Zonnetje schieten nan boord van de Plioenix Driemaandelijks contact is extraatje Schiedammers bij kampioenschappen bloemschikken Inbrekers op pad Lunch- en wandel - concert Clowns in de Stads - gehoorzaal Collectanten gezocht GAB verhuist „We kunnen alleen echte enthousiaste lingen gebruiken Treurigheid II „Alle Hens" feest in Zeemansstiji WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1976 VIaardingen In de Grote Kerk van Vlaardingen geeft Aad Zoutendijk donderdag middag van kwart voor één tot kwart over één weer het wekelijkse lunchconcert Op het programma staan werken van Buxtehude, Pa- chelbel. Bach en MarchancL Op zaterdagmiddag geeft Zoutendijk een wandelcon- cert in de Vlaardingse kerk. Het concert duurt van drie tot vijf uur. Deze keer ver tolkt de Vlaardingse orga nist composities van Fink, Türcke, Kellner, Bach, Witt en nog vele anderen. Vlaardingen De Colombia ns Carle en Alberto komen naar Vlaardingen. De twee Italiaanse clowns brengen vrijdagavond om kwart over acht een avondvullend programma van het com media Dell'arte theater in de Vlaardingse Stadsge hoorzaal Met bescheiden en uiterst eenvoudige middelen geven zij hun visie op the ma's als goochelen, acroba tie, clownerie, klassiek thea ter, mime en nog veel meer. Toegangsbewijzen voor de voorstelling zijn dagelijks verkrijgbaar aan de kassa van 's ochtends tien tot 's middags één uur en van 's avonds zeven tot negen uur. Houders van een Cultureel Jongeren Paspoort en een Pas 65 krijgen reductie. Schiedam De plaatselijke afde ling van de Dierenbescherming is nog op 2oek naar vrijwilli gers die zaterdag 9 oktober wil len collecteren. Iedereen die ouder is dan 16 jaar kan zich die dag van 's mor gens half tien aanmelden bij het kantoor van het Roode Kruis aan de Warande. Eerder kan dat ook bij mevrouw Drenkelford aan de Eduard van Beinumlaan 41 (telefoon 700850). Vlaardingen Het geweste lijk arbeidsbureau in .Vlaardingen zal op maan dag 4 en dinsddag 5 okto ber gesloten zijn. Het bu reau verbuist dan naar de Valeriusstraat Z1 in Schiedam- Vanaf woens dag 6 oktober zal het kan toor 'daar geopend zijn. Het bureau zal tijdens de verhuisperiode slechts zeer beperkt telefonisch bereikbaar zijn. De offi ciële opening vindt op een later tijdstip plaats. Maassluis Met een gezicht als van een wonderdokter pakt Gijs Vrijhof (23) een bruin envelopje uit de scheepskist. „Dat", zo zegt hij geheimzinnig, „dat is het oudste, maar beste middel tegen zeeziekte. Gebruikten de mannen van Tromp en Piet Hein ook al. Het is een stukje spek aan een touwtje: touwtje vasthouden en spekkie inslikken. Moet je zien wat er dan gebeurt Ha, ha, je hebt daarna van je levensdagen geen last meer van deze zee-kwaal. Even demonstreren Gijs is machinist op de Phoenix, een 151 ton metende tweemaster, type Brigantine. Het schip ligt sinds kort afgemeerd in de Maassluise Haven. Het schip is in 1929 in het Deense Frederikshaven gebouwd en voer oorspronkelijk onder de naam Gabriel. In een later stadium verwisselde de toenmalige schoener van eigenaar en werd omgedoopt in Anna. Thans is de Phoenix eigendom van de in Brandwijk (Alblasserwaard) wonende Engelsman John Charles, die directeur is van een Engelse machinefabriek in het Noordbrabantse Zevenbergen. John is volgens de vijfkoppige bemanning een echte „zeilgek". Enkele jaren geleden kocht hij de Anna in zeer slechte staat op. „Eigenlijk", zo zegt captain Mike Wheeler ons, „kocht hij een drijvend