Inspraak rond Midden Delfland gaat beginnen Raadscommissie toch nog achter reconstru ctie SCHIE0AMSCHE COURANT Versluys wil wijzigingen in actieplan Wervelend Van Hogendorplaan voor wethouder principiële zaak Massa handtekeningen voor schoolverlaters Cheques gestolen Bewoners mogen terug naar flat Gulle blik in het verleden Kantonrechter desnoods over renovatieplan Patiënten beschoten Bloemenhulde voor Douane Voorlopig geen parkeermeters tweemaster werd in het Deense frederikshaven verbouwd tot brigantijn. Hoe de sfeer aan boord is, kunt 'u proeven op pag. 3 Den Haag Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zijn bereid de geprojecteer de rijksweg 19 als een rea liteit te aanvaarden. De provincie zal dit meedelen aan de bijzondere Tweede Kamer-commissie, die rich bezighoudt met de ontwerp reconstructiewet Midden- Delfland. Wel wil GS dat compense rende maatregelen worden getroffen om de verwachte hinder van de weg te ver minderen. Het standpunt van GS wijkt af van de mening van het dagelijks bestuur van de stichting Onderzoek Midden-Delf land. Dat vindt de weg een goede recreatieve ontwik keling van midden-Delf land. Delft Met een ten toonstelling „Midden Delfland", die wordt gehouden in Maas land, Schipluiden, Vlaardingen, Delft en Schiedam, begint de inspraakprocedure rond «lit gebied. De tentoonstelling wordt gehouden in het kader van de eerste fase (voorlichting) van de inspraakp ro eedure Midden Delfland. De expositie is op ver zoek van de Provin ciale raad voor de ordening inge- ruimtelijke ontworpen richt door de werk groep Midden Delf land-Delft en de sa menwerkende milieu- werkgroepen Midden Delfland. Een bijna uitverkocht Passage-theater in m Schiedam heeft gisteravond van de werve- lende show van Brasi! Tropical genoten. Honderdenveertïg minuten lang prachtige kleurrijke kostuums, schitterende dan- stechniek en blote borsten In „A show like coffee: black, hot, sweet", zoals in de m aankondiging stond, Een paar bezoekers mochten gisteravond =s nog op de planken komen om te zien hoe moeilijk het was om op het razendsnelle §s ritme te dansen. Schiedam De geeva- cueërde bewoners van. de Bijnmondflat keren morge nochtend na het ontbijt in Novo tel naar huis terug. Vanochtend gaf de brand- wéér de woningen wel vrij. maar beheerder Zomerhof en Mujjs had nog enkele karweien te klaren. Giste ren bleek namelijk bij het uittesten van de gas- en elektravooraeningen, dat onder meer een aantal gei sers het niet meer deed. Het bedrijf zou vanmiddag bovendien het centraal-an- tennesysteem nog in orde brengen. Bij de laatste meting, die de Schiedamse brandweer gisteravond verrichtte, hing nog wel een geringe brand lucht, maar het gehalte aan koolmonoxyde was haast nul komma nul, aldus hoofd brandmeester G. van Staelduinen. „De bewoners zullen nauwelijks hun boel tje hoeven op te ruimen", zei hij. „Het idee, dat een groot deel van hun spullen chemisch zou moeten wor den gereinigd als gevolg van de brand, heeft wel bestaan maar daarvan is geen sprake meer. Vol strekt geen schade is aan gericht." De provincie heeft aan de tot standkoming van deze tentoon stelling meegewerkt, o.a. door het beschikbaar stellen van ten toonstellingsmaterialen. De ten toonstelling wordt donderdag 23 september om vijf uur in „De Rozenhof", Kerkplein 9 te Maasland geopend door drs. J. Borgman, lid van het college van gedeputeerde staten van Zuid-Hol! and. De tentoonstelling wordt in Maas land gehouden van 21 tlm 25 september. Vervolgens is de tentoonstelling te zien in Vlaar dingen <de burgerzaal, stadhuis, van 28 september tot 2 okto ber), Schiedam (Stedelijk mu seum, Hoogstraat. 5-10 okto- ber). Delft (infocentrum stad huis, Markt, 12-15 oktober), Schipluiden ('t Galjoen, Van Gentsingel IA, 19-23 oktober). De openingstijden rijn: Maas land en Schipluiden 's avonds 19-22 uur, zaterdag 11-16 uur, Vlaardingen en Delft overdag 11-17 uur, woensdag en donder dagavond 19-21. uur, Schiedam overdag 11-17 uur, dinsdag avond 19-21 uur. Dc opening van de tentoonstelling is tevens de officiële start van de inspraakprocedure, die op verzoek van het college van ge deputeerde staten door de PR- RO wordt georganiseerd in sa menwerking met de streekcom missie voor het Westland, Delft en omstreken en de werkgroep Midden-Delfiand-Delft (intia- tiefnemer). De bevolking in en ronde Midden- Delfland kr.jgt de gelegenheid om