H V-Volleybal „steunt" op vier teams Moeizame winst FC Vlaardingen van „ronselen" Schoenea voo Clubs beschuldigen Passage/VCJ start foutloos Samenwerking in sectie voetbal echter bard nodig Willy Don en Dinah kampioen afgelopen Wielercompetitie bijna WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1976 Vanavond DHSSVV Cordemans redt Juventus TEN ONRECHTE ver- wor- gaan •id en i de 8 Van Slooten brief— ■nieuwe Hoek van Holland De volley- balafdeling van de Hoekse Sport Vereniging krijgt in het komende seizoen belangrijk grotere mogelijkheden. De tot standkoming van „De Hoekse" biedt de volleyballers de moge lijkheid om althans veel thuis wedstrijden in de grote zaal te spelen. Of men daarbij de vrij dagse speelavond kan handha ven is een andere zaak, want juist op vrijdag is de grote zaal vaak afgehuurd voor feest avonden en uitvoeringen. De volleyballers overwegen dan ook hun wedstrijdavond naar bijvoorbeeld de dinsdag te ver schuiven. Afgezien daarvan zijn de volley- Schiedam In de nederlaagserie ontvangt DHS vanavond stad genoot SVV. Het Is de vijfde en voorlaatste wedstrijd van de serie, waarin Sparta-C nog altijd aan de leiding gaat. Derhalve kan het op sportpark Kethel een interessante ontmoe ting worden, waarin DHS zich niet wil laten wegspelen tegon het op sterkte aantredende SVV. In de voorgaande wed strijden wist DHS de nederlaag steeds tot één doelpunt verschil beperkt te houden, en werd er éénmaal gelijk gespeeld. De hchtwedstrjjd begint om acht uur. Vanaf half acht zorgt de OBK-oand voor een muzikale omlijsting. bailers blij met de nieuwe mo gelijkheden. Volieybalvoorzitter Jos Verburgt: „De grote zaal heeft overigens nog een onvol komenheid. Het speelveld is in de lengterichting gelegd zodat er maar één wedstrijd tegelijk gespeeld kan worden inplaats van twee in de breedte. Voorlo pig is dat voor ons echter nog geen bezwaar". De volleyballers gaan dit seizoen op dubbele sterkte de competi tie in, namelijk met twee heren en twee damesteams. Dat bete kent een grotere organisatie die echter met plezier wordt ver richt. Het is zelfs niet ondenk baar dat in een later stadium ook nog een herenjeugdteam kan worden ingeschreven- Het herenteam promoveerde vo rig seizoen naar de tweede klas en moet dus dit seizoen probe ren zich te handhaven. Tussen verenigingen als VELO, Quïn- tus, Mov'Over en SVN zal dat zeker geen eenvoudige opgave blijken te zijn, maar HGV heeft goede moed dat ook in de twee de klas goed meegedraaid kan worden Het vertrek van Hertny Lugten- burg betekent een forse aderla ting. maar daar staat ook weer een goed ledenaanwas tegen over, Ook de dames kunnen hoog eindigen met wat meer routine en kwaliteit in de ploeg. Overigens denken de volleybal lers niet alleen aan de competi tie, Op de trainingsavonden ko men ook regelmatig de recrea- hevolleybailers aan bod, men sen die puur voor hun plezier een balletje slaan. Ook hier zijn evenals bij de wedstrijdspelers nieuwe leden nog steeds van harte welkom. Hoek van Rolland In een buitengewoon spannende rugbywed strijd wist de rugbyclub The Hookers op het nippertje een verdiende overwinning te halen tegen bet Waterings® HMD 2. Hoewel The Hookers voor het grootste deel van deze wedstrijd in aanvallende positie was, wist KA© 2 telkens de Hoekse aanvallen tegen te houden. Dit terrelnvoordeel konden de Hoeke- naren voor rust niet benutten en dat betekende dat de eerste helft met een 00 stand werd afgesloten. Direct na de hervatting wist The Hookers Wat meer felheid in de aanval te brengen, waardoor KMD in moeilijkheden kwam. Tot het scoren van een try kon den de Hoekenaren echter niet komen. Nog enkele zaaien wisten de Hoekse voorwaartsen tot ver in de Weteringse verdedigingslinie door te dringen, maar het kwam net niet tot scoren- Zo bleef het 0—6. Volgende week spelen The Hookers weer een uitwedstrijd in Den Haag tegen de Haagse Rugbyclub 4. In het komende seizoen zullen de volleyballers rekening moeten gaan houden met enkele nieu we spelregels. Zo zal het plaat sen van „antennes" op