bouwsel van 34 meter lengte, zeven meter breedte en SS twee meter diepte s=j= onder de waterlijn," Ierse vlag En Gijs vervolgt met: E= „We hebben ons, nadat =gj het schip van Scheveningen naar 3= Dordrecht was versleept, een jaar lang kapot gewerkt om het op tijd klaar te krijgen =H voor de grote reis, de SS reis naar New York ter gelegenheid van de tweehonderdjarige onafhankelijkheidsvie- ring van Amerika. Daar =E wilden John en zijn H| vrouw Frederika beslist aan meedoen. Het ïs 55 ons gelukt, we hebben meegedaan. Niet onder Nederlandse vlag, maar onder de Ierse. Dat moest wel anders kwamen wij onmiddellijk in de 2= problemen te zitten, We hadden dan moeten voldoen aan bepaalde eisen, zoals het aan 2§ boord hebben van een 2= arts. Ja, ja Nederland kan er wat van: al met =s vijf of zes H bemanningsleden moet 2- er een arts bij Peter Darby, de tweede in rang op de Phoenix, houdt zich bezig met de 2: publiciteit Aan tafel, in de gemeenschapsruimte, vertelt hij wat nu eigenlijk de bedoeling is |2 van hun komst naar Maassluis. Per slot lag het schip reeds enige dagen geleden ook aan ee de Parkkade in Rotterdam. Zoals gezegd is de eigenaar van het schip een verwoed zeiler, zee-zeiler om precies te zijn. Het schip is echter H te groot om door §5 slechts één man en een 2 vrouw te worden Als een lenige kat klau tert een van de beman ningsleden naar bet topje van de mast bestuurd. Daar is een echte, professionele bemanning voor nodig. Welnu, die is er: vijf man sterk. Een kostbare zaak, vandaar dat moet worden getracht de kosten laag te houden. Zo is het liggen in de Maassluise haven goedkoper dan in Rotterdam. Ook ligt de oude slepersstad dichter bij zee. En ten derde was er in Rotterdam ook nog een technisch probleem. De Parkkade lag voor het schip te hoog, zodat het voor gasten moeilijk was om van de kade op het schip te komen. Een manier om de kosten aanzienlijk te drukken is echter het organiseren van zee-zeiltrips ten behoeve van onder meer zeilverenigingen, maar ook particulieren zijn natuurlijk van harte welkom aan boord. Hoewel het grote zeilschip, dat ook is uitgerust met een dieselmotor met een vermogen van 130 pk, nog maar kort in Nederland is, heeft het al heel wat bekijks gehad. Gelukkig voor de eigenaar en de bemanning blijft het daar niet bij. Er wordt ook geboekt. Tot medio oktober zijn alle week-endreizea naar de Noordzee volgeboekt: 22 tot 26 enthousiastelingen per reis. „Allemaal wel leuk en aardig, hoor", zo brengt machinist Gijs in het midden, „maar als je ons in het hart kijkt gaan we liever met een groep naar de Canarische Eilanden; daar is het de komende maanden lekkerder. Als we vijftien zeilers kunnen krijgen, dan gaan we. De kosten? 1 Fotograaf kiekt fotograaf Nou, die blijven beperkt tot het hoognodige. Daar moet de kapitein nog eens over nadenken." In elk geval kost een weekend zeezeilen j, slechts 125,-, eten en drinken inbegrepen. Voor een dergelijk laag bedrag krijg je natuurlijk geen Noordzee-cruise aangeboden. Er moet op de Phoenix wel worden aangepakt. Kapitein Mike: „Kijk, het gaat hier natuurlijk wel om het uitleven van een stuk hobby. We, kunnen dan ook alleen maar de echte enthousiastelingen gebruiken, wat natuurlijk niet wil zeggen dat je per se het zeilen moet beheersen. Daar helpen wij wel mee. We Ieren de gasten een zonnetje schieten (plaatsbepaling op zee, red.), radar bedienen, compas leren gebruiken, kaart lezen, zandbanken ontdekken enzovoorts. Maar