de wacht te slepen. Monster—MW27 was geen beste streekderby. De weersomstandigheden werkten daar ook niet aan mee, want menig pass glibberde zo ver door, dat hij onbereikbaar werd. Monster was de gevaarlijkste ploeg, maar spelers als Koos IGop, Hans van der Broek en Nico de Hoog wisten geen raad met de kansen. Bovendien speelde MWs-doelman Johan Verboom een uitstekende partij. Monstemaar Nico de Hoog werd door arbiter Kardinaal genoteerd na een harde over treding. Later wisselde trainer Borsboom hem uit voor Wim Voois. Deze maakte zijn rentree na een langdurige kuitbeenblessure. Toch kon ook hij geen beslissende wending aan de strijd geven. Integendeel, want juist toen beide ploegen op de CM) af leken te gaan, klopte invaller Wim Verhoeven Monster-doelman Hans Geleijnse via een krachtige kopstoot. Derhalve kon MTV, wat betreft de uitslag, opgetogen terug naar Maas land reizen. Schiedam Demos-VOB werd een bikkelhard duel, dat door een bekwaam lei dende scheidsrechter uitste kend werd geleid. In de eer ste helft had laatste man Ben van Schijndel, de hele week ziek thuis, een bijzon der slechte start Dit vond zijn weerklank bij de mede verdedigers eo het was dan ook niet zo vreemd dat de eerste helft afgesloten werd met een voorsprong van 0-2 voor de bezoekers. In de rust moet Demos een donderspeech hebben ge hoord. Het was tenminste een als herboren team dat in de tweede helft de toeschou wers van goed voetbal lieten genieten. Het liep de achter stand geheel in en had zelfs de overwinning moeten grij pen, maar dat lukte niet Het werd 1-2 door Huis in 't Veld uit een dieptepass van Bas de Regt, op Mart Frey, die op zijn beurt Huis in 't Veld aan het werk zette. Het werd 2-2 door Frey, die zich goed aanbood, toen Bas de Regt, vanaf het middenveld, een aanval op kon zetten. Frey kreeg nomaals de kans om tot een doelpunt te ko men, toen hij de Rotterdam se doelman was gepasseerd. Zijn inzet was echter te zacht, zodat een toesnellende verdediger net op tijd in kon grijpen, In de laatste minuut zou Gerard van Schijndel toch nog de overwinning uit het vuur hebben kunnen sle- pen, maar uit zijn diagonaal, loeihard schot, ging het leer net over de lat Zo bleef het 2-2 en daar mocht VOB wei heel dankbaar voor zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5