SCHIEDAMSCHE COURANT r porten in Broekpolder Winkelier in gevecht met overvallers Badhuis voor OJ en bewoners Renovatie van WP-woningen begi nnen I m 1 BLOEMENPEIJZEN NW uil kritiek op Stichting Welzijn Ik neem PSP-biief oyer coüegebesliiiten Voedsel in Rijnmondflat gecontroleerd j JjjPpgg Ylaardingen centrum van regionale ME M mBÊÊ^SÊÊÊÊ PU - Cbilenen naar Vivaïdilaan Nog onduidelijkheid over huren Ambtenaren bij eerste paal Eerste sleutel „Rmitseïstee" •iiial i i m Dinsdag 21 september 1976 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 256644 pagina's Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL gaardingen Het is de bedoeling dat er een recrentiestrook van 31 hectaren komt in het zuidelijk gedeelte van de Broekpolder. De recreatiegordel zal be staan uit sportvelden, volkstuinen, bos- stroken, speelweiden, parkeervoorzie ningen en wegen en waterlopen. De aanleg van de door B en W gewen ste recreatiestrook zal bijna zes miljoen gulden gaan kosten. De financiële mo gelijkheden voor de aanleg zijn nog niet aanwezig, maar de leden van de com missie stadsontwikkeling hebben in principe met de verwezelijking van het plan ipgestemd. Zij waren ook bereid een krediet van 25.000 gulden beschik baar te stellen voor het zogeheten beste- dmgsgereed maken van het plan. Het plan voorziet in de aanleg van vier voetbalvelden voor de voetbalvereni ging Pollux en drie hockeyvelden voor de hockeyvereniging Pollux. De twee verenigingen kunnen gezamelijk over een halïhard trainingsveld gaan be schikken. In totaal wil het college 214 volkstuinen aanleggen. Daarnaast zul len er ruiterpaden, voet— en rijwielpa den en brede beplantingsgordels ko men. De commissieleden wilden geen advies uitbrengen over een ander voorstel van B en W dat op de Broekpolder betrek king heeft. Het is het voorstel om een jachthaven aan te leggen ten zuiden van de brug in het verlengde van de Euro paboulevard. De aanleg van deze jacht haven, waar de wilde liggers in de Vlaardinger Vaart een plaatsje moeten krijgen, wordt geraamd op negen ton. Schiedam De keuringsdienst van waren uit Rotterdam heeft vandaag de Rijnmondflat be zocht. Ambtenaren van deze dienst hebben het eten gecontroleerd, dat opgeslagen heeft gelegen in 24 woningen op het Sibeliusplein, die voor de brand in de düatatievoeg tijdelijk moesten wor den ontruimd. De woningen 2ijn vandaag ook gecontroleerd door, de Gemeentelijke Technische Bedrijven. Techni ci van deze dienst hebben gekeken of de gas— en electraleidingen nog in orde zijn. De PTT heeft gisteren de doorgebrande hoofdka- bel voor de telefoonaansluitingen gerepareerd. Een kleine honderd gezinnen in de flat had hierdoor geen telefoonverbinding. Vandaag kon den echter vrijwel alle bewoners weer van de telefoon gebruik maken. De geëvacueerde bewoners mogen naar alle waar schijnlijkheid morgenavond weer definitief naar - lliiÉÉ Technici van de PTT repareerden gisteren in de Rijnmondflat de doorgebrande hoofd kabel voor de telefoonaansluitingen. hun woningen terugkeren. In de flats worden nog nauwelijks of geen giftige gassen meer gemeten. Schiedam Twee van de vier Chileense vluchtelingen, die in Schiedam gaan wonen, komen reeds op woensdag 6 oktober. De 27-jarige Mario Gonzalez- Moreira en de 24-jarige Enrique Lomas-Pontigo zullen hun in trek nemen in een flatwoning aan de Vivaïdilaan in Groe- noerd. Het is nog niet bekend wanneer de andere twee politieke vlucht elingen, de 25-jarige Mario Pe rez-Perez en de 27-jarige Carlos Contrereas-Machado, naar Schiedam komen. Dit hangt ondermeer af van de huisvesting. De gemeente en het basisteam, dat voor de op vang zorgt, is voor hen nog op zoek naar een geschikte wo ning. De vluchtelingen worden op dit moment nog verzorgd in het .Gelderse plaatsje Putten..! Tweeeneenhalve maand gele den zijn zij daar aangekomen uit de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, waar de politieke situatie voor hen te gevaarlijk werd. Dit nieuwsblad, waarin u at