Ton Sahli zet Harga op winst Redelijk debuut Juvenilis Rob Foncke schiet naar zege Dames Passage/YCJ bijlen spits af Harga tweede van Zuid-Holland Hans Hoogendijk dicht bij EK Winst VDV: maximale score Hollandiaan-; dames aangepakt Het westen vangt veel vis Sportraad vergadert Basketbalsters moeten duidelijk wennen DINSDAG 21 SEPTEMBER 1Ü76 Schiedam Het is opmer kelijk dat ODO het korf balwereldje blijft verras sen. De Maaslanders stuurden nu weer Fluks met een 9—5 nederlaag naar huis. Het Schiedam se Harga had de hulp van Ton Sahli nodig om met 6—5 van SVK. te winnen en VI aardingen bleef in een nerveus duel Kwiek met 6—5 de baas. Maassluis deelde de pun ten raet RWR terwijl Oranje Nassau ook nu weer verloor. Dit keer met 4—1 van Merwede. Na het hoopgevende duel tegen KSV js tegen RWR duidelijk geworden dat Maassluis nog erg veel moet leren. Tegenstander RWR zag met keihard spel kans de Maassluize- naren volledig uit hun ritme te halen en pas in de allerlaatste minuut kon de ploeg van Kooi man middels een treffer van Mieke Montizaan ge lijk maken. Het werd 44 na een 2—2 stand bij de rust. In Sliedrecht heeft Oranje Nassau tegen Merwede geen vuist kunnen ma ken. AI was het begin hoopvol. Alex Braad kan na ongeveer tien minuten 0—1 aantekenen, maar ondanks de doelrijpe kansen was het Merwede dat uiteindelijk de zege behaalde: 41. In een erg nerveuze wed strijd heeft de enorme werklust van Vlaardin gen de doorslag gegeven in het duel tegen Kwiek. Verdiend overigens want Vlaardingen. heeft con stant een voorsprong ge nomen. De treffer die Andrea van der Hulst scoorde bleek uiteinde lijk beslissend. Al kregen beide teams nog wel de kans de score te vergro ten als ze niet allebei een strafworp hadden ge mist. HARGA SSC Harga heeft een ver diende 6—5 overwinning behaald op SVK. In een gelijkopgaande wedstrijd was het Ton Sahli die zijn team met een af standschot naar de zege schoot. Ook Succes deed het uit stekend. Tegen het Rot terdamse Hesco werd met maar liefst 15—7 uit gehaald. Chris Alblas was topscorer met vier treffers. De uitslag had zelfs nog groter kunnen zijn als Succes niet vier strafworpen had gemist. DDI ODI heeft zijn derde ach tereenvolgende neder laag geleden. Ditmaal was het Vriendenschaar dat met 5—2 triomfeerde over de pechvolle forma tie van ODI. Bij de rust stond Vriendenschaar al met 4—1 voor. Verrassend was echter het spel van het gepromo veerde ODO. Na drie wedstrijden prijkt de Maaslandse équipe bo venaan de ranglijst. Dit keer werd Flucks het slachtoffer van de da dendrang van ODÖ; 9—5. Bij de rust stond de thuisclub nog maar met 5—4 voor maar na de thee liep ODO via tref fers van Piet van Staal duinen, Kees van der Vaart en Anja Noordam uit naar een ruime zege. iöjs. j ,z. t Sit Hel schot van UVG zal over gaan Schiedam Het heren handbalteam van DWS kwam duidelijk tevreden van het veld na het uiterst harde treffen met Roda in Rotterdam. Het overigens niet sterke Roda, compenseerde de tekortkomingen met stevig spet dat soms in harde acties overging. Vlaardingen Voor de wed strijd in de serie voor de Stig- terbeker waren de sportvissers van Het "Westen ditmaal aan de boorden van het Sptiikanaal waar de zware voorn het uit stekend deed. Met elkaar brachten ze 58 kg. vis op de schaal. Met het vangen van twee brasems (een hiervan bo ven de 1000 gram) en de nodige voorns werd S- Breed veld dag winnaar met 7460 gram vis: 2. J. Schenk 7025 gram; 3. D. Ker vel ing, 6945; 4. D. Boomsma, 0330 5, G. Boomsma, 5925; 6. S. van Bee, 5855; 7. W. Struijs, 5375; 8. F. Tempelaar, 4690; 9. J. Hartog 4385; 10. D. Tempe- laar met 4050 gram vis. Schiedam De Schiedamse Sportraad vergadert morgen avond. Ter tafel komt onder meer een voorstel om het dage-1 lijks bestuur uit te breiden. Voorgedragen worden Piet Roezen en Maarten Eising. Ook zal