wensen, knelpunten en ideeen naar voren te brengen ten aanzien van de inrichting van Midden-Delfland. Dit is vooral mogelijk in de werkgroe pen, die m de tweede fase <ok- tobcr-januari) van het project aan de slag gaan (discussie-fa- so). Daarnaast zullen instellin gen. organisaties en gemeenten met behulp van vragenlijsten (enquetc) worden verzocht wen sen en ïdeëen naar voren te brengen. De Maassluizers kunnen een goede indruk krijgen van hoe hun haven er in vroeger dagen uit heeft gezien. De Phoenix gunt iedereen een gulle blik in het verleden. Deze ex- schoener, die in 1929 werd gebouwd, verzorgd vanuit de Haven tot medio oktober korte zeiltrips op de Noordzee. De stoere Schiedam Scholieren hebben in Schiedam meer dan 1800 handtekeningen opgehaald in het kader van de schoolverla- tersmanifestatie, die op vrijdag- avond 1 oktober in het.Rotter- - damse theater Odeon wordt ge houden. Volgens Gerrit op 't Ende, zoon van het vroegere CPN-raadslid Tjidde, moet de actie worden gezien als een protest tegen de ■weigering van minister Boers- bia van sociale zaken om (on danks aandringen van organi saties als het NVV-jongerencon- tact) 25.0QQ jongeren bij (semi-) overheidsinstellingen in dienst te nemen. De groep scholieren en schoolver laters weet zich gesteund door het Rotterdams Werklozenko- [hitee, het Algemeen Neder lands Jeugdverbond (ANJV), de Algemene Rotterdamse Studen ten Bond (ARSB), de Bond Rot terdamse Academische Studen ten (BRAS), de PvdA-federatie Jongeren Groepen (FJG), de af deling Rotterdam van de NI- VON-jongeren en de Rotter damse afdeling van het Neder lands Genootschap van Lera ren, Handtekeningen werden opgehaald langs de huizen, op scholen en in café's. Hoek van Holland De Hoekse politie heeft de 19-jarige H. G. uit Beek en Donk aangehouden. De jongeman bleek in het bezit van een flink aantal getekende cheques en het nodige kasgeld. De cheques waren afgegeven aan de werkgever van de jongeman die ze nog niet had verzilverd. De knaap was er zowel met kasgeld als cheques vandoor gegaan en werd in Hoek van Holland aangehouden. De politie hield ook de 19-jarige Vlaardinger F. C. aan. Deze bekende enige tijd geleden in de Hoek een bromfiets te heb ben gestolen. De brommer was inmiddels al teruggevonden in Vlaardingen. Schiedam De bewonersvergadering van gister avond in restaurant Europoort draait mogelijk uit op een rechtszaak. Drie bewoners van blok L in de Gorzen, welk huizencomplex renovatie te wachten staat, kondigden aan dat rij voor renovatie nietzullen wijken. „Wij blijven in onze" woning", aldus de heer J. W. Koelewijn, die zich gesteund wist door slager J. van Waalwijk van een alternatief plan van de bewonerscommissie in plaats van dat van vereniging Volkshuisves ting en de Nationale Woningraad, sprak G. Prins de woorden: „U moet hoe dan ook uit uw woningen. Anders kan niet worden gereno veerd", Daarbij kwam ter sprake, dat het geval desnoods onder behandeling van de kantonrech ter komt vtu» nacunijn. w» »v.u« Doom en een bewoner van de IJsselmondese- Het drietal staat alleen. Alle bewoners zijn verder straat De eerste woont in de Lekstraat de ander tevreden met het nieuwe plan voor het bmnen- heeft rijn winkel op de hoek van de Nieuwe terrein, maar de drie protesteren met kracht Maasstraat en de IJsselmondese. tegen het feit, dat hun woon- en werkruimte Tijdens een verhit deel van de vergadering, waarin kleiner wordt. De vierkamerwoning van Koeie- overigens alle aanwezige bewoners kozen voor wijn wordt er bijvoorbeeld één van dne kamers. Vlaardingen De raads commissie voor verkeer en vervoer is gister avond na een felle dis cussie akkoord gegaan met het voorstel de Van Hogendorplaan te recon strueren. De discussie liep zelfs zo hoog op dat wethouder Bas Goud- riaan, die de commissie voorzat, dreigde het voorstel weer terug te nemen. „In de twee jaar dat ik wethouder ben heb ik de naam van doordrammer gekregen. Met het intrekken van het voorstel kan men mij moeilijk van door drammerig betichten", zo merkte hij geïrriteerd op. Zijn dreigement werd hem echter niet in dank afgenomen. Bijna alle commissieleden namen het de wethouder kwalijk dat hij hun niet de gelegenheid had gegeven te discussiëren over verschillende punten. Goud riaan echter had zich er kenne lijk aan geërgerd dat enkele raadsleden, onder wie W. A. Kwakkelstein (PPR), ondanks de urgentie geen