het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Slutir mij Oil nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres VVoonpl Tel Oeze bon in open envelop, zonder postzegel storen naar Antwoordnummer B34, Rotterdam- Schiedam Aan de Hor- va thweg heeft de politie gistermiddag twee Surï- namers aangehouden, die een kwartier tevoren aan de Singel de 54-jarige si garenwinkelier P.B.L. van Eisden hadden over vallen. De arrestatie ge beurde op aanwijzing van een kennis van de winkelier, die de ge vluchte overvallers was gevolgd. De 19-jarige T.H.L.G.K. en de 2Ö-jari- ge draaier M.R.G., bei den uit Rotterdam, wer den ingesloten op het hoofdbureau van politie. In de winkel hadden zij een greep in de kassa gedaan, terwijl de win kelier op het toilet zat en zijn vrouw- in een achter kamer aan het wassen was. De winkelier, die dit nog net op tijd ont dekte, sloot de voordeur, met twee knippen af en eiste het gestolen geld terug. Nadat de man dit driemaal had gevraagd, kreeg hij de buitgemaak te 290 guldens. Toen zijn 45-jarige vrouw echter de politie wilde bellen, ontstond in de winkel op de hoek van de Villastraat een korte worsteling, waarna de overvallers kans zagen de benen te nemen. Eén van de twee miste daar bij wel een pluk haar. De winkeliersvrouw had die bij de worsteling uit zijn hoofd getrokken. VI aardingen Het badhuis aan de Rotterdamseweg zal waar- Massluis De ambtenaren van Maassluis krijgen de kans om het slaan van de eerste paai voor het nieuwe stadskantoor bij te wonen. Het is echter niet mogelijk geweest om het gehele gemeen teperson eel bij de ge beurtenis te betrekken. De personeelsleden van die diensten die in het nieuwe stadskantoor ondergebracht worden, zullen wel bij het bur gervaderlijk heikarwei aanwe zig rijn. Burgemeester Van Dij- ke zal namelijk op donderdag 23 september de eerste paal slaan in Koningshoek. Op deze dag zullen de gemeentesecreta ris, de dienst gemeentewerken, de gemeentelijke sociale dienst en de woningstichting Woning- beheer vanaf half één gesloten rijn. Dit voor zover de dienst di schijnlijk plaats gaan bieden aan de Vereniging Oecumeni sche Jeugd. Daarnaast zal het badhuis op kleinere schaal op zijn huidige funktie blijven be houden. De leden, van de com missie stadsontwikkeling kon den rich, met uitzondering van Versluys, Comelisse (beiden PvdA) en Lensvelt (SGP/GPV) met het voorstel van b en w verenigen. De drie behielden hun stem voor. De raad zal in de oktobervergadering een defi nitieve beslissing nemen. De meeste commissieleden waren van oordeel dat het belang van de VOJ in dit geval zwaarder woog dan de bezwaren van de bwoners. Dit ondanks het feit dat een bewoner van de Bab- berspolder, de heer Hollenberg, tijdens het spreekuur nog eens de bezwaren van de omwonen den van het badhuis onder woorden bracht. De meeste commissieleden vonden het badhuis goed gelegen om als een centrum voor jongeren te dienen. Veel geluidsoverlast zou dit mede door het aanbrengen van geluiddempend materiaal Vlaardingen Met de re novatie van de 146 Wil liam Pont-woningen in de Indische Buurt zal binnenkort een begin ge maakt kunnen worden. De leden van de com missie stadsontwikke ling hebben gisteravond in meerderheid een posi tief advies uitgebracht over het voorstel van B en W, Wethouder Goudriaan zei goede hoop te hebben dat de wonin gen voor 55.000 gulden gereno veerd zouden kunnen worden. 4 Op vragen van commissieleden of dit bedrag per woning gena de zou kunnen vinden in de ogen van staatssecretaris Jan, Schaefer antwoordde de wet houder positief. In Den Haag had hij al een mondelinge toe zegging gekregen van een to pambtenaar dat een lening zou worden verstrekt en dat in het exploitatietekort zal worden bijgedragen. De commissiele den hadden hun twijfels hier over. Schaefer had bij rijn be-i zoek aan de WP-woningen ver leden week namelijk gezegd dat het renovatiebedrag nog eens kritisch moest worden bekeken. De leden van de commissie vonden meer stof voor hun twijfels in het feit dat de proef- woningen