in de vergadering, die om 20.00 in het stadskantoor wordt gehouden, de begroting worden vastgesteld. Hoek van Holland Het zater dagteam van lloek van Hol land, de inmiddels al zeer be kende veteranen, hebben hun eerste winstpunten in het nieu we seizoen op de ranglijst ge bracht. De uitwedstrijd tegen DHL werd met 0—1 positief afgesloten, maar dat was op zichzelf nauwelijks een ver dienste. Gezien de tegenstand van de Delftenaren had de uit slag veel hoger moeten zijn. Hoek van Holland was wel zo'n tachtig minuten in de aanval, maar het schot was onzuiver en er werd vooral teveel „gebreid" in de aanval. In laatste instantie was daar bovendien nog de uit stekende DHL-keeper. Toch kon Hoek van Holland in de eerste helft het enige doelpunt laten aantekenen. Een inzet van Aad Ouwendijk werd door een Delftse verdediger van richting veranderd waarna Co Grooten- bocr ongehinderd met het Na een 3-4 ruststand, liet DWS nog menige kans onbenut, zelfs in vrije positie voor het doel, waardoor Roda kort voor tijd tot 9-9 kon terugkomen. Hit was Rob Foncke die op de val reep DWS de volle winst bracht door met een fraai schot 9-10 te produceren. De dames van DWS hebben het in Gouda bepaald niet gemak kelijk gehad tegen Vires. Het had nogal wat tegenslag te ver werken waardoor het ritme uit het spel dreigde te geraken. Maar DWS bleek mentaal ster ker dan verwacht mocht wor den, Vires bleef echter DWS steeds een stapje voor en kwam via een 4-2 ruststand tot een 8-6 overwinning. De dames van UVG lieten in de eerste helft van de ontmoeting met Ancora 2 in Rotterdam goed spe! zien en hadden bin nen vijftien minuten een 0-4 voorsprong door goed gebruik van hoeken en cirkel te maken. Na een 2-5 ruststand, zakte UVG in de tweede helft volko men weg en werd het volledig uit zijn ritme gehaald door het spel van Anccra 2. In gevaar kwam UVG echter niet, dat een 3-6 zege behaalde. De heren van UVG hadden meer tegenstand van treffers te ver werken dan verwacht werd. Met zeer snelle aanvallen werd UVG onder druk gezet, dat dan ook spoedig tegen een 6-1 ach terstand aankeek. De wat rom melende UVG-defensie herstel de zich vanaf dat moment •waardoor UVG voor rust terug kon komen tot 9-8. Na. rust kreeg UVG weer volledig vat op het spel en had het een ruimere zege kunnen behalen, dan de nu verkregen 15-18 over winning. De dames van HVK hebben het gepresteerd om het sterke Oli- veo uit Pijnacker een halt toe te roepen. Olïvea opende al snel de score, maar het snelle ant woord dat HVK had van de hand van Eina Brugman, gaf HVK vertrouwen in eigen kun nen en kwam in de eerste helft al tot een 5-3 voorsprong. Ook in de tweede helft kreeg Oliveo weinig kansen, vooral door goed doelwerk van Carla van Wamelen en pakte HVK een verdiende 10-5 overwinning. De dames van Hollandiaan heb ben in Noordwijkerhout weinig antwoord op het verrassende en snelle spel van Northa ge had, dat in de eerste helft al een 5-1 voorsprong pakte. In de tweede helft trachtte Holland iaan terug te slaan, maar het kreeg totaal geen ruimte waar door het op een 11-2 nederlaag werd geplaatst. De heren van Hollandiaan kwa men in Rotterdam al snel op achterstand te staan tegen Ac- een 7-5 stand afsloot Na rust kwam Hollandiaan goed uit de startblokken en kwam op een voorsprong van vijf treffers. Hierna ging Hollandiaan ech ter volledig in de fout en zag het Actief 2 gevaarlijk nade ren, dat echter tijd te kort kwam om ee» 15-16 nederlaag te ontgaan. De dames van WIK kwamen in de eerste helft tot uitstekend spel in het treffen met DWS 2. Goed combinerend en veel aan dacht voor het schot brachten hen in de eerste helft op een 4-2 voorsprong. In de tweede helft kwam DWS snel op 4-3, maar weer had WIK antwoord en noteerde 5-3. Vanaf dat mo ment ging het fout bij WIK, dat verzuimde om de bal in de ploeg te houden