er zal ook corvee moeten worden gedaan en wacht moeten worden gelopen: vier uur op en acht uur af. Kijk, wie dat wil die is de echte zee-zeil-gek. Die is bij ons aan het juiste adres." Het binnenste van het schip ziet er sober uit, zonder franje: klein en eenvoudig kombuis, één door Jaap Hazejager foto's Hans Gebuis wc voor allemaal, twee wasbakken, een gemeenschapsruimte met twee grote tafels, lange banken en oude foto's aan de muur, alsmede het slaapvertrek in het vooronder met daarin vijftien kooien, drie boven elkaar. De hoogst gelegene moet in ieder geval 's nachts niet wakker worden en met schrik rechtop gaan zitten, want dan slaat Ook fotografisch ge zien is de gevaarlijke klimpartij de moeite waard zijn of haar hoofd onmiddellijk tegen de onderkant van het Amerikaans greenehouten dek. Gijs verklaart enthousiast nader: „Wil je wel geloven dat er mensen zijn die dit interieur nog te luxueus vinden? Die zien zich liever helemaal in een hangmat liggen." Dat de sfeer aan boord gemoedelijk en gezellig is, dat lijdt geen twijfel. Daarvoor lachen de mensen onderling te veel. En tijdens ons bezoek kwam de bemanning steeds even in het kombuis neuzen en de lucht van het trekken van bouillon opsnuiven. En dan natuurlijk veel hete koffie slurpen, want drinken doe je natuurlijk niet Of het zou Heineken moeten zijn, waaxrvan de vele lege zogenaamde exportflesjes stille getuigen waren Vlaardingen Het gesprek dat B en V/ morgenavond in club huis De Haven met bewoners uit het Centrum en de Babber- spolder hebben is er een in het kader van Je onlangs begonnen driemaandelijkse contacten van het gemeentebestuur met de wijken. Wethouder Rien Boven berg van onder meer Wijkaan- gelegenheden heeft er nog eens de aandacht op gevestigd dat het hier gaat om extra moge lijkheden bepaalde wijkproble- men met B en W te bespreken. Het normale overleg tussen wijk en college zal op dezelfde voet worden voortgezet De heer Bovenberg zei verder dat de uitnodigingen voor deze driemaandelijkse contacten aan de bewoners bekend zal wor den gemaakt via dewijkorga- nen. Wie problemen heeft moet deze kenbaar maken aan de opbouwwerkers in het club- of buurthuis;" Daar zuilen de vra gen worden gerangschikt naar onderwerp, zodat op de con tactavonden in ieder geval de juiste gemeentebestuurder (bur gemeester of wethouder) aan wezig is. Per maand zullen B en W twee wijken bezoeken, zodat zij in drie maanden de cirkel hebben getrokken. Het idee voor de driemaandelijk se contacten is ontstaan toen de Wijkvereniging Vettenoordse- polder op het houden van der gelijke bijeenkomsten aan drong. B en W namen deze suggestie over, maar vonden dat ook de andere vijf wijken recht hadden op deze bijeen komsten. De eerste gesprekken zijn inmiddels achter de rug. Deze werden gehouden in het stadhuis, maar B en W staan op het standpunt dat zij beter naar de mensen zelf kunnen gaan. In de praktijk komt dat neer op vergaderingen in de club- en buurthuizen. Uw Mening een college is goddank ondenk baar en met dit feit valt de laatste anderhalve alinea in de brief. Bovendien dienen confes sionelen niet te schelden. Laat mij Han van der Linden categorisch aanpakken, zichzelf uit de politieke beerput van Schiedam eeUauterd «mende VerTOl w tegenstelling be- staat tussen uw poKtieke ve, doel op zijn schrijven, dat uw krant op donderdag 16 septem ber opnam. Dat rammelL In- .zicht in het plaatselijk partijge-. konkel is ten stelligste een