aanmerkelijk duur der rijn uitgevallen dan 55.000 gulden. Over de huur bestaat nog enige onzekerheid. De WP-woningen zijn al twee maal van huurver hogingen vrijgesteld. Deze rijn opgeschort tot na de renovatie. De huur van de woningen gaat na de renovatie met 2,5 procent van het geïnvesteerde bedrag omhoog. Zou de achterstallige huurverhoging dan ook moeten worden betaald, dan zou dat voor de bewoners een zware belasting betekenen. Vooral A. Comelisse (PvdA) bleef op dui delijkheid op dit punt aandrin gen. Wethouder Goudriaan zei toe bij staatssecretaris Marcel van Dam te zullen aandringen op het laten vervallen van de opgeschorte huurverhogingen. Gezien het „soepele beleid" ver wacht Goudriaan een positief antwoord. Mevrouw M. C. van Toor-Busch- mann (WD) droeg een andere tegenvaller voor de bewoners van de WP-woningen aan. 2ij veronderstelde dat de woningen in een andere categorie van de onroerendgoedbeïasting zouden vallen na de renovatie. Dit acht te Goudriaan waarschijnlijk. Er was echter noch in de project groep noch in B erv W over dit aspect gesproken. Positief piint voor de bewoners is het dat zelf aangebrachte ver beteringen aan de woning in dien mogelijk worden gehand haafd. Deze zullen zelfs worden terug betaald. DE BEWONERS KUNNEN DAARNAAST ZELF WENSEN over de inrich ting van de woning naar voren brengen. Daar zal rekening mee worden gehouden. Dit laatste geldt ook voor de verbetering van de woonomgeving. Onder de woonomgeving wordt alleen de straatkant van de woningen begrepen. Schiedam De PSP heeft het college van B en W een farief gestuurd, waarin de partij haar droefenis erover uitspreekt dat het coüege in het verleden besluiten heeft genomen „die in strijd zijn met het samenwerkingsprogram van PvdA en PPR, bij de totstandko ming waarvan ook de PSP was betrokken'". De pacifistisch-sociabsten staan achter PPR-raadsbd Hans van der Wilk, die op woensdag 7 september aftrad als wethouder van communicatie-, wijk- en jeugdzaken. .Moge zijn beslis sing voor het restant van het progressieve programcollege aanleiding zijn zich te bezinnen o\ er het belang van naleving van gemaakte afspraken", schrijft de PSP in haar solidari teitsverklaring. Yvonne Hontelé, actief PSP-Iid, I vertelde ons gisteravond' „Ik ken het samenwerkingspro- gram uit mijn hoofd. Toen de PPS vóór de verkiezingen nog meedeed aan de beraadslagin gen met de twee andere partij en. was ik aanwezig bij het redigeren van het program. Daarom kan ik zonder twijfel zeggen, dat het college rich op diverse punten niet heeft ge houden aan dat program". Zij doelt op punten, die ook Van der Wilk te berde bracht in rijn ontslagbrief. Zaken als: vloot- bezoek, krakers, advies Rijn mond inzake bouw van oorlogs schepen voor Indonesië, nota Stadsvernieuwing, uitbouw Sehiedam-Noord, en actie Boy cot Amrobank. „Zaken, waar over Hans als enige of als éen van de weinigen in het college een andere merung had. Een mening, die overeenstemt met de inhoud van het program", aluds Yvonne Hontele. Maassluis De eerste sleutel van het nieuwe woningencomplex in de Steendijkpolder m Maas sluis is gisteren overhandigd aan de heer P. van de Snoek, voorzitter van de Algemene Wo ningstichting Maassluis. Dit ging gepaard met de opening van de modelwoning aan Zenu- kedreef 19. Van de Snoek kreeg uit handen van de heer Maltha, namens aannemer Muvn, de sleutels van de 22 woningen die binnen kort in gebruik zullen warden genomen. Voor het einde van dit jaar hoopt men alle 229 woningwetwoningen van het complex gereed te hebben. ^jllllttlllll)ll!llilII[Illlllll![|l!ll[IIII[|[t[||lillll[llll[lll!l!Illlll!llllllill11illllllllitll!!tlllll!liliIllltllllllll!i!i]!!ll!lll!I[[l1llll||lllUllIllljllllHHIlllllllIltiil1]!IIIIIl!ll!lllI!l!!lllliltUll!lll!lllSl[IIIEIl!]liIllin[ll[Illillll|U: Het geveltuintje aan de Midctelharnissestraat 28 is volgens de jury de mooiste van de Gorzen. Er zijn ondermeer passiebloemen fn verwerkt. f Schiedam Acht Schiedam mers hebben een bloemen- cheque van dertig