waardoor DWS de kans geboden werd de ach terstand om te zetten in een 6-7 overwinning. De dames van Unitas hebben het Rotterdamse ADO duidelijk on derschat. Het gaf ADO teveel ruimte, waardoor Unitas het uitzicht op volle winst uit han den gaf en ADO een 8-7 over winning zag behalen. De heren, van Wilton hebben zich uitste kend geweerd tegen koploper Vires in Gouda, maar moesten in de tweede helft toch capitule ren en een 12-10 overwinning toestaan. Schiedam Afgelopen zater dag speelde het eerste da mesteam van basketbalver eniging Juventus haar eer ste wedstrijd in de eredivi sie. Hoewel het geen over winning werd waren er toch veel positieve punten. Voor deze eerste wedstrijd moest Juventus naar Alme lo reizen. Juventus begon met een zóneverdediging, terwijl tegenstandster Jolly Jumpers direkt al met een zönepress begon. Be ploeg van trainer/coach Ton van Velzen had daar echter weinig moeite mee. De bal werd steeds goed opge bracht en van zenuwen was dan ook geen sprake. De eerste helft ging gelijk op. Verdedigend klopte het goed bij dc Juventusdames, maar aanvallend lieten ze nogal eens een steekje vallen. Jolly Jum pers kon daar echter niet van profiteren omdat zij teveel aan hun zónepress liepen te denken. Aanvallend moest het aanvan kelijk komen van Tir.eke Ale- mun en Sylvie Fran zen, maar nadat Anja Peters aan het eind van de eerste helft werd inge wisseld ging ook zij rich met de score bemoeien. Tot aan de 17de minuut ging het gelijk op (16-16). In de laatste drie minu ten zag Jolly Jumpers echter kans om een minimale voor sprong te nemen. Dg tijd voor de rust was toen te kort voor Juventus om nog wat terug te kunnen doen. Bij het rustsig- naal had Juventus dan ook een kleine achterstand (24—20). INEEN In het begin van de tweede helft leek het cr even op dat Juven tus inderdaad terug zou ko men. Weer was het Tineke Ale- man die Juventus op gelijke hoogte bracht met Jolly Jum pers. Dat was echter van zeer korte duur. De volgende twee minuten werd er niet gescoord door beide ploegen, maar daar na stortte het Juventusteam ineen. Trainer/coach Ton Van Velzen nam nog wel een time out maar het mocht niet meer baten. Verdedigend draaide het ineens niet meer en in de aanval wer den ook teveel fouten gemaakt. Te snel schieten en veel pass- fouten brachten alleen maar balverlies op en de goed draaiende Almelose dames pro fiteerden nu wel. Van 26—24 in de 5de minuut sprong de stand ineens naar 39—24 in de Ildc minuut. Na deze fatale minuten ging het weer wat beter met de Schiedamse dames. Er werd weer gescoord en ook dë zone verdediging sloot zich weer. De geroutineerde ploeg van Jolly Jumpers hield Juventus echter bekwaam van de punten af. De debutante in de eredivisie zag geen kans meer om de achter stand nog te verkleinen. Trai ner/coach Ton van Velzen ging nu ook meer wisselen zodat alle speelsters konden wennen aan het nieuwe (hoge) spelni- veau. Van de nieuwe speelsters hij Juventus viel vooral Sylvia Gorter op. Verdedigend speel de zij een erg goede wedstrijd. Tineke Aleman was aanval lend zonder meer de sterkste speelster aan Juventuszijde Het eindsignaal kwam bij de stand 52-36 voor Jolly Jumpers. Alhoewel er geen overwinning was weggelegd voor de Schie damse ploeg waren de dames zelf wel tevreden over deze eer ste wedstrijd. Ton van Velzen had toch echter ook nog zo z'n bedenkingen over zijn team. „Het schot van de dames is te slecht en ook wordt er teveel balverlies geleden. Niettemin ben ik optimistisch gestemd over de toekomst". Topscoor- ster; Tineke Aleman 6—8, Vlaardingen De dames van de volleybalclub Passage/VCJ bijten morgenavond het spits af in de nieuwe competitie. In Gorinchem ont moeten zij Meteoor. Gezien het succes in de oefencampagne moeten de Schiedamse dames in staat zijn om gelijk al de eerste winst te pakken. Het