het net verplicht zijn. Die antennes bics den de scheidsrechters betere waarnemingsmogelijkheden voor netballen en aanraken van het net door spelers. De tweede wijziging is in feite veel belang rijker en veel omvattender. Tot nu te geldt bij volleybal als vuistregel dat de bal na drie maal spelen op de andere helft moest zijn. Die regel nu ondergaat een wijzi ging. In één geval is het thans toegestaan de bal vier keer te spelen en wel wanneer een spe ler „m het blok" de bal getoucheerd. Hierna mag de nog drie keer gespeeld worden, terwijl voorheen het aanral door een „blokker" als spelen werd geteld. In die nieuwe regel het komend seizoen tot misverstanden kan gaan leiden is nog niet maal duidelijk. Vooral in lagere regionen zullen er wel wat problemen zijn, zelfs het „blokken" kan schillend geïnterpreteerd den. De HSV-voüeyballers in elk geval goed met veel zelfvertrouwen competitie tegemoet Gorinchem - Het dames-volleybalteam van Passa ge/VCJ is de competitie voortreffelijk begonnen. In Gorinchem, tegen de debutant in de promotieklasse Meteoor, won Passage/VCJ met 3—0 via de setstan den 15—4, 152 en 150, De foutloos stoppende Schiedamse ploeg stelde hard aanvallend de eerste klasse kampioen van vorig seizoen voor onoverkome lijke problemen. En dat, terwijl Passage/VCJ voor dit eerste competitie duel niet de beschikking had over aanwinst Wand a Kn- walski en spelverdeelster Greet van Norde. Laatst ge noemde is onlangs uit het ziekenhuis ontslagen en her vat deze week de trainingen. Dat Passage/VCJ tegen debu tant Meteoor veel te sterk zou zijn lag in de lijn der verwachtingen. Tenslotte oe fenden de Schiedamse da mes zonder nederlagen te gen gerenommeerde tweede en derde di visieclubs en toonde zich tegen vorig sei zoen nog sterke promotie- klassers oppermachtig. Maar dat de ploeg van trai ner Hans Soelers de tegen stander in krap een half uur zou verslaan kwam, omdat niet op volle sterkte kon worden gespeeld, toch wel als een verrassing Invalster Henny Oostdijk, die Wanda Kowalski verving, toonde zich echter een waar dig vervangster. Passa ge/VCJ maakte daarmee duidelijk ook in de breedte heel wat sterker te zijn ge worden. De ploeg, die pas op 9 oktober de volgende com petitiewedstrijd speelt, oe fent de komende weken we. derom tegen hoger spelende tegenstanders. Vlaardingen De Atle tiekvereniging Fortuna had in de Broekpolder een parcour uitgezet voor het clubkampioen- schap op de vijftien kilo meter, Onder goede weersomstandigheden kwamen dames en heren in de strijd. Gerard van der Berg deed een poging om het clubrecord scher per te stellen. Door een zaam aan de kop te blij ven kon hij toch niet ge noeg snelheid ontwikke len om dit te realiseren. Tóch werd van der Berg eerste in een tijd van 53.46 sec. Na een hard nekkig duel tussen Ber- tus Stigtex en Aad van der Water werd Stigter tweede in 57.04 en Van der Water Het een tijd van 57.07 afdrukken. Voor de eerste maal bij Fortuna waren er dames op deze afstand. Willy Don en Dianah Booij maakten beiden een tijd van 32.39. Verdere uitslagen waren: 4. Robert van Zanten 59.13. 5. Guido van der Most 60.52, 6. Kees van der Velden 61.25, 7. Bram de Jong 62.21, 8- Sjaak Hoogendijk 62.25,9. Huib Boeren 62.51, 10 Jan van der Heide 62J>7, 11. Ton van der Meer 63.18, 12. Jaap Wapenaar 63,43, 13. Jan Onck 64.01, 14. John van Gils 65.41, 15. Jan Post 65.58, 16. Dick Meer hof 66.51, 17, Jan Schrij vershof 71-45, 18 Jan Go- ris 71.54,19. Jack van der Meer 75.43 en 20. Dinge- man den Hollander 78.48. In Antwerpen (België) ver tegenwoordigde Aad van der Water Fortuna in de marathonloop. Ruim hon derd atleten gingen van start onder koude weers omstandigheden. Juist hierdoor werden de pres taties hoger voor de 68 deelnemers die de af stand volbrachten. Van der Water behoorde tot de lopers die de strijd voltooide en kwam op de 45e plaats met een tijd van 3.07 uur. Tijdens baanwedstrijden in Goes werd Willy Don tweede op de 800 meter in een tijd van 2.39.0. Bij het discuswerpen was er voor de vertegenwoor