gave, geerde monsterverbond. Vol doende mag inmiddels duide lijk zijn, dat in de laatste plaats de PvdA in staat is tot het vormen van zo een pact. In eigen kring al zit bijkans een ieder op de politieke wip. Wie nu nog sterkte behoort te wor den toegewenst, is Nicolaj Die- lemans. Want dan klaart Van der "Wilk het wel in zijn aanpak van wethouder Chris Zijdeveld c.s. Politiek is verre van treurig. Mag ik voor Van der Linden het doek openen? Bedrijf nummer x van deze heerlijke Schiedam- se 701-revue neemt een aan vang. Theo Brand, p/a Hoofdstraat 183, Schiedam. maar Van der Linden is even zeer beslist ervan verschoond gebleven. Een boute bewering die ik zal ophelderen. Bewuste schrijver rept over te verwachten scheldpartijen bin nen en door een uit VVD- en CDA-raadsleden samengesteld slag dd. woensdag 8 september en de opmerking van Van der Linden, waar het de oppositio nele VVD aangaat Uit de brief treedt naar voren, dat in tirades tegen ex-wethouder Hans van der Wilk de liberalen hand in hand gaan met de overige par tijen in de gemeenteraad. U daarentegen citeerde fractie baas Gerard Verhul sdonk, waarin deze de oud-wethouder de handen boven het hoofd hield. En dat geloof ik eerder. wethouderscollege. Ik vind die Ten slotte wil ik kwijt, dat Van opmerking vaag, want hij ver-* der Linden eveneens de plank schuift huift de aandacht Zulk misslaat wat betreft zijn gefin- Bij de nationale kampioenschap. Het zijn de dames P. J. Stougie- Molenaar, E, van Hoek-van de Steege, J. M. Krohne-Nette- breijer en M. Gonlag, met als reserves: M. van de Vorle-Jans- son. Mevrouw C. de Graaf-Beu- mer komt uit in de ereklasse. Allen zijn lid van de KMTP en de afdeling bloemschikken hiervan. pen bloemschikken, georgani seerd door het Algemeen Ver bond van Volkstuinhouders in Nederland, gaan vijf dames Schiedam vertegenwoordigen in de A-klasse en één in de ereklasse. Hoek van Holland Onbekende leen schade op aan het vemiel- inbrekers zijn in Hoek van Hol- de hek en deur. land op pad geweest In een Uit een auto "die bij het station strandtent aan de Rechtestraat geparkeerd stond, werd een werden enkele sloffen sigaret- koffer gestolen met daarin on- ten buitgemaakt. Een inbraak der meer een handradio en eni- in het instructie bad leverde al- Êe kledingstukken. De kampioenswedstrijden wor den op 24 september gehouden in de Flevohof. Op 29 september wordt gestart met de win tercursus bloem schikken voor beginners en op 6 oktober voor gevorderden. Beiden over zes lesavonden die gehouden worden in het Cen trum De Kreek, Lange Haven 92 in Schiedam. Voor leden van de KMTP be draagt de cursus vijftien gul den; voor niet-leden twintig gul den. Aanmelden is mogelijk bij: M. v. d. Vorle, Villastraat 67, telef. 264458 en C. de Graaf, Nieuwlandplein 46, telef. 711546. Hoek van Holland Ter afsluiting van het zomer seizoen houdt „Alle Hens" zaterdag 25 sep tember een feest in Zee mansstijl, waaraan mee werken „The Drifting Fi ve", die de dansmuziek verzorgen en „De Jan tjes" uit het gezelschap van Beppie Nooy die zul len optreden met een aantal liedjes. Tijdens dit feest wordt een zoge naamd „Captain's Din ner" gegeven. Hieraan kan men deelnemen voor zeven gulden vijftig. De entreeprijs bedraagt twee gulden vijftig, eert gecombineerde kaart is verkrijgbaar voor een tientje. Het deelnemen aan het diner is echter niet verplicht. Kaarten zijn af te halen bij De Hoekstee.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4