gulden ge kregen voor het mooiste bal kon— of geveltuintje van de wijk. De plaatselijke afde ling van de KMTP en de wijk- en bewonersverenigin gen zullen nog gaan bekij ken, wie van hen in aanmer king komt voor een wissel- beker. De eerste prijswinnaars zijn: de familie J. Buffes aan de Villastraat 97 met het moois te geveltuintje van Oost: de familie S. Hellinga aan de 's—Gravelandseweg 836 voor de mooiste balkontuin van Nieuwland: familie J. Stolk aan de Schietbaan straat 20 met de mooiste ge- velversienng van Bijdorp, familie A. Kramer aan de Eduard van Beinumlaan 33 die de mooiste balkonversie ring van Groenoord hebben: de familie Van der Most in de Heyermansflat had vol gens de jury de mooiste bal kontuin van Woudhoek. In West werd kapsalon Theo aan de Aleidastraat 111 be loond voor de mooiste gevel- tuin. In de Gorzen viel de keuze op de geveltum van de familie W, Br eed veld. Mid- delbarmssestraat 28. Hoek van Holland Wijkgebouw De Hoekstee zal gedurende de herfstvakantie De Knutselstee heten. Van 18 tot en met 20 oktober staat het gebouw ter beschikking van de lagere schooljeugd, die daar in princi pe alles kan doen waar zij zin in heeft, zoals knutselen, fi guurzagen, flessen beschilde ren, pannekoeken bakken, e,d. Op maandag 18 oktober is de Knutselstee open van één tot vier uur Vlaardingcn Per 1 oktober wordt de Portocabin, die sinds kort staat opgesteld bij bet Vlaardingse hoofdbureau van politie, het zenuwcentrum van de regionale Mobiele Een heid. In totaal hebben dertig gemeentelijke politiekorpsen uit Zuid-Holland en Zeeland de handen inéén geslagen en vormen nu de regionale Mobiele Eenheid. Vanuit de grote caravan zullen alle ME-activiteiten worden gecoördineerd en begeleid. Gezamenlijk beschikken de gemeenten over 350 speciaal 1 dat doel getrainde politiemannen.. Zie ook pagina 3. Vlaardingen Het NW afdeling Vlaardinger. heeft in de afgelo pen maanden bij herhaling moeten constateren dat er bij de Stichting Welzijn geen plaats blijkt te rijn voor de werkne mersorganisaties. Een zaak die voorzitter Rob Suurendonk bij zonder dwars rit. Vanavond, tij dens de jaarvergadering van het NW in het volksgebouw aan de Schiedamseweg, zal hij in zijn jaarrede zeker ingaan op deze kwestie. Het bestuur van het NW heeft in het verleden verschillende malen getracht contacten te leg gen met de Stichting Weirijn, maar deze rijn echter tot nu toe op niets uitgelopen. „Wij heb ben er bijvoorbeeld steeds voor gepleit dat het NW en met ons anderen, betrokken zouden worden bij de door de Stichting Welzijn ingestelde werkgroep die de bestuurlijke positie van het instituut Burgerraadslieden zou bezien", zo zegt Suuren donk. „Maar de Stichting, een verkapte overheidsinstelling, weigerde. Gelukkig veroordeel de wethouder Kien Bovenberg de houding van de Stichting Welzijn, die met niemand iets te maken wilde hebben, of dat nu de gemeente of andere buiten staanders waren." Het benauwt de heer Suurendonk en met hem de vakbeweging, dat de PvdA-vertegenwoordi- geop- het nodig achtten de wet houder in die opvatting alleen te laten staan door een brief aan de Stichting te sturen waarin zij het bestuur van deze stichting in het gelijk stelden. „Op aandrang van het gemeente bestuur en met name van de Partij van de Arbeid moest er een gesprek komen tussen NW en de Stichting", zo vindt de NW-voorzitter. „Wel ontvingen wij dit voorjaar een brief. Ken nelijk had men gedacht dat wij een gesprek niet op prijs zou den stellen. Op Dns antwoord, waarbij wij een aantal data in juni noemden kwam na het ver strijken van de eerste datum een brief met daarin de mede- ling dat een gesprek nu niet gelegen kwam en dat medio augustus weer contact zou den opgenomen. Nu moet een ter de uitnodiging nog binnen- komen i] -m SilutMlllllllHluuiuiiiiiiMmiiiiiiiiiiimiuimmiimiiuiiiiiiimiiuuiimiuiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiimiiiimti;iiiiimimmmmiiimimmiiiiiiiiimiiiiiiiiiiü i'XlF

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1