definitieve uit spraak wilden doen, omdat het uiteindelijke structuurplan nog niet bekend is. De wethouder wilde dan ook geen enkele ver antwoordelijkheid dragen voor de verkeersveiligheid op de Van Hogendorplaan als ieder raadscommissielid er ook zo o-fer dacht Hij eiste daarop een principiële 'uitspraak van de le den. Alle andere vragen, zoals die over het kleiner wordende aantal parkeerplaatsen en het gedeeltelijk dempen van een ten behoeve van nieuwe jlaatsen kwamen voor op dat moment op het tweede plan. De heer M. W. Lensvelt (SG P/GPV) schoot de voorzitter te hulp door te stellen dat het inderdaad een vreemde zaak is als de grote voorstanders voor verbetering/beveiliging van de Van Hogendorplaan thans met bezwaren komen. „En dat", zo zei hij, „tegen een plan waarin allerlei verkeersveiligheidsas- pecten zijn ingebouwd". Uiteindelijk deelde de wethouder mee dat de nu voorgestelde re constructie kosten ruim drie miljoen weliswaar vooruit loopt op het structuurplan, maar dat deze toch daarin past. „De Van Hogendorplaan wordt geen racebaan. In de toekomst kan men elkaar niet meer pas seren en evenmin kan men de secondaire weg als sluiproute gebruiken", zo merkte de heer Goudriaan op. Na deze toezeg gingen hadden de commissiele den, met uitzondering van de heer Kwakkelstein, er geen moeite meer mee het voorstel te accepteren. geacciucuji singel ten parkeerpls hem op i hebben hem ter kalme ring overgebracht naar het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat Schiedam Met een zwaar lochtdrukpistool heeft de 60-jarige J. W. v. N. uit Schiedam in yipïr#>Tillïlt« het Gemeente Zieken- 111 AlGHtJIUIUIS huis geschoten op ver pleegsters, patiënten en familieleden. Niemand werd gewond. De man, de op de zesde etage op ziekenbezoek was bleek overspannen te zijn. Polie-agenten Vlaardingen Hans Versluys, de fractievoorzitter van de PvdA, wil met een aantal wijzigingen komen voor het concept actieplan Vettenoordsepolder. De leden van de andere fracties rijn zeer in deze wijzigingen geïnteresseerd. Versluys moet bedoelde wijzigin gen nog wel met rijn fractie bespreken. Als deze de wijzigingen ook wil, zullen zij in de extra raadsvergadering als moties inge diend worden. Versluys maakte zijn voornemen bekend op de commissieverga dering van stadsontwikkeling. Het actieplan voor de VOP stond weliswaar niet op de agenda, maar wel de gevolgde procedure. De commissieleden konden veel begrip opbrengen voor het standpunt van de be woners om niet meer aan het overleg in de projectgroep deel te nemen. De zaak van de re presentativiteit van de verte genwoordigers vond Vesluys niet van belang. „Wij hebben vroeger al gesteld dat het er om gaat of zo'n groep als gesprek spartner aanvaardbaar is of niet", aldus Versluys. De commissie kon rich niet ver enigen met het aanstellen van een nieuwe projectcoördinator, de heer Brouwers. De huidige coördinator Abel de Jong heeft het namelijk te druk gekregen om het werk verder voort te zetten, Goudriaan zei namelijk dat de projectgroep gewoon verder zougaan zonder bewo ners. De wethouder vertelde bo vendien dat de opdracht voor het coördineren van de project groep opdracht was verstrekt aan het bureau van De Jong. De commissieleden hielden vol dat voor de persoon gekozen was. Zij wilden Brouwers niet zo maar aanstellen. Dit ook om dat Brouwers voor de wijk on aanvaardbaar is. Hij zou niet genoeg van de stedebouwkundi- ge zaken op de hoogte zijn. Vlaardingen De Douanegroep Maassluis is eens flink in de bloemetjes gezet. De douane ambtenaren hebben deze bloe menhulde te danken aan de medewerking die zij verlenen om de Nederlandse tuinbouw- produkten de grens over te la ten gaan. Deze attentie hebben zij te dan ken aan de opening van de Westlandse bloemen-, groenten- en fruitshow „Westland I9NU" die vanmiddag werd geopend door H-K.H. Prinses Beatrix. Vlaardingen Op de dinsdag avond gehouden vergadering van de raadscommissie voor verkeer en vervoer is uitvoerig gesproken, over de adviesnota „parkeermeters en -automa ten1'. Daar aan deze kwestie nogal wat technische en politie ke bezwaren kleven is deze no ta voorlopig teruggenomen voor nadere bestudering en uit werking. 1176 —=s.ONAFHANKELIJK DAGBLAD lOlsfe jaargang no. 25665- G PAGINA'S. Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 262566 - klachtend iensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1