diger van AV Fortima, Tineke Groenewegen, eveneens een tweede plaats met een worp van 22,26 meter. Bij het ver springen werd zij derde met een sprong van 4.58 meter. Utrecht Het eerste herenteam van de basketbalvereniging Ju ventus is de competitie uitste kend begonnen. Hoewel de Schiedammers op verlies ba lanceerden, werd het in de domstad uiteindelijk een 55-44 overwinning. Juventus had vanaf het begin veel moeite met de goed schietende Utrech tenaren en daardoor was het niet zo vreemd dat de Schie dammers al na tien minuten op een achterstand van acht pun ten stonden. Vlak voor rust kwam echter Wim Cordemans knap terug en dat betekende een ruststand van 26-26. Na rust raakte X)SG al gauw in paniek en dat leidde uiteinde lijk tot een 55-41 overwinning voor de Schiedammers. Tops corers: Wim Cordemans 16-10, Bob Mark 3-8. rard van Boven (Harga), 5. Sa- muele Pitzalis (Harga). Jeugd 12-13 jaar, 15 kilometer 26.24 minuut: 1. Wim den Hoedt (de Mol), 2. Aldo de Ruig (Hoek serenner), 3. Erik Meyer (Cou reur), 4. John Kleinendorst (Hoekserenner), 5. Mary Ba- rendrecht (Barrhopoort). Jeugd 14 jaar, 20 kilometer, 35.19 minuut: 1. Jos van de Berg (Barrhopoort), 2. Rob van de Linden (Hoekserenner), 3. Mart Hensen (de Mol). Vlaardingen Beschuldi gingen aan het adres van de eerste divisie club FC Vlaardingen "14, ten aanzien van het „ronselen" van talent volle amateurs, hebben opgeleverd dat de voet- halstichting zich op nieuw gaat beraden over de door haar te voeren beleid inzake de overgang van amateurs naar FC Vlaardingen '74. De sectie voetbal van de Vlaardingse Raad voor Sport en Re creatie heeft op aan drang van de Vlaar dingse amateurclubs, in zoverre kunnen bemid delen, dat FC Vlaardin gen '74 opnieuw een brief gaat schrijven aan de amateurclubs op wel ke wijze en voorwaar den zij de amateurs voor het betaalde voetbal kan overnemen. Be sectie voetbal van de VRSR, die de samenwerking met het betaalde voetbal aan de kaak stelde, zal eerst de brief van FC Vlaardingen 74 afwachten al vorens tot een definitief oordeel te komen. De zaak kwam in de openbaar heid toen de scoutingscommis- sie van FC Vlaardingen 74 de afgelopen maanden een aantal spelers van Vlaardingse ama teurclubs benaderde voor het spelen van een proefwedstrijd. „Maar wél op een wijze", aldus de mening van de amateur clubs, „die in strijd was met haar te voeren beleid." Vorig jaar hadden de amateurclubs met FC Vlaardingen 74 een zg. overeenkomst gesloten, waarin de betaalde voetbalclub rich verplichtte om eerst het bestuur van de betrokken amateurclub op de hoogte te stellen - bij interesse - voordat de spelers mochten worden uitgenodigd voor het spelen van een oefen wedstrijd. De amateurclubs beriepen er rich de afgelopen maanden dat FC Vlaardingen 74 - door de werkwijze van haar scoutings- commissie - in strijd met haar gedragsregels had gehandeld. Eén van de clubs, RKWIK, ging zelfs zo ver een lijvig rapport samen te stellen over haar op gedane ervaringen met FC Vlaardingen 74 en dat ter ken nis te brengen van de Landelij ke Bond van Amateurs. De LBA greep die gelegenheid aan om er in haar periodiek uitge breid melding van te maken. In dat rapport werd de naam van de trainer van FC Vlaardingen 74, Theo Laseroms, uitgebreid genoemd, maar op de vergade ring van de sectie voetbal, kon voorzitter Bob van Slooten van de Vlaardingse stichting verkla ren dat hij daar niets mee te maken had. Ook andere ama- door Bas van den Berg tourclubs uit Vlaardingen, waar FC Vlaardingen 74 niet op „roof was geweest, schuwden niet hun mening over de .streek" van FC Vlaardingen 74 in haar weekorgaan melding te maken. Op de bijeenkomst van de sectie voetbal van de VRSR beloofde voorzitter Bob van Slooten van de FC en rijn seeundanten Jan van en Henk van Herpen beter schap. In enkele gevallen gaf de stichting toe dat de scoutings- commissie - waarvoor de stich ting FC Vlaardingen 74 zelf de verantwoordelijkheid draagt, in strijd met de door haar opge stelde regels had gehandeld. FC Vlaardingen 74 zal zich daar