Maassluise MVC begint donderdagavond tegen To- negido uit Den Haag, De Maassluizers hopen dat het toegezegde speelveld in orde zal zijn in de sporthal Olym- pia. MVC had een aanvraag ingediend om de afstand tussen de velden groter te maken omdat de landelijke bond dat nu éénmaal ver eist, De veranderde belijning is al goedgekeurd door de Maassluise gemeenteraad, maar tot dusver bestaat in die sporthal de „oude" belij ning nog. Het behoeft in zoverre donderdagavond geen problemen te rijn wan neer MVC niet op hetzelfde tijdstip, waarop het eerste damesteamspeelt, ook tege lijkertijd de andere teams Iaat opdraven in de hal. De competitie is voor het Maassluise MVC, dat nu lan delijk speelt, nog een open vraag. Er is weinig bekend over de kraeht van de tegen standers. Er wordt wél gere kend op handhaving dit jaar. De dames van Volley '68 spelen vrijdagavond een thuiswedstrijd tegen Flits, terwijl de heren van de Vlaardingse club zaterdag voor het eerst aan bod ko men voor de competitie, te gen Gerard de Lange 2. INDELING Derde divisie, dames, MVC Maassluis: Aiides Haarlem, OVRA Haarlem, Die Raekse Haarlem, Van Zanten Ley- land III Den Haag, Boswell II Den Haag, Advendo Den Haag, Gimini Kampong H Voorschoten, Leski Wasse naar, Be Fair Waddinxveen en Tonegido uit Den Haag. Promotieklasse heren. Volley *68: Pendrecht, Delta, Flits, Krimpen, Gerard de Lange II, Spirit, Spirit H, Schipper- s/Berkel, WHV, Vollido, Ani mo, Sliedrecht Sport en Fo- ranto. Promotieklasse dames. Volley '68: Passage VCJ, Meteoor, Pendrecht, Delta Tenaco, Animo, Flits, Spirit, Hobby S/K, Rovok en Libanon. Heren eerste klasse B. Passage VCJ: Volley '68 II, Schiet baan, Hobby S/K, Tenaco, Libanon III, Gerard de Lan ge III, Rovok, Data C/D, In termezzo, YUM, en Alcazar. Riet Brouwer van Passage/VCJ leidt morgenavond vrijwel zeker haar club naar winst. Dames eerste klasse B. Shell; Alexandria, Alcazar, MVC II, TOP, Rust W/A, Gerard de Lange III, Vovero, Schip- pers Berkel, CW II, Inter mezzo II en 2VC. Dronten De jaarlijkse wielerhappening (clubkampioen schap van Nederland) te Dronten (Flevopolder) is weer een zeer geslaagde dag geworden. Prachtig moei najaars weer, weinig wind waren er de oorzaak van dat iedereen op een geslaagde sportdag kan terugblikken. Bij de nieu welingen stonden 54 ploegen van vier renners aan de start voor de tijdrit van 35 kilometer. Reeds voor het vertrek van de eerste ploegen werd het team van Westlandwi! Vooruit als de grote favoriet getipt met de renners Ammerlaan, Kopperfc, Van de Meer en Solleveld. Dit bleek een goede veronderstelling te zijn geweest en het team van Westland Wil Vooruit bleek dit ook gerealiseerd te hebben al kwamen de mannen van Willebrord vooruit erg dichtbij. In de strijd om de overige plaatsen kwamen de S.W.V. Harga op de I7e_plaats, R.R.C. Feyenoord 18e, V.R.C. de Coureur 21ste, LRTC Swift 22ste. Vooral de twee ploegen van de S.W.V. Harga met de renners (Aad van Asten, Johnnie Meyer, Jan Noordijk en Ronnie Meeldijk) en de V.R.C. de Coureur met Eddie Wittekoek, John van de Hoeven, Henk van de Berg en "Wim van de Burg hebben bijzonder goed gereden en zich in dit veld verenigingen goed geweerd. De uitslag klubkampioenschap van Nederland 1976 voor nieuwelingen, is. 1 Westland Wil Vooruit 49.13,05 minuut, 2. Willibrord Wil Vooruit 49.30,09 minuut, 3. H.R.G Exelsicr 50.49,02 minuut, 4. H.S.V. de Kampioen 50.51,02 minuut, 5. W.S.V. de Peddelaars 51.00,04 minuut De eindstand en volgorde van de deelnemende clubs uit Zuid-Holland is. 1. Westland Wil Vooruit (Naaldwijk), 2. S.W.V. Harga (Schiedam), 3.R.R.C. Feyenoord (Rotterdam), 4. V.R.C. de Coureur, 5. LRTV Swift (Leiden), 6., W.V. Hoekserenner ('s Gravendeel), 7. W.V. Barrhopoort Barend- recht), 8. R.R.C. Sparta (Den-Haag), 9. H.W.V. de Spartaan (Den-Haag), 10, RTV Avanti (Alphen