om opnieuw gaan buigen over haar standpunt inzake de over-- gang van talentvolle amateurs naar het betaalde voetbaL Vong jaar, tijdens de bespreking tussen de voorzitters van Vlaar dingse amateurclubs en het be stuur van FC Vlaardingen '74, was echter alleen gesproken over amateurs die bij FC Vlaar dingen in aanmerking kwamen voor een contract Met aBe fi nanciële voordelen voor de amateurclub van dien. Dit jaar paste FC Vlaardingen eenander systeem toe: spelers als ama teurs onderbrengen bij FC Vlaardingen74, Ook op dat on derdeel zal de voetbal stichting zijn standpunt bepalen. De voorzitter van De Holland- iaan, Jo van der Vaart, toonde aan dat enkele jaren teerug Ronnie de Vette met zijn over gang naar FC Vlaardingen toenmalig Fortuna wél is goed gegaan." De betrokken speler kreeg na een jaar een contract aangeboden, maar weigerde. De Hollandiaan kon daarna di rect weer over zijn speler be schikken en vooraf", oordeelde Van der Vaart, „had de betaal, de club eerst contact met het bestuur opgenomen". Op de vergadering van de sectie voetbal spitste het ronselonder- werp zich in één a twee geval len toe. Over de rest kon men filosoferen. FC Vlaardingen heeft zich met die gevallen in de vingers gesneden, maar an derzijds mogen de amateur clubs ook eens naar andere re- giogebieden kijken, waar de clubs zelf hun „waar" aanprij zen aan het betaalde voetbal. Voorbeelden: regio Venlo (FC VVV), regio Brabant (Willem II), regio Utrecht (FC Utrecht), regio Noord-Holland (AZ '67), regio Zuid Limburg Fortuna SC). Maar zolang de samen werking in Vlaardingen tussen amateurclubs en betaald voet bal nog op de tocht staat, is er van een gezond klimaat (nog) geen sprake. Vlaardingen Wie andere van HVO viel de eer te beurt om in de prijzen te vallen. Nie mand minder dan Rob Jansen, de zwartharige rechtsachter, maar de keus was echter heel moeilijk. Want ook een Rinke Baaima en een Jan Alderlies- ten, om er maar twee te noe men, hadden voor de wekelijk se paar schoenen in aanmer king kunnen komen. Het werd Rob Hansen en dat vond trainer Harrie Bouquet een uitstekende keus. Hij: „Rob Jansen is dit seizoen doorgebro ken. Vorig jaar speelde hij nog bij de reserves, omdat hij door omstandigheden weinig tijd had om te trainen. Maar ik hield de broer van Johnnie Jan sen (die in Heerenveen speelt) goed in de gaten. Hij speelde de hele oefencampagne mee en het succes daarbij wasvoor mij aanleiding om hem in de selec tie op te nemen." „Hij verdrong daarbij Sjaak Drop die vele jaren in het eer ste elftal op die plaats heeft gestaan. Maar omdat hij tegen woordig in Rozenburg woont, deed hij ook zelf een stapje terug. Sjaak Drop speelt thans als laatste man in het derde elftal van de oranjehemden." Gisteravond werd Rob Jansen, op grond van zijn prestaties afge lopen zaterdag tegen DSQ, waarin hij de Zoetermeerse aanvaller Oudshoom aan ban- den legde, gehonoreerd met een paar voetbalschoenen. Ook voor die gelegenheid was Frans van Rijsbergen, eigenaar van sporthuis Passage, de aangewe zen man om de schoenen, ten overstaan van trainer Bouquet en spelers, uit te reiken. Rotterdam De allerlaatste competitiewedstrijd voor de jeugdrennere van de gexamelij- ke wielerclubs, hebben de ren ners aangegrepen om er nog eens extra de zweep over te leggen. Nog twee wedstrijden resten de ze jeugd, een in Geleen (Lim burg) en de laatste bij de VRC de Coureur te Vlaardingen de traditionele sluitingswedstrijd op 3 oktober. Ondanks dat het parcours van de Pedaalridders in de Spaanse- polder erg lastig is door de grote kasseien, werd er hard gereden. De uitslagen: Jeugd 8-9 jaar, 5 kilometer 11,51 minuut: 1. Rolf Witte koek (Coureur), 2. Leo Groenenboom (Hoekserenner), 3. Carlos Demurtas (Harga), 4. Richard Assenberg (Hoekseren ner), 5. Angel o Cascino (Harga). Jeugd 10-11 jaar, 10 kilometer 19.49 minuut: 1. Rob Groenen- berg (Barrhopoort), 2. Jolanda den Hoedt (de Mol), 3. Bené Broes traat (Barrhoport), 4. Ge- Gerard van der Berg....eerste....

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6