a/d Rijn) De jeugdrenners reden een wedstrijd voor het district Zuid- Holland maar moesten daarin enige bittere teleurstellingen verwerken. Al bij eerdere wedstrijden in Den Haag, is gebleken dat de daar opererende jury niet objectief is in zijn beslissingen en jeugd uit eigen streek voortrekt Nu weer werden Connie Meyer (die erg sterk rijdt) ondanks een duidelijke zevende plaats in de sprint geheel als laatste uit die kopgroep van elf geklasseerd. Samuele Pitzaiis, gefinisht als zevende, werd ook teruggezet, omdat een renner die deel had uitgemaakt van een zeven man sterke kopgroep kwam te vallen en de jury dit dermate jammer vond voor deze renner dat zij hem toch de zevende prijs gaf. Bijzonder spijtig dat „grotemensen" die de jeugd moet begeleiden, zich tot zoiets tegenover diezelfde jeugd gedra gen. De uitslagen van de jeugd uit de Waterwegregio: Acht jaar- 7e Carlos Demurtas 8ste Luciano Pitzaiis (beiden Harga). Negen jaar: 8ste Roif Wittekoek (Coureur), 14e Ellen de Ruiter (Harga). Tien jaar, 9e Mauro Caliegari, 11e, Clauoio Callegari (beiden Harga). Elf jaar, 7e Samuele Pitzaiis, 8ste Gerard van Boven (beiden Harga). Twaalf jaar, 9e Herman de Bruin, lie Connie Meyer (beiden Harga) Heerlen Onder toeziend oog van trainer/coach Karei Giele- link van d? nationale jeugdse- lectie heeft judoka Hans Hoek endijk het internationale toer nooi in Heerlen gewonnen. De pupil van Tino Hoogendijk zet- waehte scheidsrechterlijke be slissing als winnaar uit de strijd kwam. Via de herkansing zou Hans Hoogendijk zich echter herstellen door weer een cver- Kellner die door twee schouder worpen door de "Vlaardinger werd uitgeschakeld. Ook tegen stander Nootenboom uit Mid- delhamis kon het niet bolwer ken. Hij verloor kansloos in de r_r..tweede partij. te door zijn zege een stap in Pas nadat Hans Hoogendijk de de goede richting voor deelna- sterke Frank Liefrink via een In die finale ontmoette de Vlaar- me aan de Europese judo-kam- waza-ari had uitgeschakeld dinger andermaal Metser. Met piecnschappen voor junioren, kwamen de zwaardere partijen, de eerste confrontatie nog^yers In rijn eerste partij kwam Hans Zoals tegenjde Limburger Met* winning werd zodoende van een finale plaats afgehouden. in het geheugen bouwde Hans voorsprong op dat het voor de Limburger onmogelijk was nog bij te komen. Met een schouder worp besliste Hans Hoogendijk de partij in zijn voordeel. boeken. B arte is Ook Rob Hoogendijk startte goed in dit sterke toernooi. Maar na drie partijen raakte hij dusda nig geblesseerd dat hij op moest geven. De overige Vlaar- dingers John van Eerdenburg en Walter de Groot vielen niet Vlaardingen Het eerste tiental van de dam es vereniging VDV heeft ook de tweede wedstrijd in een overwinning omge«L' Met groot machtsvertoon zelfs, want in Rijsoord werd met 16--4 gewonnen van de club die naar dezelfde naam luistert Nog niet eerder bereikte VDV in deze klasse zo'n grote uitslag. Bas nadat de Vlaardingers met 16—0 voor stonden, moest het eerste tegen- puntje worden toegestaan. Opmerkelijk was, dat opnieuw good- old Verburg (84) de score opende. De thuisclub, die gestart was met een overwinning op kampioens- kandidü-' Katwijk, werd door VDV volkomen onder de voet gelopen. Overwinningen wer den verder genoteerd voor Heu velman, Biel, Tom, Van den Kerkhoff, Van Splunter en Van Mastrigt, terwijl Niestadt en Van Voelen remise speelden. Alleen Dik Tamboer moest zich in Rijsoord gewonnen geven. een wedstrijd tegen het eerste tiental van het Rotterdamse CDR, dat tot de kampioensge gadigden behoort. Lange rijd hielden de VDVers zich staan de en zelfs leek de ontmoeting in een overwinning te eindigen Maar enkele punten gingen on nodig verloren, waardoor de bezoekers met een gelukkige 11—9 zege huiswaarts konden

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4